'Genezing' homosexuelen door psychotherapeut BTW-pÜchtigheid is knelpunt bij onderhandelingen oeververbinding Verdachte bekent moord Belgische Onrust bij De Schelde neemt toe Frans bedrijf onderzoekt zeebodem bij Walcheren almanak COC WIL ACTIES TEGEN MIDDELBURGER dagen Kerncentrale Borssele enkele buiten bedrijf MINISTERIES VERKEER EN WA TERSTAA T EN FIN ANCIEN VRIJDAG 10 OKTOBER 1980 GOES - Het COC (de Nederlandse vereniging tot integratie van homosexualiteit) wil acties gaan ondernemen tegen de Zeeuwse psychotherapeut drs. J. J. A. van Strien. De psychotherapeut uit Kerkwerve is kort geleden in Middelburg begonnen met een therapiegroep voor homosexuelen. Uitgangspunt van drs. Van Strien daarbij is, dat homofilie te genezen is. Maar, zegt het COC. dat is volstrekte onzin. Het COC meent, dat de benaderingswijze van de psychotherapeut er toe kan leiden dat de problemen van homofielen, die bij hem aankloppen, vroeg of laat zullen verergeren. De psychotherapeut zelf wijst die kritiek met klem van de hand. „Kijk, het COC kan natuurlijk moeilijk anders reageren, want het is meer een reclamevereniging voor homosexualiteit dan iets anders, dacht ik". Van Strien nadelige gevolgen kunnen hebben voor de patiënt. ..Het kan cr toe leiden dat mensen naderhand nog meer in de war raken. Want ik vermoed dat hij probeert om de problemen te onder drukken. Zo van: "gewoon maar aan an dere dingen denken en dan los je pro bleem wel automatisch op". Maar dat is niet de methode, want die problemen komen gegarandeerd terug, alleen in veel ergere vorm". Gesprek Volgens een woordvoerder van het COC in Amsterdam is het uitgangspunt dat drs Van Strien bij zijn therapie han teert volslagen belachelijk. „Die me neer beschouwt homosexualiteit nog steeds als een stoornis en een ziekte, en hij gaat ervan uit dat dit te genezen is". Bij het COC wordt er serieus over ge dacht om stappen te ondernemen. „In welke vorm is nog niet bekend. Maar het is wel duidelijk dat er iets gaat ge beuren". In het jongste nummer van "Sek'. een landelijke uitgave van het COC. wordt forse kritiek geuit aan het adres van de Zeeuwse psychotherapeut. Naar aan leiding van advertenties, waarin drs. Van Strien aankondigde van start te zullen gaan met de therapiegroep. schrijft 'Sek' badinerend' „Hoera, ho mosexualiteit is weer te genezen. Met twaalf a vierentwintig weken a raison van vijftig gulden per keer helpt drs. Van Strien u van uw neurose af'. Nog een citaat „De beroepsorganisatie van psychotherapeuten is inmiddels bezig om het beroep te beschermen, zodat niet iedere dilettant als Van Strien de gelegenheid krijgt op eigen houtje men senlevens te vermelen" Dick Tieges van de Walcherse afdeling van het COC: „Wij zijn op het ogenblik inderdaad bezig om te proberen daar iets tegen te ondernemen" Naar de mening van Dick Tieges staat het vast. dat therapieën als die van drs. CDA en VVD willen niet wachten met behandeling Cogéma AARDENBURG - De verdachte van de moord op de 48-jarige Laurette Deras in Sint-Anna ter Muiden heeft donderdagavond om kwart voor elf een volledige bekentenis afgelegd. De rijkspolitie kon nog geen bijzonderheden geven over motief en precieze toedracht. Wel werd bekend gemaakt, dat de moord in de nacht van vrijdag op zaterdag in Zceuwsch-Vlaanderen is gepleegd. De 29-jarige verdachte A. A. H. uit Eeklo werd woensdagavond gearresteerd. Donderdagavond vroeg nog deelde de politie mee ervan overtuigd te zijn, dat hij bij de moord was betrokken. Tieges wil allereerst tot een gesprek komen met de psychotherapeut. „En dan zullen wij hem wijzen op z'n toch wel kwalijke praktijken en met name op de gevolgen daarvan; we willen hem duidelijk maken dat volgens ons homofilie niet uit tc bannen is uit een individu. Hij redeneert: 'homofielen zijn ziek, de ene ziekte kun je bestrij den met een tabletje en deze ziekte kun je bestrijden met mijn therapie'. Van Strien speculeert daarbij, en dat is juist het gemene van de hele zaak. op mensen die in een labiele toestand ver keren, en hij wil daar op een bepaalde manier financieel van profiteren'. Volgens Dick Tieges is al eerder aange toond dat een benaderingswijze als die van de Zeeuwse psychotherapeut men sen schade kan berokkenen „Youth for Christ bijvoorbeeld tracht ook iets der gelijks te doen. Ik noem dat voorbeeld maar even omdat het COC dat het laat ste half jaar, net als trouwens allerlei andere instanties, nogal tegenin is ge gaan. Dit soort pogingen van - ik noem maar weer - Youth for Christ om de diepste gevoelens van een individu om te vormen, gaat meestal gepaard met een puinhoop achteraf. En sommige mensen ondervinden daar blijvende schade van". Tot nu toe heeft het COC nog geen con tact gezocht met drs. Van Strien. „We willen eerst voldoende gedocumen teerd zijn". Mocht een eventueel ge sprek onbevredigend verlopen, dan zal het COC in ieder geval op alle mogelij ke manieren homosexuelen waarschuwen niet met de psychotherapeut in zee te In een reactie verklaarde drs. Van Strien niet op de hoogte te zijn van de kritiek die het COC op hem heeft. Vol gens de psychotherapeut zijn de verwij ten van het COC volslagen onterecht. Hij zegt ervan overtuigd te zijn. dat ho mosexualiteit wel te verhelpen is. „Dat is niet betwijfelbaar Er is ook geen en kel wetenschappelijk onderzoek dat anders uitwijst." Drs. Van Strien be handelt - zegt hij - al sinds vele jaren homosexuelen. „Alleen omdat er nogal wat dingen gemeenschappelijk zijn aan vrij veel homosexuelen heb ik het nu voor het eerst in groepsvorm gegoten." Volgens Van Strien heeft hij daarop 'een stortvloed van reacties' gekregen, maar geen enkele negatieve Hij istin principe bereid om een ge sprek met het COC te voeren. Maar: „Het zal er een beetje van afhangen. Ik wil toch wel enigszins garanties heb ben dat een dergelijk gesprek min of meer te goeder trouw wordt gevoerd." BIJ SINT-ANNA TER MUIDEN Gereedschap gestolen in Vlissingen VLISSINGEN - In de naght van woens dag op donderdag is bij twee inbraken in Vlissingen een aantal gereedschap pen gestolen. Op een nieuwbouwpro ject aan de Mercuriusweg werd een keet opengebroken van het aannemingsbe drijf Slavenburg uit Schiedam. Een slijpmachine wordt vermist. Een twee de inbraak betrof een directiekeet van het aannemingsbedrijf Christiaanse uit Vlissingen. Hier wordt een aantal ge reedschappen vermist ter waarde van ongeveer 2.500.De directiekeet staat op het nieuwbouwterrein aan de Her- mesweg. Koudekerkseweg wordt gedeeltelijk afgesloten VLISSINGEN - De Franse maatschappij 'Compagnie Générale de Geóphysique' verricht momenteel voor de kust van Walcheren een sysmografisch onderzoek. Dat geschiedt in opdracht van de NAM, de Nederlandse Aardoliemaatschappij. De werkzaamheden worden verricht met een Noorse trawler en twee Panamese vaartuigen. Ook twee Nederlandse vaartuigen zijn bij het onderzoek ingescha keld, de "Taurus Si' een voormalig Arnemuidens vissersvaartuig en de 'Antares IV" een boot die in 1977 door het Nederlands loodswezen werd verkocht. Zij varen nu in charter voor Seateam Offshore Survey Support uit Den Helder. iVan onze Haagse redacteuri DEN HAAG - De Tweede-Kamerleden Zijlstra (PvdA), Jansen (PPR) en Lam- bers-Hacquebard (D'66l hebben niet veel bereikt met hun brief waarin zij stelden onoverkomelijke moeite tc hebben met het feit dat het Cogema- PZEM-opwerkingscontract slechts vertrouwelijk mag worden ingezien. De kamercommissie voor de kernener gie heeft donderdag afgesproken dat er volgende week met minister Van Aar- denne onder meer gesproken wordt over de vraag hoe je in een openbaar debat moet omgaan met vertrouwelij ke gegevens, en vastgesteld dat het be zoek van PZEM- en Cogema-deskundi- gen gewoon doorgaat. Kamerleden van CDA en VVD vinden niet dat behandeling van het Cogema- contract opnieuw, om procedurele re denen, moet worden opgehouden. „Het wordt nu eens tijd om ja of nee tegen de opwerking te zeggën". zegt een van hen. De meeste kamerleden zijn er overigens wel van overtuigd dat er een principiële discussie gevoerd moet worden over de vraag of een particuliere onderneming als Cogema voorwaarden aan kamerle den kan stellen Zijlstra. Jansen en Lambers vinden het misplaatst. De kamercommissie ontvangt dinsdag Cogema-deskundigen. en voert woens dag overleg met minister Van Aarden- Oogmeting in 't hartje van de Lange Vorst ®p$lca .kampman LANGE VORSTSTRAAT 57| GOES Tel. 01100t27251 ZEEUWSE Bak Van de week meldde dit blad onder het hoofdje ..Feest 27 MC ers", dat de liefhebbers van ethercontact op Tholen elkander lijfelijk hebben ge troffen tijdens ..een kennisma kingsavond" ,X>e Thoolse burger-ether ivas dan ook voor het eerst snids maart van dit jaar zeer rustig.'zo meldde on ze corresponded ter plekke ..De bakjes" waren namelijk thuis- gelaten en men vertrad zich met verloting en dans Het gezelschap zendamateurs amuseerde zich zëër. zo bleek uit het verslag. Het ivas dan ook - zo meldde onze correspondent ..in de kleine uur tjes. toen de twee meter-bak iverd opgezocht En die formulering vinden wij best een aardige uitbreiding van de vaktaal, waaraan dit land zo rijk is. De twee meter bak. Wat dat zou kunnen betekenen - daar moet als niet 27 MC-er in bed nog maar eens over nadenken. H was vrijdagmiddag voor het laatst gezien in Blankenberghe in het gezel schap van Laurette Deras. Volgens me dedelingen van de Belgische politie on derhield hij zeer vriendschappelijke banden met het slachtoffer. Zaterdagmiddag werden de kleren en identiteitspapieren van Laurette Deras gevonden op ruim achthonderd meter MIDDELBURG - De kernenergiecen trale Borssele wordt met ingang van donderdag, te middernacht, voor naar schatting twee a drie dagen uil bedrijf genomen. Dit is donderdag door de di rectie van de N. V. PZEM, de exploitant van de centrale, medegedeeld. De reden van de tijdelijke buiten be- drijfstelling is een preventieve repara tie van enkele verwarmingselementen in de drukhouder. Deze drukhouder dient om in het primaire systeem van de kernenergiecentrale, een druk van ca. 158 atmosfeer te handhaven. Deze druk wordt opgebouwd door middel van elektrische verwarmingselemen ten. Bij een periodieke meting is geble ken dat enkele verwarmingselementen defect zijn geraakt. Het herstel is tech nisch geen ingewikkelde kwestie, aldus de bedrijfsleiding van de kernenergie centrale. De drukhouder bevindt zich in het nucleaire gedeelte van de centra le. De verwachting is. dat de kerenergie- centrale zondag weer elektriciteit aan het net zal leveren. van de plaats waar woensdagmiddag haar ontklede lichaam werd aangetrof fen. De 29-jarige Belg werd diezelfde avond nog door de politie uit een bar in Oostburg gehaald. Al snel werd duidelijk- dat er een ver band bestond tussen verdachte H en de moord op de vrouw Ondanks uren lange verhoren bleef de Belg aanvanke lijk ontkennen. Om kwart voor elf volg de zijn volledige bekentenis Sectie op het lijk door patholoog-ana toom dr J. Zeldenrust heeft uitgewezen, dat het slachtoffer door wurging om het leven Is gekomen. Donderdag vond ook de officiële Identificatie van het lijk door de familie plaats. VLISSINGEN - In verband met de rio leringswerken wordt met ingang van dinsdag 14 oktober de Koudekerkse weg ter hoogte van de Badhuisstraat in Vlissingen voor alle verkeer afgeslo ten. Het verkeer uit de richting Koude- kerke zal via de Prins Bernhardlaan en de Julianalaan naar de Badhuisstraat worden geleid. Rijksarchief nu ook zaterdag open MIDDELBURG - De openingstijden van het Rijksarchief aan de Sint Pieter straat in Middelburg zijn gewijzigd. Met ingang van 1 november kunnen bezoe kers in de studiezaal terecht van dins dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Tussen 12.30 en 13 30 uur blijft de stu diezaal wel open maar dan kunnen er geen stukken worden opgehaald. De studiezaal zal bij wijze van experiment ook op zaterdag geopend zijn van 10 tot 16 uur. In eerste instantie duurt dit ex periment tot 1 mei 1981 Het onderzoek komt hierop neer: een zogenaamde trillingsbron zendt trillin gen naar de zeebodem, die weer worden Kapitein schuldig bevonden aan aanvaring tussen sleepboten VLISSINGEN - Dé aanvaring tussen de sleepboot 'Groenland' en de sleepboot 'Happy Hunter' op de rede van Jeddah op 11 september 1979 Is te wijten ge weest „aan opzet grenzende schuld" van de kapitein van de 'Groenland' S. O. K. uit Schagen. De kapitein K. werd door de Raad van de Scheepvaart ver oordeeld door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein van een zee schip te varen voor de tijd van twee maanden. De Raad oordeelde verder dat de kapitein van de Happy Hunter P. L. uit Scherpenzeel geen schuld aan de aanvaring heeft. teruggekaatst en geregistreerd door seismometers. Die geregistreerde tril lingsresultaten worden vastgelegd op magnetofoonbanden, die naar een com putercentrum worden opgestuurd. De computer vertaalt daar de trillingen in tekeningen, die door geologen worden bestudeerd. De geologen kunnen uit de tekeningen gegevens afleiden, die wij zen op het ai of niet aanwezig zijn van bepaalde gesteenten, die misschien olie of gas zouden kunnen bevatten. Bij het hoofdkantoor van de NAM in Assen kon Excursies Hoechst reeds volgeboekt VLISSINGEN - De vier excursies, die de vestiging Vlissingen van Hoechst in het kader van de 'Open Dag van de Che mie' zaterdag II oktober houdt zijn al volgeboekt. Al kort na het openen van de mogelijk heid voor aanmelding bleek de belang stelling zodanig groot, dat het maxi mum aantal belangstellenden dat kan worden ontvangen werd overschreden. men nog niets meedelen over de resul- taten van het onderzoek. „De gehele on derzoeksprocedure neemt minstens zes maanden in beslag. Pas dan kan e enige zekerheid iets worden vastge steld over een mogelijke aanwezigheid van aardolie of gas", aldus een zegsman van de NAM. De Taurus Six' heeft tot taak als te dienen voor de trawler, die de gevoe lige apparatuur voor de metingen ver voert. De 'Taurus Six' heeft zelf appara tuur aan boord, waarmee scheepswrak ken. ondiepten en andere obstakels kunnen worden waargenomen. De 'An tares IV' fungeert als 'waakhond' en heeft tot taak de drukke scheepvaart t< waarschuwen door middel van vuurpij len. radiocontact, en indien nodig door) middel van praaien. Eerste prijzen bakkerswedstrijd l ti GOES - In de uitslagenlijst van de vijf- g tiende Zeeuwse bakkerswedstrijden v zijn enkele eerste prijswinnaars on- 31 vermeld gebleven (PZC van 9 oktober! 5 In de categorie rozijnenbrood behaalde M K Louwiesse uit Waarde een eerste plaatsen hetzelfde ondergingen: J. C. G. Bouwman ui! Oosterland (Zeeuws speculaasi. D. Bunt uil Goes (Zeeuwse bolussen); P. Daane uit Vlis singen (ontbijtkoek); C. J. Speller uit 's-Hee- renhoek (Duitser, papper of tijger); E. P. J de Wit uit Clinge (melkbusbrood); personeel P Bouwman uit Kruiningen (koffiebroodjesl; J van de Berg uit Oosterland (kokosmakro neni; S. W. Ovaa uit Domburg (appelcanë'S' J P.SmallegangeuitGoesen A. deVisserir Middelburg isierstukken van de banketbat kerij). VLISSINGEN - Onder het personeel van I)e Schelde in Vlissingen is de spanning gestegen na de bekendma king van de concemieiding van RSV. dat men vast wil houden aan het uitke ren van een maandelijkse verhoging van J' 40,-. Vandaag, (vrijdag) begint om 14.00 een bespreking tussen de Schelde-directie en de Industriebond FNV over de uitvoering van de vorige week na de Schelde-staking bereikte akkoorden. De leider van de recente staking bij De Schelde. Herbert Sco- pers, signaleerde een gestegen onrust onder het personeel op de werf. „Als de directie vrijdag de eis van de bond en het personeel afwijst, zal de nu geble ken actiebereidheid van de werkne mers de door de staking behaalde winst weer teniet doen. Ook in de andere RSV-bedrijven is door de interpretatie van de concemieiding van de bereikte akkoorden grote onrust ontslaan Bestuurder H Berkhout van de Industriebond FNV in Rotterdam acht stakingsacties bij bedrijven als de Rotterdamse Droogdok Maatschappij, Wilton-Feijenoord en Verolme Rozen burg lang niet uitgeskoten als de direc tie op het standpunt blijft staan, dat alleen de veertig gulden per maand van het stakingsakkoord wordt uitbetaald en niet daar bovenop de in het principe- akkoord over de motaal-cao gpnoemde 25 gulden. Hij acht het verder niet on denkbaar. dat de leden van de Indus triebond FNV de komende weken op ledenvergaderingwn het principe-ak koord voor de metaal-cao zullen afwij zen. Zowel Berkhout, als zijn Zeeuwse collega H zeiden zich overigens nauwe lijks te kunnen voorstellen, dat de RSV- leiding per 1 Januari 1981 niet zal over gaan tot het uitbetalen van de 65 gul den per maand, omdat volgens hen de metaalwerkgevers-oranisatie FME geen bezwaar zal hebben tegen de ën- ën-formule bij het uitvoeren van de be reikte akkoorden bij RSV. Bijvank maakt in dit verband melding van een uitlating van FME-voorzitter Ter Hart. die zou hebben gezegd, dat de overeen komst bij De Schelde los staat van de voorwaarden die zijn genoemd in de principe-overeenkomst voor de onder handelingen over de nieuwe metaal cao. Ondernemingsraads-lid C. Hen driks maakte eveneens melding van spanningen onder het Schelde-perso- neel. „Ais er morgen geen akkoord komt. voorzie ik ernstig tumult", zo ei hij donderdagavond. Hendriks signaleerde ook groot onge noegen over het feit. dat legen bestaan de afspraken in ongeveer 40 man perso neel van de reparatiewerf Schelde- poort intern is uitgeleend aan de nieuwbou w-afdeling bij het bedrijf. De afspraken hierover zijn gemaakt om 'leegloop' op Scheldepoort op te van gen. De 'overheveling' die deze week is uitgevoerd gaat buiten het overeenge komen rouleer-systeem om", aldus Hendriks, die melding maakte van gro te onvrede bij de werknemers over de ze ingreep van de directie. De mensen zijn volgens hem erg boos over deze gang van zaken. Het rouleer-systeem staat het 'uitlenen' van een ploeg mensen toe voor een pe riode van 14 weken, daama afgewisseld door een andere ploeg. „Wat nu ge beurt. is daarmee strijdig." aldus het lid van de ondernemingsraad. iVan onze Haagse redacteur 1 DEN HAAG - De vraag of de stichting die de vaste oeververbinding Wester- schelde moet exploiteren straks btw zal moeten afdragen of niet, vormt op het ogenblik een voornaam knelpunt in de onderhandelingen tussen de mi nisteries van verkeer en waterstaat en van financiën. Betrokkenen bevesti gen het. en minister Tui.inman van ver keer en waterstaat liet het doorsche meren in de wandelgangen van de Tweede Kamer, tijdens de algemene beschouwingen. Tuijnman is echter optimistisch: hij hoopt dal de vraag hoe hel zit met de btw spoedig uit de wereld is en verwacht zelfs rond begin november een besluit over de aanleg van de brug-tunnel. Enkele weken te rug sprak hij nog van half november De vraag of de exploitant van de oever verbinding btw moet afdragen, is essen tieel voor de financiering van de VOW. het kan vele miljoenen uitmaken Ver keer en waterstaat wil niets liever dan dat de VOW btw-plichtig wordt. Dat be tekent dat de exploitant weliswaar btw over haar toltarieven zal moeten afdra gen. maar óok dat zij de door haar be taalde btw weer terugontvangt Dat is bijzonder gunstig in de jaren waarin de brugtunnel wordt aangelegd: immers, er wordt nog geen tol geheven en dus geen btw afgedragen, maar destichting ontvangt wel alle. miljoenen bedragen de btw terug die zij tijdens de aanlegfa- se van de VOW aan bouwkosten moet uitgeven - 18 procent van het totaalbe drag. Btw-plichtigheid betekent dal er netto een veel kleiner bedrag op de ka pitaalmarkt moet worden gedaan voor de aanleg, als wanneer de VOW géén btw zou moeten afdragen. Kiltunnel Minister Tuijnman's departement en dat van Van der Stee hebben de vrees voor het 'Kiltunncl-effcct' overboord gezet, zo liet Tuijnman zelf donderdag avond weten. Kort geschetst houdt het Kiltunnel-effect in dat de deelnemers in de exploitatie - bij de Kiltunnel wa ren dat Dordrecht en omliggende ge meenten. bij de VOW speelt ook de pro vincie een belangrijke rol - uiteinde lijk niet in staat zijn om de gevreesde tekorten bij te passen, waardoor auto matisch het rijk met forse bedragen over de brug moet komen. Blijkbaar is de vrees daarvoor die voor al op financiën bestond, de wereld uit. zo valt uit Tuijnman's opmerkingen te concluderen De bewindsman hoopt dat de minister raad op korte termijn een besluit zal nemen. Tuijnman zelf spreekt over een periode van een week of twee en ver wacht een besluit rond begin novem ber „In ieder geval voor de behandeling van mijn begrotingzegt hij Die begro ting staat in de week van 17 november op de kameragenda. Zoals bekend behoort het kabinet-Van Agt een besluit te nemen over de vraag wanneer er met de aanleg kan worden begonnen. Dat moet uiterlijk in het voorjaar van '81 zijn, zoals de regering twee jaar geleden al in principe heefi besloten. Minister Tuijnman PvdA: geld sparen door vertraging werken in de Oosterschelde (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - De PvdA heeft op nieuw voorgesteld de Oosterschei- dewerken tc vertragen en het geld dat in '81 op die manier vrijkomt- 75 miljoen - te gebruiken voor een uitbreiding van het openbaar ver voer. Opnieuw, aangezien de so ciaal-democraten het vorig jaar voorstelden ruim 100 miljoen uit de waterstaatsbegroting te lichten om er arbeidsplaatsen mee te scheppen. De PvdA-plannen vor men onderdeel van een deze week gespresenteerd alternatief voor het beleid van het kabinet-Van Agt, dat onder meer moet resulte ren in 35.000 extra arbeidsplaatsen en een andere lastenverdeling. Het PvdA-plan is bij voorbaat kansloos: net als het vorig jaar staan de sociaal-democraten nage noeg alleen voor wat het Ooster- schelde-onderdeel van hun ar beidsplaatsenplan betreft. CDA en WD, samen al een meerderheid vormend, zijn tegen de door de PvdA gewenste fasering van de Oosterscheldewerken. Kamerle den uit die partijen wijzen erop dat vertragingen, die nu geld vrijma ken, later meer geld kosten. Kamerleden uit de regeringsfrac ties zijn ook niet van plan te tornen aan de ontbindende voorwaarden die de Kamer zelf heeft gesteld toen zij besloot de Oosterschelde met een halfopen dam af te sluiten. Een van die voorwaarden was dat de werken in 1985 gereed zouden ko men. dat Zeeland in dat jaar Delta veiligheid kon worden gegaran deerd. Fasering van de werken maakt dat 111 ieder geval niet meer mogelyk. Bovendien tilt fasering de totale uitgaven voor de pijler- dam en de andere projecten boven de grens die de Kamer zelf heelt aangegeven er mag, in guldens van '76, niet meer dan 5 miljard worden besteed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 2