foto-puzzel SchouwettlfDuiveland Ext en dan \stappen in rotterdm\ nog dit in dit nummer rotterdams kunststukje Nicolas Peyrac Kamer Ensemble De Lyrische Komedie Johan Brouwer DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 Ooit wilde Nicolas Peyrac arts worden. De jonge Fransman studeerde enige jaren medicijnen met als doel later de prak tijk van z'n ouwe heer over tenemen. Maar al tijdens zijn studie voelde hij zich meer aangetrokken tot de muziek en fotografie dan tot de stethoscoop en reflexhamer. Als freelance fotograaf kwam hij in contact met een platenmaatschappij. En zo is het allemaal begonnen. Het succes bleef niet uit. De chansonnier haalde in 1975 zowel in Frankrijk als in Nederland de hitlijsten met 'So far form L. A.'. Op Schouwen-Duiveland is een werk groep 'Kind en Ziekenhuis' opgericht. Het is een initiatief van ouders, die een betere begeleiding willen van kinderen, die in een ziekenhuis opgenomen moe ten worden. De aanleiding daartoe vormde een aantal nare ervaringen - al dan niet met eigen - kinderen in een ziekenhuis. De werkgroep is een onder deel van de stichting 'Kind en Zieken huis' op de Bevelanden. De activiteiten van de Schouwse werkgroepen richten zich hoofdzakelijk op de eigen regio. De werkgroep streeft naar een regelmatig contact met de directie van het Zweed se Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Ook is het de bedoeling dat de werk groep voorlichtingsbijeenkomsten gaat beleggen. De eerste is op dinsdag avond 18 november in de openbare la gere school in Oosterland. De werk groep bestaat momenteel uit acht ac tieve leden, die best nog wel enige ver sterking kunnen gebruiken. De sint komt in Zierikzee, om 10.30 uur zal hij met zijn boot aanleggen. En de hoge verkoopcijfers daarvan wer den nog eens overtroffen door 'Et mon père'. een ode aan zijn vader. Wie Nico las Peyrac wil plaatsen in de wereld van het Franse lied komt ergens terecht in de buurt van Gerard Lenorman, Alain Souchon. Maxime le Forestier en Yves Simon. Dat Peyrac niet alleen geliefd is bij een groot en gevarieerd publiek maar ook by zijn collega's blijkt wel uit het feit dat Serge Lama een lied over hem geschreven heeft: 'Nicolas'. (De Doelen, zondag 16 november). De afgelopen jaren heeft het Rotter dams Kamer Ensemble met succes een groot aantal concerten gegeven. Het ensemble heeft zich ten doel gesteld om muziek uit verschillende stijlperiodes uit te voeren in Rotterdam en omge ving. Deze maand speelt het Rotter dams Kamer Ensemble voor het eerst in zijn bestaan in De Doelen. Het en semble. onder leiding van Lex Oostr hoek, werd in mei 1977 opgericht. Het bestaat uit circa dertig jonge vakmusi ci. In principe is het een strijkorkest, maar indien het repertoire daartoe aanlei ding geeft is uitbreiding met enkele bla- Redactie Schouwen-Duiveland- Extra: Willem J. van Dam PZC-kantoor Grote Markt 2 4461 AT Goes Tel: 01100-16140 Privé: 01198-234 Foto's: Ben Seelt, Willem Mieras en Theo van de Genugten Met bijdragen van Rene de Dreu en Kees Bij de Vaate zers mogelijk. Op het komende concert is dat het geval met het vioolconcert KV 219 van W. A. Mozart. Als solist zal de voormalige eerste concertmeester van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, Jacques Holtman, optreden. Verder zal het Rotterdams Kamer En semble drie serenades van Edward El- gar, Lennox Berkeley en Tschaikowsky voor strijkorkest ten gehore brengen. (De Doelen, zaterdag 15 november). Voor het eerst dist seizoen zullen deze maand in Piccolo enkele lunchevoor- stellingen worden gegeven. Dat ge beurt door De Lyrische Komedie, een groep die - zoals ze zelf zegt - muziek theater brengt voor iedereen. De voor stellingen zijn zo opgezet dat ze overal gespeeld kunnen worden: in kleinere theaters, buurthuizen, culturele centra, maar ook in de open lucht. Tijdens de lunchpauze (van 12.30 tot 13.00 uur) wordt 'De verloofde van Margot' ge speeld. een 'operette' van Robert Plan- quette. Het is een operette doorspekt met scherts en satire. In de avonduren brengt De Lyrische Komedie 'Pepito' (een overvalste salon-operette van Of fenbach) en 'De Impressario', een ko medie met muziek van Mozart. Piccolo Theater, dinsdag 25 en woensdag 26 no vember). De calvecinist Johan Brouwer werd in 1943 in het Friese Buitenpost geboren. Hij studeerde aan het Gronings conser vatorium orgel en daarna aan het Am sterdams conservatorium clavecimbel bij Gustav Leonhardt. Hij is docent or gel en clavecimbel in Groningen, leider van het Gronings barokensemble 'Col legium Musicum' en dirigent van het Winschoter kamer koor Het concert dat Brouwer zaterdag 22 november geeft is vooral gewijd aan de Franse clavecimbel. (De Doelen, zater dag 22 november). donderdag 13 november: De afdeling Schouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Nederland houdt vanavond een ledenvergadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. Dr W. Stiggelbout van de Nederlandse Hartstichting zal er een inleiding hou den over 'Diabetes en hart- en vaatziek ten'. Aanvang 20.00 uur. Mevrouw T de Jong-Coumou zal van avond in het hervormd verenigingsge bouw in Zierikzee voor de hervormde vrouwengroep 'Wees een zegen' een en ander vertellen over de zendingsreizen die zij heeft gemaakt. 20.00 uur. De wereldwinkel Schouwen-Duive land is open van 9.30 tot 16.30 en van 18.30 tot 21.00 uur. Het adres: Post- straat 37 Zierikzee. In cafe Bommenede te Zonnemaire zijn vanavond (vanaf 20.00 uur) weer klaverjaswedstrijden. Vandaag wordt in het dorpshuis te Nieuwerkerk begonnen met een nieu we cursus 'beatballet'. Vrijdag 14 november: In de Zierikzeese Concertzaal brengt de Hoofdstad Operette vrijdagavond (20.00 uur) 'Das land des lachelns' van Franz Lehar. Windsurfing Vierbannen in Ouwer- kerk organiseert vrijdagavond een windsurfavond. met een lezing, film en dia's. Het begint om 20.00 uur. De landelijke rijvereniging en pony club Westelijk Schouwen houdt vrij dagavond in 'Het grote zwijn' te Burgh een algemene ledenvergadering. 20.00 uur. Datzelfde doet de sportvereniging DFS in de kantine van het sportpark Van Zuijen in Burgb. Daar begint de vergadering om 19.30 uur. De Zierikzeese commissie voor ver keerszaken vergadert vrijdagmiddag om 16.30 uur in het stadhuis. Voor de Duivelandse brandweerman nen is er vrijdagavond een bingo-avond in cafetaria 'Neffen d'eule' in Ooster land. Bingo wordt er vrijdagavond ook (19.00 uur) gespeeld in de kantine van WIK in Kerkwerve. De Schouwse Zanger organiseert in het dorpshuis van Renesse een vogel toonstelling. Openingstijden: van 19.00 tot 22.00 uur. De bond van opzichzelfstaande» houdt vrijdagavond in cafe Bommene de te Zonnemaire een bingo-avond. 20.00 uur. Zaterdag 15 november: Sinterklaas is op komst. Zaterdag bij voorbeeld arriveert de sint om 10.30 met de boot bij het Luitje in Zierikzee. Om 11.00 uur wordt hy officieel op het Havenplein ontvangen door vertegen woordigers van de ZOC en burgemees ter De Meester. Daarna volgt een rond rit door de stad. Zaterdagmiddag zijn er in de Concertzaal twee kindervoorstel lingen. Zaterdagmiddag om 13.30 uur zal Sinterklaas in de haven van Burghsluis aankomen. Vandaar gaat het per koets naar Burgh en Haamstede. In Haam stede zal de kindervriend door burge meester J.L. Niemantsverdriet-Leen- heer worden verwelkomd. Daarna gaat de sint de beide dorpen in. In het Dorpshuis in Nieuwerkerk or ganiseert de plaatselijke midden standsvereniging zaterdagavond (20.00 uur) een discoavond met medewerking van disco 'Okapi'. Om 14.00 uur wordt zaterdagmiddag bij de hoofdingang van de boswachterij Westerschouwen het startsein gegeven voor de 'Mosselloop' van Delta Sport. In Hotel Bom in Haamstede kan za terdagavond (20.30 uur) gedanst wor den op muziek van Paula Koster. De tentoonstelling van De Schouwse Zanger in het dorpshuis van Renesse is zaterdag open van 14.00 tot 22.00 uur. Maandag 17 november: Maandagavond wordt ter gelegen heid van het zilveren jubileum van de afdeling Schouwen-Duiveland van 'Philatelica' een feestelijke bijeen- Dinsdag 18 november: Dinsdagmiddag houdt de Nederland se bond van plattelandsvrouwen een bijeenkomst in 'Mondragon' in Zierik zee. Mevrouw M. Sandberg-Braat uit Middelburg zal er praten over het we- reldnatuurfonds. 14.00 uur. De werkgroep 'Kind en ziekenhuis' op Schouwen-Duiveland verzorgt dins dagavond een voorlichtingsbijeen komst in de openbare lagere school in Oosterland. De kring Schouwen-Duiveland van de CBTB houdt dinsdagavond (20.00 uur) in het Huis van Nassau te Zierik zee een 'praatvergadering'. 20.00 uur. De gemeenteraad van Zierikzee ver gadert dinsdagavond vanaf 19.30 uur. De commissie voor het midden- en kleinbedrijf in de gemeente Wester schouwen houdt dinsdagmiddag om 15.00 uur een vergadering in het ge meentehuis te Haamstede. Tijdens die vergadering zal onder meer gesproken worden over de sluitingstijden van kampwinkels. Daar is in het verleden nogal wat over te doen geweest. Woensdag 19 november Woensdag vergadert de afdeling Brouwershaven van het Nederlandse Rode Kruis in het cafe-restaurant Flo- ns V. 20.00 uur. De vrouwenvereniging Priscilla orga niseert woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur een verkoopmiddag in de Win- terkerk te Haamstede. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen via deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daaraan zijn geen kosten verbonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubriek moeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Om eventuele misverstanden te voorkomen moet daar wel even bij ver meld worden 'Activiteiten Schouwen- Duiveland-Extra Vooral als de dagen wat korter worden organiseert iedere zichzelf respecterende vereniging van vo gelliefhebbers haar eigen tentoon stelling en clubkampioenschap pen. Dat gebeurt dan meestal in het plaatselijke dorpshuis of in het achterzaaltje van een horeca-eta- blissement. Compleet met Rad van Avontuur. Zo ook eind vorige week in Bruinisse. Daar organiseerde 'DeNachtegaal' een regionale ten toonstelling. De inzet: de felbegeer de Schouwen-Duivelandtrofee. Willem van Dam ging 's kijken. Een bericht over de gloster en het oran jekaakje; maar vooral over hun baasjes en de keurmeesters. Schrijver-dichter Ab Groenen dijk ergert zich al jaren groen en geel aan alles wat het landschap ontsiert. Hij gaat er een boek over maken. Het moet een aanklacht worden tegen iedereen die verant woordelijk is voor de 'visuele verontreiniging' van ons land schap. „Je hoeft alleen hier op Schouwen-Duiveland maar 's rond te kijken, je schrikt je toch rot....". Op het gebied van de folkmuziek vormt Schouwen-Duiveland - wat men zo fraai pleegt te noemen - nog steeds een witte vlek. Ger Lamerus uit Renesse vindt dat daar maar eens verandering in moet komen. En daarom plaatste hij een oproep in de krant gericht aan iedereen die met hem vindt, dat er maar eens iets van de grond moet komen. PZC-medewerker Rene de Dreu sprak met hem. Op de sportpagina: Cor Smal- heer is clubkampioen geworden van de tafeltennisvereniging Scal- dina uit Zierikzee en Ria Beye heeft na twintig jaar afscheid genomen als tramster en leidster van de gymnastiekafdeling van de sv. Dui- veland. En verder nog: de Stichting Fes tiviteiten Bruinisse heeft geldzor gen. De fotopuzzel in de 'Extra' van vorige week leverde bijna twintig goede oplossingen op. Daartussen zat het kaartje van Jessie Nee- Ie uit de Deltastraat 10 in Nieuwerkerk. Zij is dit maal de winnares van de waardebon van vijfentwintig gulden. Nagenoeg alle oplos singen die binnen kwamen waren goed. Fotograaf Ben Seelt maakte de foto van een woning aan de Vloedstraat in Kerkwerve. Nieuwe ronde, nieuwe kansen. Oplossingen van deze fotopuzzel moeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Donderdag 13 november: De Doelen (grote zaal). 13.00 uur. Orgelconcert door Arie Keijzer. Po pulair programma en improvisa ties. De Doelen (grote zaali. 20.15 uur. Gewandhausorchester i Leipzig). Dirigent: Kurt Masur. Solist: Peter Rosel (piano). Werken van Mozart. Prokofjew en Beethoven. De Schouwburg. 20.15 uur. RO- theater. 'Een midzomernachts- droom' van William Shakespeare. Regie: Franz Marijnen. Met John Kraaykamp sr.Pauline van Rhe- nen, Lou Landre, Peter Tuinman. Paul Röttger, Fred Vaassen. Marie ke van Leeuwen, Thea Korterink, René van Asten. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Theatergroep Splien. 'Sylvia Plath'. Regie: Ad van Kempen. Met An de Donder. Anna Korterink en Ineke Roosen. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Sam sam'. Muzikale komede door Eli Asser. Regie: Johnny Heawood. Combo onder leiding van Nico van der Linden. Met Lex Goudsmit. Adele Bloemendaal, Leoni Jansen en Hans Boskamp. Luxor Theater. 20.15 uur. Stich ting Amsterdams Volkstoneel. 'Uitkomst' van Herman Heijer- mans. Muzikale leiding: Martin Kesseler. Regie: Jules Croiset. Met o.a. Dick van den Toorn. Teuntje de Klerk. Hans van der Gragt, Mimi Kok, Sylvia de Leur. Henk Molen berg. Dick Scheffer, Lou Steenber gen, Ton Vos. Wim Wama en Willy Zuidema. Piccolo Theater. 20.30 uur. Thea terwerkgroep F Act. 'Boesman en Lena' van Athol Fugard. Regie: An thony Akerman. Met Yvonne Petit. Andre van de Berg en Joseph Mosi- kili. De Lantaren. 20.30 uur. Dans- concert: Videodans. Samenstelling Bianca van Dillen. De Lantaren 2. 21.00 uur. Lanta rentheaterwerkplaats. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Urbanus van Anus. De Overheid. Arie van de Berg leest voor uit eigen werk. Vrijdag 14 november: De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Gewandhausorchester. Zie don derdag 13 november. De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Benjamin Luxon (bariton). David Willisson (piano). Werken van Moe- sorgski. Ravel. Williams, Wolf. De Schouwburg. 20.15 uur. 'Een midzomernachtsdroom'. Zie don derdag 13 november. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. 'Sylvia Plath'. Zie donderdag 13 november. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'Sam sam'. Zie donderdag 13 november. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Uit komst'. Zie donderdag 13 novem ber. Piccolo Theater. 20.30 uur. Ank van der Moer speelt Shakespeare. De Lantaren. 20.30 uur. Danscon- cert. Zie donderdag 13 november. De Lantaren 2. 21.00 uur. Lanta rentheaterwerkplaats. Harbour Jazzclub. 21.30 uur. Mr. Pickwick's Jazzband. Theater de Teerstoof. 21.00 uur. Maijol Flore met 'Zo ben ik'. Zaterdag 15 november: De Doelen (grote zaal). 13.30 uur. Orgelconcert. De Doelen (grote zaal). 20.15 uur. Politie Harmonie 'Hermandad'. De Schouwburg. 20.15 uur. 'Een midzomernachtsdroom'. Zie don derdag 13 november. Theater Zuidplein (grote zaal). 20.15 uur. Teatro Dimitri. 'Lepa;. tomime clownesche'. W. Pieterse in Poëzie: 20.3 Poezieavond met Hannie Groe» Dirk Kroon en Wim de Vries. De Doelen i kleine zaal20.15 ue Rotterdams Kamerensemble. Dr, gent: Lex Oosthoek. Solist Jacqu$ Holtman (viool). Werken van Elga; Mozart. Berkeley en Tsjaikowsky. Theater Zuidplein (Arlecchi» zaal). 20.30 uur. 'Sylvia Plath'. z« donderdag 13 november. Hofpleintheater. 20.15 uur. 'f sam'. Zie donderdag 13 novembfï Luxor Theater. 20.15 uur. 'Ui', komst'. Zie donderdag 13 novou- ber. Piccolo Theater. 20.30 uur. Ank van der Moer. Zie vrijdag 14 novett, ber. De Lantaren. 20.39 uur Michd Waisvisz. 'Anarchistenbal'. Harbour Jazzclub. 21.30 uur, ryville Jazzband. Theater de Teerstoof. 14.30 uc Clown Woudi. Theater de Teerstoof. 21.00 uir Marjol Flore. Zie vrijdag 14 novea ber. Zondag 16 november: De Doelen (kleine zaal). 20.15uu: Het Nederlands Kamerorkest. Dn gent: KeesBakels. Solist: Jean Ja: ques Kantorow. Werken van Baca Mozart. Wagner, Ravel. De Doelen (Eduard Flipsezaalt 20.15 uur. Rosetti Kwintet.Werke Marjol Flore van Andriessen. Poot. Pijper. He! ster en Ligeti. De Doelen (grote zaal). 20.15 urn Nicolas Peyrac. Piccolo Theater. 13.00 en 15. uur. Kindertheater Wiedus. club'. Maandag 17 november: De Doelen (grote zal zaal). 20 uur. Amaiia Rodrlgues en haar ci semble (Portugal). Utopia Hal. 21.00 uur. The Hl man League (onder voorbehoud). Dinsdag 18 november: De Doelen (grote zaal). 20.15 Youri Egorov (piano). Werken va Schumann en Brahms. Luxor Theater. 20.15 uur. TI) komst'. Zie donderdag 13 nove; ber. Piccolo Theater. 20.30 uur. .M ving Being (Wales). 'Body Politic Jazzcafé Dizzy. 22.00 uur. S« sion. Woensdag 19 november: De Doelen (grote hal). 12.45 u; Koffieconcert door o.a. de hoor groep van het Rotterdams Philhü monisch Orkest. Met medewerkii van Daphne Benson (piano). Du gent: Heinz Friesen. Werken Bozza, Hubler. Koetsier en Rossli De Doelen (klein zaal). 20.15 Henri Honegger (cello). Werkenva Bach. Luxor Theater. 20.15 uur. 'U: komst'. Zie donderdag 13 novec ber. W. Pieterse in Poëzie. 20.30 Horst Bienek leest voor uit eige werk. Cafe Heavy. 22.00 uur. Pope» eert. De Schouwburg. 20.00 uui Nederlandse Operastichting. Boheme' van Giacomo Pucci Regie: Bodo Igesz. Dirigent: Bob mil Gregor. Solisten: Sung Soa Lee. Mary Willems. Rico Serbo.J thur Schildmeijer. John Broche* Tom Haenen. Hubert Waber. Ji het Amsterdams Philharmonic Orkest en het Nederlands Opes koor. Piccolo Theater. 20.30 uur. 'Boe Politic'. Zie dinsdag 18 novemiK Ank van der Moer Twee films in de Zierikzeese C« certzaal. Zaterdag- en zondif avond om 20.00 uur draait !Mi Max'. Als nachtvoorstelling hed de stichting Het Theater 'Taked op het programma gezet (zaterdü avond 22.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 40