Minister: samenwerking producenten in ketelbouw Handhaaf Schelphoek als Dag van de Zeeuwse dialecten in Kapelle GS ADVISEREN SUBSIDIERING TOERISTISCHE ACCOMMODATIES PZC/ Zeeland in experiment voor welzijnsplanning 99 Gs: Pietersweg in Kruiningen niet afsluiten 99 1/OENSDAG 8 OKTOBER 1980 OPRICHTING STICHTING ENERGIE APPARA TUUR NEDERLAND (Van onze redactie economiei )EN HAAG - Er is in ons land geen ruimte voor twee of meer onafhankelijke, elkaar beconcurre- ende, ondernemingen die energie-installaties produceren. Dit zegt minister Van Aardenne, die liermee met name doelt op de concerns Rijn-Schelde-Verolme en VMF-Stork, beide kampend met noeilijkheden op dit terrein. De bewindsman wil nu het samenwerkingsorgaan Stichting Energie ipparatuur Nederland oprichten om in deze kwestie ordenend op te treden. Oen enkele Jaren geleden de moeilijk eden Inzake steunverlening aan beide oncems op hun hoogtepunt waren, eeft de minister een advies gevraagd ver eventuele samenwerking van de Nederlandse industrie op energievoor- feningsterrein. Daaruit is hem geble- tndat de vooruitzichten op de markt, yvoorbeeld voor de produktie van gro- ketels van centrales, stoom- en gas- urbines, zorgelijk zijn. fooral bepalend voor deze ontwikke- ng is de flinke en. naar te verwachten alt, vrij langdurige industriële overca- aciteit die in de gehele wereld op dit ebled bestaat (ook door het achterblij- en van de kernenergieprogramma's). >e economische recessie speelt hierbij rol. maar voor ons land ook het feit dat er gedurende lange jaren nauwe- [tks elektriciteitscentrales zullen wor- len besteld. teit is bovendien dat produktie van nergie-mstallaties vraagt om groot- chaligheid van bedrijven. Individuele pdrachten in deze sector variëren wat Ie omvang betreft van enkele tiental- en tot honderden miljoenen. De nood- ikelljke omvang van onderzoek en intwikkelingslnvesteringen is zodanig. belangrijke eisen worden gesteld jan de gelijkmatigheid, frequentie en iet aantal opdrachten. beert continuïteit k nationale markt geeft geen basis roorcontinuiteit van meer dan één on- Itrncming, terwijl de internationale parkt slechts sporadisch toegankelijk as als gevolg van sterke protectie in de Dceste industrielanden en scherpe oncurrentie met veelal zeer grote on- lernemingen in de ontwikkelingslan- len. Doublures van investeringen zou ten vanuit nationaal economisch oog- unt onverantwoord zijn. roor de toekomst van een belangrijk teel van deze sector komt het volgens le bewindsman aan op een doelgericht amenspel tussen onderzoek- en ont wikkelingsinstellingen, individuele iroducenten en mogelijke afnemers. )ok voor exportmogelijkheden moet amenwerking worden bevorderd, die le overheid" dan zal kunnen ondersteu- en. lelangrijke ontwikkelingen op het tuk van energievoorziening bieden in- eressante perspectieven ..voor een her- ileuwd elan in deze industrie op natio naal en - wellicht op langere termijn - ook op internationaal niveau", zegt Isn Aardenne in een brief aan de vaste Tweede-Kamercommissie voor econo mische zaken. Zelfstandige rol (icderland kan op tal van onderdelen *an de energievoorziening, ook tech- Kilogisch, een zelfstandige rol nastre- en een positie verwerven die uit gaat boven resultaten uit het verleden. Ons land beschikt over een brede basis van ondernemingen en instellingen, waarvan de kennis en ervaring, mits goed afgestemd en ingebracht, belof ten inhouden, meent de minister. Van Aardenne heeft zich laten leiden Huizen Giststraat Middelburg worden niet gesloopt MIDDELBURG - De gemeente Middel burg is onder geen voorwaarde bereid een sloopvergunning te geven voor de huisjes aan de Korte Giststraat acht en tien. Dat schrijft het dagelijks bestuur van de provincie aan de provinciale staten. Gedeputeerde staten stellen voor de panden te restaureren. De provincie heeft de panden gekocht om de plannen voor uitbreiding van het provinciehuis uit te voeren. De Bond Heemschut verzocht vervolgens aan de provincie de huizen te slopen, waardoor een beter zicht op de egistpoort zou worden verkregen Nu de gemeente Middelburg niet met sloop akkoord gaat willlen gs terugvallen op het oor spronkelijke plan voor restauratie van de huizen. door het advies dat ir. H. M. van Mourik Broekman degevraagd uitbracht, maar ook door een pleidooi dat de Industrie bond FNV nog onlangs hield voor sa menwerking op energieproduktiege- bied.Deze bond voorziet ongunstige perspectieven, met name voor de werk gelegenheid, als geen speciale maatre gelen worden genomen Een rol speelt verder dat de Tweede Ka mer tijdens de debatten over de techno logische vernieuwing (innovatie' de wens uitsprak onafhankelijke instellin gen ter bevordering van de innovatie op te richten. Het orgaan waaraan de mi nister denkt, komt te staan tussen be drijfsleven en overheid. Ervaring, opge daan met het Nederlands Instituut voor Vhegtuigontwikkelingen Ruimte vaart (NIVR) strekt hierbij tot voor beeld. Sturende rol De Stichting Energie Apparatuur Ne derland moet een belangrijke sturende en bundelende rol gaan spelen. In sa menwerking met betrokkenen dient het de minister van advies over om vang. aard en kwaliteit van energie- voorzien ingsproduktie. Duidelijke re gelingen over markt- en verkooppoli- tiek moeten worden opgesteld en over bundeling van ontwikkelingswerk dat aan de gang is of moet worden opgezet. De SEAN moet een nauwe samenwer king tussen de betrokken bednjve muieren bij ontwerpen, verkopen en le veren van complete energie-installa ties. Ook moeten adviezen aan de mi nister worden uitgebracht waar het gaat om besteding van de overheids middelen voor onderzoek- en ontwikke lingswerk ten bate van de energievoor zieningsindustrie. De samenwerking der bedrijven en in stellingen zal volgens Van Aardenne in de vorm van een overeenkomst tot stand moeten worden gebracht, waarin partijen zich verbinden tot afstemming van mogelijkheden en samenwerking bij de produktie en verkoop. De minis ter heeft een voorlopig bestuur van drie leden benoemd, dat binnen een jaar de zaak op poten zal zetten. provincie ZATERDAG 18 OKTOBER KAPELLE - Op zaterdag 18 oktober wordt in het gemeenschapscentrum 'De Vroone' te Kapelle de Zeeuwse dialectendag gehouden. De dag, die begint om 09.45 uur. wordt georganiseerd door de 'Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect onderzoek'. Het bestuur van de vereniging heeft voor een uitvoerig programma gezorgd, met veel afwisseling, 's Morgens besteedt men eerst beknopt aandacht aan enkele huishoudelijke zaken en daarna treedt het eigenlijke van deze dialec tendag naar voren. bij Minister Van Aardenne MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de provincie vindt, dat in Zeeland moet worden ingehaakt op de mogelijkheid, die het rijk biedt om een experiment uit te voeren op het gebied van de welzijnsplanning. Gedeputeerde stalen heb ben, onder het voorbehoud dat de provinciale staten daarmee akkoord gaan Zeeland aangemeld voor dat experiment. De nieuwe kaderwet specifiek welzijn vormt de basis voor een te voeren geharmo niseerd en gedecentraliseerd welzijnsbeleid Vooruitlopend op de invoering van die wet heeft de regering besloten experimenten uit te voeren. De bedoeling daarvan is. dat men inzicht krijgt vooral in de omvang van de welzijnsplanning en in de taakverdeling tussen de verschillende overheden. Het dagelijks bestuur van de provincie wil aan deelname aan het experiment wel de voorwaarde verbinden, dat de voorbereiding van een integraal provinciaal welzijnsplan drie jaar mag kosten inplaats van de twee jaar. die het rijk aanvankelijk wenste. Het dialect-gerichte programma begint met een voordracht, genaamd 'Vrouwe Renlerse', geschreven door prof Van Houte Mevrouw Schippers-Le Bleu zal deze voordracht presenteren Vervol gens draagt mevrouw Soldaat-Poort- Man ernstig gewond aan vingers tijdens werkzaamheden de Philipsdam SINT-PHILIPSLAND - Maandag om streeks 13.30 uur is de stuurman P. de C. G. G. (Poortugaal) van de duwboot 'Milano' in het Slaak bij de Philipsdam tijdens het verhalen van een duwbak aan zijn vingers gewond geraakt. Hij kwam met zijn vingers klem tussen het touw en de bolder. Hierdoor werden twee vingers van zijn linkerhand afge klemd, zodanig dat de topjes er nog net aan bleven hangen. De 'Stormvogel' van rijkswaterstaat nam het slachtoffer mee naar de wal vanwaar hij onder begeleiding van een politieauto naar ziekenhuis 'De Lie- vensberg' werd vervoerd. In het zieken huis kon men de topjes er aanzetten. MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de provincie heeft de staatssecre taris van economische zaken geadvi seerd bijdragen te geven voor verbete ring van drie toeristische accommoda ties in Zeeland: de camping Stavcnis- se. het Scout Centrum aan het Veerse Meer en de kampeerboerderij Elle- meet. Dit jaar is voor de provincie Zee land een bedrag van 220.000,- be schikbaar om voorzieningen te treffen, die toeristische accommodaties verbe teren. Het gaat daarbij niet om de toe ristische accommodatie zelf maar om voorzieningen die - van buiten ko mend- het goed functioneren van een bedrijf of een recreatieterrein moge lijk maken. Gedeputeerde staten laten de staatssecretaris elk jaar weten wel ke projecten naar hun mening in aan merking zouden komen voor subsidie. Het eerste project, dat gs hebben aan gemeld is de aanleg van een rioolwater leiding van het kampeerterrein „Stave- nisse" naar het dorp Stavenisse. Van daar wordt het afvalwater verder getransporteerd naar de zuiveringsin stallatie van Sint Maartensdijk, die zal worden uitgebreid De kosten voor de aanleg van de leiding voor de camping bedragen ƒ318.600.-. Het kampeerter rein is niet opgenomen in een rechtsgel dig bestemmingsplan, maar het kan worden gehandhaafd op grond van overgangsrecht. Het project in Steve- nisse wordt door gedeputeerde staten als het. belangrijkste van de drie aange melde werken beschouwd. Persleiding Als tweede project adviseren gs de aanleg van een persleiding voor afvoer van rioolwater van het Scout Centrum Zeeland aan het Veerse Meer. Die lei ding kan worden aangesloten op een bestaande pompput van het water schap Walcheren. Op het scouting-ter- rein zijn de sanitaire voorzieningen vrij provisorisch en uit een oogpunt van volksgezondheid en milieuhygië ne zou daar iets aan gedaan moeten worden. De kosten voor de aanleg van de persleiding bedragen 220.000.-. Het project biedt ook de mogelijkheid tot aansluiting van het nabijgelegen recreatiecentrum van het maritiem in stituut „De Ruyter". Het derde project - in tolgorde van be langrijkheid - is de aansluiting van de kampeerboerderij in Ellemeet. Deboer- derij. die in eigendom is van de Christll- cher Verein Junge Menschen in Ober- hausen. zou moeten worden aangeslo ten op het rioolstelsel van Ellemeet. Nu wordt het rioolwater geloosd op het op pervlaktewater. De aansluiting kost f 118.124,-. Gedeputeerde staten geven aan. dat dit project aanmerkelijk min der voorkeur heeft dan de twee andere. Het dagelijks bestuur van de provincie laat weten, dat er nog twee verzoeken zijn binnengekomen, die niet m het ad vies zijn opgenomen. Het gaat om een rioolpersleiding voor het kampeerter rein ..De Striene" in Poortvliet en een persleiding voor een nog aan te leggen kampeerterrein in Oostkapelle. Over het terrein in Poortvliet merken gs op. dat het niét is opgenomen in een rechts geldig bestemmingsplan en dat de toe komst ervan onzeker is Het project in Oostkapelle is naar de mening van het college nog een een te vroeg stadium van voorbereiding. Meer geld voor adviescommissie woningbouw Zeeland MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland willen de Provinciale Vrouwenadviescommissie Woning bouw in Zeeland in de komende vier jaar steeds een bijdrage geven van 3.000,-. Zij schrijven dat In een voorstel aan de provinciale staten. Tot nu toe was de provinciale bijdrage 2.340.- per jaar Het dagelijks bestuur van de provincie merkt op. dat de woningbouw vooral een zaak van de gemeenten is en dat die dan ook de bijdragen aan de plaatselij ke adviescommissies zouden moeten verhogen Als dat over vier jaar met. ge beurd is. zal geen nieuwe verhoging van de provinciale bijdrage worden overwo gen. Hoger subsidie voor Zeeuws Tijdschrift MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de provincie wil aan de Stichting Zeeuws Tijdschrift in de komende vier jaar een bijdrage geven van 10 000.-. Tot nu toe kreeg de stichting 8 000.- per jaar. Gedeputeerde staten maken duidelijk, dat de prijsontwikkelingen de verhoging noodzakelijk maken Over enkele maanden bestaat het Zeeuws Tijdschrift dertig jaar. GOUDEN SPELD VAN DE ABOP VOOR J. GLERUM UIT YERSEKE YERSEKE - De heer J. Glerum uit Yer- wke heeft de gouden speld voor vijftig jaar lidmaatschap van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) ontvangen. De heer Glerum is onder meer afdelingsvoorzitter ge weest. maar heeft ook in het landelijk hoofdbestuur zijn inbreng vanuit Zee- gehad. De speld werd hem uitge reikt tijdens een feestelijke vergade ring van de ABOP-afdeling Oost-Zuid- Beveland. Op deze bijeenkomst waren er zilveren spelden voor J Boon (Hansweert). mevr. J w. de Bel (Krabbendijke) en mevr. M. M. Kole-Zweedijk (Kruinin gen). Verder werd de heer Boon uit Hansweert gekozen tot afdelingsvoor zitter. Naar de algemene vergadering in Amsterdam werden de dames Noom en Bel afgevaardigd. De vergadering werd besloten met een koffiemaaltijd. De haven by Schelphoek De haven van Burghsluis Poging tot inbraak NOTA VAN STAD EN LANDSCHAP: in Kapelle KAPELLE - In de nacht van maandag op dinsdag is een poging tot inbraak fedaan in de winkelwagen van de heer H. van de B. uit Kapelle. De wagen, die stond geparkeerd aan de Vroonlandseweg was voorzien van een alarminstallatie. Toen deze in werking trad is de poging gestaakt Er werd niéts vermist, de auto werd beschadigd. Middelburger krijgt vijf maanden voor verkrachting DEN HAAG - De 22-jarige M. H. uit Middelburg is door het gerechts hof in Den Haag wegens verkrach ting onder bedreiging veroordeeld 'ot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verdachte was eerder door de rechtbank in Middelburg eveneens tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld, maar de officier van justitie was tegen dit vonnis in ho ger beroep gegaan. HAAMSTEDE - ..Handhaving van het stiltegebied met als hoofdfunctie na tuur en visserij gekoppeld aan een ge faseerd uitgevoerde bescheiden re creatieve ontwikkeling in de haven van Burghsluis en het buitendijkse Schelphoekgebied". Het adviesbureau voor ruimtelijke qrdening en vormge ving Stad en Landschap heeft in een nota aldus hel uitgangspunt van de raad van Westerschouwen geformu leerd voor een gemeentelijk beleid tot ontwikkeling van het Oosterschelde- kustgebied. "Wenselijke ontwikkelingen langs de Oosterscheldekust". zo luidt de titel van de nota waarin de ontwikkeling van een jachthaven in de werkhaven Schelp hoek in combinatie met accommodatie voor verblijfsrecreatie op het havenpla teau als een voor de hand liggende be leidskeuze wordt aangegeven. Wenelijk na de voltooiing van de Oos- terscheldewerken vinden de gemeente lijke rapporteurs ook een uitbreiding van de haven Burghsluis als jachtha ven. Voor het invullen van het haven plateau van Burghsluis. na het vertrek van rijkswaterstaat en Dosbouw. wor den als mogelijkheden gesignaleerd een restaurant of hotel, parkeergele genheid en zonodig 'verdere specifieke accommodaties' Wanneer bij Burgh sluis meer verblijfsaccommodatle ge wenst zou zijn kan daarvoor volgens Stad en Landschap het door dijken om geven stuk bouwland noordelijk van de haven worden aangewend. Het advies bureau stelt dat welke keuze ook ge maakt zal worden, de huidige handels- functie van de haven Burgsluis niet be knot zal mogen worden Stad en landschap ontraadt overigens voorzieningen voor verblijfsrecreatie direct ten noorden van de haven Burg- sluis. ..De haven ligt zo dicht bij Burgh- Haamstede dat een verdere ontwikke ling van jachthavenactiviteiten geen verblijfsaceommodatie vereist. Het ge hele gebied dient zo veel mogelijk zijn agrarische bestemming en open karak ter te behouden", stellen de rappor teurs die in dit verband tevens wijzen op het kwetsbare karakter van een ge bied als de Koudekerkse inlaag l er schillend De nota ontwikkelingen langs de Oos terscheldekust signaleert 'legio onder ling nogal verschillende mogelijkhe den' voor het buitendijkse gebied werkhaven Schelphoek en omgeving. Gesteld wordt dat een mogelijkheid, namelijk het vestigen van een oeste- ropkwekerij, al dan niet in combinatie met een viskweekbedrijf, de ontwikke ling van een jachthaven en verblijfsac eommodatie in dat gebied zonder meer uitsluit. Volgens Stad en Landschap heeft verblijfsrecreatie eveneens wei nig zin bij inrichting van de werkha ven als passanten en vluchthaven. „Wanneer echter gekozen wordt voor de in recreatieve zin meest vergaande mogelijkheid - inrichting van de haven als jachthaven - kan het huidige werk en opslagterrein voor verblijfsrecrea tie worden ingericht waarbij het oostelijke slikkengobied voor de dag recreatie dienst zou kunnen doen. Bij deze recreatievorm kan worden geko zen tussen een zeer kleinschalige ont wikkeling. een van regionale en een van boven regionale betekenis". De adviseurs ruimtelijke ordening van Stad en Landschap geven als hun me ning dat nog te bezien valt in hoever reservering van de voor tijdelijk ge bruik aangelegde werkhaven damaan- zet Schouwen voor het opkweken van oesters of een visteeltbedrijf zinvol kan zijn ..In dat geval zou de werkhaven Schelphoek niet tien jaar of langer voor een eventuele functie voor de visserij gereserveerd behoeven te blijven. Dit is temeer van belang nu naar verwachting rijkswaterstaat sneller tot afstoting van de werkhaven zal overgaan latuur-functie Voor wat betreft de buitendijkse gron den gelegen aan de dijkvakken lussen de werkhaven damaanzet Schouwen en Burgsluis. de havens van Burgsluis en Schelphoek. cn verder gelegen aan de dijken zuidelijk van Schelphoek en het dijkvak Weevers en Flaauwers-in- laag maakt de nota duidelijk dal deze gebieden voor recreatieve ontwikke lingen ongeschikt zijn en de huidige waardevolle natuur- en visserijfunc ties gehandhaafd moeten worden. Van de binnendijkse gebieden verdie nen volgens Stad en Landschap met na me de inlagen bescherming Het advies bureau geeft verder aan dat bouwen vliet uit Dirksla nd voor uit eigen werk Een hoogtepunt van de dag is de opvoe ring van het stuk 'Het leven is hin lote- rie' van Koets, door de toneelclub van 'Zeelandia'. vereniging van Zeeuwen in 's-Gravenhage Mevrouw Van de Broec- ke-de Man. secretaresse van de vereni ging. zal een overzicht over de voort gang van het dialectonderzoek geven Het geheel wordt omlijst met muziek en zang door Engel Reinhoudt, zanger van het Zeeuwse lied. In het huishoudelijk deel komt onder meer het verslag van de secretaris aan de orde. In dat verslag is weergegeven dat de vereniging een groeiende be langstelling krijgt. Dat blijkt uit het ledental, dat van begin 1979 met 325 leden tot nu groeide tot 610 leden. Naar de mening van de vereniging is dat aantal toch altijd nog te gering: „Het Zeeuwse dialect is het in elk geval voor de Zeeuwen waard die aandacht te krijgen, zoals in de Zeeuwsche Ver eeniging voor dialectonderzoek het ge val is. Een groter aantal leden maakt in finan cieel opzicht niet alleen de mogelijkhe den groter, maar ook het draagvlak sterker Het bestuur toont zich dank baar voor de groeiende belangstelling, maar gemeten naar het aantal Zeeuwen is uitbreiding van het ledenbestand geen overtrokken zaak. De dialectdag is naar de mening van het bestuur één van de mogelijkheden om de aandacht op het Zeeuwse dialect te vestigen, van daar dat de leden introducées mogen meenemen. BIJEENKOMST NIVE-ZEELAND MIDDELBURG - Woensdag 29 oktober houdt de Nederlandse Vereniging voor Management (NIVE). regio Zeeland, een bijeenkomst in de Vitrite Fabriek (ingang Loskade) te Middelburg. Deze begint om 15.30 uur. Spreker is drs A. A. M. Bekman van het Nederlands Pedagogisch Instituut te Zeist over het onderwerp 'Hoe geven we sociaal beleid handen en voeten?'. Hier over zal ook gelegenheid zij n tot discus sie. Voorwaardelijke gevangenisstraf inwoner Sluiskil wegens diefstal DEN HAAG - De 20-jarige J. L. S. uit Sluiskil is door het gerechtshof in Den Haag wegens diefstal veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie weken met een proeftijd van twee jaar. Verdachte had bij een inbraak in een kantoor 150 Duitse marken en 20 Ame rikaanse dollars gestolen. Hij was voor dit feit door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot vijf maanden ge vangenisstraf. waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee ïaar. MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland vinden, dat het niet juist is een stuk van de Sint Pietersweg in Kruiningen te onttrekken aan het openbaar verkeer. Het dagelijks be stuur van de provincie stelt de provin ciale staten voor afwijzend te beschik ken op een verzoek van de heer L. J. de Rijke uit Kruiningen om dat wel te doen. Van de Sint Pietersweg loopt 600 meter door de landbouwgrond van de heer Rijke, die meent, dal de weg niet voor ander verkeer van nut is. Het dagelijks bestuur van de provincie is het daar niet mee eens. He t wijst erop. dat de Sint Pietersweg wordt gebruikt door mensen, die langs de zeedijk ter plaatse willen wandelen of die daar wil len sportvissen of zwemmen Volgens gs is het belang van de recreanten groter dan dat van de heer Rijke van recreatiewoningen of andere vor men van verblijfsrecreatie aan de oost en westzijde van het natuurgebied Schelphoek afgewezen moeten worden In de ontwikkelingsnota wordt opge merkt dat er in de Schouwse Westhoek een zodanige concentratie van ver blijfsrecreatie is dat een verdere uit bouw. zeker buiten de huidige gebieden om. een zorgvuldige afweging en invul ling vraagt Volgens de gemeentelijke adviseurs mag in eik geval het open agrarische gebied ten oosten van Burgh-Haamstede hiervoor met wor den opgeofferd Stad en Landschap heeft de beleids keuzes van de gemeente voor wat Burgsluis betreft als volgt samenge vat: uitbreiding jachthavencapaciteit, aanvullende voorzieningen met even tueel een hotel en appartementen op het havenplateau, geen verdere ver blijfsaceommodatie. Voor Sehelphoek luidt het advies: gefaseerde ontwikke ling van een jachthaven met vaste lig- en passantenplaatsen, verblijfsrecrea tie op werk- en opslagterrein, dagre creatie van regionale betekenis op het oostelijke slikkengcbicd. Gs wil f 14.000,- voor füm Café Centraal MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie wil een bij drage van f 14.000.- geven aan de Stichting „Film Cafe Centraal", voor de verfilming van hel toneel stuk met dezelfde titel. Het toneel stuk „Café Centraal" heeft een aantal jaren grote belangstelling getrokken. Het geeft een indrin gend tijdsbeeld van Wcst- Zeeuwsch-VIaanderen rond het jaar 1930. De gemeenten Sluis. Oostburg en Aardenburg hebben voor de verfil ming samen al 14.000.- aan subsi die toegekend en het Anjerfonds heeft een bijdrage van 3.000.- ge geven. Verder stelt de gemeente OOstburg een renteloos voorschot van 10 000.- beschikbaar. Het da gelijks bestuur van de provincie wil de bijdrage geven uit het cultuur fonds. In een toelichting bij het voorstel wijzen gedeputeerde sta ten erop. dat de Zeeuwse Culturele Raad jjositief heeft geadviseerd over de subsidie-aanvraag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 7