Kansen kleine basisschool worden eindelijk groter 'Zeeuwsch- Vlaanderen is nu op België aangewezeneen ramp9 'Slepersoorlog' rond tankschip Inwoners van kleine Zeeuwse dorpen hebben niet te klagen CONCLUSIE WOORDEN MR. J. P. BOERSMA: REACTIES OP NIET DOORGAAN AANLEG OEVERVERBINDING: DONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 SIRJANSLAND - De toekomst van de kleine basisschool in Zeeland begint zich eindelijk wat duidelijker af te tekenen. Dat valt af te leiden uit woorden van gedeputeerde mr. J. P. Boersma, die hij woensdagmiddag in het dorpshuis te Sirjansland uitte. Volgens de gedeputeerde circuleren er momenteel op het ministerie van onderwijs voorstellen om in iedere dorpskern ten minste één onderwijsvoorziening met twee leerkrachten te behouden, mits de noodzaak van die onderwijs voorziening ook „maatschappelijk te bewijzen is". Een ondergrens van een minimaal aantal leerlingen per leerkracht zou er in principe volgens die voorstellen niet meer zijn. Wel zou een school met drie leerkrachten een grote school worden, omdat het verschil in aantallen leerlingen tussen een tweeklassige en een drieklassige school erg groot moet zijn. „Om van twee naar drie leerkrachten uit te breiden zou het aantal leerlingen een grote sprong moeten maken", maakte de heer Boersma woensdag bekend. ..Ik spring een gat ln de lucht, als de voorstellen inderdaad worden aange nomen. Als een dergelijke uitspraak er inderdaad komt. dan zijn wij er klaar voor. Nu zijn we nog aan de willekeur In een toelichting op de uitlatingen van de gedeputeerde vertelde de secretaris van de provinciale onderwijscommis sie. mr. J. A. Lander dat een en ander onlangs is besproken met ambtenaren van het ministerie. „We hebben de laat ste gegevens en prognoses nog eens doorgenomen met de ambtenaren van het ministerie en daarbij bleek dat er verschillende scholen in Zeeland zou den afvallen als de nonnen keihard doorgevoerd worden. Daarom is de gedachte naar voren ge bracht dat er naast de getalsnormen die genoemd worden ook een duidelijke af weging kan plaatsvinden aan de hand van de behoefte aan een school in een bepaald dorp. „Het is ook verheugend te merken dat er de laatste tijd meer en meer begrip op het ministene ontstaat voor de situatie van de kleine scholen. Wat dat betreft is er zeker sprake van een vooruitgang," vertelde de heer Lan der desgevraagd Hij verwachtte dan ook dat er, als deze gedachten van het ministerie inder daad worden doorgevoerd, niet veel scholen zullen verdwijnen, omdat de souplesse, die bij de hantering van de normen voor het voortbestaan van de kleine school wordt gehanteerd, geldt voor zowel het openbaar als het bijzon der onderwijs. „Het is overigens", zo Informatie-avond over reconstructie van kom van Burgh BURGH - Het dagelijks bestuur van de gemeente Westerschouwen houdt dins dag 25 november een informatie-avond voor de inwoners van Burgh. Aanlei ding voor deze bijeenkomst is het plan van het gemeentebestuur om de kom van het dorp te reconstrueren. Deze re constructie kan verkeersmaatregelen met zich meebrengen, zoals het instel len van eenrichtingsverkeer en par keerverboden. Hierover willen b en w met de bewoners praten Ook andere onderwerpen kunnen ter tafel worden gebracht De informatie-avond begint om half acht. VOW kost gemeente Hontenisse toch handenvol geld KLOOSTERZANDE - Ook al gaat de vaste oeverbinding Westerschelde niet door. hij heeft toch de gemeente Honte nisse geld gekost. Die gemeente was namelijk, op verzoek van de provincia le planologische dienst, al bezig met planologische maatregelen voor de VOW. De gemeenteraad van Hontenisse nam deze zomer het besluit, dat een wijzi ging van het bestemmingsplan buiten gebied in voorbereiding is. Die wijzi ging was nodig om de VOW in het be stemmingsplan te kunnen opnemen. De voorbereidingsfase van die wijziging is zo goed als rond. zo maakte burge meester mr M. Somers woensdagmid dag duidelijk. De burgemeester toonde zich bijzonder teleurgesteld: „Nu zijn we als gemeente op verzoek van de pro vincie eens vlot geweest, nu blijkt het voor niets te zijn. We hebben zelfs al maatregelen getroffen om de aanleg van een werkeiland voor de VOW moge lij k te maken", zei de burgemeester. Het lfjkt er op, dat de gemeente het be stede geld nergens zal kunnen verha len. omdat de wijziging van het bestem mingsplan in het algemeen belang was. Volgens burgemeester Somers kost een dergelijke wijziging een gemeente in ie der geval 5000 gulden. stelde de secretaris van de provinciale onderwijscommissie, „nog niet duide lijk hoe het onderwijsveld op deze nieuwe situatie zal reageren. Het is natuurlijk duidelijk dat een een- mansschool met drie leerlingen niet van het ministene overgeleverd als we Foto Omdat die Middelburgse man nabij Vlissingen door een op oranje ge slagen verkeerslicht reed. maar zeer traag optrok, lag er op een kwade dag toch een politionele missive in de brievenbus Hij werd schriftelijk verzocht te be kennen, dat hij door rood was gere den. En hem werd gemeld, dat foto-ap- paraluur de overtreding had gere gistreerd. ..Die foto wil ik dan wel eens zien." dacht de man nijdig en hij repte zich naar het Vlissingse politiebu reau om inzage te verzoeken. Dal kon. De dienstdoend politie beambte hield hem de foto op zicht voor Het klopte. Maar de man geraakte bi) het zien van zijn auto m een fotogenieke po se geheel vertederd .Ach." sprak hij tol de politieman ..Wat leuk Da s de enige keer dat m'n auto op de foto staat Mag ik 'em nabestellen?" kan functioneren. Dus hoe dat uitge werkt gaat worden, moet nog duidelijk worden. Het is in ieder geval een pak van mijn hart dat deze ideeën binnen het ministerie circuleren". Ook het hoofdbestuurslid van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), de een school, die volgens de huidige nor men te klein is, in stand willen houden. Ik denk ook niet dat er veel dorpen zijn die volgens die nieuwe voorstellen zon der onderwijsvoorziening komen te zit ten". Volgens de heer Eijssens is een school in Borselse wethouder G. W. Eijssens, was een dorp een bepaalde noodzaak en me- duidelijk gelukkig met de zaken die de heer Boersma naar voren had gebracht: de daarom acht hij het behoud van ten minste een basisschool (zoals een on derwijsvoorziening voor leerlingen van 4 tot 12 jaar in de toekomst gaat heten) zeker maatschappelijk te bewijzen, zo als de heer Boersma dat noemt. Een be grip dat overigens nu ook al gehanteerd wordt als een gemeente ontheffing wil hebben van de geldende normen voor het in-stand-houden van een kleine school. Momenteel wordt er, zo maakte de heer Huijssens duidelijk, onder meer uitgegaan van sociaal-culturele gron den. Ombuigen Het VOO-hoofdbestuurslid wees er op, dat er momenteel in Den Haag erg veel in de richting van een versoepeling van de minimumnormen voor een klei ne school wordt gepraat. „Het is opval lend zoals men momenteel ombuigt naar versoepelingen in die richting", aldus Eijssens. Zowel de heer Lander als de heer Eijs sens wijzen er overigens op dat de nieu we voorstellen zoals die door de gede puteerde zijn genoemd nog niet op het ministerie 'hard' zijn gemaakt. „We vin den ze nog nergens terug in daadwerke lijke voorstellen, maar het is wel zo dat er inderdaad al verschillende malen dergelijke geluiden te horen zijn ge weest", zo verklaarde de heer Eijssens. Van links naar rechts: gedeputeerde mr J. P. Boersma. staatssecretaris mr G. P. Brokx, J. Deïst - voorzitter van at werkgroep, een ambtelijk vertegenwoordiger, en de H-l-D- voor de volkshuisvesting in Zeeland, ing R. J. van der Meulen STAATSSECRETARIS BROKX NA WERKBEZOEK: SIRJANSLAND - De mensen die in kleine kernen in Zeeland wonen heb ben niet te klagen. Dat was de teneur van de woorden van staatssecretaris mr G. P. Brokx (volkshuisvesting), die woensdag een werkbezoek bracht aan Noord-Beveland en Schouwen-Duive- land. Hij vertelde een en ander in een korte toespraak in het dorpshuis te Sirjansland, tegen onder anderen de vertegenwoordigers van verschillen de Schouwse gemeentebesturen en TERNEUZZEN - De berging van de vastgelopen Belgische tanker 'Intermezzo' op de Westerschelde bij Terneuzen heeft woensdagoch- ten in alle vroegte geleid tot een confrontatie tussen de 'Unie van Reddings- en Sleepdienst en Wil lem Muller. De tanker voer om streeks half vijf woensdagochtend omhoog in de Zuid-Everingen. Tussen de toegesnelde boten van 'Union' en Muller ontstond toen bijna een veldslag. Daarbij wer den twee sleepboten buiten bedrijf gesteld. Nadat om half vijf de eerste nood signalen waren uitgezonden snel den direct verschillende sleepbo ten van de 'Union' en Muller naar tanker, die met 1250 ton stookolie aan boord vastzat op een zandbank voor de haven van Terneuzen. Toen ontspon zich een hevige strijd tus sen de bemanningen van de boten van Muller en de 'Union'. De 'Union' stuurde de sleepboten 'Westdiep' en "Wielingen" op het karwei af. Muller in eerste instantie de 'Zeeland' en het communicatie vaartuig 'Waterstroom'. Over wat er daarna gebeurde lopen de lezin gen uiteen. De rijkspolitie te water probeert wat dat betreft duidelijk heid in de situatie te scheppen. Woordvoerders van de 'Union' maakten woensdag in de loop van de dag duidelijk dat de 'Westdiep' als eerste vastmaakte aan de tan ker. Daarbij zou de schipper een handje hebben toegestoken. Kort daarop werd de tros van de 'West diep' losgegooid door de bergings inspecteur van Willem Muller, die met de 'Waterstroom' én een con tract in de hand langzy was geko men. De 'Westdiep' kreeg de losge gooide tros in de schroef en moest vervolgens machteloos toezien hoe Muller zich over de 'Intermezzo' ontfermde Tijdens de actie kreeg ook de 'Zeeland' van Muller te kam pen met een vastloper', ook die sle per kreeg een tros in de schroef. 'Geen cowboys' Uiteindelijk maakten dc 'Wielin gen' van de 'Union' en de Beveland en Nieuwland van Muller vast. Na ampel beraad besloot de 'Union' zich terug te trekken. Een woord voerder woensdagmiddag: 'Wij zien graag cowboyfilms, maar wij zijn geen cowboys'. Lezing van Muller: 'Wij waren er met de Wa terstroom als eerste bij en hebben de schipper direct een contract la ten tekenen. Toen de 'Zeeland' al had vastgemaakt voer de 'West diep' over de tros. Beide sleepbo ten werden vervolgens geconfron teerd met een tros in de schroef. De 'Beveland' van Muller met op de achtergrond vastgelopen 'Intermezzo'. Maar de schipper had wel ons con tract getekend'. De 'Intermezzo' werd woensdag middag tegen vijf uur ibij hoog wa ter) vlotgetrokken door drie slepers van Muller. De rijkspolitie te water was toen al een onderzoek naar de toedracht begonnen. Dat gebeurde nadat de bergingsinspecteur van Muller bij de politie aangifte had gedaan van bedreiging. Volgens de inspecteur zouden bemanningsle den van de 'Westdiep' (die later overigens werd weggesleept door de 'Leie' van de 'Union') vervaarlijk met een bijl hebben gezwaaid. De rijkspolitie kon het onderzoek woensdag nog niet afronden. De 'Union' verstuurde woensdag een telex naar Muller. In die telex werd een claim ingediend met het oog op de schade, die de sleep dienst opleip door het gedwongen uit de vaart nemen van de 'West diep'. De confrontatie tussen beide sleep diensten komt na een periode van betrekkelijke rust. In februari van het vorigjaar liep de overeenkomst tussen 'Union' en Muller over het bergen van schepen op de Wester schelde af. Muller wilde een bijstel ling van de overeenkomst, de 'Union' voelde daar niets voor. Van af dat moment zijn de 'jobs' op de Westerschelde weer vrij en staan de sleepdiensten somtijds lijnrecht te genover elkaar. De 'Intermezzo', de tanker waarom woensdag alles draaide, kon tegen de avond de reis van Total-Vlissin gen naar de haven van Rotterdam overigens zonder problemen voort zetten. van de werkgroep bijzonder regionaal welzijnsbeleid. De heer Brokx: „Ik heb vanmiddag heel wat dorpen gezien op Schouwen-Duiveland en ik heb mijn ogen niet in mijn zak gehad. Daarbij is me opgevallen dat er in ieder dorp nog al wat nieuwbouw is gepleegd in de laatste jaren. En dan moet ik zeggen, dat er andere delen van ons land zijn waar de nood veel en veel groter is. Dat wil niet zeggen dat dit gebied niet tot onze zorg behoort". Volgens de staatssecretaris zijn er veel voordelen bij het wonen in een kleine kern, zoals het dicht bij de natuur wo nen. Een nadeel noemde hij het feit dat men geen schouwburg naast de deur heeft en dat er niet in ieder dorp een tennisbaan plus een zwembad is. „Men moet keuzes maken als het daar om gaat", verkondigde de bewindsman. De heer Brokx vertelde na de bijeen komst in het dorpshuis desgevraagd dat hij best kans zag om in een kleine kern twee woningen per jaar te bouwen om de voortgang in de woningbouw te waarborgen. Die methode - eerder als oplossing aangedragen door mensen van de werkgroep bijzonder regionaal welzijnsbeleid - zag hij niet als de juiste aanpak van het kleine-kemen-pro- bleem. Hij achtte een aantal van 5 wo ningen per kern meer reëel..En dan be doel ik niet gewoon maar 5 woningen, maar in feite 10 maal 5 woningen. Dat wil zeggen dat er tegelijkertijd ook in andere kernen gebouwd moet worden", aldus de staatssecretaris. Daarbij wees hij er op dat men, naar zfjn mening, niet in iedere woningbehoefte meteen moet voorzien door het bouwen van nieuwe woningen. „Er kan bijvoorbeeld ge bruik worden gemaakt van het feit dat 10 procent van de bestaande woningen leeg staat als gevolg van onder meer mutaties". Geen sjabloon De heer Drokx maakte woensdagmid dag in een persconferentie wel duide lijk dat er niet voor iedere kleine kern een pasklare oplossing is. „We beschik ken niet over een sjabloon voor het kleine-kernen-probleem. Er zijn op dat gebied wel nota's verschenen, maar die zijn niet zaligmakend en gaan al leen uit van een bepaalde theoretische situatie. De afzonderlijke situatie is in feite in ieder dorp verschillend", ver telde hij. In een aanvulling stelde dr ir R. E. T. Adriaansens, directeur van de Provin ciale Planologische Dienst voor Zee land. dat iedere gemeente per dorp een eigen beleid moet opstellen, waarin de woningbouw een bepaald onderdeel HULST - „Een harde klap"... „Zeeuwsch-Vlaanderen is nu werkelijk op België aangewezen als achterland voor allerlei voorzienin gen"voor ons is het een ramp, werkelijk een rotstreek". Het zijn en kele van de reacties op het zo goed als zeker niet doorgaan van de aanleg van de Vaste Oeververbinding Wester schelde zoals die woensddag in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen konden worden gehoord. Burgemeester mr. M. Somers van Hon tenisse staat bekend als een fervent aanhanger van de VOW. „Een intens droeve zaak", zegt hij. gevraagd om een reactie op het standpunt van het kabi net over de VOW. „De vaste oeverver binding betekent veel voor de hele streek Door middel van de VOW zou den de contacten tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en 'Noord-Zeeland' veel kunnen worden verbeterd. Kijk maar naar de Zeelandbrug. die heeft ook al lerlei gunstige gevolgen gehad voor Schouwen-Duiveland Ons gebied zou wat meer toegankelijk geworden zijn voor mensen van buiten Zeeuwsch- Vlaanderen. Bovendien en daar houdt het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren al rekening mee, zouden na de aanleg van de VOW misschien gezinnen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen blijven hangen en dan met name in de kern Kloosterzande. Voor onze gemeente een goede zaak. Het bedrijfsleven in on ze gemeente zou zeker bij een vaste oe ververbinding gebaat zijn geweest", al dus de burgemeester. 'Ramp' De heer J. J. Scheerders, directeur van een groot transportbedrijf in Vogel waarde. noemt het niet doorgaan van de brugtunnel 'een ramp'. „Een vaste oeververbinding was een enorme ver betering geweest", meent hij. „Wij ma ken geweldig veel gebruik van de boot, als je 's ochtends op de boot van zes uur gaat kijken staan daar zeker acht ol negen van onze wagens op. Die starten om vijf uur om naar de boot te rijden, als ze anderhalfuur verder zijn hebben ze nog maar twaalf kilometer ge draaid. En dan moet er nog geen mist, wind of hoog water zijn. We kunnen misschien wel over België gaan rijden, maar dat geeft ook weer problemen: hier mogen we laden tot vijftig ton, in België tot 38 ton. En dan praat ik nog niet over allerlei moeilijkheden aan de grens". Hij vervolgt: „Nü rijden onze chauffeur af en toe veel te hard om toch vooral maar een bepaalde boot te halen, an ders kost het ze overdag een half uur, 's avonds een uur. De VOW zou dus ook de verkeersveiligheid ten goede komen. Maar ja. het is politiek niet interessant om iets voor Zeeland te doen, het levert niet genoeg stemmen op". De heer Scheerders zegt zich goed bij de neus genomen te voelen. Eiland Volgens de heer C. van Leuven, direc teur van de stichting Gemeenschaps- werk Hulst, zou het niet aanleggen van de VOW betekenen dat Zeeuwsch- Vlaanderen definitief tot eiland wordt verklaard. „Zeeuwsch-Vlaanderen wordt nog meer op zichzelf aangewe zen", stelt de heer Van Leuven. Volgens hem houdt de afwijzing van de VOW in, dat Zeeuwsch-Vlaanderen voor aller lei voorzieningen nu echt op België is aangewezen. „Eens te meer wordt dui delijk dat Zeeuwsch-Vlaanderen ver plicht wordt om met België samen te werken, bijvoorbeeld op het gebied van het onderwijs, de gezondheidszorg en de vuilverwerking". Door af te stappen van de VOW wordt de overheid moreel verplicht om con structief mee te werken aan de grens overschrijdende samenwerking. De rijksoverheid moet niet de illusie heb ben hiervan met gesloten beurs af te komen, want dat kan niet: als nu in Zeeuwsch-Vlaanderen initiatieven wor den genomen tot samenwerking met België dient het rijk zich positief op te stellen", aldus de heer Van Leuven, die cr nog op wijst dat een herziening van de Rijksweg 60 (van Perkpolder naar de Wachtende vrachtwagens op het veerplem van Perkpolder. Belgische grens) nu ook niet meer nodig is. Hij ziet in het niet realiseren van de VOW aanleiding voor een verdere de centralisatie naar Zeeuwsch-Vlaande ren, dat immers in de huidige toestand niet optimaal van allerlei provinciale voorzieningen gebruik kan maken. Dagelijks hebben honderden beroeps chauffeurs het veer Perkpolder-Krui- ningen nodig. Zij zijn degene die - soms dagelijks - tijd verliezen omdat zij 'met de boot mee moeten'. „Ik kom drie keer per week in Zeeuwsch-Vlaanderen", zegt de chauffeur van Compaxo Vlees waren uit Gouda, „en ik verlies bijna twee uur per dag. Voor mij zou een brug erg gemakkelijk zijn, want vooral in de bietentijd valt het hier niet mee. Maar ja, je kunt er niks tegen doen, er wordt wel vaker wat beloofd". Directeur J. Morres van de gelijknami ge meubelhandel in Hulst ziet in de VOW voor- en nadelen. „Zuiver zakelijk gezien kost het veer ons geld", zegt hij, „maar toch heeft het overvaren ook zij bekoring, vooral voor onze klanten die van ver komen. En ik hoop ook wel dat onze chauffeurs het als een aangenaam rustpunt ervaren, als een soort sociaal contact voor de chauffeurs onderling". Voor hotelier A. A. Raes van hotel De Linde in Kloosterzande betekent het niet doorgaan van de VOW een harde klap. „Ik had wel wat klandizie van de VOW verwacht, en ik zat eerlijk gezegd al met idee om het hotel uit te breiden om iedereen die wat met de bouw van de VOW te maken heeft onderdak te kunnen bieden. Dat is nu niet meer no dig. Maar dan denk ik ook weer: laat Zeeuwsch-Vlaanderen maar Zeeuwsch-Vlaanderen blijven". vertegenwoordigt. „Ieder speciaal pr, bleem van een bepaalde kern moeite: op zijn beurt weer bespreekbaar a'i Daarbij moet er gezocht worden nas structurele oplossingen, die af en t« best mogen voortkomen uit een ad-ho: beleid", stelde de staatssecretaris ie verduidelijking. Aan de vooravond van het werkbeayj aan Noord-Beveland en Schouw® Duiveland had de heer Brokx een gr sprek gehad met het provinciaal 1* stuur van Zeeland. De onderwerpend» daarbij aan de orde kwamen waren der meer de woningbouw in de kleia kernen, de decentralisatie van hc volkshuisvestingsbeleid, het woning, bouwprogramma voor 1980 en 1981a deelname aan het experiment om in t* paalde proefgebieden regionale volt huisvestingsplannen op te stellen. 7t vens is er gesproken over de bouw vt woningen voor één- en tweepersoon! huishoudens. Brokx: huurverschi van nu is straf van vroeger beleid SIRJANSLAND - Staatssecretaris mr. G. P. Brokx heeft na afloop van zijn werkbezoek aan Noord-Beve- land en Schouwen-Duiveland nog eens gepleit voor het gelijktrek ken van huren van bestaande wo ningen en huren van nieuwbouw woningen. Volgens de heer Brokr wordt men momenteel gestraft met grote huurverschillen omdat in het verleden niet genoeg is ge daan aan het optrekken van huur prijzen van de bestaande woning voorraad. „Ik denk dat daar een deel van de oplossing van het klei ne kernen probleem ligt", aldus de CDA-bewindsman, woensdagmid dag in het dorpshuis te Sirjans land. Volgens de staatssecretaris is er op dit gebied sprake van een natio naal probleem. „In de politiek die wij op dit stuk van zaken voor staan, is dan ook een ruime plaats ingeruimd voor het van huren van bestaande woningen. Dat moet wel. omdat destijds de ophoging van de huren steeds lager was dan de stijging van de de bouwkosten. De inkomenspolitiek heeft in het verleden altijd een duidelijke ro! gespeeld bij het vaststellen van de huurverhogingen en was daar dus mede debet aan. Op dit moment heeft de overheid echter de midde len niet meer om dat verschil tus sen oude en nieuwe huren weg tt masseren", vertelde hij. Brokx moedigt dorp) en stadsvernieuwing kleine dorpen aan SIRJANSLAND - De gemeenten b willen beginnen aan een stads- dorpsvcrnieuwingsprojcct kunnend: gerust doen. Ze hoeven niet te wachle tot ze de definitieve goedkeuring ra het ministerie hebben. Dat liei staatssecretaris mr G. P. Brokx (volt- buisvesting)' woensdagmiddag welf op een persconferentie, na afloop zijn werkbezoek aan Noord-Beveli* en Schouwen-Duiveland. Volgens heer Brokx zullen de gemeenten did aan een stads- of dorpsvernieuwing project beginnen zich geen buil valto door de kans dat de rijkssubsidievt» het werk 0,0 bedraagt. „Die kans isvr klein", aldus de staatssecretaris. De hoofdingenieur-directeur voord volkshuisvesting in Zeeland, ing R van der Meulen, vulde hem op dat f bied aan. „De gemeente Kortgenehtf met het dorpsvernieuwingsproject' Colijnsplaat bewezen dat er wel de? lijk bepaalde mogelijkheden zijn qpd gebied. De reserves die andere geros ten hebben blijken daardoor dance niet nodig te zijn. Men hoeft niet - wachten tot het ministerie einde!,I eens een keer met de centen a In een reactie op het bezoek var.-' staatssecretaris aan zijn gemeentel telde burgemeester J. L. D. van dffi.' de desgevraagd dat het goed is ken dat de bewindsman weer eens'** de basis' kwam kijken. „Daarmee hij weer eens kennis kunnen male met de algemene problematiek vari dorpsvernieuwingsprojecten. In dat"' der heb ik ook gewezen op het bé. van het opbouwen van een stukje in» kracht als begeleiding van het vernieuwingsproject en het in houden van die mankracht", verf de heer Van der Linde. Ook hij «e: de risico's die bestaan als je als gen*5 te je geld uitgeeft zonder dat er de w* kering van het ministerie is, dat" geld ook weer terugontvangen kan«tc den. De staatssecretaris bezocht wofn# morgen Noord-Beveland. Daarbijn5 onder meer een rondri t door de ge®*; ten Wissenkerke en Kortgene gem2>

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 2