BEHOUD VAN HET NIVEAU STAAT VOOROP BIJ AZVV iHenk Houtekamer wil van Serooskerke prestaties Bij Yerseke zitten voetballers per toerbeurt op de reservebank Meeuwen: meer gloor inbreng karakter van jeugd Bevelands accent in eerste klas zaterdag MIDDELBURG - De eerste klas van de Zeeuwse zater dagcompetitie had al een Bevelands accent en daar zijn dan Apollo (kampioen) en SSV (degradatie) welis waar uitgevallen, er kwa men drie ploegen voor te rug: Rillandia (degradant) en Kruiningen en Heinkens- zand vanuit de tweede klas. Natuurlijk doen promoven di soms opvallende dingen en stoten in één keer door, maar samen met 's-Heer Arendskerke lijken dat ploegen, die de sub-top gaan vormen van de eerste klas. Kruiningen Trainer Juul Vogel van Kruiningen is ook al tevreden als zijn jonge ploeg een 'leuke middenmoter' wordt. Toch zullen de concurren ten op hun hoede moeten zijn. want de 18-jarige spits Eric de Keijzer scoorde vorig seizoen 39 goals! Van uit de jeugd haalde Vogel ook nog Ko van de Parel en Arjen Nieuwen- huijze in de selectie, die bovendien nog werd aangevuld met André de Nood van Yerseke. De ploeg is ster ker geworden en natuurlijk nog boordevol zelfvertrouwen na zo'n goed seizoen met een kampioen schap als bekroning. De trainingen worden uitstekend bezocht, het is een goed geleide vereniging en er is veel jeugd Omdat junior-keeper Huib Crombeen (ook in de Rei- merswaal-selectie gekozen) nu on der de lat komt bestaat de Kruinin- gen-selectie uit spelers tussen 18 en 23 jaar. Een elftal voor de toe komst! Heinkenszand Secretaris Hannewijk van het ge promoveerde Heinkenszand is ook al tevreden met een plaats in de middenmoot. ..Het zal knokken wordenvoorspelt hij. ..Ik hoop. dat het lukt. want volgend jaar krij gen we versterking van goede A-ju- moren. die men nu nog een seizoen by elkaar wil houden". Een beetje geluk heeft Heinkenszand nu wel nodig, want Jan van Antwerpen kan niet spelen, omdat hij een huis aan het bouwen is. Jan Hannewyk heeft nog een voetblessure en het is maar de vraag of Jan de Wilde het zal kunnen opbrengen (hij woont in G rijps kerke en is onderwijzer in Vlissingenh Rillandia Rillandia degradeerde vorig sei zoen op het nippertje na een strijd op leven en dood met Sluis Elftal- leider en bestuurslid Cees Lobbe- zoo houdt zich voorlopig nog op de vlakte. ,,We doen ons best. We moe ten even afwachten wat de nieuwe trainer voor invloed heeft". Rillandia heeft René Mens aange trokken uit Bergen op Zoom. die Piet Passieux is opgevolgd. De ploeg zal niet veel afwijken van die van het vorig seizoen Er komen en kele jeugdspelers over, maar daar staat tegenover, dat Rini Dansen en De Vogel zijn gestopt met voet ballen. 's-Heer-Arendskerke „We hebben een slechte generale gespeeld", zo begint wedstrijdse cretaris Wim Beenhakker, „maar we hebben goede moed. De mid denmoot moet haalbaar zijn". Dat geldt dan voor 's-Heer Arendsker ke. Een meestal onopvallende ploeg in de eerste klas. maar altijd een erg gevaarlijke tegenstander. De selectie is helemaal ongewij zigd en alleen uitgebreid met twee spelers uit het tweede. Trainer An dré van de Broek verkoos Hoofd plaat en daarom werd Jaap Labru- jere uit Domburg aangetrokken, die zijn debuut als trainer in 's- Hcer Arendskerke maakt. Om nog even op de slechte generale terug te komen: van Nicuwdorp werd met 2-3 verloren, van Domburg met 2-1 en het Borssele-toernooi werd met een derde plaats beëin digd. Echter, het eigen toernooi werd winnend afgesloten! Zo slecht is het dus nog niet. 18E.ÉNSDAG 3 SEPTEMBER 1980 PZC/ voetbalkrant (je JOOSKERKE- Na een wisselvallig je seizoen bij zaterdag derdeklas- Scrooskerke acht trainer Henk jtckamer de tijd rijp om wat betere [talies van zijn eerste team te eisen. INGledcn jaar hield hij zijn spelers hs voor om zo ver mogelijk uit de fadatiezone te blijven, maar dit ;n moet de stijgende lijn, die tijdens de tweede helft van de competitie merkbaar werd, "kunnen voortzetten, vindt de Se- kerke oefenmeester. heb ik bepaald niet de pretentie erooskerke kampioen kan wor stelt Houtekamer. „We zullen :r met wat meer lijn in ons spel een beter eindresultaat kunnen ;n dan verleden jaar. Om bij voor- al te stellen: we worden kampioen, re(f1voorbarig. daarvoor is de kwaliteit ,onze spelers te gemiddeld en het Geverschil in de derde klas te ge- prlja We hebben geen echte uitblinkers, ikerke moet het hebben van inzet ;ter". is Jan Riemens, de grimmige voorhoedespeler van de Walcherse der deklasser een speler die bij de tegen stander steeds waakzaamheid gebied Houtekamer is het met die redenering eens. „Jan is echter erg onzeker over zijn eigen kunnen. Ik heb hem dat vaker gezegd, maar het lukt niet erg om hem over die onzekerheid heen te tillen. Met de grootste bewondering kijk ik vaak naar zijn acties, die soms sterven in schoonheid. Daartegenover staat dat Riemens ln enkele ogenblikken de wed strijd In ons voordeel kan beslissen Af gelopen seizoen is dat vaker gebeurd en bovendien maakte hij de meeste doel punten voor ons. Er wordt overigens niet voor niets beweerd, dat Jan Rie mens het verder zou kunnen brengen in het profvoetbal dan broer Chris, die het niet slecht doet in het eredivisievoet bal". Doelman, tk Het scheelde maar een haartje of Se rooskerke had dit jaar gekampt met een keepersprobleem. Wim van Have- ren, die enkele jaren succesvol onder de lat stond bij de zaterdagderdeklas ser, was niet meer in staat regelmatig te trainen. Ploegendienst bij de Mid delburgse brandweer maakte hem dat onmogelijk. Intern was geen waardige vervanger voorhanden zodat het blikveld van het Serooskerkebestuur wat verulmd moest worden. Uit Colijnsplaat kwam toen een gunstig bericht dat Leen Ver burg bereid was in een hogere klasse te spelen. Gretig profiteerde Serooskerke van deze mogelijkheid, zodat het kee persprobleem in ieder geval voorlopig is opgelost „We trainen nu aan een systeem, waar in het accent op een sterk middenveld komt te liggen", stelt Houtekamer. „Maar ik verlies absoluut niet uit het oog, dat we met amateurs werken en de spelvreugde voorop staat. Ik probeer de jongens zo fijn mogelijk te laten voet ballen. Ze moeten er echter wel reke ning mee houden dat ze deel uitmaken van een collectief en dat ze met te eigen gereid voetbal de anderen geen plezier doen". Henk Houtekamer: stijgende lijn moet zich voortzetten. AXEL - Vanuit de meest benarde posities heeft AZW in de afgelopen jaren teruggeknokt voor lijfsbehoud. Meestal op de rand van degradatie ging de Axelse zaterdagclub steevast de eindfase in, maar in die uitzichtloze momenten triomfeerde uiteindelijk de klasse. Vorig jaar beweerde de anders zo voorzichtige oefenmeester George Pauwels al dat AZVV hogerop wilde. Allerlei tegen slagen met blessures en daardoor een weinig indrukwekkende start dreven de Zeeuws-V'laamse tweedeklasser opnieuw in de gevarenzone. Met een veel bredere selectie, onder meer door verster king van buitenaf, heeft AZVV dit keer betere perspectieven. George Pauwels heeft evenwel geleerd van het verleden en verpakt daarom zijn optimisme wijselijk in een vage vooruitblik. „De kwaliteit hebben we inderdaad wel", verzekert hij. „Maar we spelen te wisselvallig om in de top mee te doen". Het behoud van dit niveau staat ook in het komende seizoen voorop. „Het is voor deze ploeg belangrijk om in de tweede klas te blijven", vindt George Pauwels, „We ontmoeten daar tegen standers met een professionele aanpak. Alleen die entourage al bij sommige ploegen spreekt ons enorm aan Vorig jaar hebben we voor de beker tegen Huizen gespeeld, dat een hoge winst premie was beloofd als ze ons zouden uitschakelen. Zoiets pept AZW altijd weer op. omdat het als een uitdaging wordt gezien. Wat was het heerlijk, om daar de volgende ronde te halen". Voor George Pauwels wordt het inmid dels zijn vierde seizoen in Axel. Destijds als opvolger van zijn tweelingbroer ge start in de tweede klas heeft AZW aan vankelijk de beginnende trainer het voordeel van de twijfel gegund. George Pauwels heeft bijna onmiddellijk het vertrouwen van de spelers afgedwon gen. Dat bleek onlangs nog uit de reac ties. toen hij aan het eind van het vong seizoen zijn vertrek wide aankondigen „Meer dan dne jaar bij eenzelfde club is eigenlijk te lang", vindt George Pau wels nog steeds, hoewel hij zich vrij ge makkelijk liet overhalen om toch weer bij te tekenen Wellicht is hij tenslotte voor de verlei ding bezweken, omdat AZW voor trai ners altijd nog een uiterst comfortabel werkterrein is geweest. De conflicten zijn zeldzaam, vooral ook omdat de ver eniging wordt geleid door een voortref felijk bestuur „Die sfeer hier kon ik moeilijk loslaten", bekent Pauwels dan ook „Daarom ben ik van rrujn principe afgestapt en heb ik er nog een seizoen aan vastgekoppeld". Versterking Een seizoen waarin AZVV wéér bij de betere ploegen wordt ingeschat. De komst van twee haast zekere basisspe lers (Frank Deij en Alewin Deij) en de terugkeer in de selectie van Wim van Ginck (hersteld van een langdurige knieblessure) rechtvaardigen dat. Aanvulling dus eindelijk voor het ver trek van Jan van Nierop en Jaap Klein en het wegvallen van Jan 't Gilde. Het probleem is alleen, dat George Pau wels steeds meer middenvelders en verdedigers krijgt, maar aanvallend weinig keus heeft. „Liever had ik er een paar specifieke spitsen bijgekre- gen", bedenkt Pauwels. „maar die lig gen niet voor het oprapen". Van oorsprong is Sar Hanny zo onge veer de enige aanvaller binnen een spe lersgroep van zestien. Noodgedwongen min of meer heeft Nico Bouwman zich echter verrassend sterk ontwikkeld als vleugelspits en volgend seizoen kan bo vendien Alewin Deij eventueel kort achter de voorlinie opereren „Die mo gelijkheden heb ik uitgeprobeerd in de oefenduels, maar dan wel met dezelfde kansen voor alle spelers. Voorlopig heb ik voor mezelf wel een vaste kem waar mee ik aan het nieuwe seizoen wil be ginnen Vermoedelijk wordt dat toch weer een speelwijze met twee aanval lers", verwacht de trainer. Een behou dend systeem derhalve, want vooral m de eerste duels wil George Pauwels dit keer eens afstand nemen van de onder ste regionen. Wanneer de druk eenmaal is weggevallen, zal ook Pauwels wel licht toegeven aan de verlangens van de spelersgroep. Het is AZVV immers al te vaak verweten, dat de strijdwijze voor eigen publiek allerminst spectaculair oogt. „Wat overigens een gevolg was van onze positie op de ranglijst", maakt George Pauwels duidelijk. „Want ik ben zelf ook een bewonderaar van aan vallende ploegen. Zo wil ik AZW best laten speien. maar dan wel op een mo ment dat het veroorloofd is. Want in de voorgaande jaren hebben we steeds te gen degradatie moeten vechten. Dan zijn we er vanuit gegaan, dat we voor behoud moesten spelen". Zulke zwakke periodes heeft AZVV ie der jaar en meestal aan het begin van een seizoen. „Daar hebben we al zo dik- vi ijls over gesproken. Niemand heeft er een verklaring voor", verzucht Pau wels. De Axelse ploeg weigert echter om die traditionele inzinkingen met een hardere aanpak te verdoezelen. „Vorig jaar hebben we geen enkele schorsing opgelopen", meldt Pauwels trots. Dat is typerend voor AZVV en zegt genoeg over de instelling van de spelers. Soms wel eens té braaf, maar altijd strijdend met sportieve midde len. De selectie van AZVV. Frans Riekicet. Rmus Zegers. Frank Dei). Jan Tügen- kamp. Wim van Ginck, Sam Bakker. Ri- 'nus SckeeldePiet Ruylenburg. Dries Wieland. Alewin Deij, Theo Hanny. Sar Hanny. Nico Bouwman, Kees Keijzer en Willy Slallaart. %c Pauwels middeni: ,rDie sfeer kon ik moeilijk loslaten' ANDRE KOSTEN, AANVOERDER VAN HET DEMOCRATISCHE YERSEKE ii ,-eg $OUTELANDE - Toen Arjen van -«Sier Meer vier jaar geleden uit Gouda laar Middelburg verhuisde liet hij 3 laar de zaterdag tweede klasser Jo- 30 Un Boys in de steek. Een betere laan als inspecteur bij een verzeke- cheUngsmaatschappij in Zeeland was lanleiding tot het vertrek van de Jians 27-jarige aanvoerder van de r hoialerdag derdeklasser Meeuwen. m it?k had met veel op Walche- r /jen." stelt Van der Meer als hem naar r>4 je reden van zijn keuze wordt ge- D_6iiraagd. „Serooskerke zat in de derde 63, flas en tweede klassers waren Ame- '-■u'djiuiden en Meeuwen. Amemuiden '•er.^iel al snel af. want men vertelde mij, jat je daar als niet-Zeeuw niet zo snel lansluitmg kon vinden en ik voetbal a ais amateur toch ook voor mijn ple- sicriSer" pe roodblonde aanvoerder heeft een )0g Jantal dieptepunten van het eens zo )od, roemrijke Meeuwen als pas gearri veerde speler meegemaakt. „Toch kun je nu nog merken dat Meeuwen hoog heeft gevoetbald De hele ac commodatie en de instelling van het bestuur zijn uitstekend. De proble matiek in het elftal en de vereniging wordt bijna professioneel behan deld." zo stelt Van der Meer Ook nu heeft Meeuwen een aantal problemen 'Ouwe Rotten' zoals Bram Pattenier en Chris Leijnse heb ben het eerste elftal van de bad- plaatsploeg verlaten. Daniel Patty heeft last van een meniscus en of Daaf Faasse nog voldoende tijd heeft om voor het eerste te spelen is de gro te vraag. Daarbij komt nog dat Piet van de Welle naar buurman Noor mannen is verhuisd. Arjen van de Meer is het niet eens met de veronderstelling dat het ver lies van zoveel routine per definitie een vrijkaart naar de vierde klas geeft. „We kunnen een beroep doen op een behoorlijk aantal jonge spe lers." „Dankzij hen hebben we nu een eer ste team dat bereid is op karakter en vechtlust naar de overwinning te stevenen. Vooral aan de vechtlust ontbrak het vorig seizoen nog wel eens aan. Het heeft vanwege die mentaliteit maar een haartje ge scheeld of we degradeerden naar de vierde klas." Aijen van der Meer stelt verder, dat hij met de jeugd en een elftal in op bouw de toekomst vol vertrouwen te gemoet ziet. „Tijdens oefenwedstrij den heb ik gemerkt, dat we op de goe de weg zijn en dat we met zijn allen bereid zijn voor iedere meter te knok ken. Overigens een manier, waardoor Bruse-Boys verleden jaar kampioen werd. hoewel het lang niet over het technisch sterkste elftal beschikte." ..SF.KE - Als erzlch ooit een opmer- Ijk voetbalcollectief heeft aange- 111 M. dan is het Yerseke. De zaterdag «e klasser heeft in Middelburger N. ft Pentury een zwaar gediplomeer- trainer (A-licentie). Echter niet hij iNten is verantwoordelijk voor de -J lg van zaken in het team, maar de Bic selectie van 15 spelers. Aanvoer- André Kosten beweert de ervarin- I met dit systeem tot nu toe bevredi gd te vinden. "1 )t begon allemaal verleden jaar tij- is de competitie. Een aantal spelers 1 moeite met de te professionele I^jpak van trainer Cas Hubregtse. Hij -<-fé een aantal spelers terug in het Jede team. De onvrede na deze daad bij de spelers erg groot. Op eigen ^patief nam Cas Hubregtse toen ont- j* bij ons. Bert Pentury had inmid- overschrijving naar ons aange- jjpgd. maar dan als speler". fjmé Kosten vindt dat de ploeg veel heeft van de kennis van Pentury. sWhet veld en tydens de training is hij echter gewoon iemand van ons. waarte gen evenzeer opmerkingen over fouten worden gemaakt als tegen de anderen is André Kosten (27) is van de oudere spelers van Yerseke. Als er problemen rijzen kloppen de spelers vaak bij hem aan. Hebben die problemen betrekking op het team. dan wordt dat in vele ge vallen ook in het team uitgepraat Om een voorbeeld te geven van de wij ze waarop dit voetbalcollectief func tioneert tijdens problemen, vertelt Kosten: „Verleden jaar speelden we een uiterst slechte partij tegen Kloe- tinge en verloren met 6-0. Een week later moesten we aantreden tegen kampioenskandidaal Krabbendijke. In de week daartussen is er heel wat afgepraat en wat gebeurde er: we won nen van Krabbendijke, en dat heeft die ploeg wellicht het kampioenschap ge kost". Ook het trainingsschema wordt door de ploeg samengesteld. André Kosten: „Als we op dinsdag avond Komen trainen, bespreken we eerst de traimngsstof Iedereen is dan zo gemotiveerd, dat er niemand de trai ning eerder verlaat, dan noodzakelijk is. De discipline is geweldig Officieel beëindigen we de training zo tegen half negen, maar als het programma nog met is afgewerkt, gaat iedereen door". Ook de samenstelling van het elftal Is als gevolg van de grote zeggenschap van de spelers volkomen in afwijking met de werkwijze van ploegen van het zelfde niveau. Per toerbeurt staat één van de vijftien spelers ln het tweede elf tal opgesteld en twee spelers zitten op de reservebank. „Dat gebeurt zonder aanzien des persoons. met uitzondering van de keeper", meldt aanvoerder Kos ten. die zelf ook een beurt krijgt en de aanvoerdersband aan medespelers af staat. Een aantal spelers is het komende sei zoen niet meer van de partij. Of Leo van Ast. een zeer nuttige kracht van wege zijn technische vaardigheid na het auto-ongeval van verleden jaar nog ooit zal kunnen meespelen is maar de vraa Ook doelman Hugo Bal heeft te weinig tijd om in het eerste team te kunnen spelen, terwijl Jan Minaard naar Bruse Boys vertrok. Toch ls André Kosten niet pessimis tisch over het nieuwe seizoen „We heb ben een drietal zeer goede jonge spelers, waar veel pit, inzit". Met name de 17- jarige Niek Moerland, 19-jarige Hans Zoetewey en de even oude Bram Zuid- weg Hans Zoetewey en de even oude Bram noemt Kosten een beloftevol ta lent. Kampioensverwachtingen heeft Kos ten niet. hoewel hij vindt dat er vanwe ge het geringe klasseverschil in de der de klas, verrassingen niet uitgesloten zijn „Ik ben tevreden als we ergens in het midden eindigen", hoopt de aan voerder van hel democratische Yerse ke. De selectiegroep van Yerseke Jaap HieleJan Hieftje. Peter Wilting. Huub Koster, André Nieuwenhuïze. Hans Bakker. Bert Pentury, Sam Blomaard. André Kosten. Miel van Hijfte. Bram Zuidweg. Niek Moerland. Henk Zuid- weg, Hans Zoetewey en Wies Boone

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 27