)innen drie maanden strengere nanpak beunhazen in de bouw geen excuses aan Iran- bereid tot discussie Moordaanslag op Spaanse generaal Tweeduizend nieuwe banen bij NS door betere werksituatie CDA stemt voor slotresolutie E VP Reagan glijdt uit overKu Klux Klan 5RSCHERPTE CONTROLE VIA KAMERS VAN KOOPHANDEL 1LITIEBOND: E-TOELAGE )RS OMHOOG 'ECIALISTEN IATEN ET MINISTER arrestaties Staking ambtenaren in België i aanslagen REGERINGSPROGRAMMA RAJAI BEKEND /est-Duitsland Moskou beschuldigt westen van steun stakers (Van onze parlementaire redactiet HAAG - De beunhazen in de bouw krijgen het binnenkort veel moeilijker om aan de slag te hw- Dat komt doordat de controle op de vestigingswetgeving/onder de aannemers aanzienlijk dt verscherpt. Staatssecretaris Hazekamp van economische zaken verwacht dat de vorig jaar ingekondigde regeringsmaatregelen ter bestrijding van de beunhazerij over circa drie maan- optimaal in de praktijk kunnen worden gebracht. Hij zei dit dinsdag tijdens een debat in de jede Kamer over de problematiek van de beunhazerij. etaanvragen van een bouwvergun- terhalen of belasting wordt betaald en fmoet de naam van de aannemer of sociale premies worden afgedragen, tl werk gaat uitvoeren, in een ge- Belastingdruk Jtelijk openbaar register worden nomen De gemeenten moeten le- fcnaand de bouwgegevens aan de er van Koophandel doorspelen, 'amervan Koophandel bekyktdan [betrokkenen aan de vestigings- Ivlng voldoen. Wanneer een aan- |r niet wettig is gevestigd wordt di- de Economische Controle Dienst (chakeld prwachting is dat het samenspel •n de gemeenten en de Kamers van {handel over drie maanden opti- ïs Controle op vestigingspapieren jiensen die bij een bouwwerk zijn ikken. maakt het mogelijk te ach- ECHT I AN'Pi- De Nederlandse po- iond (NPB) vindt dat de toelage politiemannen die deel uitmaken ten Mobiele Eenheid (ME) op z'n t moet worden verdubbeld. De lis er verontwaardigd over dat de ige ME-toelage van 60 gulden per ld onlangs niet is verhoogd maar tntcgen met een gulden is ver tin verband met de 'bestekkortin- op dc ambtenarensalarissen, bestuurder B. Franke wijst erop I de vorige troonrede nog werd ver- igd dat vuil en onaangenaam werk •zou moeten worden betaald. .Als >u iets bij uitstek onaangenaam is dan zijn dat wel de karweitjes de ME-ers tegenwoordig steeds oildiger moeten opknappen. Maar ndanks wordt dit soort vuil werk échter betaald in plaats van beter, jjkt nergens naar". !t bondsblad wijst de politiebond clat dit jaar tijdens rellen (vooral in terdam) al ruim 250 ME-ers werden ind. De ME-ers worden steeds va- iigezet bij rellen die steeds grimmi- an karakter worden. Toen jaren ge- l de huidige ME-toelage werd vast- »ld was van die grote frequentie en hiigheid nog geen sprake en daar- s een forse verhoging dringend ge in. aldus de NPB. .ECHT (ANP) - Het centraal be ft r van de Landelijke Specialisten 9 iniging heeft dinsdag 'na rijp be- 3 I' op een spoedvergadering in i icht besloten, de uitnodiging te raarden van minister Van Aarden- economische zaken) voor een ge- k - aanstaande donderdag met en met de minister en de staatsse- iris van volksgezondheid over de (mens van de specialisten. LSV-bestuurheeftlatenweten.dat ïr daarby van uit gaat. dat er don- lag 'alsnog een open en reëel over- ooeelijk is over een inkomensmati- van de medische specialisten', [de inkomensmatiging waartoe de ster al had besloten, twee jaar ge leld dertien procent of tachtig mil- !r specialist minder, heeft de LSV Jshet 'onaanvaardbaar' uitgespro- Het feit dat de mensen hun doe-het- zelf-werkzaamheden steeds meer te gen betaling verrichten, is volgens Ha zekamp een van de belangrijkste oor zaken van de beunhazerij. Voorts werkt de zware belastingdruk de beun hazerij in de hand. Het opnieuw aftrekbaar stellen van on derhoudskosten van het huis zal weinig aan de beunhazerij kunnen veranderen. Dat is het oordeel van staatssecretaris Van Amelsvoort van financiën. Hy zei dat het opnieuw aftrekbaar stellen van de onderhoudskosten teen VVD-wens) grote problemen met zich mee brengt, vooral ten aanzien van de fiscale con trole. Van Amelsvoort kondigde aan dat nader bekeken wordt of het btw- tarief op onderhoudskosten kan wor den verlaagd. Hij komt hier nader op terug in zijn zogenaamde tarievennota De Tweede Kamer wil dat de regering de beunhazerij in al zijn vormen krach tiger en sneller aanpakt. Daartoe die nen de controlerende instanties, zoals de Economische Controle Dienst en de "arbeidsinspectie, te worden uitgebreid Ontduiking van belastingen en af dracht van premies alsmede het over treden van vestigingsregels kunnen volgens een meerderheid van de Twee de Kamer ook voorkomen worden wan neer by de opsporing van vestigings- overtredingen de politie meer wordt in geschakeld. Staatssecretaris Haze kamp maakte de Kamer duideiyk dat een uitbreiding van het aantal opspo ringsambtenaren bij de Economische Controle Dienst voorlopig met haal baar is. Dure fiscus Wijzend op de onderhoudssector van woningen zei CDA-woordvoerder Van Muiden dat de belasting- en premie druk zo hoog is dat de man die vijf da gen moet werken er maar twee krijgt uitbetaald. Drie dagen zijn voor de fis cus. „Zo maakt men arbeidsplaatsen en diensten te duur, wordt arbeid on nodig uitgestoten en wordt de consu ment onnodig naar de zwarte markt verwezen", aldus Van Muiden. De beunhazerij komt het meest voor in de bouw Alleen al in die sector (vooral onderhoud en reparatie) wordt jaarlijks voor ongeveer 200 miljoen gulden aan zwart werk verricht. Maar ook in andere sectoren grijpt de beunhazery om zich heen Sommige diensten in onze maat- schappy worden steeds minder wit, concludeerde de Kamer. PvdA-woord- voerster Nora Salomons „Steeds meer mensen krijgen ook het gevoel dat onze fiscale, sociale verzekerings- en econo mische wetgeving straffeloos ontdoken kunnen worden". Sportkantines Zij ging evenals de sprekers van CDA en VVD uitvoerig in op de handel en wandel van sportkantines die steeds meer een stuk oneerlijke concurrentie voeren ten opzichte van de echte ho recaondernemers. Mevrouw Salomons stelde vast dat onvoldoende controle ONDANKS VEEL BEZWAREN KEULEN (ANP) - De Europese Volks partij (EVP), de verzamelde christen democraten uit de EEG-landeu, heb ben dinsdagavond met het eenstem mig aannemen van een resolutie in het Duitse Keulen een tweedaags congres overhel functioneren van hun partij in de tachtiger jaren besloten. DETROIT (RTR) - De officiële campagne voor de Amerikaanse presidentsverkiezing is met een valse noot van start gegaan. De re publikeinse kandidaat Ronald Reagan zorgde voor enige op schudding door president Carter te verwijten dat hij zijn campagne begon in de bakermat van de Ku Klux Klan, terwijl hij de werkloze arbeiders ontwijkt. Uit Reagans gehoor van fabrieksarbeiders in Detroit klonk boos geroep, zoals 'stoot onder de gordel'. Carter opende zyn campagne in Tuscumbia, Alabama, en had in derdaad enkele tientallen in lakens gehulde leden van Ku Klux Klan - berucht om zijn gewelddadige ac ties tegen zwarte Amerikanen - on der zyn gehoor Maar Reagan wist niet dat Carter juist afweek van zyn voorbereide tekst om de Klan-le- den uit te maken voor lafaards, die zich door wanhoop en haat laten leiden. Deze mensen hebben niets begrepen van het zuiden, en niets van de Verenigde Staten, aldus Carter Verslaggevers in Reagans campag ne-gevolg noteerden de opmerking over de Klan als een nieuwe mis kleun in Reagans campagne, na eerdere misgrepen als: een grapje over ethnische minderheden, het betitelen van de oorlog in Vietnam als een 'nobele zaak', het in twyfel trekken van Darwins evolutieleer, en China in woede doen ontsteken over de suggestie dat Washington de diplomatieke betrekkingeh met Taiwan zou moeten herstellen. Zowel Carter als Reagan lieten zich lovend uit over het succes van de Poolse stakers. Maar Reagan wist nog een punt te scoren door de va der van stakingsleider Lech Walesa naast zich op het podium te krijgen in Jersey. Ronald Reagan Slechts de Nederlandse delegatie te kende bezwaren aan tegen de resolutie, alhoewel men vond dat deze voldoende was aangepast vergeleken met het oor spronkelijke ontwerp om toch voor te stemmen Het Nederlandse voorbe houd werd verwoord door de leider van de delegatie het CDA-tweede-kamerlid Van Zeil Volgens Van Zeil hebben de Nederlanders zich vooral gestoten aan de passages over vrede en veiligheid. Men vindt dat in de inleiding van deze passage eenzydig de nadruk wordt ge legd op het overwicht dat het War schaupact heeft in bewapening. Pari teit m bewapening, waarnaar Europa volgens de resolutie moet streven, wijst het CDA af. Noord-Zuid Ten aanzien van de noordzuid-dialoog tekende Van Zeil bezwaar aan tegen het feit dat hierbij de Europese belan gen het eerst worden genoemd. „We mogen niet eerst aan ons zelf denken". Ook vinden de Nederlandse christen democraten dat in tegenstelling tot wat in de resolutie staat economische vrijheid voor christen-democraten niet het hoogste goed mag zijn. Men had een specifieke verwijzing naar de mensenrechtensituatie in Latijns- Amerika gemist. „Chili dat zucht on der het bewind van Pinochet, schreeuwt om een woord van ons". De Nederlandse christen-democraten hadden tenslotte in de passage over jongeren en vrouwen graag wat over de positie van de alleenstaanden ge zien. De met algemene stemmen aangeno men resolutie opent met de enigszins ronkende vaststelling dat „de christen democratie de meest belangrijke demo cratische beweging in het vrije Europa is" De veiligheid van ons continent wordt ernstig bedreigd. Gezien het gebrek aan grondstoffen en energie moet de economie worden ver sterkt. Een uitdaging vormt het toene men van de sociale en economische on evenwichtigheid. Dit in het bijzonder ten aanzien van zowel de ontwikke lingslanden als ten aanzien van vrou wen en jeugd. In het oosten wordt, al dus de resolutie, een beu apen ingspo- tentieel opgebouwd dat de vrede onze ker maakt en West-Europa direct be dreigt met afhankelijkheid van een to talitair systeem. De EVP. zo vervolgt de resolutie, is van plan deze uitdagin gen aan te nemen. op de sportkantines wordt uitgevoerd. Veel van die activiteiten in de kantines gaan buiten de belasting om. Het socia listisch kamerlid verlangde via een motie dat er in ieder geval minimum prijzen voor de sportkantines komen zodat dit soort instellingen het be drijfsleven geen oneerlijke concurren tie kunnen aandoen. ROOSENDAAL - De Belgische ambte naren gaan massaal staken. Onze zuiderburen zullen het vrijdag 19 sep tember zonder trein, post, radio en tv moeten doen. De zaak is op gang ge bracht door de voorzitter van de Vlaamse socialistische partij (BSP), Karei van Miert. Hij heeft de steun van de belangrijke vakbonden ACW (christelijk) en ABBV (Socialistisch) gekregen. Oorzaak van de actie is het verzet tegen de korting van twee procent op de auto matische prijscompensatie. Die inhou ding is volgens de regering nodig om de pensioenen in de overheidssector te fi nancieren De vakbonden hebben intussen ver klaard dat de zaak niet onderhandel baar is. Men wil vóór de 10e niet met de regering praten, de staking staat vast. Ook de Christelijke Volksparty is met gelukkig met het regeringsvoomemen. Voorzitter Leo Tindemans zei dat een duidelijk herstelbeleid ontbreekt. MADRID - Dinsdag is in Barcelona een generaal van het Spaanse leger op straat doodgeschoten. Een soldaat die hem begeleidde raakte gewond. Enrique Bris Armengol was hoofd vèn een legerafdeling in het district Barcelona. Zijn dood brengt het totale aantal slachtoffers van terroristische aanslagen tot dusverre dit jaar in Spanje op 85. van wie 39 militairen en politiemensen. FOTO: de auto van de generaal na de aanslag ONDERZOEK VERVOERSBONDENFNV: ROTTERDAM - De Vervoersbonden FNV willen voor het personeel van de NS aanzienlijk betere werkomstandig heden. Werkzaamheden tussen zes uur 's avonds en zeven uur 's ochtends en in het weekeinde moeten worden terug gedrongen, het aantal onregelmatige diensten moet verminderd, tijdcom- pensatie uitgebreid, voorzieningen moeten verbeterd worden. Dit bete- D'66: SPLITSEN WONINGEN BEMOEILIJKEN DEN HAAG - D'66 vindt dat het split sen van woningen al te gemakkelijk kan plaatsvinden. In de meeste geval len worden die gesplitste huizen ver kocht. Het gevolg hiervan is dat steeds meer huurhuizen aan de woningverde ling worden onttrokken. De Democra ten willen aan deze situatie een eind maken en hebben hiertoe een vooront werp van een wet op de woningsplit sing opgesteld. Op dit moment kan een aanvraag voor de splitsing van een woning alleen ge weigerd worden om bouwtechnische of planologische redenen In de Woning wet is niet opgenomen dat een spl itsin^ kan worden tegengehouden uit een oogpunt van doelmatige woonruimte verdeling. Deze mogelijkheid heeft D'66 in zyn voorontwerp wel ingebouwd. Het ontwerp van D'66 zit voorlopig in de dis cussiesfeer. Na verwerking van op- en aanmerkingen van buitenaf willen de Democraten zo snel mogelijk een initia tief-wetsontwerp bij de Tweede Kamer indienen kent tevens een personeelsuitbreiding met 2000 arbeidsplaatsen, waarvan de kosten geraamd worden op ongeveer 100 miljoen gulden. Dit zyn de conclusies van een onder zoek. dat in opdracht van de Vervoers bonden onder NS-personeel gehouden werd door het Instituut voor Preventie ve en Sociale Psychiatrie van de Eras mus Universiteit in Rotterdam. De re- sulaten van dat onderzoek zijn neerge legd in „Spoortje Ongeregeld". Het on derzoek, dat in mei van het vorige on derzoek plaatsvond onder een kleine vyfhonderd NS'ers en hun gezinsleden, werd dinsdag in Rotterdam gepubli- ceerd. Werken in onregelmatige dienst veroor zaakt psychische, lichamelijke en so ciale moeilijkheden - niet alleen voor de werknemer zelf, maar voor het gehe le gezin. Wat de diensten zelf betreft blijken vooral de vroege ochtend- en de nachtdiensten voor de meeste NS'ers een zware wissel te trekken op hun li- chameUjke conditie. Een meerderheid van de ondervraagde werknemers is ontevreden over de hoogte van de toeslag die men krijgt voor het werken in de onregelmatige diensten. Ook de arbeidsomstandighe den behoeven op een aantal punten ver betering. Bijna 60 procent van het per soneel is van oordeel dat de vakantie duur van 16 dagen onvoldoende is. De toeslag voor onregelmatige diensten en de overwerkcompensatie in vrije uren worden door een zeer ruime meerder heid van het personeel als onvoldoende beoordeeld. Men is meer ontevreden over de compensatie in geld dan in vrije tijd. Bijna alle ondervraagde machinis ten hebben klachten over tocht en la waai in de cabine De NS was dinsdag nog niet bereid commentaar op het geheel te leveren: het rapport wordt nog bestudeerd. "ÏLSRUHE (UPI) - Het openbaar Isterie in Karlsruhe heeft dinsdag irrestatie bekendgemaakt van een ingpeaat en vier anderen, die ervan Zieden verdacht betrokken te zijn ge- 2o#tbij een serie aanslagen op centra f vluchtelingen in de Bondsrepu- ]yk. Bij een van die aanslagen kwa- I in Hamburg twee Vietnamese jhtelingen om het leven. Bdvocaat, Manfred Roeder, en de 3 ére aangehoudenen worden aange- l als rechtse extremisten, behorend le 'Duitse Actiegroepen'. De rechts- r jemistische acties tegen immigran- c(Jiouden verband met de groeiende etie over het feit dat de Bondsrepu- k nu ongeveer vier miljoen buiten- Iers binnen zyn grenzen heeft, ter- de werkloosheid toeneemt. Roeder, oe«Bl*jarige jurist uit Schwarzenbom Marburg, werd al enige tijd door de tie gens laster tegen de staat. Drie ;geleden kreeg hy een halfjaar ge- jenisstraf voor 'ongrondwettige ac- 'teit'. In 1976 werd hy tot zeven „inden gevangenisstraf veroordeeld "liens een voorwoord van zyn hadn in boek met de titel 'de joodse leugen', TWnn hy beledigend over joden reef Tegen dit vonnis loopt nog een ■n pr beroep. 'pt*- hl* HAAG iANP) - Nederland heeft ?nls begin 1978 3.479 Indochinese nirfhtelingen opgenomen, aldus heeft Zoïninisterie van buitenlandse zaken ertgcdeeld. Hun aantal zal vóór het wcfle van het jaar waarschijnlijk tot m 4.100 stijgen. WASHINGTON TEHERAN (DPA/ UPI) - Amerika wil zich niet officieel bij Iran verontschuldigen voor de steun aan het regime van de sjah, maar is bereid tot een discussie over de Iraanse bezwaren op dat punt. Voor waarde is evenwel, dat aan het eind van zo'n dialoog de 52 Amerikaanse gijzelaars automatisch worden vrijge laten, zo verklaarde dinsdag een woordvoerder van het departement van buitenlandse zaken in Washing ton. De woordvoerder wees daarmee de ei sen van het Iraanse parlement af. Hij ontkende, dat met de jongste brief van minister van buitenlandse zaken Ed mund Muskie aan premier Rajai van Iran een nieuwe fase zou zijn begonnen in het Amerikaanse streven de gijze laars vry te krijgen Muo.v.c „au in zyn brief vrijlating van de gyzelaars verlangd Meer wilde de woordvoerder niet over de inhoud zeg- TEHERAN - De opvolger van Gotbza gen Het is aan Teheran, zei hy. debrief deh als minister van buitenlandse cc- openbaar te maken ken in Iran is de 39-jartge Mir Hossein Mousavi Khamene Hij is afkomstig uit Tabriz in Noord-lran. Als Iran gelooft, dat de overleden sjah vermogensbestanddelen in Amerika heeft nagelaten, dan staat het Teheran vnj, zyn aanspraken daarop voor een Amerikaanse rechtbank geldend te ma ken. aldus de woordvoerder van het sta te department. Een reis van Muskie naar Teheran staat niet ter discussie, voegde hy daaraan toe naar aanleiding van speculaties uit Iran Programma Rajai De nieuwe regering van premier Rajai zal haar betrekkingen met het buiten land onder meer laten afhangen van de verhouding van het betrokken land lot Israel, aldus het dinsdag in het blad hteiuai gepubliceerde regeringspro gramma Het blad gaf dit piogi anima al voordat Rajai het officieel b'j het parle ment had ingediend Wegens de crisis over de samenstelling van het kabinet waarmee president Bani Sadr het niet eens is. kon Rajai dat dinsdag nog niet doen De parlementsleden hadden echter al op schrift gestelde kopieen ontvangen. Het programma noemt de VS "de groot ste vijand' van de revolutie en de eigen lijke hindernis op weg naar de overwin ning van de revolutie De regering Rajai keert zich tegen in vloeden uit het westen, het Oosten en het Zionisme en wil hel zwaartepunt van de betrekkingen leggen bij de lan den van Azle, Afrika en Latijns-Amen- ka. In het binnenland wil de regering de verschillende machtscentra opheffen Alle belangrijke sleutelposities moeten voortaan in handen komen van gelovi ge moslems, die vastbesloten zyn en zich strikt aan de lijn van de imam hou den op elk gebied Op het gebied van landbouw en indus trie wil de regering Iran zelfverzorgend maken, de grondstoffen zorgvuldig be waren en onafhankeiyk worden van in voer. By de noodzakelijke handel met het buitenland zullen het westen noch het oosten een voorkeurspositie krij gen, aldus het program Alle leiders van de ongeveer tweedui zend leden tellende Anglicaanse kerk van Iran zijn aangehouden en een aan tal van haar instituten is overgenomen door radicale Mohammedanen. Dit is dinsdag in Frankfort meege deeld door het hoofd van de An glicaanse kerk van Iran. bisschop Has san Denqani-Tafli. (Slot van pagina 1) eenstemming is over een aantal mate riële eisen, zoals vier-ploegendienst in plaats van de drie nui. ziekengeld ge lijk aan het normale salaris en loons verhoging. Daarnaast zouden er nog ei sen liggen voor verlaging van de pen sioengerechtigde leeftijd naar 50 jaar en verscherpte veiligheidsmaatrege len. De mijnwerkers behoren overi gens tot de best betaalde arbeiders in Polen. De stakingen plaatsen de Poolse auto riteiten voor grote problemen, omdat kolen een van de belangrijkste export- produkten van het land is De door pre mier Pinkowski gedemonstreerde toe geeflijkheid is dan ook direct te verkla ren uit het feit dat een langdurige mijn staking rampzalige gevolgen voor de toch al in zware moeilijkheden verke rende Poolse economie zal hebben Westerse bezoekers meldden dat in Si- lezié twintig mijnen platliggen en 50.000 mijnwerkers staken Volgens de officiële opgaven zijn minder dan 30 000 mynwerkers by het conflict betrokken. Dinsdagavond meldden de Poolse tele visie en radio uiteindelijk dat de onder handelingen werden voortgezet. De ei sen van de mynwerkers werden, netzo als zondag en maandag gebeurde. ..rechtvaardig" genoemd. De Poolse mynindustrie biedt werkge legenheid aan meer dan 300.000 men sen. De grootste mijnen zyn gesitueerd in de omgeving van Katowice, een stad met400 000 inwoners. Vansolidariteits- stakingen was gisteren geen sprake Zo functioneerde het openbaar vervoer in Katowice nog normaal Een woordvoer der van de nieuwe vakbond in Gdansk zei gisteren dat een afwachtende hou ding wordt ingenomen ten opzichte van het arbeidsconflict in de mijnen. Hy verwachtte niet dat een akkoord met de autoriteiten nog lang op zich zou laten wachten. Tijdens de stakingen in Gdansk waren mijnwerkers uit Sileziê als „waarnemers aanwezig bij de on derhandelingen met de regeringsdele gatie. In dissidentenkringen in Warschau ver luidde dinsdag dat de politie in Katowi ce s middags een lid van het KOR (Co mité voor Sociale Zelfverdediging i had gearresteerd De man. Kazimir Switon, zou een belangrijke rol spelen in de on dergrondse arbeidersbeweging en goe de contacten onderhouden met de mynwerkers Een van de onderdelen van het zondag in Gdansk bereikte ak koord was vrij la ting van degeren die de slakingen actief hadden ondersteund. In Amerika hebben de vakbonden van havenarbeiders bun boycot van Poolse schepen inmiddels opgeheven. Een Poolse regeringsdelegatie zal nog deze week in Washington onderhandelin gen voeren over een lening van 675 mil joen dollar voor de aankoop van Ame rikaanse landbouw produkten. DEN HAAG (ANP) - Na een flinke stij ging van de Nederlandse uitvoer in het eerste kw artaal van dit jaar, is het vo lume van de Nederlandse uitvoer in het tweede kwartaal gaan dalen. Vol gens het CBS was er een achteruitgang van één procent ten opzichte van het tweede kwartaal van het vorige jaar. Deze daling van het uitvoervolume is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan een daling van de uitvoer van che mische produkten met tien procent en van aardolleprodukten met negen pro cent. Onderscheiding voor Ferrier PARAMARIBO (ANP/SNA) - Op plechtige en sobere wijze is dins dag afscheid genomen van de oud- president van Suriname, dr. Johan Ferrier. Uit handen van president Chin A Sen kreeg hij de hoogste onderscheiding san de Surinaam se republiek, bel groot-lint in de Ere-orde van dc Gele Ster. Dit heeft de nationale voorlich tingsdienst in Paramaribo bekend gemaakt. Ook de echtgenote van Ferrier. me vrouw Ferrier-Vas kreeg een onder scheiding. Zij werd onderscheiden als groot-officier in de ere-orde. By de plechtigheid waren aanwezig de raad van ministers, de legerlei ding en de Nationale Militaire Raad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 9