Zaalvoetbalcoach niet tevreden in Oostburg Aart de Witte onder 50 sec Russen slaan niet toe ii Ronde van de Toekoms PZC/sport WEINIG KANS OP SELECTIE VAN ZEEUWS-VLAMINGEN Ron de Jonge meest ervaren in Nederlands handbalteam FC Twente pakt vandalen aan Handbaltoernoo WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1980 OOSTBURG - Zeeuws zaalvoetbalcoach Cees Outermans was maandagavond geen tevreden man. Aan het eind van de eerste selectiewedstrijden, voorafgaand aan de samenstelling van een Zeeuws zaalvoetbalteam, kon hij niet meer doen dan een voor hem trieste balans opmaken. „Er is hier vanavond te veel sprake geweest van een strijd die er opgericht was om maar niet te verliezen van de tegenstander. Echt gevoetbald om zich in de kijker te spelen en daardoor een goede kans op definitieve selectie te maken was er niet bij", zei Outermans in de sporthal 'De Veerhoek' in Oostburg nadat hij ploegen uit de regio's Hulst, Sas van Gent en Terneuzen aan het werk had gezien. dringen tot de acht besten van Zeeland. Maandag aanstaande weet Outermans voor zichzelf al meer. Want dan wordt er in Goes gespeeld door de teams uit Mid delburg. Vlissingen, Goes en Zierikzee. De acht regionale leden van de techni sche afdeling kijken dan samen met Outermans verder naar geschikte kan didaten. De Zeeuwse coach wil probe ren om ook dit seizoen weer goed te draaien met zijn selectie. Geruchten dat hij op de nominatie zou staan om gewipt te worden als coach (Zierikzee-trainer Gerard Olijhoek zou hem dan opvolgen) worden door KNVB-adminlstrateur Wim Jagt volle dig van de hand gewezen. „Het is wel juist dat er een intensieve discussie ge voerd is binnen de afdeling of het juist is dat Outermans als lid van de techni sche commissie (landelijk) ook coach is van het Zeeuwse team. Een koppeling van die functies is niet als bezwaarlijk ervaren door ons. Outermans is een har de werker, die voor Zeeuwse begrippen >t was het voor Outermans een droevige zaak te moeten vaststellen dat eventuele kandidaten voor een plaats in de Zeeuwse selectie door hun veld- clubs geen vrijaf zal worden gegeven. Breskens en Sluiskil bijvoorbeeld heb ben op de vrijdagavond een trainings avond en juist op die avond speelt het zaalvoetbalteam vaak verdere selectie- en andere wedstrijden. De clubbestuur ders geven hun veldspelers dan geen toestemming om in de zaal te spelen en zo de clubtrraining niet te bezoeken. Outermans heeft daar wel begrip voor. „Twee keer flink presteren zo kort na elkaar kan niet, wordt er gezegd. Ik kan het wel begrijpen, al blijft het natuurlijk voor het zaalvoetbal in zijn totaliteit jammer", aldus de 31-jarige bebaarde coach, die al vijfjaar in de Zeeuwse zaal voetballerij zit, waarvan nu het eerste jaar als coach. Een functie die hij over nam van Vlissingen-trainer Dick van Westen. Door het standpunt van de veldvoet- balclubs kan Outermans zonder meer al niet beschikken over goede spelers als Freddy de Krijger, Sjaak Verduin, Jan de Lobel, Robby de Munck en de beide Van de Broeckes (allen van Bres kens) en de gebroeders Van der Hooft (Sluiskil). 'Slecht' Het niveau maandagavond werd door Outermans als ronduit 'slecht' bestem peld. „Het niveau was slecht. Er werd te veel op de scheidsrechters gekankerd en dat leverde veel strafminuten op", aldus Outermans die een uitzondering maakte voor de ploeg uit Hulst, waarin Hans Picavet in positieve zin opviel. „Verder was het hier vanavond puur prestatievoetbal, ongunstig beïnvloedt door te veel geouwehoer". Outermans moet nu afwachten wat de volgende selecties brengen. In eerste in stantie lijkt her er op dat er weinig Zeeuwsvlamingen door zullen weten te lekker aan het werk is in het technische gedeelte van het Zeeuwse voetbal", al dus Jagt. Dat werk bestaat dan maandag uit het bekijken van de verdere voorselectie in de sporthal 'De Bevelanden' in Goes. Uiteindelijk komen er dan dinsdag avond, als de keuze-heren samen be raadslagen, 32 namen uit de bus. Op acht oktober wordt er dan in Vlissingen nog verder uitgezift: uiteindelijk moe ten er dan acht man overblijven die de Zeeuwse zaalvoetbalkleuren hoog moe ten houden. In elk geval moeten ze toch minstens proberen om de prestatie van vorig jaar. die zeker niet allemaal tegen vielen, weer wat te verbeteren. ROOSENDAAL - Tijdens de laatste avondatletiekwedstrijd op de Thor- kunststofbaan in Roosendaal heeft AV'56 atleet Aart de Witte een 400 me ter voltooid in 49,5 sec. Deze uitsteken de tijd betekent een evenaring van de Zeeuwse beste seizoentijd van Jan de Waard van Zeeland Sport. Een goede prestatie leverde ook B- meisjeQeline van de Berg van Zeeland Sport. Zij evenaarde haar persoonlijk record op 400 meter in 58.2 sec. Op de 1500 meter kwam Dynamo-atlete Trij- nie Smeenge tot 4.48.0 enSimon Blom van Delta Sport bewees zijn come-back doorde 3000 meter te voltooien in 8.27.7. Met zijn 49.5 sec neemt Aart de Witte samenmet Jan de Waard de tweede plaats in op de ranglijstaller tijden van Zeeland achter Gerard Verhulst Celine van de Bergwon het verspringen met een afstand van 5.17 meter. Bij de A-meisjes noteerde Inge den Boer van Delta Sport 62,1 sec., hetgeen eveneens een persoonlijk record betekende. Bij de dames kwam Irene Pos van Mara thon uit op 61,3 sec, terwijl Jacqueline Vermeule van Dynamo en Joke van de Kasteele van Delta Sport respectieve lijk 63,9 sec en 65,3 sec lieten afdrukken. Bij de B-jongens noteerden de drie AV'56-atleten BramHoogesteeger, Kees Goosen en Martin Liplijn achter eenvolgens 54,0 sec, 54,3 sec en 54,6 sec. Ook voor A-jongen Edward de Leng van Zeeland Sport bleven de klokkenstaan op 54,0 sec. terwijl Cor de Jonge van Delta Sport54,9 sec liet afdrukken. Be halve Aart de Witte warenbij de heren ook Hans Pels van Dynamo en Hans van Elzelingen van Delta Sport aan de start. Hun tijden warenrespectievelijk 52,7 sec en 57,1 sec. Met 4.48.0 noteerde Trijnie Smeenge van Dynamo een uitstekende 1500 me ter-tijd. Irene Pos noteerde 5.16.4. Opde 3000 meter heren kwamen acht Zeeu wen onder de 9 minuten. Simon Blom voerde de lijst aan voor John Vermeule van Dynamo die 8.40.2 liet afdrukken. André Stroo vanMarathon noteerde 8.47.6. Hij klopte in de laatste meters- Jan de Waard van Zeeland Sport, die zijn allereerste 3000meter voltooide in 8.48.3. Kees Verkerk van Delta Sport- klokte 8.50.0. Rian van de Broecke van Marathon 8.54.1 endiens ploeggenoot Johan Breel 8.54.6. Rinie van Dijke van- Delta Sport tenslotte liet de klokken stil staan op9.00.l- ZALTBOMMEL - Jan Kecskeme- thy, de nieuwe trainer vn het Ne derlandse zaalhandbalteam, zal donderdag met vijf debutanten naar Oostenrijk vertrekken. In Klagenfurt neemt de Nederlandse herenploeg dit weekeinde deel aan een vierlandentoernooi. Henry Reyersberg, Frans Zwinkels (bei den Quintus), Martin Vlijm (V en L), Wilfred Jansen en Henny Tiele- mans (beiden Stratum Meteoor) maken voor het eerst deel uit van de nationale seniorenselectie. Meest ervaren speler in de equipe van de debuterende bondscoach is doelman Ron de Jonge (Hermes)). De 27-Jarige De Jonge heeft 50 inin- terland wedstrijden achter zijn naam staan. In Oostenrijk wordt gespeeld tegen Luxemburg, Slove nië het gastland. De zestien geselecteerden zijn: Ron de Jonge, Cees Meeuwisse, Kees KooiJ (allen Hermes). Jan de Lange, Jan Willem Hamers. Martin Vlijm. Han Busio, Henny Cramers (allen V en L), Henri Eilers (beiden De Ga zellen), Wilfred Jansen en Henny Tielemans (beiden Stratum Me teoor) Fred Berendsen (Hellas). ENSCHEDE - Het UEFA-cupduel tussen FC Twente en IFK Gote- borg zal vanavond worden bijge woond door een groot aantal po litieagenten in burger, om te voor komen dat FC Twente andermaal schade zal ondervinden vanwege het afsteken van vuurwerk op de tribunes. In het verleden is FC Twente hier voor beboet door de UEFA. „Om te voorkomen dat we opnieuw voor de gevolgen op moeten draaien", ver klaarde manager Ton van Dalen van FC Twente gisteren, „hebben we de hulp Ingeroepen van de En- schedese politie. Het ligt in de be doeling om de agenten in burger plaats te laten nemen in die vakken waar je normaal gesproken ongere geldheden kunt verwachten". Toeschouwers die door de agenten in burger worden gearresteerd we gens het afsteken van vuurwerk kunnen rekenen op een proces-ver baal en een fikse rekening van FC Twente. De Enschedese eredivisio- nist is namelijk van plan om deze verbalisanten volledig verantwor- delijk te stellen voor een mogelijke boete van de UEFA. FC Twente zal tegen Gotenborg aantreden met TJalhng Dilling als vervanger van de geschorste Niels Overweg. HELDEN - PANNINGEN - Jan Raas heeft dinsdagavond in Helden-Pannln- gen zijn 26e overwinning van dit sei zoen behaald. Hij bracht in 2 uur 23 minuten en 18 seconden de plaatselijke profronde op zijn naam, die ging over 96 kilometer. Raas is nog een overwin- nii overwinning af van het record van Joop Zoetemelk. MORZINE - De Colombiaan Allonso Florez heeft in de zevende etappe van de ronde van de Toekomst, de eerste bergetappe, door een vierde plaats zijn leidende positie aanzienlijk versterkt. De feestvreugde in het Columbiaanse werd nog verhoogd door de etappezege van Jose Jiminez. Joeri Barinov, de winnaar van de Vre- deskoers, verloor in de rit over de Joux- Plane naar Morzine bfjna vier minuten op Florez, die echter toch niet de pure klimmer blijkt te zijn als wel werd aan gekondigd. Florez zal het tegen de Sov jets nog moeilijk genoeg krijgen, te be ginnen in de achtste etappe Morzine- Morzlne over twee alpentoppen van eerste categorie. De Columbianen hadden op de Joux- Plane het geluk aan hun zijde. Jimenez overschreed de top met zestien secon den voorsprong op Morotsov. In de af daling werd hij echter achterhaald en voorbijgegaan door Morosov. Toch zou Jimenez de rit nog winnen, omdat Mo rotsov te veel risico's nam en ten val kwam. De Nederlanders, al of niet met ambitie naar deze Ronde van de Toekomst ver trokken, werden in deze bergrit gewo gen en te licht bevonden. Ze konden niet klimmen en eindigden zonder uit zondering in de achterhoede. De uitslag van de zevende etappe is: 1 Jose Jimenez (Col.) 140 km ln 3.22.05 (gem. 39.607 km/u); 2 Sergei Morotsov (Sov.) op 19 secon den: 3 Alain Vldalle (Fra.) op 26 sec.4 Alfonso Florez (Col.) op 38 sec.; 5 Frederic Vlchot (Fra.) op 40 sec.. De klasseringen van de Ne derlanders ln de zevende etappe zijn: 35 Ge rard Veldschoten op 6.18; 42 Tiny van Rij ber gen op 7.12; 5S Barry Zoontjes op 11.18; 64 Hans Boom op 14.34; 73 Wim Jennen op 21.49; 71 Hans Vonk op 27.37. Na de zevende rit is het algemeen klassement: 1 Alfonso Florez (Col.) 23.38.33; 2 Jiri Skoda (RTsJ.) op 1.59; 3 Joeri Barinov (Sov.) op 3.50; 4 Joeri Kï!t- (Sov.) op 4.12,5 Frederic Vlchot (Fra.),™ De plaatsingen van de Nederlanden^ algemeen klassement zijn: 49 Boomoor, 50 Veldschoten op 22,32; 64 Jennen mm 71 Van Rijsbergen op 155.22; 76ZZoo£vl 1.22.35; 78 Vonk op 1.33.49. ^^1 ZIERIKZEE Zondag aanstaan^ ganiseert de Zierikzeese handbjh! eniging Delta Sport al weer vooii achtste keer haar jaarlijkse hanè toernooi voor heren- en dameste» Voor het eerst heeft het toernooi, internationaal tintje omdat zowjl de heren als bij de dames wordtded nomen door een Belgische handtó matie. Aan het herentoemooi wordt behü door het gepromoveerde Delta s» dat tevens bekerhouder is, ookd* nomen door LW uit Laren NH, C* uit Maassluis. Hollandiaan uit Va dingen en Dendermonde uit de de nationaalllga in België. Voor d| Sport zal dit toernooi voomamebji het teken staan van een eerste kes making met het landelijke handbal; ter voorbereiding van de compels waarin Delta Sport na zjjn promo: weer gaat aantreden. In het damestoernooi treden naaatfc ta Sport en de winnaar van vorig Ju Pius X uit Eindhoven ook de VUssina derde divisionist Walcheren, LWe Laren NH en het Belgische Dufelg Evenals bij de heren wordt ook bi, dames een halve competitie afgwu met wedstrijden van 24 minuten, fc toernooi begint zondag al om 9 uit. de laatste wedstrijd begint om vijl» vyf. HAARLEM - FC Nantes heeft dinsdag avond in Haarlem voor slechts 600 toe schouwers zijn eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen tegen Linflcld uit Belfast met 1-8 gewonnen. Amisse scoorde na 37 minu ten het beslissende doelpunt. Linfield moest zijn thuiswedstrijd bui ten Noord-Ierland spelen omdat de Eu ropese voetbalunie (UEFA) de club had bestraft in verband met moeilijkheden die supporters van die club vorig jaar tijdens de uitwedstrijd tegen Dundalk (Ierland) hadden veroorzaakt. De UE FA besliste daama dat Linfield buiten Noord-Ierland moest spelen. Slavia Sofia heeft zijn eerste wed strijd voor de eerste ronde van het toer nooi om de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars tegen Legia Warschau dinsdagavond in de Bulgaarse hoofd stad met 3-1 gewonnen. De Poolse for matie stond bij rust met 1-0 voor door een treffer van Miloszewicz in de 38e mi nuut. Tien minuten na rust maakte Tsvetkov uit een strafschop geiyk. Ve- lichkov bepaalde door doelpunten in de 67e en 86e minuut de eindstand op 3-1. Er waren 4000 toeschouwers. ASparta Praag had in Luxemburg niet de minste moeite met Spora in het toernooi voor bekerwinnaars. De Tsje chen. die by rust met 2-0 voorstonden, "wonnen met 6-0. Voor de doelpunten zorgden Berger (34e en 45e min.), Kotek (63e min.), Chaloupka (69e en 83e min., en Baumert (72e min.). Er waren 1200 toeschouwers. Scheidsrechter was de Nederlander Mulder. Sliema Wanderers heeft, op eigen terrein, zijn eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi voor: de UEFA-cup tegen FC Barcelonaa 0-2 verloren. De ruststand was 0-l.Ca to scoorde in de 26e minuut. Landata in de 59e. Er waren 12.000 toescbrt wers. De ontmoeting DozsaUjpestBofi pest - Real Sociedad San Sebastli voor de UEFA-beker eindigde otó slist; 1-1. Beide doelpunten vielen b rust. Op IJsland verloor IA Akranesm 0-4 van FC Koeln. Alle vier doelpua werden na rust gescoord. In de 50es- nuut opende Kroh de score. Negen: nuten later bracht Llttbarski de ria op 2-0. Müller zorgde in de 77e mla voor 3-0 en Strack bepaalde indeS minuut de eindstand op 4-0. De n stryd in Reykjavik werd door 3.000a schouwerd by gewoond. ADVERTENTIEt B&BÜS1'SJORREN AAN DE BUIKRIEM, A11A SJOEMELEN MET DE SERVICE. DAT NOCMT In devoorbije drie jaar werden er 24 DAFdealer- panden vernieuwd. Die versterking van ons dealernet, Overal staan de rendementen onder sterke druk. Ook in de transportwereld. De grimmige geluiden over onze economie zijn met 63 servicepunten toch al het grootste van het echter voor ons en onze dealers bepaald geen signaal land, vroeg een investering van ruim 96 miljoen, om maar bij de pakken neerte gaan zitten. Wij zijn vastberaden op die koers te blijven varen. Integendeel. Misschien wel meer dan ooit willen Tot eind 1981 bijvoorbeeld staat, wat ons dealernet weons waarmaken als de partner op wie elke vervoer- betreft, een verdere investering van 28 miljoen op het der kan rekenen. IMu. Maar straks niet minder. nAFTriirk«? Pr°8ramma- Juist onze service krijgt daarom, naastlJhKr "uurvo Want sjorren aan de buikriem, alia, de kwaliteit van detruck, alle aandacht. Maarsjoemelenmetonzeservice.datnooit DAF Nederland Bedrijfswagen B.V., Postbus 152,5600 AD Eindhoven Tel 040 14 9111.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 24