KRABBENDIJKE IS LANG NIET TERUG MENTAAL NOG OP PEIL Simon Harinck en Janus Horden: 'Kapelle krijgt het erg zwaar' 'WHS hoeft niet onder te doen voor concurrentie' "tOEN PRUIJSERS: CEES VAN OERS: -WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1980 PZC/ voetbalkrant SINT - A N N ALAN D - ..Waarschijn lijk spelen we dit jaar toch wel een stuk gelijkmatiger, zonder vreem de resulaten". denkt W'HS-trainer Cees van Oers. ..Als je nog even te rugkijkt. dan verwacht je. wan neer je het ene seizoen met een vierde plaats afsluit en je met de zelfde ploeg verder gaat. dat er minstens over een vasthouden van die positie gesproken kan worden. Als je dan aan het eind van hel sei zoen degradeert, dan zijn er duide lijk dingen misgegaan. De ver schillen w aren het afgelopen jaar echter erg klein, waardoor er be slist geen foutjes gemaakt moch ten worden. We hebben in diverse wedstrijden de punten zomaar ca deau gedaan aan de tegenstander Dat is ons funest geworden". Voor het naderend seizoen in de derde klas heeft Van Oers beslist wel hoop. dat WHS goed voor de dag zal komen. .We hebben een spelersgroep om goed mee te kun nen draaien '.stelthij ..Individueel kunnen ze allemaal een aardige partij voetballen. Het is alleen zaak dat het als ploeg een eenheid wordt Dat iedereen zijn taken goed weet is belangrijk, daar ontbrak het het vorig seizoen nogal eens aan Toch is de Rossendaalse oefen- meester er zich overduidelijk van bewust, dat WHS niet zomaar zon der slag of stoot een topplaats kan innemen in de derde klas Ik weet. dat er voortreffelijke ploegen spe len in deze klas. Vooral over Kloe- tinge en Krabbendijke en natuur lijk ook van mededegradant Hoek heb ik verhalen gehoord, die er niet om liegen. Ik denk echter, dat we er beslist niet voor onder hoeven te doen als de juiste motivatie er is bij WHS" De enige speler, die WHS in verge lijking met het vorig seizoen zag vertrekken is Henk Stoutjesdijk. die nog een paar jaar wilde mee draaien in een lager team van Smerdiek. maar nu al een belang rijke plaats inneemt in de eerste formatie. Dat gebeurde mede door de terugkeer van broerCo Stoutjes dijk van zijn eenjarig Belgisch avontuur Met Co Stoutjesdijk keerde ook Piet de Rjjke terug van het Belgische Ekeren. nadat hij er aan had meegeholpen de ploeg ruimschoots kampioen te maken Een nieuwe verbintenis met Eke ren zat er niet in omdat de grote bazen' van het clubje grotere na men nodig hadden voor de volgen de fase in hun gang naar de top Ontegenzeggelijk is Piet de Rijke mei zijn enorme ervaring (behalve bij Ekeren speelde De Rijke ook bij RBCi een zeer bruikbare kracht in de formatie van Cees van Oers. Het is alleen de vraag of De Rijke goed kan worden ingepast in het team. Een jaar geleden kwam Piet Fase terug van PSV na een twee-jarig avontuur en dat heeft toch wel de nodige strubbelingen opgeleverd. Ondanks zijn geweldige techniek en voelbalkundc werd Piet Fase nauwelijks door diverse spelers in het team geduld en maakte hij me de daardoor een uiterst matig sei zoen door. Piet de Rijke heeft met zijn 30 jaar behoorlijk wat meer overwicht en ervaring. ..Piet de Rijke is een gemotiveerde speler, die zijn medespelers inspireert door zijn ijverige en uitgekiende manier van spelen", stelt Cees van Oers. Een belangrijke pion in de WHS- formatle is zeker ook Han van Vos- se. ..Van Vossen is een voortreffelij ke verdediger, die mede door zijn goede techniek ook opbouwend be langrijk werk verricht. Daarbij komt nog. dat zijn mentaliteit een voorbeeld is voor de vele jongere spelers" Tijdens de oefenperiode maakte Sander Westdorp regelma tig weer deel uit van de Slnt-Anna- landse elf. Zonder enige twijfel moet zijn optreden de volledige goedkeuring hebben afgedwongen van zijn technisch leider .Waar schijnlijk heeft de militaire dienst een belangrijk steentje bijgedragen aan de goede instelling die Sander Westdorp nu heeft stelt Cees van Oers tevreden vast In aanvallend opzicht heeft het er alle schijn van. dal WHS twee belangrijke pionnen kwijt is in de hoofdmacht. Zowel Nico Hage als Dlck Visser gaf voor het seizoen te kennen niet meer in het eerste elftal te willen spelen, omdat zij het twee keer trainen in de week niet meer konden opbren gen. Nico Hage speelde inmiddels in de eerste KNVB-bekerronde al weer mee. Ondanks zijn twee doel punten kon hij niet voorkomen dat WHS door vierde klasser De Schut ters werd gewipt Cees van Oers gaat het seizoen in de derde klas in met een selectie van 17 spelers, waarvan behalve door de keepers Wim Fase en Kees Goedegebure deel wordt uitge maakt door de veldspelers Sander Westdorp, Piet Fase. Nico Hage. Ewoud Fase. Rien Fase. Han van Vossen. Piet de Rijke, Theo Fase. Iman van de Repe. Johan van de Repe.Jan Burgers. Bram Rijnberg. Theo Moerland. Wim Snoep en Dick Visser een hele reeks van kanshebbers". De robuuste verdediger, pas 25 maar in middels al voor het tiende seizoen ln de eerste ploeg, somt ze voor de vuist weg op Hoek natuurlijk ook en verder Ka pelle. Oostkapelle. Serooskerke en Krabbendijke' Toch is Krabbendijke erg onzeker uit de oefenduels gekomen. Zo sukkelt Ronnie Schrier nog altijd met zijn en kelblessure. liep Adrie van de Parel na een ongelukkige botsing een neusbeen breuk op en is voorlopig ook Rien Krie- kaard uitgeschakeld De voorslopper heeft eveneens iast van zijn enkei. ..Vo rig jaar is dat al begonnen, maar ik dacht dat hel in de vakantie wel over zou gaan Tijdens een oefenpartijtje heb ik weer last gekregen en ik wel het nu goed laten genezen maakt Rien Kriekaard duidelijk Hardnekkiger is nog steeds «le enkel kwetsuur van Ronnie Schricr. De spitsspeler heeft vorig jaar lange tijd niet gespeeld, maar mist ook ongetw ij- fold de start van het nieuwe seizoen .Misschien is dat deze keer iets gemak kelijker op te vangen voor trainer Har ry Tijssen. Want met de komst van Rnie Oostdijk (na een kort verblijf in Amerika) en Ron Rosloot (uit de twee de ploeg) heeft Tijssen meer mogelijk heden. Bovendien is Hans Felius een man die gemakkelijk scoort, w aardoor het gemis van een specifieke spits wordt opgevangen. Afstand Krabbendijke heeft ook afstand moe ten doen van een doelman die jarenlang het gezicht bepaalde Adne Kriekaard <36> is gestopt, omdat hij eindelijk vond dat er een opvolger klaar stond Harry Tijssen zal moeten kiezen tussen Leo Westdorp (komt van Yersekei en Adne van de Vreede Rien Kriekaard ..Die longens waren m de oefenwedstrijden aan alkapr gewaagd Ik heb geen idee wie er straks onder de lat zal staar. Het wordt voor Harry Tijssen vooral zaak om Krabbendijke mentaal weer op te peppen na de "teleurstellende af sluiting van vorig jaar ..De ploeg moet opnieuw gemotiveerd worden en dat zal moeilijk zijn", verwacht Rien Krie kaard. ,We komen tot nu toe slecht op gang, maar ik denk dat we er ln de com petitie toch weer zullen staan". Misschien was het even wennen achter in want behalve een nieuwe keeper heelt Krabbendijke ook geëxperimen teerd met een kersverse libero Harrv Tijssen heeft geprobeerd met Adrie van de Parel op die plaats en Kees Hooge steger op het middenveld Rien Krie kaard Het is bijna onmogelijk om Kees Hoogesteger te vervangen als laatste man Maar de trainer wil het eens proberen, omdat Van de Parel ook op die plaats kan spelen en Hoogeste ger conditioneel sterker is op hel mid denveld Ik moet het nog zien of dat de oplossing is". De selectie van Krabbendijke. Adrie van de Vreede Leo Westdorp. Kees Hoogesteger, Adn. van de Pare! Jan Kees Klap. Rien Kriekaard. Adrie .Vc gelkerke. Eddie Kaai. Kees i an Koeve rtnge. Hans Felius. Ko Vogelaar. Ce s Sen! Ko Sent. Marcel Elfnch Ron Ro sloot. Jan Blok. Rien Oosldtjk. Peter Kok en Ronnie Schrier I >n k' anflDDELBURG - Koen Pruijsers, de 33-jarige aanvoerder van Arnemuiden. draait er niet omheen: neiian het eind van het vorige seizoen waren we toch wel ontgoocheld. Natuurlijk maakte het inJbitterende succes in de strijd om de zaterdagbeker veel goed. Arnemuiden veroverde die beker 11 Hor in de finale DOVO met 2-0 te verslaan. Maar toch kon dat bekersucces de desillusie van de geipnpetitie niet helemaal wegwerken. We waren er zelf van overtuigd, dat we een van de belang- Optimisme 3e|kste kandidaten waren voor het kampioenschap en dat w aren we ook. want we hadden op een even moment de leiding. Aan het eind vielen we echter ver terug. We weten nog steeds de ie ijrzaak niet. Nog altijd zoeken we er naar", vertelt Koen Pruijsers. dat was voor Lieven juist een opsteker Koen Pruijse Hij durft zo n uitdaging aan en maakt er ook wat van. Hij voelt zich trouwens het best op zijn plaats als buitenspeler' de lange winterpauze bracht het fa- iete Arnemuiden er inderdaad niet sl meer van terecht. Maar naar de iken van de terugval kon men :hts gissen. Koen Pruijsers: „We Inden tijdens die winteipauze spij- lard door. vooral veel duurwerk. rendien beschikken we niet over een laveld. waardoor we gedwongen in veel op asfalt te trainen Mis- ien heeft dat ons wel uit ons ritme iaald Trainer Jaap van Maris ziet steeds maar weer trainen op asfalt als een mogelijke oorzaak" Pruijsers is realist genoeg binnen het elftal naar een oor- zoeken. „We beschikken toch stabiel elftal", wil hij wel kennen En let wel Koen Pruijsers ed deze uitspraak nog voor Amemui- n zaterdag 23 augustus in de eerste A* beste wedstrijd voor de beker werd dtjgesehakeld door vierde klasser Vos- be£r ,,In het elftal hebben we te weinig viènsen met persoonlijkheid, die kun- el fa ingrijpen als het niet goed gaat. We de beten er doelbewust naar streven om en B er boven uit te hijsen als we weer zijfa keer door een dal gaan", waar- ■aatjuwt Koen Pruijsers. Tussen de re- hels door laat de aanvoerder ook mer- 1 opn. dat hij een (nog) strenger optreden vfavacht van trainer Jaap van Maris. k als een mo ..Sar Koen Pn ook binnen "njk te zoeken "et over zo'n s dit incident, dat we ons niet uit ons rit me moeten laten halen door provoca ties van de tegenstander" Groot gat Moeiteloos weet Koen Pruijsers nu al te voorspellen, dat Arnemuiden het moeilijk zal krijgen als de club promo tie naar de eerste klas weet te realise ren: „Er moet toch wel een groot gat gapen tussen de eerste en de tweede klas. NSW uit Numansdorp vind ik een schitterende ploeg, maar dat team heeft zich toch ook niet kunnen hand haven in dc eerste klas. En tot mijn verbazing las ik. dat Altena ook al weer gedegradeerd is uil de eerste klas". Maar moet Arnemuiden het niet beter kunnen doen? In de succesvolle race naar de zaterdagbeker schakelde Arnemuiden onder meer dc eerste klassers Kozakken Boys. Volendam en DOVO uit: Maai- Koer. Pruijsers relativeert Je loopt tegen die eerste klassers toch wel op je tenen Hel voetbal is bij die eerste klassers verzorgder Arnemuiden speelt met veel meer risico: veel meer in de diepte en dus vee! meer kans op bal verlies Dat betekent veel loopwerk, want steeds weer moeten we gaan jagen op de bal Lekker rondspelen van de bal is er voor ons niet bij Met hun tiktak werk nemen die eerste klassers veel minder risico Bij ons is de bal met een of twee passes in de spits van de aanval of bij de tegenstander Tegen Kozak ken Boys. Volendam en DOVO hebben we in een soort roes gespeeld Ik weet niet of je dat een hele competitie lang kunt volhouden Enkele spelers we! Bijvoorbeeld Lieven van Belzen Die trekt zich van memand wat aan Tegen DOVO stond hij tegen de linksback van het Nederlands amateurelftal Maar Enkele voltreffers, die Arnemuiden in de aanloopperiode naar de nieuwe competitie moest incasseren ide 5-0- nederlaag tegen Middelburg in het Stadhuistoernooi bijvoorbeeld) heb ben het vertrouwen van Koen Pruij sers niet aangetast. En ook Jaap van Maris blijft optimistisch: „We hebben tijdens de oefenperiode niet compleet kunnen spelen. Ik streef er naar om in de bekerwedstrijd legen FC Amster dam op zaterdag 6 september voor het eerst helemaal volledig te zijn", zegt Jaap van Maris. Koen Pruijsers weet: „We hebben een aanvallend ingesteld elftal. Als het goed draait moeten we het in de competitie ver kunnen bren gen. We beschikken over vier aanval lers: Lieven. Ronald en Jos van Belzen en Ad Poortvliet, ten van de vier zal dus niet in de basisopstelling voorko men. Ook het middenveld is met Jaap Meerman. Huib Meerman en ik niet erg defensief ingesteld. We moeten dus vooral voorkomen dat er een te zware druk komt te liggen op het jeugdige centrale verdedigingsduo Jan Meer man en Wim Geelhoed". De nu 33-jarige Koen Pruijsers kwam ruim twaalf jaar geleden volstrekt toe vallig" bij Arnemuiden terecht Tot zijn 20e jaar woonde hij ln zijn geboorte plaats Delft Omdat zijn verloofde Cor- ne Snoepmu zijn vrouw) uit Rotterdam met familiebanden verbonden was met Zeeland, vestigde hij zich bijna dertien jaar geleden in deze provincie Koen Pniijsers weet nog als de dag van giste ren:De huidige voorzitter Wim Schuit toen aanvoerder van het eerste, kwam langs en vroeg me of ik geen zin had om eens bij Arnemuiden te komen kijken Dat heb ikgedaan Maar ik voetbal echt niet om principiële redenen op zaterdag en dus is het volkomen toevallig dat ik bij Arnemuiden ben Maar ik heb er geen moment spijt van gehad zegt Koen Pruijsers. die ook weet te melden Ik ben zo gek op voetbal, dat ik zeil niet het initiatief zal nemen om er mee testoppen Dat doe ik pas als de trainer zegt we hebben een jongere voor jou die beter is De selectie van Arnemuiden Ben Meul- meester. Peter Pouwer Piet Grootjans. Jan Meerman. Klaas van Belzen. Wim Geelhoed. Huib Meerman. Jaap Meer man. Koen Pruijsers. Lieven van Bel zen.Jos van Belzen.Ronald van Belzen. Ad Poortvliet. Rinus van Belzen. Ko Marijs en Arie Willeboortse icwel Koen Pruijsers reeds aan zijn voïtiende seizoen bij Arnemuiden be- t htjit, heeft hij in die lange periode toch >t cjar drie trainers bij eze Qlub meege- bf»akt: eerst Jaap van Maris, daarna A;ti halfjaar Gerard Olijhoek, vervol- erefcis twee seizoenen Jack Schipper en iama weer Jaap van Maris. Toch kan an (nog een vierde trainer worden ge it 'iemd: „N'a het vertrek van Gerard 'gtfljhoek trad Klaas Poortvliet enkele t vaanden op als interimtrainer", weet '5e%en Pruijssers nog. n dVer JaaP van Maris heeft Koen Pruij- 'ni*rs natuurlijk voornamelijk woorden ,u!jn lof Maar de aanvoerder zegt ook 1 d'IÜ 'Van Maris) staat erg dicht bij de ^Oilers En hoe dichter een trainer bij reei spelers staat, hoe moeilijker het is majt in te grijpen als het moeilijk gaat", jat^ar Pruijsers weet ook: „Jaap van Ma- s doet ontzaggelijk veel voor de hele ar4etbalclub Arnemuiden. Hij bivak- defért bijna in Arnemuiden En boven win is hij door zijn gemoedelijkheid bij n*jze club niet kapot te krijgen". Met e cidere woorden Van Maris en Arne- u t faiden horen daardoor onafscheidelijk -alj elkaar n:ti Van Maris kan het in feite wel eens edjn met zijn aanvoerder ais die zegt 'jdpe beschikken toch niet over zo'n sta- e 'tl elftal" Want ook de trainer weet. it Arnemuiden mentaal soms kwets- lar is en dat het team zich door provo- (ties van de tegenstander makkelijk t zijn ritme laai halen De verrassend frfrloren bekerwedstrijd tegen Vosmeer lOdaar een voorbeeld van. Jaap van Ma- s: Volkomen terecht werd Jos van elzen in die wedstrijd uit het veld ge- lurd. Maar dat incident had wel een irgeschiedenis Jos werd eerst ge- igeld en getrapt door twee spelers Vosmeer, maar de scheidsrechter ind op dat moment met de rug naar it gebeuren toe. Toen hij zich om- ?eljaaide. zag hij nog net dat Jos van Bel lijn terugschopte Voor ons is de les van KAPELLE - Afgaand op de bewerin gen van Simon Harinck en Janus Hor den belooft het naderend seizoen een bijzonder zware kluif te worden voor Kapelle. „Ik ben zeker niet pessimis tisch". stelt Simon Harinck. ..maar overdreven optimisme is toch zeker ook niet op zijn plaats. Moesten we het vorig jaar aanvallend flink inleveren door het ver.trek van Peter de Waard naar België, nu herhaalt zich het ver haal opnieuw. Jan-Kees Zeegers. het afgelopen seizoen noodgedwongen om geturnd van verdediger tot zeer accep tabel aanvaller, gaat zijn heil zoeken bij Wemeldinge. de vereniging in zijn woonplaats. Daarbij komt nog, dat we het veelvuldig zullen moeten stellen zonder Gerrie de Waard, die bij de ma rine is en daardoor nogal eens op zee zal vertoeven in plaats van tussen de Kapelle-spelers. Hun plaatsen moeten worden opgevuld door jonge spelers, die wel de kwaliteiten hebben, maar de noodzakelijke ervaring missen om vol mee te kunnen draaien". Dezelfde angst, die door de ex-Middel- burg- en Goes-crack wordt geventi leerd. wordtin grote lijnen gevolgd door Janus Horden De 31 iarige voormalige Alblasserdam-speler ziet ook duidelijk de grote aanvallende problemen voor de formatie van de geweldig populaire Kapelle-lrainer Ronnie Bouchhaute. Het is het vorig seizoen allemaal vrese lijk meegevallen. Nu wordt het een heel stilk anders. Zolang we met een geslo ten formatie kunnen spelen zijn we een moeilijk te bespelen tegenstander, maar wanneer Simon Harinck zich meer met de aanval moet bemoeien, vallen er gaten en raakt de verdediging de kluts kwijt, Toch heb ik er wel goede hoop op. dat de jonge aanvallers hun mannetje zullen staan Zeker in het be gin van een competitie zijn ze vaak goed gemotiveerd en kunnen ze mis schien het juiste wedstrijdritme aan wennen. dat ze zeker nog missen'is Hordens mening Voor de 33-jarige Simon Harinck is het Simon Harinck links en Janus Horden duidelijk, dat Kapelle niet de ambitie hoeft te hebben om hoog te eindigen. „Als we ons dit jaar kunnen handha ven. zouden wc eigenlijk al best tevre den kunnen zijn", denkt hij. „Het vol gend jaar kunnen we dan de vruchten gaan plukken van de jonge spelers, die dan ingepast moeten zijn. Het zal dit jaar een stuk moeilijker zijn dan het vorig seizoen om een rol van betekenis te spelen. De klas is aanzienlijk ver sterkt. De twee gedegradeerde ploegen VVHS en Hoek zijn voor mij regelrechte titelgegadigden". Hannck denkt vol sportieve jaloezie te rug aan de twee ontmoetingen tussen Bruse Boys en Kapelle. „Je mag uit ons gezichtspunt best jaloers zijn op de for matie van De Frel. Ze hebben een groot aantal voortreffelijke aanvallers Wat dat betreft is het bil ons armoe troef'. De voortreffelijke tandem Harinck- Horden zal er met de hulp van de ande re geroutineerde Kapellenaren voor moeten zorgen, dat zij de jongeren snel op weten te vangen „Het isjammer. dat de jeugd er veel minder voor over heeft'denkt Janus Horden ..Als je ziet. dat ?e vlak voor de competitie nog even op vakantie gaan en het voetbal len het voetballen laten, terwijl ze toch drie maanden thuis zijn van school Dat was bij ons vroeger ondenkbaar Wij zorgden, dat we op vakantie waren ge weest als de oefencampagne begon Nu spelen we wel oefenwedstrijden, maar niet ëen wedstrijd speel je met dezelfde opstelling De gedachte achter de oe fenwedstrijd gaat finaal voorbij Er kan geen enkele waarde aan toegekend wor den Maar ja. het is niet anders, maar je hebt er wel rekening mee te houden" KRABBENDIJKE - Ilcl is maar de vraag of Krabbendijke de mentale dreun van vorig jaar al heeft verwerkt. Vooralsnog ziet hel daar niet naar uit. want de Bevelandsc formatie heeft in de oefencampagne uiterst zwak ge presteerd. Het vertrouwen is er niette min nog steeds. Krabbendijke moet toch minstens weer meedoen voor de bovenste plaatsen. „Lastiger dan vorig jaar wordt dat in elk geval", meent voorstopper Rien Kriekaard welis waar. Toen miste Krabbendijke de promotie en de titel in het beslissende duel tegen Bruse Boys. Een drama tisch slot van een competitie waarin de torenhoge favoriet tenslotte moest afhaken. Een kapitale misser omdat er zich in het komende seizoen zonder twijfel meer kanshebbers gaan aandienen Krabbendijke is in dc breedte nog iets sterker dan vorig jaar. maar algemeen wordt toch verondersteld dat WHS en misschien ook Hoek de dienst gaan uit maken Rien Kriekaard verwacht „Normaal gesproken wordt WHS de ge vaarlijkste ploeg en daarachter volgt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 23