Plankzeilende snelheidsduivels wachten op wind Wilfried van Moer ook tegen Oranje TRAINER MET HUMOR VOOR DEN HAAG: VAN VIANEN DAMCLUB LAMMERENBURG IN DEGRADATIEZORGEN PROTEST SAl'OK WORDT BEHANDELD PZC/sport DEELNEMERS UIT ALLE WINDSTREKEN HOPEN OP STEVIGE HOLLANDSE BRIES Opnieuw winst Oemoemenoe Tebroke wacht liesoperatie Mari Stevense schaatst naar tweede plaats PEC Zwolle ziet af van reis naar Indonesië Al mijn idealen zijn nu bereikt Pijnen leidt Jan de Gier oefenmeester Vlaardingen Nederland heell weer een paar in ijsdansen DINSDAG 11 NOVEMBER 1980 KAMPERLAND - Een zacht windje blaast kleine rimpeltjes in het water van het Veerse Meer, waar vanaf zaterdag zogenaamde speedtrials windsurfing worden gehouden. De grootste rimpels zijn voorlopig nog op de wal te zien. Daar staren de organisatoren van deze snelheidswedstrijden voor surfplanken met steeds zorgelijker gezichten in oneindige verten. En de ruim veertig deelne mers, die uit alle delen van de wereld naar Zeeland zijn gereisd om er wereldrecords te vestigen, staan verveeld met de armen over elkaar. De organisatie is perfect. Alleen moet nog bewezen worden dat ook onder hoogspanning de machine soepel draait, want tot nu toe is er nog geen meter serieus gevaren. Het ontbreek namelijk aan één ding: een stevige Hollandse bries. MIDDELBURG - Oemoemenoe J weer wat winnen is. Vorige week «J vierde de Middelburgse rugbjtlJ voor het eerst na drie nederlagen ij een gelijkspel in de promotieklas,[~ afgelopen zondag wonnen de Midfc burgers weer. In Middelburg werdr het vijftiental van de Rotterdam, Studenten Rugby Club verslagen, Na een spannende wedstrijd werd. 16-11 voor Oemoemenoe. Met vijf^ ten uit zes wedstrijden hebben de tl delburgerse rugbyspelers zich nuiij aardig eindje van de onderste p|$ verwijderd. De gasten hadden in det» ste vijftien minuten duidelijk tiet bes van spel Pas na een kwartier kwamc. moenienoe op de speel helft van det genstanders. De thuisclub ontwerr.- de zich goed. Een fraaie actie vaaj driekwarten bracht de bal bij de greti Peter Kruijk, die fraai kon de- De 39-jarige Engelsman Clive Colenso staart dromerig over het water vi werkloos in het water. 7 het Veerse Meer. Zijn surfplank ligt voorlopig nog De eerste drie dagen van dit voor Ne derland unieke surf-evenement zijn dus verstreken zonder dat er iets gebeurd is. „En dat", licht algeheel leider Wessel Louis toe. „terwijl volgens de statistie ken van het KNMI er juist hier in deze maand de grootste kans is op een gun stige. stevige wind. Wij hebben dit risi co natuurlijk wel ingecalculeerd en we gaan er vanuit dat er in de loop van deze week nog wel iets verandert". De deelnemers uit de Verenigde Sta ten, Australië, Zwitserland. Groot- Britanniè. West-Duitsland. België en Nederland doden de tijd met wat knut selwerk aan hel materiaal voor hun bungalows op het recreatieterrein De Schotsman te Kamperland of met het maken van toeristische trips. De eerste kennismaking met de windstille baan was zo weinig hoopgevend dat de plan ken voorlopig op het droge blijven. Zondag was de snelste tijd zo'n veer tien kilometer per uur. zo'n tweederde onder het wereldrecord dat de Neder lander Jaap van de Rest eerder dit jaar in Hawaï vestigde. Hij kwam toen tot 45.56 kilometer per uur. Slechts een enkeling drijft wat doelloos rond op het Veerse Meer. De 39-jarige Clive Colenso uit Southampton, de eer ste windsurfer die ooit aan speedtrials deelnam en in 1979 het wereldrecord op zijn naam had (met 42,41 km/u), ge bruikt de gedwongen rust bijvoorbeeld om wat te experimenteren „Wat dat betreft is het wachten niet zo heel erg. Wij rijn er wel aan gewend. Het hoort nu eenmaal bij speedtrials. Pas als je de ARNHEM - De nationaal-recordhou- der op de vijf en tien kilometer, de uit Aalten afkomstige CIKO-atleet Ge rard Tebroke, moet binnenkort een liesoperatie ondergaan. De Hilversumse arts Hermans heeft in overleg met Tebroke tot deze ingreep besloten omdat de al maanden met liesklachten sukkelende atleet last blijft houden van deze blessure. Liesklachten speelden Tebroke al par ten in Moskou waar hij in de finale van de tien kilometer genoegen moest ne men met een bescheiden rol. De oor zaak van de klachten die hem na de Olympische Spelen niet meer dan vijf tig tot zestig wekelijkse trainingskilo meters in rustig tempo toestonden, ligt mede in het grote aantal wedstrijden dat Tebroke voor Moskou heeft moeten lopen. Pas heel laat vond het NOC hem sterk genoeg voor een olympisch optre den. Tebroke, die nog niet de exacte datum van de operatie kent. houdt er rekening mee dat het hele winterseizoen en dus de opbouwperiode voor hem verloren zal rijn. Bij een voorspoedig herstel zal Tebroke dan ook pas laat in het zomer seizoen zijn piek kunnen bereiken, het geen voor de landenploeg, die volgend jaar in de Europa-Cupstrijd uitkomt, een flinke tegenvaller is DEN HAAG - De 23-jarige Mari Steven- se uit Krabbendijke is al weer geruime tijd bezig met een intensieve voorberei ding op het schaatsseizoen Niet min der dan vijf maal per week trekt hij naar Den Haag om op de baan van De Uithof te trainen. In het afgelopen weekeinde nam hij deel aan wedstrijden voor abonnementshouders en in een klasse ment over twee afstanden (500 meter en 1500 meter) bezette hij de tweede plaats. Op de 500 meter eindigde hij als tweede in een tijd van 42.60 sec. achter Arie Robol uit Den Haag, die 42 09 op de klokken bracht. Met een tijd van 2.16 87 snelde de rijder uit Krabbendijke op de 1500 meter naar de derde plaats. Johan Heemskerk uit Roelofsarendsveen was op deze afstand met 2.12.42 de snelste. gunstigste omstandigheden hebt. moet je in actie komen", laat hij weten. Colenso heeft een nieuw soort zeil en een flexibele mast op zijn plank. Heel wat collega's hebben al een belangstel lende blik in rijn „pits" geworpen, want het uitwisselen van gegevens en het vriendelijk bespioneren horen bij deze tak van het surfen. Zo heeft Randy Naish uit Hawaï de lichtste plank ter wereld (een gewicht van 3.6 kilo) meege nomen en zou de Middelburger Derk Thijs met een voorlopig nog geheim ty pe plank voor de dag komen. De snel heidsduivels van de windsurfsport gaan hun laatste snufjes uitproberen. In het water Wanneer die vondsten ook in de prak tijk kunnen worden getest is nog de vraag. In ieder geval moet dat voor vol gende week maandag gebeuren, want het evenement duurt tot en met zon dag. Voor de Nederlandse organisato ren is het een testcase. Na Kiel, het En gelse Weymouth en Hawaï is het Veerse Meer de vierde locatie ter wereld waar dergelijke snelheidswedstrijden wor den gehouden Met een tijdwaarneming via video-apparatuur en de mogelijk heid om in een mum van tijd zes keer een andere baan uit te zetten als de win drichting daartoe aanleiding geeft, heeft men voor organisatorische hoog standjes gezorgd. Wanneer de elemen ten het echter tot emd van deze week laten afweten is alles voor niets ge weest. Dan reisden veertig windsurfers tevergeefs naar Kamperland, waren twintig leden van de organisatie node loos dag en nacht in touw en liggen de 35.000 gulden, die nodig waren om deze snelheidswedstrijden te houden, in het water. ..Maar", zegt persvoorlichter Ruurd Wartena. „zo ver is het nog lang niet". SAS VAN GENT - de Vollyebalvereni- ging Savok uit Sas van Gent verschijnt donderdag voor de landelijke protest commissie van de Nevobo om de gang van zaken in de wedstrijd Savok 1 - Attack gespeeld voor de tweede klas B-heren van de districts competitie toe te lichten. In de wedstrijd werden zo veel arbitrale dwalingen geconsta teerd door beide ploegen, dat zowel At tack als Savok protest aantekende. Attack, vooral tegen de teller, samen met de scheidsrechter behorend bij de officials van de wedstrijd, en Savok te gen de scheidsrechterlijke beslissingen. Attack heeft het protest verder niet meer doorgevoerd, omdat men het be lang er niet meer van inzag. Savok heeft direct na de wedstrijd het bondsbureau in Woerden in kennis ge steld van de onregelmentaire gang van zaken en tevens een afschrift gestuurd naar de districts sectie arbitrage. De voornaamste punten die Savok naar voren wil brengen zijn dat de scheids rechter een kwartier te laat in de zaal kwam. de ploegen daar maar één mi nuut liet inspelen, terwijl voorgeschre ven is ruim tien minuten in totaal. Bo vendien oefende de scheidsrechter geen controle uit op de teller, die verscheide ne fouten maakte door onervarenheid. De scheidsrechter weigerde ook m te grijpen, toen beide ploegen verzochten corrigerend op te treden tegenover de teller en poolshoogte te gaan nemen op het wedstrijdformulier. Scheidsrechter M. Lambrechts uit Clinge liet volgens de beide ploegen de wedstrijd dan ook volledig uit de hand lopen. Savok heeft deze zaak toch aanhangig gemaakt bij de bond, om het scheidsrechtersbe- stand aan de kaak te stellen. In datzelf de weekeinde liepen ook wedstrijden in Zuiddorpe en Oostburg uit de hand door fouten en het niet of te laat opko men van de scheidsrechters. Twee we ken na deze ongeregeldheden heeft de DSA alle Zeeuws-Vlaamse scheidsrech ters in Axel opgeroepen eens met el kaar te praten, maar van het totale scheidsrechterskorps waren maar acht mensen aanwezig. Savok hoopt met dit protest te bereiken gekwalificeerde scheidsrechters de juiste wedstrijden leiden. Het gebeurt nu nog wel eens, dat een scheidsrechter met een hogere be voegdheid een wedstrijd uit een lagere klas moet leiden, terwijl pas beginnen de scheidsrechters direct in een hogere klas starten, zo meent Savok. Boven dien pleit men voor begeleiding van de beginnende scheidsrechter, zodat die niet onmiddellijk alleen aan de slag moet. De uitspraak van de protest com missie. waarbij de kans bestaat dat de wedstrijd wordt overgespeeld, zal don derdagavond bekend rijn. BRUSSEL - Guy Thijs, trainer-coach van de Belgische nationale voetbal ploeg, heeft voor de interland tegen Nederland, die op 19 november in het Heizelstadion in Brussel wordt ge speeld voorlopig 22 spelers geselec teerd. Van deze groep moeten zes spe lers afvallen. De 22 zfjn Jan Ceulenians «Club Bruggei. Al- bert Cluytens (Bevereni. Ludo Coeck Ander- lechti. Maunce Deschrijver (Lokereni, Michel de Wolf (RWDMi, Eric Gerets (Standard). Jos Heyligen (Waterschei). Maurice Martens (RWDM), Walter Meeuws (Club Brugge), Luc Millecamps Waregem), Raymond Mommens (Lokereni. Jacques Munaron (Anderlechti. Jean-Marie Pfaff (Bevereni. Michel Preud- ■homme (Standard). Michel Renquin (Stan dard). Erwin van den Bergh (Lierse SKRené van der Eycken iClub Brugge), Wilfried van Moer (Bevereni, Frank Vercauteren (Ander lechti, René Verheyen (Lokeren). Eddy Voor- deckers (Standard). Willy Wellens (Stan dard). West-Duitsland DÜSSELDORF - De Westduitse bondscoach Jupp Derwall heeft Uli Stieleke (Real Madrid) en Bemd Schus ter (Barcelona) opgenomen in de selec tie die op woensdag 19 november in Hannover een vriendschappelijke wed strijd speelt tegen Frankrijk. Beiden waren niet aanwezig in de ontmoeting met Nederland in Eindhoven. „Ik wil zo sterk mogelijk aan het werk gezien te gen Ierland en ik ben van mening dat we deze tegenstander niet mogen on derschatten. Het is onze laatste voorbe reiding voor de kwalificatiewedstrijd tegen Bulgarije." De selectie bestaat uit: Doel. Schumacher (FC Kólm en Immel iBorussia Dortmund), verdediging: Dletz (MSV Duisburg). Karl- Heinz Forster (VFB Stuttgart). Kaltz (HSV). Nledermayer (Bayern Munchen), Stlelike (Real Madrid), middenveld. Briegel (FC Kai- serslautern). Muller (VFB Stuttgart), Schus ter (Barcelona), Votava (Borussia Dort mund). aanval. Alofs (Fortuna Dusseldorfi. Allgöwer (VFB Stuttgart'. Hrubeseh (HSV). Rumenigge (Bayem Miincheni Italië De Italiaanse bondscoach Bearzot heeft zestien spelers geselecteerd voor de interland tegen Joegoslavië in het kader van de voorronden van het toer nooi om de wereldbeker. Dc zestien die bijna een week in trainingskamp zul len verblijven - de wedstrijd wordt za terdag in Turijn gespeeld - zijn: Doel Zoff (Juventus) en Borcon (Inter), ver dediging Cabrini en Gentile beiden Juven tus. Marinl en Oriali, beiden Inter en Collova- ti (Milani, middenveld: Pecci. Sala enZacca- relli allen Torino en Antognoni (Fiorentinai. aanval: Altobelli (Inter). Graziani (Torino). Bettega (Juventus). Conti en Pruzzo beiden van Roma Nederland-B ZEIST - Het Nederlands B-elftal, dat dinsdag ivandaag) in Maastricht een wedstrijd speelt tegen MW. is als volgt samengesteld: Doel: André van Gerven (FC Twente), achter: Romeo Zondervan (FC Twente), Leo Ehlen (Roda JC). John Dusbaba (Anderlechti en Piet Wildschut (PSV). midden Eugene Marlj- nissen (Roda JC). Edo Ophof AJax i en Michel Valke (PSV), voor Bud Broeken (Willem II). Roger Schouwenaar (Beerschot) en Pierre Vermeulen (Feyenoord) Wisselspelers: Wim Woudsma (God Ahead Eagles). Martin Vrey- sen (NAC), Harry Schellekens (NEC) en Ron Jans (PEC-Zwolle). Ignace van Swieten is scheidsrechter. De selectie heeft onder meer in Dusba ba. Wildschut. Vermeulen en Vreysen spelers die mogelijk deel zullen uitma ken van de groep waaruit bondscoach Jan Zwartkruis het elftal zal samenstel len. dat op 19 november in Brussel uit- komt tegen België in een wedstrijd voor groep 2 van de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap 1982. Uruguay LA PAZ - In een vriendschappelijke wedstrijd, die in de Boliviaanse hofd- stad La Paz werd gespeeld, heeft Uru guay met 3-1 van Bolivia gewonnen. Voor Uruguay scoorden de La Pena. Morales en Victorino. Uit een penalty doelpuntte Aragones tegen. De wed strijd die door 30.000 toeschouwers werd bijgewoond, gold als oefening voor Uruguay dat eind december deel neemt aan het toernooi om de miniwe- reldcup. Suriname HAVANNA - In een kwalificatiewed strijd voor het toernooi om de wereldbe ker in Spanje heeft Cuba zondag in Ha vanna met 1-0 gewonnen van Surina me. In de veertiende minuut doelpunt te Luis Hernandez. De stand: 1 Suriname 4-5,2 Cuba 3-4, 3 Guyana 3-0. naar de trylijn. Met concersie van It cel Schoenewald werd het 6-0. Eeni» dedigingsfout van Oemoemenoe leiy de RSRC een kick op. De schop oj; palen resulteerde in drie punten 6-3 i gen het einde van de eerste s] zette de thuisclub een zeer fel in dat enkele kansen opleverde. Nat foutje van de Rotterdammers kon?- ter Kruijk weer uitbreken en fraai y ren. Met de conversie vergrootte 0- moemenoe de voorsprong tot 12-3 jfc die stand werd gerust RSRC. startte na de hervatting i Een beduusd Oemoemenoe kreeg r» een een try om de oren. De convex mislukte zodat de stand 12-7 werd (v moemenoe reageerde meteen sure- vol. Uit de aftrap schiep een zeer fe gende groep voorwaartsen een fc, kans. die deskundig door de kwartslijn werd verzilverd. Jan Vcf zorgde voor de try. Stand 16-7. Oer menoe bleef enige tijd sterker, maa Rotterdammers bleven zeer stug houden, hetgeen met een fraaie werd beloond. Stand 16-11. De ga probeerden nog meer punten te ir. ren. maar Oemoemenoe verc goed. zodat in de stand geen v ring meer kwam. Opnieuw twee re punten voor Oemoemenoe, dat ai dit seizoen richt op behoud van plaats in de hoge promotieklasse volgend jaar met meer ervaring opi ger succes te mikken. ZWOLLE - PEC Zwolle ziet ervan ai de win terpauze die de KNVB kent ii Indonesië te reizen. Via de KNVBt, de Zwolse eredivisieclub een uita ging van de Indonesische voetbalk gekregen rond oud- en nieuwjaar si trip naar Indonesië te maken. In eer instantie werd deze invitatie aanvat:: Manager Henk van Ginkel vindtedt dat de club niet genoeg garanties financieel gebied heeft, gekregen! was de reden om de reis te annuler? DE LIER - Van de vier ploegen die voor aanvang van de zesde ronde met exact dezelfde cijfers de laatste plaats deel den in de tweede klas D van de nationa le damcompetitie. kwam er in die zes de ronde slechts eén tot winst. Het valt dan ook te begrijpen dat de overige drie zich ernstige zorgen moeten gaan maken over hun positie. Bij dat drietal bevindt zich ook Lammerenburg dat in Dc Lier de punten aan de plaatselijke damvereniging moest laten. De hoop op beter werd al vrij snel de ter plekke zo vruchtbare tuingrond inge boord, want de eerste drie uitslagen be tekenden winst voor de thuisclub. Via een voortreffelijke overwinning van Henk de Vlieger krabbelden de Vlissln- gers nog wel even terug, maar kort daarop bedroeg het verschil al weer zes punten. Ook de tactische zet om John Poulisse en Jules Gajadhar aan de bor den 9 en 10 op te stellen in de hoop op winstpartijen werkte niet zoals men dat zo graag gezien had: beiden kwamen immers niet verder dan remise. Dat het uiteindelijk verschil toch weer vier pun ten werd, was te danken aan topscorer Gerrit Blom die door een overwinning zijn persoonlijke score in deze competi tie op 8 punten bracht. Gedetailleerde uitslagen: De Lier - Lamme renburg W. Hanemaayer- C van Rijswijk 2 0. J Stoorvogel - J Veerhoek 1-1. P van de Stap - P Francke 2-0. A. Stoorvogel - L. Soekhoe 1-1. W Boer - J Boone 2-0. J. de Koning - H. J de Vlieger 0-2, P. van Staalduinen - A. de Buck 2-0, J van de Hoek - G. Blom 0-2, P. van Bergen - J Poulisse 1-1, W. de Bruin - J. S. Gajadhar 1-1. Totaal 12-8. 41, 2 Middelburg 6-8 68-52, 3 Gorincheni 66-54. 4 Het Oosten 6-7 58-62, 5 De Llei 55-65,6 Damlust 6-5 60-60.7 RDG IIG-5S9 8 Monster 6-3 54-66. 9 LammerenburgHÏ 67. 10 Crescendo 6-3 51-69 MUNCHEN - In de 17e Zesdaagsen Munchen hebben René Pijnen en: Deen Gert Frank de leiding. Het C. vergaarde 100 punten. De Austral Danny Clark en Donald Allan su: met tien punten minder als tweede? klasseerd. Maandag was de stand 1 Frank/Pijnen (Dert/Ned.) 100 punt» Clark/Allan (Aus.) 90, op twee ronden 3të gerVFritz WD1.79, op drie ronden 4 Schus Hermann (WDl.'Lle 125, 5 Hempel/Sete Cher (WD1.) 105. op vier ronden 6 TfcJS Sercu (WD! Bel100. op 37 ronden: 155s Ponsteen (Wdl Ned I 13 Middelburg DEN HAAG - Na weken van zenuwslopende onderhandelingen met mogelijke opvolgers voor Hans Kraay is hel bestuur van FC Den Haag er dan eindelijk in geslaagd een nieuwe trainer voor dc Haagse eredivisionist te vinden. De keus viel op Martin van Vianen, nadat al eerder de contacten met Rob Baan. George Knobel en Pim van dc Meent waren verbroken. Van Vianen tekende, na toestem ming van FC" Vlaardingen waar de trainer werkzaam was. een contract dat hem tot het einde van dit seizoen aan de Hagenaars bindt. Een contract evenwel, dat voor Van Vianen zowel een beloning als een belasting inhoudt. De 39-jarige oefenmeester moet na pas twee en een halfjaar ervaring in het betaald voetbal bewijzen dat hij een waardige opvolger van dc geroutineerde Hans Kraay is. Geen gemakkelijke opgave zo komt het op de buitenwereld over, hoewel Van Vianen daar zelf echter geheel anders over denkt. ..Die twee en een half jaar ervaring als was de eerste reactie van dc spelers trainer in het betaald voetbal bij Te! van FC Vlaardingen dat zij binnenkort star en FC Vlaardingen lap ik aan mijn hun trainer w el aan FC Den Haag kw ijt laars Op papier staan deze getallen r tuurlijk vast. maar iedereen vergeet dat ik nog zo'n twaalf jaar ervaring heb als doelman van ADO en Holland Sport, waar ik met mensen als Ernst Happel en Corvan der Hart heb gewerkt Ik heb zelfs nog een half jaar Holland Sport getraind samen met Van der Hart Dus wat die ervaring betreft valt het alle maal wel mee, dacht ik zo Sommige mensen kijken echter wat vreemd te gen de naam Van Vianen op. als het om ervaring van de trainer in de huidige eredivisie handelt En daar hebben ze gelijk in Ik ben nog nooit op eredivisie- niveau bezig geweest, maar zorgen maak ik me daar niet om" Conclusie zouden zijn. Hoewel Ik de mogelijkhe den toen nog niet goed besefte, begrijp ik achteraf wel hoe de spelers tot die simpele conclusie kwamen. FC Den Haag en FC Vlaardingen onderhouden een uitstekende relatie met elkaar en zeker wat betreft het uitlenen van spe lers. Het contact en de interesse van mijn kant waren er dus al. de naam Van Vianen moest alleen nog vallen bij FC Den Haag". En die viel ook. Na een gesprek tussen voorzitter Pieter den Duik en de spe- lersraad van FC Den Haag bracht de spclcrsraad de naam van Van Vianen naar voren als de opvolger van Kraav. Het contact was snel gciegd en binnen drie dagen w as de zaak beklonken. Het doel van Van Vianen was bereikt. Martin van Vianen Van Vianen bereidde zich eigenlijk on gewild al voor op een verbintenis met FC Den Haag vanaf het moment dal Hans Kraay w egens gezondheidsrede nen moest afhaken bij Den Haag. „Toen het bekend werd dat Hans Kraay noodgedwongen moest stoppen. Jarenplan „Zo zou je het wel kunnen noemen" aldus Van Vianen. „Vanaf het momen dal ik me voor voethal begon te inte resseren heb ik een soort jarenpl, gesteld voor mezelf. En hoewel ik ii op- middcls zo'n drie jaar op dat plan ach ter lig, is alles tot nu toe voor elkaar gekomen: in de eerste teams van ADO en Holland Sport keepen, een kam pioenschap met Holland Sport beha len. mijn A-diploma en eens nog trai ner worden van een Haagse betaalde club. Holland Sport bestaat niet meer. dus is het FC Den Haag geworden. Al mijn idealen zijn dus tot nu toe uitge komen en dat zonder hulp van buiten af'. Martin van Vianen is duidelijk ver heugd met zijn contract bij FC Den Haag Desondanks blijtt de twijfel bij sommige bestuursleden van Den Haag Het in eerste instantie door Pieter den Duik aangeboden contract voor ander half seizoen werd. door kritiek vanuit het bestuur, teruggebracht tot het ein de van het lopende seizoen. Het mag dus duidelijk zijn dat de twijfel rond de capaciteiten van Van Vianen worden getoetst aan dat halve seizoen Een niet al te lange periode om je te bewijzen Humor „Ik heb daar niet zo'n moeite mee", verklaart Van Vianen. „Ik ken FC Den Haag door en door, bezocht, zelfs toen ik bij Telstar trainde, bijna elke keer de thuiswedstrijden en. wat misschien mijn grootste voordeel op dit moment is. ik ken dc Haagse humor. Juist die humor bij een club als Den Haag is erg belangrijk. Ik heb al bij bijvoorbeeld Telstar en FC' Vlaardingen gemerkt dat juist de gezelligheid naar dc ach tergrond wordt gedrongen om plaats te maken voor de noeste arbeid. In mijn ogen volkomen verkeerd, die hu mor bevorderde vroeger, en ik ben er van overtuigd dat dat ook tegenwoor dig te verwezenlijken is, in samenwer king met die noeste arbeid de resulta ten". ..Daarom wil ik mij best amicaal opstel len bij Den Haag de spelers met hun voetbalkwaliteiten en gevoel voor hu mor in hun waarde laten Maar zodra ik merk dat daar misbruik van wordt, ge maakt, zullen ze me van de andere kant leren kennen Dan kan ik keihard zijn Ik verlang zowel prestaties op de trai ning als tijdens de wedstrijden De se lectie van FC Den Haag zal mij wat die aspecten betreft nog wel leren kennen" VLAARDINGEN - De 32-jarige Jan de Gier volgt Martin van Vianen. die naar FC Den Haag is vertrok ken. op als trainer van de eerstedi- visieclub FC Vlaardingen. De Gier ging twee weken geleden, na moei lijkheden met spelers, weg bij de tweedeklasse zondagamateurclub Nieuwenhoorn Daardoor was hij ln dienst van DBGC. eveneens uitko mend m de tweede klas en SHO. dat speelt in de tweede klasse van de zaterdagcompetitie. Voor hun tweede Zeeuwse uitwed strijd binnen acht dagen kon het Rot terdamse Crescendo, in tegenstelling tot vorige week toen men met acht spe lers Lammerenburg bestreed en bijna nog won ook, wel een compleet tiental op de been brengen voor de wedstrijd tegen Middelburg. Dat verrassingen dit keer vrijwel uitgesloten zouden zijn, bleek al na een kleine twee uur spelen: aan twee borden stond de thuisclub al een schuif voor en één par tij was zelfs al in Middelburgs voor deel beslist. Die kwam op naam van Arie Kammeraat die via een niet al te moeilijke combinatie de winst greep. Diens goede voorbeeld werd, na een re mise-uitslag, nog door drie clubgenoten gevolgd Daaf Kasse zette zijn ruime materiaalvoordeel in een zege om, Bram Goedhart overwon in een knap gespeelde party en Jan Baayens toonde zich een uitstekend vervanger van zyn zoon. die normaliter in Middelburg I speelt, door eveneens een twee te sco ren. Nadat de enige Middelburgse ver- liespartij genoteerd was. versloeg ook Johnny de Leeuw, die de laatste wed strijden in overwinningen grossiert, zijn tegenstander. De buit was toen defini tief binnen. De einduitslag: 14-6. Gedetailleerde uitslagen Middelburg - Cres cendo 14-6 A Trapman - I Tholel 0-2. P. C. Schunselaar-P.J A Lynch 1-1.J deLeeuw- A Smees 2-0, A. C. Goedhart - J Leter 2-0, A. Kammeraat R Pigot 2-0. P van Splunter - M R Wilfried l i M F de Jonge -A Tangeli 1-1. D Kasse - L Boston 2-0. J Baayens B Biekram 2-0, D Davidse - E Mac Donald 1-1 Overige uitslagen RDG II (Den Haagi- Mon ster 11-9 Gonnchem- Damlust i Gouda 11-9. Dordrecht Het Oosten (Rotterdami 13-7 De stand na zes ronden: 1 Dordrecht 6-12 79- DEN HAAG - Sinds jaren zal Ne derland bij de komende internat» nale wedstrijden in het kunstnjdfi weer vertegenwoordigd zijn opbr. nummer ijsdansen. Het paar wore: gevormd door de 20-jarige Manc ne van Bommel en de 19-janR Wayne Deweyert. Het tweetal Isal- komstig uit Ontario in Canada en beschikt over een Nederlands pas poort. Marianne van Bommel. dk een Nederlandse moeder heef. danst al zes jaar met Wayne D* weyert. Zy werden in 1977 Cafö dees kampioen in de nieuwelin- genklasse. Het paar zal zijn inter nationale debuut maken tijdensde wedstrijden, die woensdag op Uithof in Den Haag beginen Daar in zullen in totaal 20 dames. 16tor ren. 21 ysdansparen en 10 kuiisin. paren uit negentien landen deeine- men. Twaalf naties zyn in drie var. de vier onderdelen vertegenwoor digd en doen mee aan de landen- wedstrijd. De internationale wee strijden in Den Haag. die geen«r plichte figuren kennen, worde voor de vyfde achtereenvolgen» maal gehouden. Het finalepro gramma ziet er als volgt uit Don derdag 13 november paarrUden. vrijdag 14 november dames isolo: zaterdag 15 november heren (solo in de middag en ysdansen in dj avond. Het evenement kent eenoe groting van drie ton. ongeveer 35.000 gulden meer dan vorlgj^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 14