Inwoner Dreischor beboet voor verwaarlozen hond Uiterlijk Hoedekenskerke ligt de voor de komende jaren vast RAAD DUIVELAND STEMT IN MET TOERISTENBELASTING Duiveland ook in de brandweerkring Kritiek op passeren commissies weekend diensten PZC/streek6 ~j WISSEL SCHOUW**' KANTONRECHTER ZIERIKZEE ALS ECHTE HANDOPLEGGERS zó werken de vakmensen van hofka sampermans GEMEENTE REIMERSWAAL DE PZC g bedrijfspand fotostudio hans nijs 'de bussel' 15, goes-zuid. tel. 01100-20077 buurtwerk Goes-Zuid vergadert GOES - Het algemeen bestuur van de stichting buurtwerk Goes-Zuid houdt woensdag 15 oktober een openbare ver gadering in buurthuis De Pit aan de Ap pelstraat. Gepraat wordt onder meer op het opnemen van een werkgroep huurdersbelangen binnen de stichting, over de begroting, de raad voor het op bouwwerk en de gehouden wijkavond. De vergadering begint om 20.00 uur. SCH. DUIVELAND. THOLEN, ST.-PHILIPSLAND 11-12 OKTOBER Sch.-Duiveland, alarmnummer: 01100-14444 Tholen en St.-Philipsland: 0011 Artsen: Zierikzee, Noordgouwe: v.a. vrijdag 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-2080. Westhoek, Brouwershaven: v.a. vrij dag 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: L. A. M. Bruel, Markt 30-32, Brouwershaven, tel. 01119-280. Spreekuur voor spoedge vallen 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: M. M. v. d. Berg, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Stavenisse, St.-Maartensdijk, St.-An- naland, Scherpenisse: (patiënten van dokter v. d. Bel), J. M. v d. Bel. St.- Maartensdijk, tel. 01666-2400. St.-Philipsland en Nw.-Vossemeer: H. Menger, St.-Philipsland. tel. 01677-500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padt), R.H Padt,Schoolstr.33.Poortvliet,tel. 01662-400. Dierenartsen: Haamslede: M. K Buth, tel. 01115-2254 v.a. zat. 9.00 uur. Scherpenisse: A. Rinses, teL 01666- 2596. spreekuur vrijdag 18.30-19.00 uur en zat. 9.00-9.30 uur. Wijkverpleging: Tholen, St.-Philipsland: zuster M. de Smit, St.-Maartensdijk. tel. 01666-2222 Schouwen: zuster R. Adriaanse, Gaan- derseweg 1, Dreischor, tel. 01112-341. Bruinisse en Duiveland: zuster P. v. d. Velde, L. Achterweg 10. Oosterland, tel. 01114-2050. Zierikzee: zuster T. de Ronde, Schoolstr. 20, Bruinisse. tel. 01113— 1729/1425. NIEUWERKERK - De raad van Duive land heeft besloten een toeristenbelas ting in te voeren. Daartoe stelde de raad donderdagavond tijdens de ver gadering in het gemeentehuis te Nieu werkerk een door burgemeester en wethouders gepresenteerde verorde ning vast. Dat gebeurde met algemene stemmen, maar niet zonder kritiek en verwondering over het feit, dat het col lege bij het opstellen van de verorde ning niet te rade is gegaan bij de com missies voor financiën en recreatie. PvdA-fractievoorzitter C. J. Hillebrand noemde het voorbijgaan aan de com- FNV Goes vormt werkgroepen GOES - De afdeling Goes' van de FNV heeft drie werkgroepen ingesteld die het bestuur gaan adviseren. Er is een werkgroep wonen waarin zaken als het streekplan Midden-Zeeland en de nota ruimtelijke ordening Goes aan de orde komen. De werkgroep ledenbin ding/propaganda probeert meer con tacten te leggen met de leden door mid del van informatiestands op de markt en tentoonstellingen en gaat na of er ledenbindingsavonden gehouden kun nen worden. Dan is er nog een werk groep vrouwen en jongeren die de ko mende maanden voor beide groepen bijeenkomsten gaat organiseren. De drie werkgroepen zijn een blijk van de inzet waarmee de Goese FNV-afde- ling het nieuwe vergaderseizoen is be gonnen. Op het programma staat ver der een reeks vergaderingen, cursussen van de vakbondsschool, informatie avonden over belastingen en sociale verzekeringen en discussie-avonden. Ledenvergadering Rabo-bank Zierikzee ZIERIKZEE - De algemene vergade ring van de Rabo-bank Zierikzee en om geving wordt maandag 20 oktober ge houden in de benedenzaal van het Huis van Nassau (19.30 uur). Collecte OUWERKERK - De collecte ten bate van de vereniging 'Kinderzorg' m Mid delburg heeft in Ouwerkerk in het der de kwartaal van 1980 197,42 opge bracht. missies 'een frappant gemis'. „De raad voelt zich kennelijk met de rug tegen de muur gezet", zo stelde zijn CDA-collega J. van der Maas. Maar dat is toch be paald niet de bedoeling van het college geweest, aldus reageerde burgemeester J. van Bommel. „Jammer, dat de commissies niet mee konden praten". „Het passeren van commissies verwondert ons", aldus ver der achtereenvolgens A. van Klinken (sgpl en E. P. Kuin (vvd). De VVD- woordvoerder liet bovendien weten grote moeite te hebben met tal van on derdelen van de redactie van de veror dening. Hij signaleerde met name on duidelijkheden in de omschrijvingen van begrippen als woningen en cara vans. Uit het antwoord van burgemeester Van Bommel werd duidelijk, dat het college kennelijk onder enige druk .heeft gestaan om de nieuwe verorde ning in verband met de nog te verkrij gen koninklijke goedkeuring op tijd in de raad te brengen. Overigens stelde de burgemeester, dat het opstellen van het stuk niet overhaast is gebeurd. „Eigen lijk hebben we er niet bij stil gestaan de commissies te horen. Er is wel overleg geweest met de campirfgexploitanten. Van die zijde zijn geen problemen naar voren gekomen", aldus de burgemees ter. Oud-papieractie SINT-ANNALAND - De koninklijke fanfare haalt maandag vanaf 18.30 uur oud papier op te Sint-Annaland. De op brengst komt ten goede aan het instru mentenfonds van de fanfare. Tennistoernooi Ouwerkerk OUWERKERK - De tennisvereniging 'Duiveland' in Ouwerkerk hield voor de tweede maal het zogenaamde echtpa- rentoernooi. Hieraan namen vijfen twintig paren deel. De finale ging, ve nals vorig jaar. tussen I. en P. Vreeke en J. en G. Oele. De heer en mevrouw Vree ke wonnen deze wedstrijd. Op de derde plaats eindigden H. en W. Lely, vierde werd net echtpaar E. en C. Nolet. BURGEMEESTER: ALLEEN VOORDELEN NIEUWERKERK - Duiveland is toegetreden tot de gemeenschappelijke regeling regionale brandweerkring Noord- en Midden-Zeeland. Een goede zaak. aldus burgemeester J. van Bommel over de beslissing van de raad om tot aansluiting over te gaan. Tijdens de donderdagavond in het ge meentehuis te Nieuwerkerk gehouden vergadering had de raad over het alge meen geen grote moeite met de komen de reorganisatie. Dit temeer niet na de stellige verzekering van de burgemees ter dat de plaatselijke brandweer volle dig zal blijven functioneren onder di rect gezag van het college en de eigen commandant. Een aantal zaken wordt gemeenschappelijk geregeld maar ver der verandert er nauwelijks iets. Er komt wel een ander alarmeringssys teem. Dat kan echter alleen maar beter zijn dan het huidige weksehellen-sys- teem. Zo legde de raadsvoorzitter uit in antwoord op desbetreffende vragen van PvdA- en SGP-zijde. Burgemeester Van Bommel signaleer de de gevaren van het vervoer van ge vaarlijke stoffen over de vele kilome ters lange door Duiveland voerende Rijksweg 18. „Op die weg kan elk mo ment iets verschrikkelijks gebeuren met gevaarlijke gassen of chemicaliën. Het is bijzonder belangrijk dat de brandweer bij een dergelijke calami teit een beroep op de specialistische hulp van de brandweerkring kan doen". Met drie SGP-stemmen tegen besloot de raad een eenmalige subsidie van zes cent per inwoner te verlenen in de kos ten van de vorige maand te Brouwers haven gehouden emancipatie studie dag. De zangvereniging te Nieuwerkerk krijgt een subsidie van 500,-. Directe service aan particulieren bedrijf, van 2e wagen tot wagenparki Gespecialiseerd In topmerken als Mlchelln.én andere beste banden voor Iedere beurs. VRIJDAG 10 OKTOBER 1980 ZIERIKZEE - „Een ernstig geval van verwaarlozing. De inspec teur van de dierenbescherming en de politie troffen uw hond in zeer droeve staat verkerend aan. Het veel pijn lijdende dier moest worden afgemaakt: het was te laat om z'n gekwetste poot nog te laten genezen". Kantonrechter mr W. F. van Solinge gaf donderdag in de Zierikzeese rechtszaal aldus J. van de S. uit Dreischor te verstaan in hoge mate in gebreke te zijn gebleven zijn zwaar zieke herdershond naar behoren te verzorgen. Een uiteindelijk te hulp geroepen dierenarts moest constateren dat bots plinters in de rechtervoorpoot een ern stige infectie hadden veroorzaakt. De herkomst van de splinters in de ge-i kneusde voorpoot van de hond werd tij dens de zitting overigens niet duidelijk. Mr van Solinge signaleerde geruchten over dierenmishandeling die in ver band met de mogelijke oorzaak van de kneuzingen en botsplinters over Van de S. 'in de buurt' de ronde doen. Hij gaf dit de verdachte pas te verstaan toen deze bleef volharden 'alles maar dan ook al les voor zijn hond te hebben gedaan' Officier van justitie mr R. D. E. Daver- schot wilde ernst maken met het proces verbaal van de dierenbescherming. „De Bromfietser rijdt in Zierikzee twee mensen aan ZIERIKZEE - Een vijftienjarige brom fietser heeft donderdagmiddag op het Havenplein in Zierikzee twee mensen aangereden die hierbij lichtgewond raakten. De jongen, M. B. uit Ouwerkerk, kwam met zijn brommer uit de richting van de Mol en wilde de noordkant van het plein oprijden. Hij zag te laat dat hier éénrichtingsverkeer geldt en maakte een manoeuvre waarbij hij achtereen volgens de voetgangster A. L. O. S. uit Zierikzee en de fietster J. G. aanreed, die hierbij lichte verwondingen oplie pen. M. B. stapte hierna van zijn brom mer af en gaf het voertuig mee aan een vriend. De politie was spoedig ter plaat se en rekende B in. De brommer is voor technisch onderzoek in beslag geno men. hond was al minstens vyf weken kreu pel. Er is sprake geweest van onvol doende verzorging. De verdachte ging pas naar een dierenarts .na tussen komst van de politie", aldus de officier. De uitspraak was overeenkomstig de eis: een geldboete van 150,- of drie da gen hechtenis. Vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Deze uitspraak van mr Van Solinge, conform de eis betrof de Roosendaler J P. C. van B. die op 7 mei van dit jaar met een snelheid van 122 kilometer over een gedeelte van de Zeelandbrug gereden zou zijn waar in verband met werk zaamheden slechts een snelheid van 50 kilometer was toegestaan. De Roosen daler verliet straffeloos de zittingszaal omdat met name zijn identiteit als be stuurder van de ter plaatse door de poli tie gefotografeerde personenwagen niet voldoende bewezen kon worden. Aanrijding Voor het aanrijden van een bestuur ster van een bromfiets bij het overste ken met een vrachtwagen van een fietspad langs Rijksweg 18 onder Dui veland veroordeelde de kantonrechter conform de eis chauffeur M. N.te Kort- gene tot een boete van 150,- of drie dagen. De man had de bromfiets niet zien aankomen op het moment dat hij vanaf de Parallelweg via het fietspad de Rijksweg wilde oprijden. De Dirkslander P. P. veroorzaakte een botsing op Rijksweg 18 toen hij nabij Oosterland met zijn auto linksaf het parkeerterrein van een restaurant wil- B en w Zierikzee presenteren ontwerp Radioamateurs Tholen gemeentebegroting houden feestavond THOLEN - De vereniging 'Radio Ama teurs Tholen' (RAT) houden zaterdag een feestavond in 'Hof van Holland' in Tholen. Aan deze feestavond, die om 20.00 uur begint, wordt medewerking verleend door 'Arya en de Hilltops'. Vrouwencafé bijeen ZIERIKZEE - Het vrouwencafé te Zie rikzee houdt dinsdag 14 oktober een thema-avond in de Witte Raaf. De theo loge Irmgard Weveringe behandelt van af 20.30 uur het onderwerp 'Feminisme en theologie'. Bestuur stichting ZIERIKZEE - Burgemeester en wet- houders van Zierikzee willen de raad in de vergadering op 14 oktober de ont werp gemeentebegroting 1981 en het meerjarenperspectief 1981 tot en met 1984 aanbieden. De begrotingsstukken worden vervolgens in de financiële commissie behandeld op dinsdag 4 no vember. De eerste begrotingsvergade ring van de raad vin9t plaats op maan dag 24 november. Dan komen de alge mene beschouwingen en het antwoord van het college aan de orde. Voor de tweede begrotingszitting komt de raad bijeen op donderdag 27 november. Voor de behandeling van andere zaken dan de begroting vergadert de raad van Zie rikzee op dinsdag 18 november. de oprijden. Eis en uitspraak 100,- of drie dagen, H. P. I. de J. uit 's-Heer Arendskerke kreeg een identieke reke ning gepresenteerd wegens te hard rij den op de Provincialeweg bij de Val te Zierikzee. A. B. uit Nieuwerkerk hoorde zich veroordeeld tot een boete van 100,- of twee dagen omdat hij auto ge reden had zonder geldig kentekenbe wijs deel ni. De eis was 120,-. M. van I. uit Veen kwam een voorrangsfout op de kruising Rijksweg 18-Kapelleweg gelijk aan de eis te staan op een boete van 125,- of drie dagen. Kleuterschool te Oosterland houdt jaarlijkse oudravond OOSTERLAND - De openbare kleuter school te Oosterland houdt dinsdag de jaarlijkse ouderavond in de gemeen schapsruimte van de school aan de Van den Abeelestraat. De agenda vermeldt onder meer het jaarverslag, het financiële verslag, de oenoemlng van een kascommissie en een bestuursverkiezing. De dames Da ne en Vleeshouwers zijn periodiek aftre dend en hebben zich niet herkiesbaar gesteld. Kandidaten voor vacante be stuursfunctie zijn de dames Heijman, Nuyens, Stouten, Wijnstekers en Van der Voordt. Na de pauze wordt de film "Verstoppertje' vertoond. De heer G. de Groot van de stichting 'Jeugd Schou- wen-Duiveland' leidt vervolgens een discussie in over de plaatselijke spe'el- mogelijkheden. Tot slot is er gelegen heid het werk van de kleuters te bekij ken. Leidster neemt afscheid van zondagsschool te Sint-Annaland SINT-ANNALAND - Leidster mejuf frouw N. Ampt neemt zondag afscheid van de hervormde zondagsschool te Sint-Annaland. Dit gebeurt tijdens een bijeenkomst, onder leiding van ds M. D. Geuze, in de Nederlands hervormde kerk te Sint-Annaland. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Mejuffrouw Ampt treedt binnenkort in het huweliik. Aquariumvereniging 'Schouwen-Duiveland' houdt bijeenkomst ZIERIKZEE - De aquariumvereniging 'Schouwen-Duiveland' houdt van daag. vrijdag, een bijéénkomst in café 'Marktzicht' te Zierikzee. De bijeenkomst staat geheel in het te ken van de onlangs gehouden landelij ke hui3keuring. De heer Van den Berg vertoont dia's van aquaria. Arie Ver meer uit Nieuwerkerk behaalde bij de gezelschapsbakken tijdens de landelij ke keuring de derde plaats en Pieter Vink, eveneens uit Nieuwerkerk. de achtste prijs bij de speciaalbakken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. VERKOPEN DOET ADVERTEREN ALLEEN HUIZENBOUW AAN DORPSRAND Luchtfoto Slagboom en Peeters Burgemeester en wethouders van Rei- merswaal maken bekend dat de heer J. Lokerse, Zandweg 20A te Kruiningen een (gewijzigde) aanvraag om vergun ning heeft ingediend voor de bouw van een garage met bedrijfswoning aan de Zandweg te Kruiningen, op het perceel kadastraal bekend gemeente Kruinin gen, sectie N, no. 105. Volgens het gel dende Plan in hoofdzaak Kruiningen heeft het betreffende perceel een agrari sche bestemming. Het bouwplan is wel in overeenstem ming met het door gedeputeerde staten goedgekeurde, maar nog niet onherroe pelijke bestemmingsplan Buitenge bied. Zij zijn voornemens om, vooruitlopend op het onherroepelijk worden van dat bestemmingsplan, aan de realisering van het bouwplan medewerking te ver lenen door Ingevolge artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstel- ling te verlenen van de voorschriften van het geldende bestemmingsplan. Tegen het verlenen van de vrijstelling kunnen binnen 14 dagen na deze be kendmaking schriftelijke bezwaren worden ingediend bij hun college. Ge durende deze termijn ligt het bouwplan ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken voor iedereen ter inzage. Kruiningen, 10 oktober 1980. Burgemeester en wethouders van Reimerswaal. De burgemeester, H. Boer. De secretaris, D. Boone. 'banden'' zijn onze specialiteit; wij adviseren pas een nieuwe band als wij voelend, metend, constaterend, weten waarom de oude snel versleten of beschadigd was. Dan raden w(J type, soort en merk aan, om u veilig en zuinig de komende kllometerjaren te laten rijden. Binnenrijden en raad vragen Is kosteloos, 2x per jaar laten keuren Is gratis. Moet u dóén bij het dichtstbijzijnde van onze 22 vestigingen. Goes Ringbaan west 2 tel. 01100-16952 vraag naar bedrijfsleider J.W.Oonk HOEDEKENSKERKE - Het aange zicht van het Borselse dorp Hoede kenskerke zal de komende jaren, zoals de gemeentelijke en provinciale plan nen er nu uitzien, weinig veranderen. Er staan maar weinig ontwikkelingen voor Hoedekenskerke op het program ma en zo die er al zijn, zijn ze niet van belang voor het uiterlijk van het uit het begin van de tweede eeuw bestaan de dorp. Wel staat er binnen een afzien bare periode de bouw van een zestal' woningwetwoningen te wachten. Deze woningen moeten komen op het ter rein dat nu nog door de sportvereni ging Hoedekenskerke als oefenveld wordt.gebruikt. Deze sportvereniging verhuist naar een nieuw sportveld aan de (op de foto) linkerzijde van het dorp. Dit vëld is gelegen achter de molen. Overigens kan dit nieuwe terrein pas in 1982 in gebruik worden genomen. Op het oude oefenveld is in totaal plaats voor 22 woningen. Dat de woningen er komen is duidelijk. Wat nog niet zo duidelijk is, is de toe komst van het dorpshuis 'De Griend'. Dit dorpshuis zou uitgebreid en verbe terd worden, maar tot nu toe is daar nog niet zoveel van terechtgekomen. Deze plannen zijn zelfs al enkele keren opge schoven in de investeringsnota van de gemeente Wat ook niet is doorgegaan, is het aan leggen van een rondweg. Daarmee is het provinciaal bestuur enkele jaren ge leden, nadat al een begin was gemaakt, gestopt. Toch speelt het gemeentebe stuur nog wel met die gedachte. Indien die rondweg er komt. behoeft het ver keer niet meer door de smalle straten van de dorpskern. Dat zou met name voor het vrachtverkeer van de in Baar land gevestigde uienfabriek een hele verbetering betekenen. Het tracé van die rondweg gaat langs de voormalige veerhaven en"langs "de spoorlijn die daaf loopt. Op de foto is ook de lichtge kleurde weg të zien die destijds door de provincie is aangelegd. Deze sluit aan op de weg naar 's-Gravenpoider Wat in ieder geval niet door zal gaan is de aanleg van jachthaven in Hoede kenskerke. Daarvan is enkele jaren ge leden wel sprake van geweest. Het ging om een jachthaven met 400 ligplaatsen. Van de zijde van de provincie is toen echter gesteld dat een uitbreiding van recreatieve voorzieningen aan de Wes- terschelde niet gewenst is. Het provin ciaal bestuur achtte het bezwaarlijk in verband met het drukke scheepvaart verkeer op die zeearm. Een probleem met die haven is ook het feit dat hij jaarlijks nagenoeg dicht- licht. Er liggen overigens wel plezier- vaartuigen in de voormalige veerhaven van Hoedekenskerke (vroeger werd I vandaar een veerdienst met Terneuzen onderhouden). Deze bootjes worden I voornamelijk gebruikt voor de sport- visserij. Een uitbreiding van deze vorm I van recreatie is daar eveneens niet toe- I gestaan. Te koop gevraagd: omgeving Goes s Oppervlakte 400 600 m2, hoogte 4 meter. Goede bereikbaarheid vereist. I g I. van Waarde, Goes, B telef. 01100-14293.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 30