NEDERLANDS ELFTAL IN OEFENDUEL NIET BEST IN AFWERKING Thoolse voetbalclubs gaan protesteren tegen beleid ARBITER LAMBRECHTS IS VERBAASD OVER PROTEST Jos Cevaal maakt aftreden bekend Belgische aanval op schot in oefenduel Q&yerse Slagroom IQ voo y onvrede over keuring van velden LANDELIJKE STAKINGSDAG 'anaf heden Probeer t eens! SMtTHïm zwakkFstart jong oranje ajax wordt beschuldigd Ri* PONDERDAG 13 NOVEMBER 1980 was dan ook al meteen raak. Uit een door Tol onberispelijk doorgekopte bal deponeerde Kist de bal onhoud baar achter de Akense doelman. Met iets meer richtingsgevoel in de benen had Nederland bij rust op een 3-0-voor- als Hovcnkamp knalden tegen de paal of net naast. Dat veldoverwicht van de Nederlan ders wilde Zwartkruis na rust meer ren- dament op laten leveren. Tahamata werd ingezet voor Jonker, maar daar- sprong kunnen staan, maar zowel Kist mee haalde Zwartkruis wel een gedeel- BRUSSEL- De Belgische bondscoach Gu.v Thijs heeft woensdagmiddag in het Heizelstadion te Brussel een centrale training afgewerkt met de 22 spelers, die behoren tot de voorlopige selectie van het Belgische team. dat volgende week woensdag tegen Nederland speelt in het kader van de kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap. De training bestond in hoofdzaak uit een oefenpartijtje van ongeveer ander half uur tussen twee tientallen. Aan de ene kant stond met uitzondering van de geblesseerde Gerets het team, dat onlangs in Dublin gelijk speelde tegen Ierland: Pfaff, Meeuws, Millcamps, Renquin, Van der Eycken, Coeck, Van Moer, Cluytens. Van den Bergh en Ceulemans. Het treffen eindigde in 5-5 door doelpunten aan de ene kant van Cluytens. Renquin (2), Van Moer en Van den Bergh (strafschop) en aan de andere zijde van Van der Eycken (eigen doel). Heyligen (2). Verheyen en Voordeckers. Gerets sukkelt meteen liesblessure, maar zal zeer waarschijnlijk zaterdag al weer voor de nationale competitie bij Standard Luik in actie komen. Aan dachtig toeschouwer was Francois van der Eist, die na een druk seizoen bij de New York Cosmos met vakantie is. Hij komt overigens niet in aanmer king voor selectie. - De afgang van het Nederlands A-elftal was uiteindelijk net niet zo groot als die waarmee daags tevoren het B-team in Maastricht tegen MVV werd geconfronteerd. In de oefenwedstrijd tegen Alemannia Aachen, voor een kleine 15.000 toeschouwers in het Tivoli-stadion, werd een l-O-overwinning behaald, maar de manier waarop die zege werd behaald kan Jan Zwartkruis allerminst hoopvol doen stemmen voor de komende confrontatie volgende week met de Belgen. Guy Thijs, in Aken op de perstribune jiuvrezig, moet het goed hebben ge- cj2ji te kunnen constateren dat Oranje jüesbehalve een collectief team op de teen kan brengen. „Ik verwacht even- stldat het merendeel van deze spelers volgende week tegen ons zal spelen. An ders heeft deze wedstrijd totaal geen zin gehad. Ik geloof echter dat het toch toor ons erg moeilijk zal worden, omdat bel dan voor mij duidelijk is dat Zwart huis alleen maar naar Belgiè zal ko ren om er een punt te pakken", aldus de Belgische bondscoach, die Krol veel ran zijn vroegere superioriteit had zien inboeten en alleen in Peters een redelijk goed speler had kunnen zien. Het mag duidelijk zijn dat AZ ook vol gende week in Brussel in de interland legende Belgen de grootste leverancier van Oranje zal zijn. In de oefenwed strijd tegen Alemannia Aachen traden met minder dan zes spelers van de Alk- caarse formatie aan. Alleen Metgod en Spelbos kwamen niet in het basisteam van Zwartkruis voor. Tot de wisselspe lers behoorde in eerste instatie ook Standaard Luik-speler Simon Tahama ta die zijn plaats als aanvallende mid denvelder moest inleveren bij Jos Jon ker. Te meer een bewijs dat Zwartkruis te gen de Belgen al zijn hoop heeft geves tigd op het in de nu vaderlandse compe titie erg soepel draaiende AZ. Boven- kan uit het wegvallen van Taha mata opgemaakt worden dat de Oran- je-bondscoach over een week in het Brusselse Heizel-stadion met de twee mansvoorhoede KistrTol zal starten. Strijdwijze Het opstellen van zoveel AZ-spelers bad natuurlijk wel de consequentie dat het Nederlands elftal in vergelij kingmet het EK in Italië in deze testca se tegen de Akense eerste-divisieelub totaal andere strijdwijze moest hanteren. In Italië was Ruud Krol stee vast het vertrekpunt van de Neder landse aanvalsactie, ditmaal moest bet vier man sterke middenveld de of fensieve impulsen geven. Jan Peters daarbij het centrale aanspeel punt terwijl Willy van de Kerkhof het centrale verdedigingsblok Krol-Brandts (door Zwartkruis in die positie geprevereerd om straks de Belg Erwin van de Berge af te stoppen) als ten soort laatste man op het midden veld fungeerde. Behalve het weglaten van Tahamata uit de basisopstelling was voorts de ver- njzing van Bennie Wijnstekers naar de reservebank opmerkelijk omdat Zwart huis de ex-Feyenoorder Michel van de Korput op die plaats wilde uittesten. Ondanks de terugkeer van een aantal JK-zondaars" in het Nederlands elftal kon dit in vergelijking met de duels te gen Ierland en West-Duitsland erg ge routineerde team (alleen Jonker en Tol hebben nauwelijks interlandervaring) legen Aken veilig openbreken. Aken- traner Erhardt Ahman had dan wel la- lea weten dat deze wedstrijd voor hem erg ongelegen kwam. zijn spelers dach ten daar duidelijk anders over. Erg ge concentreerd werd Oranje partij gege ven en elke mogelijkheid tot counteren werd gretig aangegrepen, waardoor Doesburg in de eerste helft veel meer werk kreeg op te knappen dan zijn col lega Dramsch. Kansen Nadat al na zes minuten Hovenkamp uiteen combinatie met Tol en Kist ver ruimd had Oranje op voorsprong te Rtten, had Nederland toch bijna een halfuur nodig om het spel resoluut in handen te nemen. De eerste de beste net enig inzicht opgebouwde aanval te van het AZ-automatisme uit het spel. zodat Oranje opnieuw op zoek moest naar een ander concept. Herhaaldelijk werd Tahamata de diepte ingestuurd, maar tot tweemaal toe slaagde de ex- Ajacied er niet in snelle rushes met een treffer af te ronden. Ijlings herstelde Zwartkruis de AZ-in- breng op het middenveld door Wllly van de Kerkhof uit te wisselen voor Metgod. maar veel meer dan een af zwaaier van de weer in genade aangeno men en erg gretig spelende Hovenkamp leverde dat allemaal niet op. Orarye bleef duidelijk op zoek naar de juiste formule, waarvoor echter geen van de Oranje-spelers een juiste aanwijzing kon geven. Naarmate de wedstrijd vor derde. werd het duidelijk dat Neder land zich een afgang wenste te bespa ren. Tegen Aken, dat met name na rust aan de lopende band nieuwe spelers bleef inzetten, moest Oranje zelfs terug grijpen op de buitenspelval om het erg lastige en opportuun spelende Aleman nia Aachen van de gelijkmaker af te houden. Ten slotte haalde Zwartkruis dan toch maar Wijnstekers van de reservebank ten koste van Arntz. Wijnstekers ging op de hem vertrouwde rechtervleugel spelen, waardoor Van de Korput op schoof naar het middenveld. Uiteinde lijk dus toch nog een Interlandwed strijd. zij het dan een vriendschappelij ke. waarin een van de vroegere groot machten van het Nederlandse voetbal (Feyenoord en Ajax) in eerste instantie geen internatonal had geleverd. De tijd voor Wijnstekers om zich nadrukkelijk te manifesteren was te kort. maar de paar maal dat hij zich offensief mee in schakelde waren wel hoopgevender dan alle andere acties van Van de Kor put tevoren. Een aanval van Nederland, die geen treffer op sou leveren. Pier Tol schiet vallend in. De spits van AZwas niet era aelukkia in de afwerking. - CLINGE - Volleybalarbiter Mark Lambrechts uit Clinge is hoogst ver baasd over de inhoud van het protest dat Savoc uit Sas van Gent heeft inge diend bij het bondsbureau van de Ne derlandse Volleybal Bond in Woerden naar aanleiding van een wedstrijd tus sen Savok en Attackuit Koewacht. Dat duel werd enkele weken geleden ge speeld en stond onder leiding van de Clingse scheidsrechter. Volgens beide teams werden er zoveel arbitrale dwa lingen gemaakt dat Attack en Savok daarna protest hebben aangetekend. MIDDELBURG Jos Cevaal (60) uit Serooskerke heeft gis teravond bekend gemaakt dat hij met ingang van 1 januari 1981 aftreedt als voorzitter van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Hij heeft het be sluit om voortijdig een punt achter die functie te zetten genmen om gezondheidsredenen. Sinds de afdelingsvoor zitter eind 1979 door een hartaanval werd getroffen, is hij niet meer helemaal fit geweest. „De huidige ontwikkelin gen". stelde Cevaal. „vragen om een krachtiger beleid en tegen die spanningen acht ik mij niet opgewassen". Het aftreden van Cevaal. die vanaf mei 1977 voorzitter van de afdeling Zeeland was. kwam voor insiders niet als een complete verrassing. Immers, al tijdens de algemene na jaarsvergadering van de KNVB afdeling Zeeland, eind vori ge maand in Goes, maakte de voorzitter duidelijk dat hij twijfelde over een voortzetting van zijn zittingsperiode. „In januari zal ik een beslissing nemen of ik doorga of stop", liet Cevaal de vergadering toen weten. Hij ontkende later met klem dat hij daarmee in bedekte termen zijn aftreden al had aangekondigd, hoewel ook in bestuurskringen die medede ling zo werd opgevat. In ieder geval was men het met die voor iedereen onver wachte mededeling tijdens de algemene ledenvergadering volstrekt oneens. Dat bleek al tijdens de bestuursvergade ring van vorige week dinsdag, toen Cevaal hevig werd aan gevallen vanwege zijn solistische optreden in deze zaak. Omdat daardoor ook de speculatie rond de opvolging op gang was gekomen, ontstond er een gnmmige stemming, waarbij wederzijds wantrouwen welig tierde. De discussies liepen bijzonder hoog op. Cevaal verdedigde het standpunt dat hij als enige verantwoordelijk was voor de inhud van zijn toespraken. De overige bestuursleden bleven methem verschillen van mening en hevig geëmotioneerd verliet hij toen voortijdig de bijeenkomst. Stroomversnelling Het tijdens die vergadering ontstane gebrek aan vertrou wen rechtvaardigde de conclusie dat de beslissing over het aftreden of aanblijven van Jos Cevaal als voorzitter van de afdeling Zeeland van de KNVB in een stroomversnellng terecht was gekomen. Dat bleek gisteravond tijdens de bijeenkomst op het bondsbureau aan het Molenwater te Middelburg, waarop de beslissing om per 1 januari 1981 af te treden bekend gemaakt werd. Tot die tijd zal Jos Cevaal de lopende zaken afhandelen, maar geen vergaderingen meer bijwonen. Pas tijdens de voorjaarsvergadering zal een nieuwe voorzitter worden gekozen. Tot die tijd neemt de 34-jarige Jan Schaalje, die nog maar anderhalf jaar in het afdelingsbestuur zitting heeft, het voorzitterschap waar. Overigens was al ruim voordat de beslissing van Cevaal bekend werd. de geruchtenstroom over zijn opvolging op gang gekomen. Daarbij werd vooral de naam van de Middel burgse leraar Jo Korstanje genoemd. Hij stapte een jaar geleden uit het afdelingsbestuur (na een meningsverschil over het aantal zetels dat het bestuur zou moeten tellen) en keerde onlangs in de bestuurlijke apparaten van de voetbal bond terug via de zogenaamde regiovergaderingen. Kor stanje ontkende dat die terugkeer een eerste stap in de richting van de voorzittersstoel zou zijn. Eveneens sprak hij het gerucht tegen dat hij door de zittende preases benaderd zou zijn. „Ik heb mij als regio-vertegenwoordiger laten kie zen, omdat voetbal altijd een leuke hobby voor me is ge weest en ik dat niet volledig wilde afkappen. Ik ben nog door niemand benaderd voor de functie van voorzitter, alleen heeft Jos Cevaal. toen ik een jaar geleden opstapte, tegen me gezegd: ..Ik heb altijd gedacht dat jij dit vak van mij zou overnemen" Wanneer ik benaderd zou worden, zal ik enke le zaken, die in het persoonlijke vlak liggen, moeten afwe gen. Maar nogmaals, dat is niet aan de orde. omdat ik hele maal niet benaderd ben". Vorige week vertelde Cevaal dat hij 'natuurlijk wel zijn oog op Korstanje heeft laten vallen'. Hij voegde daar echter aan toe: „Maar er komt volgend jaar nóg een functie vrij. Dat is die van bondsafgevaardigde. omdat Sal Simonse aftreedt". Behalve het bestuur kunnen ook de verenigingen met een kandidaat komen. Ook in die kringen zijn de laatste lijd namen genoemd. Daarbij is die van Kees de Keijzer, de ex-voorzitter van de voetbalvereniging Middelburg. Attack heeft ondertussen dat ingetrok ken, omdat men er weinig heil inniet. Savok meent evenwel dat het zekerzin heeft en zet door. De protcstzaak wordt vanavond behandeld. De belangrijkste punten van het pro test zijn: De scheidsrechter zou een kwartier te laat in de zaal aanwezig geweest zijn. Hij zou daardoor de beide teams slechts een minuut hebben laten inspelen, terwijl 10 minuten voorge schreven is. Verder heeft de scheids rechter vrijwel geen kontrole uitgeoe fend op de teller, die nogal wat fouten zou hebben gemaakt. Scheidsrechter Lambrechts vindt dat hij op een onheuse manier wordt beje gend. „Wat het te laat komen betreft, was daar een zeer goede reden voor. Ik speel zelf in de Nevobo-competitie en het kan voorkomen dat een bepaalde wedstrijd uitloopt. Daardoor kon ik niet op tijd bij de wedstrijd zijn, die ik moest leiden. Dit probleem hebben ve le scheidsrechters, die tevens nog spe len. De opmerkingen over het veel te kort laten inspelen zijn volledig uit de lucht gegrepen. Als de spelers zelf op tijd in de zaal zijn, hebben ze alle gele genheid om voldoende in te spelen. Als de controles voor de wedstrijd zijn uit gevoerd kan de wedstrijd beginnen. Het inslaan door de beide team is slechts een toegift van de scheidsrech ter en behoort niet tot de spelregels" stelt Mark Lambrechts, die weinig bep grip kan opbrengen voor het optreden van Savok. Over de controle, die hij als scheidsrechter moet uitoefenen op de teller, reageert hij zelfs venijnig. „De taak van de teller is de behaalde pun ten, gevraagde spelonderbrekiingen I Advertentie) LODEN JASSEN* Eigen import. Nieuwe modellen. Voor de dames: extra warme winierloden mantels, doubleface. Eventueel met capuchon. Voor de heren: jagersjassen i I grijs, groen en bruin, geklede ja sen en een enorme collectie auto- coats. Donderdag - koopavond AMSTERDAM - Tijdens een bijeen komst die woensdag in Amsterdam is gehouden van elftallen die het oneens ajnmetde beslissing van de KNVB om oeel te nemen aan het min mini-wereld- kampioenschap In Uruguay, is een co- Mté 'KNVB niet naar Uruguay' opge jut.Dit comité zal zich onder meer «aghouden met het organiseren van ^landelijke stakingsdag in het week- ®ae van 29 en 30 november, wanneer Uruguay een referendum plaats «nat. Er hebben nu reeds 15 elftallen «nbaar gemaakt dat zij dat weekeinde to staking zullen gaan. OUD-VOSSËMEER - Het is het afgelopen weekeinde bij menig bestuurslid, speler en trainer van de Thoolse voetbalclubs behoorlijk in het verkeerde keel gat geschoten, dat er ondanks de uitstekende staat waarin de plaatselijke voet balvelden verkeerden, niet vriendschappelijk mocht worden gevoetbald. Elders in Zeeland was cr volop actie en ook de. Thoolse verenigingen hadden zich direct na het afgelasten van het complitieprogramma verzekerd van tegenstanders. „Dat er zo gereageerd wordt door de verenigingen, is op z'n zachtst gezegd vreemd", meent dc Thoolse wethouder van sportzaken de heer C. J. Moerland. „Het is bij iedere vereniging bekend, dat er in het begin van het jaar een besluit door het college van burgemeester en wethouders is uitgevaardigd, dat er niet op de velden mocht worden gespeeld als de KNVB het totale programma zou afge lasten. Dat i nu gebeurd, dus was het logische gevolg, dat er niet gevoetbald mocht worden. Dat is toch simpel." Het besluit is er ongeveer een jaar gele den gekomen, toen bleek dat een paar verenigingen het niet te nauw namen met de gemeentelijke sportvelden. „Het is een aantal keren gebeurd, dat men op de velden ging spelen, terwijl dit eigenlijk helemaal niet kon", ver volgt de heer Moerland „Toen er daar na competitie op gespeeld moest wor den, bleken de velden plotseling onbe speelbaar. We hebben toen gezegd de zaken beter in de hand te zullen houden en het voor de verenigingen niet zo leu ke. besluit uitgevaardigd. Tenslotte zijn de velden er gekomen door gemeen schapsgelden en moeten we er voor zor gen dat er zuinig mee wordt omge sprongen". Leo Havermans. secretaris van voetbalvereniging Vosmeer, is ze ker met mals in zijn beoordeling van de regeling „Het is toch een ongehoorde toestand, dat er het afgelopen weekein de niet gevoetbald kon worden. Als je onder deze omstandigheden niet eens meer op de velden jag, dan kan men ze beter omploegen en er volkstuintjes van maken", stelde Havermans wrang vast. „Je wordt als bestuur gewoon van het kastje naar de muur gestuurd", ver volgt hij „Iedereen verstopt zich achter een ander als bestuur werd je op een zijspoor gerangeerd. Het moet toch mo gelijk zijn om bij zulke terreinomstan digheden een uitzondering te maken op zo'n domme regeling, want dat is het zonder meer. Stel, dat we op maandag avond hadden willen voetballen, dan hadden we dat zonder probleem kun nen doen. terwijl de omstandigheden zich in die korte tijd toch niet al te veel kunnen wijzigen". In nagenoeg dezelfde bewoordingen lie ten woordvoerders van Smerdiek en WHS zich uit. Adrie van Splunter, se cretaris van Smerdiek. „Het is ronduit schandalig, dat zo iets kan. Een voet balvereniging is tegenwoordig een soort bedrijf. Er moet door het bestuur keihard worden gewerkt om de zaak draaiend te houden. Als we zaterdag hadden kunnen voetballen, was er een leuk bedrag binnengekomen. Er had gemakkelijk gevoetbald kunnen wor den. dat vond tenminste de consul, die de velden nog is komgen bekijken. Zijn chef was echter een andere mening toe gedaan, maar at is van achter een bu reau gemakkeHIk te zeggen" Wethou der Moerland stelt: „Er is wel degelijk een mogelijkheid ingebouwd in het be sluit, dat er gevoetbald zou kunnen worden. Noodzaak is dan wel dat de ver antwoordelijke man. de heer Van Loen- hove de velden persoonlijk stuk voor stuk gaat keuren. Keurt hij de velden goed, dan is voor ons ook de kous af Gaat Van Loenhout echter niet ter plaatse keuren, dan treedt vanzelf de regeling in werking en is de discussie gesloten" Poppenkast Voor de bestuurders van de Thoolse verenigingen staat het als een paal bo ven water, dat er een aardig stukje poppenkast wordt opgevoerd, wan neer het gaal over het nemen van een laatste beslissing. „Ze nemen allemaal de weg van de minsten weerstand", stelt Adrie Scherpeniise (SHSl vast. „Maar de verenigingen zijn er wel de dupe van. Het moet binnen de kortst mogelijke tijd maar eens een duchtig woordje over gesproken worden Inmiddels ondernam de heer Dljkslag - namens de federatie van Thoolse voet balverenigingen - al de eerste stappen om te komen tot een ombuiging van het afkeuringsbeleid. Voor de wedstrijd tussen Vosmeer en RBC, ter gelegen heid van de ingebruikname van de nieuw lichtinstallatie rond het veld van de Oud-Vossemeerse vereniging, over handigde de heer Dijkslag een schrij ven namens alle verenigingen aan de heer Moerland om het discutabele be sluit weer opnieuw bespreekbaar te ma ken. Het is voor het Thoolse voetbal te hopen, dat het college er op in wil gaan. Tijdens zijn toespraak in de Vosmeer kantine liet de wethouder overigens al weten, dat het schrijven wel in de prul lenbak zou belanden, omdat het besluit naar zijn mening zeker niet zal worden teruggedraaid. en spelerswisselingen op het wed- strijdformulier aan te tekenen. Van een aantal dingen had deze teller nog nooit gehoord. De teller werd overi gens geleverd door Savok. Als scheids rechter heb ik aan de aanvoerder van Savok gevraagd of hij geen betere tel ler kon aanwijzen. Dit bleek onmoge lijk. Het antwoord van de aanvoerder was, dai de teller nog geen enkele erva ring had en dat hij dat moest Ieren met vallen en opstaan. Ik vind dat de eerste verantwoordelijkheid voor goede tel ler bij dc thuisploeg ligt". Scheids rechter Lambrechts is dan ook van me ning vat Savok zich druk maakt over dingen waar het uiteindelijk zelf schuldig aan is. De sfeer die toen in de wedstrijd is ontstaan was verre van ideaal. Mark Lambrechts hierover: „Het gedrag van de spelers, vooral die van Savok was ongehoord. Het was wellicht beter geweest als ik er één of twee spelers had uigestuurd. Maar ik ga er van uit dat iemand voor zijn ple zier speelt. Zoals ik ook voor mijn ple zier fluit. Bij Savok denkt men daar blijkbaar anders over. De spelers ble ven maar opmerkingen maken, ook tij dens het spel." VOLENDAM - Jong Oranje is woens dag in Volendam zeer matig gestart in de voorronde van het toernooi om het Europese kampioenschap voor jeugd landenteams. De eerste wedstrijd voor groep 8 tegen Jong Spanje werd met 0-2 verloren. Het zal voor de ploeg van Ger Blok. die met Spanje en Luxemburg in een groep is ingedeeld, uiterst moeilijk worden om poule-winnaar te worden en zodoen de over te gaan naar de volgende ronde. Het scoreverloop was: 42 Matesanz 0-1. 90 Marian 0-2, toeschouwers: 2500. Gele kaart: Prieto (Spa.i Wisselingen bij Ne derland Van der Gijp voor Kaiser. Lok- hoff voor Weysters. LEEUWARDEN - Scheidsrechter Eg- bert Mulder heeft tijdens een spreek beurt gisteren in het Friese Garijp be stuurslid Brandsteder van Ajax ervan beschuldigd „geknoeid" te hebben met videobeelden van de wedstrijd Roda JC-Ajax. In die wedstrijd stuurde Mul der Ajacied Dick Schoenaker van het veld wegens het stompen van een te genstander. Mulder beschuldigt Brandsteder ervan met de door Ajax opgevraagde videobeelden van de NOS te hebben geknoeid om zodoende, tijdens dc mondelinge behandeling van deze kwestie, de overtreding van Schoenaker te verdoezelen. Egbert Mulder over deze affaire tijdens zijn spreekbeurt na afloop van de uitrei king van dc Fair-Play-cups door de scheidsrechtersverenigmg Drachten en omstreken: „Vorig seizoen tijdens Ro da JC-Ajax stuurde ik Dick Schoena ker wegens stompen van een tegenstan der van het veld. Ajax ging in hoger be roep en wat gebeurde er? De Amster dammers hadden de tv-beelden bij de NOS opgevraagd en zowaar gekregen. Het Ajax-bestuurslid Brandsteder is importeur van Sony en was enn ge slaagd met technische apparatuur de situatie rond het stompen van Schoe naker zo te veranderen, dat de beelden niet duidelijk aangaven dat Schoena ker had geslagen". „Ik had direct al het gevoel, en met mij gelukkig ook een rapporteur, die ook het stompen van de Ajacied had gezien, dat er geknoeid was door het Ajax-ge- zelschap aan de beelden. Er was zo ge manipuleerd met de beelden, dat de stompende beweging van Schoenaker bewust onduidelijk gemaakt was. Ik vraag me dan ook wel af waar we mee bezig zijn?". ROTTERDAM - Vaclav Jezek. de trai ner van Feyenoord, is dinsdag in een ziekenhuis in Praag geopereerd. In ver band met een voorhoofdsholteontste king verblijft Jezek al ruim een week in dc kliniek. Jezec zal naar verwachting begin vol gende week het ziekenhuis in zijn vroe gere woonplaats kunnen verlaten. Over twee a drie weken wordt hij weer in Rot terdam verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 19