m/ Dorpsfeest in Sluiskil werd spontaan gebeuren Wissel Zeeuws-Vlaanderen Eerste plaats mqjoretten uit Hulst plaatwerker/ autospuiter Fa. Autoschade Oostburg, C c !«Mr' MAANDAG 8 SEPTEMBER 1980 streek Hel eerste grote dorpsfeest in Sluiskil groeide uit tot een spontaan gebeuren. 'VERENIGINGEN TOT ELKAAR' SLUISKIL - Het eerste grote dorps feest in Sluiskil is een overweldigend succes geworden. Zaterdagavond was het grootste gedeelte van de Sluiskilse bevolking te vinden op het voormalig terrein van 'De Sterre', waar in een sfeervol decor uitgebreid werd gefeest. Tussen de aanwezigen kuierden ook burgemeester C. Ockeloen en wethou der mevrouw J. M. Doppegieter-Thicl van Terneuzcn. Zij waren nauwelijks van het feest weg te slaan. „De grote opkomst heeft ons gewoon overrompeld", verzuchtte initiatiefne mer Walter Goethals na afloop. ..Maar we hebben met het weer enorm veel ge luk gehad Met de barbecue hadden we gerekend op driehonderd mensen, het zijn er wel een paar honderd meer ge worden. Slager Ben Koopman heeft in elk geval enkele malen vlees moeten bijhalen". Veel deugd deed de organisatie ook de belangstelling van het Terneuzense ge meentebestuur. Burgemeester Ocke loen werd meermalen uitbundig be dankt voor het gratis beschikbaar stel len van de muziektent. Goethals; Zwemvierdaagse in Kloosterzande werd besloten KLOOSTERZANDE - In het gemeente lijk zwembad 'De Hontc' te Klooster zande werd zaterdag de laatste dag van de jaarlijkse zwemvierdaagse ge houden. Er waren ruim 240 deelne mers. Na afloop kreeg iedere deelne mer een medaille, uitgereikt door wet houder H. J. Bruggeman van Hontcnis- se, geassisteerd door het voltallige badpersoneel. Tot slot gaf het team 'Boordlicht' uit Oosterhout een show met radiografisch bestuurde modelboten. waarvoor een redelijkebelangstelling stond. Hooge- tepunt was het moment waarop twee kinderen op een vlot werden voortge trokken door de bootjes. Overigens had het zwembad vrijdag de 40.000ste bezoeker verwelkomd. De ge lukkige was Patrick Vervaet uit Kloos terzande. die van bedrijfsleider J. J. M. van den Elshout een gratis abonne ment voor 1981 kreeg alsmede een bad handdoek en een bosje bloemen. Gemeentelijke heffingen en belastingen Terneuzen omhoog TERNEUZEN - De reinigingsrechten, precariorechten, de hondenbelasting, de martgelden en de vergoeding voor politieisnten in Terneuzen gaan om hoog. B. en w. willen bij de verhoging het percentage van 5, zoals dat door de rijksoverheid aanvaardbaar wordt geacht, aanhouden. De verhoging komt donderdagavond aan de orde in e raadscommissie voor financiën. De commissie - de vergade ring begint om halfacht en wordt ge houden in het stadhuis - houdt zich voorts bezig met een aantal grondtransacties. De besturen van showband 'De Zwa luw' in Sluiskil ep. showband 'Irene' in Terneuzen willen hun bandleden in het nieuw steken. 'Irene' trekt voor de aan schaf van uniformen en Instrumenten ruim 36.000 gulden uit, terwijl de nieu we uitrusting van 'De Zwaluw' 19.000 gulden vergt. B. en w. zijn bereid 'De Zwaluw' een renteloos voorschot van 5.000 gulden te verstrekken en 'Irene' iets meer dan 12.000 gulden. De voorstellen komen aan de orde in de raadscommissie voor onderwijs, sport en cultuur, die maandag 15 september (om half acht) vergadert. De commissie buigt zich ook over een voorstel van het college om niet in te gaan op een subsi dieverzoek van de personeelsvereni ging Nationale Reserve Terneuzen. Ar gument van het college: de werkzaam heden van de Nationale Reserve zijn van bovengemeentelijk belang. Ook de afdeling Zeeland van het Neder lands Texels Schapenstamboek hoeft niet op een bijdrage te rekenen. Tijdens de commissievergadering van 15 september wordt ook de problema tiek rond de peuterspeelzalen in Ter neuzen besproken. Dat gebeurt op ver zoek van de raadsleden J. de Zeeuw (D'66) en \V. van Walraven (PvdA), die een kleine maand geleden het college "ragen stelden over de problemen. „Maar eigenlijk hadden we die mede werking van de gemeente ook wel ver wacht- En al heeft de burgemeester za terdagavond nog gezegd dat die mu ziektent slechts eenmalig gratis werd gegeven, we rekenen toch ook voor de toekomst op alle medewerking" Tijdens het dorpsfeest deed de Sluiskil- se gemeenschap (alle verenigingen wa ren vertegenwoordigd) zich tegoed aan drankjes en hapjes. Voor de muzikale omlijsting zorgden de muzikanten van de fanfare Sluiskil, de hammondorga- niste José de Smet en 'De Zwaluwen'. „Met het dorspfeest zijn alle verenigin gen tot elkaar gekomen", meende Wal ter Goethals. „Het feest is dan ook ze ker voor herhaling vatbaar, maar dan moeten de verenigingen ook opnieuw meewerken". Geslaagd TERNEUZEN - In de lts in Temeuzen zijn de diploma's uitgereikt van de op leiding van het beroepsbegeleidend on derwijs van de afdeling brood- en ban ketbakken. Voorzitter J. Goethals van de regionale Bakkersbond reikte de di ploma's uit. De geslaagden zijn: diplo ma gezel: J. A. Dees, Zaamslag; M. J. van Langevelde, Terneuzen, W. P. de Jaeger. Schoondijke. Diploma vaktech nisch gedeelte patroon: M. A. van Oeffe- len, Breskens; B. Bonte. Koewacht; J P. van Meurs, Axel; T. Freijser, Sas van Gent; J. Morcus. Kloosterzande. P. Ver- vaeck, Westdorpe; J. Boeije. Biervliet. Expositie kleine plastieken in stadhuis Terneuzen TERNEUZEN - In de hal van hel Ter neuzense stadhuis is tot en met 20 sep tember werk te zien van "."'Ne l'c"!and- se (of in Neder) werkende) beeld houwers. Hel gaat om kleine plastic ken. die een - overigens niet compleet - beeld geven van wat er de laatste jaren op dit terrein in ons land is gebeurd. Aan de tentoonstelling, die werd sa mengesteld door het ministerie van CRM, werken mee: Tony Andreas. Marc Brusse, Chris de Bueger, Johan Claassen, Cor van Dijk, Gérard van der^ Eerenbeemt, Hans van Engeland. Ple- ter Engels. Jo Gysen, Ewordt Hilge- mann. Gerard Hóweler, Frans Immoos. Peter van de Locht. Jan van Munster. Rina van Nuland. Ruudt Peters. Gust Romijn. Ad Swinkels. William Ver- straeten. Ane Berkulin. Shlome Koren. Zoltin Peeter en Cornelius Rogge De expositie is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12 en van 13 tot 16.30 uur. op zaterdag van 14 tot 16 uur. Vv Ginge heeft plan voor uitbreiding van de kantine CLINGE - Tijdens de vrijdagavond ge houden algemene ledenvergadering van de vv Clinge heeft voorzitter Ro bert Willaert meegedeeld, dat er mo menteel plannen bestaan, om de kanti ne uit te breiden in samenwerking met de Clingse tennisvereniging Game '78. Beide verenigingen hebben de laatste anderhalf jaar een discussie gehad over de situering van een nieuw te bou wen kleedaccommodatie annex kanti ne voor de tennisvereniging in de di recte nabijheid van de bestaande ac commodatie van vv Clinge. Zoals de plannen nu liggen zal de be staande kantine van vv Clinge worden uitgebreid met een oppervlakte van 56 vierkante meter, die zal worden afge scheiden door een schuifwand. Het Hul ster college van b en w heeft steeds ge pleit voor een gezamenlijk gebruik van bestaande accommodaties De vv Clin ge zal twee kleedlokalen aan de tennis vereniging te beschikking stellen Uit het verslag van secretaris Et. de Deckere bleek dat er het afgelopen sei zoen weinig initiatieven waren ont plooid binnen de verenging. De grote keuze aan verenigingen binnen de ge meenschap Clinge wordt als een hevige concurrentie gezien. In de vacature in het bestuur werd P. van Geertruij geko zen. die ongeveer 10 jaar geleden ook bestuurslid van vv Clinge is geweest Voorzitter Willaert zette mevrouw Schelfhaut in de bloemetjes vanwege haar activiteiten voor de lotto en tot voor de vv Clinge. Ze ontving een tin nen bord als aandenken- Het vuur van de barbecue werd rond elf uur gedoofd. Spontaan zetten enkele tientallen Sluiskillenaren zich vervol gens aan het opruimen van het feestter rein. In de loop van zondag werd ten slotte geleend meubilair naar de eige naars teruggebracht. Oprichting afdeling Zwsch-Vlaanderen BLHB Nederland BIERVLIET - In Biervliet is een Bier vliet afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Bond van landpachters en hypo- theekboeren (BLHB) in Nederland op gericht. De heer M. D. Waverijn uit Phi lippine is voorzitter van het voorlopige bestuur mevrouw N. Verhage uit Schoondijke is secretaris-penning meester en de heer A. de Feijter als vice- voorzitter. Bestuursleden zijn de heren A. J, Dieleman uit Philippine en A. P. van Esbroek uit Axel. Tijdens de oprichtingsvergadering gaf de heer A. H. Mol, lid van het dagelijks bestuur van de landelijke organisatie, een uiteenzetting over de werkwijze van de bond. met name die van de afde lingen. 'Vogelvreugd" Hulst hield vergadering HULST - De vogelvereniging 'Vogel vreugd' uit Hulst hield een ledenverga dering in zaal 'De Ster' te Hulst, waarop het najaarsprogramma van 1980 werd besproken. Er werd onder meer beslo ten om op zaterdag 13 september een tafelkeuring te houden in 'De Ster' in Hulst, van 10.00 tot 17.00 uur. Als keur meesters treden op J. Burm en F Be gijn. Zondag 12 oktober houdt'Vogelvreugd' de jaarlijkse vogelbeurs in 'De Ster', van 10.00 tot 13.00 uur. Ter afsluiting van de vergadering hield de heer B van Heeze een lezing over zijn ervaringen met het kweken van kanaries van het ras 'Lutino Albino'. Welzijnscommissie Aardenburg werd geïnstalleerd aardenbuig - Donderdagavond werd in Aardenburg de commissie van ad vies en bijstand voor welzijnsbeleid geïnstalleerd. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst op het stadhuis van Aar denburg. waar burgemeester \V. L. A. Lockefcer van Aardenburg de officiële installatie verrichtte van de leden en de plaatsvervangende leden van de commissie. Voorzitter van de commissie is wethou der van Aardenburg. A. J. van der Bliek Leden van de commissie- Mevrouw A. S. Keymel-Cambier. W. F. van Helden, mevrouw M. L. Rijckaert- Blomme. P. R. M van Maele, mevrouw J. de Koeijer-Klaver. mevrouw I. E. N. Pariclaen-Vanden Kerchove. A P. de Baere. A. M P. de Feijter. A G. de Baer- demaeker. Plaatsvervangende leden zijn: L. J. de Clerck. G F Bonte. E. J T Verket. H C A. van Rie. B. S. Santema. mevrouw C van Rie-Vervaet. S C J Vriends. P. Rammeloo. J A Houg De commissie zal bijgestaan worden door de gemeenteambtenaar van Aar denburg. belast met welzijnszaken. W. A. S. Dienck. Verkoopmiddag van Welzijn voor ouderen te Zaamslag succes ZAAMSLAG - De verkoopmiddag van de stichting Welzijn voor Ouderen al- deling Zaamslag. donderdag in het ge reformeerd jeugdgebouw De Poort in Zaamslag. is een ongekend succes ge worden. Enkele honderden bezoekers kwamen ccn kijkje nemen. Tijdens de verkoopmiddag werden hoofdzakelijk handwerken verkocht Die gingen overigens grif van de hand aan hel eind van de middag had de op brengst de vijftienhonderd gulden ruimschoots overschreden, terwiil er daarnaast ook nog vele nabestellingen waren geplaatst De opbrengst is be stemd voor aankoop van nieuwe hand werkmaterialen Naast de handwerkjes werd de kas ge spekt door de verkoop van kolfie met koek Tenslotte was er een loterij waar bij de naam van een boerenpop moest worden geraden. Vergadering over begroting 1981 overlegorgaan RPCZ GOES - Het overlegorgaan van de stichting regionaal pedagogisch cen trum Zeeland, waarin de bijdragen van de Zeeuwse gemeenten aan dc school begeleid ings- en adviesdienst worden vastgesteld, praat woensdag over de begroting voor 1981 van het Rijkspcdagogisch Centrum Zeeland (RPCZ). Dat gebeurt tijdens een verga dering in de Caisson te Biezelinge. Aan de orde komen ook de rekening over 1979 en een voorstel van het dage lijks bestuur van de gemeente Vlissin- gen om de kosten van deelname aan cursussen die de stichting RPCZ orga niseert volledig voor rekening van de stichting te laten komen. De vergade ring begint om 10 uur. Vv Terneuzen besloot viering 60-jarig bestaan met receptie TERNEUZEN - De officiële receptie in de kantine van de voetbalvereniging Terneuzen ter gelegenheid van het zes tigjarig bestaan van deze vereniging werd vrijdagavond dmk bezocht. Veel verenigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen waren present om de Terneuzense jubi laris te feliciteren, verder waren er ver tegenwoordigers van Veerse Boys en het dit jaar in de tweede klas debute rende Halsteren. Uit Walcheren gaf Middelburg acte de presence. Namens de gemeente was de wethouder van sportzaken, de heer A. J. Rekveld aan wezig. die na zijn felicitaties te hebben overgebracht het bestuur een cadeau namens het college van burgemeester en wethouders overhandigde De KNVB werd vertegenwoordigd door de heer Barendse. Met deze receptie kweam een einde aan de festiviteiten rond het jubileum. Op het sportieve vlak heeft men het jubi leum gevierd met een nederlaagtoer- nooi voor de ploegen uit de gemeente TerneuzenVoor de leden van de vereni ging was na de receptie nog een feest avond in het Terneuzense Zuidland- theater. Buurt- en clubhuis Axel in De Halle AXEL - De deuren van het buurt- en clubhuis in Axel gaan weer open. Alle activiteiten vinden plaats in de kelder van de Halle in Axel. Het programma ziet er als volgt uit" maan dagavond buurtgerichte activiteiten, zoals politiek café. thema's, ruilbeurs. Dinsdag morgen. jeugdballet volwassenen van 09.30- 10.30 uur o l.v. mevrouw R. Besselse Woens dagmiddag: kinderclub voor de leeftijden 6 U'in 9 jaar van 13.30-14.30 uur: 10 fm 12 jaar van 15.00-16.00 uur. s Avonds juzzballet voor volwassenen Van 19 00-20.00 uur en van 20.30 - 21 30 uur o 1 v. mevrouw R. Besselse Donderdag textiele werkvormen van 09 30- 11 00 uur. o 1 v mevrouw L Spierinhs breien, haken, knopen spinnen, wandkleden, enz. 's Middags jazzballet vor kinderen 'o l.v liië- vrouw J v. d Zalm. leeftijden 3 tot 7 Jaar van 16 00-17 00 uur. 3 tot 10 jaar van 17.00-484)0 - uur. Iljaai en oude: van 18 00-19.30 uur Vrij dagsavonds limonade disco voor leeftijden van 12 tol 16 jaar En van 19 30-22.30 uur Zondagmiddag jongerensoos voor leeftijden van 16 jaar en ouder van 14.00-17.00 uur. In voorbereiding voor dit seizoen- V ID O groep, kantklosser. kindertoneelclub Zware schade bij botsing in Zuiddorpe ZUIDDORPE - Op de Hoofdweg-zuid in Zuiddorpe werden zaterdag bij een aanrijding twee auto's zwaar bescha digd. De twee automobilisten. G. A. F. uit het Belgische Zelzate en L. F. d'H. uit Zuiddorpe. weken op de smalle weg niet voldoende uit en botsten tegen el kaar. Vrouwenbond NVV Terneuzen stelde programma samen TERNEUZEN - De Vrouwenbond NVV. afdeling Terneuzen heeft tijdens een bestuursvergadering het winter- programma samengesteld. Het is de bedoeling dat er eenmaal per maand een avond wordt besteed aan een be paald onderwerp. Plaats van hande ling is de bovenzaal van cafe 'Du Com merce' aan de markt te Terneuzen, met uitzondering van de eerste avond, in september, die wegens omstandighe den is verplaatst naar lunchroom Van Assche, in de Noordstraat. Hel programma ziet er als volgt uit: dinsdag 9 september, een discussie avond met als thema: ..Is de VARA een meneer?" Maandag 27 oktober vertelt een deskundige iets over het hoe en waarom van de warenwet. Maandag 17 november een discussiestuk over een nog landelijk bekend te maken onder werp. Maandag 15 december, een gezel lige avond Maandag 19 januari een voorlichtingsavond over Amnesty In ternational. In februari volgt op een nog aan te wijzen datum de jaar vergadering. De avonden beginnen om 20.00 uur. Bridgeclub Lamswaarde LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde een onderlinge bridgedrive in het gemeenschapscen trum 'De Luifel' te Lamswaarde. Aan de bridgedrive namen 14 paren deel. Er werd gespeeld met 28 spellen met een gemiddelde van 140 punten. De uitslag 1 mevrouw Van Waterschoot de heer Dc Schrijver met 65.00 procent; 2 me vrouw Van der Poel- de Heer Rademakers 62.50; 3 mevrouw Joossen- mevrouw Kint 60,50. Na afloop reikte voorzitter W. van de Poel van de bridgeclub Lamswaarde de prijzen uit De 'poedelprijs' kwam ln het bezit van de dames Heizier en Ktnt-Neve. Woensdag houdt de bridgeclub Lamswaarde de jaarlijkse algemene ledenvergadering ln het gemeenschapscentrum 'De Luifel' te Lamswaarde Daarna volgt de bekendma king van de eindstand van de vorige week geëindigde zomercompetitie. Voorzitter W. van der Poel zal dan tevens de prijzen uitrei ken Tot slot wordt de eerste wedstrijd ge speeld van de nieuwe najaarscompetiUe. Reis voor ouderen .-Zws-Vlaanderen. BRESKENS - De Stichting Welzijn voor Ouderen iun West Zeeuwsch- Vlaanderen hield in samenwerking met de culturele commissie een culturele middagtrip. waar ongeveer 200 ouderen aan deel namen. Men brachteen bezoek aan het Bijloke-museum in Gent, waar een aantal gidsen het gezelschap rond leidde en uitleg gaf over de tentoonge stelde oudheden. Tevens bezocht men het Begoniafestlval van Lochristie. Vrouwencontact Lotje in Oostburg werd officieel geopend OOSTBURG - Woensdagavond heeft het vrouwencontact Lotje in Oostburg zijn poorten geopend. Onder zeer grote publieke belangstelling waarin vooral de dames overheersten werd het huis voor het eerst verkend. Daarbij werd een vrolijk lied gezongen over het lot van de vrouwen. Onder de aanwezigen waren ook wethouder J. P. S. A. Tho- maes en J. J. Vergouwen van Oostburg. Het is de bedoeling dat de vrouwen in de toekomst de weg naar Lotje in de Nieuwstraat weten te vinden om daar met elkaar te praten over problemen. Eens in de maand wordt er een thema avond gehouden. Het programma voor het komende seizoen staat al vast Daarnaast zijn er nog gewone bijeen komsten waarop de aanwezigen vrou wen over dagelijkse zaken kunnen pra ten. Lotje is elke dinsdag geopend 's morgens van half tien tot half twaalf en elke woensdag avond van half negen tot half twaalf. De gemeente Oostburg stel de subsidie beschikbaar voor het in richten van de bovenverdieping van het pand aan de Nieuwstraat. Vergadering van commissie openbare werken Terneuzen TERNEUZEN - De commissie voor openbare werken, volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieuzaken van de gemeente Terneuzen vergadert donderdag 11 september om 19.30 uur in het stadhuis. Op de agenda staan on der meer de bespreking van de bouw kundige staat van het Patronaatsge bouw in het Pastersbos en een voorstel tot het nemen van een voorbereidlngs- besluit voor de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan 'Buitenge bied'. Brandweer demonstreerde schuimblusser DRAAIBRUG De vrijwillige brand weer van Aardenburg heeft zondagmid dag op uitnodiging van de sportvereni ging DSV een demonstratie gegeven ln Draaibrug. Er werd onder meer een brandende bestelbus een brandend volkswagenbusje geblust. De Aarden- burgse brandweer toonde zondag voor het eerst haar nieuwe hogedruk- schuimblusser. Na afloop van de de monstratie volgde een voetbalwed strijd tussen DSV en de brandweer, die met 4-3 werd gewonnen door de Aar- denburgse brandweerlieden. 'Jeugdbelang' te IJzendijke vierde 20-jarig bestaan IJZENDIJKE - Zaterdag vierde de wandelsportvereniging 'Jeugdbelang' te IJzendijke het twintigjarig bestaan. In de middag uren was er een optreden van het poppentheater 'Pinokkio' uit Sas van Gent waar bijna alle jeugdle den van de feestende vereniging bij aanwezig waren. Op de daarna volgen de receptie bood wethouder J. P. S. A. Thomaes van Oostburg namens het ge meentebestuur de felicitaties aan. Te vens haalde hij oude herinneringen op. Het gemeentebestuur zorgde boven dien 'voor een bloemstukje. Na de recep tie was er een feestavond voor de ouders 'Jeugdbelang' heeft alleen jeugdleden en de bestuursleden die tot in de kleine uurtjes in café 'Hofzicht' in IJzendijke doorging. Schade bij botsing nabij Biervliet BIERVLIET - Twee auto's zijn zater dagmorgen beschadigd bij een kop- staartbotsing op de rijksweg 61 Terneu zen - Biervliet. De aanrijding ontstond, toen een automobilist ter hoogte van Biervliet plotseling linksaf sloeg. Door die manoeuvre moesten achteropko mende automobilisten hard remmen, hetgeen te laat werd opgemerkt door de Terneuzense mevrouw S. M. de Z. Zij botste achterop haar voorganger. J. H. K. uit Temeuzen. DEN HAAG-HULST - Het tnau rcttcnpeloton 'De Vossen' uj| Hulst is zondag op een e«nt> plaats geëindigd tijdens de opts Nederlandse kampioenschapjuj die gehouden werden in de 'uithof in Den Haag. Het succesvolle m* jorettenpeloton, dat onder leidb staat van mevrouw Van Hoo)t kwam uit in de tweede divisie sn tie A en kreeg van de jury 192 pc. ten toegekend. 'De Vossen' was het enige pelotce uit Zeeland dat geselecteerd wi voor de kampioenschappen env«. tegenwoordigde daar de Bredas muziekbond. Alleen die majors tenpelotons die van augustuju tot en met augustus '80 haddes deelgenomen aan de verplicht landelijke concoursen en daar et: eerste prijs hadden behaald, kor" den aan de kampioenschappe deelnemen. Toen de bus 's avonds in Hulst ais veerde kreeg mevrouw Van Hocji bloemen aangeboden en volgfc een rondgang door Hulst. Dat alle trok veel belangstelling. Ontmoetingsdag gereformeerde vrouwen te Goes GOES - De gereformeerde vrouwenve enigingen in Zeeland houden dond; dag 2 oktober de 33ste ontmoeting^ in de Oosterkerk te Goes. De bijte komst begint om 10.00 uur. Na deep ningsliturgie en een woord van wekt» houdt dr A. Houtepen een lezing 'De rk kerk vandaag'. Na afloop gelegenheid om vragen testellen. Ns:- koffiemaaltijd komen de huishoudt ke zaken en de bestuurswisseling a; de orde. De psalmen, gezangen en lied> ren zullen op orgel worden begeleii door Rien Balkenende. Het heeft de Heer behaagd tot Zich te roepen de ziel van zijn trouwe dienaar, de heer PETRUS ALFONDS DE ROECK op de leeftijd van 87 jaar. Groede: J. E. G. de Roeck De plechtige rouwdienst gevolgd door de teraar debestelling zal plaatshebben in de parochie kerk St.-Bavo te Groede op dinsdag 9 september 1980 te 10.30 uur. Familie, vrienden en kennissen die bij vergetel heid geen kennisgeving ontvingen gelieven dit als zodanig te beschouwen. GEMEENTE HONTENISSE Bestemmingsplan Lamswaarde en be stemmingsplan Hoek en Bosch (le her ziening). De burgemeester van Hontenisse maakt bekend, dat ingevolge het be paalde in art. 26 van de wet op de ruim telijke ordening vanaf 10 september 1980 gedurende een maand ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage liggen de volgende, door de raad bij zijn besluit van 27 augustus 1980. vastge stelde bestemmingsplannen; a. bestemmingsplan Lamswaarde; b. le herziening van het bestemmings plan Hoek en Bosch. Bij de vaststelling van genoemde plan nen is niet afgeweken van de ontwer pen, zoals die ter inzage hebben gele gen. Ook zijn geen bezwaren tegen de ontwerpplannen ingediend, zodat nie mand bevoegd is tegen de vastgestelde bestemmingsplannen bezwaar in te die nen bij gedeputeerde staten van Zee land. Hontenisse, 1 september 1980. De burgemeester voornoemd, mr. M. Somers. Gevraagd met spoed, leerling Burg. Callenfelsstr. 1-3, 4501 CH Oostburg, tel. 01170-4079. DEDANSCHUTTER Tandarts - Terneuzen AFWEZIG van 5 t'm 14 september. gemeente De burgemeester van de gemeente Terneuzen maakt bekend, dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 29 mei 1980 heeft besloten le verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestemmingsplan 'Zuidpolder' wordt voorbereid. Deze herziening heeft betrekking op een gedeelte van het geplande parkeerterrein ten westen van het winkelcentrum Zuidpolder Het voorbera- dingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf heden voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken (planologie). kamer5.04, van het stadhuis. Terneuzen. 8 september 1980. De burgemeester voornoemd. C. Ockeloen. OS3BZ II gemeente 7 HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V. Industrieweg 10 te Sluiskil, om vergunning inge volge de hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een kunstmeststoffenfabriek door het bij plaatsen van een installatie voor het terugwinnen en verwerken van verpulverde kunstmest, cp het perceel plaatselijk bekend Industrieweg 10. Sluis kil. kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sec tie P no. 1530 en 1531. Gedurende 4 weken na de dagtekening van de/o bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegen heid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebe-1 stuur. Voorts zal op vrijdag. 26 sept. 1980, des voor- I middags 10.00 uur. in het stadhuis een openbare zitting worden gehouden, waarbij mondeling be j zwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een leder kan ter gemeentesecretarie, afdeling- j algemene zaken, kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Het verzoek met bijlagen ligt tevens ter inzage in de Provinciale Bibliotheek. Abdij 9 te Middel burg, in de Openbare Bibliotheek. Oostkant 1 te Terneuzen. en in de Openbare Bibliotheek. Spui straat 22 te Vlissingen De aandacht wordt er op gevestigd dat inwoners van de gemeente Terneuzen of van een aangrezen de gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan, later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting zijn verschenen Andere belanghebbenden kunnen wat dit betrei' volstaan met het tijdig indienen van schriftelijke bezwaren. Terneuzen, 8 september 1980. wethouders Burgemeester voornoemd. C. Ockeloen. burgemeester A. J.van Pagee. secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 24