BAR SLECHT BEGIN VAN ZEEUWSE HANDBALSTERS Geen puntenwinst voor herenteams GROTE OVERWINNING VOOR DYNAMO-DAMES Hulst-dames verliezen topduel tegen Viano: autn adria EELCO HAAK GEVLOERD IN SCHAAKKAMPIOENSCHAP PZC/sport Alleen winst voor EMM-dames Adrie de Korte 8ste in Zolder NEDERLAAG VOOR TOP cmdie: ure. MAANDAG 20 OKTOBER 1980 1! HA' TERNEUZEN - De start van de handbalcompetitie is voor de Zeeuwse teams weinig gelukkig geweest. Alleen het damesteam van EMM deed het goed door tegenstander Actief uit Rotterdam met 17-8 te overklassen. Actief dat vorig seizoen een derde plaats behaalde in de tweede divisie C moest EMM op alle fronten laten gaan. Marathon werd tegen Hermes thuis met de neus op de feiten gedrukt. Het team slaagde er niet in om aanvallend een vuist te maken en verloor ondanks de redelijke draaiende defensie met 2-8. Nieuwkomer GSC kon de eerste helft in en tegen Gilze aanvankelijk in het spoor van de thuisploeg blijven. Na de rust verloor het team de aansluiting en de wedstrijd met 14-7. Olympus tenslotte maakte in de openingswedstrijd tegen het gepromoveer de Oase een zwakke periode door. In die tijd vlak voor en na de rust kon Oase terugkomen van een achterstand van twee doelpunten tot een voorsprong van zeven doelpunten. Deze dreun was teveel voor Olympus dat er niet meer in slaagde om de kloof nog verder te dichten en verloor met 16-13. FMJU1.Actief In de lweede helft werd duidelijk waar in staat de tegenstander van het scoren c de zwakte van de thuisploeg schuilt, af te houden. Aanvallend is het echter In de openingswedstrijd van de comp*. Verdedigend is het team redelijk goed axmoe troef Iedere keer als Marathon titie heeft EMM duidelijk een visite kaartje afgegeven. Actief, vorig jaar een van de betere ploegen in de tweede klas, werd ruimschoots afgetroefd. Slechts in de beginfase konden de Rotterdamse dames bij blijven 2-2. Na die beginfase kwam de motor van EMM pas op toe ren. Met een snelle break-out en geva rieerde combinaties op de cirkel slaag de de thuisploeg er steeds in om andere speelsters vrij voor de doel vrouw van de tegenstander te krijgen. Trainer Van Ginderen stak zijn tevredenheid over het debuut van zijn team in de tweede divisie niet onder stoelen of banken. „Voor de wedstrijd waren de dames erg gespannen. Tenslotte kenden ze de te genstanders niet en was het aanvanke lijk wat aftasten. Later liep het een stuk soepeler en werd de tegenstander steeds verder op achterstand gespeeld. Voor een openingswedstrijd kan je je geen betere start bedenken". Inhetspel van EMM kwamen de ingestudeerde combinaties redelijk uit de verf dit en de inzet van de thuisploeg leverde een riante 17-8 winst op in deze aantrekke lijke en sportieve partij. Gilze-GSC Hoewel de uitslag (14-7) doet vermoe den dat GSC veel minder was dan de thuisploeg ging de wedstrijd gelijk op. Gebrek aan routine bij GSC dat op de beslissende momenten belangrijke kansen liet liggen werd het verschil met Gilze. dat direct daarop die mogelijkhe den wel benutte, steeds groter. Voor de rust, bij de stand 6-4 voor Gilze, schoot GSC de bal uit een break out tegen de paal Uit de daarop volgende break wist Gilze wel te scoren waardoor de rust stand op 7-5 terechtkwam. Na de rust waren twee gelijksoortige situaties voor Gilze de voornaamste reden voor de overwinning. GSC kan ondanks de 14-7 nederlaag op een redelijk debuut terugzien. Marathon-Hermes In de eerste helft zag het er niet naai uit dat de thuisploeg een zware nederlaag zou lijden. Hermes dat snel een 2-0 voor sprong nam werd daarna goed in be dwang gehouden door de Vlissingse ploeg. Marathon kon door een doelpunt van Suzanne Huiszoon (penalty) en een aanval waaruit Matjan van Belzen SGOorde zelfs op gelijke hoogte komen. ZOLDER - Adrie de Korte uit Middel burg is zondag tijdens de laatste weg races meetellend voor het Nederlands kampioenschap, die gehouden werden in het Belgische Zolder, als achtste geëindigd. In de 50 cc-klasse interna tionaal legde De Korte beslag op een zesde plaats in de eindrangschikking. Winnaar van de race in de 50 cc-klasse werd Hans Spaan met Kreidler. De winnaars van de andere klassen waren. Klasse lot 125 cc: Ton Spek mei Special. 10 ronden in 20 01.5 (g.s. 127.700 km'uur); klasse tot 250 cc: Klaas Hernamdt met Yamaha, 12 ronden in 23 08.0 (g s. 132 650 km/uur), klasse tot 350 cc: Mar Schouten met Yamaha. 12 ronden in 22 59.2 (g.s. 133.496 knvuuri: klasse tot 500 cc: Willem Zoetmet Suzuki, 14 ronden in 25.07,9 (g.s 142.452 km'uur), zijspanklasse: Kleve'Kleve mei Yamaha. 12 ronden in 24 48.5 (g.s. 123.693 km/uur). MIDDELBURG - Bij de heren kan de eerste competiticronde maar beter snel worden vergeten. EMM, dat toch titelaspiraties koestert, werd in de openingswedstrijd meteen met de neus op de feiten gedrukt. Ook de klei ne opleving na de rust was niet vol doende voor de twee punten. Actief Rotterdam had aan het eind van het duel twee doelpunten meer over dan EMM 15-17. GSC liet in Den Haag bij AHC'28 onnodig de punten achter. De snelle start van de Goesenaren werd gevolgd door een te laconieke voort zetting waardoor AHC de winst met 16-14 in eigen huis kon houden. Olym pus moest in Rotterdam tegenstander Ancora voor laten gaan. De gedegra deerde Rotterdammers scoorden an derhalf maal zo vaak als de bezoeken de ploeg 15-10. EMM-Actief Even heeft EMM in de wedstrijd tegen Actief zijn ware kracht getoond. Daar voor speelde de ploeg ronduit zwak Omdat het niveau van die korte periode na de rust niet tot het einde kon worden vastgehouden kon Actief de achter stand weer ongedaan maken en EMM moest berusten in een nederlaag. Actief speelde eenvoudig handbal met een snel switchende aanval. EMM had met die overal opduikende tegenstanders achteraan veel meer moeite dan ver wacht werd. Omdat aanvallend te snel werd afgemaakt en de doelman van Ac tief zijn voorwaartsen erg snel de break out ln stuurde kreeg EMM geen vat op de tegenstander. Trainer Cees de Rid der had van zijn ploeg dan ook een bete re competitiestart verwacht. „We speel den te gespannen en kwamen niet in ons ritme. Voor de spelers moet dit in ieder geval de eerste waarschuwing zijn Dat is het enige positieve uit deze nederlaag". Eindstand: 15-17. AHC '28-GSC GSC Is in Den Haag ten onder gegaan op een manier die ook vorig seizoen veel puntenverlies voor de Goese handbal lers opleverde. Na een paar minuten leidde de ploeg van Frank Thiery met 4-1. In plaats van met dezelfde inzet door te werken werd er vooral in de de fensie te laconiek opgetreden De thuis ploeg maakte dankbaar gebruik van de ruimte die GSC bood. Het gevolg was dat GSC de voorsprong, die het zo snel had opgebouwd, ook weer erg snel kwijt was. De Hagenaars kwamen van 1-4 te rug naar een 8-6 voorsprong halverwe ge. Door deze ommekeer werd het zelf vertrouwen van GSC teveel onder mijnd om het AHC erg moeilijk te ma ken De thuisploeg liep weg naar 13-10 en kon omdat GSC speler Wim de Vrie- ze twee minuten naar de kant moest zelfs naar 15-10 weglopen. Omdat GSC toen met jeugdige invallers Peter Vier gever en Rene Olivier ineens wel in staat bleek om tempo te draaien kon het de nederlaag nog tot 16-14 terug brengen. Ancora-Olympus Te wisselvallig spel en slecht benutten van strafworpen heeft Olympus de das omgedaan, De matte start van de Vüs- slngers resulteerde al snel in een 4-1 achterstand. Olympus pakte toen de zaken wat resoluter aan en het actiever spel van de bezoekers met een snellere balcirculatie bracht na de rust de par tijen weer in evenwicht. Omdat Olym pus ook n a deze fase verzuimde om de mogelijkheden optimaal in doelpunten om te zetten kon Ancora na de rust een beslissende kloof slaan. Ancora maakte vijf doelpunten op rij en Olympus kon het wel vergeten. De wisselvallige speelwijze en het gebrek aan schot kracht waren de oorzaak van de eerste nederlaag van de Vlissingse handbal lers in dit seizoen. tegen een achterstand aankijkt wordt het een bijna uitzichtloze situatie om dat de ploeg erg moeilijk terug komt. Twee ongelukkige tegendoelpunten van Hermes waren voldoende om het doek voor Marathon te laten vallen, De ploeg slaagde er niet meer in om de ach terstand te elimineren maai- moest zelfs toezien dat Hermes wegliep naar een, geflatteerde maar wel verdiende 2-8 ze ge. Oase-Olympus Het wat matte optreden van Olympus in deze wedstrijd met daarbij opgesteld de zwakke periodes vlak voor en vlak na de rust kostte de Vlissingse ploeg de punten tegen Oase uit Roelofarends- veen. Vlak voorrust, de ploegen hielden elkaar tot dat moment aardig in even wicht. zag Olympus een 7-5 voorsprong tenietgedaan en omgezet in een 8-7 ruststand. Na de rust sloeg Oase in kor te tijd de beslissende kloof. Vier doel punten op rij beslisten de wedstrijd in het voordeel van de thuisploeg. Olym pus had vooral moeilijkheden met het surplus aan lengte bij Oase dat tot uit- drukking kwam in de vele afstands schoten van de sterk schietende op- bouwspeelsters van de thuisploeg. Geen mooi maar wel effectief handbal zonder onnodige franje leverde Oase een 16-13 zege op. ARNEMUIDEN - „Het moest er na tuurlijk een keer van komen, ergens zou de ongeslagen reeks gestopt wor den. Wc moesten er rekening mee hou den dat de extra-tegenstand die een koploper nou eenmaal ondervindt ons naar een eerste nederlaag zou bren gen". Wim Minnaard van TOP, de der deklasser in het veldkorfbal die ieder een verbaasde door een enorme start in deze competitie, kreeg zaterdag gel ijk. Bij Harga verloor TOP na vijf winnen de opvoeringen zijn eerste competitie wedstrijd met 6-5. TOP kreeg een eerste waarschuwing dat het dit keer wel eens moeilijk zou kunnen worden, toen de beginfase ze ker op naam van de thuisclub bijge schreven mocht worden. Tegen de ver houding in kwam TOP vla een straf- worp van Arie Schroevers nog wel op 0-1, maar daarna was het een tijdlang alleen Harga wat de klok sloeg. Dat overwicht wisten de gastheren van af- sfstand om te zetten in 3-1 en hoewel de gasten daarna nog terugkrabbelden (3- 2 bij rust. 3-3 meteen daarna door een sterk optreden van Blaas de Ridder) werd na die gelijke stand de pot defini tief beslist In een niet te stuiten rush liep Harga bij zijn tegenstander van daan, naar 6-3. Het gat was te groot. Dat .bleek in de - spannende - eindfase toen TOP heel dicht bij een puntendeling kwam. Verder dan succes van Jozien de Ridder (en 6-5) kwamen de Zeeuwen echter niet, de eerste verliespartij was een feit. „Maar", zei Mmnaard. „de ploeg is het er wel over eens dat in Arne- muiden deze tegenstander gepakt wordt". Een aanval van EMM op het doel van Actief ZEVEN TREFFERS ZEEUWSE DIANA NIEMANTSVERDRIET VOORBURG - Hellas heeft zich zU. dagavond in sporthal de Vliegermolet te Voorburg geplaatst voor de twetdi ronde van het zaalhandbaltoernooio® de Europese beker voor landskamploj, nen (dames). De tweede wedstrijd voo, de eerste ronde tegen Ascherbach uit Luxemburg leverde opnieuw een rui me overwinning op: 24-9. Bij de rusi stond Hellas al voor met 14-5. De plori had de eerste wedstrijd met 25-8 gt wonnen. Voor Hellas scoorden: Hannie de Kol lOx, Diana Niemantsverdriet 7x, Ingnj VAN Koppen 3x. Ingrid Huf 2x. Inge Barreveld en Margriet van Dijk lx, voor Ascherbach: Elisabeth Plrrotte 4x, Claude Bofferdlng 2x en Marie Franco) se Youssouf 3x. Er waren ongeveer 355 toeschouwers. ZDe Nederlandse bekerhouder zaal. handbal bij de heren, Sittardla, heef, zich zaterdagavond ondanks een neder laag bij de Luxemburgse club Berchen (20-23) geplaatst voor de tweede rondt van het toernooi om de Europese beker De Limburgers hadden het eerste met 30-13 gewonnen. Bfj de rust s Sittardia in Berchem overigens nog voor met 12-10. VLISSINGEN - Het afgelopen week einde waren er weer weinig successen voor de Zeeuwse basketbalteams. Bij de heren waren er kleine nederlagen voor Volharding en BV Souburg. Bij de dames bleef Dynamo'70 door een grote overwinning aan de leiding, maar Ma rathon en Valkenisse moesten de pun ten afstaan. Heren: Volharding-Kimbria Volharding heeft in de thuiswedstrijd tegen Kimbria heel lang op voorsprong gestaan, maar in de slotfase glipte de zege toch weer uit handen van de Goe senaren. Volharding, dat de geblesseer den Hans Hoogeboom en Sjef Koks voor langere tijd zal moeten missen, startte met een 13-3 voorsprong. Kim bria kwam terug en de score ging gelijk op tot een 39-40 ruststand. In de tweede helft trok een hard werkend Volharding het initiatief naar zich toe. Met Harm Boerma (24 punten) en Han de Jongh in een sterke rol werd een 71-64 voor sprong opgebouwd na 12 minuten. Toen kwam voor Volharding het keer punt in de wedstrijd. Harm Boerma werd bij een scoringspoging op zijn vijf de persoonlijke fout getrakteerd, zodat hij het veld moest verlaten. Kimbria schakelde over op een man-to-man. waardoor Volharding in de problemen kwam. Bij 77-76 kwamen de Maastrich tenaren langszij en zij beslisten de strijd met 81-88 in hun voordeel. Raak Meubelen-BV Souburg BV Souburg had in Den Bosch een rampzalige start Het basisvijftal van Raak Meubelen schoot erg zuiver en na iedere score sloten zij de Souburgers ge heel op. Dat leidde tot veel balverlies bij BV Souburg. Raak Meubelen nam daardoor een 31-8 voorsprong na 9 mi- nunten. Hierna kwam BV Souburg be ter in zijn spel, terwijl Raak Meubelen terugzakte. Na 17 minuten was de ach terstand verkleind tot 40-29. De rust stand was 49-35. Na de rust kwafri een goed spelend BV Souburg via Hans van de Linde terug tot 56-49. Een verrassing hing in de lucht, maar Raak Meubelen liep weer verder weg. Kees Minderhout (24 punten) bracht zijn ploeg nog terug tot 66-58, maar BV Souburg kon niet doordrukken. Via 78-64 werden de eind cijfers vastgelegd op 80-74. Stand beren hoofdklas Rush 5 2 3 4 369412 BV Souburg 6 2 4 4 374481 Kimbria 6 2 4 4 377481 Titanus 5 0 5 0 284411 Almonte 6 0 6 0 292-435 Volharding 6 0 6 0 374-515 Nepomuk Black Eagles Breda Pioniers Raak Meubelen 0 12 434-365 0 10 400-246 1 10 380-346 8 311-244 l 6 334-312 6 332-317 i 4 279-269 Westhavendijk 150 - Goes GOES - De grote verrassing in de twee de ronde van het persoonlijk schaak kampioenschap voor de jeugd viel in de hoogste leeftijdsgroep te noteren. Eelco Haak uit Middelburg moest het afleggen tegen Rudie de Smit uit Vlis- singen, die de jonge, talentvolle Mid delburger onbarmhartig met een ne derlaag confronteerde. Een half uur voor het einde leek het allemaal nog mee te vallen. Haak stond wel een pion achter, maar had, hoewel hij zoals ge woonlijk in tijdnood was, toch nog een venijnige aanval op de koningstelling van De Smit. De jeugdige Vlissinger, die al vaker van zich liet spreken, liet er echter geen twijfel over bestaan, pa reerde de aanval en won. Een half uurtje eerder had zich een klein drama voltrokken. Leo Hoves- tadt, een onmiskenbaar talent uit Ter- neuzen kwam tegen kanshebber Johan de Wolf uit Middelburg een volle toren voor te staan. De jonge De Wolf. die de bui zag hangen, trok ten aanval en ter wijl Hovestadt zijn dame in een onmo gelijke hoek had staan, leverde de Mid delburger een mataanval af waar geen kruid tegen was gewassen. Helmut Car- don had allang gewonnen van Pieter Jan Neele. zodat na twee ronder, de kaarten al enigszins zijn geschud. Car- don. De Wolf en De Smit voeren met Van der Zalm, die een punt cadeau kreeg wegens niet opkomen van Eric Jan Hengstmengel uit Middelburg, de ranglijst aan en Eelco Haak lijkt enigs zins uitgeschakeld. Het was overigens de dag van de regle mentaire punten en nullen wegens met opkomen. Behalve Hengstmengel wa ren in de A-groep Jan Pieterse en Gyelt Tuinstra niet verschenen en ook drie Vlisslngers kwarflen niet opdagen, nl Richard Quaadfiieg en Dejan Brandic in de B-categorie en Igor Ruwers in de C-groep. In de B-groep won Nick Dubbeldam van HWP uit Sas van Gent gemakkelijk van Erik Janse uit Terneuzen. terwijl Peter Ton uit Middelburg tegen Frank Sies uit Souburg het volle punt binnen haalde. Deze twee kanshebbers staan samen met Masjenka Dubbeldam uit Terneuzen aan kop. In de C-groep staat de derde deelnemende Dubbeldam ook aan kop. Michael Dubbeldam uit Ter neuzen won van Paul van Dyke uit Vlis- singen. De uitslagen: A-groep: E. Haak-R. de Smit 0-1. L. Hovestadt -J. de Wolf 0-1; P. Neele-H. Cardon 0-1: E. Hengstmengel-M. van der Zalm O-l(n.o.g J. Pieterse-G. Tuinstra 1-0 (n.o.g.i; P de Poortere-A. de Feyter 0-1; J. Mols-E. Voogd 0-1. B-groep: N. Dubbeldam- E. Janse 1-0; F. Sles-P Ton 0-1. Masjenka Dubbeldam-P Hovestadt 1-0; J, de Kraker-J. van der HUI 1-0; R. van Dï)ke-H. van Klaveren 0-1; J Baljeu-E Oreel 1-0; R. Quaadflieg-F. OreelO-1 (n.o.g.i, D Brandic-N. Marquinie0-1 (n.o.g.); A. Danlels-E. Kronenberg 1-0. C- groep W. Geldof-M. de Waal remise; P. van DiJke-M. Dubbeldam 0 1; M. Vos-Q Vermeu len 1-0; J. van de Vaart-I. Ruwers 1-0 (n.o.g,). Dames: Hoppers-Dynamo De dames van Dynamo'70 hebben in Roermond een gemakkei i jke 46-86 zege behaald tegen Hoppers. De bekende flitsende start van de Middelburgse ploeg leverde een 4-19 voorsprong op, Tot tevredenheid van coach Kees Rijn berg zakte Dynamo'70 hierna niet te rug. Men bleef goed de diverse syste men spelen, waarbij veel variatit werd gebruikt. Dit leverde een 24-4! ruststand op. Na de pauze werd dt voorsprong verder uitgebouwd naar 31-73. In de slotfase mocht Hoppers nog iets terugdoen. Eindstand 46-86. Valkenisse-Eastwood Tigers Valkenisse heeft tegen Eastwood Ti gers een goede wedstrijd gespeeld, maar in de slotfase moest men toch met een nederlaag genoegen nemen. Het al standsschot van Valkenisse was betet verzorgd dan in de vorige wedstrijd es via Lent Bevelander werd de stand m 10 minuten 11-11. Eastwood Tigen schakelde over naar een man-to-mai en nam door spelverdeelster Bernadet- te Magielse een 18-25 voorsprong bij rust. In de tweede helft begon bij Valke nisse Christien Vos voluit te draaien es zij schoot haar team naar een 32-31 voorsprong. Valkenisse had toen echUi zijn kruit verschoten en kwam de laat ste 10 minuten nog maar -e-en keer tot scoren. Eastwood Tigers deed dat beter en won daardoor met 34-39. Marathon-Erp '70 Marathon heeft tegen Erp'70 zijn twee de achtereenvolgende nederlaag moe ten slikken, waardoor zij het contact met de kop dreigen te verliezen. Eet goede start leverde nog wel een 6-fl voorsprong op, maar Erp'70 nam snel de leiding over 7-11. Tot het rustslg- naai bleef Erp'70 het sterkste team; 23- 30. Na de rust ging het aanvankelijk be ter bij Marathon, waardoor zij terug kwamen tot 35-36. Daarna kwam er bj Marathon volledig de klad in, waardoor Erp'70 door de tweeling-zusjes Van Eenbergen een riante 35-54 voorsprong kon nemen. De einduitslag werd 39-58 Stand dames hoofdklas Dynamo'70 Almonte Eastw. Tigers Erp'70 Kimbria Tantalus Condor Attacus OBC Agon SVH Hoppers Valkenisse WSC Vlrtus 6 0 12 5 0 10 291-214 5 1 10 284-251 4 2 8 291-25! 3 2 6 317-255 3 3 6 259-285 3 3 6 282-323 2 1 4 140-125 2 2 4 151-151 2 3 4 242-26 1 4 2 233-285 1 5 2 269-381 0 3 0 116-162 0 5 0 168-223 0 5 0 207411 HULST - Het was zaterdag een slechte dag voor de Zeeuwse ploegen in de verschillende landelijke competities. Behalve de heren van Morres <3-1 tegen EVVC) kwam er geen enkel team tot winst. Vooral dc nederlaag van de dames van Morres was belangrijk, want het verlies van 3 1 kwam tot stand tegen lijstaanvoerder Viano, dat zich daardoor steviger bovenaan nestelde. Een aanval van Morres stuit op het blok van EVVC. De wedstrijd tussen Marathon en het thuisspelende Olkos. beide optredend als kersverse debutanten in de tweede divisies, is een bar slechte vertoning ge worden. Rommelig, met grove tacti sche verdedigingsfouten. Oikos. de minst slechte, won tenslotte, doordat Marathon eenvoudig niet in staat bleek de fouten van de thuisclub, die vaak erg onbesuisd aanviel, voldoende af te straffen. Vooral de Vlissingse pass was abominabel. Nadat Oikos de eerste set zegevierend had afgesloten en Mara thon de tweede met 15-5 gewonnen had. stond het in het begin van de derde set 5-2. In één opslagbeurt (!i liep de thuis club toen weg naar 14-2. een voorbeeld van de fouten die Marathon stoppend maakte, Ook vanuit de eigen opslag konden de Vlissingse dames niet tot aansprekende acties komen. Vanaf een 8-11 voorsprong in de vierde set liet men alle kansen voor tenminste één winst punt liggen en Oikos kon tenslotte via 15-11 de 3-1 zege bijschrijven. Enerzijds was Morres zichzelf niet in de topper tegen Viano. anderzijds moet ge steld worden, dat Viano op een aantal punten gewoon erg sterk speelde. Voor al de opslag van de Rotterdamse dames was erg goed en daaruit werden dan ook veel punten, direct of indirect, ge scoord. Toen de pass steeds moeizamer gebracht kon worden aan de Zeeuwse kant van het net, verdween daar met een ook de nodige durf. Het verweer werd voorzichtiger en dat speelde Via no nu Juist in de kaart. In de derde set. vai 11-15 en 15-8 was het Intussen 1-1 geworden, gaf coach Jo Everaert de op dracht vrijuit te spelen. De 5-1 achter stand werd omgebogen in een 14-15 voorsprong, maar ondanks het stuwen de werk van José de Theye en Maria de Rechter, was het toch de thuisclub die deze set winnend afsloot. Ook de vierde set werd door Viano. volkomen terecht overigens, gewonnen. „We beginnen het langzamerhand te merken dat het hele team door de week buiten Zeeland traint", verklaarde Jo Everaert berus tend. Ook tegen Zebra's uit Oudenbosch kon debutant in de derde divisie Savok niet tot winst komen. Via 15-9.15-12.5-15 en 15-5 werd het uiteindelijk 3-1. „Het zijn steeds de zenuwen die ons parten spe len". legde trainer Gerard Gillissen na afloop uit. „In de eerste set slaan ze bij voorbeeld negen opslagen fout, in de tweede set wordt er bij 12-12 een dom me fout gemaakt en meteen zijn ze de kluts kwijt, in de vierde set zien ze in eens de mogelijkheden toch nog een punt te pakken en weg zijn ze weer. Daarom ook is het nodig dat we één wedstrijd winnen, dan zijn ze er volgens mij overheen". Dat winnen zal volgens Gillissen nog wel een week of twee du ren. „Maar vanmiddag waren ze ge woon sterker. Daarom komen die pun ten er op den duur heus wel". Zwakke punten De 3-1 overwinning van de heren van Morres op EWC mag gezien de krachtsverhoudingen eigenlijk alleen maar normaal genoemd worden. Mor res had van tevoren de zwakke punten van de Vlissingers, de zwakke stop van sommigen en de trage verdediging van anderen, nog eens goed doorgesproken en vooral in de eerste twee sets werden die achilleshielen regelmatig bestookt Bovendien varieerden de Hulstenaren aan het net naar hartelust en behalve de nodige punten, leverden die acties ook nog een flinke psychologische winst op. Vooral het feit, dat Piet Hame link weer eens op de bank aanwezig kon zijn om te coachen, gaf volgens manus je-van-alles Jan Schut veel rust. „HIJ bekeek het van de kant. zag de zwakke plekken bij EWC en gaf zijn -anwijzin- gen". De setstanden waren 4-15. 9-15. 15-12 en 7-15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 12