toename van LPG-vervoer over ie Westerschelde Problemen Olau Line duren voort Oeververbinding vast en zeker Geen uitspraak over vestigingsplaats van Zeeuwse hartkamer GEEN UITVOEREND WERK VOOR RAVOZ PZC/provincie COMMISSARIS BOERTIEN IN RADIO-OPNAME: RAAD VOLKSGEZONDHEID: mWACHTING ADJUNCT-DIRECTEUR HA VEN ANTWERPEN Stemming bij akkerbouwers ft matig 'Nationaliteitsgevoel' Zeeuwen wordt sterker Brandje bij fabriek Van der Linde Goes Wat wordt't toch mooi op de weg hè, metaldie Honda's. 'SiÉiE «pfiH NOG GEEN VOORTGANG IN DE ONDERHANDELINGEN Ravoz lijkt wel opera Brand in flat te Vlissingen aangestoken yRUDAG 12 SEPTEMBER 1S80 VflDDELBURG - Voor commissaris 'ia koningin dr. C. Boertien staat wals een paal boven water dat de Viste Oeververbinding over de Wes- terschelde wordt gerealiseerd. De wrBoertien zei dit donderdagmid dag tijdens opnamen voor een uit- icnding van het TROSradiopro- mmma 'Per Provincie' in Middel burg- De commissaris der koningin wees op de unanieme mening in de staten van Zeeland, dat de vaste oe ververbinding er zo snel mogelijk moet komen. Dr Boertien meende dat de financie ring van het VOWproject geen pro bleem behoeft te zijn. Hij stelde dat de tekorten op de exploitatie van de provinciale Stoombootdiensten in Zeeland die het rijk moet dekken ie der jaar groter worden en dat aan dte steeds maar groeiende tekorten een eind komt als de vaste oeververbin ding er eenmaal ligt. Op vragen van de redactieleden van het radiopro gramma merkte de heer BoerUen verder op dat er allerlei redenen zijn om zo snel mogelijk met de aanleg te beginnen. Tenslotte merkte hij over dit punt op dat de financiering van het project een provinciale zaak is die niet op de rijksbegroting drukt. Centraal in de opnamen voor het ra dioprogramma dat zaterdag om vier uur via Hilversum 2 wordt uitgezon den stonden donderdagmiddag de problemen rond het vervoer van ge vaarlijke stoffen op de Westerschel- de. Naast dr. Boertien namen aan een discussie hierover deel de heer Fer- nand Suykens. adjunct-dlrecteur-ge- neraal van het Antwerpse gemeente lijk havenbedryf. het Eerste Kamer lid ir. J Mol (pvda), het Tweede Ka merlid J. D. de Voogd (vvd). de direc teur van het Vlissingse Loodswezen N. M. Bollen en de heer J. M. Ban- nink. voorzitter van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. CDA-prograrn Dr. Boertien toonde zien weinig ge lukkig met de bepaling in het ont- werp-verkiczingsprogramma van het CDA dat de vaste oeververbin ding geen absolute prioriteit is. Hij meende dat het ontwerp-verkie- zingsprogramma slechts door negen CDA-leden is samengesteld. De par lementariërs Mol en De Voogd vie- len de commissaris bij: ook naar hun mening kan de vaste oeververbin ding worden gerealiseerd. De WD-er De Voogd: Wij als Zeeuw se WD vinden dat die VOW er móet komen. De aanleg dient de werkgele genheid op twee fronten' Ir Mol (PvdA)zei dat er in zijn partij voor- en tegenstanders van de VOW zijn, maar dat de voorstanders in zijn par tij de meerderheid hebben Dat de oeververbinding 'niet betaalbaar' zou zijn, noemde de heer Mol 'een ver waarloosbaar argument'. De VOW komt overigens niet in het ontwerp- verkiezingsprogramma van de PvdA voor. Mol vindt dat ook niet nodig, omdat hij meent dat vóór de verkie zingen de knoop moet zijn doorge hakt'. Dr C. Boertien KAPELLE - De overgrote meerderheid van de raad van de volksgezondheid in Zeeland (Ravoz) vind dat er in Zeeland zo spoedig mogelijk een hartcatheterisa- tiekamer gevestigd moet worden. Daarnaast is het volgens de Ravez-meerder- beid noodzakelijk dat er in de drie toekomstige Zeeuwse centrumziekenhuizen (Bevelanden, Walcheren, Zeeuwsch-Vlaamse kanaalzone) zo volwaardig moge lijke hartkundige afdelingen komen. Eén en ander bleek donderdag tijdens een vergadering van de raad voor de volksgezondheid in Kapelle. Over de vesti gingsplaats van een catheterisatiekamer deden de leden van de raad geen uit spraak. Wel gaven enkelen luidkeels van een voorkeur voor Walcheren blijk. Het achterwege laten van een uit spraak over de vestigingsplaats (door sommige leden als een brevet van on- fc'aserSuykens zei dit donderdagmid- Uln Middelburg tijdens een opname air het TROS-radioprogramma 'Per Bflncie' dat zaterdagmiddag via Hil- asurn 2 wordt uitgezonden en waarin 8 vervoer van gevaarlijke stoffen over Westerschelde centraal staat. Dis- Klepartners waren de directeur van «Vlissingse Loodswezen kapitein ter rN, M. Bollen, commissaris der ko- jwm dr. C. Boertien en VMZ-voorzit- sJ M. Bannink. theer Suykens meende dat men in atweipen de Westerschelde 'een zeer pe rivier' vindt. 'Waar verkeer is, ge- eren nu eenmaal ongevallen. En die pop de Westerschelde'snel gedaald, iteands het in gebruik nemen van de öSde-Rijnverbinding tussen Ant iepenen Rotterdam'. Daarnaast wees feidjunct-directeur-generaal van het k:«erpse havenbedrijf op de vele ver wringen die ondermeer door verdie- jIIDDELBURG - De adjunct-directeur van het gemeentelijk havenbedrijf van Antwerpen, de heer Fernand Suykens, verwacht in de komende jaren een toename van het aantal schepen dat LPG nar de Antwerpse havens vervoert over de Westerschelde. De heer Suykens meent dat de aanvoer LPG onmisbaar is voor de chemische industrie in het Antwerpse en dat de aanvoer daardoor niet kan worden gemist. De adjunctdirecteur van het Antwerpse havenbedrijf is verder van mening dat het met de veiligheidsaspecten rond het vervoer van LPG wel meevalt: hij meende dat met name de haven van Antwerpen al zeker 20 jaar grote ervaring op het gebied van die aanvoer fcfft,dat in 1979 189 LPG-tankers naar Antwerpen kwamen zonder één enkel ongeval en dat de Taart op de Westerschelde steeds veiliger wordt. Bollen beaamde dat. De deelnemers aan de discussie waren het er overigens volledig over eens dat by een gevaarlijk transport loodsplicht vereist is. Ongelijkheid pingen van het vaarwater en de begin fase van de walradar langs de Wester schelde zijn aangebracht. Tijdens het radio-Interview kwam het recht op vrije doorvaart ter sprake dat België bij het tractaat van 1839 over de Westerschel de wordt gegarandeerd. Suykens: 'We kunnen moeilijk aanvaarden dat een ander land over ons beslist, maar we moeten ook wat minder 'wettisch' gaan denken'. In dat vèrband wees hij op de vele vormen van samenwerking die al met de Nederlandse autoriteiten zyn bereikt. Zowel dr. Boertien als de heer SOES-De stemming onder de akker- tarners in Zeeland blijft matig. Hoe- wl de opbrengsten van de wintertar we beter zijn dan de oogstverwachtin- p. stellen de prijzen van de granen «tochernstig teleur. Ook de prijzen i»r de aardappelen zijn niet zodanig hidit aanleiding vormt voor een bete- ming, hoewel de prijzen van aaiuien op een redelijk niveau feta Overigens is de oogst als gevolg ra bet gunstige weer tot nu toe gun- 8i{verlopen. Eén en ander blijkt uit «overslag van ir. M. Sanders, hoofd- npnieur-directeur voor de bedrijfs- «twibkeling in de landbouw in Zee lui Hij baseert zijn visie op de gege vens over de maand augustus '80. DtheerSanders meldt dat, ondanks de algemeen vlotte oogst, er toch te weinig pan voldoende droog was by de oogst, ik voorlopige opbrengstramingen fffthij: wintertarwe 6600, zomertarwe IM.wintergerst 5800, zomergerst 4800 ea haver 6000 (kilogrammen per hecta- WVoorerwten is geraamd: ronde groe ns 3300, schokkers 3700 en kapucijners KO-.De stand van bruine bonen blijft K'-'g tot slecht. Verschillende telers fe contracten hebben gesloten zullen looodzaakt zyn bij te kopen en dit zal schadepost worden. De stand van ^consumptieaardappelen is volgens -Senders sterk afwisselend. De resul- van de proefrooilng suikerbieten VLtn met tegen. De opbrengst zaai- jj~al tegenvallen. CKsector fruitteelt zijn goede prijzen Keelden, zeker in vergelijking tot an- Jaren. De prijzen van de pruimen zelfs goed tot zeer goed (3 a 4 wien per kilo) en de appels zijn ook uur (1,50 a 2,50 gulden per kilo) ge- Jtat; er is enige daling maar het peil ra goed. De peren lagen aanvanke- 'Wagerdan de appels in prijs (0,60 tot Wgulden). De oogst van de bramen is volle gang; het belooft een goede op- «ragst met hoge prijzen. Toch is de ■®®ing onder de kleinfruittelers ge- -W. omdat er door slecht weer al flink Wies op andere gewassen geleden is. Rijkspolitie groep Kortgene hield snelheidscontrole NlUNSPLAAT/WISSENKERKE «rijkspolitie groep Kortgene hield "jóerdagmorgen een snelheidscon trole in Colijnsplaat en Wissenkerke, jMllol 12 uur. De controle in Wissen- werd gehouden buiten de be- ™wdï kom, de controle in Colijns- 'htbinnen de bebouwde kom. Colijnsplaat werden in totaal 15 Aftredingen geconstateerd, in Wis- «teke 14. in Coiynsplaat werden 55 us*Secontro'eerd, in Wissenkerke De hoogste snelheid was in Colijns- «183 km, in Wissenkerke 102 km -^ffl'um snelheid 70 km per uur). MIDDELBURG - De Zeeuwen gaan hun 'Zeeuw zijn' de laatste tijd steeds meer ervaren. Tot die conclusie kwam commissaris der koningin dr. C. Boertien donderdagmiddag in Middelburg tijdens een vraaggesprek voor het TROS-radioprogramma 'Per provincie' dat zaterdagmiddag om vier uur via Hilversum twee wordt uitgezonden. Dr. Boertien ging daarmee in op vragen die de interviewers van het actualiteitenprogramma Aktua- Radio hem over de geaardheid van 'de Zeeuw' stelden. 'De gevoelens van een eigen nationaliteit worden sterker de laatste tijd. Vroeger was Zee land veel meer een Insulinde', aldus de heer Boertien. De commissaris der koningin onderstreepte in het radio-interview dat hij zeker toen hij zyn ambt in 1975 aanvaardde geconfronteerd werd met zoveel verschillende 'soorten' Zeeuwen. 'Je hebt Zeeuwen in Tholen en je hebt- Zceuwen in Zeeuwsch Vlaanderen', aldus de heer Boertien, die aanduidde dat hy in de eerste week die hij als commissaris der koningin in Zeeland meemaakte zowel werd geconfronteerd met het gelukwensen van een 100- jarige in het orthodoxprotestantse Sint-Annaland als met een plechtigheid in het meer Bourgondische Eede in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dr. Boertien noemde overigens de Zeeuwse bevolking 'helemaal niet moei lijk te besturen" en meende dat men in dit gewest 'enorm tolerant' is en bepaald gemoedelijk is. Nu door 'dijken en dammen' de afstanden tussen de vroegere eilanden minder worden meende de heer Boertien de laatste tijd een zekere versterking van de Zeeuwse nationaliteitsgevoelens' te bespeu ren. Na de radio-uitzending verklaarde hij desgevraagd dit te kunnen zeg gen omdat men in Zeeland op allerlei punten 'meer aan de weg timmert dan vroeger*. De heer Bollen bracht ter sprake dat tegenwoordig door de oprichting van het directoraat-generaal maritieme zaken althans in Nederland het ver keer op de Westerschelde goed wordt gecoördineerd. Dr. Boertien signaleer de evenwel een ongelijke behandeling als het gaat om bijvoorbeeld LPG-tan kers die voor Antwerpen zijn bestemd en die dus niet onder de Nederlandse regels vallen. De heer Suykens was het mpt hem eens dat dit in BelgischNederlands overleg moet worden besproken. De Antwerpse havendirecteur: 'Overigens is het be slist niet zo dat men by ons lakser is dan hier. Het overslaan van LPG van schip op schip, zoals in het Sloe, mag by ons ln Antwerpen niet. Dat kunnen wij ons uit veiligheidsoverwegingen helemaal niet veroorloven'. De heer Suykens pleitte vervolgens voor het opstellen van regels in EEG-verband. VMZ-voorzitter Bannink meende dat in Nederland eerst in eigen huis orde op zaken dient te worden gesteld. WD- Tweede Kamerlid De Voogd vonddat het overleg met Nederland best wat vlotter kan en senator Mol miste een overkoepelende autoriteit De heer Suykens evenwel attendeerde op de goede bilaterale samenwerking die er al is en meende dat men met het opstellen van regels alléén niet kan volstaan. 'Toen ik op weg naar Middelburg over de grens kwam zag ik datje hier maar 100 kilometer mag rijden. Ik heb ontr dekt dat velen daar tegen zondigen'. GOES - De vrijwillige brandweer van Goes is donderdagochtend uitgerukt om een brandje in de machinefabriek Van der Linde in Goes te bestrijden. De afzuiginstallatie van een spuitcabine was. als gevolg van oververhitting van de motor, in brand geraakt De brand weer. die met één auto uitrukte, had de situatie snel onder controle. De schade ADVERTENTIE Civic, Accord, Prelude... «kipt vermogen van de Ravoz bestempeld), geschiedde omdat de medische staven van de streekziekenhuizen op Walche ren en de Bevelanden nog overleg hier over voeren. Dat overleg zou volgens Ravoz-directeur F. A. van Spanje op een oor na gevild zyn. De Ravoz gaf de medici tot uiterlijk 16 september de tyd om het ai dan niet eens te worden over Middelburg of Goes. De overlegpenode ts krap gehou den omdat gedeputeerde staten vóór 1 oktober aan staatssecretaris mr. E. Ve der-Smit van volksgezondheid en mi lieuhygiëne moeten adviseren over hartkundige voorzieningen in het Mid delburgse gasthuis. Ravoz-voorzitter R. van Ommeren maakte duidelijk dat gedeputeerde staten ook zonder uit spraak van de betrokken medische spe cialisten wel tot een advies zullen ko- De heer B. W. Mey (vertegenwoordiger ziekenfondsen) nam ais enige een afwij kend standpunt in. Hy deed nog geen uitspraak over de vestiging van de ca theterisatiekamer als zodanig, wél plaatste hij kanttekeningen bij de noodzaak ervan De heer Mey vond dat er eerst - zoals gebruikelijk - de nodige gegevens op tafel moeten komen. Hij onderstreepte dat het gaat om een in vestering van vele miljoenen guldens. De ziekenfondsen-vertegenwoordiger voorspelde aan de hand van globale cij fers dat een catheterisatiekamer in Zee land een sterke onderbezetting zal ken- Vergadering in Kapelle: KAPELLE - De raad voor de volksge zondheid - en dan met name het bu reau van de raad - moet zich in Zee land niet gaan bezighouden met uit voerend werk. Dat moet worden over gelaten aan de bestaande organisaties en instellingen op het gebied van de gezondheidszorg. Deze opmerkingen kwamen donderdag tijdens een verga dering van de Ravoz van onder meer R. Visser (vertegenwoordiger consulta tiebureau alcohol en drugs) en drs. J. M. V. W. Luijt-Verheij (vertegenwoor diger provinciale staten). Zij vonden dat er in bepaalde voorstellen teveel de nadruk op werd gelegd dat het bu reau van de raad een coördinerende functie met uitvoerende randver schijnselen zou kunnen vervullen. Onder-voorzitter Visser wees erop dat de taak van de raad bestaat uit het sti muleren van de gezondheidszorg in de provincie, het bevorderen van de coör dinatie van alle werkzaamheden die op het terrein van de gezondheidszorg bin nen de provincie worden verricht en het uitbrengen van adviezen. Hij kantte zich tegen het gaan ondernemen van uitvoerend werk. omdat de Ravoz daar door een geheel andere koers zou m- wordt geschat op zeven a achtduizend slaan (met in ieder geval gevolgen voor gulden. de personele bezetting). Visser stelde dat de organisaties zelf mans genoeg zyn om het noodzakeüjke werk te doen. Mevrouw Luyt-Verheij herinnerde er aan dat zy in een eerder stadium al eens een schot voor de boeg had gegeven met betrekking tot het tegenhouden van uitvoerend werk. ZIJ was het volle dig eens met de visie van onder-voorzit ter Visser. Directeur-arts F A. van Spanje verzekerde dat het niet in de be doeling ligt zelf uitvoerende taken aan te trekken. Hy zei dat het werk beperkt zal worden tot coördineren 'en ervoor zorgen dat de zaak loopt in de provin cie'. Waarop een niet geheel gerustge stelde Visser- „Dat kan wel zyn, maar ik hoor de vogeltjes nog wel eens wat flui ten". Ravoz-medewerker A. A. van Vliet achtte het desondanks niet nodig om in een voorstel over gezondheidsvoorlich ting en opvoeding nadrukkeiyk op te nemen dat de Ravoz slechts coördi neert en niet uitvoert. Hem werd te verstaan gegeven dat tóch maar te doenVervolgens besloot de raad nog eens nader te bekijken of er wel meegedaan moet worden aan het opzetten (en uitvoeren) van een proef- po ject voor een betere samenhang van voorzieningen voor gezondheidszorg in Zeeland. VLISSINGEN - De onderhandelingen tussen de Deense Olau Line AKTS, ei genaar van de veerboot Olau Kent en de Franse schuldeisers die het schip aan de ketting hebben laten leggen du ren nog steeds voort. De veerboot zal ook vanochtend niet kunnen vertrek ken om de veerdienst tussen Vlissin- gen en Sheerness te onderhouden. De passagiers werden met busjes naar Zeebruggc gebracht, voorzover zij niet over eigen vervoer beschikten. Daar zijn zij met een veerboot van de Town- send Torrcnsen Line naar Dover ver voerd. Hoe lang deze situatie nog blijft duren kon men niet zeggen. De stemming onder de passagiers, don derdagochtend ln de terminal van de Olau te Vlissingen was niet bepaald vrolyk, maar toch bleken de meren deels Engelse gedupeerden zich over het algemeen gelaten bij de situatie neer te leggen. Zy waren vrij wel onmid- delüjk bij aankomst op de hoogte ge bracht van het feit, dat de Olau Kent niet om half elf zou uitvaren. In afwach ting van het busje, dat hen naar Zee- brugge zou brengen, werden wandelin getjes in de omgeving gemaakt. Ande ren doodden de tyd door te proberen nog wat te slapen. Om elf uur vertrok het busje met de laatste acht passagiers voor Zeebrugge. Enkelen bleven nog achter, in afwachting van de Olau Finr die om half elf 's avonds vertrekt Wachten „Wij hebben geen zin om helemaal naar Zeebrugge te rijden", zeiden Paul Allerton (20) en Steve Morris (20) uit Harpenden in Engeland. „Wij probe- i hier nog wat te slapen, in afwach ting van de avondboot", zei Steve Mor ris. Hij geeft toe nogal wat pech gehad te hebben met zijn terugreis. Hij en zijn vriend kwamen woensdagavond tegen middernacht vanuit Utrecht in Vlis singen aan. zodat de avondboot al was vertrokken. Zij brachten de nacht in hun auto door. maar van slapen is vol gens hen weinig gekomen. Zij waren toen al wel op de hoogte gebracht, dat de ochtendboot om half elf niet zou vertrekken. „Wij kunnen de boot In Zeebrugge nog wel halen, want die vertrekt daar om een uur vanmiddag. Maar dat is weer nen (270 tot maximum 300 patiënten per jaar. terwyl de norm rond 450 pa tiënten per jaar ligt) en dat achtte hy ook minder plezierig omdat de cardio logen dan te weinig catherisatie-vaar- dlgheid kunnen opbouwen en behou den. De heer Meij vestigde er de aan dacht op dat de ruim 40 catherisatieka- mers die er thans in Nederland zijn. te rug moeten naar circa 20. Hij onder streepte dat er in Bergen op Zoom en Roosendaal catheterisatiekamers zijn m een flinke onderbezetting; hy zag daar voor Zeeuwse patiènten goede mo gelijkheden. Drs. J. M. V. Luijt-Verhey (vertegenwoordiger provinciale staten) viel de heer Mey in grote lynen by. Ook zij vroeg zich af of de catheterisatieka mer voldoende zinvol zal worden ge bruikt, onder verwijzing naar de Zeeuw se patenten die toch naar Belgié en Bra bant gaan. Vestigingsplaats Voorzitter Van Ommeren nam de op merkingen niet in dank af. Hij vond de raad voor de volksgezondheid ernaar moet streven voor Zeeland zo opti maal mogelijke voorzieningen te krij gen. Hij achtte het geen taak van de Ravoz een oordeel te geven van de volksgezondheid in Zeeland zo opti maal mogelijk willen dienen, dan moe ten we vóór de komst van een hartka mer zijn", zei de heer Van Ommeren. Hij was teleurgesteld overhel voorals nog ontbreken van overeenstemming over de vestigingsplaats. Zyn betoog werd onderfijnd door de he ren R. Coster (vertegenwoordiger art sen), A Lorier (vertegenwoordiger ge meenten) en S. Lelie (inspecteur staatstoezicht volksgezondheid). Dok ter Lelie legde nog eens de nadruk op de bijzondere geografische situatie die een dunbevolkte provincie als Zeeland al- tyd inneemt en die er naar zyn overtui ging niet de oorzaak van mag zyn dat bepaalde voorzieningen wegbiy ven. Di recteur-arts Van Spanje ('er zyn in Zee land nog onderontwikkelde gebieden op het terrein van de gezondheidszorg') bracht naar voren dat de streekzieken huizen Walcheren (in 1977) en Bevelan den (lin 1979) al toestemming hebben voor het aantrekken van hartkundigen. Hy zag goede cardiologische voorzie ningen in de provincie als een nood zaak. De heer Van Spanje stelde dat een hartkamer al goed rendeert bij 250 tot 300 verrichtingen per jaar. De visie van de heer Meij in deze bestreed hy. zoveel moeite Bovendien moeten wij dan weer geld voor benzine wisselen", geven zy als verklaring. Ook enkele Deense jongeren waren in de terminal achtergebleven, in afwach ting van de avondboot. Vrachtwagens konden met de vrachtboot 'Wuppertal' van de Olau Line naar Engeland wor den gebracht. Dit schip heeft echter geen passagïersaccommodaties. Ver wacht wordt, dat een andere veerboot wordt gecharterd, als het conflict nog lang bhjft duren. De directie van de Olau Line U.K. limited zegt echter te hopen op een spoedig akkoord. KAPELLE - „Het lijkt wel een ope ra". Deze verzuchting maakte het statenlid J. G. van Zwieten don derdag tijdens een openbare ver gadering van de raad voor de volksgezondheid in Zeeland (Ra voz). gehouden te kapelle. Zijn op merking had betrekking op het verloop van het debat dat de raadsleden wijdden aan de hart kundige voorzieningen in Zee land. Collega-statenlid D. Geuze had ook zo zijn bedenkingen over de helderheid van de gevoerde dis cussie. „Op het ministerie van volksgezondheid moet men van Zeeland toch wel een eigenaardige indruk krijgen", zei hij. De schimmigheid van de discussie werd vooral veroorzaakt door de vraag of er al dan niet een uitspraak moet komen over de vestigings plaats van een provinciale hartca- theterisatiekamer. Een aantal le den (voorstander van vestiging in Middelburg) vond van wél, anderen wilden eerst afwachten wat het re sultaat wordt van overleg tussen de medische staven van de streekzie kenhuizen Walcheren en Bevelan den Bovendien was er de oppositie van de heer B. W. Mey. die er enkele malen op hamerde dat het doen van een uitspraak, zonder over on derbouwde gegevens te beschik ken. niet verantwoord was. Slapende passagiers in de terminal. Een bord achter de balie met de mededeling over het uitvallen van de Olau Kent. VLISSINGEN - De Vlissingse brand weer heefl in de nacht van woensdag op donderdag om ongeveer half twee een brandje in de hal van een nat in de Van Dishocckstraat te Vlissingen ge blust, dat vermoedelijk is aangesto ken. Enkele kranten stonden in brand, evenals een kinderwagen van een der bewoonsters. De brand is ontdekt door een voortoy- gangster. De brand kan volgens de Vlis singse gemeentepolitie niet vanzelf zyn ontstaan, omdat de kranten en kinder wagen wel enige meters van elkaar ver wijderd waren. Het trappenhuis stond al helemaal onder rook. toen de brand weer arriveerde. Brandweercomman dant W. P. van Leersum meent, dat daardoor een levensgevaariy ke situatie is ontstaan. Benoeming KORTGENE - Mejuffrouw Ellen Dinge- manse uit Kortgene is met Ingang van 15 september benoemd tot onderwijze res aan de openbare lagere school 'De Rieburch' te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 7