onderden bezoekers bij Cancy-fair Sas van Gent Wissel Zeeuws-Vlaandem Sensatie bij adspiranten: Attack wint ISDAG 28 OKTOBER 1980 luS VAN GENT - Tijdens een drukbe- |chte fancy-fair van de voetbalver- Iging Corn Boys uit Sas van Gent |kamen vele honderden Sassenaars k kijkje nemen in hel wijkgebouw Ijnt-Albert waar verschillende attrac ts waren opgesteld. llan breekt been |ij botsing Hulst ,ST - De bromfietser G. de H. uit ijlst heeft vrijdagmiddag tegen zes [r bij een botsing met een andere imfietser in de Tuinstraat in Hulst [n been gebroken. fetongeluk ontstond doordat de ande- |[bromfietser. G. R. uit Hulst, teveel (n de linkerkant van de weg reed. Hij te daarbij de hem tegemoetkomen- IfDe H. De bromfietsen werden be- jhadigd. De H. is opgenomen in het lijkenhuis in Hulst. Ipswedstrijd Breskens SESKENS - De hengelsportvereni- j 'De Zeekrab' te Breskens hield ar laatste clubwedstrijd van dit sei- De wedstrijd werd gehouden aan Uüogeweg. De vijftig hengelaars haal- ineen totaal gewicht van 11.802 kg sven. IIafloop werden de prijzen uitgereikt ln café Ifeonneke te Breskens. De uitslag: junioren1 ||,Thllleman 604 punten. 2 Jol. van de Broe- |t456, 3 F. Kalkman 418, 4 M, Corthals 328. Noren- 1 mevrouw Vonhout-Walhout 881, k Verherbrugge 698. 3 G. Pielaat 673. 4 J. ;e 672, 5 J v. Hee 631. lie prijzen aan de kampioenen worden ïterdag 1 november uitgereikt op de lestavond in het clublokaal café 'tZon- |ke te Breskens. Na de prijsuitreiking n bal dat wordt afgewisseld met |t spelen van bingo. lijeenkomst Nivé 1 Terneuzen i Vlissingen IDDELBURG - De regio Zeeland van |[sNedcrlandse Vereniging voor Mana- imcnt (Nive) houdt woensdag 19 en jonderdag 20 november speciale bij- nkomsten voor het lager- en midden- ader. Woensdag begint de bijeen- llomst om 19 uur in Hotel 'Rotterdam' |p Terneuzen en donderdag, eveneens oi 19 uur, iu het Scheldekwartier te issingen. ~l. van Zwienen van de Federa le voor metaal- en electrotechnische Industrie te Zoetermeer houdt een in- over het onderwerp 'De baas: n of personeelswerker?'. Aan de ■hand van enkele voorbeelden zal de ■lieer Van Zwienen een toelichting ge- Hwnop de veranderingen die, met name [pphet gebied van de arbeidsverhoudin- de laatste eeuwen hebben plaats- ronden. eerling Vlissingse evaartschool in ika verdronken ISSINGEN - Voor de kust van Coto- :uin de Westafrikaanse staat Benin is iterdag de 23-jarige G. F. K. Kruitwa- pnuit Sneek verdronken toen hij in zee jnhet zwemmen was. De man. leerling in de hogere zeevaartschool in Vlis- gen, liep stage bij een Rotterdams 'ryf en werkte als leerling werktuig- ïdige aan boord van de tanker Abi- Naast het marmotten-spel waren er ook de traditionele spelen zoals sjoelen, bal len gooien en schieten. Bij het raden naar het juiste aantal knikkers in de fles was mevrouw Diny Hopstaken degene die het juiste getal van 445 het dichtst benaderde. De naam van de pop 'Mies- je' werd door niemand geraden, De voorzitter van Corn Boys. de heer L. E. Schooljeugd nam deel aan zeskamp te Sas van Gent SAS VAN GENT-Zondagmiddag stre den 26 lagere schoolkinderen in zeven groepen om de eerste prijs van de zes kamp in De Roselaer te Sas van Gent. De middag was georganiseerd door de vrijwillige leiding van het sociaal-cul tureel werk te Sas van Gent. De zeskamp bestond uit de onderdelen touwtrekken, zakken lopen, blik gooi en, spijkers slaan, ballonnen blazen en een kaarsen-loop. Na afloop van de spelletjes-reeks reiktè leider John Berg- akker de prijzen uit. De tweede prijs werd gewonnen door groep vier, die be stond uit: Bianca Souwe, Angelique van Opzeeland, Katinka Goos, Claudia van Opzeeland en Cindy de Groff. Win naars van de zeskamp werden de leden van groep een, die bestond uit: Bert van Poecke, Edward Buyze, Danièl Goos en Magda Boer. Het SKW houdt de komende week een etalage-wedstrijd en een excursie naar de Braakman. Hulster oogarts hield lezing over afwijkingen aan ogen suikerpatiënten HULST - De oogspecialist A. Kats heeft dezer dagen iets verteld over complicaties aan de ogen, die kunnen optreden bij suikerpatiënten. Dat ge beurde op een avond die de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Diabe tes Vereniging Nederland hield in het bejaarden- en verpleeghuis 'De Blaau- we Hoeve' in Hulst. Een van de moge lijke afwijkingen zijn bloedingen in het netvlies, die gezichtsverlies kun nen veroorzaken. Volgens de heer Kats beschikt het Elisabethziekenhuis in Sluiskil over een laserstraal om ze te dichten. Volgens de oogspecialist zijn de eerste vijf jaar in het leven va.i een diabeticus voor het verdere verloop van de ziekte het belangrijkst. Een an der gegeven is, dat bij mannen op jon gere leeftijd meer oogcomplicaties voorkomen dan bij vrouwen. Bij sui kerpatiënten boven de veertig liggen de verhoudingen juist omgekeerd. Ruilbeurs in Terneuzen TERNEUZEN - Zaterdag 1 november wordt er in het Zuidlandtheater in Terneuzen een ruilbeurs voor postze gels, munten, ansichtkaarten en sïga- rebanden gehouden. Dat gebeurt van 10 tot 17 uur. 's Morgens rond half 12 wordt er een ruilbeurs voor de jeugd gehouden, die zelf ook de veilinghamer mag hanteren. Om 15 uur worden er allerhande verza melobjecten geveild en aan het eind van de dag is er een verloting. De orga nisatie van deze ruilbeurs is in handen van de heren C.K. Dees en R. Verberk- moes. Op zaterdag 3 januari wordt de eerstvolgende ruilbeurs gehouden. Drukkerij Herselman bv Ptwtius 8 '1420 AA Korelk Tddoon 01102 1275 als het om drukwerk gaat! Diavertoning voor Sluisse bejaarden SLUIS - De stichting welzijn voor ou deren in West-Zeeuwsch-Viaanderen hield in de Rozenoord te Sluis een ont spanningsavond voor de bewoners en de zelfstandige bejaarden in Sluis. De heer Hein Veerman toonde een aan tal dia's over het werk van Anton Pieck. Directeur H. Masclee dankte de heer Veerman voor het gebodene. - Ziekenhuis De Bevelanden, Il5.15-16.30 uur: uitzending Nomen Nes- JLST- St. Liduinaziekenhuis, 19.45- 10 uur: uitzending Radio Nightinga- IDDELBURG - Concertzaal 20 uur: Avondconcert m.m.v. Ruud v. d. Meer iriton) en Rudolf Jansen (piano), orkerk, 20 uur: concert. 1ISSINGEN - Bachten Komme, ||J,30-21.30 uur: concertavond Soos Ge- andicapten. 'pen Hof. 20 uur: 'Van oerwoud tot eeu- ;e sneeuw', lezing door Ko de Korte. BIOSCOPEN IRGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Ifejaagd door de wind, a.l. fflitor, 20 uur: Hardly working, a.l. "~S - Grand, 20 uur: Kramer versus mer, a.l. .ST - De koning van Engeland, 20 far: Caligula, 18 jr: 20 uur: Convoy. 12 |f. 20.15 uur: De linkshandige uitzend- acht, a.l.; 22,15 uur: Zweedse meisjes f Parijs, 18 jr. IDDELBURG - City, 20 uur: The DUtain men, 12 jr. ÏOSTBURG - Ledel, 20 uur: Caligula, fcr' 1RNEUZEN - Luxor, 20 uur: De links- lidige uitzendkracht, a.l.; 20 uur: Fa- a.l. ISSINGEN - Alhambra 1,20 uur: Ge- door de wind. 12 jr; Alhambra n (uur; Als adelaars vielen ze aan. 12 jr. TENTOONSTELLINGEN !L- Openb. bibliotheek (openings- 1) werken cursisten Z.V.U. EN OP ZOOM - Stichting Etc. itraat, 13.30-17 en 13.30-18 en 19-21 Olieverven, gouaches en tekenin- 'fcnvan Meinte Walta. M. Marquinie. zei na afloop de uit Sas van Gent dankbaar te zijn voor hun belangstelling. ..Het is een teken dat wij nog leven bij de Sasse gemeen schap", zei de heer Marquime in zijn sluitingswoord. Koffieconcert in Lamswaardc LAMSWAARDE - In 'De Luifel' in Lamswaarde verzorgden de muziekver eniging 'Sint Cecilia' uit Kloosterzande en 'Vrijheid Eendracht' uit Lamswaar de zondag een koffieconcert. Veel be langstelling was er zondag ook voor de radio-opnamen van de Koninklijke Ste delijke Harmonie Hulst en de fanfare Heikant in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. Het betrof hier een gezamenlijk koffieconcert, dat te zijner tijd wordt uitgezonden in het ra dio-programma 'Zin m muziek'. Feestavond te Biervliet BIERVLIET - De middenstandsvereni ging 'Willem Beukelszoon' houdt vrij dag 22 november een feestavond in de showroom van garage Vervaet te Bier vliet, Hieraan verlenen onder anderen medewerking Corrie Konings. Sandy, André Moss, de conferencier Rik Joos- sen en het orkest Free Action. Op de feestavond, die om20.30 uur begint, draait tevens het rad van avontuur. Het evenement wordt gehouden ter afslui ting van de winkelactie, die tot 19 no vember wordt gehouden. Naar het voorbeeld van een televisie-quiz werd ook tijdens de fancy-fair van Corn Boys in Sas van Gent een marmotten-race gehouden. GOES - Museum. 9-12 en 13.30-17 uur: 'Meerkrap vroeger en nu'. HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: '800 jaar Hulst'. MIDDELBURG - Artshop six and six, 10-18 uur: werken Gera Dauvillier en Wim Vader. Vleeshal, 10-17 uur: Installatie 'The 20th Centurle Follies'. Zeeuws Kunstenaarscentrum 10-12 en 14-17.30 uur: zeildoekpanelen van An neke van Santen. Koffieshop St.-John: foto's Bert van Leerdam. 'Merlijn'. 13.30-18 uur: werken J. C. van Schagen. SAS VAN GENT-Bejaardentehuis De Redoute, 9-20 uur: werken Anny Si mons. TERNEUZEN - Artikof, -18 uur: werken John Verschuren. Museum 14-17, Hal stadhuis 8.30-12 en 13-16 uur. openingsuren bibliotheek: 'Bulletje en Bonestaak'. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur: werken 'meester' Cornelis en ou de prenten en kaarten. HULPCENTRA Noord- cn Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444. (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu lance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur, weekends van 20.00-24.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij drankprobleem (AAI, tel. 01174-345. Stichting 'Blijf van m'n lijF Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereik baar. 'Vogelvreugd '79' te IJzendijke hield tentoonstelling IJZENDIJKE - De IJzendijkse vogel vereniging 'Vogelvreugd '79' hield afge lopen weekeinde een tentoonstelling, die vrijdagavond werd geopend door districtsvoorzitter J. van de Walle uit Hulst. Zondagavond reikte hij ook de prijzen uit. Er waren in het IJzendijkse Jeugdgebouw ruim 400 vogels te be zichtigen. De publieke belangstelling was zeer groot. De uitslag Kampioen Pigment zr EK en BM: H Begijn; kampioen Pigment z r OK: T. Torbijn-Van Gaelen; kampioen Pigment m r EK: H. M, Bracke, kampioen Vestoffer z r EK en BM: J. P. van Landschoot; kampioen Vetstoffer m r EK: M. Bertou; kampioen Gr 8-11-12 EK en BM: H. Nlcolaas; kampioen Gr 8-11-12 OK. H Begijn, kampioen Bastaard EK en BM: W. R. Dalie; kampioen Bastaard OK: W. R. Dalie, kampioen Zebr en Japm OK' R. van Hove; kampioen Trop EK en BM. B. de School meester; kampioen Trop OK: J. P. van Land schoot; kampioen gras park EK: R. R. Boi- din, kampioen gras-parkiet OK: E. de Witte, kampioen Aga-Gr Park EK. P. van de Broe- ke; kampioen Aga-Grasparkiet OK: W. J. Boidin. kampioen Duiven en Kwartels EK en BM: F. Doens; Bondskruis BK P van de Broeke; wisselbeker clubkampJ. P. van Landschoot. Derby kampioen: J P. van Landschoot; clubkampioen Dames gemeen tebeker: Mevrouw Van Dierendonck: club kampioen Dames trofee: mevrouw J Jans- sens; clubkampioen sr gemeentebeken J. P. van Landschoot: clubkampioen junioren P. van de Broeke: kampioen jeugd EK: P. van de Broeke; kampioen jeugd EK: R. R. Boidin; kampioen jeugd EK. P. van Landschoot; kampioen jeugd OK: H. Torbijn; poedelprijs: A. T. van de Velde. Geld en sieraden gestolen in Hulst HULST - Zondagmiddag omstreeks vijf uur zijn geld en sieraden gestolen uit twee woningen aan de Absdaalsc- weg in Hulst. De politie spreekt van insluiping omdat geen sporen van braak werden gevonden. Men neemt aan dat de daders over nagemaakte sleutels hebben beschikt. De insluiping moet op klaarlichte dag zijn gebeurd. Uit de woning van de fami lie B. verdwenen alleen sieraden. Bij de familie D. werden geld en sieraden ge stolen. Een politiewoordvoerder vertel de dat de sieraden in beide gevallen 'een aanzienlijke waarde' vertegen woordigen. Hij wilde geen bedrag noe men. maar wel wilde hij zeggen dat het in ieder geval in de duizenden guldens loopt. Fancy-fair harmonie te Sas van Gent SAS VAN GF.NT - De harmonie "De Ver- enigdc Vrienden' uit Sas van Gent houdt zaterdag 1 en zondag 2 novem ber haar traditionele fancy-fair in het cultureel centrum 'De Speye' te Sas van Gent. De fancy-fair begint zater dag om 14.00 uur en zondagmorgen om 11.00 uur. Er zijn vele attracties, waaronder het rad van avontuur, een schiettent, bai- lengooien. ringwerpen, sjoelen, vogel- piek. dobbelen enzovoorts. Zaterdag avond begint het bal van de fancy-falr om 20.00 uur. De muzikale begeleiding is in handen van de Boerenkapel van de Sasse harmonie. Zondagmiddag treedt de jeugdboerenkapel 'De Kèrelérs' op. NKV Groenendijk hield feestavond KLOOSTERZANDE - De NKV-centra- jle Groenendijk hield zaterdagavond in samenwerking met de vrouwenbewe- ging-NKV Groenendijk haar jaarlijkse feest- en dansavond in zaal Van Leuven te Kloosterzande, waarvoor van de zij de van de leden een grote belangstel ling bestond. De feestavond was toe gankelijk voor leden en hun partner van de Industriebond FNV. Federatie Bouw- en Houtbonden, KABO. druk en papier-FNV, dienstenbonden-FNV. voedingsbonden-FNV. vervoersbond- FNV en alle B-leden. Het feestprogramma bestond uit ou derwetse gezelschapsspelen zoals pie ren, tritsen, sjoelen, pieken en puitgooi en. De NKV-centrale had voor alle spe len vijf prijzen beschikbaar gesteld Na afloop van de prijsuitreiking volgde een dansavond. Voor het muzikale gedeelte zorgde het orkest The Stars'. Meisje gewond bij ongeluk Terneuzen TERNEUZEN - Bij een ongeluk bij de sluizen in Terneuzen is zondagavond de zeventienjarige mejuffrouw B. W. uit Terneuzen gewond geraakt. Zij is in het Julianaziekenhuis opgenomen. Mejuf frouw W. zat in de auto bij de 19-jarige Terneuzenaar F. O., die komende van uit de richting Sas van Gent bij de slui zen de macht over het stuur kwijtraak te en tegen een lichtmast tot stilstand kwam. O., die enkeke lichte verwondin gen opliep, bleek te veel te hebben ge dronken. Automobilist gewond bij aanrijding GROEDE - Bij een ongeluk op het kruispunt Sint Bavodijk -Mosseldijk in Groede is maandagmorgen om streeks elf uur de automobilist P. V. uit Groede gewond geraakt. Met een ge broken schouder moest hij naar het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg worden overgebracht. De automobilist A. van D. uit Groede hield vermoedelijk onvol doende rechts en kwam daardoor in botsing met V De auto van V. werd totaal vernield, het voertuig van de heer Van D. liep zware schade op. Tentoonstelling handwerken Hulster bejaarden HULST- Zondagmiddag hield de crea- tiviteitsclub van het open bejaarden- werk Clinge een tentoonstelling van werkstukken in de foyer van het ge meenschapscentrum 'Malpertuus' te Clinge. Voor de vele zelf gemaakte werkstuk ken bestond grote belangstelling. Ook veel mensen van omringende gemeen ten kwamen een kijkje nemen in 'Mal pertuus'. De tentoongestelde werkstukken gin gen vlot van de hand. De creativiteits- club, die onder leiding staat van me vrouw Bolssens-Everaert komt elke woensdagmiddag bijeen om werkstuk ken te maken. Tijdens de tentoonstelling van zondag middag werden bedspreien, tafella kens, sierkleedjes, kussens, sjaals, sok ken en mandjes geëxposeerd. KVO Biervliet bezocht bakkerij BIERVLIET - De Katholieke Vrouwen Organisatie uit Biervliet hield de jaar lijkse excursie naar een bakkerij in Ter neuzen. Nadat de deelneemsters ont vangen waren door de bakker en zijn vrouw werden ze door de bakkerij rond geleid. Er was gelegenheid vragen te stellen aan de bakkers. Aan het eind van de middag dronken de leden koffie met eigen gebak van de door hen be zochte bakkerij. Creatieve avond Plattelandsvrouwen Zuidzande ZUIDZANDE - Dinsdag 4 november houdt de Christelijke Plattelands vrouwenbond Wcst-Zeeuwsch-Vlaan- deren een creatieve avond in hotel De Zwaan in Zuidzande. Twee leden van de organisatie, me vrouw H. A van Zwleten-Krijger en me vrouw A. v. d. Slikke-Jacobse. hebben zich tijdens instructiedagen bekwaamd in het doorgeven van een aantal crea tieve waardigheden. Tijdens de avond in Zuizande kunnen er ondermeer een onderzetter, een kinderkapstokje of sleuterlhanger, figuurtjes van schelpen en een kurktegel met droogbloemen worden gemaakt. De bijeenkomst is om 19.30 uur. Concert Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN - De muziekvereni ging 'De Scheldezonen' uit Nieuw-Na men hield zaterdag in samenwerking met het zangkoor 'Sint-Cecllia' uit Nieuw-Namen een muziek-, drumban- en zangconcert in het gemeenschaps centrum 'De Kauter' te Nieuw-Namen Het programma werd door 'lady-spea ker' Nadia de Kind gepresenteerd en toegelicht. Van der Slikke wordt kampioen 'Steeds Sneller' <Van een medewerken IJZENDIJKE -1. van de Slikke uit IJ zendijke heeft het generaal kampioen schap behaald van de duivenvereni- ging 'Steeds Sneller' te IJzendijke. Zo wel bij de oude als bij de jonge duiven legden drie duiven van de heer Van de Slikke beslag op de bovenste vijf plaatsen. De heer Van de Slikke was dit seizoen niet alleen succesvol bij de midfondvluchten van de vereniging, ook in kringverband gooide hij hoge ogen. By de fondvluchten werd R. Thomaes kampioen. In de rangschikking van de vitessevluchten eindigde l. de Cocq op de eerste plaats en de titel bij de jonge duiven ging naar B. Provoost. P. Zee- gers werd met vier punten voorsprong winnaar van de zesdaagse. Vitesse oude duiven 141. de Cocq, 2 F. Diele- man, 3 F. Aerssens. 5 C de Putter en zn. Mid- fond oude duiven; 1,2,31 van de Slikke, 4 L. van de Velde, 5 P. Neve Fond oude duiven: 1 R. Thomaés, 2.3 J Boerman. 4 J. Deprez. 5 I. van de Slikke: Vitessejonge duiven: 1. 4. 5 B Provoost. 2 P. Zeegers. 3 H Dellaert. Mldfond jonge duiven. 1.2,4 L van de Slikke, 3 L. van dc Velde, S P de Smet Naja3rskampioen- schap 151. de Cocq. 2 JStal. 3 H. Dellaert. 4 B Provoost. Generaalkampioenschap 1980: 1 I- van de Slikke. 2 I de Cocq. 3 B Provoost. 4 H. Del laert, 5 L. van de Velde Eindstand zesdaagse: 1 P. Zegers24 punten, 2 F. Dieleman 20 punten; 3 H. Groosman 20 punten4 J. Guy tenaere 20 punten: 5 Fl. Aers- sen 19 punten; 6 R Thomaes 19 punten, 7 M. Rodts 19 punten, 8 B Provoost 18 punten. 9 P. Neve 17 punten. 10 M. van Waes 16 punten. Nieuw boek van Terneuzenaar Johan de Vries TERNEUZEN - Onder de titel 'Postale herinneringen' verschijnt volgende week een nieuw boek van de Terneu- zense oud-postdirecteur en schrijver Johan de Vries. Het boek bevat diens belevenissen bij de PTT vanaf zijn in diensttreding in 1915 tot aan zijn pen sionering in 1961. Op woensdag c november overhandigt Johan de Vries het eerste exemplaar van zijn boek aan de directeur van het postdistnctMiddelburg.de heer J.L. de Wild Dat gebeurt ln de vergaderzaal van het hoofdpostkantoor in Terneu zen. Bridgeclub Oostburg hield wedstrijden OOSTBURG - De bridgeclub Oost- burg hield wedstrijden in 'De Commer ce' De uitslagen zijn: Groep A; 1 Remljn-Ramondt. 62 procent taf- grond). 2 Arkenbout-Ouweneel. 62; 3 Neve- Spierenburg, 52. 4'5 dames Belderok-Diele- man cn mevrouw Brevet-Van Veen. 49; 6-7 mevrouw Christiaansen-Wagenaar en Baren- dregt-Hulsman, 49; 8 echtpaar De Vuyst. 45; 9/10 mevrouw Rosseel-Van der Plas en me vrouw Risseeuw-Visser. 44; 11 mevrouw Drenth-Van Hee, 42. Groep B: 1 Schljve-Van Dronkelaar. 59; 2 de dames Faas-Poissonnler, 57: 3 mevrouw Ple- ters-Drles, 56, 4 Polssonnler-Theunts. 55: 5 mevrouw Van Dronkelaar-Langendijk. 52; 6 de dames Ramond- Visser. 50. 7 de dames Rlsseeuw-Scot. 46. 8 De Dreu-Legrand. 44. 9 de dames Job-Gruson. 42. 10 de dames Le- grand-Langendijk,41.11 de dames Vlsser-Lu- teyn, 40 'Nut van het Algemeen' te Groede bijeen BRESKENS - De afdeling Groede van de maatschappij tot nut van het alge meen hield een ledenvergadering in ho-• tel 'De Wulpenhoek' te Groede. Het doel van de vereniging is de platte landsbevolking meer ontwikkeling bij te brengen. Op de agenda stond het pro gramma voor het seizoen '80-"81 en een bestuursverkiezing De aftredende be stuursleden de heren A A J, Maat en J. van Dijke werden herkozen Het pro gramma voor het komende seizoen be staat uit drie evenementen. Vrijdag 24 oktober gaat het nut naar de opera in Gent waar de West-Side-Story wordt opgevoerd. Dinsdag 2 december houdt de heer A. de Ketelaere, vrederechter in Brugge een lezing, en op 27 februari houdt het nut een informele avond met de departementen Sluis en Aarden burg. Daar zal mevrouw Schipper uit Groede een voordracht houden en treedt de zanger E. Reijnhoudt op. Aardappeltermijnmarkl Rotterdam. Da tum: 27-10 Bintje laten april november -; bieden april -: november 25 00 40 mm opw. slot april: 34.70. november 25.00. Stemming april kalm November, kalm. Openstaande posities april: 30. November' min 3 wordt 13. Omzet november: 3 t.w 3 x 25.00; april geen omzet. Aardappeltermijnmarkl Rotterdam. Datum 27-10. Bintje laten april 29 00: november 26.50. Bieden april 27.90. November- 36 10 50 mm opw. slot april: 27 90 November 36.20. Stemming april- kalm. November: flauw. Openstaande posities april min 4 wordt 141 November' plus 60 wordt 2254 Omzet april 4 t.w 4 X 27.90: april 127- hoogste prijs 37.80: laagste 36,20: laatst gedane zaken 3 x 36,20. SAS VAN GÉNT - Attack is de veras sende winnaar geworden in de adspi- rantencompetitie van het Nevobovol- leybal in Sas van Gent bij de jongens. Verrassend, omdat gerenommeerde te genstanders als Morres en Athunatos aan dc zegekar werden gebonden. De drie ploegen speelden samen met BOK 'uit Kapelle in één poule die werd ge speeld in Kapelle. Er was nog een pou le gepland in Goes, maar door het te rugtrekken van Ovisa werden de twee poules samengevoegd. Nadat eerst BOK door de Koewac htse jongens werd overwonnen, ging de laat ste wedstrijd tussen de beide groot machten Attack en Morres. In een be wogen en spannende wedstrjd waren de jongens van Attack technisch een stuk beter en wonnen die wedstrijd dan ook met 3-0. De hegemonie van Morres lijkt daardoor doorbroken. Want geschrok ken van de nederlaag tegen Attack, werd daarna ook nog een keer van Athanatos verloren, dat dan ook de tweede plaats voor zich opeiste. De meisjes speelden in twee poules. Sas van Gent en Hulst waren het dekor voor het strijdtoneel. In Hulst waren de meisjes van Morres veel te sterk voor de andere teams. Met veel techniek wer den alle wedstrijden makkelijk gewon nen. En alleen Voorwaarts kon bijblij ven dankzij overwinningen op de zwak kere ploegen als Sterre en SSV. Athana tos was in Sas van Gent onbetwist de sterkste. Eerst IJVC en daarna Savok moesten ervaren dat de krachtsver schillen onderling nog veel te groot zijn. Uitslagen; Sas van Gent: Savok - IJVC 1-2. IJVC - Athanatos 0-3, Savok - Athantos 0-3 Eindstand Sas van Gent. 1 Athanatos 4 pun ten, 2 IJVC 2 3 Savok 0 punten. Uitslagen Hulst: Morres Hulst - De Sterre 3-0. SSV - Voorwaarts 0-3, De Sterre - Voorwaarts 1-2, SSV - Morres hulst 0-3. Eindstand Hulst: 1 Morres Hulst 4 pnt, 2 Voorwaarts 4.3 De Ster re 0 4 SSV 0 punten. Uitslagen Kapelle. BOK - Athantos 0-3. Athanatos - Morres 2-1Attack - BOK 3-0. Attack - Morres 3-0. Eindstand Kapelle: 1 At tack 4 pnt. 2 Athanatos 4 pnt. 3 Morres Hulst 0 4 BOK 0 punten. DORP HEIKANT HIELD KERMIS HEIKANT-De kern Heikant stond het afgelopen weekeinde in het teken van de jaarlijkse kermis. Op en rond het parkeerterrein in de Schoolstraat in Heikant stonden kermisattracties op gesteld. Daarnaast stonden er ook schietingen, kaartingen en andere sportevenementen op het feestpro gramma. Het winderige maar zonnige najaars weer bracht vooral zaterdagmiddag veel belangstellenden op de been. Zon dagmiddag was de belangstelling dui delijk minder. Het regenachtige weer was daar de oorzaak van. De kermis werd zaterdagmiddag geopend met de traditionele rondgang door de muziek- vereinging 'Heikant'. In verschillende horecabedrijven stonden daarna schie tingen en kaartingen op het kermispro- gramma. In het gemeenschapscentrum "t Heike' werd 's avonds een sport- en dans avond gehouden. De beslangstelling voor het sportgedeelte, dat bestond uit een sportforum, was bijzonder matig. Voor de dansavond was wel meer be langstelling. Maar toch niet die be langstelling waar het organiserende sportcomité 'Heikant' op had gere kend. Het muzikale gedeelte tijdens de dans avond was in handen van het 'Jumbo kwintet'. Zondag begon het kermisver- tier met ouderwetse gezelschapsspelen, zoals pieren, tritsen en pieken. Daar voor was wel een grote belangstelling, evenals voor een schieting in "t Heike te Heikant. De Romaco disco-show ln het gemeen schapscentrum "t Heike' werd druk be zocht. Vandaag, maandag, staan er vanaf 14.00 uur in "t- Heike' weer ouder wetse gezelschapsspelen op het pro gramma. Ook de schutters kunnen daar terecht voor een schieting. De kermisactivitei- ten worden 's avonds besloten met een dansavond in "t Heike' met medewer king van het orkest 'The Handy Boys'. De dansavond begint om 21.00 uur. Om 24.00 uur volgt de bekendmaking van het totaalgewicht van het Heikantse majorettenpeloton. De eerste prijs hier voor is een driedaagse Rijnreis. Pierwedstrijden engaaibollingen sportcentrum Graauw GRAAUW - In het sportcentrum van Sint-Aloy te Graauw werden pier- en gaaibolwedstrijdcn gehouden. Aan de pierwedstrijden werd door 25 perso nen deelgenomen. De uitslag is: dames: 1 mevrouw A. Reyns-Sloot, 2 mevrouw Claessens; 3 mevrouw Dumez; 4 mevrouw Van Hee- ze; 5 mevrouw Poppe; 6 mejuffrouw Margriet Poppe. Uitslag heren: 1 R. Mangnus; 2 W. van Heeze. 3 A van Geertruy; 4 A. Dumez; 5 G. Reyns: 6 A. de Kesel; 7 C. Dumez. Aan de gaaibolwedstrijden namen 30 personen deel. De uitslag is; hoge vogel; A. Claessens. linker zijvolge; R. Dumez en C. Poppe; rechter zijvogel: R Mang nus. Grootste aantal vogels bij de he ren: P. Poppe, 12 stuks. A. van Geer truy. 10 stuks. Grootste aantal vogels bij de dames: mevrouw Van Gec-rtruy. mevrouw Mangnus en mejuffrouw De Rijcke. alle drie vijf vogels. VEEMARKT LEIDEN LEIDEN - Aanvoer: totaal 1993; slachtrunde- ren 1366. schapen en lammeren 627 Pnjzen. stieren iresp, le en 2e kw 17.25-7.85 6.70-7.20; vaarzen cresp le en 2e kw 16.65-7.80 5.90-6.80; koelen iresp. le. 2e en lje kw.i 6.45-7.75 5.75- 6.30 5,50-5.70. worstkoelen 4,70-5.80: dlkbtllen extra kwaliteit 8.00-14,00; schapen 155-185; lammeren 160-190; lammeren exta kwaliteit 200-220. Overzicht iresp handel en prijzeni: slachtrunderen traag-lager. schapen en lam meren vlot-hoger. Onderzoek oorzaak beschadiging kade Gent begonnen GENT - Maandag is aan boord van het Japanse schip Chikuzen Maru het on derzoek begonnen naar de oorzaak van het ongeval dat afgelopen vrijdag ge beurde in het Gentse Siflërdok en waarbij voor 100 miljoen Belgische frank schade werd aangericht aan ka demuren en haveninstallaties. Aan boord van het Japanse schip dat momenteel in de haven van Gent wordt vastgehouden, kwamen maandagmor gen de kapitein en de eerste stuurman, vertegenwoordigers van de Gentse ha vendiensten en een deskundige van de Kamer van Koophandel bijeen in een eerste poging de oorzaak van het onge val te achterhalen. Het schip had vrij dagavond graan gelost in Euro-Silo en voer even later achterwaarts het dok uit om even verderop te kunnen zwaai en. Het werd daarbij geassisteerd door vier sleepboten. Op een bepaald mo ment is er bij deze manoeuvre iets ver keerd gelopen. Het schip kwam zwaar tegen de kademuren terecht en richtte daar een ravage aan. Een laadkraan werd geraakten viel om op een nabijgelegen loods. Andere ha veninstallaties werden eveneens be schadigd en tijdens het winderige weekeinde diende een gespecialieerde firma met zwaar materieel aan te ruk ken om te verhinderen dat nog andere kranen omvielen. Wat er aan boord van het Japanse schip precies verkeerd is gegaan kon maandag nog niet worden uitgemaakt. In maritieme kringen in Gent houdt men er rekening mee dat het bepalen van de oorzaak veel tijd in beslag kan nemen. In de loop van deze week zullen de sleepbootkapiteins wor den gehoord. De firma die ter hoogte van de beschadigde kademuren lood sen heeft, ondervindt veel hinder: per spoor kunnen voorlopig geen goederen worden aangevoerd en schepen kunnen er niet aanmeren. Binnenvaart gestremd door storing in sluis Terneuzen TERNEUZEN - Het scheepvaartver keer door de binncnvaarlsluis in Ter neuzen is maandagmiddag enkele uren gestremd geweest door een manke ment aan een hydraulische cylinder in de ebdeur aan de oostzijde van de sluis. Het binnenvaartverkeer werd gedu rende de herstelwerkzaamheden via de zeesluis geschut. Er waren geen ver tragingen. omdat er nauwelijks aan bod van zeevaart was. De dienstkring Kanaal van Terneuzen van Rijkswaterstaat repareerde de hy draulische cylinder maandagmiddag. De storing was overigens zaterdag al ontstaan, waardoor het niet meer mo gelijk was het vermogen van de binnen- vaartsluis optimaal te benutten. Na de storing kon slechts met een halve kolk worden geschut, hetgeen er in de prak tijk op neerkwam dat schepen met een lengte van meer dan honderd meter via de zeesluis moesten worden 'omgeleid'. Tijdens de reparatie maandagmiddag tussen 13.00 en 16.30 uurwasdeblnnen- vaartsluis gestremd. Het betreft overi gens een noodreparatie, het definitieve herstel volgt later deze week Ziekenhuisafval drie zuidelijke provincies wordt mogelijk in Roosendaal verbrand EINDHOVEN - In opdracht van het provinciaal bestuur van Noord-Bra bant wordt momenteel onderzocht of het mogelijk is de verbrandingsinstal latie in Roosendaal zodanig om te bou wen dat er ook ziekenhuisafval in ver brand kan worden. Nu is die een sa menwerkingsproject van zes gemeen ten, alleen geschikt voor huishoude lijk afval. Wanneer een dergelijke aan passing mogelijk is zal alle ziekenhui safval uit de drie zuidelijke provin cies, dat is jaarlijks 90 ton. in Roosen daal verwerkt kunnen worden. Dat zei de Brabantse gedeputeerde T. Brug man maandagmiddag in Eindhoven tijdens een lezing op dc th. De exploitatie van de installatie in Roo sendaal is momenteel een te zware be lasting voor de zes deelnemende ge meenten. aldus Brugman. Een nuttiger gebruik van de verbrandingsoven zou lastenverlichtend werken. Daarbij is vrijwel onmiddellijk gedacht aan de verwerking van het ziekenhuisafval. „In het verleden is het altijd zo geweest dat ziekenhuizen hun anatomisch, pa thologisch en besmette afval zelf ver brandden. Na de oliecrisis gaan er ech ter steeds meer stemmen op om met grotere eenheden te gaan werken", al dus Brugman. Het gaat dagelijks om 1600 kilo afval uit Brabant. 500 kilo uit Zeeland en 300 kilo uit Limburg. De Zeeuwse gedeputeerde W Don is wel van de plannen van Noord-Brabant op de hoogte, maar kon er maandag avond nog weinig concreets over zeg gen. Het Brabantse college van gs brengt vandaag idinsdag) evenwel een bezoek aan het Zeeuwse college. „Mo gelijk komt deze kwestie dan ook aan de orde", aldus de heer Don. NKV Groenendijk hield feestavond KLOOSTERZANDE - De NKV-centra le Groenendijk hield zaterdagavond in samenwerking met de vrouwenbewe- ging-NKV Groenendijk haar jaarlijkse feest- en dansavond in zaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 21