Onderzoek naar schade boeren door luchtverontreiniging Tanker uren vast op Westerschelde Wissel Zeeuws-VlaandereP Rabobank DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 INSTITUUT PLANTENZIEKTENKUNDIG ONDERZOEK PZC/streek 5 Bolclubs hielden Advertentie OSSENDRECHT - Het Instituut voor piantenzicktcnkundig Onderzoek (IPO) in Wapeningen gaat een onder zoek instellen naar schade die boeren lijden als gevolg van luchtvervuiling, Eerder onderzoek in de proeftuinen in hetOssendrecht en het Sas van Gent en meetgegevens van het rijksinstituut voor de volksgezondheid zijn aanlei ding voor deze studie. Uit die meetge gevens blijkt overigens ook dat men sen met ademhalingsmoeilijkheden het in de zuidwesthoek vaker moeilijk kunnen hebben. Het IPO heeft samen met het rijkslnsti- Adventviering bejaarden uit Sas van Gent SAS VAN GENT - De Bond van Oude ren van de afdeling Sas van Gent stelt haar leden, evenals voorgaande jaren, weer in de gelegenheid om advent te vieren op 18 december in Bosbad-Hoe- ven.'Het programma vermeit: koffie by aankomst van de Sasse bejaarden in Bosbad-Hoeven rond half tien 's mor gens: na de koffie iom 10.00 uur) eucha ristieviering; 112,00 uur) maaltijd; op voering door toneelvereniging 'Kunst naar Kracht' uit Dongen van 'Op hoop vanzegen' (14.00 uur). Het geheel wordt opgeluisterd door de bejaardenharmo nie uit Dongen. Sint brengt bezoek aan Schoondijke SCHOONDIJKE - Zaterdag 22 novem ber zal Sint- Nicolaas vergezeld door vier Zwarte Pieten een bezoek aan Schoondijke brengen. Op 14 30 uur wordt hij op het bordes van het voormalig gemeentehuis ont vangen door een lid van het gemeente bestuur en een lid van de Schoondijkse middenstandsvereniging DES. Na de toespraken zal Sint Nicolaas en zijn Pieten een fondgang door Schoon dijke maken onder begeleiding van de drumband en het majorettenpeloton 'Schoondijke' en de muziekvereniging 'Geduld Overwint' uit IJzendijke. Om 16.30 uur zal Sint Nicolaas nog een be zoek brengen aan het bejaardenhuis 'Russchevhet'. Zaterdag 29 november brengt Sint Ni colaas nogmaals een bezoek aan Schoondijke. Hij wordt dan om 14.30 uur in zaal Wijffels verwacht, waar een feestmiddag wordt gehouden voor de jeugd. Om 15.00 uur begint er een pop penkastvoorstelling door het poppen theater 'Houtje Touwtje' waarna om 16.00 uur Sint.Nicolaas een toespraak zal houden eivde Zwarte Pieten de kin deren zullen trakteren. tuut voor de volksgezondheid proefvel den waar de biologische effecten van milieuvervuiling worden gemeten. Der gelijke onderzoeksvelden liggen onder meer in Ossendrecht en Sas van Gent. In de periode oktober 1978- oktober 1979 is gebleken dat de daar geplante proefplanten meer bladschade hebben dan in andere gebieden in Nederland. Dat blijkt onder meer uit een rapport van Benegora Leefmilieu. Benegora verzamelde de gegevens over luchtver vuiling (en dan vooral zwaveldioxide) en plaatste die naast resultaten van de proefvelden van het IPO. Volgens Be- negora-secretaris De Klerk is het duide lijk dat boeren in de zuidwesthoek van Brabant en in Zeeland te lijden hebben onder luchtverontreiniging vanuit Ant werpen. Ze moeten net als in de proef tuinen de gevolgen ondervinden van grensoverschrijdende ling. In het najaar van 1978 was het IPO bij na zo ver dat het bewijs op tafel kon worden gelegd. Onderzoek wees toen uit dat een periode van sterke vervui ling duidelijk effecten had op de kwali teit van de boerenkool, prei en spruiten. „Een paar dagen later kwam een stren ge vorst er over heenMet als gevolg dat de effecten niet meer te meten waren", aldus Van Eerde. Hij meent echter, dat als die vorst er niet gekomen zou zijn duidelijk geworden was dat de boeren in Zeeland en Brabant tonnen schade zouden hebben geleden. Kaarting MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa; OUD VOSSEMEER - De Vossekuil, 20 uur: optreden Dimitri van Toren; VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis, 20-21.30 uur: uitzending Ra wa BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy 1,20.15 uur: The blues brothers, a l.". GOES - Grand, 20 uur: Twee door 't dol le heen. 12 jr; HULST - De koning van Engeland. 20 uur: Caligula. 18 jr; 20 uur: Diepzee monsters. 16 jr; 20.15 uur: Zwoele zo- merlusten. 18 jr; MIDDELBURG-City. 20 uur: Ten. 16 jr; TERNEUZEN - Luxor 20 uur: The deer hunter, 12 jr: 20 uur: Die verlorene Ehe der Katharina Blum (filmliga); VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: Twee door 't dolle heen, 12 jr; II, 20 uur. In de greep van de spin, 16 jr; TENTOONSTELLINGEN BRESKENS- v.m. Bankgebouw aan Spuiplein. 14-17 en 19-21 uur: Foto's en krantekr.ipsel3 over Canada cn West- Zeeuwsch-Vlaanderen in oorlogstijd GOES - Museum van Zuid- en Noord- Beveland. 9-12 en 13.30-17 uur; werken van M. Schipper; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: '800 jaar Hulst'. Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur: 'Feest der kleme formaatjes', kleine werken van 60 kunstenaars. KWADENDAMME - Dorpshuis, 15- 17.30 en 19-21 uur: 'Energiebesparing'; MIDDELBURG - Zeeuw Kunstenaars Centrum, 10-12, 14-17.30 en 19-21.30 en 19-21,30 uur: Schilderijen van Eef Jvan Maanen. Antiquariaat Merlijn, 12-17.30 uur: 'Ou de kaarten en gravures van Zeeland'. Artshop six and six, 10-18 uur: Werken Gera Dauvilher en Wim Vader. Koffieshop St.-Janstraat 41. 14-17 uur: Touwplasieken van Aimeke Ruimscho- teL Galerie Montparnasse, 13-18 uur: Werken Jeroen Olthof en Jean Boulan- ger. VLISSINGEN - Galerie Marquis, 13-18 uur: Nieuwe houtskulpturen, etsen en akwarellen van Dies de Jonge. WEMELDINGE - Atelier Deverslum, 13-18 uur: werken van Van Donselaar. IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30- 17 uur: Werken meester Cornells en ou de prenten en kaarten. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444. (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu lance i Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur, weekends van 20.00-24.00 uur, Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AA), tel. 01174-345. Stichting 'Blijf van m'n lijf" Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereik baar. Aanwijzingen De heer Van Eerde, medewerker van het IPO, wil nog niet zo ver gaan dat hij het heeft over economische schade die boeren lijden als gevolg van een teveel aan zwaveldioxide in de lucht. „We hebben wel een aantal aanwijzingen uit de gegevens van het landelijk meet net en litaratuur die er op wijzen dat er schade ontstaat", aldus Van Eerde. Die aanwijzingen zijn verkregen door de kweek van tabak, tulpen, gladiolen en klavers, die snel reageren op milieu verontreiniging. Ruilbeurs schaatsen en kledingstukken in Sluiskil SLUISKIL - Zaterdag 22 november wordt in 't Gildehuis in Sluiskil een schaatsruilbeurs gehouden. Die dag konden er overigens niet alleen schaat sen, maar ook kledingstukken te ruil worden aangeboden. De beurs is open van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. Kledingstukken voor de beurs kunnen tot 14 november worden ingeleverd op twee adressen: Drostlaan 26 en Pierssenspolderstraat 115. Ouderavond lagere school Breskens BRESKENS - De openbare lagere school te Breskens hield haar jaarlijkse aouderavond. Meer dan honderd ou ders lieten zich uitvoerig informeren over de aansluiting met het voortgezet onderwijs- Dit gebeurde door enkele uiteenzettingen van directeuren uit het algemeen voortgezet onderwijs en het lager beroepsonderwijs. Tijdens deze avond vonden ook verkiezingen plaats voor de oudercommissie. Mevrouw M. Schutte werd herkozen, de heren J van de Broecke en A, van de Kreeke werden als nieuw lid gekozen. De school nam voorts afscheid van mevrouw A. Ver schoor en de heer A. Hertogh als leden van de oudercommissie. Sint op 22 november in Sas van Gent saS VAN GENT - Sint Nicolaas zal op zaterdagmiddag 22 november officieel aankomen in Sas van Gent. Om 13.15 uur is er eenpoppenkastvoorstelling in De Speye door het poppentheater 'Pi- nokkio'. Om twee uur vertrekt het drum- en majorettenkorps The Arno's vanaf De Vlaanden... om de kinderen in De Speye op te halen. Het hele gezel schap begeeft zich vervogens richting Oostkade. waar Sint Nicolaas per stoomboot zal aankomen. Dit zal muzi kaal worden opgeluisterd door de har monie De Verenigde Vrienden. Sint Ni colaas zal dit jaar onder meer worden begeleid door een eigen korps tromme lende pieten. Om tien over drie zal bur gemeester drs W. R. V. Dusarduyn de sint welkom heten op hetstadhuis. Het programma wordt afgesloten met een bezoek aan het bejaardencentrum De Redoute. Hoofdenkring van Zeeuwsch-Vlaanderen hield vergadering TERNEUZEN - Hoofden en hoofdlei ders van het protestants christelijk la ger- en kleuteronderwijs vergaderden in de lagere school 'De Hille' te Terneu- zen. Met mevrouw J. ten Braak-Theu- nissen van het RPCZ werd het conept werkplan 1981- 82 en hel project kunst zinnige vorming doorgesproken Vooral dit laatste gaf aanleiding tot discussie, waarbij de suggestie werd doorgegeven meer contact te zoeken met de Terneu- zense culturele raad en het Instituut Kunstzinnige Vorming De beperkte mogelijkheid van schoolvoorstellingen van de Terneuzense culturele raad voor leerlingen van de hogere leerjaren, zat vooral de kleuterleidsters dwars. De hoofdenkring zal uitzien naar een verte genwoordiger voor het lager onderwijs in de Terneuzense sportraad Tenslotte werd er besloten een kritischer houding aan te nemen tegenover Instanties, vooral de commerciële, die via de school proberen de ouders le bereiken. Ouderavond lagere school Prinses Irene Schoondijke SCHOONDIJKE - De openbare lagere school 'Prinses Irene' houdt donderdag 20 november de jaarlijkse algemene ou deravond in het schoolgebouw te Schoondijke. Het Literair Boekhuis uit Amsterdam geeft dan een voorlich tingsprogramma, getiteld 'Denken, we ten, leren Na de pauze wordt het huis houdelijk gedeelte van de ouderavond behandeld. Bij de vefkiezing van ouder commissieleden is de heer J. S. Huigh aftredend en niet herkiesbaar. De heer J. B. Becu, die eveneens aftredend is, heeft zich wel herkiesbaar gesteld. De ouderavond begint om 19.30 uur. KLOOSTERZANDE - De zeehengel- club 'De Vogel' uit Kloosterzande hield een kaarting in zaal Van Kruyssen te Kloosterzande. waaraan 44 personen milieuvervui- declnamc„. De uitslag 1 F. van Campen uit Hulst. 2 K van Kerckhoven uit Kloosterzande. 3 A Revns uil Sint-Jansteen. 4 mevrouw Goos- sens uit Walsoorden. 5 L. van Goethem uil Hulst 6 P de Waal uit Kloosierzande. 7H.de Gucht uil Kloosterzande 8 J Leenknegt uit Kuitaart.. 5) H van Reyl uit Kloosterzande. 10 R I.auret uit Kloosterzande ZEEUWSVLAAMSE D UI VENR UB RIEK Van der Slikke en Kornelis winnen te Driewegen (Van een medewerkeri BIERVLIET - De kleinste duiven- sportvereniging van Zeeland. 'Jong Maar Moedig' te Driewegen Biervliet heeft een zeer goed seizoen achter de rug. Bij de oude duiven was het vooral B. van der Slikke. die de lakens uit deelde, terwijl P. Kornelis zeer succes vol was in dc categorie jonge duiven. Met de navluchten meegerekend be haalde deze liefhebber ln dit jaar 101 prijzen. Op 15 en 16 november wordt de tentoonstelling gehouden die het hoog tepunt van het.jaar is. Bij de Drieweeg- se tentoonstelling is een rad van avon tuur aanwezig, ook worden verlotingen gehouden. Eindstand kampioenschappen 1980 oude duiven 1 B v. d Slikke. 2 A. dc Hamer. 3 A Engels Kampioen jonge duiven IP Korne lis. 2 A de Hamer. 3 A Engels. Kampioen navluchten 1 P Kornelis. 2 A Janssens. 3A. de Hamer. Bekerstand oude duiven IB d. Slikke. 2 A Engels. 3 B v d Slikke Beker jonge duiven' 1 P Kornelis. 2 A de Hamer. 3 •B v d Slikke Koppelkoers oude duiven: IA de Hamer en A Janssens. 2 P dc Hameren B. v d. Slikke. 3 P. Kornelis en Iz. Klaeijssen. Koppelkoers Jonge duiven ip Kornelis met A Boerman en P de Hamer. 2 A Janssens met E v d Hemel en B v d Slikke 3 A de Hamer met A Engels en J. Lippens. Bingo-avond KLOOSTERZANDE - De afdeling Kloosterzande van Herwonnen Levens kracht houdt vrijdag 14 november een bingo-avond in zaal Van Leuven te Kloosterzande. De bijeenkomst begint om 19.30 uur 'Arjan' te Breskens houdt ledenvergadering BRESKENS - De krulbolvereniging 'Arjoan' te Breskens houdt morgen (vrijdag) een ledenvergadering in de 'Arjoanbolbaan' te Breskens. De verga dering begint om 19 00 uur. Op de agen da staat onder meer een bespreking voor de feestavond. Sint Nicolaas bezoekt Lamswaarde LAMSWA ARDE - Sint Nicolaas en zijn zwarte Pieten brengen zaterdag 29 no vember een bezoek aan Lamswaarde. De Spaanse kindervriend en zijn gev- volg worden om 14.00 uur opgewacht bij de familie Joossens in de Jacobus de Waalstraat. Daarna volgt met muzikale medewerking van de muziekvereniging 'Vrijheid Eendracht' en het majoretten peloton 'The Riverside Girls' een muzi kale rondgang door het dorp. Ook deze Sint Nicolaas-viermg is tot stand geko men dankzij de samenwerking van het feestcomité Lamswaarde in samenwer king met de leerkrachten van de basis- en kleuterschool. BRESKENS - In de 'Arjoanbolbaan' te Breskens werd een krulbohvedslrijd ge houden tussen de bolclub 'Ons Genoe gen uit Biervliet en de bolclub 'Arjoan' te Breskend. Deze vriendschappelijke wedstrijd, waarin 18 spelers van iedere vereniging deelnamen, werd door de krulbollers uit Biervliet gewonnen Er werden twee rondes gespeeld over 12 partijen. Biervliet werd winnaar met 9 gewonnen partijen In punten betekent dat 81 voor Breskens en 103 voor Bier vliet. Uitslagen zaalvoetbal rayon Sas van Gent SAS VAN GENT - In de eerste klas van het zaalvoetbal te Sas van Gent gaat Fabricom 1 nu alléén op kop. Het tref fen tussen de twee koplopers Fabricom 1 en Racing White 1, heeft Fabricom in zijn voordeel beslist. Fabricom won met 2-0. Corn Boys vete ranen tegen Corn Boys 1 was een degr adatieduel. Corn Boys 1 won deze wed strijd met 7-2. Philippine vet 1 moestin DEHO'80/Maas Modes 1 zijn meerdere erkennen. DEHO'80 benutte de gebo den kansen beter en won met 3-1. RRS haalde krachtig uit tegen Corn Boys 2. de rodelantaarndrager ging met 18-0 ten onder en heeft nu een negatieve sco re van 112 goals bereikt. Ria vet 1 had meer moeite met CPC 1 dan verwacht mocht worden. Een laatste offensief le verde Ria vet. een 3-2 winst op. Molen kreek 1 hervond zich tegen Ona SU. In een aantrekkelijk duel benutte Molen kreek nu eindelijk eens de scoringskan sen. Ze wonnen verdiend met 4-1. In de tweede klas liep leider Fabricon 2 zijn eerste nederlaag op. Ondanks dat Fa bricom 2 technisch beter was wisten ze geen raad met Ria vet. 2. Door het beter benutten der kansen won Ria vet. 2 met 3-1. Reseda 1 profiteerde van dit verlies en kwam tot op twee punten terug door met 3-1 te winnen van DEHO'80 aas Modes 2. Philippine vet. 2 en Rac. White 2 deelden broederlijk de punten door met 1-1 gelijk te spelen. Scheidsrech ters De Kuyper won met 2-0 van CPC 2. Molenkreek 2 draafde vlot langs Rac. White 3. al lieten ze bij een 5-0 voor spong de aandacht even verslappen en zag Rac White 3 nog kans om drie doel punten te scoren. CSM1 en Corn Boys 3 speelden een gelijkwaardige partij waarbij de goals om en om vielen. CSM trok aan het langste eind en won met zegels kan meebrengen met een afbeel- 4.3. ding van een vos erop Hiermee zijn dan Sasse zaalvoetbalstanden: le klas: 1 Fabricom 110-18,2 Racing White 1 10-16, 3 RRS 1 10-14. 4 Ria vet. 1 10-14. 5 Phi lippine vet. 110-12,6 DEHO'80/Maas Modes 1 10-12,7 Molenkreek 1 10-10,8 Ona'SU 1 10-10. 9 Corn Boys 1 10-6. 10 CPC 1 10-4, 11 Com Boys vet. 10-2. 12 Com Boys 2 10-2. 2e klas IFabncom 210-18.2 Reseda 110-16.3 Scheidsr.'De Kuyper 110-14.4 Molenkreek 2 10-14. 5 Ria vet 2 10-13. 6 CSM 1 10-10. 7 Ra cing White 2 10-9. 8 Philippine vet. 2 10-7, 9 DEHO'80.Maas Modes 2 10-7. 10 CPC 2 10-5, 11 Com Boys 3 10-4,12 Racing White 3 10-3. Overigens bleek toen ook dat niet al leen'de Belgen als boosdoener mochten worden gezien. Ook de noord-Franse in dustrie had toen zijn Invloed op het mi lieu in deze streek. Concreet Dc gegevens zijn voor het IPO nu der mate concreet geworden dat er verder onderzoek op komst is. „We werken op onze proefvelden met heel gevoelige planten die snel reageren. Ze geven een aanwijzing voor de mogelijkheid dat er iets aan de hand is", aldus Van Eer de. Het onderzoek moet de vraag beantwoorden of boeren het in hun beurs merken dat er sprake is van S02- vervuiling. Van Eerde tekende daarbij aan dat de luchtverontreiniging in Ne derland, met uitzondering van Zee land en West-Brabant, nogal meevalt. „Het zou best zo kunnen zijn dat ons onderzoek nu duidelijk maakt dat er nauwelijks of geen sprake van econo mische schade is", aldus Van Eerde, die er verder op wijst dat in de litera tuur vanuit het buitenland telkens sprake is van grote concentraties S02. Postzegelveiling HULST - Meer dan 250 postzegel- en muntenverzamelaars kwamen bijeen in het Gemeenschapscentrum Den Dul- laert te Hulst. Voor het ruilen en verko pen van postzegels en munten. In de veiling gingen 100 kavels postzegels en 12 kavels munten van de hand. De tota le opbrengst van de veiling bedroeg ruim 1.500.- Bij de kwartjesloterij ging de hoofdprijs naar mevrouw De Cock uit Sint-Jansteen De tweede prijs was voor de heer van Waterschoot Bi) de mededelingen kondigde de voorzit ter aan dat er tegen het eind van het jaar een Vossenjacht zal worden gehou den. Dit houdt in dat bij de volgende bijeenkomst van de leden van de post zegelclub Het Land van Hulst op 14 de cember iedereen zoveel mogelijk post- leuke prijzen te winnen. Bridgeclub Lamswaarde hield wedstrijden LAMSWAARDE - De bridgeclub 'Lamswaarde' speelde in het kader van een wintercompetitie de tweede wed strijd in het gemeenschapscentrum 'De Luifel' te Lamswaarde Er werd ge speeld volgens een draaiende mitchel met 14 paren. 28 spellen met een gemid delde van 140 punten De uitslag is, 1 mevrouw Biesbroeck de heer Radema kers: 2 mevrouw Stolte - mevrouw Smulders. 3 mevrouw Van Esbroeck - mevrouw Van de Wielen. Engel Reinhoudt treedt op in museum IJzendijke IJZENDIJKE - In liet streekmuseum 'West-Zeeuwsch-Vlaanderen Presen teert' in IJzendijke treedt zaterdag 22 november de Zeeuwse liedjcszangci Engel Reinhoudt op. Reinhoudt - geboren in '46 en opge groeid op het boerenbedrijf van zijn va der - getuigt in zijn liedjes, waarvoor hij zelf tekst en muziek schrijft, van zijn verbondenheid met liet Zeeuwse land. Dat gebeurt soms scherp-kritisch (vooral als het om de 'verloedering' van de natuur gaati. soms met milde spot. Reinhoudt zong eerst, kamp- en jeugd- liedjes in het jeugdwerk en sloot zich later aan bij een cabaretgroepje, dat in 1974 meedeed aan het Humorfestival van Knokke De avond in IJzendijke begint om 20 00 uur. Begin trimseizocn te Schoondi jke SCHOONDIJKE - In de gymnastiek zaal aan de prinses Irenestraat te Schoondijke begint vandaag, donder dag, het trimseizoen voor heren. Er wordt elke donderdag gesport, onder leiding van de heer P. Boussen uit Oost- burg. De eerste trainingsavond begint om 21.00 uur. Als we nu allemaal altijd de postcode bij ons eigen adres schrijven, dan maken we het mensen die terugschrijven heel makkelijk! at, .at. j**aaa ja wc wa fstjfpC I r 1 inP Jw 2 2f.-2--.22.iy2A. R WP WP Wt jiv «IP WH OemoH even doen. pttpost Aardappeltermynrnarkt Rotterdam datum 1211. bintje 50 mm opw laten april 42.00. november 30.00. bieden april 4.80, november 29.70. slot april 42.00. november 29.80. Stem ming april goed prijshoudend, november goed prijshoudend, openstaande posities april min 28 is geworden 3474. november min 5 is geworden 12. Omzet nov.erwas 1 aanzeg ging. omzet nov. 4x29,80. april: 458. hoogste prijs 42.20. laagste prijs 40.50, laatste zaken 10x42.00. Bridgeclub Hulst speelde wedstrijden HULST - De bndgeclub Hulst speelde in het kader van haar najaarscompetiei de negende wedstrijd in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. In de A-groep werd gespeeld met een howell 10 met 10 paren met een maxi mum van 216 punten. De uitslag is 1 mevrouw Biesbroeck - De heer Van Geel: 2 mevrouw Van de Boogaert- mevromevrouw Nijenhuis. 3 mevrouw Arondson - mevrouw Vroome. In de B-groep werd gespeeld met een howell 10 met 11 paren. De uitslag: 1 de heer en me vrouw Kint: 2 mevrouw Aarts - de heer Bar. 3 de heer en mevrouw De Feyter In de C-groep werd gespeeld met een howell 10 met 12 paren De uitslag-1 de heer Herman - de heer Van de Dnes 2 de heer en mevrouw De Kerf: 3 me vrouw De Kort - de heer Atkins. Grocntenveiling Barendrecht, 12 november 1980. Aardappelen, bintje 28-31. eigenheimers 25- 31. andijvie 1.04-2.52, bloemkool vanaf 6 st p bak 2.30-2 80.1 90-2.60.1.00-1.60. 50-1.00. boe renkool 48-74, broccoli 5.10-5.60, Chinese kool 51-1.61, knolselderij vanaf 8 st p bak 44-61, 45-73, 29-60, 12-43 en 20 st 4-19, knolselderij zonder blad per kilo 8-45, koolrapen 47-51, gToene kool 1.12-1.40, witte kool 49-66, rode kool 28-86, gele kool 67-90, groene paprika I.50-1 90, rode 4.60-5.00, peterselie 12-40, prei 53-93. radijs rood 47-82, selderij 38-80. spina zie 90-1 80. spitskool 40-99, tomaten A 8.30- II.00. D 8 10-10.60. C 4.00-5.70 en CC 3.70. uien bonken 42-70, grof 40-66. middel 33-58. drie ling 27-38. pikler 10-29. winterpeen grof 30-48, middel 28-43. fijn 25-36, witlof eenmalig fust klasse I kort lof 3 70-4 40. klasse I lang lof 3.90-4 30. meermalig fust klasse I kort lof 4.00- 4.30. HIA kort lof 3.10-4.50. HIA lang lof 2.70- 4.00. IIIB 2 40-3 70: afwijkend 1.50-3 40. stek 60-2 70, ijsbergsla 50-1.50, druiven Alicante 3.00-5.10. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam datum 12-11. bintje 40 mm opw. laten april 41, bieden november 27.00, slot april 40.00. november 28,00, stemming april kalm, november kalm. openstaande posities april 30. november 10. omzet nov. or was 1 aanzegging, nov en apr geen omzet, Zaalvoetbal Sas van Gent Trimclub te Biervliet houdt feestavond BIERVLIET - De trimclub 'Willem Beukelszoon' te Biervliet houdt zater dag haar jaarlijkse feestavond Voorde leden is er eerst een etentje in cafe Wil lem Beukelszoon en daarna is om 21.00 uur de zaal ook open voor belangstel lenden. met de mogelijkheid een paar spelletje bingo te spelen. Voorts is er een Amerikaanse verloting, met als hoofdpnjs een koelkast. Als speciale at tractie kan een ieder het gewicht raden van een racefiets. Degene die het juist gewicht raadt neemt de fiets mee naar huis. De muzikale omlijsting wordt die avond verzorgd door 'Het Scheldekwar- tet'. Jaarlijkse feestavond hengelclub Hengstdijk HENGSTDIJK - De hengelvereniging 'De Vogel' uit Hengstdijk houdt mor gen (vrijdag) haar jaarlijkse feestavond in zaal Van Leeuven te Kloosterzande Naa een diner volgt een dansavond met medewerking van het show- en dansor- kest 'El Celino uit Hoofdplaat. Tijdens de feestavond worden ook de clubkam pioenen van 1980 gehuldigd. Kaartclub te Sluiskil hield ledenkaarting SLUISKIL - De kaartclub 'Nooit Ge dacht' uit Sluiskil hield een ledenkaar ting waaraan 42 kaarters deelnamen De Uitslag is 1 mevrouw De Koyer-NoiU 3f punten uit 5 bomen: 2 mevrouw Wauters 36 punten uil 4 bomen. 3 mevrouw Brouwer 32 punten uit 4 bomen. SCHIP DREIGDE TE PLOOIEN OSSENISSE - De Belgische tanker 'Flandrc' heeft woensdag uren vastge zeten op de Westerschelde ter hoogte van Ossenisse. De tanker, geladen met 2000 ton superbenzine cn gasolie was op weg van Antwerpen naar Zeebrug- ge. toen het schip omstreeks 8.30 uur vastliep op de kruising van de Over loop van Hansweert en de Schaar van Ossenisse. Direct snelden sleepboten van Willem Muller uit Terneuzen en Polderman uit Hansweert toe. Ze behoefden met m ac tie te komen. Omdat de 'Flandre' dreig de te plooien, werd een deel van de la ding overgepompt in de tanker 'West stellingwerf. Omstreeks half drie woensdagmiddag kwam de 'Flandre' op eigen kracht weer vlot. De slepers 'Holland' van Muller en 'Zeehond' en 'Westkapelle' van Polderman bleven in de buurt ter assistentie. Later op de middag kon de 'Flandre' de reis voort zetten. SAS VAN GENT - In het zaalvoetbal Sas van Gent gaat Fabricom na de laat ste duels alleen op kop. Het treffen tus sen de twee koplopers Fabricom I en Racing While I werd door Fabricom met voordeel afgewerkt. In éen zeer aantrekkelijke partij van beide teams, had de nieuwe leider toch het betere spelinzicht. Zonder zich te overhaas ten ging Racing White door twee goals van Lensen, eën voor en éen na rust. onderuit. Door zeer goed keeperswerk van beide doellieden bleef de score laag. ondanks veel kansen Corn Boys veteranen te gen Corn Boys I was een degradanten duel. Dat Corn Boys I deze wedstrijd won. lag ook aan het feit. dat de Vetera nen niet over wisselspelers konden be schikken. De uitslag 17-21 is dan ook aan de geflatteerde kant. Philippine veteranen moest in DE- HO'80 zijn meerdere erkennen. Beide teams, die op winst uit waren, speelden een aardige partij. DEHO'80 benutte de geboden kansen beter en won met 3-1. RRS haalde sterk uit tegen Corn Boys 2. De rode lantaarndrager werd met 18- 0 teruggewezen en heeft nu een negatie ve score van 112 goals bereikt In dat duel nam Bauwens negen goals voor zijn rekening. D Chapelier van Corn Boys 2 moest na tweemaal een straftijd van vijf minuten uiteindelijk de zaal verlaten wegens herhaaldelijke aan merkingen op de leiding. RIA veteranen had meer moeite met CPC 1 dan venvacht mocht worden. Het zich fel verzettend CPC wist goed bij te blijven. Een laatste offensief lever de RIA tenslotte een 3-2 winst op. Mo lenkreek 1 hervond zich tegen Ona SU. In een aantrekkelijk duel benutte Mo lenkreek nu eindelijk eens de scorings kansen. Iels waarmee ze tot op heden moeilijkheden hadden. Ze wonnen ver diend met 4-1 In de 2e klas liep leider Fabricom 2 tegen zijn eerste nederlaag op. Hoewel Fabricom technisch beter was. wist het geen raad met RIA (3-11. Reseda 1 profiteerde van dit verlies en kwam tot op twee punten terug, door met 3-1 te winnen van DEHO'80 Maas- Modes 2. Philippine vet 2 en Racing White 2 deelden broederlijk de punten (1-1). Scheidsrechters/De Kuyper won met 2-0 van CPC 2. Molenkreek 2 draaf de vlot langs Racing White 3. CSM 1 en Corn Boys 3 speelden een gelijkwaardi ge partij, waarbij de goals om en om vielen CSM trok aan het langste eind en won met 4-3. Gewonde bij botsing nabij Groede GROEDE - By een ongeluk op de weg Groede-Breskens ls woensdagmiddag omstreeks twaalf uur de heer J. D P uit Groede gewond geraakt. Per ambulan ce werd hij naar het Sint Antoniuszie- kenhuis in Oostburg vervoerd. P. wilde vanaf de provinciale wegbij Groede een dam oprijden. De hem naderende D. J. A. uit Groede zag dat te Iaat en reed tegen de auto van P op. De auto van P. werd onherstelbaar vernield en de auto van A. liep zware schade op. Auto bij Axel tegen boom na slippartij AXEL - By een eenzijdig ongeval op de Langeweg in Axel is woensdag de auto van C. J. de G. uit Dordrecht zwaar be schadigd. Tijdens een hagelbui slipte De G., hij kwam in de berm terecht en belandde tegen een boom. Hij kwam met de schrik vrij. Bridgeclub Terneuzen hield wedstrijd TERNEUZEN - De bridgeclub 'Emer- go speelde op de vaste clubavond in het Zeldenrust College te Terneuzen haar tiende wedstrijd in de eerste ronde van de wintercompetitie. De behaalde resultaten zijn als volgt Groep A Howell 8. met 28 borden en een ma ximum van 168 punten 1 Echtpaar Den Haan. 110 punten: 2 De dames Hofman-Jurry. 92 3 Mevrouw Van der Zande-de heer Van Dijk. 88.4 Mevrouw De Heus de heer Pel, 82.5 Echtpaar Hoogenboom, 80. 6 Echtpaar Nij- sten, 74.7/8 De dames Brouwer-Verloop en de heren IJsebaert-Van Dijk. 73 punten. Groep B Howell 12. met rusttafei. 27 borden en een maximum van 192 punten 1 Echtpaar Muller, 125 punten. 2 de heren Van de Cas- teei-Kock. 123, 3 de heren Olyslager-Visser. 112: 4 De dames Olyslager-Visser. 104: 5 Me vrouw Schiltman-de heer Meulenberg. 101: 6 7 De dames Kock-Pel cn echtpaar Verdijk. 100:8 de dames Den Doelder-Fcyen. 91. 9 De dames Bos-Van den Heuvel. 80 10 De dames De Jonge-Kaan. 74. 11 Mevrouw Van Hape ren-de heer Burm. 70 punten. Excursie KVO GRAAUW - De leden van de KVO (ka tholieke vrouwen orgamsatiei afdeling Graauw maken dinsdag 18 november een excursie naar het vlasbedrijf 'Aro- lin' te Koewacht. Tijdens fe rondlei ding krijgen de leden de verschillende bewerkingen van de vlasvezel te zien. vooralleer die tot doek kunnen worden verwerkt. Na afloop krijgen de leden een koffietafel aangeboden te Axel. Advertentie 10 Opstalverzekeringen welke is voor u de beste tegen een redelijke premie! Dat weet de Rabobank wel. De Rabobank zet u op het goede spoor. Zeer belang rijk daarbij is dat met alle specifieke wensen rekening kan worden ge houden omdat wij bemiddelen voor diverse verzekerings maatschappijen. 'n Veelzijdig advies dus. Laat voor de zekerheid uw hele verzekeringspakket eens door ons bekijken. Gratis hoor, dus wat let u De 'Weststellingwerf (rechts) komt langszij de vastgelopen tanker Flandreom een deel van de lading over te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 33