Jan Mondeel: nooit op meer dan één sport concentreren i Trainer: Oostkapelle waardeloos voorbereid VEERE VOERT IN DE EERSTE FAVORIETEN KLAS AAN MEULMEESTER EEN GEPLAAGD MAN Middelburgvoorzitter spreekt uit ervaring Colijnsplaatse Boys: jeugd inpassen NIEUWLAND WIL HET BETER DOEN jNSDAG 3 SEPTEMBER 1980 PZC/voetbalkrant Middelburgvoorzitter Jan Mondeel: spelers kunnen niet anders dan grotere inzet demonstreren. iDELBURG - Jan Mondeel zal het niemand aanraden om meer dan één sport te beoefenen. De jjige voorzitter van de voetbalvereniging Middelburg spreekt uit ervaring: in zijn actieve jaren beoefende hij zowat alles. „Het gaat altijd ten koste van één van de sporten, maar •al van je studie", verzekert Mondeel. die pas als keeper van Middelburg en als scheidsrechter B tot een enkele sport beperkte. fniet verwonderlijk, dat hij zijn houden. Hij bracht het tot de beste vijl en aangeraden heeft vooréén scheidsrechter van het KNVBdistrict te kiezen, evenals zijn vader én Zuid I van het zondagvoetbal (Noord- Brabant en Zeeland», hij maakte deel uit van het districtsbestuur van de COVS «de scheidsrechtersorganisatie» was lid van de scheidsrechterscommis- sie en hij trainde het eerste korfbalteam van Swift. En vorig jaar volgde hij Kees de Keijzer op als voorzitter van Middel- in aangeraden heeft te kiezen evenals zijn vader én itvader is oudste zoon Aijan in het team van Middelburg BI. jens heeft hij afgelopen seizoen weinig te doen gehad, want B I tn vreselijk sterk team Kennelijk pn van onderop' de opvolgers van de Vos. Anton Schoenmakers, y Wijs en Frans Vermeirssen in opzetten, want wat volgens leel afgelopen seizoen van CI naar komen is, is puur talent. Met de Middelburg zit het dan rolgens de voorzitter wel goed. ictieve sportman hield Jan Mon- een 41-jarige hoofdambtenaar le an provinciale waterstaat specia- milieuzaken, zich behalve voetbal :pte vanaf z'n achtste bij Zeelan- }n ging in 1963 over naar Middel- j. als opvolger van de huidige trai- Henk Versluis) bezig met atletiek, ibal. korfbal en nog een paar spop- „A1 zeg ik het zelf. ik kon het rede- joed", verzekert Jan. tal duidelijk zijn, dat hij met trai- fclke avond in de week kwijt was. indeling van het weekeinde luid- volgt: zaterdagmorgen training ial, 's middags een korfbalwed- I,savonds een hanbalcompetitie- itrijd en s zondags voetballen. (lit in te halen had nog juist tijd om tussendoor l te eten. maar zijn studie verwaar- e hij schromelijk. „In plaats van heb ik zes jaar over de hts gedaan. _twee jaar haal je nooit meer in", Bpogt Mondeel. I (kampioensjaren bij Middelburg bt de huidige voorzitter van de club [meemaken: nadat de boomlange iman (1.95 meter) mee had geholpen team in de eerste klas te brengen """""bg een hernia hem te stoppen. „Ik ■lokierlater 318 scheidsrechter nog een I last van gehad, maar toen heeft letjtherapeut Han Davidse. met wie Ik w{vift had gekorfbald, me er van afge- ien. Dat was frappant. Ik ging er a§ fedig kromgebogen naar toe en ik wtfme daarna nog nimmer zo fit ge- iel P'' ideel bleef zich met de sport bezig- burg. daarmee als arbiter de laatste to nen blazend. „Ik heb eerst nee gezegd tegen Middel burg. Vervolgens heb ik er lang over nagedacht, ik vond het toch wel een uitdaging, wilde sociaal bezig zijn en omdat het blijkbaar moeilijk was voor de club om iemand te pakken te krij gen heb ik ja gezegd", maakt Jan Mon deel duidelijk. Hij is geheel met het fluiten gestopt. Zelfs een juniorenwedstrijd doe ik niet meer, want je bent altijd de voorzitter van Middelburg als er iets fout gaat". Jammer? Jan: „Ik heb gekozen. Het zal natuurlijk nog moeten blijken of ik de juiste keus gemaakt heb Ik had kun nen doorgaan naar het betaald voetbal, al heb ik als pure amateur nooit die am bitie gehad. Maar ik zat per slot bü de beste vijf van Zuid I en als ik zover geko men was had ik het wellicht wel aan vaard'. Om direct weer de amateur te worden: „Ik zie het niet zitten om geld te verdienen aan je sport". Hij voegt er resoluut aan toe: „Zoals het er nu voorstaat zal er nooit betaald worden bij Middelburg'tAI geeft Mon deel toe: „Ik ben misschien een beetje ouderwets. Ik gun het de anderen wel. als bijvoorbeeld de structuur van de KNVB verandert, want ik geloof wel. dat de bond een beetje achterloopt". Eén jaar (het seizoen '75-'76. is Mondeel non-actief geweest als scheidsrechter. „Toen heb ik alles aan de kant gegooid Ik deed veel te veel". Hij zegt er nu van „Dom. Anders had ik veel eerder in groep I gezeten Wantin het laatste jaar heb ik veel leukte wedstrijden geleid, negen eerste klassers. twee hoofdklas sers en enkele betaalde jeugdwedstrij den" Mondeel vervolgt: „Dat was mijn beste in MIDDELBURG - In Kerkwerve zetelt W.I.K., dat zich bij de favorieten waant in de eerste klas van de Zeeuwse zater dagcompetitie. Het kan echter een meer dan spannende aangelegenheid worden, want insiders wijzen als favo riet nu al in de richting van Veere. En wat te denken van V.C.K. uit Koude- kerke, de bekerwinnaar van het vorig seizoen. En hoewel Jan de Wilde naar Middelburg is vertrokken, moeten we ook wel degelijk rekening houden met S.V.D. Een buitenbeentje is dan nog het Vlissingse G.P.C. Veere Voorzitter Jo Tax wil niets weten van een favorietenrol voor Veere. „Ik ben erg voorzichtig., je moet ook wat geluk hebben. Vorig seizoen hadden we 32 punten en dat is in veel gevallen genoeg voor de titel. Ik verwacht wel een goed seizoen". Veere heeft in ieder geval al opzienba rende oefenwedstrijden gespeeld. Le- wedorpe Boys werd met 10-2 geklopt. Nieuwdorp moest er met 2-1 aangelo- ven en het oudzeeuws elftal ging met 5-2 ten onder. Tussendoor wgrd het toernooi van Cortgene (met Jong Am- bon, Serooskerke. Vlissingen 2 en Co- lijnsplaatse Boys) gewonnen. De aanvankelijke problemen rond de keepersplaats lijken opgelost. Hans Tax (zoon van de voorzitter) gaat welis waar in militaire dienst, maar de ploeg hoopt, dat hij zal kunnen blijven kee pen. Sam Polderman gaat in het tweede spelen. Jeugdspelers als Koos Louwer- se. Peter de Rooij en de van VCK geko men Ad Joziasse hebben de selectie ver breed en verstrekt. Trainer Hans de Rij ke begint aan zijn tweede seizoen en het zal ongetwijfeld een erg spannend sei zoen worden voor het technisch goed voetballend Veere. Graag of niet. maar Veere is één van de grootste favorieten. VCK In iets mindere mate geldt dat voor V.C.K. Hoewel Ad Joziasse naar Veere vertrok, is de ploeg toch versterkt door de komst van de Kapellc-speler Jan Blom en junior Martin Brasser. VCK heeft een jonge selectie met een brok routine met de ouderen Ton Sheilds, Jan Brasser en Marius de Rid der De rest is maar net twintig jaar. Trainer Frits Simonse (net voor drie jaar bijgetekend) tipt Veere als huizen hoog favoriet. Dat kan ook trainers-tac- tiek zijn. want de eerste wedstrijd moet hij al in Veere aantreden! Waarom VCK zelf niet een ereplaats toebedacht? Si monse: „Het tweede jaar wordt altijd moeilijker. Ik hoop. dat we tegen de top mee kunnen draaien". Gezien de pres taties in het vorig seizoen, de sterke jon ge selectie van zo'n 18 spelers en het winnen van de Zeeuwse zaterdagbeker, moet VCK zeker niet weggeschoven worden ais mogelijke titelkandidaat. SVD Trainer Johan Bruins uit Goes (vorig seizoen nog bij Robur) heeft Adrie van Hese opgevolgd bij het Driewegense S.V.D. Hij heeft de leiding nog maar pas op zich genomen en durft zich niet aan voorspellingen te wagen: „Ik ben zeker niet pessimistisch, daarvoor zit er teveel klasse in de ploeg. We zijn wel kwetsbaar, omdat er maar 14 spelers in de selectie zitten, maar de instelling is goed", zegt Bruins. Jan de Wilde, de spelbepalende mid denvelder van SVD. is naar Middelburg vertrokken, maar daaruit mag niet wor den afgeleid, dat de Bevelandse ploeg nu plots kansloos is. De eersteklassers zullen het weer moeilijk genoeg krijgen met S V D. Spelers als keeper Jil van den Dries, spits Ad van den Dries en de pas 18-jarige middenvelder Piet Goeree bepalen een sterke as in het elftal Een goede ploeg, die zonder blessures bij de top gerekend moeten worden. GPC Voor het Vlissingse GPC ligt zo'n voor spelling moeilijker. De Vlissingse za terdagclub is een erg grote vereniging geworden. Trainer Piet Baart - aan zijn tweede seizoen begonnen - heeft het erg moeilijk gehad vorig seizoen. Onverwacht eigenlijk. De ploeg speelde niet slecht maar faalde steeds opnieuw in de afwerking. Er werd dikwijls ook te veel gepraat Gezien echter het arse naal van beschikbare spelers is de mati ge klassering een tegenvaller. GPC is zeker een ploeg die beter kan Dat vindt ook Piet Baart. „Ik hoop weer op de middenmoot, maar misschien wordt hetwelsubtop" En daar sluiten wij ons bij aan. want van Middelburg kwam De Bruijn. van Arnemuiden Van de Bulck en Rudi Smulders bleef bij nader inzien toch liever bij GPC en trok zijn over schrijving naar VCK in. Alleen het ver trek van Jan Fliers naar Zeeland Sport overschaduwde de aanwinsten jaar en een fijne herinnering aan mijn scheidsrechtersjaren. Ik wist toen al dat ik voorzitter van Middelburg zou worden. Daarvoor viel er een druk van me af. dat ik slechte rapporten zou ha len. Want die vormen bij de arbiters meestal een angstfactor. Ik geloof, dat veel scheidsrechters onder druk fluiten, die extra komt bij de spanning, die er nu eenmaal moet zijn om een goede prestatie te leveren". Mondeel wil iets terugdoen voor de twaalf jaar, waarin hij als arbiter ple zier beleefde. Hij wil zich nu bezig hou den met de opleiding van scheidsrech ters. waarvoor hij in Zeist een cursus volgde. „Daar wil ik me met Wim Broekhoven. Bert Leijnseen Adrie van Riel serieus op toeleggen. Ikzelf werd na zeven cursusavonden de wei inge stuurd. nu bekijken alle cursisten eerst samen een wedstrijd, maken er een rapport van en moeten een stagewed strijd fluiten. De begeleiding is veel be ter dan toen ik er mee begon". Zonder bal Voor de rest van zijn vrije tijd wil hij zich voornamelijk bezighouden met Middelburg Hij is optimistisch na de voorbereidingsperiode, waarin de ploeg overigens tegenover schitterende over winningen knullig verlies zette. „Ze be wegen nu echter zonder bal. nemen el- kaars plaatsen over", beweert de voor zitter. „En ze moeten wel meer inzet to nen. omdat we een erg brede selectie hebben, na de komst van Jan de Wilde van SVD en Koos Kempe van Colijns- plaatse Boys. alsmede van drie eigen junioren, te weten Eric Malcorps, Frans Gommers en Gerrie Eijkenhout". Volgens Jan Mondeel is Middelburg he lemaal veranderd. „Als we een goede' start hebben moeten we toch wel in de middenmoot of er boven eindigen. Want die ellende van het verblijf in de staartgroep hopen we achter ons te hebben. We hopen weer op goede wed strijden met veel publiek" De selectie ziet er als volgt uit: Gijs Baan. Klaas van Belzen (keeper) Puck Carol. Wim Dekker (hoewel hij nog niet geheel hersteld is van zijn knieblessure, hij gaat komende maanden naar prof. Martens in Leuven) Frans Gommers. Gerrie Eijkenhout. Eric Malcorps. Tom Huiskens. Peter de Jonge. Bennie Neve. Ron van Osselaer. Kees van der Sluis, Dolf Lekawael. John Tahapary. Taco van de Velde. Arold Versluis. Leon Kuijs. Eric de la Cousine. Jan de Wilde. Hans Burgs en Koos Kempe. ^Meulmeester mag tijdens de trainingen best even een grote mond opzetten OOSTKAPELLE-Ruim twee weken voordat dp competitie begon was Oostkapelletrainer Jan Meulmees- ter een zeer geplaagd man. „We heb ben een waardeloze voorbereiding gehad", constateert hij triesL „Meer dan ooit zijn er spelers met vakantie geweest in deze laatste weken, tij dens de competitie zijn er zelfs nog met vakantie, hoewel dat soms niet anders kon wegens seizoenwerk zaamheden, ik zit met geblesseerde spelers en met een geschorste speler. Ik ben al elf jaar trainer en nog lan ger voetballer maar ik ging en ga nooit met vakantie als het voetbal begint. Bij ons is er dit seizoen totaal geen rekening mee gehouden". Meulmeester heeft een paar weken met slechts een kleine groep spelers van de eerste selectie kunnen trai nen. Briesend van woede vertelt Jan: „Mijn eerste keeper was met vakan tie en toen deed ik uiteraard een be roep op de tweede keeper. Maar die belde de dag voor de oefenwedstrijd op. dat hij toch maar liever ging ring- rijden. En toen donderde hij tijdens die ringnjwedstnjdvan z'n paard zo dat hij de eerste week van de comep- tltie geblesseerd is". De Oostkapelletrainer vervolgt: „Ik begin pas normaal te trainen als de competitie al bezig is. En dan mogen we nog blij zijn. dat er inplaats van tien nu twaalf ploegen in deze derde klas ingedeeld zijn, dan kan een slecht begin in het grotere aantal wedstrijden nog opgevangen wor den". Meulmeester verwacht, dat hij aanvankelijk slechts één speler uit de defensie vavorig jaar kan opstellen: „Stopper Frans P attenter is nog dne wedstrijden geschorst, rechtsback Bram Sturm heeft z'n pols gebroken bij een val van z'n fiets. Kees Boone moet nog met vakantie en de vierde kampt met achillespees problemen. Zo moet ik de competitie tegen WHS beginnen zonder vaste achterhoede. En dan te bedenken, dat die defensie een bijzonder sterk deel van de ploeg is". WK '80 niet? De schorsing heeft stopper Pattenier opgelopen tijdens het Walchcrs kampioenschap. Meulmeester: „In een andere wedstrijd wordt er ie mand uitgestuurd en daar hoor je nooit meer iets van. Ik weet, dat in dat kampioenschap geschorste spe lers nu nog meelopen. Als er volgend jaar weer onder die voorwaarde ge speeld moet worden doen wij niet meer mee. Als de competitie begint moet je er voor bloeden", vaart de Oostkapelletrainer uit. Er hangt hem ook nog een schorsing boven het hoofd. „Ik heb me zo kwaad gemaakt op de scheidsrech ter. dat hij me van het veld verwijder de. me Dat is het me voor z'on toer- nooitje totaal niet waard". Meulmeester „Misschien denken de spelers, dat er zo weinig concurrentie is. dat ze toch wel opgesteld worden. Er zijn maar hoogstens dertien spe lers die op dit niveau kunnen mee draaien". De trainer betoogt „Dat heb ik overigens van tevoren gewe ten, toch heb ik weer een jaar voor deze ploeg gekozen. Ik hecht name lijk veel waarde aan de arbeidsom standigheden en die zijn bij Oostka pelle optimaal. In het nieuwe seizoen nemen we de twee best verlichte oe- fenvelden in heel de provincie in ge bruik. Ze zijn beter dan in Zoutelan- de. Verder zijn er nog een arodaveld en twee grote trainingsgrasvelden. Dat alles heeft voor mij de doorslag gegeven om te blijven". Geïsoleerd Jan Meulmeester heeft ondervon den, dat Oostkapelle er maar zelden een speler van 'buiten' bij krijgt. „Wat dat betreft zijn wij een geïso leerde ploeg", weet hij. „Van St Lau rens en Gri jpskerke gaan ze naar Se rooskerke. van Vrouwenpolder naar Veere, van Biggekerke en Melisker- ke naar De Meeuwen en van Aagte- kerke naar Domburg". De Oostkapelletrainer verwacht, dat zijn ploeg het moeilijk krijgt om de prestatie van vorig jaar, tot enkele wedstrijden voor het einde in de top meedraaien, te evenaren. „We zitten nu aan onze top en het moet nog maar blijken of de ploeg de tegenslag van een eventueel matig seizoenbe- gin kan opvangen". Enig pessimisme dus bij trainer Meul meester, die over de volgende selectie kan beschikken: Thomas Koole. Ad Coppoolse, Jos Staps. Kees Boone, Bram Sturm, Frans Pattenier. Ge rard en Stoffel de Schipper. Peter Vos. Henk Wisse. Gillis Maranus. Fup Voogd, Hans Wondergem, Leo Franc- ke, Jos Boogaard, Henk Smit. Ramco de Goeij, Wim Schoe en Roland Mesu. MIDDELBURG - Op Noord- Bcveland is men al tevreden als er 'meegedraaid' wordt in de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie. Van Be velanders is dat nog wel te be grijpen. maar de aspiraties in Colijnsplaat hebben wel ho ger gelegen. Dit seizoen echter niet. Secreta ris Bakkenes van Colijnsplaatse Boys is erg voorzichtig: „We moe ten de jeugd inpassen. Het oog is op de toekomst gericht We zijn blij. dat we sinds lange tijd weer A-junioren hebben en als er mee gedraaid wordt in de midden moot. dan ben ik tevreden". De ploeg van trainer Kees Meu- lenberg al aan zijn derde seizoen begonnen) heeft ook aderlatin gen ondergaan. Koos Kempe, op vallend goed ook in het Zeeuws afdelingselftal, is naar twee deklasser Middelburg vertrok ken, en doelman Leendert Ver burg (een klassekeeper, die vorig seizoen ook goed uit de verf kwam als spits) is zijn geluk gaan beproeven in Serooskerke. Toch waren er niet alleen tegen vallers. Van Wissenkerke kwa men doelman Peter Douleijn en ook Jan Filius. van Cortgene kwamen Kees Verweij en Ad Ver sluis. In de breedte is de ploeg dus zelfs uitgegroeid tot een se lectie van 17 man. Bakkenes is misschien zelfs wel te voorzich tig. Bevelanders Elflalleider Chris van Hese van Bevelanders heeft meer recht van spreken, als hij zegt: „We gaan proberen mee te draaien. Er zijn geen 'aankopen' gedaan, we hebben ongeveer dezelfde ploeg, maar hebben een stuk of zes wedstrijden nodig om aan el kaar te wennen". Hij spreekt uit ervaring. Vorig seizoen was dat ook het geval Na de winterstop verloor Bevelan ders maar één keer. Dat komt, omdat er zo'n vijf spelers bulten het dorp studeren of vanwege ploegendienst niet frequent kun nen trainen. De homogeniteit laat dan ook enkele wedstrijden op zich vrachten. De jeugdige Be- velandersploeg is aangevuld met junior Peter Leendertse. maar zag Johnny Provoost naar Hon- tenisse vertrekken Met vrijwel hetzelfde 'materiaal' gaat Beve landers dus aan de nieuwe com petitie beginnen. „De wil is aan wezig", besluit Qhris van Hese. NIEUWLAND - Voorzitter Eland van N'ieuwland vindt dat met het zelfde materiaal als vorig seizoen dc top haalbaar moet kunnen zijn. „We moeten weer mee kunnen draaien. Het is ieder jaar hetzelfde en daarom ook hoop ik, dat we het eens een keer beter doen. Wc hik ken al vijf jaar tegen de 3e klas Met Herman Schotman, die zijn tweede seizoen als trainer begint, vindt Eland, dat het moet kunnen: ..Hij is een vakman zei Eland over Schotman. De oefencampagne was niet grandioos, maar dat zegt wei nig Een 4-1 zege tegen Borssele en een 1-1 gelijkspel legen Dauwen- daele is maar matig, om niet te spreken van de 3-1 nederlaag tegen VCK Tegen Zeeland Sport ging hel beter, maar er werd in de ver lenging verloren voorde beker. Met dezellde groep spelers, alleen uitge breid met enkele jongeren van ei gen kweek, is Nieuwland toch een ploeg voor de top.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 25