pzc ETOHT voorwaarts zuinig op basketbalclub hulst scheldesport staat nu voor rg belangrijk seizoen timmert aan de weg revanchesfeer bij beveren-club brugge lastig thuisduel axel tegen brabantse dioz trimmen m oostburg en zuidzande ZEEUWSCH-VLAANDEREN 7 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1980 Iet Terneuzense Scheldesport staat ongetwijfeld voor één van de meest belangrijke seizoenen in het nu acht-jarige bestaan. Door het wegvallen van enkele spelers moest de selectie worden aangevuld en bovendien beschikken de Scheldestadbewoners in feite voor het eerst over een volwaardig bestuur. Moest voorzitter Ed Hofman in het verleden bijna, zo niet alles doen, nu zijn de taken duidelijk verdeeld en hoopt iedereen dat dit 'kernbestuur', zoals het genoemd wordt, een succesvol jaar voor de boeg heeft. ïedstrijdsecretaris Grusé de Graeve srD overigens wel meteen kwijt dat de Stun van de ouders van de jeugdleden tërerbeterd kan worden. „Aanhetbe- p van de trainingen hebben we alle jKjüeden een brieQe meegegeven Twrde ouders met het verzoek of deze bereid waren om ons met het vervoer so tun kinderen bij te staan. Het ant- xtd was nul komma nul; daarom sesen wij als bestuur die taak er ook steens bijnemen. Gelukkig heeft de Kipetitieleider met het vaststellen sshet programma hiermedeekening Zondag is het Zeeuws-Vlaamse trimgebeuren geheel gericht op Oostburg en op Zuidzande, want dan staat de klassieker 'De Een- boom' op het programma. En dat nlbepaald geen eenvoudige opga- Tf gaan worden voor de trimmers, rut in de morgenuren moeten zij een individuele tijdrit afleggen overeen afstand van twaalf kilo meter en na de middag een rit in lijn over niet minder dan 85 kilo meter. Voorde eerste maal trekt deze klas aker naar Zuidzande, nadat vorig jiar Waterlandkerkje als gastheer op mocht treden van het 'trimcir- k'. Nu heeft de organisatie de steun gekregen van de trimclub In- lerrosa-De Roode Leeuw uit Zuid- snde, vandaar dat het peloton naar deze plaats trekt. Heeds om 10.00 uur zal de eerste timmer van start gaan voor de in dividuele rit tegen het horloge over ga afstand van twaalf kilometer, varvan de start plaats zal vinden ij de sporthal De Veerhoek, waar Mi vanaf08.30 uur kan worden in schreven voor dit evenement. Vat Oostburg trekken de coureurs un via Maagdenberg en Slikken- targnaar Zuidzande, waar om half üe de start zal vallen voor de rit in over 85 kilometer, verdeeld over vijf grote ronden van twaalf kilometer en vijf kleine van vijf. De fnish van dit evenement zal even ts zijn in Zuidzande. Haast dit programma is er ook nog eenwedstrijd voor C-trimmers. De- Je sal om 13.00 uur van start gaan adaarvoor kan worden ingeschre- vainDe Roode Leeuw in Zuidzan de. gehouden, maar net is nu wel zo, dat we weer een avond meer van huis af zijn en dat is weer de keerzijde van de medail le", zegt Grusé de Graeve. die overigens wel opmerkt dat de jeugd een erg be langrijke plaats inneemt binnen de ver eniging. De resultaten in het verleden zijn daar dan ook een overduidelijk be wijs van: meisjes werden kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen, jongens en ju nioren bereikten de halve finale in de strijd om de Zeeuwse beker. vrijwillige degradatie Voor het - enige - herenteam, die ook dit seizoen weer trainen onder leiding van voorzitter Ed Hofman (die overi gens wel een trainersdiploma in zijn bezit heeft), zal het dit .jaar weer erg moeilijk worden, volgens De Graeve. Vanuit deeerste klasse degradeerde de formatie vrijwillig naar de derde klas se. Enkele jonge spelers verlieten Ter- neuzen om ergens anders hun studie voort te zetten en daarom moest de se lectie worden aangevuld: ondanks al les is men daar redelijk in geslaagd. Toch wil Grusé de Graeve wel toege ven dat niet enkel de incomplete selec tie, maar ook de niet zo beste resulta ten een behoorlijk woordje hebben meegesproken om deze stap terug te doen. Wel werd de kern. bestaande uit Ed Hof man, Hans Soonius, Grusé e de Graeve en Rob Kay, behouden, maar de overi ge selectiespelers zijn allemaal nieuw. Daarom ook zal Scheldesport tevreden zijn met een plaats in de middenmoot. „Het zal uiteraard een zwaar seizoen gaan worden nu er zoveel wijzigingen zijn in ons team, maar ik heb er wel vertrouwen in. Daar komt verder nog bij, dat we in feite onvoldoende moge lijkheden hebben om te trainen. We hebben slechts de besschikking over één uurtje in de week, maar daarover hebben we al contact gehad met de ge meente om tot uitbreiding te komen van het aantal trainingsuren, maar daar hebben we nog geen antwoord op gekregen", zegt De Graeve. positief Ook dit jaar start Scheldesport met een damesteam en dat is dan toch weer een positieve ontwikkeling in dit moeilijke jaar. Niet zonder geluk overigens, kreeg de Terneuzense vereniging de mogelijk heid om een damesteam in te schrijven voor de competitie. „Eerst konden we niet meedoen, maar toen er een plaats vrij kwam, hebben we toch nog een da mesteam aangemeld en hoewel we daarover nog geen uitsluitsel hebben gekregen, zijn we to?h hoopvol ge stemd, dat het alsnog doorgaat. De da mes, die eveneens trainen onder Ed Hofman, zijn in ieder geval wel een en thousiaste jonge groep", besluit Grusé de Graeve, die in voorzitter Ed Hofman, secretaris/penningmeester Hans Soon ius en lid Rob Kay een nijver bestuur naast zich weet. Scheldesport ontwikkelt zich dus nog positief; voor de Zeeuws-Vlaamse bas- ketbalsport in ieder geval een gunstig teken. letzelfde probleem als bij buurman Scheldesport komt ook in Axel bij Voorwaarts om de hoek kijken: een ge brek aan optimale trainingsmogelijk heden. Evenals in Terneuzen beschik ken de blauw-witten maar over één trainingsavond in de week en dat is uiteraard te weinig om tot een aan vaardbaar geheel te komen. Toch zijn de Axelaars niet pessimistisch ge stemd, want achter het vrij gerouti neerde eerste team, staan momenteel verschillende jeugdspelers te trappe len van ongeduld om binnenkort een plaats in de hoofdmacht te veroveren. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst past dus duidelijk in een karakter schets van de basketbalafdeling van de Axelse sportvereniging Voorwaarts. Toch plaatst secretaresse Trudie Bak ker daar een groot vraagteken bij, want ook de Jongeren uit de Zeeuws-Vlaamse centrumplaats besluiten regelmatig om hun studie buiten dit gebied voort te zetten. „Vorig jaar is dat bij het he renteam al behoorlijk opgebroken; dan viel er plotseling weer iemand af en dan moest er worden geimproviseerd om toch maar weer een ploeg in het veld te sturen. Regelmatig kwam het voor, dat er maar juist genoeg heren aanwezig waren. Daardoor waren de prestaties niet denderend en om die reden spelen we dit seizoen een klasse lager", meldt Trudie Bakker, Voorwaarts komt dit jaar dan ook uit in de derde klasse. Omdat de verwachting is dat het ver loop in de komende competitie bij de heren net zo zal zijn als in het verleden, zal Trudie Bakker tevreden zijn met een plaats, die ver genoeg verwijderd zal blijven van de onderste gelederen. Naast dat verloop bij de voornamelijk jonge spelers is het voor trainer Luc Dierickx wel een geruststelling dat hij kan beschikken over een vaste ervaren kern, die bestaat uit Peter Vaal, Dick Busch en de trainer zelf (die naast Voorwaarst ook nog het Goesse Vol harding traint). Dit seizoen is die vaste kern zelfs nog uitgebreid door de te rugkeer van Rinus Sijs. „Dit is voor ons een hele versterking; Sijs is een sterke speler, die we een paar jaar hebben moeten missen nadat hij plotseling stopte met basketballen. Nu is hy echter op zijn besluit teruggeko men en hebben wij er weer een goede speler bij", aldus Trudie Bakker. Daarnaast moet het team aangevuld worden met enkele jeugdspelers, maar daarvoor is niemand bij Voorwaarts in feite bang. Vooral ook omdat het inpas sen van die jeugd geleidelijk zal gaan. Trudie Bakker noemt Ko Harms als voorbeeld: „Ko is een erg goede speler en daarom zal hij voorzichtig moeten wennen aan het peil bij de heren. Hij is nog jeugdspeler en daarom hebben we aan de competitieleider gevraagd om de wedstrijden van de heren en de jeugd steeds samen te laten vallen in dezelfde plaats. Op die manier kan hij e dan een halve wedstrijd bij de Jeugd en bij de heren spelen". Voorwaarts is dus zuinig op zijn talent en dat moet in de toe komst tot successen gaan leiden, want meer jongens als Henk Hekkelman, Folkert de Jong, Herman Kotvis en Cor TRUDIE BAKKER. dealer GARAGE VERBRUGGE B.V. TERNEUZEN Beeld van de training bij BV Hulst. Koole willen zich graag bij de senioren gaan bewijzen. titel Bij de dames ligt de situatie volgens Trudie Bakker helemaal anders. Zij vindt dat er dit jaar maar eens een titel uit de bus moet komen en zij is er bo vendien van overtuigd dat dit kan luk ken ook. De afgelopen twee jaar ls dit team telkens op de tweede plaats geëin digd en zij noemt als reden daarvoor een gebrek aan conditie en de afwezig heid van een coach. „Als je in het veld staat, vallen de fouten helemaal niet op; iedereen loopt dan maar tegen ie dereen te roepen en daardoor worden er juist nog meer fouten gemaakt Met een coach op de bank is dat risico veel klei ner. Wat de conditie aangaat is er in de aanloop naar het komende seizoen meer op getraind dan voorheen, dus dat moet nu ook goed zitten", denkt Trudie Bakker. Overigens ls het probleem van de coa ching nog niet helemaal opgelost, want Dick Busch, die dit damesteam onder zijn hoede zal nemen, speelt zelf ook nog bij de heren. „Als die dan weer ge- lij k met de dames moeten spelen, zitten we weer met het probleem, maar on danks alles: de dames spelen dit jaar enkel voor het kampioenschap", bena drukt Trudie Bakker. Op de tweede speeldag ontmoet Hoek, op eigen veld, zijn tweede Zeeuws- Vlaamse tegenstander. Na Terneuzen se Boys vorige week, deze keer dus Zaamslag, de aloude rivaal. De laatste keer dat Hoek en Zaamslag tegenover elkaar stonden (nu zo'n anderhalf jaar geleden) won toen een formidabel spe lend Hoek met niet mis te verstane cij fers: 6-0. Tweedeklasser AZW reist morgen af naar Sprang-Capelle, waar het NEO'25 als tegenstander treft. Terneuzense Boys, de derde Zeeuws- Vlaamse derde klasser, speelt morgen uit tegen Oostkapelle dat met zijn gere nommeerde spits Gerard Schipper, toch tot de betere ploegen in de derde klas mag worden gerekend. Vierdeklasser Sluis ontvangt morgen Chrislandia, dat ook nu weer voor een bescheiden rol lijkt voorbestemd. Zondagvoetbal Terneuzen begon zondag de competitie zoals het ook vorig jaar begon: met een nederlaag. Zondag al ontmoet Terneu zen na Internos zijn tweede tegenstan der van kaliber: Vlissingen, dat afgelo pen zondag een teleurstellende neder laag in Halsteren leed en zich daarvoor voor eigen publick ongetwijfeld zal willen revancheren. Derde klas Axel en Steen gingen zondag in de der de klas voortvarend van start. Axel speelde RCS taktisch naar een 1-0 ne derlaag en Steen worstelde zich op in zet langs Sluiskil (2-1). Aanstaande zon dag speelt Axel thuis tegen het Bra bantse DIOZ, dat zondag voor dé ver rassing van de dag zorgde door Jong Ambon naar een volkomen kansloze nederlaag te spelen (4-0). De al 75 wedstrijden achtereen ongeslagen for matie van speler-trainer Nijnatten is, dan ook voorbestemd om dit seizoen een rol van betekenis te gaan spelen. Axel weet zich al bü voorbaat gewaar schuwd. Sluiskil ontvangt zondag het Vlissingse Zeeland Sport, dat evenals de Zeeuws- Vlamingen met verlies van start is ge gaan, want jongstleden zondag bleek DOSKO In Vlissingen met 1-3 te sterk. Omdat Zeeland Sport nog altijd niet met zijn sterkste elftal kan aantreden lijkt Sluiskil, dat overigens ook nog niet compleet ls. inliet voordeel. Maar niet vergeten mag worden, dat Zeeland Sport ln eerdere confrontaties steeds voor onoverkomelijke problemen zorg de. Sluiskilse winst is dan ook nog aller minst zeker. Steen gaat zondag op bezoek bij het Middelburgse Jong Ambon, dat nog met de kater van DIOZ (4-0) verlies zit. Als het mentaal niet al te sterke Jong Ambon die klap te boven ls, dan kan Steen de mouwen opstropen. Vierde klas De vierde klas kent zondag twee top pers: Vogelwaarde - Ria en Clinge - Breskcns, uitwedstrijden dus voor de twee belangrijkste titelgegadigden. Zowel Ria (tegen Aardenburg) als Breskens (tegen Zeelandia) bleef afge lopen zondag de tegenstander met rui me cijfers voor, al kwam de overwin ning van Ria wel in een laat stadium tot stand. Zondag krijgen zij het ongetwijfeld heel wat minder gemakkelijk. ■Rob Kay, Ed Hofman en Grusé de Graeve. Ue basketbalvereniging Hulst kan zonder meer worden getypeerd als de' toonaangevende ploeg van Zeeuwsch- Vlaanderen. Het eerste herenteam speelt in de eerste klasse West en voor secretaris Wim Ducheine is het vol doende dat een goede middenmootpo- sitie wordt behaald. „We hebben een team, waarvan de gemiddelde leeftijd momenteel rond de twintig jaar ligt. Daarbij hebben we een brok ervaring gevoegd in de persoon van Mark Luy- ten en we hopen gewoon lekker mee te draaien in die klas", aldus Wim Du cheine. In de tien jaar dat de basketbalvereni ging Hulst nu bestaat is deze telg uit de 'sporthal Den DuIIaert-familie' uitge groeid tot een bloeiende vereniging, waarbij vooral het eerste heren team en kele kampioenschappen wist binnen te halen. Reden waarom er dit jaar nu eens duidelijk orde op zaken is gesteld door de aanstelling van een hoogge kwalificeerde trainer. In het Belgische Sint-Niklaas werd bij Hermes de heer Braem weggehaald en deze is met zijn 28 j aar de jongste, die in het bezit is van het hoogst te behalen diploma in Bel gië. „Braem was assistent trainer-coach bij Hermes en nu hij in het bezit is van dit diploma wilde hij wel zelfstandig op gaan treden als oefenmeester. In België was er geen vereniging, die hem wilde hebben, zuiver omdat hij te jong was. Daar moet een trainer minimaal 40 Jaar zijn, wil men hem contracteren; daarop hebben wij contact met hem opgeno men en hij wilde deze stap best wel doen", zegt Duchiene. Hulst zat sinds het eind van vorig jaar zonder trainer, toen Robert Standaert dodelijk verongelukte. In die periode werd er wel een tussenoplossing gevon den, maar dit bleek niet ideaal te zijn in het zicht van de nieuwe competitie. De eerste ervaringen met Braem zijn erg gunstig overgekomen bij secretaris Du cheine, die tezamen met voorzitter Adrie Dobbelaar, penningmeesteresse Patricia Colsen, wedstrijdsecretaris Jan van Goethem en de leden Ton de Booy en Jeannet van Ravensteljn het bestuur vormt. experimenteel Voor dit jaar is men in Hulst tevreden met een plaats in de middenmoot en wordt het in feite een experimenteel jaar in de Rcijnaertstad. Wim Duchei ne is daarbij vooral benieuwd naar de ADVERTENTIE ontwikkeling van voornamelijk de jonge spelers en daar merkt hij op: „daarom is het voor ons een duchtig verlies nu Koen Dehulsters besloten heeft om om persoonlijke redenen een stapje terug te doen. Maar gelukkig hebben we Mark Luytcn ais ervaren speler erbij gekregen; hij heeft twintig jaar in België gespeeld en heeft een enorme brok ervaring bij zich". Naast het eerste herenteam heeft BV Hulst ook nog een damesformatie, die dit seizoen moet gaan werken om het verloren gegane terrein van vorig jaar terug te winnen. Het team degradeerde namelijk naar de tweede klasse; de da mes zijn wel het grootste zorgenkind van BV Hulst dit seizoen. Trainer- coach Rob van Hiel heeft de wens te kennen gegeven, hiermee te willen stoppen, maar het bestuur is er nog niet in geslaagd een geschikte opvolger te vinden. „Gelukkig is Rob van Hiel wel bereid gevonden dit werk te blijven doen totdat die er wel is. We hebben wel al contact met een paar man gehad, maar dat is op mets uitgelopen", weet Wim Ducheine te vertellen. 1980-1981: een seizoen met twee gezich ten voor BV Hulst. Een goede trainer- coach voor de heren; de dames zonder. at een klap deelde Standard Luik ™™>8toch uit in de Belgische voet- Ucompetitie. Voor Club Brugge zul- mivtaf?e'?pen dagen beslist niet ge- zijn geweest; er zal veel ge- f at zijn door trainer Han Grljzen- at en zijn manschappen. Toch gaat tompetitie het komende weekeinde T®0!herder en moeten de Brugge- morgen (zaterdag) alweer aan- tegen Bevercn; op papier dit Tv® misschien minder sterk, toch rufSe de klap op het veld moeten verwerken en dan is iedere tegenstan der een zware klip. Surprise op surprise, dat is de eenvou dige conclusie na een drietal wedstrijd dagen in de eerste klasse. Club Brugge vernederd door Standard Luik met een weergaloze Simon Tahamata: een ge makkelijk scorend Anderlecht (dertien doelpunten in die drie ontmoetingen) en alsof het nog niet genoeg isalleen aan de leiding gaat Berchem Sport met de maximale score van zes uit drie. Het kan niet anders of het komende competitieweekeinde moet weer enkele spannende ontmoetingen opleveren. Die zijn er duidelijk, want wat te den ken van Bcveren-Club Brugge en een eveneens in positieve zin verrassend Lokeren, dat op bezoek moet bij Ber chem Sport. Daarnaast speelt Ander lecht tegen AA Gent en voor de Zeeuws- Vlaamse liefhebbers van Belgisch voet bal staat er weer heel wat te gebeuren. Grootste vraag blijft dus hoe Club Brugge de klap verwerkt heeft. Indien de formatie van Han Grijzenhout zich niet meteen als uitgeschakeld wil be schouwen voor de titel, dan zal de accu weer helemaal opgeladen moeten zijn om de draad weer op te pakken. Daar komt dan nog bij dat Beveren ook n9g wat goed te maken heeft bij zijn sup porters na de derby tegen Lokeren, waarin de voormalige landskampioen zonder overtuiging speelde. Twee ploegen met revanchegedachtcn kan enkel maar leiden tot een spectaculair treffen. Lokeren mag gaan proberen om het verrassend sterke Berchem Sport de eerste nederlaag toe te brengen. Gezien het vertoonde spel - vooral als collectief valt Lokeren op - kan die verrassing er zeker in zitten. Vooral op het midden veld met de 21-jarige Raymond Mom-, mens zit het wel goed bij de Waaslan- ders, die in de Pool Lato eveneens een goede versterking hebben. De verwachting ln deze kolommen een paar weken geleden dat AA Gent aan de vooravond stond van een moeilijk seizoen,lijkt nu al bewaarheid te wor den. Nog slechts één punt behaalde de ploeg en het ziet er al niet veel beter uit nu Anderlecht de komende tegenstan der is. De Brusselaars hebben zich be hoorlijk versterkt; vooral in de Deen Brylle hebben zij nu een schutter van allure, die aan de lopende band de vij andelijke doelman doet beven van angst. Cercle Brugge heelt inmiddels aange toond weer een zorgeloos seizoen tege moet te gaan. Ja, met een beetje geluk moet er zelfs weer een plaats juist onder de top inzetten. Nu met de thuiswed strijd tegen Beringen in het voorulzicht moet die goede positie zonder meer ge consolideerd kunnen worden. De overige wedstrijden in de eerste RWDM-Kortrijk; Winterslag-FC Luik; Waregem-FC Antwerp; Standard Luik- Waterschei; Lierse-Beerschot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 41