\y Sensationeel aanbad! PvdA wil uitbreiding Middelburg in de richting van Vlissingen Schoolartsendienst nam afscheid van dokter Lamaison van de Berg Arbeidsbureau Middeiburg gaat wellicht uit Sint-Joris doelen VROOMS DREESM ANN PZC/streek REACTIE OP HERZIENING STREEKPLAN WERKZAAM OP WALCHEREN EN BEVELANDEN DOOR INVOERING VAN NIEUWE STIJL Dit is uw unieke kans op origineel kamerbreed (400cm) Engels Harrogate tapijt vooreen prijs die nooit meer terugkomt! BAR BISTRO 'BE CAPELLE' DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 y Engels Harrogate tapijt In twee warme inteneurkleuren: licht of donker beige. Gemaakt van 100% Dupont heasetgarens. Antistatisch. TapijtwijzerT3. Voorzien van foamrug. 400 Cm breed. Kost normaal 179.- per strekkende meter. 31^ Laat die kans niet voorbijgaan, de voorraad is beperkt! nataas MIDDELBURG - Na realisering van het uitbreidingsplan Reijershove in Middelburg-Zuid komt een voortzet ting van de Stromenwi jk in de richting van Vlissingen het eerst in aanmer king om de groei van de Middelburgse bevolking op te vangen. Het bestuur van de afdeling Middel burg van de Partij van de Arbeid heeft dit standpunt ingenomen in een reac tie op de voorontwerp-herziening van het streekplan Midden-Zeeland. Volgens het afdelingsbestuur liggen nieuwe uitbreidingsmogelijkheden la ter vooral in het gebied rond de Veerse- weg indien een derde kanaalburg een feit is geworden. Voortzetting van de Magistraatwij k en Dauwendaele in de richting van Nieuwland sluit de PvdA niet uit ..maar dient nader onderzocht te worden". Het afdelingbesuur vindt dat deze groei onder andere afhankelijk is van de afstand die tot het Sloegebied bewaard moet worden. Onaanvaardbaar acht de PvdA Middel burg stadsuitbreiding langs de Wal- cherseweg als voortzetting van de wijk de Griffioen. Uitbreiding in noordelijke richting (Klarenbeek, Brigdamme) wordt „weinig aantrekkelijk" gevon den. Deze laatste twee groeirichtingen „zullen verkeerstechnisch zowel op de korte als lange termijn onoplosbare problemen voortbrengen", voorspelt het bestuur van de PvdA-afdeling Mid delburg. Het bestuur zet zich in de reactie op de herziening van het streekplan af tegen de stelling in het voorontwerp dat tus sen Middelburg en Vlissingen een open ruimte zou moeten blijven. Een verdere groei van de Stromenwijk zou dan niet mogelijk zijn. „Een goede argumentatie hiervoor ontbreekt. Het zuid-westen van Walcheren is landschappelijk niet erg waardevol en het gebied is boven dien zeer goed ontsloten voor het auto- en langzaam verkeer en voor het open baar vervoer. Bovendien zal het bou wen tussen Middelburg en Vlissingen een bijdrage leveren aan het verkorten van het woon-werkverkeer", vindt de PvdA-afdeling. Het bestuur meent dat Middelburg meer heeft aan open ruim tes aan de oostkant (tussen Middel- burgAAissingen en het Sloegebied) en aan de westkant van Middelburg/Vlis- singen. Dammenroute Met betrekking tot de voortzetting van de Dammenroute op Walcheren merkt het afdelingsbestuur op dat, met uit zondering van een aanpassing bij Se- rooskerke, zoveel mogelijk bestaande wegen gevolgd moeten worden. Om de Tangent in Middelburg niet extra te Uitslagen Middelburgs bedrijfsvolleybal MIDDELBURG - In de eerste klas van het Middelburgse bedrijfsvolleybal is Blauw Wit I door een 1-1 gelijkspel te gen PGV I. uit de kopgroep weggeval len. De blauwwitten hebben nu één punt achterstand op de leiders Young Boys en Hoechst L Young Boys won met i-0 van Amor I en Zonneveld klopte Dc Ruyterschool met 3-1. De stand in de eerste klas is: Young Boys 7-12 Hoechst 17-12: Blauw Wit 17-11: PGV 1 7-8. Zonneveld 8-8, Wellinge I 7-7. Aslrow 7-6. De Ruyterschool 7-6. Gemeente Middel burg I 6-3: MPSO I 6-0: Amor I 7-0 In de tweede klas liep Smash een 2-1 nederlaag op tegen Middelburg Zuid en Maco I klopte MPSO II met 3-0. De stand in de tweede klas is 'tZand I 6-10 Provincie 6-9. VPS I 6-9. Middelburg Zuid 1 6-8. Hoechst II 6-7. Maco I 7-7: Smash 6-5. RWS I 7-5: Pechmey 6-2. MPSO II 6-0 Total I staat ongeslagen aan de leiding in de derde klas. De koploper won met 3-0 van Wellinge II. VC Levnse verloor met 2-1 van Mammoeters. en LVV be haalde een 3-0 zege op Serooskerke I De stand in de derde klas is Total I 8-16, Douane 6-10. Deltabouw 7-10. Mammoeters 7-9. LVV 7-7 Serooskerke I 7-6. PGV II 6-5. VC Levnse 7-5: PZC 7-5: Maco II7-2. Wellin ge II 7-0. In de vierde klas heten SV Duo en VPS II de kans liggen om aan kop te komen Beide teams verloren hun wedstrijd SV Duo moest het onderspit delven tegen Amor II (3-11 en VPS II verloor met 3-0 van Blauw Wit Pedac zegevierde met 3-0 over RWS II De stand m de vierde klas is Dauwendaele 7-10. SV Duo 7-9. VPS II7-9, Gemeente Mid delburg II 7-'J. WBVM 6-8. Blauw Wit II 7-3 Amorll 7-7. Pedac7-6: Brandweer5-5. RWS II 7-2. Total II 7-1 In de vijfde klas leverde Jong Ambon een goede prestatie om leider Seroos kerke II een 2-1 nederlaag te bezorgen Walcheren maakte geen fouten en staat nu alleen aan kop door een 3-0 winst op 't Zand II Ook Mask won. met 3-0 van Tamse. en heeft evenveel punten als Walcheren, maar dit team heeft een wedstrijd meer gespeeld Waayenburg versloeg Oostkapelle met 3-0. De stand in de vijfde klas is Walcheren 7-14 Mask 8-14. Serooskerke II 7-12' Deltadienst 6-9: 't Zand II 7-8. Waayer.burg7-6. Douane II 6-5: Jong Ambon 7-4 Wellinge 111 7-2 Oostkapelle 7-1 Tamse 7-0. Dames In de dames eerste klas behaalde Astrow een 3-0 zege op LW en staat ongeslagen aan kop. Serooskerke I stuurde Zonneveld met een 3-0 neder laag naar huis Middelburg Zuid won met 3-0 van Pedac en GZ liep tegen een 3-0 nederlaag op tegen "t Zand I. De stand m de eerste klas dames is Astrow 7-14. Serooskerke 16-11. Provincie 7-10. t Zand 8-10: Middelburg Zuid 6-8 Waayen burg G-6: Zonneveld 7-6: LVV 7-4. Vrouwen polder 6-3. GZ 7-1Pedac 7-0. Jong Ambon I en PZEM leiden samen in de tweede klas dames. Jong Ambon I won met 3-0 van Wellinge en PZEM klopte Serooskerke 2 met 3-1 Bethes- da behaalde een volle 3-0 winst tegen SV Duo en MPSO zegevierde met 3-0 over Jong Ambon II De stand in de tweede klas dames is Jonn Ambon 17-11. PZEM 7-11 Herslaco 6-9. SV Duo 7-8. Strip 6-7. Wellinge 7-7 Bethesda 6-6. Serooskerke II7-6. MPSO 8-5: Jone Am- bon II 7-4 Dauwendaele 6-0 belasten zou de route vanaf de Sand- berglaan via de Laan der Verenigde Naties en de Koudekerkseweg naar de S 14 geleid moeten worden. Als oplossing voor de Middelburgse verkeersproblemen wordt een derde kanaalbrug in het verlengde van de Nieuwlandseweg noodzakelijk geacht. Bij uitvoering van dat plan zou volgens de PvdA Middelburg de stationsbrug nog slechts opengesteld moeten wor den voor openbaar vervoer en lang zaam verkeer. Het bestuur veronder stelt dat op langere termijn dan wel licht nog een brug over de Maïsbaai van Medische Associatie Middelburg bijeen MIDDELBURG - De Medische Asso ciatie Middelburg houdt vrijdag een bij - eenkomst over 'Anthroposofische Ge neeskunde'. Een voordracht over dit onderwerp wordt gegeven door de Rot terdamse anthroposofisch huisarts J. van Dam. De bijeenkomst wordt gehou den in het Poppentheater 'Parcival' in Middelburg en begint om 20 uur. Collecte NIEUW EN ST. JOOSLAND - De collec te in Nieuw- en St. Joosland ten bate van de Stichting Christelijke Blinden hulp 'De Fakkels Bijeen' heeft 546.81 opgebracht. belang kan zijn voor de verdere ontlas ting van de Kaaienroute. Bovendien vindt de PvdA dat de aanleg van het Middelburgse rondweggedeelte Nieu we Vlissingseweg - Koudekerkseweg voorrang geniet boven de doortrekking van de rondweg van de Griffioen, via Klarenbeek, naar de Veerseweg. Het bestuur van de PvdA-afdeling Mid delburg verklaart in de reactie het „vreemd" te vinden dat in het vooront werp het Middelburgse industrieterrein „Amestein" als minder goed bereik baar wordt aangemerkt. De zin van een nieuw industrieterrein op Vlissings grondgebied ten westen van het kanaal door Walcheren wordt niet ingezien „Zeker als op dit terrein gelijksoortige ontwikkelingen plaatsvinden als op het industrieterrein Baskenburg t zoals meubelpaleizen en garagebedrijven) of als er zich hinderlijke industriële bedrij ven vestigen, wijzen wjj dit ten sterkste af', aldus de PvdA-afdeling Middel burg. In verband met de schaarse bouwgrond vindt de afdeling het ook onjuist dat in regionale groeikernen, zoals Middel burg. gemiddeld 20 woningen per hec tare zouden worden gebouwd Het streekplan dient volgens de PvdA een norm van 25 woningen per hectare aan te houden. Over de wenselijke bevolkingsomvang van Middelburg zegt het afdelingsbe stuur „met de gemeenteraad van me ning te zijn dat een inwonertal van 42.630 eind 1990 een reële en wenselijke ontwikkeling is" De bevolkingscijfers in het voorontwerp zijn volgens de PvdA niet bij de tijd en zeer verwarrend omdat in de populaire samenvatting' van het voorontwerp andere cijfers ge noemd worden. In het algemeen vindt het bestuur dat de groei van de bevol king meer in de groeikernen moet be landen om het landelijk gebied te spa- Duo zingt voor Youth for Christ Middelburg MIDDELBURG - Het duo Onno en Pe ter treedt vrijdag op in de koffiebar van Youth for Christ in Middelburg. De lied jes die zij brengen gaan met name over 'maatschappelijke onderwerpen'. Het optreden begint om 20 30 uur Walcherse VVD-vrouwen hielden vergadering KOUDEKERKE - De organisatie vrou wen in de WD, regio Walcheren hield haar ledenvergadering in hotel 'Wal cheren' te Koudekerke. De burgemees ter van Westerschouwen. mevrouw J. Niemandsverdriet-Leenheer, hield een spreekbeurt over het onderwerp 'De vrouw in een bestuursfunctie'. Me vrouw F. van der Meulen-Lenselink uit Amemuiden werd gekozen als nieuwe secretaresse. Zij volgt mevrouw M. Wil- kens-Hielkema, uit Vlissingen. op. Hoogste punt nieuw gedeelte hotel in Zoutelande bereikt ZOUTELANDE - Het nieuwe gedeell* dat aan hotel-restaurant 'De Diste!'b Zoutelande wordt aangebouwd, bertj te woensdag het hoogste punt. Dit werd gevierd door de directie metera etentje voor de genodigden. Men vet wacht dat het hotel voor Pasen volgend jaar in gebruik kan worden genomen Het uit twee verdiepingen bestaand; nieuwe gedeelte omvat 31 kamers. aUe voorzien van badkamer. Op de began; grond komen twee restaurants, Det& tale kosten worden geraamd op onge veer 2 miljoen. De bouw wordt uit« voerd door aannemersbedrijf Fraan> uit Lewedorp De architect is Wis» Tuinhof uit Vlissingen Foto: bij haar ajscheia ontving dokter N. C. Lamaison van de Berg-Pondmex i links) uit handen van de voorzitter de schoolartsendienst Walcheren ca de heer G. J. A. M. Adan. een verreby ker. MIDDELBURG - Het monumentale pand Sint Jorisdoelen aan de Balans in Middelburg zal binnen afzienbare tijd niet meer gebruikt worden door ofwel het gewestelijk arbeidsbureau ofwel het districtsbureau voor de arbeids voorziening in Zeeland. Dat is de verwachting van directeur W. de Visser van het gewestelijk arbeids bureau. Aanleiding is de aanwijzing van het G.A.B. in Middelburg per 1 de cember arbeidsbureau-nieuwe-stijl. De nieuwe stijl heeft vooral tot gevolg dat de dienstverlening aan de bezoe kers aanmerkelijk verbeterd wordt. Om dit te kunnen bereiken heeft het arbeidsbureau echter aanzienlijk meer ruimte nodig dan momenteel voorhanden is. De rijksgebouwendienst onderzoekt momenteel of de ruimteproblemen van het gewestelijk arbeidsbureau via een verbouwing verholpen kunnen worden of dat verhuizing naar een ander pand in Middelburg noodzakelijk is. Direc teur De Visser- „Wellicht dat het ar beidsbureau in de Sint Jorisdoelen kan blijven als de huidige ruimte van het districtsbureau voor de arbeidsvoorzie ning voor ons beschikbaar komt. De vraag ls echter of in dat geval het pand zodanig verbouwd kan worden dat aan onze eisen voldoende wordt tegemoet gekomen. Zeker is alleen dat het ar beidsbureau of het districtsbureau zal moeten wijken". Binnen een jaar De heer De Visser verwacht dat de om schakeling van het arbeidsbureau bin nen één jaar een feit zal moeten zijn. Bij de invoering-nieuwe-stijl is overi gens ook het arbeidsbureau aan de Spuistraat in Vlissingen betrokken. De Vlissingse huisvesting is echter zoda nig dat zonder problemen de nieuwe stijl ingevoerd kan worden. In Neder land zijn momenteel al 85 arbeidsbu- reau's die hun dienstverlening aan de eisen van de huidige tijd hebben aan gepast. In Zeeland was het gewestelijk arbeidsbureau in Terneuzen. met ar- beidsbureau's in Hulst en Oostburg, het eerste bureau met een nieuwe stijl. het gewestelijk arbeidsbu reau in Goes, met arbeidsbureaus in Tholen en Zierikzee, aan de beurt is, is nog onbekend. Dcschakeling van de Nederlandse arbeidsbureaus naar een nieuwe stijl moet in 1985 in ieder geval een feit zijn. Het huidige gewestelijk arbeidsbureau in Middelburg werd in het begin van de jaren zeventig in gebruik genomen na de restauratie van de Sint Jorisdoelen aan de Balans. In het pand vonden het districtsbureau voor de arbeidsvoorzie ning en de inspectie volksgezondheid eveneens onderdak. Voordien was het arbeidsbureau aan de Wagenaarstraat en het districtsbureau aan de Noordsin gel gehuisvest. „De combinatie in één gebouw van het GAB en het districts bureau is voor ons werk niet nodig", verzekert GAB-directeur De Visser. Hij wijst er voorts op dat bij de ingebruik name van de Sint Jorisdoelen het ar beidsbureau zodanig is ingericht dat het, volgens deidige inzichten, in het ge heel niet geschikt is voor de „nieuwe stijl". MIDDELBURG - Na een periode van 20 jaar bij de schoolartsendienst op Walcheren en Noord- en Zuid-Beve land (West) te hebben gewerkt, nam mevrouw N. C. Lamaison van de Berg- Pondman woensdagmiddag afscheid van haar werkkring. De scheidende schoolarts maakt gebruik van de rege ling om vervroegd uit te treden. Tij dens een officieel gedeelte, vooraf gaand aan een drukbezochte receptie, in de Schouwburg te Middelburg richt te een groot aantal sprekers veel loven de woorden tot dokter Lamaison van de Berg, die zich bij alle instanties waar zij mee te maken kreeg, heeft doen kennen als een vrouw die met toe wijding en grote kennis van zaken de belangen van het kind behartigde. Namens de commissie van beheer van de schoolartsendienst Walcheren c a accentueerde voorzitter G. J. A. M. Adan de 'uitzonderlijke wijze' waarop de scheidende schoolarts de kinderen en de ouders tegemoet trad. „Niets was u teveel", zei de heer Adan en hij prees zich gelukkig dat de opvolger van me vrouw Lamaison van de Berg ook een vrouw ls, want "als vrouw heeft u een Vergadering 'Hadassa' MIDDELBURG - De Hervormde Vrou wenvereniging 'Hadassa' houdt maan dag 17 november haar jaarvergadering in de Orttmoetingskerk te Middelburg. P. van Driel uit Delft zal dia's vertonen over 'De kerk in de verdrukking'. Aan vang: 19.45 uur. 'Hadassa' houdt woensdag 19 novem ber een verkoping in de Zuiderkerk in Middelburg. Er zijn goederen te koop die door de dames zelf zijn gehaakt, ge breid. geborduurd en genaaid. Ope ningstijden: van 15 tot 17 uur en van 19 tot 20.30 uur. specifieke inbreng in de dienst gehad", zo stelde hij. Vervolgens gaf de heer Adan een korte samenvatting van de carrière van de schoolarts die in 1917 inlndonesié werd geboren. In 1942 studeerde zij af in Utrecht waarna zij zich specialiseerde als kinderarts. Vanaf 1946 werkte dok ter Lamaison van de Berg In Davos in Zwitserland en in 1949 kwam zij weer terug in Nederland. In 1953 werd zy be noemd als kinderarts aan hét zeehospi tium Zonneveld in Oostkapelle en in 1960 werd zij benoemd tot schoolarts. Als dank voor het vele goede werk dat zij in die twintig jaar heeft verricht, bood voorzitter Adan haar namens de schoolartsendienst een verrekijker met statief aan. Dokter R. Bloembergen, de jongste col lega van mevrouw Lamaison, prees haar vele kwaliteiten en dankte haar namens allen voor de plezierige samen werking. Dr S. Lelie, inspecteur voor de volksge zondheid in Zeeland, keek met buiten gewoon genoegen terug op een 17-jarige goede samenwerking. Naam Dokter J. W. Oosterhoff. huisarts te Veere, sprak een dankwoord namens zijn collega's binnen het werkgebied van de scheidende schoolarts: „Ook met de ouders kon mevrouw Lamaison goed overweg. Alleen haar naam wist men nooit. Als de huisarts dan vroeg welke schoolarts naar hem had verwe zen, moest men de naam altijd schul dig blijven. Het enige antwoord was dan 'het was een reuze aardig mens', en dan wist ik genoeg", aldus dokter Oos terhoff. Ook het kruiswerk en de jeugdgezond heidszorg hadden lovende woorden voor mevrouw Lamaison. Haar werd dank gebracht door mevrouw C. P. Groenewold, die vooral de toewydinj van de scheidende schoolarts vóórhaar werk benadrukte. „Zelfs in haar vakan ties liet zij niet verstek gaan bij de opla dingen", zo vertelde mevrouw Groent- wold. De volgende spreker was dokter H. k Roebers namens bestuur en directie van Zonneveld; de scholen voor buiten gewoon onderwijs werden vertegen woordigd door de heer J. Versteeg; de heer J. van Leerdam verwoordde de dank van de scholen voor protestanti christelijk onderwijs en ds H. M. Sta ting sloot de rij namens de Vereniging Kinderzorg. Bijna alle sprekers onder streepten hun dankwoorden met era attentie. Mevrouw Lamaison van de Berg-Pond- man. die tijdens het afscheid vergezeld was van haar familieleden, sprak hei laatste woord. Walchers Anarchistisch Kollektief houdt thema-avond te Vlissingen Het Walchers Anarchistisch Kollektiel (WAK) houdt morgen, vrijdag, inhei Politiek Kaffee in het club- en buurt huis 'Scheldebuurt'. aan de Glacu straat te Vlissingen een thema-avond met als onderwerp 'Het Anarchisme'. Tijdens de avond wordt de Poolse film 'De Zak' vertoond. Daarna houdt Ie- mand van het WAK een inleiding over het anarchisme en is er gelegenheid w discussie. Verder zijn er boekenstands van 'Gram schap', 'RAK' (revolutionair anarchis tisch kollektief) uit België en het WAK. De bedoeling van deze avond is onder meer het wegnemen van misvattingen over het begrip anarchisme en verder informatie hierover. De aanvang is 20.00 uur. Frans Hollandse specialiteitenkeuken voor intiem tafelen in sfeervolle entourage. Zuidstraat 130, Westkapelle. Voor reserveringen tel. 01187-2036, b.g.g. 1440. GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKING OPENBARE VERGADERINGEN De volgende vaste commissies van advies en bij stand vergaderen in het stadhuis: - voor openbare werken en volkshuisvesting maandag 17 november 1980 om 17.00 uur - voor ruimtelijke ordening woensdag 19 november 1980 om 17.00 uur - voor personeelszaken en organisatie woensdag 19 november 1980 om 19.30 uur De volgende bestuurscommissie (ex. art. 61 ge meentewet) vergadert in het kantoor van de com missie, Dr. Ottestraat 1: - Beraadjewel (Vlissings jeugdwelzijnsorgaan) woensdag 19 november 1980 om 20.00 uur De gemeenteraad van Vlissingen behandelt de ge meentebegroting voor 1981 in vergaderingen in het stadhuis als volgt: - algemene beschouwingen door de raadsfrac ties dinsdag 18 november 1980 om 19.30 uur - beantwoording algemene beschouwingen door burgemeester en wethouders vrijdag 21 november 1980 om 09.30 uur Alle vergaderingen zijn voor iedereen vrij toegan kelijk. De agenda en de stukken liggen op de volgende plaatsen ter inzage: Stadhuis Vlissingen, op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur (Informatiehoek 'Onder de Trap') openbare leeszaal en bilbiotheek, Spuistraat 22- 24, 's maandags van 13.30 tot 21.00 uur. overige werk dagen van 10 00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur. wijkcentrum 'Middenhor, Kanaalstraat 64, Oost-Souburg, maandag t'm vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur. t'm donderdag bovendien van 19.30 tot 21.00 uur. Tij dens de schoolvakanties is het centrum gesloten, wijkcentrum 'Open Hof, Alexander Gogelweg 59, maandag t'm vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. Tijdens de zomervakantie is het centrum gesloten, wijkcentrum 'Aldegonde' Westerzicht 386, 's maandags van 11.00 tot 13.00 uur. dinsdags van 13.30-17.30 uur en voorts tijdens aktiviteiten in het wijkcentrum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 4