Belangengroep Oud-Vossemeer blijft tegen komst compostbedrijf BORST W1 [EMOR GEN BL JE I JYUND Al-DEA LE R LAN KAN Al GSGAA1 SNELI •El ÜS HES BH IS VER1 Bestuur stichting Goes-Zuid wil een inspraakverordening Nieuw bestuur wil een goede streek-VVV Zuid-Beveland autobedrijf jzuk. w. j. sonkeYss*/ Hyundai Pony: de uitgekiende Koreaan Rabobank Q Bekendmaking prijswinnaars je weertje" WISSEL BEVELANDEN PZC/ streek weekenddiensten VERLICHTING VERLICHTING Hoofdprijs TU1N AM EU B LEM ENTD S Goedegebuure-Wondergem- Middelburg; 48Prijs- 'winnaars worden' door de Rabobank in't zonnetje gezet. VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1980 ONRUST NIET WEGGENOMEN DOOR 'STANKRAPPORT' Expositie werk van ouderen te Kapelle KAPELLE - Van 11 september tot 1 ok tober exposeren de leden van de hobby club voor ouderen hun werkstukken In de openbare leeszaal te Kapelle. Dit be treft hier schilderstukken en houtsnij werk. die zijn te zien tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. 13-14 SEPTEMBER Alarmnummer 01100-14444 ARTSEN Goes: v.a. vrijdag 20.00 uur tot zondag OL'B-VOSSEMEER - De belangengroep Oud-Vossemeer blijft bezorgd over de eventuele vestiging van het compostbedrijf CNC in de Slabbekoornpolder, tussen het stadje Tholen en Oud-Vossemeer. De publicatie van het rapport van de Land bouw Hogeschool uit Wageningen over de vermeende stankoverlast van het bedrijf heeft die ongerustheid niet weggeno men. „De bevindingen van het rapport zijn zonder meer aanvechtbaar", stelt vice-voorzitter G. Dijkman van de belangen groep. De belangengroep Oud-Vossemeer is van mening, zo geeft de heer Dijkman aan. dat burgemeester en wethouders iets te lichtvaardig in het avontuur van De heer Dij kman heeft vooral kritiek op de gestelde norm van 5 geur eenheden. „Ik heb het idee dat die tameljjk wille keurig gekozen is", zegt hij. Ok de norm van 200 uren (gedurende die tijd be staat er jaarlijks kans dat de 5 geure- neenheden overschreden worden) vindt hij aanvechtbaar. Voorts wil de vice- voorzitter van de belangengroep zeker- hied of in de Thoolse versie van het rap port ook andere weersaspecten dan wind zijn meegenomen. Burgerlijke stand GOES Geboren: Saskla. d.v. T. Cïno en A. W. Burger; Vitas, z.v. J. R. Parinussa en A. C van der Weele; Jacobus P.. z.v. M. J. Wisse en J. de Haze; Anne-Marie, d.v. C. A. Overbeeke en C. P. M. Vermeulen; Audrey, d.v. W. Bauer en M. A. Hen driks; Jacob E. G. z.v. R. Di Bella en J. W. Bakker; Maria L. Chr., d.v. B. M. Steijnen en C. C M. J Brand; Jeroen, z.v. J. B. J. van den Dries en M. M. Hoek; Ruben J., z.v. J. C. Zoeteweij en L. Schroevers; Teresa, d.v. A. C. Beccon- sall en J. M. Ingram; Hubertus Chr. z.v J. G. van Zaltbommel en D. C. Bouw man; Jan C. J.. z.v. J. H. Stevens en W. J. Rottier; Cornelia P.. d v. W.C Bos enH. P. L. M. Alkemade; Danny. z.v. J de Vos en A. Tegelaar; Bjom, z.v. A. Berrevoets en A. C. C. M. Schepens; Jolanda M. d.v. J. P. C. Molenaar en C. Sturm; Sopja. d.v. F. Q. M. Snoeljers en G J. de Oude; Geertruida J., d.v. M. N. de Regt en G. J. Sinke; Jolanda. d.v. H. J.Poleij en J. J. M. van der Meer; Diena A., d.v. M. van Hengel en J A H Hoogenboom; Mark Sander, z.v. K. P. Krijsen en M. C. Traas; Patrick, z.v. J. J. Bauer en J. Schneider; Pleter J. J„ z.v. J. Polder man en J. H. Kuzee; A. C,, z.v. P. J. Suij- kerbuijk en Y. S. Cornelisse; Wilco, z.v. J. J. van Hoorn en J. P. Ruissen; Chan- tal. d.v. H. Bijvank en J. A. Nijkamp; Ronald W. J., z.v. J. B. Witkam en C. P. A. de Jonge; Sylvia M., d.v. M. H. G. van Immerseel en E. Teunissen; David, z.v. C. T Harthoorn en W L van den Berge; Anne W. J z.v. J. J H. Fortuin en W. H. Vemhout; Wijnand J. A. z.v. J. W. J. den Engelsman en C. M. Kesteloo; Hans J. H.. z.v. J. van Schilt en E. J. de Klerk; William A.. z.v. J. van Schilt en E. J. de Klerk; Pieternella J., d.v. P. de Leeuw en N. M. Dekker; Eva A., d.v. A. Kole en G. van Willegen; Willem, z.v. A. Geel hoed en A. van Westen; Catharina S.. d.v. C. W. Kloet en P. den Boer; Pieter nella F., d.v. C. W. Kloet en P. den Boer; Pieter R. A., z.v. P. de Smit en B. M. M. C. van-Remortel. Getrouwd; P. Walhout en N. M. van der Weele; M. J. A. van der Hoeven en L. C. den Boer. C. Franse en F. M. van Hoe pen; C. Viergever en J. P. Gijssel; J. J. Horsman en L. Poleij; J. A Kole en C. B. Kaijser, Chr. van Burgel en C. J. Bras ser. Overleden: Y. M. Looymans, 70 jr.; J. Taillie, 86 jr. w.v. J. van der Klooster, B. J. Bradbeer. 61 jr. e.v. A. Cooper; J. J. van Oosten. 82 jr., w.v. J. Goedegebure; F. de Putter, 80 jr.. e.v. S. Riemens; M. Prins, 84 jr., w.v. S de Visser; J. G. de Visser, 67 jr., e.v. P C. Rokven; J. P. Braam, 80 jr., w.v. J. van Dalen; J. de Smidt, 82 jr., e.v. A. C. Leijs; B. de Jonge, 73 jr., w.v. C. de Winter; M. H. A. P. Gös- gens, 78 jr.; H. Schout, 86 jr., w.v. M. de Witte. Trimtocht Kapelle KAPELLE - De toer- en trimclub Ka pelle '79 houdt zondag 14 september een tocht door Zuid-Beveland Deze tocht, die de naam fruittocht heeft ge kregen, heeft een lengte van 35 kilome ter en is bestemd voor recreatieve fiet sers. Voor de meer geoefende rijders is er een tocht uitgezet van 90 kilometer lengte. Tussen 9 en 10 uur kan worden gestart bij café De Steenbok in Kapelle. GNC storten. De belangengroep zet in ieder geval een heleboel vraagtekens bij de komst van CNC naar het eiland Tholen. Zo vindt men uit planologisch oogpunt de industrie, die bij volledige uitbouw een reusachtig opperlvak zal beslaan, niet verantwoord. Ook zet de belangengroep kanttekeningen bij de geurverspreiding. „De stank zal in het Zeeuwse verder dragen dan in Limburg. In Ottersum heeft CNC prachtige buf fers. het Reichswald in Duitsland bij voorbeeld. De stank zal volgens mij op het platteland veel verder dragen", be toogt vice-voorzitter Dijkman. De Oud-Vossemeer voert vervolgens aan dat CNC op Tholen waarschijnlijk een voorkeur zal hebben voor het ma ken van champignoncompost door middel van de stromest-methode. Dit omdat deze grondstof in de buurt rijke lijk voorhanden is. Nadeel van deze me thode is echter, zo beklemtoont de heer Dijkman, dat de geur veel agressiever is dan bij de paardenmestmethode (die in Ottersum veelal door het bedrijf wordt toegepast). „Een dergelijk bedrijf hier naar Tholen halen is hetzelfde als het op je hals ha len van consequenties die niet te over zien zijn. Ook in Ottersum heeft des tijds niemand de gevolgen overzien. Men presteert het er nu al jaren zonder hinderwetvergunning te draaien. Stel de de bedrijfsleiding niet zelf dat de groei van CNC een 'beetje uit de hand was gelopen'. Laten wer goed van door drongen zijn wat we in huis halen", be nadrukt de vice-voorzitter van de be langengroep Oud-Vossemeer. REACTIE OP WELZIJNSNOTA GOES - Het bestuur van de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid vindt dat er een duidelijke inspraakverordening moet komen voor het welzijnsplan '82-'83. „De bevolking moet weten waar ze aan toe is en wat ze voor rechten heeft", zo reageert het bestuur op de gemeentelijke welzijnsnota. Het bestuur van de stich ting meent dat met het opstellen van zo'n inspraakverordening voor de bevol king meer duidelijkheid in de hele welzijnsplanning kan ontstaan. In een on langs gehouden bestuursvergadering werd besloten het gemeentebestuur van Goes hiervan op de hoogte te brengen. In die reactie aan het dagelijks bestuur wijst de Stichting Buurtwerk Goes- Zuid tevens op de onvolkomenheden in de sociale kaart. Deze is, naar de me ning van het bestuur, teveel gericht op planologische kenmerken van de ver schillende kernen en buurten in de ge meente Goes. „Om met een werkelijk beleid voor het opbouwwerk en het buurtwerk voor de dag te komen, zou den meer gegevens over de bevolking bekend moeten zijn", vindt het stich tingsbestuur. Het bestuur denkt daar bij onder meer aan gegevens die iets vertellen over het kinderaantal, de be jaarden, de werkloosheid en onvolledi ge gezinnen. Het bestuur van de stichting stelt voorts aan het Goese dagelijks bestuur voor om de te vormen welzijnscommis- sie in elk geval te bemannen met enkele vertegenwoordigers van het particulier initiatief. „Ook zal de emancipatiecom missie in die welzij nscommissie verte genwoordigd moeten zijn", zo schrijft het bestuur aan het college van b en w. Gedacht wordt dan aan het toevoegen van de sector openluchtrecreatie bij de Goese sportraad. Deze sportraad krijgt, volgens de voorstellen van het dage lijks bestuur, drie zetels in de toekom stige welzijnscommissie. Potje Het vrijwilligerswerk krijgt, naar de mening van het stichtingsbestuur, in de welzijnsnota terecht veel aandacht. Toch hoopt het bestuur dat die aan dacht wordt onderstreept met het in stellen van een soort 'potje' waaruit deskundigheidsbevordering en vaar digheidstraining voor het welzijns werk van de vrijwilligers betaald kun nen worden. Het bestuur van de stichting buurtwerk besloot bovendien in contact te treden met de verschillende partijen die zit ting hebben in de Goese gemeenteraad. „Een dergelijk contact kan verhelde rend werken op het gebied van de wel zijnsplanning. Tevens kan wellicht een aantal knelpunten worden besproken", stelde het bestuur. De bestuursleden stemden tevens in met de deelname van de stichting aan de kinderboekenweek. Samen met de Goese bibliotheek zullen wat activitei ten op 14 en 11 oktober worden georga niseerd. 0p het pr0gramma staan een vossenjacht in de stad, een sprookjes manifestatie in 'De Pit' en, eveneens in dat wijkgebouw, een gezinsdag in het kader van het thema van de boeken week 'alle spiegels zijn toverspiegels'. 23.00 uur: D P. W. Keizer. Fr. den Hol landers 29. tel. 16405. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 10.00-10.30 urn en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk, Heinkenszand, Nieuwdorp, 's-H-Arendskerke: v.a. vrijdag 20.00 uur tot ma. 08.00 uur: AP. v. d. Vlugt. Wolphaartsdijk. tel 01198- 231; boodschappen graag voor 10.00 uur. Hansweert, Yerseke: v.a. vrijdag 19.00 u. tot zo. 22.00 u.. J. de Beij. Hansweert, tel. 01130-1344; spreekuur voor spoed gevallen 11.00-11.30 uur en 17.00-17.30 uur boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Rnnip WflllWPn PvHA Krabbendijke, Kruiningen, Waarde, 1XUU,C TlUUncil A Tur* Rilland-Bath: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zondag 22.00 uur: A. Plaisier, Kruinin gen. tel. 01130-1566; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur en 17.00- 17.30 uur; boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Hee- renhock: de praktijk van de artsen J. Geldof, J. M. A. Kole. A. Korstanje S. E. J. Wöstmann, H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door E. Th. Klapwijk, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge: v.a. zat. 8.00 uur tot zo. 24.00 uur: D. Vrees wijk, Kapelle, tel. 01102-1290. NOORD-BEVELAND: Kortgene, Colijnsplaat: J. A. Kersse- boom, Kortgene, tel. 01108-1319 spreek uur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. Kamperland, Wissenkerke: J. A. van Arkel. Wissenkerke, tel. 01107-1318 spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Chirurgendienst: dr. C. M. Dijkhuis, tel. 01194-635. Tandartsdiensten; H. S. Heijers. Hoofdstraat 77. Kortgene, tel. 01108-1992. Spreekuren za. en zo. 09.00 uur tot 10.00 uur. Apotheek: De Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10. tel. 15255. Jongerendienst Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - Zondag 14 sep tember wordt in de Nederlands her vormde kerk te Wolphaartsdijk een jon- gerendienst gehouden. De dienst is voorbereid door een groep Jongeren en heeft als thema 'bidden'. Voorganger in de dienst is ds R da Costa. Aan de dienst, die om 10.00 uur begint, wordt medewerking verleend door een combo en een jongerenzanggroep. Borsele vergadert OVEZANDE - De 'Rooie Vrouwen' van de Borselse Partij van de Arbeid hou den op 17 september de jaarlijkse vrou wenvergadering. Het jaarverslag 1979/ 80, het financieel overzicht en de be groting voor 1980/81 zullen worden be sproken. De aanvang is 20.00 uur. De vergadering wordt gehouden in ver enigingsgebouw 'Trefpunt' in Ovezan de. Voorts moet een nieuwe contactvrouw voor de gemeente Borsele worden geko zen. Als kandidaat staat nu alleen nog Maartje Witte op de lijst. Ook voor de twee te kiezen kerngroepleden Is nog maar één kandidaat bekend. Voor de gewestelijke kerngroep, voor de afvaar diging naar de Zeeuwse vrouwenraad en de Rooie Vrouwenraad, zullen kan didaten tijdens de jaarlijkse vrouwen dag naar voren moeten komen. De be leidslijnen voor het komende jaar krij gen ruime aandacht. Tijdens de verga dering zijn belangstellenden welkom. Collecte KLOETINGE - De collecte ten bate van het koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft in Kloetinge' 2689,05 opgebracht. Ziekenauto's: Streekziekenhuis De Bevelanden to 01100-22000 Krabbendijke, tel. 01134-1527 bc? 1323. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Kruiningen: G. Bone schanscher, Kruiningen. tel. oilJft 1233. Visites zo mogelijk aanvragen voor9b] uur Goes, Heinkenszand, Noord-Bcvelaai dr. M. P. C. Karelse. 's-H.H. Kinderen, dijk 118, Goes, tel. 01100-20656; visits zo mogelijk voor 9.00 uur aanvragen, Yerseke en omgeving (kleine huisd^ ren): mw. Huiskes, Polen 11. Yerseke tel. 01131-2756. Walcheren: L A van Dijk/mevr. Driehuys, Middelburg, tel 01180-13118. Consult na telf. afspraak visites aanvragen van 8-9 uur. Wijkverpleging: Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: zr. Rosina. tel. 0111» 16158. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 'j. Heerenhoek. Heinkenszand, N'isse, El Iewoutsdijk, Driewegen, Baarlani Oudelande, Kwadendamme, Hoede kenskerke, Ovezande, 's-H.-Arendsktr. ke, 's-H. H. Kinderen, 's-Gravenpoldet, 's-H. Abtskerke: zr. A. M. Zuidweg' Dorpsstraat 36, Heinkenszand, tel 01106-2324. Zuid-Beveland-Oost: zr. Don, Yerseke tel. 01131-2324. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: zr. A. v. d. Plank. Nazareth 4, Wol phaartsdijk. tel. 01198-815. Jeugddienst Biezelinge BIEZELINGE - In de hervormde kerk te Biezelinge begint zondag om tienuu: een jeugddienst rondom het thema 'Ge loven, een zaak van vertrouwen' Voor ganger in deze dienst is ds L. de Gras! Als soliste zal Stoffelien de Dekker treden. In deze dienst, die als stan- dienst voor het winterwerk geldt, zal te vens de doop worden bediend. Na al loop is er gelegenheid om koffie te drin ken in de consistoriekamer. OP ZOEK NAAR ONDERKOMEN GOES - De Streck-VW Zuid-Beveland heeft een nieuw bestuur. De Borselse wethouder P. L. Pceters droeg donder dagavond de voorzittershamer over aan de nieuwe voorzitter van de Ver eniging voor het Vreemdelingen Ver keer op Zuid-Beveland, de heer C. A. P. NortholL Het nieuwe bestuur was aan vankelijk ingesteld als werkgroep, die het functioneren van de streek-WV nader onder de loep moest nemen. Daarnaast werd de bestuurswisseling voorbereid. De nieuwe voorzitter stel de in een kort openingswoord onder meer dat dit nieuwe bestuur de taak krijgt een goede streek-WV in Zuid- Bevcland van de grond te tillen. Tot de taken van het nieuwe bestuur rekende de heer Northolt ook het zoe ken naar een nieuw onderkomen voor de streek-WV. Daartoe zal binnenkort contact worden opgenomen met de ge meente Goes, de Nederlandse Spoorwe gen. het Goese Lunch-café en de Auto Maatschappij Zeeland (AMZi. Met deze laatste werkt de streek-WV momen teel nog samen. Het ziet er echter naar uit dat deze samenwerking in de toe komst tot een einde zal komen. De AMZ zoekt egn nieuw onderkomen en de streek-VW heeft al eerder te kennen gegeven dat de vergoeding die de AMZ voor het VW-werk vraagt, aan de hoge kant is. Een eigen huisvesting biedt volgens het WV-bestuur ook meer mogelijkheden. Voorzitter Northolt stelde donderdag avond wel dat een nieuw onderdak voor de streek-VW centraal moet liggen. Als mogelijkheid werd destijds de hal van het Goese stadhuis genoemd. Subsidies In zijn korte toespraak liet de nieuwe voorzitter ook doorschemeren dat het VW-bestuur bij de Zuidbevelandse gemeentebesturen zal aankloppen voor een gelijkschakeling van de sub sidies. De gemeente Goes geeft tot op heden de hoogste bijdrage aan de streek-VW. De overige gemeenten op Zuid-Beveland hebben een verhoging van de subsidie onder meer verbonden aan de bijdrage die komt van het parti culier initiatief. „Deze laatste groep laat het nog teveel afweten", zo stelden de verschillende gemeentebesturen. „Het nieuwe be stuur zal wat dat betreft ook de nodige activiteiten moeten ontplooien", be weerde de heer Northolt. Donderdagavond tijdens de algemene ledenvergadering van de streek-VW waren overigens weinig belangstellen den aanwezig. In totaal telt de Zuidbe velandse streek-VW ongeveer 120 le den. De heer J. P. de Regt, directeur van de provinciale WV, belichtte die avond de plaats van de streek-VW in de orga nisatie. Hij wees hierbij met name op de taken die een streek-VW heeft. De Regt noemde onder meer de informa tie-verschaffing en de promotie van het gebied als voornaamste opdrach ten voor een streek-WV. Vergadering van financiële commissie in Heinkenszand HEINKENSZAND - Dc commissie fi nanciën en economische zaken van de gemeente Borsele vergadert vrijdag 19 september in het gemeentehuis te Heinkenszand. De vergadering is open baar en begint om 15.00 uur. Besproken worden (financiéle» stukken van het havenschap Vlissingen en het beschikbaar stellen van een bedrag van 450.000 gulden ter voorbereiding van de bouw van een nieuw gemeentehuis. EXCLUSIEF EN BETAALBAAR ■-Ma KROON ES WESTSINGEL 98, 01100-13596 EIGEN PARKEERTERREIN DONDERDAGS KOOPAVOND SLEUTELS MAKEN klaar tsrwijl u wacht ?- FAASE sleutelservice Korta Vorsstraat 14, Go as, tal. 011OO-16709 Industriestraat 8-10 - Goes Tel. 01100-15415-14987 Extra accessoires/Extra kortingen/Extra hoge inruilprijzen. Wie gauw langskomt, profiteert het eerst De Hyundai Pony kunt u vinden in: Goes, Automobielbedrijf v.d. Vliet Goes B.V., Verrijn Stuartweg 10, tel. 01100-28751. Prov. Zeeuwsche Crt e.d. Beverlander Overige prijswinnaars: STRANDSTOEL Goes - land - C Goudswaard. BADLAKEN: Colijns H J G. Boer; Heinkenszand - J. Bosman; Middel- plaat - Annelies Janse; Heinkenszand - G. Peet- burg - CA v Slralen-v.d. Lee. Aukjc de Dreu; un o:i'""A D"'u Oostkapelle - Marien Karelse, Oost-Souburg - N Kamphuis Rilland - J v.d Akker. BARBE CUE: Arnemuiden - J. v. Belzen, Biggekerke - J. Dekker; Goes - H H. Haneveer, Mevr. A. Goud zwaard; Grijpskerke - Dora Willemse, E C. Louws; Hansweert - Ruben Bogcrs; oom; Oost-Souburg - P Joosse: Riliand-Bath - A. Gijzel; Vrouwenpolder - J.L. Meulenberg; Wemeldinge - P.E. Leddcr; West-Kapelle - j.W. Grootenboer; Wissenkerke - G. v. Hekken; Yerseke - C. Steketee. Zoutelande - J. Melis- Francke. KOELBOX: Baarland - W M. Schipper. Kapelle - J. Havenaar; Koudekerke - J. Poppe; 's-Heerenhoek - Mevr. Jac. Janse-v. "t Westeinde, Oosldijk-Krabbendijke - M. Komejan; Wcmcl Kapelle - H Louisse; Nisse - Pia Molendijk: Oudelande - llona Dieleman; Vlissingen - A v.d. Made; Vrouwenpolder -J.P. Walraven, Westka- pelle - H. Lievense, Zoutelande - K Francke, Mevr C. Adriaanse-Faasse. TU1NVERLICH- TING: Domburg - J.K. van Elsacker; Kamper- dinge - Mevr. G. Dekkcr-Ruissen. Westkapclle - R. Brasser. PARASOL. Goes - S.J. Berrevoets; Middelburg - Mevr. Salarony; Waarde - Mej M.J. Allewijn. WEERSTATION 's-Gravenpolder - J.J. Anthonisc; Wilhelminadorp - A C. Boo gaard; Wolphaartsdijk - André v.d. Schraaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 28