Hoek is geen kandidaat voor een toppositie KOCH: SLUISKIL EEN BESCHEIDEN MIDDENMOTER Zaamslag tege alle logica nog derde klasser.. Sluis wil niet meer kwakkelt Dingenouts: Terneuzense Boys moeten in hogere versnelling JAN DOOMS: EVENWICHT NOG ZOEK HOEK - De fanatiekste clubbestuurder moet achteraf toege ven dat Hoek te hoog had gegrepen. Weliswaar maakte de debutant vorig jaar in de tweede klas niet eens zo'n zwakke indruk, maar voor dat niveau was het eindproduct toch ver onder de maat. Na die kortstondige uitschieter is Hoek terug waar het thuishoort. Een bewogen seizoen, met tussendoor een haastige trainerswissel en aan het eind een stroom van transfergeruchten, is voorgoed afgesloten. De selectie, die toch al niet zo breed was, is verder uitgedund. Voor een serieuze gooi naar de titel lijkt Hoek dan ook voorlpig geen kanditdaat. „Vermoedelijk een bescheiden middenmoter", verwacht Jan Doorns heel voorzichtig. Gezien het spelersma teriaal dat voorhanden is, kan de Terneuzense oefenmeester moeilijk hoger mikken. of Piet de Koeijer. Maar een weinig stabiel geheel door een gebrek aan klasse in de achterste gelederen. Met het enthousiasme van een begin neling heeft Jan Dooms sinds kort het trainersvak weer opgepakt. Drie seizoenen ervaring heeft hij destijds opgedaan bij het Belgische Kemze- ke. na een veel langer verblijf bij die club ais de gevierde spelbepaler Jan Dooms is een man uit de praktijk „Die trainersdiploma's zeggen me niets", pleegt hij collega's af te troe ven. ..Voetbalinzicht is veel belang rijker en daarom komen de beste trainers uit de praktijk". Na een vol seizoen op de bestuur spost. die hem min of meer was opge drongen. is Jan Doorns terug van weggeweest. Ongetwijfeld met grote ambities, maar afhankelijk van de kwaliteit binnen de Hoekse selectie. Vrij vlot had hij de analyse gemaakt. „Een voortreffelijke middenlinie, een paar grillige spitsen en een achterli- nie met beperkte mogelijkheden vat hij zijn eerste indruk samen Zo was het eigenlijk vorig jaar ook Een ploeg die plotseling kon vlammen onder impuls van Franz van der Pijl Verzwakt Het zag er bovendien aan hel eind van de vorige competitie niet best uit. Kees Pladdet vertrok naar het Belgische Boelare en Hoek had nog geen vervanger klaar die meteen tussen de palen kon. Ondertussen heeft Nico Knol (16) evenwel de twij fels weggenomen. Jan Doorns: „Een jongen met erg veel talent, die alleen nog maar sterker wordt. We kunnen nog niet verwachten fiat hij een feil loos seizoen zal keepen, maar ik heb er alle vertrouwen in". Minstens zo belangrijk was het ver trek van Alewin Deij (naar AZWi. Vooral nu Piet de Koeijer nog lang niet fit is en ook Jan Hamelink weer een blessure heeft opgelopen, zal Jan Doorns moeten gaan improviseren „Dat is het probleem bij Hoek", heeft de trainer al gemerkt. ..We hebben best een leuk elftal, maar zodra er spelers wegvallen is dat moeilijk aan te vullen Een spits als Piet de Koeij er is bijvoorbeeld niet te vervangen en we moeten er toch rekening mee houden dat hij niet altijd beschik baar is. Dat betekent dan dat we moeten omschakelen naar een speel wijze met twee spitsen, wat ik eigen lijk zonder een snelle man in de voor hoede nauwelijks zie zitten". Toch was de opdracht in de oefenduels simpel en doeltreffend. ..Aanvallen als het kan en verdedigen als het moet", had Jan Doorns noodgedwon gen gedicteerd. Hoek verraste daar mee onder meer Sluiskil (5-3), maar ook Axel en Terneuzen. „We zullen vaak volgens eenzelfde patroon moeten spelen", beseft Jan Dooms. „Met Franz van der Pijl en Jan Hamelink heb ik twee begaafde middenvelders die een aanval op kunnen zetten. Achterin heb ik ei genlijk geen spelers die sterk zijn in de opbouw. Dat betekent dat die jon gens de bal moeten inleveren Wan neer die achterhoede toch een beetje georganiseerd gaat spelen, kunnen we misschien aardig meedraaien. Want ik heb al gezien dat Hoek erg makkelijk kan scoren". Onmiddel lijk zal bij de start blijken welke rol Hoek kan gaan spelen. „Het begin is enorm belangrijk", weet ook Jan Doorns Want een onverwacht sterk optreden in de streekderby's tegen Terneuzense Boys en Zaamslag zou de ploeg al een eind op weg helpen. De selectie van Hoek. Nico Knol. Jan Meertens. Jan Remijnsen. Freddie Dekker. Paul de Kort. Erik Dekker. Adrie Koster. Peter Hamelink. Jan HamelinkFranz van der Pijl. Danny Elve. Piet de Koeijer. Hans Dekker. Jan Kiel, Piet Zegers Jan Dooms is terug van weggeweest Hij poseert voor de selectie van Hoek. met welke ploeg hij debuteert in de Nederlandse tramerswcrcld. WOENSDAG 3 SEPTEMBER I98U SLUISKIL - Enigszins verrassend klinken de woorden uit de mond van Sluiskils technisch begaafde middenvelder Leo Koch: „Ik verwacht dat we maar een zeer bescheiden middenmoter zullen worden. Sluiskil is de laatste jaren veel te veel verwend geweest met successen en we zullen weer moeten gaan leren om te verliezen. Als we die nederlagen goed kunnen verwerken zonder dat de sfeer binnen de spelersgroep wordt aangetast en we redelijk kunnen meedraaien is voor mij persoonlijk de naderende competitie al geslaagd". Bescheiden geluiden derhalve uit het kamp van de succesvolle formatie van trainer Han van der Hooft. Leo Koch heeft inderdaad gelijk wanneer hij zegt dat Sluiskil de laatste jaren teveel verwend is ceweest Ga maar na in driejaar tijd stoomde het team door van de eerste klas afdeling naar de derde klas district. En vooral vorig jaar gebeurde dat op een indrukwek kende manier Lang voor het einde van de competitie hing de kam- pioensvlag al bulten, hetgeen een be kroning was voor de vele arbeid van Han van der Hooft en zijn discipelen. Toch hadden die successen ook na delen voor Sluiskil. Iedere tegenstan der kwam extra gemotiveerd in het veld tegen de kersverse derde klas- ser. Winst op Sluiskil maakte bij wij ze van spreken al het hele seizoen goed Leo Koch, die pas vorig jaar. na enke le jaren bij Axel te hebben gespeeld, naar Sluiskil kwam. heeft dat ook zo ondervonden „Vorig jaar hebben we inderdaad het hele seizoen gefor ceerd moeten lopen spelen. Er werd gewoon verwacht dat we de tegen stander zouden oprollen en dat geeft toch een bepaalde druk, die wanneer het erg lang duurt het plezier wel een beetje uit het voetballen haalt". Daarnaast haalt de als administra tief beambte bij het korps rijkspolitie te Terneuzen werkzame Koch nog aan. dat een ander gevaar om de hoek kwam kijken „We speelden dan wel wat geforceerd, maar het ging toch allemaal zeer gemakkelijk. Daardoor moesten we echt gaan op passen dat we niet over het paard zouden worden getild", merkt hij vol zelfkritiek op. Veel mensen zullen waarschijnlijk geneigd zijn de woorden van Leo Koch met een korreltje zout te ne men. Toch liet ook Han van der Hooft, die naar zijn zeggen aan het laatste jaar bezig Is bij Sluiskil al we ten dat hij bij zijn vertrek een degelij ke derde klasser wilde achterlaten Uit die woorden bleek ook al dat hij wat mindere jaren incalculeerde voor zijn elftal, dat de laatste jaren vrijwel intact is gebleven en daardoor, naast de aanwezige kwaliteiten, zeer goed op elkaar is ingespeeld. Terugslag Eens moet er een lichte terugslag ko men en juist een aantal nederlangen kan die alleen maar bespoedigen. Ook het feit dat Sluiskil nou niet over een erg brede basis beschikt kan weieens van invloed worden omdat een aantal blessures of schor singen in die zware derde klas zeer nadelig kunnen werken. Vandaar ook dat er een slag om de arm wordt gehouden in het kamp van de ploeg uit het kanaaldorp. „Ik hoop dan ook dat de sfeer binnen de spelersgroep optimaal blijft", zegt de ooit door Ajax opgemerkte Leo Koch dan ook ..Als we wat minder goede resultaten kunnen opvangen en als collectief er hard tegen aan gaan. met een plaats in de midden moot als resultaat, is voor mij het sei zoen al geslaagd. Het plezier m het voetballen moet dit jaar voorop staan. Het seizoen daarop voorzie ik dan wat meer mogelijkheden De der de klas Is gewoon erg zwaar (zwaar der nog dan de tweede klas, vind ik) en daar zullen we aan moeten wen nen". Sluiskil moet dan ook beslist niet in het rijtje van titelkandidaten worden geplaatst vindt Leo Koch. Die moe ten gezocht worden in de wat geves tigde orde van de derde klas. Voor hem komen Jong Ambon en Goes als eerste in aanmerking voor die betite ling. De selectie van Sluiskil bestaat uit: Patrick Wouters, Mark de Feyter, Johnny Schelfhout, Ronald Bree- poel, Peter van der Hooft, Loe Koch, Fons de Brouwer. Eddy van der Hooft. Jan Geelhoedt. Frank Doesse- lacrc. Peter Zwart. Paul van der Hooft. Peter Vercouteren, Paul Ver- couteren. Leo Koch i rechts i stelt zich zeer bescheiden op voor het nieuwe seizoen. TERNEUZEN - Terug in dc derde klas, het moet Terneuzense Boys aan het eind van het vorige seizoen als muziek in de oren hebben geklonken. Toen im mers werd, via een tweede plaats ach ter kampioen Klundert. het vijf jaar geleden verloren terrein heroverd. Eindelijk terug dus naar de klas. waar in de Terneuzense zaterdagclub alleen qua ledenaantal thuishoort. „Bittere noodzaak", noemt aanvoerder Jack Dingenouts de promotie nu nog: „Ik ge loof niet. dat we nog eens een jaar in die vierde klas hadden aangekund. Het beroerde met ons was dat we steeds tweede werden als er èén ploeg promo veerde en derde als er twee overgin gen. Ik denk. dat het voor de motivatie funest zou zijn geweest als we er vorig jaar weer hadden naastgegrepen". De derde klas bereikten de Terneuzena- ren dus zonder kampleon kampioen schap De vreugde was er niet minder om Terneuzense Boys moest gewoon weg hogerop, niet alleen omdat de club qua ledenaantal tot de groolslen van Zeeland behoort, maar ook omdat het tweede elftal inmiddels al in de reserve tweede klas van de KNVB speelt Het tweede was ons zo langzamerhand aan hel voorbijstreven' weet ook Jack Din genouts De 27-jange aanvoerder ver wacht overigens niet. dat de derde klas de Terneuzenaren louter vreugde zal verschaffen „Persoonlijk denk ik dat het een bijzonder moeilijk eerste jaar ■wordt, moeilijker in ieder geval dan het tweede Jaar. Iedereen zegt nu wel. als je maar eenmaal in die derde klas geraakt draai je wel mee. maar ik moet het nog zien We zullen ons vooral qua tempo moeten aanpassen". Tempo, Dingenouts komt er herhaalde lijk op terug Hij meent dat vooral aan dacht besteed zal moeten worden aan de snelheid van handelingen in offen sief opzicht. Dingenouts. „Vooral aan vallend komen we snelheid tekort, we hebben nu eenmaal geen opportunisti sche spelers. Alleen Eric-Jan Willing is er een. maar dan houdt het ook wel op Ons probleem Is dat we barsten van de middenvelders. Daarom ook hebben we moeilijkheden om tempo te maken ^We missen vooraan aanspeelpunten". Specialist Problemen voorziet dc Terneuzense penaltyspecialist ook als Terneuzense Boys in de eerste wedstrijden (Hoek- thuis, Oostkapelle-uit en Yerscke- thuisi met tegenslag wordt geconfron teerd. „Als we uit de eerste drie, vier wedstrijden maar een of twee puntjes halen, denk ik dat het moeilijk wordt. Dan moeten we weer gefroceerd gaan spelen om van die onderste plaats weg te blijven. Voor mij is dc beginfase dan ook allesbepalend. Als we daar rede lijk uil tevoorschijn kunnen komen, dan kunnen we vrijuit spelen. Dan moeten we ons in de middenmoot kun nen handhaven". Twee man. die vorig seizoen aan de pro motie meehielpen zijn er dit seizoen overigens niet meer bij. Trainer Rini Dey vond het tijd worden zichzelf een jaar rust te gunnen en werd opgevolgd door de voormalige HW- en Vogel waarde-trainer Guust Voet. Bovendien verdween ook Peter Simons (36) naar de achtergrond, al houdt deze veteraan zich nog wel beschikbaar voor het ge val, dat de nood aan de man komt Maar tegenover het verlies van Rini Dey en Peter Simons staat wel de doorbraak van een aantal talentvolle jongeren, zo als bijvoorbeeld Akke Ganpat Arjan Wilting. Kees Verplanke en Jackie Scheele op wie vorig seizoen al een aan tal malen een beroep werd gedaan i In de voorbereiding manifesteerde voor de 15-jarige Akke Ganpat zich, een natuurtalent, boordevol lef en op vallend sterk aan de bal. Dingenouts: „Ik hoop dat Akke de lijn van de oefen wedstrijden voortzet, want dan zou ik hem er graag bij hebben. Aanvallend kan hij een versterking betekenen, al moet hij nog wel wat bijgeschaafd worden. Fysiek kan hij het in elk geval wel al aan". In de selectie van de Terneuzenaren keerde ook Adrie de Putter terug, de 29-jarige verdediger, die al eens eerder voor de Boys uitkwam, maar vorig sei zoen zijn geluk nog eens beproefde bu Hoek. De selectie van Terneuzense Boys ziet er als volgt uil Willy Kaïjser. Peter en Herman Theunissen. Bert. Rolf. Eric Jan en Arjan Wilting. Krijn Dome, Jaap den Engelsman, Ko Simons, Adrie de Pulter, Jack Dingenouts, Jan Cornells- sen. Akke Ganpat. Kees Verplanke. Jackie Scheele en Peter Simons. PZC/ voetbalkrant ZAAMSLAG - Tegen alle logica in speelt Zaamslag na de tikken die het jaarlijks incasseerde (het duo Van Westen-De Poorter gestopt, Rinus Zegers weg, Wim Verlinde niet be schikbaar) nog steeds in dc derde klasse van de zaterdagamateurs. Had het daar vooral het laatste sei zoen erg moeilijk, stelde zich pas in de slotfase veilig, maar het lukte weer. „Die finish was inderdaad erg be nauwd". herinnert Kees Kempe zich aan het begin van zijn veertiende jaar in de hoofdmacht. Het vertrek naar AZW van Rinus Zegers en bwim Verlinde, en daarnaast de bijzonder vervelende competitie (Kempe doelt op het geringe aantal wedstrijden in een te klein geformeerde klas waar door het ritme danig verstoord werd. red.) hebben ons bijna de das om ge daan Dat we ons tenslotte toch heb ben weten te redden, vind ik zonder meer knap. Daar zit voor een groot deel onze conditie tussen, bijna altijd al een wapen van Zaamslag". Al die negatieve factoren, gevoegd bij het feit dat de jeugd - nog - niet klaar was, gaven geen al te rooskleurig beeld. „Maar", zegt Kees Kempe. „dit jaar wordt het stukken gemakkelijker". Kees Kempe kan het weten. De ten gere middenvelder, die een knappe techniek paart aan een nooit aflaten de werklust, de man die in goede en mindere jaren vooreen groot deel het gezicht van Zaamslag bepaalde, die Kees Kempe heeft al wel zoveel ge zien dat zijn oordeel waarde heeft Hij heeft al eens eerder gezegd dat de club in deze derde klas aan zijn pla fond zit. wijzigde die mening ook niet toen een gouden middenlinie Kem- pe-Van Westen-De Poorter Zeeuwse furore maakte. „Het is een vrij logi sche zaak. Zaamslag is een dorps club. kan niet putten uit een groot jeugdarsenaal We moeten wel realist blijven". Die nuchtere kijk op de zaak was ook debet aan de verhoog de actvitelt van deze middenveld-ar chitect toen genoemde linie uiteen viel Kees Kempe schakelde gewoon een nog hogere versnelling, greep de rol van 'Spielmacher' met verbluf- ii tdf fend gemak. Een gouden een club. een bewijs ook vi se die Kempe niet nalaat streren. Knokken om plek Geen problemen dus voortfa^r' we seizoen. „Er zijn wat rute! naar ons toe gekomen difP16" meer een versterking bell®™1: Zonder anderen tekort ter1ret doen noem ik bijvoorbeeld als een Cor de Jonge en Jar1™1?' De eerste scoort gemakkelr1 bepaald het sterkste punt bfgen( slag. Jan Buyze kan ons mid?sne* niveau geven. Maar ook VÏ® som. Scheele en Eckhardt ziP ge krachten, dat wordt stir1 111 duidelijk als dc derby's lefl en Terneuzense Boys op I- gramma komen. Versluys u' zijn vuisje lachten met dc van spelers. Het wordt beslii ken om een plek" Kees Kempe zet het alleml eens op een rijtje en komt tot de conclusie dat het de| pook Zaamslag dit jaar wel laten liggen. Hij wijst verde. paar goede junioren die 'op zijn en hanteert ook weer hebcipl van de conditie. Noemt «orge handvol namenvergeet daa&ste zelf. En toch zit het erin datfe^e gewicht-middenvelder die qej jn neel zelden of nooit kapot' l adem WHS. KrabbendijkeI®"1 kandidaat voor de titel noeJ®?1"- dit seizoen wel weer een rol \r bepaler aangemeten zal krij^^^ aanspeelpunt wordt waarl^^ Zaamslag-aanvallen moetei Kees Kempe ligt daar nietl van. hij zal. op basis van schoots aanwezige klasse, weer schitteren. De Zaamslag-selectie: Adi Ende. Wim Verlmde. Dries mer. Frans Zegers. Cor Zegt Scheele. Johan Eckhardt. Jonge. Cor Bakker. Jan Dl Kempe, Erik van Britsoi Deurwaarder. Jan Buyze. Jt linde. Joop Kolijn. Frans Jan den Hamer. Theo Dees„ Fraeyenhove en Ko Ruytem SLUIS - Drie jaar is het eigenlijk kwakkelen geweest met Sluis, ver zekert wedstrijdsecretaris en 'reser vetrainer' Herman Boogaard. „Dit jaar willen we daar definitief een streep door halen. Onze eerste actie was het contracteren van een nieu we trainer. Samen met hem en met de rentree van Cor Lensen moet de weg terug ingeslagen kunnen wor den". J. Boerjan tsde Belgische oefenmees ter die vanuit het nabij gelegen Knokke de stap naar 'het buiten land' heeft gemaakt Boerjan zegt als trainer in de huid van de toeschou wer te kruipen op de vraag hoe hij het spel het liefst gespeeld ziet worden. „Voetbal zoals we in Italië gezien hebben jaagt de toeschouwers van het plein af. Het roer moet om. niet alleen internationaal maar ook een beetje bij Sluis. Zeker thuis moet spectakel gebracht worden". Boer jan is bijzonder blij met de terugkeer van Cor Lensen die vorig sen voetballen niet meer zag zittl nu na een jaar toch weer honj de bal kreeg. „De paar wedstrijden en de gen die ik tot nu toe gezien I ven me vertrouwen voor komst. Met het aanwezige moet zeker en vast wel iets zijn Als optimist van nature; ploeg zeker in de thuiswed met drie spitsen laten opdrai de rappe Cor Lensen erbij i tegenstander onder druk ge den" Boerjan die aan zijn laatste ja Heiselschool toe is wist zijn ploeg Bassevelde duidelijk ste weg naar het doel te toner tweede plaats in 'de vierde ctaal' en maar liefst 85 doel voor sloot hij zijn 'nationale af. Als Sluis net zo makkelij! zal het publiek de weg naar' weer snel terugvinden. Jack Dingenouts (linksi: 'met nog een jaar m nerde klas' Kees Kempe: veertiende jaar in hoofdmacht Zaamslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 20