Johan Breel wacht niet lang om z'n belofte in te lossen Uitslagen cross van Zeeland Sport AD COURTIN VERRASSEND 2E IN CROSS ZEELAND SPORT Jo Schout won cross van Thor KOOS 0GGEL: EEN VERLOREN ATLETIEKJAAR PZC/sport Johan Breel heejl een beslissende voorsprong genomen. Ad Courtin inr 78) en Kim Reynierse in i Nederlands snelste vrouw Els Vader geeft het startschot voor de seniorloop. Aanvankelijk zag het er voor de Vlissin- ger lang zo florissant niet uit. Want na dat Nederlands snelste vrouw Els Va der (lid van Zeeland Sport) de uiterst gespannen meute van ruim honderd se nioren had weggeschoten, joeg Simon Blom van Delta Sport meteen hard naar de leidende positie. Breel: „Ik was op dat moment tweede en Kim Reij- nierse derde, maar toen Kim als enige over de in het bos staande hekken sprong, gingen hij en Simon plotseling zo hard, dat ik het niet bijbenen kon." Toen de Marathonatleet een vrij be hoorlijke achtervolgende groep echter steeds dichter zag naderen, zette hij aan voor een forse tussenspring. waar mee hij de voorsten achter zich liet en in snel tempo uitliep tot circa 50 meter. „Daarop kon ik mijn eigen tempo bepa len. temeer omdat je mentaal sterker wordt als je aan de leiding van de groep loopt. Overigens had ik meer concur rentie verwacht", liet Breel weten Voor het wedstrijdverloop was het dan ook jammer, dat Johan Antheunisse van Marathon en Jan de Bart van AV'56. die zich normaal aan de top van de groep Jaten zien. niet aan de strijd konden deelnemen Antheunisse heeft de voor keur aan zijn studie gegeven en zal dit cross-seizoen niet in actie komen, Jan de Bart. vorige week in de PZC-cross nog uitstekende tweede achter Piet Vonck, liet zijn absentie in nevelen ge huld. Zaterdag a.s. kan Johan Breel onge twijfeld op sterkere tegenstand reke nen tijdens de Boulevardloop van zijn eigen club Marathon. „Dat is dé klas sieker van Zeeland. Die zou ik graag willen winnen. Als het weer maar niet te slecht is", hoopte de Marathonner, die venals de anderen veel waardering kon opbrengen voor de vlot over de hekken springende Kim Reijnierse. Sterke indruk De jonge Dynamo-atleet maakte inder daad een sterke indruk tijdens zijn eer ste seniorcross. „Ik heb tijdens het zo merseizoen veel aan steeple-crossen ge daan, vandaar dat ik vrij makkelijk over de hekken kon spnngen. Bang voor uitglijden op het modderige par koers was ik niet, want ik had goede punten onder m'n spikes." „Je had door moeten gaan na het vero veren van een kleine voorsprong", op perde Johan Breel. Dat had de Dyna moatleet niet aangedurfd..Ik weet. dat ik dat niet tegen jullie kan bolwerken", liet hy Breel weten. Simon Blom had wel geprobeerd weg te komen. De Deltasporter meldde: ,Ik had echter geen kracht in de benen." Ploegmaat Kees Verkerk zat hem vlak op de hielen. „Mijn vijfde plaats is de beste prestatie, die ik ooit m de Zeeuw se crosscompetitie heb behaald", verze kerde de atleet uit Zierikzee. Het gevolg van een goede training. „Ik moet meer snelheid krijgen, dan kan ik nog dichter bi) de top lopen", meende de Schouwse atleet, die moed heeft gekregen voor een nog betere prestatie „Ik wil m deze competitie toch wel een wedstrijd win nen. bijvoorbeeld de Mosselloop in de Westhoek van Schouwen, een race in het gebied waar ik altijd train." Geforceerd Ad Courtin liep in de beginfase beslist niet op het voorste plan. „Ik heb aan vankelijk een beetje moeite gehad om bij te blijven. Toen Simon Blom zo hard wegging heb ik geprobeerd bij te blijven, waarop ik me geforceerd heb." Courtin kan momenteel niet volop trainen als gevolg van een mba-studie, waarvoor hij in december a.s. examen moet doen. „Als ik dan toch aan de wedstrijden meedoe, ben ik in de avond en de uren tevoren te nerveus om ook nog geconcentreerd te kunnen stducrcn. Daarom weet ik niet of ik in november en december aan alle cros sen meedoe", verklaarde de AV'56-lo- per, die echter vooral in de slotfase van de KMS-cross een bijzonder sterke in druk maakte en vanuit bijna kansloze positie naar een tweede plaats opruk te. Voor Frans Krijnen van AV'56, vorig jaar achter Plet Vocnk schitterende tweede in de Zeeuwse crosscompetitie, was de afstand nog te kort om helemaal vooraan mee te strijden. Krijnsen, die 'beducht' voor de groeiende concurren tie al voor de aanvang van het winter seizoen aan zijn training begon, zag in Vlissingen zijn gestage opmars beloond met een zesde positie, vlak voor Johan de Vlieger van Marathon, die vorig Jaar tijdens de crosscompetitie zijn meerde re moest erkennen in taaie Krijnsen. Jeugd Ook bij de jeugd werd er vaak fel om de prijzen gestreden, vooral bij de jongens. Nu John Vermeule en Kim Reynierse. die vorig jaar de strijd bij de A-jongens volledig beheersten, naar de seniorrijen zijn verdwenen, maakte Cees Goosen van AV'56 van de gelegenheid gebruik om Edward de Leng van Zeeland Sport te verslaan. De naar B's gepromoveer de' Frits Bolle van AW'56 behaalde meteen een knappe zege op Laurens Hamelink van RKHAV Hulst en Ivar Schute van Dynamo won de race bij de C-jongens voor Erik Stigter va:. AV'56. Jacolies van Gastel van Delta Sport, naar de B's gestegen, greep meteen de toppositie, al had ze veel moeite met Brigitta van Avezaath van Dynamo. Jo- landa de Nijs van RKHAV(D-meisjes) en Muriel Grondman van RKHAV (C- meisjes) wonnen zoals ze wilden, even als Jacquelie Vermeule (Dyn.) bij de A- meisjes. ROOSENDAAL-Jo Schout, nog steeds lid van RKHAV, heeft de 6 kilometer lange Thor-cross in Roosendaal ge ge wonnen. Na de Belg Tonnie Govaerts werd Marien van Prooijen, ook lid van RKHAV, derde. De uitslag is 1 Jo Schout 6 km in 20.58 6, 2 Tonnie Govaerts 21 05 8,3 Marien van Prooij en 2118.4, 7 Simon Blom (Delta Sport) 21 44 15 Henk Nieuwdorp. AV '56 22,27, 26 Leen Arendse AV '56 23 19.30 Rinus Meijer (AV '56» 23 30. 40 Leen Rison Marathon 24 13. 43 Plet Verbeek AV '56 24.32. 45 Karei Spanier (Dy namo) 25.19 (8e veteraan) Cor peute VALKENSWAARD - Dynamo-atleet Cor Peute haalde tijdens de 20 kilome ter wegwedstrijd in Valkenswaard een goede 9e plaats in 1 08.55. Hf) versloeg Peter Hameeteman in de eindsprint. De Zeelandsporter kwam binnen in 1.08.59. gevolgd door Arnold Schout van RKHAV 11.09 38) Daaf Goedegebuur AV '56) liep de kilometer in i15.23, Jan Roose eindigde in 1.21 38 en voor John Guecquierre en Jan School van Dyna mo werd respectievelijk 1.25.41 en 1.28.09 afgedrukt. VLISSINGEN - De uitslagen van de 11e KMS-cross luiden als voigt jongens pup. B: 1 Ingmar Hofman Mar 2 55; 2 Arjan de Feyler AV 2.58, 3 Jos Hoefnagels RK 3.10.8.4 Valen- t.ljn Valk Dy 3 10 9 5 Roemer Mol Dy 3 11 Jongens pupillen A: 1 Erwin de Vos SS 2 40 7. 2 Stcphan Grondman RK 2 43.3 Johnny Oele SS 2 53.4 Marco Hoogerland Ma 2 55 4 5 Mis- cha de Vliegere RK 3 01 Meisjes pupillen B: 1 Mlrande Rlsseeuw Dy 3 14 9 2 Mireille Hof man Ma 3 16 5, 3 Kitty v. Waes RK 3 22 4 Petra Jeras Dy 3.24.5 Ellen Schrijver A V 3 27 Meisjes pupillen A: 1 Ingrld Pul Dy 2.50.2. 2 Wendy Schaareman Ma 2.51 13 Marielle La- main AV 2 52, 4 Lonneke Versluys AV 3.11: 5 Wendy Molenwijk SS 3 13 6 Thijne Vluggen Dy 3 14 Jongens D: 1 Inmar Bergman AV 3 46 4.2 Ronnie Legemate AV 3 50 5; 3 Remy Verhage Dy 3 54 4. 4 Bart YsebaertSS3 55:5 Edwin Hamelink RK 3 57. Meisjes D: 1 Jolan- da de Nijs RK 4.09.5: 2 Ingrid de Feyter SS 4 16 5; 3 Christel v, WaesRK4 19 3:4 Jolanda Krijnsen AV 4.23.7: 5 Yvette Vuvk Dy 4.30 Meisjes C: 1 Muriel Grondman RK 3 57 5. 2 Tamara Hoogesteger AV 4.08.8; 3 Melissa Schouten Dy 4 09 8.4 Renata Bakker SS 4 14. 5 Suzan Kok RK 1.30; 6 Mirjam Brokotter 4.20. Meisjes B: 1 Jacolies v Cast.el DS 7 03 2. 2 Brigitta v Avezaath Dy 7 06 13 Lenny Nat te Dy 7 07 2; 4 Marjolein Hartogh DS 7.10. 5 Nlcolien de Waal SS 7.11 Meisjes A; 1 Jac queline Vermeule Dy 6.44 8.2 Manette Zoute- welle Dy 7.23.0. 3 Madeleine Brasser Ma 7.24 0: 4 Inge den Boer DS 7 46.0. 5 Sylvia Klein ZS 7.51.0 Dames-1 Marleen v d. Broe- maar van dichtbij tikte Cor dc Jonge de bal toch nog langs de niet geheel vrijuit gaande Wim Fase: 1-0. Eigen graf Meteen begreep WHS dat het. zó door spelend. zijn eigen graf zou graven Re soluut nam het Zaamslag het initiatief uit handen, om het geen moment meer af te geven. Toen pas kreeg de lijstaan voerder zijn eerste echte doelkansen. Maar Sander Wesdorp (tweemaal achtereen). Iman van de Repe en Piet de Rijke (die uitgroeide tot de absolute uitblinker van het duel) zagen voorals nog geen kans om de onzeker optreden de Adne van den Ende werkelijk in moeilijkheden te brengen, Zaamslag gokte intussen op de counter en kwam in de slotfase van de eerste helft tweemaal zelfs In de nabijheid van een tweede doelpunt. Een voorzet van Jan Dees werd door Eric van Britsom achter gelopen en een schot van Cor de Jonge verdween naast. Het bleken, op een uitbraak van Jan Dees in de eerste minuten van de twee de helft (hij schoot alleen voor Wim Fa se naast), de laatste aanvallende daden Frits Bolle werd een sterke winnaar bij de B-jongens. ke Ma 6.50 5 2 Joke v d. Kasteele DS 7.11.2.3 Joke Pleyte Dy 7.22.0. 4 Suus Verstelle AV 7.31.0; 5 Suzanne Mannaert RK 7 41 0 Jon gens C: 1 Ivar Schute Dy 6 02 7.2 Erik Stigter AV 6.04.6, 3 Andre Verwey Av 6.09.4.4 Frank Zweedijk AV 6.17.0, 5 Hans Verhaagen AV 6 19 0; 6 Rlen Huige AV 6.20.0,7 Robert Bege- man DS 6 21.0. Jongens B: 1 Frits Bolle AV 11.52.7,2 Laurens Hamelink RK 11.53.2; 3 Jan Vermeule Dy 12.01 1. 4 Maik Vierhui Dy 12.23, 5 Jan Konijnenburg DS 12.50; 6 Evert Ivens R.K 12.53: 7 Gert Zweedijk AV 12 53 Jongens A: 1 Kees Goossen AV 17 41. 2 Ed ward de Leng ZS 17 44.2; 3 Rob Laport ZS 18.19 4; 4 Huib de Klein Dy 20 09. 5 Johan Kramer Ma 20 12; 6 Cor de Jonge DS 20.12 7 Rik HarmsenSS21.15 Herenen veteranen: 1 van Zaamslag. dat overigens gehandi capt was door het ontbreken van Jan Buijze en Cor Bakker Want vanaf het begin van de tweede helft verwierf de WHS-format.ie zich. soepel combine rend en bijna aiie directe duels win nend. een onmetelijk veldoverwicht. Doelpunten leken dan ook niet te kun nen uitblijven. Al in de zesde minuut na de hervatting boekte WHS succes. Een voorzet van Iman van de Repe werd in eerste instantie nog weggewerkt door de Zaamslag-defensie, maar vanaf de zestienmeterlijn mocht Piet de Rijke over de handen van de mistastende Adrie van den Ende heen toch nog raak koppen. 1-1. Staan kijken Verbeten gingen deTholenaren nadien op jacht naar een tweede treffer en zelfs Han van Vossen, de sterke links achter, en Theo Fase. de laatste verde diger, verschenen regelmatig In het vijandelijke strafschopgebied. Ad Ver- sluijs verweel naderhand vooral zijn middenvelders een té afwachtende houding: „Ze hebben teveel staan kij ken hoe goed WHS wel was. Daarom Kees Goosen blij met zijn overwinning bij de A-junioren. Johan Breel Ma 22.15 6; 2 Ad Courtin AV 22.36; 3 Kim Reynierse Dy 22.37. 4 Simon Blom DS 22.46. 5 Kees Verkerk DS 22.50: Frans Krijnsen AV 22.54, 7 Johan de Vlieger Ma 22.57. 8 Huib Dalebout AV 23 02. 9 Frank Kooman Dy 23 12: 10 André Stroo Ma 23.14; 11 Jaap Oele AV 23.23, 12 Henk Nieuwdorp AV 23 28, 13 Rinie v. Dijke DS 23 33. 14 Cees Weststrate Ma 23 40: 15 Lauw Dingemanse ZS 23.41 (eerste veteraan). 16 Ron Dellebeke Ma 23.44. 17 Rian v d Broeke Ma 23 48. 18 Rene Zweedjjk AV 23.53. 19 Paul Lerke Ma 23 56: 20 Kees Reinhout DS 24 03, 21 Hel- muth Vercammen Ma 24 06 (tweede veie- raam: 22 Job Mathljsse Dy 24 09. 23 Jaap Paauwe Ma 24.13, 24 CorLammers AV24 15. 25 Henk Stange Dy 24.16. werden ze volledig overspeeld cn zijn we niet meer aan tegenaanvallen toe gekomen. De aanvallers moesten lé veel assisteren op het middenveld om nog uit te kunnen breken". Maar hoezeer WHS ook kansen kreeg, het tweede doelpunt kwam er niet, Een kopbal van Sander Wesdorp ging over een afstandsschot van Iman van de Re pe belandde vol op de lat en een lob van Nico Hage (ingevallen voor Bram Rijn berg) miste doel. zoals nog zovele kan sen onbenut werden gelaten Vooral in het laatste kwartier snakte het vaak chaotisch verdedigende Zaamslag naar het laatste fluitsignaal, dat tenslotte ais een bevrijding moet zijn ervaren. „Ach. vandaag is wel gebleken dat ivf de kwaliteit missen om voor de eerste plaats mee te doen. Laten we da t. vooral niet uit het oog verliezen. Het bl# na tuurlijk leuk. dat we nog ongeslagen zijn cn dat we er als eerste in geslaagd zijn WHS een puntje afhandig te ma ken. In elk geval gaat het beter dan vo rig seizoen. En dat is tenslotte al hee' wat", wist Ad Versluijs na afloop nog- VLISSINGEN - Een wat triest langs de kant toekijkende atleet bij de KMS-cross in Vlissingen was Koos Oggel van AV '56. Niet alleen het zomerseizoen van de Ka- pellenaar ging naar de knoppen, ook tijdens het cross-seizoen kan hij niet aan de start verschijnen. Hij had zich zoveel van het atletiek- jaar voorgesteld, nadat hij vorige wintervakantie in Oostenrijk fors getraind had en in puike conditie was. Maar reeds in april werd hij dermate geplaagd door een oude achillespeesblessure, dat hij in de zomer niet kon starten. En vlak voor het winterseizoen begon liep Oggel door een wat verwaarloosde steenpuist een longontsteking op Het gevolg is: slechts langs de kant zfjn collega's aansporen „Ik heb een dergelijke wedstrijd zo nodig", verzekerde Oggel. „Er na ben je meteen twintig procent be ter dan ervoor. Een training stelt dan nauwelijks iets voor". Het is duidelijk: de 36-jarige Koos Oggel heeft er nog lang niet genoeg van Ook als veteraan gaat hij door. Hij kan de atletiek geen dag mis sen.... ZAAMSLAG - Tenminste vijftien reële doelkansen kreeg WHS, de trotse koplo per in de derde klas van het zaterdagvoetbal, in de topper tegen Zaamslag. Maar waar de Thoolse formatie tot nu toe zo doeltreffend was gebleken (zestien tref fers), faalde ze ditmaal nadrukkelijk. WHS kwam, ondanks een voortdurend en levensgroot veldoverwicht in het laatste uur yan de wedstrijd, niet verder dan een mazzelgoal van Piet de Rijke, toen de grieperige doelman Adrie van den Ende volledig in de fout ging. Voldoende reden voor Zaamslagtrainer Ad Ver sluijs om na afloop te concluderen: „Als ik de wedstrijd na ga, hen ik natuurlijk tevreden met die 1-1 eindstand, maar ik denk dat ook WHS zich gelukkig mag prijzen. De kansen, die het kreeg heeft het tenslotte niet benut. Alleen dankzij een keepersfout heeft WHS nog gelijkgespeeld". „Ach, de ene keer lukt het wel.deande- Rijnberg), die zo mogelijk de aanvalsli- re keer niet nam WHS-trainer Cees nie (Johan van de Repe en Sander Wes- van Oers zijn spelers in bescherming, dorp) moesten steunen, maar in de eer- „Tegen De Meeuwen schopten we er ste plaats verdedigend attent moesten een paar weken terug bijvoorbeeld nog zijn. zes in. Ik geloof niet dat we daar zo Aanvallend manifesteerde de kopio- zwaar aan moeten tillen Het belang- per zich in het eerste half uur dan ook rijkste is dat we ook vandaag weerover- nauwelijks, zodat het duel het predi- eind gebleven zijn We blijven onze kaat topper aanvankelijk allerminst voorsprong houden" waard bleek. Maar WHS wijzigde zijn Cees van Oers liet, zonder de gebles- strijdwijze toen Zaamslag - dat in de seerde Jan Burgers, zijn team overigens eerste minuten Jan Dees na een vrije vrij behoudend van start gaan, „omdat trap van Kees Rempe voorlangs had Zaamslag het tot nu toe toch vrij aardig zien schieten na twintig minuten een gedaan heeft en wy de ploeg niet ken- voorsprong nam. Eric van Britsom den". Vier man posteerde Van Oers op speelde zich op rechts schitterend vrij WHS-aanvaller Sander Wesdorp 1hoog geheven been 1 probeert een treffer te foc- het middenveld (Piet de Rijke, Theo cn stuurde Jan Dees op tijd de ruimte ceren tegen Zaamslag. Moerland. Iman van de Ree en Bram in. Diens schot leek voorlangs te gaan. MAANDAG 20 OKTOBER 1980 VLISSINGEN - Marathonatleet Johan Breel uit Vlissingen heeft geen moment gedraald om zijn voornemen tot uitvoering te brengen. Vorige week tijdens de PZC-cross (waarin hij derde werd) 'beloofde' Breel een paar wedstrijden tijdens de Zeeuwse crosscompetitie te zullen winnen. Reeds tijdens de eerste de beste gelegenheid, de KMS-cross van Zeeland Sport in het Vlissingse Nollebos, sloeg de Marathonner hard toe. Ten opzichte van de verrassend als tweede geëindigde Ad Courtin van AV'56 Goes en neo-senior Kim Reijnierse van Dynamo Middelburg sloeg hij een bres van ruim 20 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 16