Kees Hamannverlaat bibliotheek van Sas E Peuterspeelzaal geopend in Oranjebuurt Terneazen Wissel Zeevws-Vleanderea pzc Echtpaar Sas van Gent zestig jaar getrouwd r- 7 di WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1980 streek SAS VAN GENT - Na vier jaar als bi bliothecaris in Sas van Gent werk zaam tc zijn geweest, heeft Kees Ha mann een betrekking aanvaard als pu- blïc-rctationman van de provinciale bibliotheek in Middelburg. In Sas van Gent wordt Hamann opgevolgd door JosBerentsen, terwijl in Axel, waar hij ook een deel van zijn werkzaamheden verrichtte, Suzanke Huigb benoemd is als nieuwe bibliothecaresse. Vandaag is de laatste dag dat Kees Ha mann directe bemoeienis met de boe ken heeft. In zijn nieuwe werk zal hy zelden of nooit met het werk van een bibliothecaris te maken krijgen. De pu- blic-relationsfunctie die hij in Middel burg inhoud gaat geven, zal heel anders zijn dan het werk dat hij tot nu toe deed. Als bibliothecaris heb je te zorgen voor een optimale collectie boeken, elk on derwerp moet goed vertegenwoordigd zijn, en niet te eenzydlg belicht Kees Hamann verduideiykt: "als je boe ken over een actueel probleem als abor tus opneemt, moet je uitkijken dat je niet alleen boeken hebt die alleen maar afkeuren. Ook de voorstanders moetje hebben. Onze taak is het dan niet om tegen de mensen te zeggen, neem dit boek maar. want hier staat goede infor matie in. Nee wy wijzen de mensen waar ze boeken over een bepaald onderwerp kunnen vinden, en dan moeten ze het zelf weten of ze het al dan niet nemen'. De nieuwe public-relationsman consta teert een verandering in de structuur van het bibliotheekwezen. „Vroeger had je als bibliotheek een duideiyke re creatieve functie. De vormende functie kwam op de tweede plaats. Vaak waren het dan nog paroclileblbliotheken met een groot arsenaal stichteiyke boeken. De afgelopen tien jaar is daar een kente ring in gekomen. Veel parochiebiblio theken zyn overgegaan in stichtingen, die vaak een openbare bibliotheek ex ploiteren. en we hebben gemerkt dat we nu veel meer een informatieve functie hebben gekregen" Toch gelooft Kees Hamann niet dat voor ledereen de bibliotheek al een ei gentijds gezicht heeft. „Als je zo hier en daar eens met mensen praat, kom je toch nog vaak tegen dat mensen zeg gen: die bibliotheek is maar een opeen hoping van boeken voor mensen die een romannetje willen lezen. En van dat beeld moeten we een beetje af'. Missen „Dat werk, het echt bezig zijn met boe- Tennisclub 'Smash' Sint-Jansteen hield kampioenschappen SINT-JANSTEEN - De tennisclub 'Smash' uit Sintr Jansteen hield de Jaar lijkse clubkampioenschappen op de ge meentelijke tennisvelden van de ten nisclub te Sint-Jansteen. Tydens de voorbye dagen werden daarvan de hal ve- en finalewedstrijden gespeeld, na dat in de voorbije weken de voorwed- stryden hadden plaatsgevonden. Aan de clubkampioenschappen werd door ongeveer zeventig leden deelgenomen. De titel van clubkampioen ging naar Ricard Bral. In de finale versloeg hij Marc Vermorken met de cyfers 7-5 en 6-1. Het dames-enkel werd een overwinning voor mejuffrouw J. Bral. die met de cij fers 6-3 en 6-1 won van E. Verhaegen. De finale dames-dubbel werd gewon nen door de 11-jarige M. Baecke en C. van Haperen, zy versloegen het duo Mevrouw J. Bral en mejuffrouw J. Bral met 6-4 en 6-2. In het gemengd dubbel behaalde mejuf frouw C. van Haperen haar tweede kampioenschap door samen met E. Schauwaert J. Bral en R. van Remortel met 4-6, 7-6 en 7-6 te verslaan. In het herendubbel ging de titel naar M. Ver morken en E. Francken. In de finale toonde men zich de meerdere van R. Bral en P. Verhaegen met de cyfers 6-4 en 7-6. In de kantine werden na afloop de prij zen uitgereikt. Wedstrijdleider E. Francken sprak na afloop van een ge slaagd toernooi. Overwinningen voor motorclub Axel in cross Wachtebeke WACHTEBEKF. - De leden van de mo torclub Axel hebben in een cross in Wachtebeke drie overwinningen be haald. Tonnie Colijn bij de junioren 250 cc, Jan Verhage in de senioren 500cc en Edward van de Klooster bij de nationalen 500cc keerden winnend naar huis terug. Daarnaast waren er nog verschillende andere ereplaatsen voor onder anderen Rudie Walhout en Bram van de Velde. De organisatie van de cross berustte bij de motorcrossclub Samen Sterk. De beste vyf in alle categorieën mochten uitkomen on een hogere klasse. Bram van de Velde deed van zich spreken bü de nationalen 250cc, door als derde te eindigen na een zevende en een elfde plaats in de manches. Voor Paul van Remortel en Hans Kolijn liep dit de buut in een hogere klasse minder goed af. Bij de nationalen 500 behoorden zij bij de uitvallers, al eindigde Van Re mortel in de eerste manche als vijfde. In de tweede serie kreeg hy moeilijkheden aan zyn versnellingsbak, waarna hy de strijd moest staken. Naast de drie over winningen was er ook nog een negatief punt voor de Axelaars en dat was de lelijke val, die Noèl Weemaes maakte by de junioren 250cc. Nadat hij was ge vallen, reed er nog iemand over hem heen en daar hield hy een zware rug blessure aan over. By de debutanten 125 cc reden voor het eerst dames mee. De Belgische kam pioene Danielle Picaert eindigde als ne gentiende. Aanstaande zondag strijden de Axelse motorcrossers in een cross in Kware- mont. Kees Hamann. ken, met lezen en al die facetten die daar nauw samen mee hangen, zal ik in mijn nieuwe werk toch wel missen", erkent Kees Hamann. „Maar ik heb de vrije hand om de nieuwe funktie uit tc Schietingen NOORDSTRAAT- Aan de schietifig in jcafé M. Menheere in Noordstraat na- imen 34 schutters deel. Uitslag: hoge vo gel J. Verschoten Kloosterzande. Eer- .stezyvogel A. v. Geerdaele Noord- istraat, tweede zyvogel A Goossen Noordstraat, tweede hoge vogel F. v. Kruyssen, Kloosterzande, grootste aantal kleine vogels (4) G. Dankaert •Kloosterzande NIEUW-NAMEN - Aan de kermisschie- tjng in café Picavet te Nleuw-Namen 33 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: J. Sturm, Kieldrecht, eerste zyvogel: H. Verstiggel, Neiuw-Namen, tweede zy- vfjgel: J. van Kerkhoven. St Jansteen, grootste aantal kleine vogels (5) W. Blommaert. Hulst. 'De Geuzen' te Biervliet hield polderwandeltocht BIERVLIET - De wandelsportverenl- giAg 'De Geuzen' hield voor de zesde keer haar 'polderwandeltocht' in de omgeving van Biervliet. Aan de wan deltocht namen 340 wandelaars deel, zowel groepen als indivlduelen. Drieën twintig wandelaars volbrachten de 25- kilometertocht. De overigen liepen vijf, tien of vyftien kilometer. De route voer de langs het oorlogsmonument en de Paulinahaven. Na afloop ontving elke deelnemer een medaille en elke school of groep een groepsherinnering. bouwen. Ik heb geen voorganger dus kan ik zelf bepalen hoe ik die functie gestalte ga geven." Een vastomlijnd beeld heeft hij er nog niet van. Wel een hoop ideeën, met de bedoeling die spoedig te verwezenlij ken. „Ik zie die nieuwe fUnktie tweeledig: el ke organisatie moet communiceren. Dat kan onderling gebeuren en dat kan naar de buitenwacht gebeuren. Je zult onderling eerst je zaakjes in orde moe ten hebben wil je een beetje representa tief naar buiten kunnen komen. Naar buiten toe zal het werk meestal voor lichting zyn over hetgeen de provincia le bibliotheek te bieden heeft. Dat zal voorlichting naar het publiek, de lezers, zyn. Maaar ook naar de overheid en be langengroepen, zoals onderwijs, so- ciaal-cultrueelwerk en andere instellin gen. In feite ben ik dan de verantwoor- dely ke man die zorgt voor een optimaal communiceren." Kees Hamann ziet het bibliotheekwe zen als een dienstverlenend bedrijf en zyn functie danook als een logisch uit- vloeisel van die dienstverlening. „Je moet de bibliotheek niet opdringen, niet te aarogant zyn. Wel moet je de onbekendheid wegenemen, dieer nog steeds heerst." zyn eerste public-relationswerk heeft Hamann huist afgerond by zyn 'oude' baas. In de bibliotheek van Axel heeft hy in het kader van de komende kinder boekenweek een groot kasteel van 2,5 by 9 meter gebouwd als aankleding voor het kinderboekenweekthema, waarin spiegels centraal staan. „Kijk zo'n werk is nu ook public relations. Voor de kinderen presenteer ik nu de bibliotheek en dat is nu wat ik in Mid delburg, zy het uitgebreider ook ga doen." Tennisclub Oostburg hield kampioenschap OOSTBURG - De Oostburgse tennis club 'Ludo et Emergo' hield de jaarlijk se jeugdclubkampioenschappen. Ruim twintig spelers en speelsters na men aan de wedstrijden deel en kon den zich na afloop vermaken op de spe ciaal voor hen georganiseerde feest avond. Er werd een groot aantal drie setters gespeeld. By de meisjes ging het kampioenschap naar Nathalie van Waterschoot. Zij won van Annemarie Sampon (7-6, 4-6. 6-4). De derde plaats was voor Yolanda Ver- planke, die met 6-0, 6-2 won van Anjo den Decker. Bij de jongens werd de finale beslecht In het voordeel van Ronald Baarends die met 6-3. 6-1 Paul van Waterschoot de baas bleef. Hans Vogels won de strijd om de derde plaats met 6-2. 6-3 van Mark Steljaert ABVA en KABO Oostburg en Sluis samen in federatie OOSTBURG - Sinds dinsdagavond is de federatie ABVA-KABO afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen een feit. In 'De Eenhoorn' in Oostburg verga derden de twee afzonderlijke ambte narenbonden eerst apart, waarna een gezamenlijke vergadering volgde. De federatie zal over enkele jaren, als de plannen van de vakbonden doorgaan fuseren. De penningmeester van het hoofdbe stuur van de federatie ABVA-KABO, de heer P. van Hooff. wees de aanwezi gen er tydens de gezamenlyke vergade ring op, dat het belangrijk zal zijn om eikaars hebbeiy kheden en onhebbelijk heden te leren verdragen. Verder trok hy fel van leer tegen maatregelen waar van zyns inziens de ambtenaren de du pe worden. „Er wordt de ambtenaren gewoon geld afgepikt. Het is een kwes tie van ordinair plukken en stelen", zo voer hy uit tegen onder meer het rap port van de commissie Bosman en Be stek '81. Hy hield de aanwezigen voor, dat men als vakbondslid niet voor de eigen eer en glorie zit. maar voor de be hartiging van de belangen van alle le den. Als belangrijkste aspect noemde hij de rechtspositie 'die momenteel sterk wordt bedreigd'. Hij sprak er zijn spijt over uit, dat by de landelijke fede ratiebesprekingen tussen de vakbon den in 1976 het CNV uit de boot Is ge stapt. In het afdelingsfederatiebestuur wer den dinsdag elf leden gekozen, acht af komstig uit de ABVA. drie uit de KA BO. De heer J. Wielakker werd tot voor zitter gekozen, de heer L. Verbraak tot secretaris en de heer J. Jongepier tot penningmeester. Ruilavond Terneuzen TERNEUZEN - De afdeling Temeuzen van de internationale vereniging Phila- telica houdt maandag 29 september een ruilavond voor postzegels en mun ten In een van de zalen van de Opstan- dingskerk in Temeuzen-Zuld. De aan vang is 19.30 uur. DERDE 'ONAFHANKELIJKE PEUTERSPEELZAAL' TERNEUZEN - Dinsdagochtend is in de Goede Herder kerk in de Oranjebuurt in Terneuzen de derde 'onafhan kelijke peuterspeelzaal' van Terneuzen van start ge gaan. Vorige week al werden dergelijke speelzalen ge opend In Hoek (in een eengezinswoning in de Lecn- houtsstraat) en in Sluiskil (in 't Gildehuis). In de Goede Herderkerk werden dinsdagochtend zo'n 16 kinderen 'afgeleverd'. De speelzaal, in een van de zalen van de kerk, is een initiatief van ouders van peuters en ex- leidsters van buurthuis 'De Bolster' van de Centrale Stichting voor Sociaal- en Cultureel Werk. Om kwart voor negen gingen de deuren van de 'kerk- speelzaal' open. Om half twaalf werden ze weer gesloten. Donderdagochtend wordt dezelfde groep peuters ver wacht. Zodra het aantal aangemelde peuters oploopt, worden de groepen gesplitst. De 'onafhankelijke speelzalen' worden binnenkort ver enigd in een stichting 'peuterspeelzalen'. Maandag wer den over de vorming van die gloednieuwe stichting de eerste besprekingen gevoerd. Nog deze week wordt een bestuur gekozen. De nieuwe stichting stapt binnenkort naar de gemeente Temeuzen met een subsidieverzoek. Men wil zo snel mo- gelyk overgaan tot de aanstelling van vaste krachten. Oud-papieractie te Biervliet BIERVLIET - De bolbaanvereniging 'Biervliet' houdt zaterdag een oud-pa pieractie te Biervliet. De opbrengst hiervan is bestemd voor onder meer het onderhoud van de onlangs vernieuwde en gemoderniseerde bolbaan. Het oud papier wordt tussen 9.00 en 12.00 uur opgehaald. Buurthuis te Hoek opent het seizoen met 'open dag' nuniv - nei ouurtnuis De Hoekse Rak kers in Hoek opent zaterdag het sei zoen met een open dag. Van 10 tot 16 uur kan iedereen zich laten informeren over het cursusprogramma en andere activiteiten. Ook bestaat de mogelijk heid om zich te laten inschrijven. Het nieuwe seizoen begint officieel op maandag 29 september. Op maandag is er van 15.45 tot 17 uur kinderclub voor jongens en meisjes uit de eerste en de tweede klas. Van 19.45 tot 20.45 uw en van 21 tot 22 uur wordt er jazzballet gegeven. Het programma voor dinsdah biedt de keus uit cursussen boetseren 10 tot 11,30 uur), judo (10 tot 20 en 20 tot 21 uur) en kantklossen (19.30 tot'21 uur). Verder is er van 15.45 tot 17 uur kinder club voor jongens en meisjes uit klas 5. De woensdag ziet er als volgt uit: 14 tot 15.15uur kleuterclub, 18.30 tot 19.45 uur kinderclub voor jongens en meisjes uit klas 6, 20 tot 21.30 uur boetseren en 20 tot 22 uur dansen. Op donderdag is er van 9 tot 11 uur tekenen/schilderen, van 9 tot 12 uur bridge, van 13.45 tot 14.45 uur yoga, van 15.45 tot 17 uur kinder club voor meisjes van de klassen 3 en 4 en van 19.45 tot 20.45 en 21 tot 22 uur yoga. De vrijdag begint met een koffle- morgen van 9 tot 11 uur. Van 15.45 tot 17 uur is er een kinderclub voor jongens van de klassen 3 en 4 en van 19.30 tot 22.30 uur tienersoos. Op zaterdag wordt er een keer per maand van 14 tot 15.30 uur een kinderfilm gedraaid en op zon dagen om 19.30 uur een tienerfilm. Het echtpaar A. Ranschaert-Clayssens te Sas van Gent. BRUIDSPAAR A. RANSCHAERT-CLAYSSENS 'Qstc.mu', bet tijdschrift van de na- Otuur- en vogelwacht van Schou- wen-Duiveland en van de Vereniging voor natuur- en Iandschapsbescher- ming van Goeree-Overflakkee, heeft een dubbelnummer uitgegeven ter her innering aan het honderdste geboorte jaar van J. Vijverberg (25 aug. 1880 -15 april 1965). Vooral als vogel fotograaf heeft Vijverberg grote bekendheid ge kregen en veel succes gehad. Uit het artikel van Jac. Viergever in dit boekje wordt al wel duidelijk, hoe "n veelzijdig mens Vy verberg is geweest. In 1909, na het behalen van al de beno digde diploma's, werd hij hoofdonder wijzer te Noordgouwe en kon hy zich in zyn vrije tijd toe gaan leggen op de vo gelfotografie, die toen nog in de kinder schoenen stond. Op Schouwen waren er in die jaren vogels in overvloed, al lieten ze zich niet zo gemakkelijk fotografe ren. De apparatuur daarvoor was toen uiteraard lang nog niet zo vervolmaakt als nu, en allerlei foefjes die nu gemeen goed zyn en die het fotograferen van vogels vergemakkelijken moesten nog worden ontdekt. Vyverberg behoorde in dit opzicht ln ons land mede tot de pioniers, slechts voorafgegaan door mensen als Burdet en Tepe, die de eer ste boeken van Thijsse met vogelfoto's illustreerden. Vyverberg knutselde al tijd veel aan zijn camera's (en hy is dit tot het laatst toe blijven doem; zo dacht hy een aantal ingenieuze sluitermecha- nismen uit. Ook het maken van schuil plaatsen en schuilhutten was vaak een probleem. Maar wie de schitterende vo gelfoto's ziet die Vijverberg van het be gin af heeft weten te maken, weet dat hij telkens weer de grote moeilijkheden wist te overwinnen, zodat hij zelfs by- zonder zeldzame of erg moeiiyk te kie ken vogels «als de kwartelkoning) voor de lens wist te krijgen. Een aantal van deze bijzondere opnamen zijn in dit boekje afgedrukt. Vogelliefhebbers en zeker vogelfoto grafen waren in het begin van deze eeuw nog zeer schaars, vandaar dat sommige dorpsgenoten wat vreemd te gen de hoofdonderwijzer aankeken. Viergever schrijft dat het verhaal de ronde deed dat Vijverberg 's zondag met bepakte fiets naar de kerk reed op dat hij, nadat hij zich van zijn taak als organist had gekweten, zo snel moge lijk achter de vogels aan kon gaan. Later is de auto. een Chevrolet uit 1929, waarmee Vijverberg over het eiland reed, legendarisch geworden. Nog tot omstreeks 1960 reed hij met die grote oude auto rond; wie het vehikel aan zag komen, wist dathy een beetje op moest passen. Van auto ishy nooit veranderd, maar in andere opzichten ging Vyver berg wel met zijn tyd mee: zo schakelde hy na de oorlog over op kleurenfotogra fie en het maken van dia's, en ook daar mee boekte hy weer prachtige succes sen. Behalve fotograferen schreef Vijver berg ook boeken en artikelen over vo gels; achterin het boekje is een, helaas niet helemaal volledige, bibliografie van zijn werk opgenomen. In het spoor van Vij verberg schrijven de meeste medewerkers aan deze boeien de aflevering van 'Sterna' over de vogel wereld op Schouwen. Het aantal van de meeste soorten is, zoals op zoveel plaat sen, dramatisch teruggelopen, en enke le soorten zyn volkomen of zo goed als verdwenen. J. P. C. Boot schrijft over de nog rijke vogelwereld in de tijd van Vijverberg. Hij stelt vast dat zowel in het duinge bied als in het polderland en in de inla gen van Schouwen de vogelstand sterk is teruggelopen. Belangrijke oorzaken daarvan zijn toe risme. de ruilverkaveling en het ge bruik van bestrijdingsmiddelen. De in lagen waren eertijds bijzonder vogel rijk. Wanneer de Schouwenaren spra ken over 'de inlagen' bedoelden ze de Heertjesinlage en twee Flaauwersinla- gen. Er zijn nog twee van deze drie inla gen over, maar ze worden slecht be heerd waardoor ze hun betekenis als vd- gelbroedplaats hebben verloren. Over de inlagen aan de zuidkust van Schouwen schrijft Frans Beekman. In de twaalfde eeuw kwam de eerste be- kading rond Schouwen tot stand; in la tere eeuwen kaifde buitendyks land af en moesten er nieuwe dijken achter de bestaande worden opgeworpen. Tussen de dijken ontstond een inlaag; binnen dijks op de zogenaamde karrevelden werd klei ten behoeve van de dijk afge graven. wat de waarde als cultuurgrond sterk deed verminderen Op den duur bezweek de oude zeedijk en de inlaag- dyk werd de nieuwe zeedijk. Daarach ter legde men dan weer een inlaagdijk aan. Zo werden ook veel dorpen aan de zee prysgegeven; er verdwenen voorna melijk op Zuidland minstens twaalf dorpen. In de inlagen zoals die in de eerste helft van deze eeuw op Schouwen waren te zien, lagen eilandjes (ook bil len genoemd) waarop vogels konden broeden. Deze hillen werden verpacht, en de vogeleieren werden er volgens een bepaald systeem geraapt, zodat de vo gelstand er niet verminderde. Ook zorg den de pachters voor een zeer deugdelij ke bescherming van 'hun' vogels ty dens de hele'broedtyd. De inlagen wa ren ook om andere reden nog van be lang; er werd zeekraal gesneden, gevist en gejaagd. Over de broedvogels van inlagen en karrevelden handelt het artikel van Peter L. Meininger. Veel voorkomende soorten zijn de wilde eend, scholekster, kievit, tureluur, kluut, kokmeeuw, visdief, veldleeuwe rik en graspieper. G. J. Slob leverde een bijdrage over de steltlopers die aan de zuidkust van Schouwen te vinden zyn. Wim C. Mullié schrijft over de kleine zwaan. Voor 1960 was de kleine zwaan een zeldzame verschijning op Schou wen. maar nu komt hy er 's winters steeds vaker voor. René B. Beijersbergen en Peter L. Mei ninger berichten over de functie van het Deltagebied als broedplaats voor de verschillende soorten sterns. Tegenwoordig broedt in het Deltage bied 50 procent van de Nederlandse po pulatie van de grote stern. De Hompel voet en de Kwade Hoek zijn de enige gebieden waar nog Grote Sterns broe den. Gelukkig neemt hun aantal weer enigszins toe. na de grote inzinking in het midden van de jaren zestig. De Del ta is ook een belangrijk broedgebied voor de Visdief. een soort die vermoede lijk door vergiftigingen en door het toe risme in deze eeuw sterk in aantal terug ls gelopen. In het Deltagebied broedt maximaal 10 procent van de Neder landse populatie van de Noordse Stem; onze provincie is veel belangrijker als broedgebied voor de dwergstern. Vorig jaar broedden er 225 paartjes in Zuid west-Nederland, en dat is. in vergelij king met de tien paren in 1963 een flinke toename. John Beijersbergen vergelijkt de broedplaatsen van de verschillende soorten sterns; hij verzamelde zijn ge gevens in de tijd toen hij de sternkolo nies op de Hompel voet bewaakte. T. Lebret tenslotte doet suggesties aan de hand voor het beheer van de inlagen als broedplaats voor grote sterns. Le bret stelt onder meer voor de hillen weer te gaan onderhouden, waardoorze weer aantrekkelijk kunnen worden voor deze soort, die er vroeger in groten getale broedde. Terug dus naar de tijd van Vyverberg, toen de inlagen door elerrapers werden onderhouden. Met veel inzet zou het mogelijk moeten zyn, de vogelstand weer op peil te brengen. J. Vijverberg en de vogels van de Zuidkust van Schouiven. Sterna.jaargang24. nummer 1 en 2. Redactieadres: Sterna. Grevelingen- laan 4. Haamstede. SAS VAN GENT-Dinsdag was het pre cies zestig jaar geleden dat het echt paar A. Ranschaert-Clayssens in het huwelijk trad. De mannelijke helft van het diamanten bruidspaar is in Sas Initiatief tot gezamenlijk optreden koren gemeente Axel AXEL - Tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis te Axel is dinsdagavond een werkgroep opgericht die zich zal bezig houden met het organiseren van een gezamenlijk optreden van alle ko ren in de gemeente Axel. De bijeenkomst, een initiatief van wet houder P. T. A. M. R. Apers van Axel, werd bezocht door afgevaardigden van twaalf koren. Wethouder Apers stelde in zyn openingswoord dat zyn gedach ten uitgingen naar een gezamenlijk op treden waarbij volksliederen en liedjes ten gehore zouden worden gebracht, af gewisseld met 'fijnere' liederen, die ge zongen zouden moeten worden door meer professioneel geleide koren en kinderkoren. Het ligt in de bedoeling om het gezamenlijk optreden voor 15 oktober te bespreken in de koren. Ver volgens zal de werkgroep aan het werk kunnen. De werkgroep bestaat uit de heer A. de Kort, regio-directeur van de Zeeuwse Muziekschool Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer A. Over- dulve van het bejaardenkoor 'Trefpunt' te Sas van Gent, mevrouw M. Scholten van het rooms katholieke dameskoor Sint Caecilia te Koewacht en mevrouw B. van Tatenhove vanhetinterkerkely- ke jongerenzanggroep Axel. Het werk groeplid namens het rooms katholieke kerkkoor te Overslag was dinsdag avond nog niet bekend. J aarvergadering vv Zaainslag ZAAMSLAG - Vandaag (woensdag 24 september) houdt de voetbalvereniging Zaamslag de jaarvergadering. Naast de gebruikelyke verslagen van secretaris en penningmeester moeten er nieuwe bestuursleden worden gekozen. Van het huidige bestuur zijn G. van Over- dulve en M. Dieleman aftredend en wel herkiesbaar. R. Dobbelaar en P. Bak ker, die eveneens aftredend zy'n, stellen zich niet herkiesbaar. Verder komt een voorstel aan de orde om de contributie te verhogen. De vergadering, ln de kan tine van de vv Zaamslag aan de Sport- laan, begint om 19.30 uur. van Gent beter bekend als een deel vt het duo 'Bram en Pietje', dat 41 jaarti Mkl loodgietersvak in het kanaaldft' »tli heeft uitgeoefend. Dat Bram en jij fcr< vrouw vele vrienden hebben bewijn W de meer dan 250 kaartjes die het ech paar voor het zestigjarig huwelijk^ feest heeft ontvangen. Vriendschap is een streven dat ook cï0 nog noog in het vaandel staat geschtires" ven van beiden. Ze zyn blij dat ze ind streven geslaagd zijn. Wanneer Brs: op zyn werk was by mensen, was t altyd de goedlachse loodgieter die n 'sefl iedereen een praatje overhad. Zij vrouw beheerde ruim veertig jaar der45 wielwinkel die in de Ooststr'aat geve W1 tigd was. op de plaats waar beiden r j*8- nog woenen. De rijwielhandel starttei familie Ranschaert door de success: die Bram in het verleden als wielrenji t op de oude wielerbaan van Sas n t Gent behaalde. De belde echteiieds M verkeren nog in een redelijke gezoni heid, hoewel Bram zijn favoriete hobbj muziek spelen, door een operatie as zy'n vingers, niet meer kan uitoefent: l(S( Na 65 jaar lid te zijn geweest van hanroGj nie 'De Vereenigde Vrienden' doet ha dit toch wel pijn. Vele vrienden en kes| nissen bezochten de receptie die avond werd gehouden. (rot' Terneuzense majoretten succesvol in Maldegem TERNEUZEN - De harmonie en hetmt jorettenkorps van de 'Vliegende lander' uit Temeuzen hebben meeft daan aan een muziekfestival met daaraan verbonden majorettenc» cours, in de Belgische stad Maldegea Aan dit concours, wat was georgari seerd door de stad Maldegem, nams naast de Terneuzense majoretten nt( vyf Belgische korpsen deel. De Tem» zense meisjes eindigden op de vierdt plaats. Voor en na het concours maakte df deelnemende korpsen samen metdeè gen harmonie een rondgang doord binnenstad. Aan het eind van het val ontvingen alle korpsen uit hands van burgemeester en schepenen vu Maldegem een herinneringsvaantje. Vrouwenbond NVV hield bijeenkomst te Breskens BKESKENS - De afdeling Breskers van de vrouwenbond NW hield te Br» kens de eerste by eenkomst in hetni» we seizoen. Op het programma stoK een demonstratie pottenbakken doet de heer en mevrouw Beun-PauwleseuS Temeuzen. Ook was er gelegenheid oe iets te kopen van het getoonde. Jacques Vijverberg gefolograjeerd bij een van zijn observatieposten. De Stichting Katholiek Onderwijs te Clinge viert op vrijdag 26 september 1980 Tevens wordt het feest gevierd van de hoofdleid- |x ster van de kleuterschool. MEJ. 1. WILLAERT. die 25 jaar werkzaam ls in het kleuteronderwys. De receptie zal op vrijdag 26 september 1980 wor- den gehouden in de kleuterschool te Clinge er. begint om 20 00 uur. Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Clinge. Uitslag loterij t.b.v. muziekver. 'Nooit Gedacht', Graauw. 2083 - 2291 - 1549 - 2977 - 3846 - 2080 - 2798 - 2896 - 3234 - 2585 - 3657 - 1725 - 2274- 2138- 1957- 2175-2492- 1590- 1679- 2049- 2373- 3438. Adverteren doet verkopen Dokter J. Hoefman is vrijdag 26 september i.v.m. nascholing afwezig collega's nemen waar gemeente -A(lS§|YïT TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL. Burgemeester en wethouders van Temeuzen brengen ter openbare kennis, dat in verband met verbouwingswerkzaamheden aan het zwembad 'De Honte', alhier, in de Willem Kloosstraat te Temeuzen voor het gedeelte tussen de Erasmus- straat en de Vondelstraat te Terneuzen aan beide zijdeN van de rijbaan een tydelyk parkeerverbod is vastgesteld. Deze maatregel geldt vanaf heden gedurende 8 weken of zoveel korter als mogelijk of zoveel lan ger als noodzakelyk zal zyn in verband met de uit te voeren werkzaamheden. Temeuzen, 24 september 1980. Burgemeester en wethouders van Temeuzen. C. Ockeloen. burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 32