Boetes tot 300 gulden wegens voorrangsfouten SLIMME SINTERKLAZEN VIEREN MET MINBEI GELD TOCH FEEST 55 Boete van 110 gulden voor te weinig afstand houden Welzijnsprogramma Middelburg verdeelt twee miljoen subsidie Twee gewonden bij ongeluk Gerbrandystraat Vlissingen m DRALON DEKENS, NÜ65;/70,- NU95; NU1I5, HEMA _NU_ DOE MEER ME DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 KANTONGERECHT MIDDELBURG MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter mr. W. van Solinge ver oordeelde woensdagmorgen de 27-jari- ge K. S. uit de Zeeuwse hoofdstad tot een geldboete van 300,- wegens het maken van een ernstige verkeersover treding. Op 10 april 1980 reed S. via de President Rooseveltlaan (in Vlissin- gen) de Nieuwe VJissingeweg op, maar verzuimde daarbij voorrang te verle nen. Hoewel het kruispunt is voorzien van verkeerslichten, kon S. die niet zien omdat hij een stukje (over de Pre sident Rooseveltlaan) in de verkeerde richting reed en vervolgens de Nieuwe Vlissingseweg opdraaide. Een fikse aanrijding met de auto van bestuurster V M. was het gevolg. Bei den werden min of meer ernstig ge wond. zodat ze voor een week in het ziekenhuis werden opgenomen De vrouw liep onder meer een grote hoofd wond op en S. hield aan de klap enkele gebroken ribben over. S: „Ik weet dat ik fout was, maar het is daar op dat punt ook zo moeilijk te zien. waar je nu wel en niet mag rijden Ik zou er voor willen pleiten dat het wat duide lijker wordt aangegeven. Nadat me dit is overkomen let ik extra opdat punt en ik zie regelmatig dat automobilisten dezelfde fout maken als ikzelf destijds". Verkeersschout J Boogers vond dat er sprake was van een ernstige verkeers overtreding en sprak van een opeensta- Ook de 50-jarige A W. uit Middelburg werd, conform de eis, veroordeeld tot een geldboete, ditmaal van 100,-. voor het niet verlenen van voorrang. Op 24 maart reed hij vanaf de V njheidsweg de Loodholseweg bij Grijpskerke op. ter wijl hij voorrang had moeten verlenen aan automobilist D S. S. werd gegrepen door de vrachtwa gencombinatie van W. waarop de auto van S. in brand vloog. Dat beiden er zeer goed vanaf zijn gekomen, mocht volgens de kantonrechter een wonder heten. Het ongeluk gebeurde in zeer dichte mist. W.: „Ik kwam vanaf een uitrit en heb alle kanten opgekeken, maar het zicht was minder dan twee honderd meter. Ik stond al voor drie kwart op de weg toen plotseling de au to van S. opdoemde. Ik vond trouwens dat het verkeer op de Loodholseweg nou niet werkelijk de snelheid aanpas te aan de weersomstandigheden". Mr Van Solinge adviseerde W. om in dichte mist, wanneer het zicht zeer slecht is. de ramen van de auto open te draaien om dan te luisteren of er mis schien wat aankomt. W.: „Maar bij het lawaai dat een vrachtwagen maakt, is dat toch meestal niet te horen". De verkeersschout „U heeft een fout gemaakt, maar ik wil de bijzonder slechte weersomstandigheden wel in aanmerking nemen. Ik moet er wel bij zeggen, dat u verklaart te hebben stil gestaan. dus als u écht heel goed had gekeken dan had u de auto van S. toch naar mijn mening moeten zien Bij dich te mist moetje nu eenmaal extra voor zichtig zijn" De heer Boogers eiste een geldboete van 100.-. Op 22 maart reed de 65-jarlge A de R uit Clinge over de verbindingsweg bij 's Heer-Arendskerke. vervolgens stak hij de rijksweg over en ook hij verzuimde een auto van rechts voorrang te verle nen. Een botsing en twee lichtgewon den waren het gevolg. De R. kon alleen maar toegeven dat hij geen voorrang had verleend en hij werd. conform de eis veroordeeld tot een boete van 200.- Richtingaanwijzer De Vlissinger J. van D. (30) maakte op 18 januari eveneeens een voorrangs- fout, maar bij hem lag de zaak iets an ders dan bij zijn 'voorgangers'. Van D. wilde de Sloeweg in zijn woonplaats oprijden, terwijl er van rechts een auto naderde. Van D.: „Die auto zat al op de uitvoegstrook en had zijn rechter rich tingaanwijzer aan. Plotseling veran derde hij kennelijk van gedachten en ging alsnog rechtdoor. Maar toen was het al te laat". De kantonrechter „Tja. dit is weer echt een klassiek geval U had teveel ver trouwen in het teken dat een ander gaf. Maar m het verkeer moetje niet alleen op die tekens afgaan, het gebeurt vaak genoeg dat automobilisten gewoonweg vergeten hun richtingaanwijzer uit te zetten" Ook verkeerschout Boogers was die menmg toegedaan en eiste een geldboete van 100.-. Mr. Van Solinge: „Zoiets moetje incal culeren. Er zijn altijd wel sufferds op de weg. die bijvoorbeeld ook aangeven dat ze naar rechts willen en vervolgens linksaf slaan". Hij kon zich, het feit dat Van D. was doorgereden wel voorstel len. en veroordeelde de man tot een boete van 50.-. KANTONGERECHT MIDDELBURG MIDDELBURG - De 4I-jarige Middel burger J. W. vond het maar wat vreemd dat hij in zijn brievenbus een accept girokaart had gevonden met daarop het te betalen bedrag van 110,-. Op 28 maart werd W. op rijksweg 58 aange houden. omdat hij te dicht achter een voor hem rijdende auto reee. „Het zal best verkeerd geweest zijn en ik heb de politic-ambtenaar ook gezegd dat ik er in het vervolg rekening mee zou hou den. Ik dacht dat de agent alleen maar corrigerend optrad", vertelde W. woensdagmorgen tegen de Middel burgse kantonrechter mr. W. van So linge. W „Wie schetste echter mijn verbazing toen ik die girokaart kreeg. Ik ben naar het kantongerecht gekomen omdat ik dacht dat u wel gevoelig voor mijn argu ment zou zijn", zo lichtte hij zijn komst toe. Verkeersschout J. Boogers echter vond dat er sprake was van verkeerson- veilig gedrag en hield W voor dat er in dit soort zaken altijd rekening wordt gehouden met hetgeen er had kunnen gebeuren. Hij eiste een geldboete gelijk aan het bedrag op de girokaart. Ook de kantonrechter toonde zich al lerminst gevoelig voor de woorden van W „Kijk, ik constateer hier een ver- keersfout en dan kan ik toch niet zeg gen 'beste mijnheer W. u krijgt deson danks geen straf. Dat zou een vorm van rechtsongelijkheid zijn En als u het daar niet mee eens bent. dan moet u maar naar de wetgever stappen en vra gen om een wetswijziging" Hij veroor deelde de man, die meedeelde niet om een veranderine van de wet te zullen vragen, conform de eis. De 59-jarige J van H. stond woensdag morgen voor de kantonrechter met en kele opgerolde kaarten en een paar fo to's om aan te tonen dat hij beslist geen fout had gemaakt bij een voetganger soversteekplaats over de President Rooseveltlaan in zijn woonplaats. Op 10 juni stond bij het bewuste zebrapad wel een politiewagen te wachten toen een voetgangster wilde oversteken. De vrouw had twee stappen op het zebra pad gezet, maar demsde vervolgens te rug. omdat Van H er met zijn auto aan kwam. Althans, zo was de lezing van de twee getuigende politiemensen, die op die dag in hun auto bij de zebra stonden te wachten Van H. was echter van mening dat de vrouw nog op de stoep stond en net een stap wilde doen. toen hij er aan kwam. „Omdat zij twijfelde met over steken en weer een stap terugdeed, ben ik doorgereden". De echtgenote van Van H. vertelde als getuige precies het zelfde verhaal. Verkeersschout Boogers: „Tja wat wil je Wanneer je als voetganger een auto ziet naderen en je merkt dat deze met van plan is te stoppen, dan maak je dat je weer op de stoep staat". Hij eiste een geldboete van 50.-. Mr. Van Solinge: „Je moet een voetganger bij een zebra pad altijd onbelemmerde doorgang ge ven. of deze nou aarzelt of niet. Als u dit nu maar wil t onthouden Zelfs als er een kip op de oversteekplaats loopt, zou je nog moeten stoppen". Hu vonniste con form de eis. Vergadering NCVB in Middelburg-Zuid MIDDELBURG - De afdeling Middel- burg-zuid van de NCVB houdt woens dag 19 november de ledenvergadering in gebouw 'De Hoeksteen' Tijdens de bijeenkomst zullen twee medewerkers van het Protestant Interkerkelijk Thuisfront vertellen over hun werk en hun spreekbeurt toelichten met dia's. De vergadering begint om 19,45 uur. Zaalvoetbal in rayon Middelburg MIDDELBURG - Voor de competitie van het zaalvoetbal in het rayon Mid delburg had de eerste klas een vrije week. In de tweede klas won Zeelandia met 5-1 van Hoechstboys en blijft met vier punten voorsprong aan de leiding, ge volgd door Draadkrabbers II dat met 3-2 van Maartense Tapijt II won De stand ln de tweede klas is Zeelandia 7-14, Draadkrabbers II 7-10 Pechiney 6-9 Maar tense Tapyt II 6-8. Arnemuidcn 6-6. Pedac 6-3. Middelburg II 6-3. FC Laurens II 6-2: Hoechstboys 6-1 De top van de derde klas kwam niet in het veld. FC Laurens III behaalde een 5-0 zege op Brandweer en Hermid be haalde de eerste overwinning van deze competitie door Streekschool I met een 6-2 nederlaag naar huis te sturen De stand in de derde klas Is Dauwendaele I 6-12; VCK I 6-10. SVSW 5-7 FC Laurens III 6-7 Streekschool 16-5 Brandweer5-4 RPM II 7-3. Kraaien 5-2. Hermid 6-2 Veldzicht II staat nog steeds ongesla gen aan de leiding van de vierde klas De koploper behaalde een kleine 2-1 ze ge op het als nummer laatst geplaatste FC Laurens IV. Dauwendaele II triom feerde met 6-4 over RPM III en VPV II liep tegen een 2-1 nederlaag op tegen VCK II Dc stand in de vierde klas is Veldzicht II 7-14 Blauw Wit II 5-8. Streekschool II 5-6 Dauwendaele II 6-6. VCK II 6 5. VPV II 6-4. RPM III 5 3. Draadkrabbers III5-2. FC Lau rens IV 5-2. Het wedstrijclprogrammii vooi vrijdagavond is. sporthal Nassaulaan 18 30 uur Brandweer - Hermid. 19 10 uur Streek school 18 Dauwendaele I 19 50 uur FC Lau rens I - AMRO. 20 30 uur VPV I - Veldzicht I. 21 10 uur Pechiney - FC Laurens II 21 50 uur FC Laurens III - SVSW, 22 30 uur Streek school II - FC Laurens IV. sporthal Voor- borch. 19.50 uur Pedac -Amemuiden 11.20 30 uur Blauw Wit I - Torna 21 10 uur VCK I - Kraaien. 21 50 uur Blauw Wit II - VCK II 22 30 uur Zeelandia - Maartense Tapijt II sporthal Kruitmolen. 20 10 uur Middelbure I - RPM I. 20 50 uur Dauwendaele II - Draad krabbers III. 2130 uur Middelburg II - Hoechstboys. OPBOUWWERK WOEDEND OVER BEZUINIGING MIDDELBURG - De organisaties op welzijnsgebied in Middelburg ontvan gen in 1981 ruim 2 miljoen gulden aan subsidie van de gemeente en het rijk. Dat blijkt uit het ontwerp-welzijns- programma dat burgemeester en wet houders, op basis van de begrotingen die de organisaties hebben ingediend, onlangs hebben vastgesteld. Tegen het ontwerp-welzijnsprogramma kunnen tot 10 december bezwaren worden in gediend. In de januari-vergadering stelt de Middelburgse gemeenteraad het welzijnsprogramma vast. De ruim twee miljoen gulden aan subsi die komen met uitzondering van een rijksbijdragen ongeveer 660.000 gulden volledig voor rekening van de gemeente Middelburg. De toe te kennen subsidies overschreden in eerste instantie de be schikbare financiële middelen voor het welzijnsprogramma met 86 000 gulden. Muziekschool Door uit de algemene gemeentelijke fi nanciën 93.000 gulden uit te trekken voor de Zeeuwse Muziekschool is dat tekort op de welzijnsgelden wegge werkt en een reserve gevormd van ruim 7.000 gulden. Het gemeentelijk aandeel in het ex ploitatietekort van de Zeeuwse Mu ziekschool wordt op 580.000 gulden ge raamd. Hiervan neemt het rijk 137.000 gulden voor zijn rekening. Een meevaller voor de gemeente is een bezuiniging van 14.000 gulden op de be groting van de stichting opbouwwerk Middelburg. Het grootste gedeelte van deze bezuiniging is bereikt door slechts 1.000 in plaats van de gevraagde 13.000 gulden voor activiteiten toe te kennen. De door de stichting gevraagde subsi dies voor activiteiten ten behoeve van de wijk Nieuw Middelburg, de hoog- bouwflats, de wijkverenigingen, de ver- keersbelangengroep, de groep Noord- weg-Noodweg. de werkgroep structuur schets Middelburg en inspraakprojec ten zijn volgens burgemeester en wet houders niet nodig. De stichting hoeft volgens het college voor deze activitei ten geen extra onkosten te maken en vindt bovendien dat eventuele kosten Grof Eén van de bij hel ongeluk op de Gerbrandystraat m Vlissingen betrokken auto's. AUTO'S ZWAAR BESCHADIGD VLISSINGEN - Bij een ongeluk op de Gerbrandystraat zijn woensdag om streeks 18.00 uur twee automobilisten gewond geraakt, van wie een ernstig. Breskense popgroep in Midgard Middelburg MIDDELBURG - De Breskense pop groep 'Dorpsstraat De Munck' treedt vrijdag op in Jongerencentrum 'Mid gard' in Middelburg. De groep, die be staat uit Anthonie Soepspritz (drums), Paul van de Horst (bas). Ronald van de Brink (zang en gitaar) en Jos van Wou denberg (toetsenman). brengt swingen de popmuziek. Het optreden begint om De bij het ongeluk betrokken auto's werden zwaar beschadigd. Het ongeluk ontstond toen H. S. (43) uit Koudekerke, die over de Gerbrandy straat in de richting van Koudekerke reed. in de bocht ter hoogte van de kleu terschool niet voldoende rechts hield. Hierdoor botste hij frontaal op de hem tegemoet komende auto, bestuurd door mevrouw C. de V.-Van D. uit Vlissingen. Zij moest met een verbrijzelde elleboog worden opgenomen in het Bethesda- Sint-Josephziekenhuis in Vlissingen. S. liep bij de botsing een lichte hoofdwond op. Na behandeling in het ziekenhuis werd hu door de politie aangehouden in verband met alcoholmisbruik. Een dokter nam hem de bloedproef af. De Vlissingse brandweer moest een be ginnende brand in één van de auto's blussen. Het ambulanceersoneel had rook uit de auto zien komen en de brandweer gewaarschuwd. Deze bluste het vuur met een hoge-druk straal. Films in Midgard te Middelburg MIDDELBURG - In het Jongerencen trum 'Midgard' in Middelburg worden zaterdag twee films vertoond, 's Mid dags om 16 uur is dat 'Duck Soup' van de Marx Brothers. Zaterdagavond om 21 uur begint de rolprent Mean Streets' van Martin Scorsese De hoofdrollen in deze film worden gespeeld door Robert de Niro en Harvey Kettel. al m salariskosten of organisatiekosten inbegrepen zijn. Zoals bekend wilden burgemeester en wethouders eerder dit jaar de subsidié- ring van de stichting opbouwwerk per 1 januari 1981 beëindigen De gemeente raad wees dat voornemen echter af. Een van de motieven van burgemeester en wethouders om de subsidiëring stop te zetten, was destijds volgens wethouder H. Gillissen dat het aandeel in de begro ting voor activiteiten 13.000 gulden) te gering was in vergelijking met het tota le subsidie van ongeveer 150.000 gul den, Opbouwwerker R. Nouse van de stich ting toonde zich woensdag dan ook woedend over het besluit van burge meester en wethouders om slechts 1.000 gulden voor aktiviteiten beschik baar te stellen: „Dit is beledigend en bovendien een teken aan de wand. Om dat dc gemeenteraad het geëist heeft, mogen we blijkbaar voortbestaan maar we krijgen geen geld om iets te doen. Dit is ontzettend grof. warm, licht en goed ven tilerend. Eén kant met dessin, andere kant effenkleung. In diverse kleuren. Afgewerkt met velours band. Goed gekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen. 1-Pers. (150x220) 75,-/80,- 2-Pers. (190x240) 110,- Lits-jumeaux (220x240) Geldig t/m 6 december. Elektrische haardroog- kap met stoel, kam en haarspelden of elek trische fóhn met kam, borstel, spiegel, enz m handig koffertje of leuke kaptafel met spiegel en stoel' (Elektrische 075 artikelen excl batterijen.) mooi album waard! Leder en fotoalbum met 3 bladzijden en pergamijn tussen bladen. Diverse Reactor automatische koffie zetter Houdt uw koffie op de juiste temperatuur ca 80:C, voor die lange verse smaak. Met Kema-Keur (dus veilig). Voor 2-13 koppen Geen 70,- maar als tinten 19.75 NÜ Heren: beige, bruin en zwart i De Hema laat u met m de kou staan met deze echt lederen handschoenen. Soepel en erg mooi Dames: zwart en bruin liVt 277S 33-Delig Inoxa bestek van roestvrij edelstaal in cassette 6 Messen. 6 iepels, 6 vorken 6 theelepels, 6 gebakvorken, 'n aardappellepel, 'n groentelepel en 'n sauslepel, samen tn luxe opbergdoos. 65- Aanbiedingen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 8