Renovatie Houtenkwartier kan niet langer wachten Ben W Sas van Gent voor bouw LPG-station Oostelijke Kanaalarm T erneuzen openhouden Spreekuur Burgemeester Dusarduijn kreeg 9Sas van Gent in oude ansichten9 i A cties moeten geld leveren voor bouw kinderboerderij in Clinge WISSEL SCHOUWEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen WISSEL BEVELANDEN PZC/ VOORSTEL B EN W HULST ONDERNEMERSFEDERA TIE: Opbouwwerkgroep: verhuisvergoeding moet omhoog SAMENGESTELD DOOR SASSENAAR R. SLOCK IN OMGEVING VAN HUIZE DE STERRE Statenleden spreken voor PvdA in Sluis 'VOLDAAN AAN RICHTLIJNEN' WOENSDAG 29 OKTOBER 1980 streek HULST - Het Hulster college van b en w wil niet langer wachten met een eerste opknapbeurt van het activiteitencentrum Houtenkwartier. De situatie van het gebouw is volgens het dagelijks bestuur van de gemeente dusdanig dat, vooruitlopend op de nota jeugdbeleid, nu al besloten moet worden werkzaamheden aan met name het dak, de verwarming en de toiletten te laten verrichten. Het college stelt de raad voor ruim twee ton beschikbaar te stellen voor het karwei. Het voorste] van b en w gaat voorbij aan de wens van een meerderheid van de financiële commissie, te wachten met een besluit over het Houtenkwartier tot de behandeling van de meerjarenbegro ting/De commissieleden met uitzon dering van WD-er A de Booij. vinden dat ze niet kunnen beslissen zonder al lerlei andere prioriteiten te kennen. En: als de raad nu instemt met het voorstel van b en w betekent het dat men ook 'ja' zegt tegen het voortbestaan van het Houtenkwartier, met alle financiële consequenties van dien. meenden veel commissieleden. Daarnaast wil de meerderheid van de financiële commis sie ook wel eens zien wat er in de toege zegde nota jeugdbeleid over de accom modaties in de gemeente gezegd wordt. Het college vindt wachten onverant woord. De nota jeugdbeleid is voorlopig nog niet klaar maar de huidige situatie in het Houtenkwartier kan niet langer meer voortduren, vinden b en w. Het college wijst in dat verband op dat by hevige regenval zelfs het plaatsen van emmers op zolder niet kan voorkomen dat op de eerste verdieping waterover last ontstaat. B en w stellen verder dat de stichting 't Houtenkwartier, die het gebouw beheert, al jaren zelf gepro beerd heeft 'met schaarse middelen' het gebouw enigszins in goede staat te hou den. „Het zal u echter duidelijk zijn dat dit volstrekt onvoldoende is om de vele .gebreken van het gebouw op te lossen", schrijven b en w aan de raad. Het college stelt in zijn voorstel nadruk kelijk dat het gaat om het uitvoeren van de meest noodzakelijke werkzaam heden. In de toekomst moet nog een PvdA Zierikzee bespreekt begroting ZIERIKZEE - De afdeling Zienkzee van de PvdA houdt donderdag 30 okto ber in het 'Huis van Nassau' een leden vergadering over de gemeentebegro ting 1981 De vergadering begint om 20.00 uur. Schietingen WEMELDINGE - In hotel 'Smits' te Wemeldinge hield de afdeling Zuid-Be veland van de Nederlandse Bond van Wipschutters haar jaarlijkse kam- pioensschieting voor de Keizers en Ko ningen van de liggende wip. R. de Meester van St.-Andries presteer de het voor de tweede keer om de vogel in vijf ronden af te schieten. De trofee hieraan verbonden werd met een ge past woord door de secretaris aan de winnaar overhandigd. Daarna gaf de handboogvereniging St-Andries een gewone schieting op de beide liggende wippen, waaraan 34 schutters deelna men. Uitslag van de eerste wip: eerste hoofd vogel C. v. Weele van Juliana uit Oude- lande: tweede hoofdvogel H. v. Stee; eerste zijvogel J. Harincktweede zijvo- gel H. v. Stee allen van Diana uit Yerse- ke. K. Schipper, vierde zij vogel P. v d. Veer, beiden van St-Andries uit Wemel dinge; eerste kal Verschoor van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; tweede kal A. Geense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk; derde kal L. de Bruine van St-Andries uit Wemeldinge; vierde kal J. Harinck van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vogels A. v. d. Bulck van Eensgezindheid uit 's--Heerenhoek, acht vogels De vliegende vogelprijzen waren voor H. v. Stee van Diana uit Yer seke en C. Raas van VZOS uit Kwaden damme Uitslag van de tweede wip: eerste hoofd vogel R. de Meester; tweede hoofdvogel J. Schipper, eerste zijvogel K. Schipper allen van St..-Andnes uit Wemeldinge: de tweede en derde zijvo gel werden geschoten door J. Harinck van Diana uit Yerseke; vierde zijvogel J de Koeyer van Diana uit Yerseke; eerste kal O. Steenaert van VZOS uit Kwadendamme; tweede kal A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; derde kal J. Harinck van Diana uit Yerseke: vierde kal mevr. L. de Bruin van St-An- dnes uit Wemeldinge. meeste kleine vo gels mevr. B. Schipper van St-Andries. zeven vogels. KWADENDAMME - De handboogver eniging 'ADLM' hield een schieting op de liggende wippen te Kwadendamme. Er waren 39 schutters van 14 verenigin gen aanwezig. Uitslag van de eersie wip eerste hoofdvogel C. Geys van ADLM uit Kwadendamme. twee hoofdvogel Math. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. eerste zijvogel L. Hoonden van VI OS uit 's-Heerenhoek, tweede zij vogel Math. Koole van Vlos. derde zij vogel C. v d Dries; vierde zijvogel A. v. d. Dries beiden van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. eerste kal R. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ove- zande, tweede kal C Steenbakker van Victo ria uit Kwadendamme. derde kal A. v d Bulck van Eensgezindheid uit s-Heerenhoek en mej. J. Verboom van VIOS uit 's-Heeren hoek Uitslag van de tweede wip: De beide hoofdvo- gels werden gescholen door F Koens van Spes-Nostra uil Ovezande. eerste zijvogel J v. d. Dries, tweede zijvogel P. Vette, beiden van Concordia uit s-Heerenhoek. derde zij vogel J. de Rijke van Edele-Handbooguit Ou- delande. vierde zijvogel R. de Meester van St-Andries uit Wemeldinge, eerste kal W Hulge van VZOS uit Kwadendamme; tweede kal L. Verdonk van Concordia uit sa-Heeren- hoek;. derde kal C de Jonge van Soranus 2 uit Heinkenszand: vierde kal J de Rijke van Edele -Handboog uit Oudelande. vliegende vogelprijzen waren voor W Hulge van VZOS uit Kwadendamme en C de Jonge van Sora nus 2 uit Heinkenszand Collecte TERNEUZEN - De collecte van het Na tionaal Jeugdfonds ('Jantje Beton'i heeft in Temeuzen 2834.- opgebracht. In Westdorpe werd 352.- opgehaald groot aantal zaken in het gebouw ver beterd en veranderd worden Die klus sen gaan nog eens zo'n vier ton kosten, denken b en w. Brandweerkazerne Over hel al dan niet slopen van de oude brandweerkazerne aan het Oranje Bol werk heeft het college nog geen beslis sing genomen. Zoals bekend ijveren verschillende verenigingen en groe pen in Hulst al geruime tijd voor het behoud van de kazerne. Onlangs rie pen de Hulster buurtverenigingen en een aantal andere organisaties (waar onder de Reinaertstichting) een voor lopig bestuur in het leven, dat zich voor dat doel moet gaan inzetten. Dat gebeurde naar aanleiding van een ac tie, op initiatief van dc Hulstcnaar Hans Beaart. De initiatiefnemer heeft inmiddels ge sprekken gevoerd met burgemeester P, J G. Molthoff en de werkgroep Jeugd werkbeleid. Daaruit is gebleken dat de burgemeester in principe niet afwijzend staat tegenover het voorstel maar de initiatiefnemers moeten wel duidelijk maken wat ze precies in het gebouw wil len doen en hoe ze het beheer en het onderhoud gaan aanpakken. Burge meester Molthoff: „Het is nog niet dui delijk wat ze exact willen en hoe ze het willen. Dat moet eerst duidelijk wor den". De initiatiefnemers zullen nu intern aan de slag gaan met het opstellen van een definitief plan. De werkgroep jeugd beleid ziet. in een tussentijds rapport, zeker mogelijkheden voor functioneel gebruik van de oude brandweerkazer ne. Gedacht wordt onder meer aan een uitwijkmogelijkheid voor evenementen van Jeugdvakantiewerk en muziek-, dans- en toneeluitvoeringen in de zo mer. Verder is de oude kazerne te ge bruiken als opslagruimte voor spullen van bijvoorbeeld de Reinaertstichting en Jeugdvakantiewerk. De kazerne kan volgens de werkgroep ook dienst doen als gemeenschappelijke werkruimte voor bijvoorbeeld de carnavalsvereni gingen en de Reinaertstichting. Voor de werkgroep staat het overigens vast dat de bijgebouwen van de kazerne niet bruikbaar zijn en dus beter gesloopt kunnen worden Ook Jeugdwerkbeleid stelt in haar tus senrapport echter voorop dat 'vanuit de gemeenschap zelf de initiatieven en ideeen voor het gebruik van de brand weerkazerne moeten komen En het wel of niet slopen van de brandweerkazerne mag niet ten koste gaan van de eerste fase van de renovatie van het Houten kwartier vindt de werkgroep. De kwes tie van het Houtenkwartier komt don derdagavond aan de orde tijdens de raadsvergadering, die vanaf 19.00 uur gehouden wordt in het Hulster stad huis. VLISSINGEN - De Vlissingse opbouw werkgroep stadsvernieuwing wil dat de verhuiskostenvergoeding bij krotop ruiming en renovatie wordt verhoogd van 3000 naar 5000 gulden. De commis sie vraagt de raad van de gemeente Vlissingen zich hiervoor sterk te maken en een uitspraak te doen. waarin er bij de minister op wordt aangedrongen de ze wens in te willigen. Het bedrag van 3000 gulden werd vastgesteld in 1975 en op basis van de sindsdien opgetreden kostenontwikkeling komt men nu tot een bedrag van 5000 gulden. Met het verzoek aan de Vlissingse gemeente raad sluit de commissie aan bij een lan delijk initiatief. TERNEUZEN - De Ondernemersfederatie Groot Terneuzcn vindt dat de Ooste lijke Kanaalarm in Terneuzen open moet blijven. De verkeersafwikkeling kan het best plaatsvinden via de bestaande rondweg. Dit schrijft de Federatie aan dc Terneuzense commissie voor het midden- en kleinbedrijf. Het gedeeltelijk af sluiten van de Kanaalarm is al enige tijd in discussie. Het plan ontmoette al eerder scherpe kritiek van de binnenschippers, die een deel van hun ligplaatsen zouden moeten inleveren. Zij vinden nu de Ondernemersfederatie aan hun kant. De Federatie beschouwt de schippers als 'ondernemers', en is van oordeel dat de binnenvaart niet verder uit Terneuzen mag worden ver dreven en stelt tenslotte vast. dat de binnenschippers een klantengroep vor men voor de bedrijven langs de Kanaal arm en in de rest van de binnenstad. Knelpunten rond de verkeersafwikke ling kunnen ondermeer worden opge lost door het voorschrijven van dwin gende maatregelen aan verkeer dat Terneuzen binnenkomt via de sluizen, een aanpassing van de rotonde bij de Van Steenbergenlaan aan het vracht verkeer en het minder aantrekkelijk maken van de Axelsestraat voor door gaand verkeer. Moet er op langere ter mijn toch 'over de Kanaalarm worden gegaan' dan zou er een brug moeten ko men. zodat scheepvaart mogelijk blijft. Parkeerplaatsen De Ondernemersfederatie vindt het dringend noodzakelijk dat de parkeer situatie in de Terneuzense binnenstad wordt verbeterd. Er zou ruimte voor ui/ncu auto's moeten worden gecreëerd in het Deuitslag 1 De heren Van de Wielen-De Waal plan Java en langs het Schuttershof, met 62.59 procent; 2 De dames Goossen-Klnt terwijl er ook kan worden gedacht aan met 58.52 procent; 3 de dames Van Esbroeck- maatregelen die langparkeren tegen- Bridgewedstrijd LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde een vrije wed strijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde. Er werd gespeeld met een howell 12 met 12 paren nazorggrocp borstamputatie Middelburg MIDDELBURG - De nazorggroep voor vrouwen met borstamputatie in Mid delburg gaat wekelijks spreekuur hou den. Vanaf 5 november wordt het spreekuur elke woensdagmorgen ge houden tussen 10 en 12 uur in het wijk gezondheidscentrum aan de Roozen- burglaan (Dauwcndaele) te Middel burg. Het telefoonnummer van het wijkge zondheidscentrum is 01180- 1 43 66 Op verzoek wordt er ook huisbezoek af gelegd. De nazorggroep, die een half jaar geleden, van start is gegaaai heelt ruim dertig leden. De heer R. Slock linksi overhandigde burgemeester drs W. R. V. Dusarduijn v van het tweede deel van 'Sas van Gent in oude ansichten' ii Sas van Gent hel eerste exemplaar SAS VAN GENT - Burgemeester drs W. R. V. Dusar duijn van Sas van Gent heeft dinsdagmorgen het eerste exemplaar gekregen van het tweede deel van de uitga ve 'Sas van Gent in oude ansichten'. De samensteller, de Sassenaar R. Slock, overhandigde het boekje tijdens een informele bijeenkomst in de raadszaal van het stad huis. Slock had overigens meer geschenken voor de gemeente bij zich Met het doel ze op te doen nemen in het. gemeen te-archief overhandigde hjj dis Dusaiduljn aehtereen- voleens het boekje 'Kent u ze nog, de Sassenaars'. 'Sluis kil in oude ansichten', alsmede gelijkluidende uitgaven van Zelzate en Wachtebeke. „De verdiensten van de heer Slock voorde gemeente zijn niet gering", aldus burgemeester Dusarduijn tijdens de bijeenkomst. Hij verwees daarbij ook naai- de maquette van Sas van Gent die de gebroeders Slock aan de hand van een zeventiende eeuwse kaart van Arith. Hattinga hebben gemaakt. De heer Slock verzorgde voorts een expositie over de geschiedenis van Philippine. „Het be tere promoten van Sas van Gent, kortom", aldus Dusar duijn. CLINGE - De realisering van een kin derboerderij in de directe omgeving van het zwakzinnigeninstituut 'Dc Sterre' te Clinge komt steeds naderbij. Na een aanloopperiode met een voorlo pig comité werd 29 september officieel Van de Wielen met 56.67 procent. HULST - De bridgeclub Hulst speelde in de najaarscompetitie de achtste wed strijd in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. In de A-groep werd gespeeld meteen howell 10 met 10 paren met een maximum van 216 pun ten. De uitslag: 1 mevrouw Biesbroeck-de heer Van Geel. 2 de heren Biesbroeck-Beuzenberg. 3 de heren Gerres-De Maat. In de B-groep werd gespeeld met een howell 10 met 12 paren met een maxi mum van 270 punten. De uitslag: 1 de heren Heyndrickx-Nijenhuis; 2 echtpaar De Feyter en mevrouw Bruyns-de heer Rom- In de C-lijn werd gespeeld met een ho well 10 met 10 paren. De uitslag 1 de dames Mast-Kint; 2 mevrouw De Kort-de heer Atkins; 3 mevrouw Mul- laert-de,heer d'Hondt. TERNEUZEN - In het Zeldenrust-col- lege te Temeuzen speelde de bridge club Emergo de achtste wedstrijd in de eerste ronde van de wintercompetitie. De resultaten zijn- groep A Howell 8 met 28 borden en een maximum van 168 punten 1. Hr Van Dijk-Sandrini. 2 ds Van den Dnes- Sandrini. 3 mw. Vander Zande-hr. Dees, groep B: howell 12 met 27 borden en een ma ximum van 270 punten 1 dd Kock-Pel. 2 Ep Verdijk, 3 hh Olyslager-Vlsser HULST - De bridgeclub Hulst speelde in het kader van een najaarscompetitie de achtste wedstrijd in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. In de A-groep werd gespeeld met een howell 10 met 10 paren met een maxi mum van 216 punten. De uitslag: 1 mevrouw Biesbroeck-de heer Van Geel. 2 de heer Biesbroeck-de heer Beu- zenberg. 3 de heer Gerres-de heer De Maat In de B-groep werd gespeeld met een howell 10 met 12 paren meteen maximum van 270pun ten De uitslag l de heer Heyndrickx-de heer Nijenhuis. 2 de heer en mevrouw De Feyter en mevrouw Bruyns-de heer Somsom In de C- fijn werd gespeeld met een howell 10 met 10 paren. De uitslag. 1 mevrouw Mast-mevrouw Klnt, 2 mevrouw De Kort-de heer Atkins. 3 mevrouw Muilaert-ae heer d'Hondt. TERNEUZEN - De bridgeclub Luctor in Terneuzen hield zijn achtste compe titiewedstrijd in hotel De Post te Ter neuzen. De uitslag is: Groep A howell 10 met rusttafel maximum 144punten 1 H eren Hamelink - Dees. 2 heren Van Dijk - Sandrini. 3 mevrouw en de heer Touw-Vergouwe. Groep B Howell 8 maxi mum 168 punten. 1 dames Bakker - Hame link. 23 heren Remijn - Buyse 2 3 dames De Jong - WUlemslein. Groep C howell 8 maxi mum 168 punten. 1 dames Kint v d Peijl. 2 Heren Olyslager - Visser. 3 dames Reedijk Buys. AXEL - Op de wekelijkse clubavond in 'De Halle' te Axel speelde bridgeclub Axel de vierde wedstrijd van de na jaarscompetitie. De tien aanwezige pa ren speelden een Howell 10 van 27 spel len en de uitslag was 1 De dames Van de Casteel-Grocnewoud 2 3 Dc heren Meulenberg-Moeliker en de heren Van Bambost-Hirdes De stand na 4 wedstrijden is 1 De heer Moeliker. 2 De heer Meulenberg. 3 4 Mevrouw Carrière en de heer Van de Casteel. gaan in het gebied Markt/Herengracht. De Federatie onderschrijft de in het verkeersplan van Terneuzen neerge legde visie, dat de Axelsestraat onaan trekkelijk moet worden gemaakt voor doorgaand verkeer. De verkeersveilig heid zou kunnen worden verbeterd, evenals de parkeermogelijkheden voor de gevestigde middenstanders. Tenslotte heeft de Ondernemersfedera tie besloten om in januari volgend jaar te praten met gemeente en kennisbon den over de recente perikelen rond de Terneuzense kermis. Van een groot aantal ondernemers kreeg het bestuur het dringende verzoek mee om in geen geval akkoord te gaan met het verbie den van verkoopbevorderende activi teiten vóór de kermispenode. Thema-avond over welzijn Vlissingen VLISSINGEN - De werkgroep Politiek Kaffee van de stichting Sociaal-Kultu- rele Aktiviteiten houdt vrijdag in het buurt- en clubhuis 'Scheldebuurt' aan de Glacisstraat te Vlissingen een the ma-avond over Welzijn in de gemeente Vlissingen. Mevrouw Bakx-Post en de heren Kos- sen en Nelemans zullen op deze avond informatie geven over de standpunten van de PvdA-fractie in de gemeente raad ten aanzien van het hoofdstuk Welzijn in de begeleidingsbrief bij de ge meentebegroting. Vervolgens wordt er gediscussieerd. De heer A. Koene treedt op als gespreksleider. De thema avond begint om 20.00 uur. de Stichting Kinderboerderij opge richt. Het terrein waarop de kinder boerderij zal moeten verrijzen wordt inmiddels in gereedheid gebracht. De ligging van dit drié hectare grote ter rein wordt als ideaal gezien voor de integratie van de bevolking van Clinge met de pupillen van 'Dc Sterre'. De grootste zorg voor de stichting is nu om het benodigde geld bijeen te bren gen. Het idee voor een kinderboerderij be staat al ruim een jaar en is afkomstig enkele ouders van pupillen van 'De Sterre'. Zij zagen dit als een ideale vorm van ontspanning voor de kinderen. Het bestuur van 'De Sterre' begroette het initiatief met enthousiasme, maar zag geen kans om middelen te voteren om het plan te kunnen realiseren. Er werd contact gezocht met de Stichting Ge- meenschapswerk Malpertuus en daar uit ontstond een werkgroep, aangevuld met leden van het Sterre-comite en van het oudercomité van 'De Sterre' De werkzaamheden van deze werkgroep leidden tenslotte tot de Stichting Kin derboerderij. die zich als belangrijkste taak stelt het voeren van acties om de benodigde gelden bijeen te krijgen. Het SLUIS - De PvdA-afdeling Sluis heeft, de Zeeuwse statenleden G. de Vries- Hommes en B. J. Groot gevraagd om Iets te vertellen over de vaste oeverver binding en de kerncentrale Borjssele tij dens de jaarvergadering, die vrijdag 7 november wordt gehouden in café Ei kenlo. Op de agenda staat ook een bestuurs verkiezing. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Schieting De verkoop van deze poster moet bijdragen tol het realiseren v denj in Clinge. eenkinderboer- SAS VAN GENT - B en w van Sas van Gent willen toch een vergunning afgeven voor de bouw en exploitatie van een LPG-pomp in de kern Zandstraat. Het Sasse college negeert daarmee de bezwaren die de Bovag en dertien pomphou ders in de kanaalzone tegen dc vestiging van hel LI'G-\ <-r- kooppunt bij de gemeente hadden ingediend. B en w vinden die bezwaren niet steekhoudend: „Ze zijn niet van planolo gische aard. terwijl ook wordt voldaan aan de richtlijnen van de hoofdinspecteur voor de volksgezondheid". De gemeenteraad van Sas van Gent velt donderdagavond m de raadsvergadering een definitief oordeel over de LPG- pomp. Die vergadenng in het stadhuis begint om half acht Voor het afgeven van een hinderwet vergunning is overigens wel wijziging van het bestemmingsplan Landelijke Bebou wingsconcentraties' nodig. B en w willen dat via een artikel 19-procedure realiseren De Bovag stelde in het bezwaarschrift aan de gemeente dat de behoefte aan een nieuw LPG-verkooppunt in de kanaalzo ne niet is aangetoond. Bovendien, aldus de organisatie, heeft een inventarisatie van LPG-stalions aangetoond dat er in Nederland ruim tweeduizend LPG-verkooppunten zijn ..Dat betekent éen station voor elke 130 LPG-njders aldus de Bovag. Eind augustus deden de dertien pomphouders in de kanaal zone al een beroep op de gemeenteraad van Sas van Gent 'pas op de plaats' te maken met het afgeven van vergunnin gen voor LPG-stations Dc pomphouders vrezen totale wild groei' in die sector Overigens heeft de gemeentelijke com missie voor de ruimtelijke ordening in meerderheid al ia gezegd tegen de vestiging van het LPG-station SINT-JANSTEEN - Aan de schieting op de staande wip van schutterssocie- teit 'Sint-Jan' te Sint-Jansteen namen 85 schutters deel. Uilslag wïpl lehogeP v d Meulen Melsele b, 2 hoge J Prael Slnt-Gillis-Waes (B). lzijv G Buysrogge Graau. 2e zijv L Verdon kek. Goes. 3e zijv T. Tieleman Kloosterzande. 4e zyv De Vos Carina Zaffelaere iBi. le kal J Loeraert Sint-Jansteen. 2e kal C Kint Doel fB>. 3e kal J Fopma Terneuzen. 4e kal Frev- ser Koewacht. Wip II le hoge J. Bruggeman Westdorpe, 2e hoge L Vermeulen Nieuw Namen, lezijvogel C. v. tl Velde Zelzate (B) 2E zij vogel idem, 3e zij vogel J Praet. St. -Gillis-Waes <Bi. 4e zij vo gel W Thoen Koewacht, le kal C. Kint Doel iB>. 2e kal R. Gijsel Koewacht, 3e kal A. Brug geman Graauw 4e kal G. Savooy Sint-Jan steen SINT-JANSTEEN - Aan de bejaarden- schieting in het gemeenschapscentrum De Warande te Sint-Jansteen namen 37 schutters deel. Uilslag hoge vogel C Mahu Hulst, eerste zu- vogel F Impcns Zuiddorpe. tweede hoge vo gel A. Herrewegh Heikant. Grootste aantal kleine vogels <4i A. Herrewegh Heikant. De vogelde bejaardenschieting wordt woensdag 26 november gehouden, KAPELLEBRUG - Aan de kermis- schleting in cafe Fabie te Kapellebrug op twee liggende wippen namen 97 schutters deel Uitslag wip I eerste hoge vogel N de Kint Kemzeke, tweede hoge vogel A de Bakker De Klinge. eerste ztjvoge! D. Werner Moerbekc. tweede zijvogel J de Waal Nleuw-Namen. derde zijvogcl P de Kint Kapellebrug. vierde zi]vogel S. de Vetter Kapellebrug. grootste aantal kleine vogelst4> J. Piessens Kemzeke. stichtingsbestuur bestaat uit ouder van pupillen, medewerkers van Huizi De Sterre en vertegenwoordigers het verenigingsleven en de bevolking van Clinge, want de kinderboerderij li bestemd voor iedere inwoner van Clin ge. De integratie tussen de bewoner van 'De Sterre' en de bevolking vai Clinge staat daarbij op de eerste plaats Voorzitter R Tnmbach van het stich tingsbestuur realiseert zich dat er hee wat kosten gemoeid zijn met de tot standkommg van een kinderboerderij „Ik heb inmiddels veel kinderboerderij en gezien en die kostten tussen de 3 en ton. Maar ik zie wel mogelijkheden on het geld bij elkaar te krijgen. We heb ben al informele contacten met ver schillende stichtingen in Nederland di acties als die van ons financieel steu nen. Maar we zullen ook acties gaai voeren onder de bevolking, het bednjfs leven en het verenigingsleven". Poster Een van de acties is de verkoop van eei poster, die speciaal voor deze gelegen heid is ontworpen. Voorts wil men een comité van aanbeveling vormen waarin bijvoorbeeld kamerleden zit ting kunnen hebben. Ook is de stich ting al tot de radio doorgedrongen want vrijdagmiddag zal in het pró gramma 'Meer over minder', dat vana 13.11 uur via Hilversum 2 wordt uitge zonden, aandacht worden besteed aai de actie in Clinge. De leiding van Huize De Sterre is enthousiast over het idee voor een kin derboerderij. Directeur drs J. Krol „II vind hef. een voortreffelijk idee. Een kin derboerderij biedt voor de pupillen eei uitbreiding van de activerende en re creatieve mogelijkheden. Niet alleei het contact met mensen uit Clingi wordt geïntensiveerd, ook het contac met de dieren spreekt de pupillen bi) zonder aan. Het is een duidelijke uit breiding van de leefwereld van de pupil len en als vorm van Integratie met dt plaatselijke bevolking, met name dl schooljeugd, een ideale gelegenheid' Directeur Krol moest evenwel conclu deren, dat 'De Sterre' niet in staat is on financiële steun te verlenen. Voor dea financiële middelen zullen de actie moeten zorgen, waar de Stichting Kin derboerderij inmiddels mee is begon Diabetes Schouwen en Duiveland bijeen ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen Duiveland van de diabetes-vereniginj Nederland houdt donderdag 13 novero ber een ledenvergadering. Als spreker treedt op dr W. Stiggelhoul van de Nederlandse Hartstichting. Hi behandelt het onderwerp 'Diabetes el hart-en vaatziekten'. De ledenvergade ring wordt gehouden in het 'Huis van Nassau' en begint om 20.00 uur. Wedstrijden Zierikzeese reddingbrigade ZIERIKZEE - De reddingsbrigade Zie rikzee Duiveland houdt zaterdag 1 no vember wedstrijden in het zwembad 'Onderdak' in Zierikzee Op het pro gramma staan onder meer de districts kampioensschappen zwemmend red den voor junioren, De wedstrijden beginnen om 16.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 30