Bert mijn Oosterbosch: seizoen reeds gemaakt BERT KANTELBERG VERRASTE CONCURRENTIE IN WESTKAPELLE SANDRA DE NEEF NIET ZO KAPOT VAN HOGE OMES TITEL OP BAAN PAKKEN S ALLEEN MAAR LEUK' STEEN BLEEF GOED BIJ TEGEN BEVERENJEUGD IAN PETERS TWEE DUELS GESCHORST Vandaag start WK op de baan A fkt: AAS WINT 'Ze laten je in je sop gaar koken' 'LAMSTRAAL'OP VIERDE PLAATS 3 SEPTEMBER 1980 PZC/sport 29 (Door Peter de Jonge jESAN^ON - De Nederlandse deelnemers aan het wereldkam- joenschap wielrennen op de baan staan woensdag tot en met bndag voor de zware opgave het debacle van Sallanches enigs- (ns goed te maken. Vorig jaar kon de wereldtitelstrijd voor (ederland al niet meer stuk na de titels van Jan Raas en Petra de jruyn op de weg, maar na de volstrekte flop van met name de jedstrijd voor de beroepsrenners liggen de zaken nu duidelijk nders. Hoewel de baankampioenschappen van aanzienlijk ge- inge publicitaire waarde zijn, is het voor de Nederlandse wie- èrsport de enige mogelijkheid nog wat te sleutelen aan het en van de grootste kanshebbers op tn gouden medaille is Bert Ooster- bsch, de 23-jarige regerend wereld- ampioen op de achtervolging. Vorig lar verpletterde hij op een speelse ma ler alle illusies van gerenommeerde eelnemers als bijvoorbeeld Francesco (oser. Ongetraind kwam de neo-prof K'ii de baan op. Zijn enige voorberei- Ing bestond uit een ritje van zestig ki- Bneter achter de auto van Peter Post. jaar dat was ruim voldoende om te im- pneren op de Amsterdamse wieler- ie dreun die Oosterbosch uitdeelde is ard aangekomen Erkende achtervol- ers hebben besloten dit jaar maar niet tui start te gaan. „Ze durven niet meer jndat ze bang zijn geklopt te worden", reet. Oosterbosch. „Neem nu Moser vo- E jaar. Die werd door een eerstejaars- rofcoureur verslagen Dat is voor zijn pam natuurlijk niet ai te best". De Ita- fiaan zal in Besangon dan ook ontbre- en Zijn reputatie is in de loop van dit [izoen toch al flink aangevreten. Eerst joest hij in de Ronde van Italië de {rijd staken en in het wereldkampione- )EN HAAG - Jan Peters zal vanavond (iet voor AZ'67 uitkomen in de coinpe- jtiewedstrijd tegen FC Groningen. De pchtcommissie van de KNVB heeft de piddenvelder voor twee wedstrijden jcschorst. Bovendien kreeg Peters een ;cldboete van 400 gulden opgelegd. In Ie wedstrijd AZ'67 - PSV, waarin Pe ers uitblonk en zijn selectie voor het (cderlandse elftal afdwong, toonde iclieidsrechter Thomas hem zijn derde ;elc kaart. Ie tuchlcommissie schorste Roger Al- fertsen van FC Den Haag voor drie istrijden. De commissie overweegt jovendien een schorsing voor een voor waardelijke wedstrijd om te zetten in ien onvoorwaardelijke. Albertsen mag jiertegen verweer voeren. De Noor noet in ieder geval wel een geldboete 400 gulden betalen. Albertsen de wedstrijd tegen Excelsior fijn derde gele kaart. Ie tuchtcommissie bestrafte voorts- F. jan Leen iHaarlem). twee wedstrijden een geldboete van 200 gulden, plus jen eerste registrar te wegens een rode taart. R. Tiktak (Spartai. drie wedstnj- len en een geldboete van 250 gulden jregens derde gele kaart. iESANCON - De wereldkampïoen- chappen ielrennen op de baan in Be- ncon beginnen vandaag om 16.00 ir. Op het programma staan sprint mes, achtervolging profs, keirin, layers amateurs en puntenwedstrijd maleurs. olledlge programma ziet er als volgt uit 6 00 uur: openingsceremonie. 17.00 uur se- les sprint dames (met Sandra de Neef en ïuus van der Plaat reserve Mieke Haviki i uur- series achtervolging profs (met Oosterbosch. Herman Ponsteen en Roy litem. 18.40 uur Herkansingen sprint da- 18,55 uur: Serie stayers amateurs (met laby Minneboo, Metthe Pronk, Theo van Tol fGerrle Groenewegeni 19.40 uur kwartfina- ipiiiildames 19.55 uur: Eerste serie kelrln t Herman Ponsteeni. 20.05 uur: tweede keirin 20 10 uur- Vervolg kwartfinales dames. 20.25 uur Serie stayers ama- 11.10 uur: Eventueel vervolg kwarlfina- sprint dames (bellest 21.15 uur: herkan- ng keirin. 21.25 uur: Eerste serie punten- ri'dstrijd amateurs imet Edday Dorgelo of el Kamerling 22.10 uur. einde program- eerste dag. schap verdween hij eveneens roemloos van het toneel. Oosterbosch, die vandaag in actie komt tijdens de kwaiificatierltten, zou nor maal gesproken dus opnieuw wereld kampioen op dat onderdeel moeten kunnen worden. ..Ik zie tegen niemand op", meldt de „rooie neger" (zoals de roodharige prof. sinds hij een keurig permanentje in zijn haar heeft, door zijn ploeggenoten wordt genoemd». ..maar je moet er ook weer niet te gemakkelijk over denken. Jongens als Roy Schuiten en Herman Ponsteen kunnen ook goed achtervolgen en van nieuwelingen als Hans-Hendrik Oersted en Alain Bon- due is niet zo veel bekend". Niet wakker Oosterbosch ligt er overigens niet wakker van. Hij heeft niet het gevoel dat zijn naam geschaad zal worden wanneer hij wordt verslagen. De strijd om de regenboogtrui is min of meereen geintje voor hem. „Ik wil in de eerste plaats een goede profrenner op de weg worden. Als je dan zo'n titel op de baan kunt meepakken is dat alleen maar leuk. Het geeft je net een beetje meer moraal. Zo ging ik toch altijd met ple zier naar de criteriums, want elke keer werd ik toch gehuldigd vanwege de wereldtitel". De trui die Oosterbosch vorig jaar ver overde ligt overigens nog vrijwel onge bruikt in de kast. Die mag namelijk al leen gedragen worden tijdens een wed strijd op het bewuste onderdeel en slechts drie keer heeft de Brabander zo'n koers gereden. Financieel leverde het hem ook niet bijzonder veel op. al werd zijn contract bij Peter Post wel bijgesteld na zijn triomf lm Amster dam. Het geeft in ieder geval wel aan hoe wei nig werkelijke waarde de regenboogtrui van de achtervolging heeft Zeker wan neer het accent op de wegwedstrijden blijft liggen. En voor Oosterbosch is dat duidelijk het geval. Het is zelfs onzeker of hij dit jaar in zesdaagsen uit zal ko men. ..Als Post zegt dat Ik al genoeg heb gedaan dit seizoen, vind ik het best. Het hangt van hem af of ik deze winter op de baan zal rijden. Als je dat doet kun je namelijk niet eens op vakantie, want wij zijn bezig van januari tot oktober'. Het wegseizoen van de jonge prof was toch al groter dan voorzien. Peter Post hield hem weliswaar thuis uit de Ronde van de Middellandse Zee en Parijs-Ni- ce. omdat voor de tempobeul laat in het seizoen nog twee belangrijke tijdritten (Grand Prix des Nations en Trofeo Ba- racchi) op het programma stonden, maar onverwacht kwam hij op eigen verzoek uit in de Ronde van Frankrijk „Het staat nu al vast dat ik door het zware programma van dit jaar niet start in de Trofeo Baracchi en ook de deelna me aan de Grand Prix is onzeker gewor den", laat hij weten. Verlies (3-1) tegen matige Belgen SINT-JANSTEEN - Zondagderdeklasser Steen heeft dinsdagavond met 3-1 ver loren van een voornamelijk uit jeugdspelers bestaand reserveteam van Beveren. Nimmer kon deze tegenstander imponeren en indien de voormalige Belgische kampioen in de toekomst zal moeten gaan putten uit deze spelers, ziet de toe komst er beslist niet rooskleurig uit. De ploeg slaagde er niet in om Steen werkelijk onder druk te houden; de formatie van trainer Walter van Duyse speelde offensief wel redelijk met een hoofdrol voor Jo van Remortel, maar het benutten van kansen is en blijft het grootste probleem. BESANCON - Bert Oosterbosch, die zijn wereldtitel op de achtervolging in Besan- con verdedigt, hier geflankeerd door ex-wereldkampioene op de weg Petra de Bruin, opgewekt lachend na afloop van een trainingsrit. „Het komt wel goedwacht maar al", zei Walter van Duyse na afloop van het duel met de jeugdige tegenstander. Be- veren was naar Sint-Jansteen gekomen zonder ook maar één speler uit de A- selectie; begrijpelijk uiteraard want voor vandaag (woensdag i staat de com petitiewedstrijd tegen Beringen op het programma en omdat er nog enkele blessures zijn. wilde trainer Robert Goethals alle risico's vermijden en werd er een jeugdteam afgevaardigd naar Steen. Van dit team zijn enkel doelman Dirk Rosez en rechtervleugel verdediger Paul de Bruyn kanshebbers voor nog een plaats in de eerste selectie. Beiden vielen overigens totaal niet op dinsdagavond; vooral doelman Rosez had verschillende malen de grootste moeite om de Steen-formatie van het scoren af te houden De thuisploeg speelde voor de naar schatting vierhonderd bezoekers een redelijke wedstrijd, waarin een hoofdrol werd vertolkt door Jo van Remortel, die Speciale fiets De wereldtitelstrijd achtervolging is voor Oosterbosch daardoor bijna de af sluiting van zijn seizoen geworden. Op de speciaal voor het werelduurrecord van Roy Schuiten geconstrueerde lich te fiets (nu zelfs met lichtere wielen) zal hij trachten vrijdag in de finales toe te slaan. In ieder geval is de voorbe reiding nu wat serieuzer geweest. „Ik heb ook al wat meer op de baan ge traind en tijdens het kampioenschap op de weg ben ik vrij snel afgestapt, want als je daar voluit gaat ben je zo toegetakeld dat je de achtervolging wel kunt vergeten". Toch is er van zenuwen niets te bespeu ren. „Zenuwachtig ben ik helemaal nipt. Als ik eenmaal op de baan sta zie ik natuurlijk wel weer zo wit als een lijk. maar je kunt toch niet meer doen dan hard trappen. Bovendien heb ik dit jaar al acht wedstrijden gewonnen, waarvan een rit in de Tour en het eindklasse ment van de Ronde van Luxemburg. Dus wat er ook gebeurt, mijn seizoen is toch al gemaakt'. (Van onze verslaggever Peter de Jonge BESANgON - De Nederlandse sprintkampioene Sandra de Neef uit Rotterdam viel begin deze week bijna van verbazing van liaar stoel toen ze haar intrek nam in het hotel van de Oranjeselectie voor het wereldkampioenschap wielrennen in BesanG-on. Plotseling kreeg ze allerlei opdrachten en goedbedoelde adviezen van mensen die ze in haar driejarige carrière als wielrenster nog maar nauwe lijks eerder had ontmoet. „Van de bond heb ik nooit te veel begeleiding gehad met trainingen en zo. Ze laten je gewoon in je sop gaarkoken en hier moet je ineens allerlei dingen doen. waar je zelf misschien de zin wel helemaal niet van inziet", vertelt de 21-jarige sportmasseuse-schoonheidsspecialiste. Het is duidelijk dat Sandra de Neef. die vandaag als een van de eerste Neder landse ploegleden in actie komt op de betonnen wielerpiste van BesanOon. niet zo kapot is van de hoge omes van de KNWU die op het uniebureau in Woerden het beleid uitstippelen. Net als veel wielrensters heeft ze het gevoel dat haai- categorie er maar een beetje bljhangt, Pas wanneer er successen zijn. draven de officials op. maar in de aanloop naar het erepodium worden de rensters aan hun lot overgelaten Ook damescoach Cor Bijster moet het ontgelden. „Hij heeft eens tegen mij ge zegd dat we op een ochtend zouden gaan trainen, maar sindsdien heb ik ei genlijk nooit meer iets van hem ge hoord Ik begrijp ook wel dat die man het druk heeft, maai dan moet hij die afspraken niet maken", zegt ze De mogelijkheden om te trainen zfjn trouwens ook al niet zo geweldig. Op de overdekte baan van Ahoy is twee keer per week een uur uitgetrokken voor de dames, die nota bene samen met de nieuwelingen op het ovaal moeten ko men „Terwijl wij toch eigenlijk ama teurszijn, Kijk. de nieuwelingen krijgen meer tijd om op de baan te trainen zo dra ze naar een oudere categorie over gaan. Bij ons kan dat nooit". Tips Het feit dat ze vorige maand verras- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Aan het Proftenniscircuit dat van 29 september tot cn met 5 oktober op zeven verschillende plaatsen in Nederland zal worden gehouden, zullen dit jaar twee spelers uit de internationale top tien deelnemen. Dat zijn Gene Mayer, die momenteel als zesde staat genoteerd, en zijn landgenoot Eddie Dibbs. op dit moment de nummer acht van de wereld. Het veld wordt aangevuld met Roscoe Tanner 1 lel, Victor Pecci (28ei, Ilie Nastase(62c) en Tom Okker. die gezakt is naar de 132c plaats en nu zelfs Louk Sanders (120e) voor zich moet dulden. Dit zestal speelt achereenvolgens in Enschede. Groningen. Leidschendam. Roo sendaal. Haarlem. Goirle en Arnhem om een prijzengeld van 150.000 dollar, waarvan de winnaar 65.000 dollar opstrijkt. Vorig jaar heette die nummer een Björn Borg. Dit keer laat hij echter verstek gaan. Schweitze Roffel, een van de organisatoren van het toernooi: „Omdat Borg in de eerste helft van het jaar weinig heeft getennist, moet hij in dc tweede helft veel spelen om aan het vereiste aantal toernooien te komen voor de Grand Prix. Aangezien hij alleen in de week waarin wij actief zijn vrij is. wil hij graag een paar dagen vakantie opnemen". •opzij gezet door de Amerikaan Teltscher. Programma In Enschede (29 september). Groningen (30 sept i. Leidschendam 11 okt i. Roosen daal i2 okt.i en Haarlem (3 okt.i. zal 's avonds om half acht worden begonnen In Goirle wordt op 4 oktober zowel 's middags 14 00 uur) als 's avonds 119 30 uuri gespeeld De finale in Arnhem op zondag 5 oktober begint om 14 00 uur LONDEN - De Britse zw emmer Duncan Goodhew, die tijdens de Olympische Spelen van Moskou een gouden me daille won op de 100 meter vrije slag. heeft zijn amateurstatus opgegeven en wii via zijn sport geld verdienen. WESTKAPELLE - Tijdens wedstrij den voor het clubkampioenschap van de karteluh Zeeland, maandagavond op 't Vroon in Westkapelle was er vol op spanning. Machinepech en een sen sationele strijd tussen aanstormende Zeeuwse talenten aan de ene kant en de leiders in de stand voor hel club- kampioenschap aan de andere kant waren de ingrediënten van dit zinde rende kartgebeuren. Wederom werd bewezen, dat ook clubkampioenschap pen in de mechanische sporten hijzon der boeiend kunnen zijn- Gereden werd er in de formule KIII. een klasse voor gevorderde jongeren en de K V. waarin de meerervaren internatio nale coureurs met elkaar in de slag KKERKERK - Jan Raas is dinsdag r gew orden van de profronde ii Lekkerkerk. Hij legde de 80 kilo- etcr af in 2 uur en 2 minuten. In de indsprint versloeg hij Roelof Groen. i> Zoetemelk, die een achterstand u tw intig seconden had werd derde. Iet peloton ging twintig seconden na c Tour de France-winnaar over de reep. e uitslag is- 1 Raas de SO kilometer in B.02.002 Groen zelfde tijd. 3 Zoetemelk op 20 Seconden. 4 Smit op 40 seconden5 Van Vliet p Havik. 7 Fons van Katwijk; 8 Verbrugge, 9 'e Ruiter. 10 Schipper. WESTKAPELLE - Een volop meelevende toeschouioer tijdens de kartwedstnjden in Westkapelle gaan. Vooral de K V bood veel specta- kel Adn van de Broekc uit Oostkapel- le. Ko de Bruijn uit St. Laurens en Bert Kantelberg uit Zoutelande. die overi gens voor het eerst dit seizoen voor wedstrijden in een kart kroop, gaven Adri Flipse uit Westkapelle. de leider in het klassement, geen schijn van kans. Flipse had tot. maandag nog nauwelijks strafpunten maar de drie oudere cou reurs kwamen dusdanig gesoigneerd aan de 'stat t dat Flipse in volgende wed strijden. alles op alles moet, zetten om vooral De Bruijn. die nu op enkele pun ten genaderd is, van hel lijf te houden. Vooral het optreden van Kantelberg, ooit in internationale wedstrijden een geducht, coureur, wekte verbazing bin nen de gelederen van KC Zeeland De tijd die deze recrealiewerkcr in een Zeeuws bungalowpark heelt om te oefe nen is minimaal Dat was ook de reden waarom hij al enige lijd niet meer in wedstrijden meeieed Maandag kreeg hij echter dusdanige kriebels dat hij in een kart plaatsnam en zijn legensian ders op alle fronten versloeg Ook Adn van de Bioecke. die vanwege zijn kwali teiten als monteur van racemotoren al enige jaren werkt voor motorcoureur Jack Middelburg heelt weinig gelegen heid om te oefenen, maar bewees maan dag. dat zijn inzichten in de rensport, die hij opdeed in de tijd dat hijzelf nog motorcoureur was. behoorlijk groot zijn In de K V leidt thans Flipse voor Ko de Bruijne en op de derde plaats Adri van de Broecke Sensatie in de formule III. De strijd spitst zich hier toe tussen de gebroc- als spits opererend steeds terug kwam om ballen op te halen om dan voorna melijk vla de snelle vleugelspeler Gino Franckaert Steen ln de aanval te bren gen. „Dat is het spel wat Steen al jaren moet spelen; dit Jaar hebben we er ver moedelijk de spelers voor. Van Remor tel blijft wat hangen en er moet dan bij hem ingeleverd worden, maar het grootste probleem is het gebrek aan schotkracht in de voorhoede. Ze kun nen. althans zo lijkt het. geen doelpunt maken", aldus Walter van Duyse. Eveneens een opvallende rol was er weggelegd voor doelman Theo de Bodt, die een erg betrouwbare indruk maak te. Vooral de wijze waarop hij de Beve- ren-voorzetten onschadelijk wist te ma ken. toonde aan dat het daar wel goed zit bij Steen. Gelijkwaardig send de nationale sprinttitel greep door Truus van der Plaat (zilver tij dens het WK-toernooi vorig jaar in Amsterdami te kloppen, is dan ook al lesbehalve een verdienste van de Wiel- renunïe. Via een eigen trainingssche ma heeft ze het huidige niveau bereikt. De enige die haar met raad heeft bijge staan is Jan Jansen, de sprinterscoach van de amateurs. „Die heeft me een aantal tips gegeven, waar ik best iets aan kan hebben", meent ze. Sandra de Neef begon met wielrennen ln 1977. Vooral omdat het fietsen op de baan haar enorm aansprak. „Ik vind de baanwedstrijden mooier om te zien. Het is veel overzichtelijker. Het publiek kan het goed volgen. Ik weet dat mijn mening maar door weinig mensen ge deeld wordt, want de belangstelling is erg klein. Tenminste in Nederland, want hier zijn bij de trainingen al meer toeschouwers dan tijdens de Neder landse kampioenschappen", vertelt ze. Haar debuut op een geleende flets wees uit dat ze duidelijke capaciteiten had. hetgeen in dat jaar werd bewezen met een vierde plaats in de strijd om de na tionale titel. Vorig jaar echter kwam ze door een blessure niet uit in het wereld kampioenschap. maar een maand gele den sloeg ze onverbiddellijk toe Toch gaat ze nauwelijks gebukt onder de ho ge verwachtingen die er na haar zege op Truus van der Plaat zijn gerezen. „Ik ben nu al Nederlands kampioene. Dat is mooi. Internationaal heb ik nog nooit gesprint. Gewoonweg omdat er geen internationale meetings voor da mes zijn. Ik wacht wel af wat het wordt. Zo wil ik niet eens weten wie mijn tegenstanders zullen zijn. Daar kun je alleen maar nerveus van wor den". Zeker in de eerste helft kon Steen de gelijkwaardige van Beveren blijven en waren de beste kansen zelfs voor de thuisploeg, maar Adrie de Bodt miste tot twee maal toe. Pas toen de bezoe kende ploeg in de gaten kreeg dat dit Steen een taaie tegenstander was, werd het tempo even opgeschroefd en binnen twee minuten was het toen evenzovele malen raak. Beide keren was middenvelder Dirk de Beule de dader. Eerst met een af standsschot en even later strafte hij een foutieve te rugspeelbal van een tegenvallende Ruud de Jong goed af. Het waren meteen de enige offensieve wapenfeiten van Beveren in de eerste helft en Steen kon toen zelfs in de aan val gaan en deed dat dan ook voorna melijk via Jo van Remorté! en Gino Franckaert en.nadat doelman Dirk Ro sez nog een schot van Franckaert on schadelijk had gemaakt mocht Jo van Remortel zo maar van een dertigtal me ter aanleggen en raakschieten il-2). Na de rust werd het een rommelige wed strijd. waarin beide teams, ver wegzak ten. Het spelbeeld werd toen bepaald door lange ballen vanuit de verdediging richting aanval, maar dat leverde nim mer het gewenste resultaat op. Toch slaagde Beveren er nog in om Steen op een grotere afstand te plaat sen, maar het had daarbij wel de steun nodig van Freddy Boussen. die hands maakte terwijl er geen tegenstander in de buurt was en arbiter Gerard de Schepper niets anders kon doen dan de bal op de stip leggen; laatste man Pa trick Poppe maakte toen geen fout 11-3). In de laatste minuten was Peter van de Bogaert nog erg dicht bij een treffer, toen hij met een lob doelman Rosez ver schalkte maar Harry van Vlierberghe de bal van de lijn kopte. ders Arno en Joost dc Kort uit Westka pelle. De wedstrijden in deze klasse be hoefden wat spectakelwerk betreft al lerminst onder te doen voor de grotere broeders in de formule V. Veel vastlo pers en rijders die in het vuur van liet gevecht dc verkeerde kant uitstuurden en de haan uitvlogen, zorgden volop voor sensatie. Vooral Arno de Kort uit Westkapelle is een belofte op kartgebied. In het begin van het seizoen ging het allemaal wat moeizaam. Een aantal vastlopers had tot gevolg dat hij zijn jongere broer Joost in het klassement voor moest la ten gaan. Na maandag is hij echter weer volop in de running en als zijn stijgende vorm zich doorzet krijgt Joost het nog behoorlijk moeilijk om zijn eerste plaats te handhaven. Vader-coach Geert de Kort constateert dat zijn zoon op heel bijzondere wijze de karlsport bedrijft Voor het. Nederlandse kam pioenschap reikte Arno naar een zeven de plaats, maar voor volgend jaar zit er duidelijk veel meer in Arno won maandag voor Henk Koenen uit Tilburg c-n op de derde plaats nestel de zich Ko van de Bossche uil Oost burg. De laatste wedstrijden voor het club kampioenschap. op 22 september, be looft nog volop spanning in deze twee klassen Adri Flipse zal in de K V alles op alles zetten om dit eerste clubkam- pioenschap op zijn naam te krijgen. De gebroeders Joost en Arno de Kort zul len als sportieve tegenstanders in de formule III elkaar de hoogste eer voor het clubkampioenschap proberen af te snoepen. PROGRAMMA '80-'81 BRIDGECOMPETITIE VLISSINGEN - De technische commis sie van Zeeland-Midden heeft in op dracht van het bestuur van het district Zeeland van de Nederlandse Bridge bond het wedstrijdprogramma voor het seizoen 1980/1981 als volgt samenge steld. Jaarvergadering plus viertallenwedstrijd: 20 sept. 1980. Lionsdrive 26 sept 1980 Paren- competitie 6.14.29 okt6.12 en 21 nov. 1980. VervolgwedstrUd tegen Zeeland-Zuid 14 mrt 1981. Damesparcncompetltie: 10 okt: 17 nov 10 dec 1980: 13 29 jan. 19 febr 1981. VervolgwedstrUd tegen Zeeland-Zuid 25 febr.' 1981 Viertallencompetitie. 3. 17 dec. 1980. 7. 14. 21. 28 jan 4. 11. 18 en 27 febr. 1981. Ver volgwedstrUd tegen Zeeland-Zuid 7 mrt 1981 Gemengde parencompetitie 18.25 mrt, l,29aprll.6en 13me! 1981. Interpolis voorron den Middelburg 12 sept 1980. Goes 13 de cember 1980.Zlenkzee 13januari 1981 Stede- nontmoetlng om de PZC wisselbeker: 21 april 1981 Papynisdrive: 3januari 1981 Valkenis- sedrlve 22 mei 1981. Voor Zeeland-Zuid is door de technische commissie Zuid het wed- strUdprogramma ais volgt vastgesteld. Da mesparencompetiue 29 sept., 13 okt. 3 en 24 nov 1980. 19 jan 16 februan 1981 Vervolg- wedstrijd tegen Zeeland-Midden 25 febr.. 1981 ParencompeUUe 6 en 28 okt.. 19 nov. 1980. 8 en 30 Jan 23 febr 1981 Vervolgwed- stnjd tegen Zeeland-Midden 14 mrt 1981. Viertallen 20okt 10nov Idee 1980.26Jan_9 febr en 2 rnrl 1981. Vervolgwedstrijd tegen Zeeland-Midden 7 maart 1981. Gemengde pa- rencompetiüe: worden nader vastgesteld- In- terpolisvoorronden Lamswaarde 15 okt 1980 Hulst 23 oktober 1980. Oostburg 4 no vember 1980 Diverse drives Emergodrive 6 sept 1080. Luctordrrvc30nov 1980. Hulstdil- vc 18 dec. 1980. Oostburg (Paasdrivei 14 april 1981 Lamswaarde 27 mei 1981: Toersisten- drlve Oostburg 23 juli 1981 TRINITE-SUR-MER - Het Neder landse jacht 'Lamstraal van Kat-s' van de Zeeuwse schipper Jurrién Helle mans heeft zijn vierde plaats in de rang schikking van de competitie om de drlekwartton wereldbeker behouden. Dinsdag verstevigde op de rede voor Trinite-Sur-Mer het Franse jacht Mali- gawa. dat ook de openingsrace had ge wonnen, door een zege in de tweede wedstrijd zijn leidende positie. Dc uitslag van de tweede race is 1 Mallgawa t Fra 2 Luv (W Dl i. 3 Samsara (Fra i; 4 La ConcordeiFra i. SKeltiFTa i. algemene rang schikking na twee wedstrijden: 1 MaJigawra. 2 Luv. 3 Kelt. 4 Lamstraal (Ned i. 5 Sherry Ti me (W DL» Dinsdagavond werden vier wedstrij den voor de Bundesliga gespeeld Voor woensdag slaan vijf wedstrijden in de hoogste afdeling van de Westduitse voetbalcompetitie op het programma. De uitslagen van de wedstrijden van dinsdagai oud zijn. Borussia Mun- chcngladbach-Bager Leverkusen l-O: MSV Duisburg-Karlsruher SC 2-2: Bo russia Dortmund-Fortuna Dusseldorj 2-1. I Fc Kaiserslautern-Munchen I860 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 29