Mogelijkheid voor industrie in Reimerswaal handhaven Raad Kapelle stemt niet in met beginsel-akkoord waterschap Goese middenstand wil stoppen met de jaarlijkse braderie Raad Reimerswaal: maximaal 1000 ligplaatsen Oosterschelde Fractie PvdA in raad Axel op de bres voor hondenbezitters WISSEL BEVELANDER WISSEL SCHOUWEN PZC/ OP BEDRIJFSTERREIN BIJ OEVER VERBINDING Echtpaar in Walsoorden zestig jaar getrouwd Teleurstellende deelname aan rollendriedaagse scholieren in Terneuzen autobedrijf w. j. sonkeYsSfr/ WOENSDAG 29 OKTOBER 1980 streek 6 KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft dinsdag de deur op een kier gehouden voor industrieën van een wat grotere omvang die zich op een nog nieuw aan te leggen bedrijfster rein in de buurt van de vaste oeververbinding Westerschelde - waarvan het overigens nog steeds niet zeker is of hij zal worden gerealiseerd - zouden willen vestigen. Deze bedrijven zijn welkom, mists zij 'niet op gespannen voet staan met de plaatselijke werkgelegenheid'. Het standpunt van de raad wijkt af van de vaste oeververbinding billijkt wan de visie van het provinciaal bestuur, neer dit niet concurrerend is met stede lijke bedrijfsterreinen. Alle raadsfrac ties vonden deze bepaling te nauw en wensten meer speelruimte. CDA- woordvoerder E A. E. M. Suy: „Wij vin den dat we best een graankorreltje van de oeververbinding mogen meepikken. Wij moeten als gemeentebestuur de grote trom roeren om zoveel mogelijk te krijgen". dat. zoals in het ontwerp streekplan Midden-Zeeland, wordt aangegeven, al leen een bedrijfsterrein in de buurt van SUCCESSEN LEDEN MOTORCLUB AXEL MERELBEKE - De leden van mc Axel hebben op motorcrosswedstrijden in Merelbeke vele successen behaald. Jacky Lensen slaagde er voor de eerste maal in de overwinning te behalen bij de junioren 250 cc. nadat hij enkele we ken geleden de overstap van de debu tanten 125cc naar deze categorie maak te. Voor Bram van de Velde was er ook een ereplaats weggelegd. Hij eindigde op de tweede plaats bij de nationalen 250cc. Slechts elf leden van mc Axel stonden aan het vertrek in Merelbeke. Zondag wordt het BLB-seizoen afgeslo ten in Moerbeke. waar de internationa len strijden om de Markentrofee De uitslagen van de wedstrijden in Merelbe ke Debutanten 125cc 1 Bruno Alletru (Frank rijk); 29 Peter de Moor. Junioren 250cc 1 Jac ky Lensen. 8 Robert Beijer. 20 Tonnie Oppe neer. 24 Tonnie Colijn. 25 Edwin Cortvriendt. Nationalen 250cc: 1 Martin BenootiBelgiet 2 Bram van de Velde. 4 Rudie Walhout. 7 Evert Leeraert. Nationalen 500cc 1 Walter Struijt (Belgici. 2 Edward van de Klooster. 6 Rudie Vink, 7 Eddy Leenknecht Internationalen 500cc. 1 Mark de Wlnne: 17 Roger Vink. De PvdA had enige reserves tegen het door het dagelij ks bestuur gewenste be drijfsterrein 'met allure' maar kon zich vinden in de toevoeging dat aldaar te vestigen industrieën niet op gespannen voet. mogen staan met de plaatselijke werkgelegenheid. WD en SGP gaven in hun betogen aan dat ook zij op het eventuele bedrijfsterrein het liefst in dustrieën zien die in de kleinschalige structuur van Reimerswaal passen. De»gemeenteraad kon zich gisteren al met al zeer wel vinden in de reactie van het college van burgemeester en wet houders op het ontwerp streekplan. A. B. van de Ven maakte zich sterk voor een speciale status voor het dorp Bath. Hij vindt dat deze kerp bepaalde cul tuur-historische waarde bezit, die in het streekplan moeten worden meegeno men. Op aanraden van burgemeester H. Boer zag de socialist daar echter weer van af. De voorzitter van het colle ge vreesde namelijk dat Bath bij een te grote benadrukking van een mogelijke cultuur-historische waarde de boot voor wat betreft woningbouw zou gaan missen. Spuikanaal Alle raadsfracties onderschreven 'vierkant' dc mening van b en w dat een spuikanaal naast het kanaal door Zuid-Beveland (eventueel noodzake lijk om de waterstand in de Ooster- schelde te regelen) totaal niet gewenst is. De boeren in dc directe omgeving hebben door de perikelen rond de ver breding van het kanaal door Zuid-Be veland al lang genoeg in het onzekere verkeerd, zo meenden de raadsleden. Voorts besloot de raad zich sterk te ma ken voor het behoud van het verpleeg huis De Werfkampen in Rilland Zoals de plannen er nu voorstaan is de kans groot da t De Werfkampen zal verhuizen naar Goes en zijn intrek zal nemen in het straks ontruimde ziekenhuis in Zuid. Zowel uit sociale als uit werkgele- genheidsoverwegingen een kwalijke zaak. oordeelden de gemeentebestuur ders dinsdagavond. Vogeltentoonstelling in Hulst HULST - De vogelvereniging 'Vogel- vreugd' uit Hulst houdt zaterdag 1 en zondag 2 november haar jaarlijkse clubtentoonstelling in de grote zaal van café 'De Ster' bij Jack Polfliet te Hulst. Voor deze tentoonstelling hebben de le den van de Hulster vogelvereniging, meer dan driehonderd vogels ingezon den. Deze zijn onderverdeeld in kleur en postuurkanaries, bastaarden, grote en kleine parkieten, kwartels en ver schillende soorten tropische vogels. De vogels worden vrijdagavond gekeurd. Als keurmeesters treden op: de heren Kraak en Bouwman (kanaries), de heer Van Buron i grote- en kleine parkieten i en de heer Van de Watering voor de tro pische vogels. De openingstijden van de tentoonstel ling zijn zowel zaterdag als zondag van 10.00 tot 20.00 uur. Michaël-school Sas van Gent in 'Stuif-es-in' SAS VAN GENT - Een meter-hosc suikerbiet, gemaakt tijdens de handwerklessen van de Michaèl- school uit Sas van Gent werd uit tientallen inzendingen gekozen voor het televisie-programma 'Stuif es in'. Dat betekent dat de Michaël-school over vier weken te gast zal zijn in dit AVRO-program- ma. De suikerbiet was gemaakt door de kinderen van de hoogste klassen van de school onder lei ding van handwerklerares Lien Hoste. Het idee voor het vervaardigen van een suikerbiet kwam van de kinde ren zelf. Het programma 'Stuif es in' waarin de Sasse jeugd vertegen woordigd zal zijn. wordt zaterdag middag 29 november uitgezonden en begint om 16.25 uur. 'ELK RISICO MET GEBIED VERMIJDEN' KRUININGEN - Duizend ligplaatsen en niet meer. Dal is de 'aanbeveling' van de raad van de gemeente Reimers waal aan het adres van de stuurgroep Oosterschelde. Bij de inrichting van de zeearm moet. als dat ook maar enigs zins mogelijk is, "ieder risico verme den worden". Daarmee is het milieu en in het verlengde daarvan de visserij het meest gediend. Aldus de bestuur ders van de Zuidbevelandse gemeente. De raadsleden zaten dinsdagavond vrijwel allemaal op dezelfde lijn. Zij on derschreven zonder meer het stand punt van het dagelijks bestuur van de stuurgroep Oosterschelde. die voor dit natuurwetenschappelijk waardevolle gebied een plafond van 1000 ligplaatsen wil hanteren tot tenminste het begin van de jaren negentig. Ligplaatsen die bovendien al zo goed als vergeven zijn «aan Colijnspiaat. Goes en Zierikzeei Alleen VVD-fractievoorzitter W. C. van Oost maakte zich gisteren sterk voor een grotere uitbreiding van de recrea tiemogelijkheden. ..Wanneer wij de belangen van de visse- BELASTINGVERHOGING GING ECHTER WEL DOOR AXEL - De vrijwel voltallige PvdA- fractie in de Axelse gemeenteraad heeft dinsdagavond een poging onder nomen om de voorgestelde verhoging van de hondenbelasting niet door te laten gaan. Met name raadslid G. van Goethem wierp zich tijdens de behan deling van een groot aantal voorstel len tot verhoging van gemeentelijke belastingen, op als voorvechter van de bezitters van viervoeters. Van Goe them noemde het heffen van honden belasting 'een vreemde zaak', en: 'iets dat uit de tijd is zo langzamerhand'. „Ik weet nog wel een aantal zaken die voortaan belast moeten worden", zei hij. Van Goethem wees er verder op dat de opbrengst van de hondenbelasting ruimschoots de gemaakte kosten voor de gemeente overtreft. „Er vloeit dus een deel naar de algemene middelen". Hondenbezitters betalen dus meer dan anders mee aan bijvoorbeeld de bouw van een sporthal", zei het raadslid ..Dat is niet eerlijk". Van Goethem meende dat het tijd werd voor 'een pas op de plaats' bij de verhogingen van hondenbelasting Collega-raadslid J. Vink viel hem bij. Ook wethouder J. M. van Schaik ging mee met het betoog van zijn partijge noot. „Inderdaad is de hond van alle loslopende dieren nog de enige die be last wordt. Volgens mij is er weinig re den tot verhoging van de belasting, maar ik weet dat ik wat dat betreft een afwijkend standpunt inneem binnen het college". Wethouder M. L. M. IJsebaert verkon digde vervolgens namens de rest van het college de mening dat de verhoging van de hondenbelasting wel ge rechtvaardigd is. „Kijk maar eens naar Radio-opnamen concert harmonie Sas van Gent SAS VAN GENT - De harmonie "De Verenigde Vrienden' uit Sas van Gent geeft zaterdag 8 november een concert in 'Den Dullacrt' in Hulst. De KRO maakt hiervan opnamen voor het ra dioprogramma 'Zin in muziek'. De microfoonrepetitie, begint zaterdag om 18.30 uur. waarna de harmonie zal optreden van 20.45 -21.15 uur. de overlast en ik vind dat daar iets te genover moet staan. Een beetje respect voor de mensen van de plantsoenen dienst die dagelijks in het plantsoen in de rotzooi trappen is ook wel op zijn plaats", meende IJsebaert die verder raadslid Van Goethem de suggestie aan de hand deed eens een kijkje te nemen in de plantsoenen. ..Als u ziet wat we daar allemaal aantreffen, dan veran dert u wel van mening", zei de wethou der- Met de stemmen van J. M. van Schaik, G. van Goethem en J. Vink tegen werd het voorstel, met een aantal andere voorstellen tot belastingverhogingen aangenomen. rij willen waarborgen, wil dit nog niet zeggen dat wij persé alle recreatie moe ten uitsluiten. Dat jachten overlast ver oorzaken is tot nu toe nog niet aange toond". stelde de liberaal. Van Oost stond met zijn pleidooi vooreen verrui ming van de recreatie echter geheel al leen PvdA-woordvoerder A. B. van de Ven noemde de Oosterschelde een 'schaars goed' dat tegen kwalijke in vloeden beschermd moet worden. „Het gaat er nu om, om de schade, als dat maar enigszins kan. te beperken", meende Van de Ven. E. A. E. M. Suy (cdai gaf te kennen dat zijn fractie ook het liefst een minimaal aantal jachten in de Oosterschelde zag. Hij bespeurde bovendien dat de hausse in de dure watersportrecreatie vrijwel over. is.„Meer en meer blijkt dat varen een dure business is. Nederlanders heb ben er geen geld voor. En om jachtha vens voor de buitenlandse jachten aan te leggen om die vervolgens driekwart van het jaar in de haven te laten liggen, nee dat zien wij ook met zo zitten" De SGP verklaarde zich bij monde van A P. Bruinooge alleen al om principiële redenen bepaald geen voorstander van een forse uitbreiding van het aantal jachten op de Oosterschelde. Arbitraire getallen Het dagelijks bestuur van Reimers waal, dat aan de raad het voorstel had gedaan om de limiet van het aantal lig plaatsen op 1500 te stellen, ging met opvallend gemak overstag. Burgemees ter H. Boer maakte duidelijk dat de vi sie van het college onder meer uit prak tische gronden geboren was. „Als de ge meentebesturen rond de Oosterschelde zoals nu het geval is een grote mate van eenstemmigheid bereiken, dan ben je met verdeeldheid in eigen gemeentelij ke huize gedoemd te verliezen". Boer vond overigens dat de aantallen 1000 of 1500 beide arbitrair waren. Bij de bespreking van de inrichting van de Oosterschelde drong de raad er voorts op aan om zo spoedig mogelijk Duel Veteranen Clinge tegen Vogelwaarde gelijk HULST - De veteranen van W Clinge speelden zaterdagmiddag een voetbal wedstrijd tegen de veteranen van Vo gelwaarde. De wedstrijd, die meetelde voor het Nederlaag-toernooi, dat de Clingse veteranen dit jaar houden, ein digde in een 3-3 gelijkspel. met een beheersplan voor het gebied te komen. Burgemeester Boer daarover: „In het verleden is er een beheersplan geweest. Dat is in de loop der tijd een beetje in de versukkeling geraakt. Dat is een situatie die ons met zorg ver vuld". WALSOORDEN - Onder grote belang stelling vierde het echtpaar Meesen- De Zeeuw in Walsoorden dinsdag het 60-jarig huwelijksfeest. Hendrik Mee- sen is 87 jaar en zijn echtgenote Lcvina Meesen-De Zeeuw 85 jaar. Na een kof fiemaaltijd in het verenigingsgebouw te Zaamslag werd een druk bezochte receptie gehouden. Burgemeester mr M. Somers van Hontenisse kon niet aanwezig zijn. maar bood wel telefo nisch zijn gelukwensen aan. Namens het gemeentebestuur ontving het jubi lerende echtpaar een boeket bloemen. Hendrik Meesen heeft tot ongeveer zijn 75ste jaar op zijn eigen landbouwbe drijf. tussen Kuitaart en de Hoefkens- dijk. gewerkt, waarna hij het bedrijf aan zijn zoon overdeed. Hij zegt dit werk altijd met plezier gedaan te hebben. Toen het echtpaar van een welverdien de rust kon gaan genieten, ging het in wonen bij een dochter in Walsoorden. Bij goed weer fietst Hendrik Meesen echter nog regelmatig naar de boerderij om een handje te helpen. Het echtpaar kreeg vijf kinderen, twin tig kleinkinderen en vijf achterklein kinderen. Na afloop van de receptie was er een besloten feestavond voor de kinderen en kleinkinderen Onder de vele geluk wensen die het echtpaar Meesen ont ving waren ook telegrammen van ko ningin Beatrix en commissaris van de koningin dr C B.agrtien. 'De Blide' in Terneuzen bestaat vijftien jaar TERNEUZEN - Het Terneuzense be jaardencentrum 'De Blide' bestaat vijftien jaar. Het derde lustrum wordt donderdag 13 november uitgebreid ge vierd met onder meer een feestavond waaraan Baby den Toonder muzikale medewerking verleend. De viering van het vijftienjarig bestaan wordt geopend met een eucharistievie ring. In de middaguren zijn er demon straties oude ambachten en handvaar digheden door Ine van Akker, mevrouw B. Schaub-Pols. Marike Vocke, pater J. P. Mikkers en G. Altena. De overgang van middag naar avond wordt over brugd met een Brabantse koffietafel. In het kader van het jubileum worden in het bejaardencentrum twee exposi ties opgezet. Marike Vocke exposeert in het restaurant wandkleden en textiel kunst. Daarnaast is vanaf 7 november een fototentoonstelling ingericht over Terneuzen, vroeger en nu'. Raad Sas van Gent bespreekt plannen bejaardensociëteit SAS VAN GENT - De bejaarden van Sas van Gent kunnen opgelucht adem halen. Hun nooit aflatende gevecht voor een eigen onderkomen in de ge meente lijkt eindelijk vruchten te gaan afwerpen. Slechts het ja-woord van de Sasse gemeenteraad staat ver bouwing van de voormalige gymnas tiekzaal bij het verenigingsgebouw 'De Roselaer' tot soosruimte voor de bejaardenbond nog in de weg. De raad kan donderdagavond in de raadsver gadering het licht definitief op groen zetten. De vergadering in het stadhuis begint om half acht. De Bejaardenbond Sas van Gent, het Sociaal Kultureel Werk en de gemeente zijn maandenlang aan het werk ge weest om een onderkomen voor de be jaarden te realiseren. Dat ging bepaald niet altijd van een leien dakje: vanuit een hoek uit de bejaardenbond werd nogal wat kritiek op de gemeente ge spuid; de bejaarden ondernamen se rieuze stappen zelf in de politiek te gaan. hoewel dat ambitieuze plan verle den week op de valreep nog naar het rijk der fabels werd verwezen. In het voorstel aan de raad zeggen b en w met het SKW en de Bejaardenbond tot een 'acceptabel compromis' te zijn gekomen. Het plan: het SKW koopt de voormalige gymzaal voor ruim 93.000 gulden van de gemeente en verbouwt het lokaal vervolgens tot soosruimte voor de bejaarden. De bejaardenbond betaalt een jaarlijkse huur van mini maal 5250 gulden. Voor de raad van Sas van Gent rest dan slechts er in toe te stemmen dat de ge meente zich garant stelt voor een lening van 1,5 ton. die het SKW voor aankoop en verbouwing van de gymzaal moet aangaan. Sint-Nicolaas bezoekt Koewacht KOEWACHT - Sint-Nicolaas en zijn zwarte Pieten brengen zondag 23 no vember een bezoek aan Koewacht. De Spaanse kindervriend en zijn gevolg vertrekken om 14.00 uur aan de woning van de oud-burgemeester Diefinck op 't Zand te Koewacht. Na een rondgang door het dorp, die muzikaal wordt opge luisterd door de muziekvereniging Koe wacht. krijgen de kinderen in het patro naat te Koewacht een traktatie aange boden. Van 24 november tot en met 6 december volgt dan in Koewacht de jaarlijkse winkeliers-actie. 'GEEN BINDEND AD VIES ALS KROON GEEN UITSPRAAK DOET' KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle werkt vooralsnog niet mee aan de spoedige bouw van een rioolwaterzui veringsinstallatie in de Willem-Anna- polder. Bij meerderheid week de raad dinsdagavond af van een voorstel waarover het dagelijks bestuur van de gemeente in beginsel overeenstem ming heeft bereikt met het bestuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beve land. Dit betekent dat het college van burgemeester en wethouders opnieuw met het waterschap moet gaan praten met als mogelijk gevolg vertraging. Zoals bekend gaat het bij het menings verschil tussen de gemeente Kapelle en het waterschap om de vraag of de ge meente al dan niet terecht een bijdrage voor bovenwijkse voorzieningen van het waterschap vraagt. Die bijdrage (3,50 gulden per vierkante meten komt neer op een totaal bedrag van 210.000 gulden. De kroon is gevraagd om een uitspraak te doen over de rechtmatig heid van de Kapelse wens. De oplossing die het college van b en w met het wa terschapsbestuur had bereikt, hield in dat het waterschap, wanneer de ge meente in het gelijk wordt gesteld, als nog de bijdrage - met rente - betaalt. Ondertussen kan dan al aan de planolo gische voorbereiding van de zuiverings installatie worden gewerkt. Als de kroon zich niet bevoegd verklaart, zo luidt de in beginsel gesloten overeen komst, dan zal een uit drie man be staande commissie i één lid aangewezen door de gemeente, eén lid door het wa terschap en éénJid door gedeputeerde stateni een bindend advies uitbrengen. Met dat laatste nu wilden de raadsle den van CDA. PvdA en VVD niet ak koord gaan. Ir P. J. Balkenende (cda) wees erop dat de raad dit bindend ad vies in een eerder stadium a! van de hand beeft gewezen. De drie raadsfrac ties. die overigens onderstreepten de rioolwaterzuiveringsinstallatie liefst zo snel mogelijk in bedrijf te willen zien, willen in het geval dat de kroon geen uitspraak doet dat het water schap toch over de brug komt. A. C. van Overbeeke (pvda) legde uit waarom. „We komen op deze manier te gemoet aan de wens van het water schap dat de bouw van de installatie zo spoedig mogelijk kan beginnen en dat er door de kroon een principiële uit spraak wordt gedaan. Als de kroon geen uitspraak doet. dan is dat jammer voor het waterschap. Wij zijn steeds te gen een arbitraire uitspraak geweest en het waterschap wilde niet naar de bur gerlijke rechter. Welnu, dan kun je die twee tegen elkaar wegstrepen. Als de kroon geen uitspraak doet en het water schap dus niet in het gelijk stelt, dan is het niet nodig om een bindend advies VAN HULLE EN SIJNESAEL WINNAARS TERNEUZEN - Patrick van Hulle en Gerrie Sijnesael hebben de eerste Ter neuzense rollendriedaagse voor scho lieren gewonnen. Vooral Van Hulle was in de wedstrijden een klasse apart; hij maakte bijzonder snelle tij den in dit door dc sportvereniging Sint Alo.v uit Graauw in samenwerking met de Terneuzense sportleraar Camiel de Rooy georganiseerde evenement. Drie dagen rollenwedstrijden voor de jeugd hebben Camiel de Rooy echter BIJVOORBEELD FRANSE WEEK ALS AL TERN A TIEF GOES - Het bestuur van de Goese Mid denstand Centrale wil definitief een streep zetten onder de organisatie van de jaarlijkse braderie. De middenstan ders vinden dat het na vijftien jaar van dergelijke evenementen mooi is ge weest. De braderie in de Ganzestad blijkt niet meer aan te slaan. Niet zo zeer bij het publiek, want dat komt nog steeds in groten getale de straten van de binnenstad verstoppen, maar bij de winkeliers zelf. De jongste braderie werd gekenmerkt door voor een groot deel kale winkelstraten en dat terwijl het toch de bedoeling van een braderie is dat de winkeliers zich met fleurig aangeklede kraampjes op straat bege ven. „Ik heb mc gewoon geschaamd te genover de consument", verklapt GMC-voorzitter Mevrouw Rosa Spe- lier-Hopmans. Onder het motto "we waren de eersten in Zeeland met een braderie, we zijn nu ook de eersten die ermee stoppen", wil de GMC een punt zetten achter het tra ditionele braderiegebeuren. Maar dat betekent niet dat de septembermaand in het vervolg zonder evenementen voorbij zal gaan Tijdens de nabespre king van de afgelopen braderie die hel GMC-bestuur met vertegenwoordigers van de verschillende straatbesiuren heeft gehouden, was iedereen het er over eens dat er iets voor de braderie in de plaats moet komen Wat is nog on duidelijk. Het idee werd geopperd om voortaan winkelweken te organiseren met een bepaald land of een aantal lan den als thema, waarbij dan nadrukke lijk vermeden moet worden dat het weer een braderie met alleen maar een andere naam wordt. Afgesproken is dat het GMC-bestuur de mogelijkheden gaat uitwerken. Voorzitter Spelier denkt zelf voor vol gend jaar aan een Franse week of een week waarin nog andere wijnproduce- rende landen neutraal staan Dan kan mooi worden ingehaakt op de interna tionale wijnkeurdag die het amateui wijnmakersgilde van plan is 19 septem ber 1981 in Goes te houden. Verder kan worden gedacht aan een soort jaar markt op de Grote Markt met mode shows. demonstraties, mogelijkheden om wijn te proeven, optredens van folk loristische groepen en Franse terrasjes. In overleg met ambassades en buiten landse verkeersbureaus kan een en an der nog worden uitgewerkt. Promenades Mevrouw Spelier heeft er wel een ver klaring voor waarom de braderie niet meer aanslaat bij de middenstanders. „Vroeger had je nog geen promenades. Toen was het iets bijzonders als je met kraampjes de stoep op kon. Maar te genwoordig presenteert vrijwel iedere zaak een deel van het assortiment op straat. Het is wat dat betreft eigenlijk het hele jaar door braderie in Goes", meent ze, Dat de braderie 1980 een gebeuren was waarop maar wemig middenstanders nog lang met voldoening zullen terug kijken. is mede te wijten aan de slechte geluidsinstallatie Daar is gedurende de braderiedagen voortdurend aan ge sleuteld maar zonder resultaat „We hebben ons lesje wel geleerd", al dus mevrouw Spelier. „We wilden dit jaar met de geluidsvoorziening wat goedkoper uit zijn. Maar goedkoop id duurkoop gebleken" Het GMC-bestuur wil ook nagaan of de financiële basis voor de te organiseren evenementen kan worden veranderd. Thans betalen de middenstanders naast hun contributie voor de midden standsvereniging een bijdrage voor de braderie idit jaar 200 guldeni. „Met die tweehonderd gulden ben je er dan nog nieterkent de voorzitter van de GMC. „Ook de activiteiten van de straatver enigingen kosten geld en voor de aan kleding van de eigen kraam is een mid denstander ook nog het een en ander kwijt. En dan wordt er nogal gauw ge dacht krijg ik die investering wel weer terug m m'n schuufje". Bovendien zijn er winkeliers die de toeristische dagen en de St. Nicolaasintocht voor hun zaak veel interessanter vinden Maar voor deze, ook door de GMC op touw gezette evenementen, hoeft geen bijdrage te worden betaald. Het bestuur wil nu ko men tot de vaststelling van een lid maatschapsbedrag, waarin de bijdrage voor de organisatie van bijzondere eve nementen inbegrepen is. wel enigszins teleurgesteld. Ondanks dat er sportief gestreden werd. was er weinig pubhek. Maar dat niet alleen, "want" merkt hij op, "naast de drie daagse waren er ook nog individuele wedstrijden en ik vind dat er daar bij zonder weinig medewerking is geweest van de middelbare scholen Het. aantal deelnemers viel daar voor mij behoor lijk tegen: dat had veel groter kunnen zijn als ik bekijk dat er van onze school wel veertig deelnemers waren op een totaal aantal leerlingen van 600. Als het bij ons kan. moet het bij anderen toch ook kunnen. Nee. als er niet meer mede werking komt van de overige middelba re scholen krijgen deze eerste wedstrij den geen vervolg meer". In ieder geval leverde de driedaagse tot op de laatste dag de nodige strijd op en het duo Van Hulle-Sijnesael bleken uit- eindelijk de meeste punten bij elkaar te hebben gereden. Veel tegenstand kre gen zij van het koppel Rob Everts en Roel van Antwerpen, die na de eerste dag zelfs nog de leiding hadden, maar deze succesvolle opening niet tot de laatste dag vol konden houden. De kop van het klassement zag er als volgt uit er waren vijftien deelnemende koppels): 1 Patrick van Hulle en Gerrie Sijnesael: 2 Rob Everts en Roel van Antwerpen; 3 Patrick d'Hondt en Jean- Paul Bogaert; 4 Jan de Feijter en Ro nald de Bakker. Schieting Koewacht KOEWACHT - Aan de bejaardenschie- ting m café J. de Guchteneire te Koe wacht namen 28 schutters deel. Uitslag; hoge vogel H. Jexairens Koewacht, eerste en tweede zijvogel M. Buijs Koewacht, grootste aantal kleine vogels 161 H de Smet Koewacht. uit te laten brengen, Dan moet er ge woon betaald worden", aldus Van Over beeke. Burgemeester G. Huitsing meende dat deze benadering 'niet erg sympathiek is tegenover het waterschap'. Hij vond dat het waterschap op deze manier een ongunstige kans geboden wordt. Im mers in twee gevallen zal het water schap moeten betalen: als de gemeente in het gelijk wordt gesteld en als er geen uitspraak wordt gedaan. Hij dacht dat het voorstel van b en w eer lijker is. Dat voorstel was trouwens niet de una nieme mening van het dagelijks be stuur van de gemeente. Wethouder C. M. Dagevos tcda. ruimtelijke ordening) hield het erop dat er gewoon een bin dend advies moet worden uitgebracht door een commissie van drie man. „Als het tot een kroonuitspraak komt dan zijn er geen winnaars of verliezers", zei hij. „Want als het waterschap in het ge lijk wordt gesteld, hoe verkopen wij dat als gemeente dan tegenover de particu lieren en bedrijven die in het verleden in vergelijkbare gevallen wel zo'n bijdrage hebben moeten betalen? En ais de ge meente het bij het rechte eind blijkt te hebben, kan dat verstrekkende gevol gen hebben wanneer elders in den lande zuiveringsinstallaties moeten worden gebouwd". Hij doelde er daarmee op dat aan een uitspraak van de kroon juri sprudentie kan worden ontleend. Een bindend advies van een arbitraire com missie is wat dat betreft veel vrijblijven der. Behalve de beide wethouders stemden ook de raadsleden van Gemeentebe lang en SGP tegen het voorstel van CDA, PvdA en WD om een gewijzigde overeenkomst met het waterschap aan te gaan. De eersten omdat ze zich altijd tegen het vragen van een bijdrage aan het waterschap hebben verklaard. De SGP-er C. de Kraker heeft daarentegen steeds gesteld dat het waterschap dient te betalen voordat medewerking aan de bouw van de zuiveringsinstallatie kan worden verleend. Cursus feministische theologie Aardenburg AARDENBURG - Vrijdag 21 en zater dag 22 november wordt in het 'Van Eeg- henhuis' in Aardenburg een cursus 'fe ministische theologie' gehouden, geor ganiseerd door de emancipatiewerk groep West Zeeuwsch-Vlaanderen. De cursus is bestemd voor vrouwen, die zich willen verdiepen in de feministi sche theologie Irmgard Weverink. die vorig jaar november op de emancipatie dag in Oostburg over dat onderwerp sprak, is vrijdagavond in Aardenburg aanwezig om wat uitgebreider te vertel len wat feminisme met theologie te ma ken heeft. De cursus begint om 19 uur en duurt tot zaterdag 19 uur. SUZUKI Industriestraat 8-10 Goes Tel. 01100-15415-14987

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 26