Zeeuwse fokkersvereniging hield de warmbloedpaardenfokdag O.-Zeeuws-Vlaamse Vrouwenraad hield manifestatie in Hulst Wissel Zeeuws-Vlaanderen 'De Nachtegaal' hield clubtentoonstelling Plan voetgangerstunnel onder rijksweg Hulst MAANDAG 20 OKTOBER 1980 IN MANEGE TE NIEUWVLIET BRESKENS - Zaterdag hield de Zeeuws-Vlaamse fokkersvereniging van warmbloedpaarden, ingeschreven in het Warmbloedpaardenstamboek Nederland (WPN), de jaarlijkse warm bloedpaardenfokdag. Dit gebeuren vond dit jaar plaats in manege 'Rie- mens' te Nieuwvliet, omdat men door afhankelijk van de weersomstandig heden zowel buiten als binnen het pro gramma kan afwerken. De weersom standigheden waren echter zo slecht, dat alle onderdelen in de manege plaatsvonden. Het warmbloedpaard is een ras dat tot stand is gekomen uit landbouwpaar- den. Gelderse en Groningse typen plus een aantal buitenlandse rassen en het volbloed. Een warmbloedpaard is door zijn intelligentie en levendig tempera ment zeer geschikt als rijpaard. Het WPN heeft als doelstelling, het fokken van paarden die prestaties leveren en beschikken over een goed karakter. In de morgenuren werden de paarden in de verschillende leeftijdscategorièn ge keurd. De jury bestond uit de heren F. van Loon, H. Lijser en H. Timmerman. Arbiter was de heer J. P. van Dalen. Bij de kampioenskeuring voor driejaar en oudere merries won Raffaela van E. Thijs de eerste prijs. In de rubriek kam pioenskeuring veulens was de eerste prijs voor het paard Wesley van A. Kod de. Uefah van P. den Hamer won de eer ste prijs bij de kampioenskeuring 1- en 2-jarigen. Onder een naar omstandigheden goede publieke belangstelling werd 's mid dags de rubriek bestgaand rijpaard af gewerkt. Het bestgaand rijpaard wordt Alleenstaande Hulst bijeen HULST - De soos voor alleenstaande 'Kontakt' uit Hulst hield zaterdag avond de maandelijkse bijeenkomst in de toneelzaal van het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' te Hulst. Van de zijde van de leden bestond voor deze bijeenkomst opnieuw een grote belang stelling. Op het programma stond naast een bingospel een verloting. Ook kon er gedanst worden op de muzikale klanken van het dansorkest 'The Wil liams'. Burgemeester krijgt te Hulst eerste exemplaar landkaart HULST - Burgemeester P. J. G. Molt- hoff van Hulst krijgt donderdag 23 ok tober in de hal van INlorres meubelbe drijf het eerste exemplaar aangeboden van een figuratieve en monumentale kaart van Zeeuwsch-Vlaanderen. De bijeenkomst begint om 17.00 uur. De Belgische kunstenaar Mark Severin nit Brussel ontwierp en tekende de kaart in opdracht van Morres. Het meubelbedrijf wil met de uitgifte van de monumentale kaart een bijdra ge leveren aan de viering van 800 jaar Hulst. De kaart is gedrukt in een oplage van 1500 stuks, waarvan er een aantal zijn genummerd en ondertekend door de kunstenaar. Na burgemeester Molthoff krijgt op za terdag 25 oktober ook zijn Belgische collega P. de Vidts uit Sint Niklaas een exemplaar van de in vijf kleuren uitge voerde kaart. 'De Vlaamse Gaai' hield vogelbeurs CLINGE - De vogelvereniging De Vlaamse Gaai uit Clinge hield zondag morgen in zaal De Troubadour een vo gelbeurs. Veel eigenaren van vogels en belangstellenden kwamen een kijkje nemen bij de diverse soorten vogels die verhandeld konden worden. Voorzitter Eric Kint toonde zich bijzonder geluk kig met deze vogelbeurs, die door De Vlaamse Gaai voor de eerste maal werd gehouden. „Gezien de belangstelling die er tijdens de enkele uren durende vogelbeurs is geweest hopen we hier in de toekomst mee door te gaan", aldus een tevreden voorzitter Kint. Vrouw gewond bij botsing Terneuzen TERNEUZEN - De Terneuzense auto mobiliste mevrouw E. V. is zaterdag ter observatie in het Elisabethziekenhuis in Sluiskil opgenomen na een aanrij ding op de kruising Axelsestraat - Kerkhoflaan in Temeuzen. Zij verleen de daar geen voorrang aan haar stadge noot J. B. D.. die met zijn auto over de Axelsestraat reed. Een auto raakte on herstelbaar. de ander zwaar bescha digd Me vrouw V. werd met knieklach ten naar het ziekenhuis gebracht. Bejaardentehuis te Brcskens viert tienjarig bestaan BRESKENS - Het bejaardentehuis 'Ter Schelde' tc Breskens viert woens dag het tienjarig bestaan, 's Morgens wordt een receptie gehouden voor ge nodigden. Voor de bewoners van het tehuis staat er een ouderwetse broodmaaltijd op het programma. Van half drie tot vijf uur is er in 'Ter Schelde' een braderiemiddag, die eveneens toegankelijk is voor be langstellenden van buitenaf. Er worden dan demonstraties gegeven van oude ambachten. 'Ter Schelde' heeft hier voor onder anderen een boekbinder, een volksschilder, een nettenboeter en een kantklosser uitgenodigd. Om 19.00 uur begint een optreden van de volks dansgroepen 'Rust Roest' en 'Lod' uit Breskens. Tot slot wordt vanaf 20.00 uur een muziekavond gehouden, met medewerking van het dansorkest 'De Apollo's'. beoordeeld op ruimte en de stap, draf en galop. De eerste prijs was voor Ruark van F. Messagle. Daarna kwam de rubriek voor de beste prestatie. Hier bij worden de paarden beoordeeld op dressuurmatige bewegingen en bij het afleggen van een springconcours op techniek en vermogen tot springen. De eerste prijs in deze rubriek was voor El Gaucho van C. Goense. De speaker op deze dag was de heer W. van de Kerckhove. De fokdag werd besloten met een vel ling van twee Zeeuwse fokpaarden. Dit waren de driejarige ruin Tjarda, afstam meling van de hengst Pericles en de tweejarige Usnova, merrie van Papil- Ion. Afslager was ir Sanderse die ten overstaan van notaris B. P. Reus de vei ling in handen had. Daar de prijs van de bieders lager bleef dan de vastgestelde minimumprijs van de verkoper, werden beide paarden niet verkocht. Commissie Hulst vanavond bijeen HULST - De commissie openbare werken van de gemeente Hulst verga dert vanavond (maandag) in de trouw zaal van het stadhuis, aanvang 18.00 uur. Op de agenda staan onder meer herstelwerkzaamheden aan de stadspoorten, de aanleg van een tunnel onder rijksweg 60 en de eerste fase van de renovatie van het Houtenkwartier. Iii de secretariekamer van het stadhuis in Hulst vergadert vanavond (maan dag) om 20.00 uur de commissie voor verordeningen en reglementen. De commissie behandelt voorstellen tot wijziging van een aantal belastingver ordeningen en de winkelsluitingsveror- dening 1980. Vriendenkring van zendamateurs Clinge CLINGE - In Clinge is een vrienden kring opgericht van zendamateurs van de 27 MC-band. De naam van de vrien denkring is 'De Vlaamse Zendama teurs'. Ruim 25 zendamateurs waren vrijdagavond bijeengekomen in café De Landbouw te Clinge. Er wordt op dit moment nog niet overgegaan tot op richting van een CB-club, doch dit voor lopig uit te stellen tot volgend jaar en dan de nieuwe club aan te sluiten bij de Nederlandse Communicatie Federatie. Als woordvoerder tijdens deze oprich tingsvergadering trad op de heer J. Ha- geman, een van de initiatiefnemers van de nieuwe vereniging. Er is al een voor lopig bestuur samengesteld, dat be staat. uit R. de Vos, F. Verheijden, E. Sturms, mej. A Steijns en P. de Vos. Als rechnisch adviseur treedt op de heer R. la Croix. Voorzitter 'Game'78' Clinge trad af CLINGE - Voorzitter Joop Luitwieler van de tennisvereniging 'Game '78' uit Clinge is afgetreden. Dit besluit is geno men naar aanleiding van de laatstge houden bijzondere ledenvergadering van 'Game '78', waarin een bestuurs voorstel om een eigen lublokaal vast te bouwen aan de voetbalkantine van de VV Clinge, werd verworpen. Aan dit be stuursvoorstel is een discussie van ruim anderhalfjaar voorafgegaan tussen de tennisvereniging en de voetbalvereni ging, over de plaats van het clublokaal van 'Game '78'. Uiteindelijk werd er tus sen beide besturen een compromis ge vonden, maar de ledenvergadering van de tennisvereniging heeR dit voorstel verworpen, in tegenstelling tot de voet- balleden, die wel akkoord gingen. De functie van tennisvoorzitter wordt voorlopig waargenomen door F. Stroobandt. Uefah van P. den Hamer werd eerste bij de kampioenskeuring 1- en 2-jarigen. IN TOTAAL 365 VOGELS INGESCHREVEN NIEUW-NAMEN - Onder grote belang stelling hield de vogelvereniging 'De Nachtegaal' uit Nieuw-Namen zater dag en zondag haar jaarlijkse clubten toonstelling enkampioenschappcn in de grote zaal van het gemeenschaps centrum 'De Kauter' te Nieuw-Namen. In totaal werden 365 vogels, verdeeld over 27 inzendingen, ingeschreven. Het aantal was dit jaar beduidend gro ter dan voorgaande jaren. De kwaliteit van de ingezonden vogels was van een hoog gehalte. Secretaris-penningmeester Mauri ts van Roeyen van de organiserende vo gelvereniging toonde zich daar zater dagavond bijzonder verheugd over: „Voor deze clubtentoonstelling hebben we bijna zeventig vogels meer kunnen inschrijven dan vorig jaar." Een onaf hankelijk korps van vijf keurmeesters, bestaande uit de heren J. F. Brum (gro te-, kleine- en grasparkieten), M. van Broekhoven (posturen), G. van der Meyden (bastaarden en tropische vo gels). C. A. van Unnen en A. Kools (ka naries). had de handen vol om tot een juiste puntenbeoordeling te komen. Vooral omdat in de top het kwaliteits verschil bijzonder klein was. De gebruikelijke bondsonderscheiding, het bondskruis van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, ging naar W. Goossens uit Nieuw-Namen. Zijn in zending, een kruising van een Hemal- sijs meteen groenling, kreeg van de jury 92 punten, ruim voldoende om de titel van algemeen kampioen binnen te ha len. In het algemeen klassement, dat wordt opgfemaakt met de vijf beste vo gels behaalde de heer Goossens met 452 punten een tweede plaats. Winnaar van dat algemeen klassement werd J. Marin uit Vogelwaarde die voor zijn beste vijl vogels van de jury 453 punten kreeg. Kapioen in de hoofdgroep III werd J. Goossen 'uit Kieldrecht. Zijn pos tuurkanarie, kleur baluwpastel, kreeg van de jury 90 punten.voldoende voor de titel en de daaraan verbonden bondsmedaille. In de open-klasse (OK) ging die titel naar W. Jaspers uit Meer- donck (B) met een zilverbruine kanarie. In de hoofdgroep VI behaalde W. Jas pers met een geelivoor-kanarie het kampioenschap. Zijn inzending kreeg 91 punten, wat ook een bondsmedaille betekende. Bij de kleine parkieten ging de titel naar L. de Vos uit St.-Jansteen. Zijn kleurmzending 'Lutino' kreeg 88 punten wat ook voldoende was voor een bondsmedaille. Bondsmedailles waren er verder voor de inzendingen van J. Dobbelaer. W. Goossen. J. Marin en L.de Vos. In een tot de laatste plaats bezette zaal 'De Kauter' reikte zondag avond districts voorzitter J. van de Wal- le de districts-prijzen uit. De andere prijzen werden uitgereikt door oud-voorzitter H. Vercauteren van 'De Nachtegaal' uit Nieuw-Namen. Uitslagen: al gemeen kampioen en winnaar van het bonds kruis met 92 punten: W. Goossens uit Nieuw- Namen; kampioen hoofdgroep III eigen kweek met postuur-kanarie met 90 punten: J. Goossens uit Kieldrecht, kampioen openklasse bij de kanaries met 89 punten; w: Jaspers uit Meerdonck; kampioen hoofd groep IV eigen kweek met oranje-roodlsabel kanarie met 89 punten: F van Laere uit Kiel drecht; kampioen hoofdgroep VI eigen- kweek met geeiivoor-kanarie met 91 punten. W. Jaspers uit Meerdonck (met bondsmedail le); kampioen open-klasse met geelivoor-ka narie met 89 punten H. Serie uit Nieuw-Na men; kampioen hoofdgroep XI eigen kweek met postuur-kanarie met 87 punten: J. Dob belaer uit Hengsdijk (met bondsmedaille); kampioen openklasse met postuur-kanarie met 90 punten; J. Goossen uit Kieldrecht; kampioen hoofdgroep XIV eigen kweek met kruising Hemalsijs x Groenling met 92 pun ten W Goossen uit Nieuw-Namen (levens al gemeen kampioen en winnaar van het bonds kruis), kampioen open-klasse met kruising met 91 punten' A. Vermeiren uit Kieldrecht; kampioen hoofdgroep XVII eigen kweek met rijstvogel met 91 punten: J Marin uit,Vogel waarde (met bondsmedaille); kampioen open-klasse met postuurkanarie met 91 pun ten: M, van Roeyen uit Nieuw-Namen, kam pioen hoofdgroep XXIV eigen kweek met kleine parkiet met 88 punten: L. de Vos uit St.-Jansteen (met bondsmedaille); kampioen open-klasse met kleine parkiet met 89 pun ten E.de Bakker uit Vogelwaarde; kampioen hoofdgroep XXVI met grote parkiet met 90 punten. J Dobbelaer uit Hengstdijk: open kampioen open klasse met kleine parkiet met 90 punten; mevrouw De Vos uit St.-Jan steen. Jeugdkampioen werd F. van Roeyen uit- Nieuw-Namen. Een bondsmedaille was er verder weggelegd voor derbykampioen W. Goossens. stam-kampioen J. Marin terwijl de extra beker werd gewonnen door J. Marin. HULST - Met als thema '800 jaar Vrou wen in Hulst' hield de Vrouwenraad Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zaterdag middag een manifestatie in het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. De manifestatie stond geheel in het teken van 'Hulst 800 jaar stad' en er werd aan meegewerkt door de bij de Vrouwenraad aangesloten vrouwenor ganisaties, de Hervormde Vrouwen groep, Vrouwenbeweging van het Ne derlands katholiek vakverbond, Ka tholieke Vrouwen Organisatie, Katho liek Vrouwengilde, vrouwen in de Par tij van den Arbeid, vrouwen advies commissie, vormingswerk jong vol wassenen, vrouwen oriënteren zich in de samenleving en de emancipatie werkgroep. De vrouwenorganisaties maakten dui delijk wat vrouwen tijdens het 800-jarig bestaan van Hulst gedaan hebben en wat de vrouwen in en om Hulst nu doen. Dat alles werd op een duidelijke manier door alle vrouwenorganisaties belicht door middel van stands. De manifestatie werd zaterdagmiddag door mevrouw Aronson als voorzitster van de Vrouwenraad Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen officieel geopend. In haar openingswoord memoreerde ze dat er weinig te vinden was over wat de vrou wen in het verleden in Hulst allemaal gedaan hebben. „Maar gelukkig is daal de laatste halve eeuw vee! verandering in gekomen. Met name de vrouwen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen kregen meer mogelijkheden, en die mogelijk heden heeft men ook met beide handen aangegrepen. Daardoor krijgen wij als vrouwen de mogelijkheid om de ladder steeds hoger te beklimmen", aldus me vrouw Aronson. Tot slot kreeg directeur De Gucht van het gemeenschapscentrum 'Den Dul laert' voor zijn medewerking aan een betere ringleiding voor gehoorgestoor den in en rond 'Den Dullaert' uit han den van mevrouw Aronson een schildje aangeboden In een afwisselend pro gramma met verschillende spreeksters THEMA '800 JAAR VROUWEN IN HULST' traden verder de balletgroep 'Rosante' uit St. Jansteen onder leiding van zus ter Marie-José op en de KVO-afdeling Hulst die enkele dansen bracht. In de ri j van spreeksters voerde eerst mevrouw Van Gemert het woord. Zij sprak over haar functie als gemeenteraadslid en het functioneren van een gemeente raad. Mevrouw Van de Berg droeg een gedicht voor van Geertruid Gordon- greauw uit de 17e eeuw Mevrouw Wau- ters sprak over haar hobby kantwerken en mevrouw Versol sprak over haar praktijk als dierenarts, n de stands tijdens de vrouwendag in 'Den Dullaert' te Hulst. Bijeenkomst Katholiek Vrouwengilde Terneuzen TERNEUZEN - Het Katholiek Vrou wengilde Terneuzen houdt dinsdag 28 oktober een bijeenkomst in de paro chiezaal van de Triniteilskerk. Mr. Brands houdt dan een lezing over het strafrecht en de rol van de advocaat bij de behandeling van een strafzaak voor de rechtbank. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Eveneens in de Trini teilskerk hield het Vrouwengilde don derdagavond een bijeenkomst over hy drocultuur en bloemschikken. De avond werd verzorgd door een plan- tenfirma uit Terneuzen. Najaarscompetitie bridgeclub Hulst HULST - De bridgeclub Hulst speelde in het kader van een najaarscompetitie de zevenjde wedstrijd in het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' te Hulst. In de A-groep werd gespeeld met een howell 8 met 8 paren en een maximum van 168 pun ten. De uitslag: 1. Mevrouw Biesbrock-de heer Van Geel met 110 punten. 2 Mevrouw Goossen-mevrouw Van der Poel met 94 pun ten, 3. De heer Gerres-de heer De Maat met 86 punten en de heer en mevrouw Borm met 86 punten, 5. Mevrouw Van de Bogaert-de heer Melchers met 84 punten, 6. Mevrouw De Booy-mevrouw Van Esbroeck met78 punten. 7 Mevrouw Holla-mevrouw Nijenhuis met 68 punten, 8. Mevrouw Aronson-mevrouw Vroome met 66 punten. In de B-groep werd gespeeld met een howell 10 met. 11 paren. De uitslag: 1. De heer Teu- lings-de heer Heyndrickx met 72,40 procent, 2. De heren De Nljs met 55,09 procent. 3. Me vrouw Van der Linden-mevrouw Van Damme met 53,13 procent, 4. De heer en mevrouw De Feyter met 52,78 procent, 5. De heer d'Hondt- de heer Verbunt met 52,60 procent, 6. De heer De Booy-de heer Van Aart met 50.00 procent, 7. Mevrouw Van de Walle-mevrouw Van Damme metr 46.35 procent. 8. Mevrouw Aarts-de heer Bar met 45.83 procent. 9. Me vrouw Seydlltz-mevrouw Van de Hövell met 42,19 procent, 10. Mevrouw Voet-mevrouw Den Boer met 39,58 procent, 11Mevrouw Hil- lige-mevrouw Van de Velde met 39,06 pro cent, In de C-groep werd gespeeld met howell 10 met 10 paren meteen maximum van 216 pun ten, De uitslag: I. De heer en mevrouw Pau wels met 120 punten en mevrouw Mast-me- vrouw Kint met 120 punten. 3. De heer Güs- de heer Van Laere met 113 punten en de heer De Waal-de heer Herman met 113 punten, 5. Mevrouw Mullaert-de heer d'Hondt met 107 punten en mevrouw Stallaert-de heer De Nijs met 107 punten, 7. Mevrouw De Kort-de heer Atkinss met 104 punten, 8. Mevrouw Lub-de heer Van Leeuwen met 99 punten. 10 Me vrouw Weemaes-mevruw Verstraeten met 99 punten. Jongen gooide fiets van flat Terneuzen TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen heeft het afgelopen weekeinde proces-verbaal opgemaakt tegen de vyftieryarige Terneuzenaar J. van de H. Zonder enige aanleiding had de jongen zich aan vernieling van een fiets schuldig gemaakt. Hij gooide het rijwiel vanaf de derde verdieping van een flat in de Pijnboomstraat naar be neden. Kop-staartbotsing in Kapellebrug HULST - Op de Gentsevaart in Kapel lebrug zijn zaterdagmorgen bij een kop- staartbotsing twee auto's flink bescha digd geraakt. De botsing ontstond, toen de Belgische automobilist J. F. E. B. uit Borgerhout afremde om naar een benzinestation af te slaan. De Aelse au tomobilist F. van D. bemerkte dat te laat en botste achterop zijn voorganger. Jongerenkoor uit Sluis bracht bezoek aan Aalst-Waalre SLUIS - Het jongerenkoor 'De Sluisse Rakkers' bracht een bezoek aan de ge meente Aalst-Waalre. Het gold een te genbezoek: vorig najaar kwam het jon gerenkoor uit Aals-Waalre naar Sluis. De twee concerten van de Sluisse Rak' kers. waarvan één in de vorm van mede werking aan de eucharistieviering vie len bijzonder in de smaak. Ook werd er een bezoek gebracht aan het Evoluon in Eindhoven. Het Sluisse koor is nu al bezig met repe tities voor een optreden, begin decem ber. in het cultureel centrum Schar- poord in Knokke. Voor dit jaar staan er nog twee kerstconcerten, een optreden voor bejaarden in Hoofdplaat en mede werking aan de hoogmis op eerste kerstdag in de Sluisse parochiekerk op het programma- Kermis Kapellebrug enigszins verregend KAPELLEBRUG-Het buurtschap Ka pellebrug stond het afgelopen week einde in het teken van de jaarlijkse kermis. In en rond de Van Hogendorp- laan stonden verschillende kermisat tracties. Door de bijzonder slechte weersomstandigheden, vooral zater dag, was de belangstelling voor het kermis-gebeuren niet overweldigend groot. De traditionele voetbalwed strijd tussen een team van veteranen van W Steen en een elftal samenge steld uit bewoners van het buurtschap Kapellebrug moest worden afgelast. In zaal 'Fabie' was 's avonds een bijzon der druk bezochte show- en dansavond met medewerking van 'The Miggra's'. Zondagmiddag werd het kermisgebeu- ren te Kapellebrug geopend met een muziekfestival waaraan de muziekver enigingen uit Sint-Jansteen, Clinge, Graauw en Heikant hun medewerking verleenden. Na een rondgang door het buurtschap gaven de muziekverenigin gen om beurten een uitvoering in de kiosk. Het avondprogramma bestond uit een dansavond in zaal 'Fabie', met' medewerking van de 'Hulzacker Bubn' uit Hulst. Ook hiervoor was veel be langstelling. Vandaag, maandag, wordt de jaarlijkse kermis besloten met ver schillende activiteiten. Na een eucha ristieviering in de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Eecken, is er een duiven vlucht. Om 14.00 uur staan verschillen de volksspelen voor jong en oud op het programma. Daarnaast zijn er in zaal 'Fabie' nog enkele schietingen. KOSTEN ANDERHALF MILJOEN HULST - Voetgangers cn fietsers kun nen binnen afzienbare termijn de drukke rijksweg 60 Hulst - Belgische grens weer veilig oversteken. Ruim een jaar geleden sneuvelde de stalen voetbrug over de weg toen een wagen van dc dienst gemeentewerken uit Hulst cr tegenaan botste. B en w van Hulst hebben nu de plannen rond voor de aanleg van een voetgangerstunnel onder de rijksweg. De kosten daarvan worden geraamd op bijna anderhalf miljoen gulden. Hulst kan echter reke nen op een rijksbijdrage van ruim een miljoen. Het ontwerpplan voor de voetganger stunnel is gemaakt door het ingenieurs bureau Witteveen en Bos. Rijkswater staat heeft in dat ontwerp echter enkele wijzigingen aangebracht, waardoor een bedrag van anderhalve ton op de aan- legkosten van de tunnel kon worden be zuinigd. De aanlegkosten van de voetganger stunnel worden begroot op ruim 1,4 mil joen gulden. B en w van Hulst willen de oude voetbrug (gedeeltelijk) verkopen aan het Temeuzense-1 ^brslagbedrijf Ovet en aan het recreatiegebied 'De Vo gel' bij Hengstdijk. Het resterende ge deelte van de voetbrug zal als oud ijzer van de hand worden gedaan. De brug brengt op die manier nog een nettobe drag op van ruim zesduizend gulden. De aanleg van een voetgangerstunnel onder rijksweg 60 wordt besproken in de vergadering van de Hulster commis- Bejaarden hielden in Lamswaardeexpositie van handwerken LAMSWAARDE - Honderden belang stellenden brachten zondag een bezoek aan een handwerktentoonstelling, waaraan ook een fancy-fair was gekop peld, die de afdeling Lamswaarde van de bond van bejaarden en gepeniso- neerden hield in de grote zaal van het gemeenschapscentrum 'De Luifel' te Lamswaarde. De expositie bestond uit meer dan vierhonderd werkstukjes die door de handwerkclub van de afdeling Lamswaarde van de bond van bejaar den en gepensioneerden in het afgelo pen jaar tot stand zijn gebracht. Naast de handwerktentoonstelling was door de bejaarden uit Lamswaarde in 'De Luifel' ook een fancy-fair opgesteld, gezelschapsspelen, het rad van avon tuur, enveloppentrekken, de grabbel ton, sjoelen, enzovoorts. De opbrengst wordt voor een groot ge deelte gebruikt voor de aankoop van nieuwe materialen voor de handwerk club van de bejaarden uit Lamswaarde. Ruilbeurs KIELDRECHT - Het wijkcomité 'Kiel drecht' hield zondag zijn maandelijkse ruilbeurs in het dorpscentrum 'Het Centrum' te Kieldrecht. De verzame laars van oude munten, postzegels, si garenbandjes, penningen, lucifersmer ken. enzovoorts, kwamen daarbij op nieuw helemaal aan hun trekken. On der de vele aanwezigen waren ook enke le handelaars in munten en postzegels. De belangstelling voor de ruilbeurs was groot, ook van de zijde van de jeugd. Lezingen voor 'De Vier Ambachten' te Hulst en Axel HULST- 'De stad Hulst rond 1900' is de titel van een lezing die de heer Ed. Taelman donderdag 30 oktober houdt in 'Den Dullaert' te Hulst, voor de oud heidkundige kring 'De Vier Ambach ten'. Aanvang 20.00 uur. In het cultureel centrum 'De Halle' in Axel verzorgt de heer F. H. Jilleba uit Middelburg dinsdag 11 november een inleiding over 'Het oude Zeeuwse woon huis'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De lezing is mede bedoeld als voor bereiding van de excusrisie 1981, die de oudheidkundige kring gaat onderne men naar Walcheren. sie financiën. Die vergadering worat vandaag (maandag) in de trouwzaal van het stadhuis gehouden. Aanvang 19.00 uur. Overigens moet vanavond ook de commissie openbare werken van de gemeente Hulst een oordeel overdc voetgangerstunnel vellen. Die commis. sie vergadert om 18.00 uur in het stad huis. De commissie financiën buigt ziel) voort over een voorstel tot subsidiëring van een tweede beroepskracht voor de stichting Gecoördineerd Bejaarden- werk voor de gemeente Hulst. Voorts komt ter sprake het verlenen van een subsidie van ruim dertigduizend gul den aan de stuurgroep huisvesting al leenstaanden en tweepersoonshuis houdens. Veel belangstelling tentoonstelling in school St.-Jansteen SINT-JANSTEEN - Enkele honderden belangstellenden hebben in de loop van zaterdagmiddag een bezoek ge bracht aan een tentoonstelling, waar aan ook een fancy-fair was gekoppeld, in de gemeenschapsruimte van de ba sisschool te Sint-Jansteen. Het geheel was op touw gezet door het onderwij zend personeel van de Sint Aloysius- school uit Sint-Janstecn. Onder de vele belangstellenden waren veel ouders van schoolkinderen die aan het geheel hun medewerking hadden verleend. Naast de schoolkinderen van de basis school was op de tentoonstelling ook een gedeelte ingericht door kinderen van de kleuterschool. Dat omvatte een herfst-project. dat in samenwerking met de leerkrachten tot stand was ge bracht. Op de tentoonstelling werd ook in beeld gebracht hoe een boek tot stand komt. Dat gebeurde in nauwe sa menwerking met mevrouw De Kerf- Jansen. Zij gaf hierbij het nodige com mentaar. Tot slot was er op de tentoon stelling een hoekje ingericht met de be kroonde kinderboeken van dit jaar Vooral van de zijde van de jeugd was hiervoor een grote belangstelling. De fancy-fair bestond uit een tiental ge zelschapsspelen, waaronder nai raden, bussengooien, sjoelen, envelop pentrekken enzovoorts. Het rad van avontuur genoot veel belangstelling. Over de opbrengst van de fancy-falr kon de heer E. van Duyse, hoofd van de basisschool uit Sint-Jansteen, nog geen mededelingen doen omdat de onkosten nog moeten worden afgetrokken. Drumband Excelsior uit Terhole in Breda in de prijzen HULST-BREDA - De drumband van de muziekvereniging 'Excelsior' uit Terhole is zondagmiddag kampioen geworden van dc Bredase muziek- bond. Dat gebeurde in de veilinghallen te Breda waar de muziekbond van har monie- en fanfaregezelschappen de kampioenschappen voor drumbands- en majorettenpelotons had georgani seerd. De drumband 'Excelsior' uil Terhole die uitkomt in de derde divisie sectie A kreeg van de aanwezige jury leden 205 punten, voldoende voor de titel van de Bredase muziekbond. Het mini-rettenpeloton van 'De Vossen' uit Hulst kreeg voor zijn optreden 145,5 punt. Het Hulster peloton dat uitkomt in de jeugddivisie sectie A behaalde daarmee de eerste plaats. Ook het ma- jorettenpeloton van 'De Vossen' zorgde voor een opmerkelijke prestatie. Strij dend in de tweede divisie sec tie A, maar in voorbije concoursen al voldoende punten behaald om volgend jaar in de eerste divisie te mogen uitkomen, pak ten de meisjes de eerste plaats met een totaal van 152,5 punt. Bestuurslid me juffrouw Miriam Daalman was na af loop dan ook bijzonder tevreden met het behaalde succes. „Vooral voor het majorettenpeloton, met als instructrice mevrouw Van Heije, moet het als een succes gezien worden". Na een langdurig.geduldig gedragen lijden heeft de Heere tot Zich genomen Zijn kind, onze lieve zuster, schoonzuster en tante ADRIANA 'T GILDE sinds 28 oktober 1943 weduwe van Johannes Willem Moens Mattlieus 28 20 En zie. Ik ben met u al de dagen, tot aan de voleinding der wereld. Schoondijke: J. Buijze-'t Gilde K. Buijze Neven en nichten Terneuzen, 19 oktober 1980 Emmalaan 1 (Scheldeoord) Correspondentieadres: mevr. J. Buijze-'t, Gilde Pr. Margrietwijk 10, 4507 AA Schoondijke De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 22 oktober a.s. om 14.00 uur op de Zuiderbegraaf plaats te Terneuzen, na voorafgaande rouw dienst in Scheldeoord welke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in Scheldeoord na de begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 20