8 Lees vanaf nu de PZC. hi Dijk van een krant. Mogelijk uitbreiding begraafplaats Ovezande M Minnaard winnaar vlucht uit Maastricht 1 I O S Lees 4 weken de PZC voor de prijs van twee. m/ L. van de Hoofd winnaar vlucht uit Maastricht DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1980 streek B. EN W. STELLEN ONDERZOEKIN OVEZANDE - Het dagelijks bestuur van de gemeente Borsele onderzoekt de mogelijkheid om alsnog de begraaf plaats in Ovezande nit te breiden. Dat kan wellicht wanneer bet terrein wordt opgehoogd en als er voorzienin gen worden getroffen om de grondwa terstand te regelen. Met de uitbreiding kan ruimte ontstaan voor ongeveer honderd graven. Dat moet voor een jaar of tien voldoende zijn. De gemeenteraad van Borsele heeft een paar jaar geleden besloten aan de Land weg in Ovezande een nieuwe begraaf plaats aan te leggen. Deze beslissing viel nadat geconstateerd was dat uit breiding van de bestaande begraaf plaats uit een oogpunt van volksge zondheid en om planologische redenen niet aanvaardbaar zou zijn. De hoge grondwaterstand ter plekke belemmert het ontbindingsproces van de stoffelij ke overschotten. Aanvankelijk gingen de gedachten uit naar de aanleg van een centrale begraafplaats voor Hein- kenszand en Ovezande nabij Heinkens- zand. Maar daar kwamen vanuit Ove zande bezwaren tegen. Daarom werd uiteindelijk besloten aan de Landweg een nieuwe begraafplaats te maken. Bezwaar De benodigde grond hiervoor is inmid dels aangekocht. Met Mn pachter kon echter nog geen overeenstemming worden bereikt. Bovendien zijn tegen de planologische aanwijzing in bet ka der van het bestemmingslan buitenge bied bezwaren ingediend. En dat heeft een remmende invloed op de spoedige totstandkoming van de nieuwe be graafplaats. Intussen neemt het aantal beschikbare graven op de bestaande begraafplaats af. Met enig passen en meten is er nog ruimte te vinden voor dertien graven. Een en ander is voor het dagelijks be- GEMEENTE GOES OPENBARE BEKENDMAKING Toepassing artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat met ingang van 19 september 1980 gedurende veertien da gen voor een ieder op de afdeling admi nistratieve, Juridische en financiële zaken, kamer 114, stadskantoor. Oost- wal 31 te Goes, ter Inzage is gelegd het door de heer N. van der Wolf, Botterlaan 75 te Kortgene ingediende bouwplan voor het uitbreiden van het restaurant op het perceel Katseveerweg 2 te Wil- helminadorp, kadastraal bekend ge meente Kattendijke, sectie F. nummer 606. Gedurende bovenvermelde ter mijn bestaat voor een leder de moge lijkheid bezwaren tegen het vermelde bouwplan bij hun college in te dienen. Goes, 18 september 1980. Burgemeester en wethouders van Goes. F. G. A. Huber, burgemeester J. A. Hoste, secretaris stuur van Borsele aanleiding geweest, om nog eens te praten met de Inspectie volksgezondheid over de mogelijkheid om de huidige begraafplaats alsnog uit te breiden. Verwacht wordt dat dit kan als enkele technische voorzieningen worden getroffen. Het terrein dient te worden opgehoogd en er moet een on derbemaling worden aangebracht om de grondwaterstand te kunnen verla gen. Het hele perceel heeft immers ner gens een doeltreffende ontwaterings mogelijkheid, zodat de grondwater stand sterke schommelingen vertoond en soms zelfs tot 75 centimeter onder de oppervlakte komt. Het dagelijks bestuur van Borsele is van plan de gemeenteraad binnenkort op de hoogte te stellen van een en an der. Tenniskampioenschappen in Krabbendijke KRABBENDIJKE - De clubkam pioenschappen van de tennisclub "De Klappers' in Krabbendijke zijn afgeslo ten. De voorzitster mevrouw Bloh reik te de bekers en prijzen uit De uitslagen van de finales zijn: damesenkel: J. Traas-T. Bath oom 6-1. 6-2, herenenkel C. Hoelman-J. Moerland 6-4.6-2; damesdubbel. E. van Oosten-J. TraasT. Bathoom-M. Koe man 7-6. 6-2; herendubbel: C Hoekman-W van Doom/Th. Vogelaar-D. Bath oom 6-1,3-6, 6-3; gemend dubbel: E. van Oosten-C. Voge laar/A. Vogelaar-I. Vogelaar 8-4. 6-3. De uitslag van de finale verliezersronde ls; damesenkel: A Vreeke-I visser6-1.6-2; here nenkel: Th. Vogelaar-O. J. Hoekman 7-6,6-3. De spelcommissie kreeg van het be stuur een attentie aangeboden voor hun werkzaamheden in het afgelopen seizoen. Collecte OUD-VOSSEMEER - De collectes ten bate van een aangepast tollet in het be devaartsoord Banneux, die werden ge houden tijdens de jongerendlensten in de Rooms-katholleke Sint-Willibror- duskerk te Oud-Vossemeer, hebben ƒ697,11 opgebracht Thoolse bejaarden maakten excursie THOLEN - De Thoolse bejaardensoos hield voor haar leden een excursie naar een potlodenfabriek te Bergen op Zoom. In de kantine van het bedrijf kregen de 41 deelnemers een diapre sentatie te zien over het bedrijf, waar na het gezelschap een kijkje nam bij de produktie. Onder meer werd getoond hoe uit een cederhouten plankje uit Ca lifornia potloden worden gefabri ceerd. Na afloop van het bezoek dronken de bejaarden koffie en gebruikten zij een broodmaaltijd in de buurt van Woens- drecht. De excursie is mogelijk ge maakt door financiële steun van de Thoolse Vrouwenrad BEVELANDSE ZATERDAGVLIEGERS Amigos Oud-Vossemeer wint volleybaltoernooi OUD-VOSSEMEER - Het damesteam van de Oud-Vossemeerse volleybalver eniging Amigos heeft in Roosendaal het Argos-toernool gewonnen. Via over winningen op Rowl en Blauw Wit en een nederlaag tegen Diomedon kwam Ak- gos in de kruisfinale. Door winst op Ar- gos bereikte Amigos de finale waarin Diomedon naar een nederlaag werd ge speeld. Van onze adverteerders FILIAAL VAN HUNKEMOLLER OPENT IN GOES GOES - In de Goese Ganzepoortstraat wordt vandaag (donderdag) een filiaal van Hunkemóller voor het publick ge opend. Al aan de vooravond van deze eerste braderiedag deed Hunkemóller de deur open voor een aantal genodig den. Het geheel In Hunkemöllerstljl ver bouwde winkelpand biedt ruimte aan een breed assortiment lingerie en foun dation. Naast lingerie verkoopt het des kundig personeel, onder leiding van mevrouw C. Pouwels, bedrijfsleidster, ook nacht-, bad- en huiskleding. De zaak voert alle bekende merken in haar vaandel met daarbij ndg een eigen huis merk. De Hunkemöllervestiging in Goes is de vijfenzestigste in Nederland. (Van een medetoerker/ VLISSINGEN - De voorlaatste vlucht vanuit Maastricht kenmerkte zich door een harde westenwind. In de ach- tervlucht werden de duiven tevens ge confronteerd met buien. Onder zulke weersomstandigheden is de snelheid van de duiven niet hoog, met name ge durende de perioden dat de duiven in de regen vliegen. Nu het seizoen al ver is gevorderd, kunnen veel duiven niet meer worden ingekorfd omdat ze in de rui zijn. De vlieglust is dan namelijk volledig verdwenen. De deelname aan de concoursen wordt dan ook kleiner. Een duif van L. van de Hoofd uit Tholen bereikte een snelheid van 1060 meter per minuut. Ook M. Minnaard uit Krab bendijke bezit een duif die 1051 meter per minuut behaalde. De volgende twee duiven kwamen zeer kort achter elkaar binnen, te weten een duif van J. A. van de Plasse uit Yerseke 1041.95 meter per minuut) en een duif van mevrouw Van der Velde uit Wemeldinge 1041,0 meter per minuut). Op Walcheren bereikte een duif van P. de Nooijer de hoogste snelheid: 1014 meter per minuut. Van de postduivenvereniging De Luchtbode uit Krabbendijke namen 241 duiven deel aan het concours over een afstand van ongeveer 128 kilometer. De eerste duif kwam aan om 10 41 uur en had een sneleheld van 1051 meter per minuut, de laatste prijsdulf arriveerde om 11.00 uur en bereikte een snelheid van 875 meter per minuut De eerste tien aankomen de duiven waren van: 1 en 7 M. Minnaard, 2 Jac. Minnaard; 3 G Neels;4 A WUthagen; 5 J. Dekker, 6 E. Theenaart; 8 H, van Coevertn- gen, 9 en 10 P. Damme. Van de postduivenvereniging De Noordster uit Yerseke namen 285 duiven deel aan het concours over een afstand van ongeveer 136 kilometer. De eerste duif kwam aan om 10.49 uur en had een snelheid van 1041 meter per minuut, de laatste prijsduif arriveerde om 11 21 uur en bereikte een snelheid van 841 meter per minuut. De eerste Uen aankomen de duiven waren van: 14.7 en 10 J. A. van de Plasse; 2 J. Kosten, 3 A. J. Kruysse; 5 Gebroe ders Zuidweg. 6 E. Minnaard Mzn.; 8 Ko de Koeier Pzn,; 9 Gebroeders PoleiJ. Van de postduivenvereniging De Postduif uit Wemeldinge namen 160 duiven deel aan het concours over een afstand van ongeveer 140 kllomter. De eerste duif kwam aan om 10.54 uur en had een snelheid van 1041 meter p-er minuut, de laatste prijsdulf arriveerde om 11.18 uur en bereikte een snelheid van 884 meter per minuut De eerste tien aankomen deduiven waren van: len 10 mevrouw Van de Velde; 2 en 7 J. Wtlderom; 3 M Beenakker, 4, 5,8 J Fei)tel. 6 P. Weening; 9 H. H.Hengsdijk. Van de postduivenvereniging De Luchtpost uit Rilland-Bath namen 126 duiven deel aan het concours. De eerste duif kwam aan om 10.42 uur en had een snelheid van 1006 meter per minuut de laatste prijsdulf arriveerde om 11.03 uur en bereikte een snelheid van 858 meter per minuut. De eerste tien aankomen de duiven waren van. 1. 3. 5. 6 en 7 F. Hllle- brand; 2 en 10 S. Prevo; 4 C. Molson; 8 M. Verrijzen 9 J. van de Linde. Van de postduivenvereniging De Blauwe Doffer uit Kortgene namen 379 duiven deel aan het concours. De eerste duif kwam aan om 11.15 uur en had een sneleheld van 992 meter per minuut, de laatste prijsdulf arri veerde om 11.42 uur en bereikte een snelheid van 843 meter per minuut. De eerste tien aan komende duiven waren van. 1, 2. 4. 5 en 7 P. van Belzen, 3 J. Brouwer. 6 J. M. Goulooze; 8 W. M. Bouwense; 9 I. Blankenstein. 10 H. J. van de Moere. Een goede uitslag maakten P. van Belzen met 12 prijswinnende van de 21 meegegeven duiven, en W. M. Bouwense met 7 uit 11. Van de postduivenvereniging De Rode Doffer uit Goes namen 210 duiven deel aan het con cours over een afstand van ongeveer 148 kilo meter. De eerste duif kwam aan om 1110 uur enhad een snelheid van 984 meter per mi nuut. de laatste prijsduif arriveerde om 11.45 uur en bereikte een snelheid van 800 meter per minuut. De eerste tien aankomende dui ven waren van: 1 C. W. Geers; 2 I. J. van de Sande, 3.4,5.6.8 en 10 J. van Es; 7 A. Slabbe- koom; 9 L. de Kok. Een goede uitslag maakte J. van Es met 13 uit 21 Van de postduivenvereniging De Sehelde- vliegers uit Borssele namen 271 duiven deel aan het concours over eet) afstand van onge veer 153 kllomter. De eerste duif kwam aan om 11.22 uur en had een snelheid van 948 meter per minuut, de laatste prijsduif arri veerde om 11.53 uur en bereikte een snelheid van 792 meter per minuut. De eerste tien aan komende duiven waren van. 1 Gebroeders Moerdijk. 2. 3 en 4 J Duinkerke. 5.8 en 10 F Nieuwenhuise; 6 J. Tilroe; 7 foh. Janse; 9 H. Mondeel. Van de postduivenvereniging De Blauwe dof fer uit Wolphaartsdijk namen 43 duiven deel aan het concours. De eerste prijsdulf h£(d een snelheid van 881 meter per minuut, Dè laat ste prijsdulf bereikte een snelheid van 770 meter per minuut. De eerste tien aankomen de duiven waren vain: 1.2 en 10 P. A. van Loo; 3 en 6 Gebroeders Houtekamer; 4 J. Houteka mer; 5. 7. 8 en 9 J Schrier. Noordbevelandse NCVB kwam bijeen KORTGENE - De afdeling Noord-beve land van de NCVB hield In "De Tromp- weie' te Kortgene de eerste bijeen komst van het seizoen. De heer U. van de Berge, eigenaar van een reformhuis. gaf een lezing over homeopathie en re formvoeding. De presidente mevrouw A. P. Dees-De Looff maakte bekend dat de afdeling Noord-Beveland van de NCVB donderdag 9 oktober een bezoek brengt aan de Koninklijke Maatschap pij De Schelde in Vlissingen. Ledenvergadering Thoolse biljarters THOLEN - De Thoolse biljartvereni ging 'De Kroon' houdt vrijdag 19 sep tember een ledenvergadering in café Van Zanten in de Visstraat te Tholen. De vergadering, waarmee het nieuwe btljartseizoen wordt geopend, begint om 20.00 uur. Collecte GOES - De collecte ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (PIT) heeft in Goes, Kattendijke, Kloe- tinge en Wilhelminadorp 1.804,57 op gebracht. Frank Gommers wii Scheldeprijs trimm# NIEUW-NAMEN - Een peloton gerenommeerde spurters moest dj* dagmiddag de wedstrijd voor tm mers in de A-categorie in Nienw-s, men beslissen.Volkomen onver» ging Frank Gommers toen mei hoogste eer strijken. Niet alleen l dens deze Scheldeprijs, maar gedut» de het gehele seizoen rijdt de ranit trimmer uit Philippine bijzonderi» vallend, maar nog nimmer werden* aanvalsdriften van Gommers beloojj Ook niet in de laatste etappe vu* Tour du Flic toen hij zo kort bijt, zege was; dinsdag in Nieuw-Nameci» kende hij echter met alles en iedett» af. Uitslagen. A-categorie: 1. Frank Gonae Philippine; 2. Nico de Leeuw, Rilland-Biï Johan Krap, Terneuzen; 4. Henk de Br^ Temeuzen; 5. Jan Dubbeldam, Sas vanOp 6 Cees van de Dries, Ovezande; 7. TheoVtj lems, Heikant; 8. Gerard de Schepper, Vo» waarde; 9 Joop Dubbeldam, Sluiskil Leen Platteeuw, Hoek; 11. Freddy de Vtkt Aardenburg; 12. Juul Vereecken, Kloa* zande, 13. Frans van Waterschoot, Gno 14. Ceriel Hoefnagels, Cllnge; 15. G. Venx len. België. B-categorie: 1. Patrick van Ha Sas van Gent; 2. Otto de Waele, Axel, 3 Btt van Houte. Breskens; 4. ex eaquo Pft Harms, Sluiskil en Jan Moes. Terneutei Tonnle van Poucke. Koewacht; 7. H«t Dellaert, IJzendiJke; 8. Willem Tanghe.G* burg; 9. George Wljnacker, Koewacht Sjaak Avot. Schoondljke. ZATERDAGVLIEGERS ZEELAND-NOORD (Van een medewerker VLISSINGEN - De voorlaatste vlucht vanuit Maastricht kenmerkte zich door een harde westenwind. In de ach- tervlucht werden de duiven tevens ge confronteerd met buien. Onder zulke weersomstandigheden is de snelheid van de duiven niet hoog, met name ge durende de perioden dat de duiven in de regen vliegen. Nu het seizoen al ver is gevorderd, kunnen veel duiven niet meer worden ingekorfd omdat ze in de rui zijn. De vlieglust is dan namelijk volledig verdwenen. De deelname aan de concoursen wordt dan ook kleiner. Een duif van L. van de Hoofd uit Tholen bereikte een snelheid van 1060 meter per minuut. Ook M. Minnaard uit Krab bendijke bezit een duif die 1051 meter per minuut behaalde. De volgende twee duiven kwamen zeer kort achter elkaar binnen, te weten een duif van J. A. van de Plasse uit Yerseke 1041,95 meter per minuut) en een duif van mevrouw Van der Velde uit Wemeldinge 1041,0 meter per minuut). Op Walcheren bereikte een duif van P. de Nooijer de hoogste snelheid: 1014 meter per minuut. Van de postduivenvereniging De Trouwe Duif uit Tholen namen 139 duiven deel aan het concours over een afstand van ongeveer 128 kilometer. De eerste duif kwam aan om 10.41 uur en had een snelheid van 1060 meter per minuut, de laatste prijsduif arriveerde om 10.59 uur en bereikte een snelheid van 922 meter per minuut De eerste tien aankomen de duiven waren van: 1L. van Hoord; 2 en 8 J van Dijke Kr 3 en 10 L. van de Klein Sng.; 4 C. van de Berge; 5 en 6 L. van de Klein Jzn., 7 C. van Luyk; 9 P Laban. Van de postduivenvereniging Zlerick uit Zie- rlkzee namen 304 duiven deel aan het con cours over een afstand van ongeveer 153 kilo meter. De eerste duif kwam aan om 11.07 urn en had een snelheid van 1034 meter per mi nuut de laatste prijsduif arriveerde om 11.37 uur en bereikte een snelheid van 865 meter per minuut De eerste tien aankomende dui ven waren van: 1, 3, 4 en 7 G. J. Bakker (te vens voor de vierde keer achtereen de eerste prijs in de vereniging maar ook viermaal de eerste ln rayon A); 2 en 8 J. den Hengst; 5 J. van de Sande; 6 F. Mays; 9 J. Verwijs; 10 J. J. Vermeulen. De beide spelers Bakker en Helj- boer behaalden een prijspercentage van 50S- Van de postduivenvereniging Duiveland uit Nieuwerkerk namen 307 duiven deel aan het concours over een afstand van ongeveer 148 kilometer. De eerste duif kwam aan om 11.08 uur, de laatste prijsdulf arriveerde om 11.32 uur. De eerste tien aankomende duiven wa ren van; 1, 6 Combinatie Dane-Dooge (snel heid 992 meter per minuut); 2 A. Hagesteijn; 3 en 4 Combinatie IJzelenberg; 5 Hr.P, van Noorden: 7 L. J. de Bruine, 8 P. de Bruine; 9 en 10 Combinatie Knip-Stouten. yanee Suède enkelbandschoentje met aparte schulprand. Doreen 84.95 Styled by Anita." Terug naar de jaren zestig met Dana 89.95 8tyled by Anita. Elegante pump met "kraaltjeslook!' Eva 79.95 Styled by Anita. - Plouviars - Ganzepoorutrui 21 KrahbculiPca - Smits - Dorpsstraat 1M - Bom - Visstraat 6 O O CS- *"4 8- «H Een Zeeuwse krant is toch niet alleen maarvoorWalcheren. Bewoners van Tholen en Schouwen zijn ook Zeeuwen. Dat staat zo vast als de Zeelandbrug. En daarom is het des te vreemder dat er nog rechtgeaarde Zeeuwen zijn die nog steeds geen PZC lezen. Per slot van rekening is die PZC dè krant voor iedereen die in Zeeland woont, leeft of werkt. Noemt u ons maar 's een andere krant die zo uitgebreid ingaat op alles wat Zeeuwen bezig houdt. Op provincicnieuws.En gemeentenieuws. Van Hulst tot Bruinisse.En van Domburg tot Brouwershaven. Elke dag speciaal nieuws voor Tholen en Schouwen-Duiveland. Een beetje Zeeuw kan gewoonweg niet buiten de PZC. Met ook nog 's zijn artikelen van correspondenten uit Washington, Londen, Parijs of Brussel. En van speciale medewerkers in Moskou, Wenen en Madrid. Met ook nog 's ruime aandacht voor Nederlands nieuws, sport, gezondheid en vrijetijdsbesteding. Jazeker, de PZC is een lekker leesbaar ochtendblad. Laten we het simpeler stellen: de PZC is dè krant voor iedere Zeeuw ook op Tholen en Schouwen-Duiveland. EHe 4 weken kost de PZC u maar f. 8,-. Ja, noteer mij als 4 Weken Abonnee. Ja, noteer mij voor een kwartaalabonnement op de PZC. Met de betaling wacht ik tot na de ontvangst van een acceptgirokaart. Naam: Adres: Postcode/Plaats: AANKRUISEN WAT VAN TOEPASSING IS, OPSTUREN IN ENVELOP ZONDER POSTZEGEL AAN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ANTWOORDNUMMER: 2 4330VB MIDDELBURG. Illl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 28