Handbaltoernooi Volharding met een Poolse sterrenploeg I Motorsprintwedstrijd Vlissingen-Oost laat verschillende records wankelen Autorallycrossers strijden in Goes on kampioenschap TOERNOOI VAN ONDERDAK TEST VOOR TOPSPELERS STERKE INTERNATIONALE BEZETTING IN GOES Voorlaatste zwemrace Zeelandbeker PZC/sport OP CIRCUIT AAN KATTENDIJKSEDIJK Waisapy stopt met voetballen Badmintonseizoen opent in Zierikzee i VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1980 14 GOES - Afwijkend van vorige afleveringen van het Volharding-handballoer- nooi krijgt dit evenement dit jaar nog een verlengstuk. Omdat het Nederlands nationale team in de Poolse ploeg Pogon een aantrekkelijke tegenstander zag. stelden de organisatoren van Volharding alles in het werk om ook deze primeur te krijgen. Na druk overleg met de Poolse handbalbond - er moest uitstel gevraagd worden voor twee competitiewedstrijden - slaagde Volharding er in om de zaak rond te krijgen. Als toegift op het toch al sterk bezette handbaltoernooi staat maandag de semi- interland op het programma Pogon. dat bij eerdere bezoeken aan Nederland de toenmalige nationale kampioen Sittardia aan de zegekar bond. is in staat om het de ploeg van de nieuwe bondscoach Jan Kecskemethy erg moeilijk te maken In ieder geval is het voor de nieuwe trainer vóór de aanvang van het seizoen een aardige gelegenheid om de sterke en zwakke punten van zijn selectie te leren kennen. Voor de Zeeuwse handballiefhebbers ls er nu de gelegenheid om Ron de Jonge in het doel van het nationale team aan het werk te zien. De selectie waaruit de tien spelers voor de wedstrijd maandag worden gekozen bestaat uit; doel Ron de Jonge Hermes en Jaque Josten Sittardia Veld Plet Kuypers van de Voort Quintus. Bert Bouwer S.V Lintfort. Winnie Schmeltz en Lamber' "chuurs Sittardia. Joop Eilers de Gazellen. Cees Meeuwisse Hermes. Jan Willem Hamers en Wil Jacobs Vlug en Lenig. René Kivit. Peter Verjans en Silvio van Gooi Blauw Wit en Frans Swinkels en Hennie Reigersberg van Van de Voort Quintus. Voor de aanvang van de wedstrijd om 20.30 uur speelt het Zeeuwse damesteam van coach Rita van de Velde een voorwedstrijd tegen eerste divisie club Ancora uit Rotterdam. Deze wedstrijd begint om 18.45 uur in de Goese sporthal 'De Bevelanden'. Kees de Ridder coacht het Zeeuwse team tijdens het internationale toer nooi van Volharding. GOES - Op het autorallycrosscircuit aan de Kattendijksedijk in Goes wor zaterdag voor het eerst een open Nederlands kampioenschap gehouden v« coureurs die door hun vereniging zijn aangesloten bij de overkoepelende Enp se automobielorganisatie Speedway-Continental. Daardoor is het mogelijk 4 er naast Zeeuwse coureurs, die overigens strijden voor het clubkampiocnsch van de autorallycrossclub Zuid-Beveland. ook coureurs uit andere delen v Nederland naar Goes komen. Adri de Jager van de ARCZB is er erg blij mee.d de Engelse vereniging toestemming gaf voor deze open nationale kampio» schappen. „Het geeft naast de toch al spectaculaire wedstrijden voor het clt GOES - De handbalvereniging Volharding uit Goes houdt zondag voor de zevende maal het sterk bezette internationale handbaltoernooi. Ook dit keer zijn de organisatoren er in geslaagd om een sterk deelnemersveld naar Goes te halen. Meest opvallend is de komst van de sterke Poolse ploeg, K.S. Pogon uit Zabzre. Met acht spelers die internationale ervaring hebben opgedaan in het Poolse nationale zevental lijkt dat de grootste favoriet voor de eindzege in dit handbalevenement. Concurrent voor de Poolse 'sterren- ploeg' is de enige Duitse vertegenwoor diger in het deelnemersveld, S V Lint fort Deze ploeg heeft een sterke Neder landse inbreng door trainer-speler en oud-international Paul Schuurkes en Bert Brouwer, die dit jaar overstapte van Sittardia naar de 'zeven' van Schuurkes. Bert Brouwer maakt ook deel uit van de Nederlandse selectie. De andere twee buitenlandse teams die zondag tot de deelnemers behoren moe ten minder verreizen. Sasja (Wilrijk) en Olse Merksem zijn Belgische deelne mers uit de top van de eerste divisie. De organisatoren Lou Traas. Adrle Minnaard. Henk Boot en Theo v. d. Vel de zijn er ook in geslaagd om sterke Ne- VLISSINGEN -De Zeeuwse lange- baaazwemmers en -zwemsters trefTen elkaar zaterdagmiddag in het recrea tiegebied 'De Braakman' in de laatste puur Zeeuwse klassieker. De afstand is 2000 meter. Het is de voorlaatste wed strijd die meetelt voor het klassement van de Zeelandbekers. De finale in de strijd om deze bekers wordt op zondag 7 september in Vlissingen gehouden. In de Braakman kunnen de Zeeuwen om de eerste plaatsen duelleren. De schoolslagzwemmers gaan om 13.30 uur van start. Wim den Engelsman uit Axel moet ook nu weer in staat worden geacht om de race te winnen. Jan Kees Mol uit Vlissingen staat weliswaar op de startlijst. maar heeft toch nog niet de conditie om de sterke Axelaar te klop pen. De dames Buijsse. Leljnse en Verdonck zullen er ook nu weer een spannende aangelegenheid van maken. Sandra Verdonck. vorig jaar de absolute lange- baankoningin. heeft dit seizoen nog geen overwinning behaald. In de Braakmanrace moet zij zonder meer als de favoriete worden beschouwd. Het ge vecht om de leiding in het Zeelandbe- kerklassement zal zich weer afspelen tussen Jaqueline Buijsse en Marjan Leijnse. Het verschil tussen deze meis jes bedraagt na vier wedstrijden slechts 1 seconde...! Edwin de Causemaecker uit Sas van Gent en Jolanda Spruijt uit Middel burg zullen zonder twijfel de zege beha len op het onderdeel vrije slag. In Zee land is niemand in staat deze beide 'toppers' bij te houden. De standen" vrije slag dames 1 Jolanda Spruijt, Luctor, 2.07.30; 2 Janlne Ooethals. Bruinvis 2 15 26; 3 Carolien Sinke, Ganze 2 19 21,4 EUen Wagen voort. Ganze. 1.52.24, 5 Margreta Kuipers. Ganze, 2.26.46. Schooslag dames 1 Jaqueline Buijsse, Stormvogel. 2.41.53; 2 Marjan Leijnse. Storm vogel 2 41.53 3 Sandra Verdoncke ZVS. 2 42 20. 4 Mieke Verdonck. ZVS. 2 55 35; 5 Pe ter Eckhardt. Zeelandla 2 59 00 Vrije slag heren 1 Edwin Causemaecker. Bruinvis 1.58.42. 2 Arco Wagenvoort, Ganze. 2 03 29. 3 Eddie de Smit. ZVS. 2.07 18. 4 Peter Bek, Zeelandia. 2.11.34; 5 Martin Dleleman. Stormvogel 2 14 42 Schoolslag heren 1 i Wim den Engelsman.de Otters. 2 35 52; 2 Ferdie Lambert, de Otters. 2 47 04 3 Stanrue van Gimst. Koewacht 2 50.53: 4 Peter Boekhorst, de Braakman 2.51.41; 5 Benno Pietersz., ZVS. 2 55.54. derlandse teams aan te trekken. Lim burg i bolwerk van het Hollandse top- handbal) komt met Vlug en Lenig, dat afgelopen seizoen op een derde plaats in de Nederlandse eredivisie eindigde, en de kersverse eredivisieploeg Swift Roermond Een primeur voor het Volharding-toer nooi is de deelname van de Nederlandse SCHAKERS STAAN OP VOORSPRONG WILLEMSTAD - Op de eerste dag van de schaakvierdaagse tegen Belgiè heeft het Nederlands spelerskwartet een voorspong met 3-1 genomen. In het Brabantse Willemstad, dat voor de vijfde maal deze confrontatie huis vest. -kwamen Hans Böhm en Peter' Scheeren op bord een en twee tot winst. Frans Kuijpers en Theo van Scheltinga kwamen tot puntendelingen. De gedetailleerde uitslagen van de eerste wedstrijd tussen Nederland en Belgie zijn Harel van Schoor (BelKHans Bohm (Ned) 0- 1, Bernard de Bruljcker (Bel) - Peter Schee- ren (Ned) 0-1, Jozef Boey (Bel) - Frans Kuij pers (Ned) 1/2-1/2, Raymond Moulders (Bel) - Theo van Scheltinga (Ned) 1/2-1/2; stand na de eerste dag Belgiè I-Nederland 3 militaire ploeg aan dit handbalgala. Kapitein Bouwman die in Handbalor gaan van de Nederlandse Handbal- bond, nog verzuchtte dat zijn team zo weinig internationale contacten had. wordt op zijn wenken bediend door de Goese handbalclub Voor Vlug en Lenig betekent de deelname van de militairen wel een aderlating, omdat Wil Jacobs nu de kleuren van Oranje moet verdedi gen, Naast deze zeven gerenommeerde deel nemers is de achtste ploeg die zondag aan de bak komt zeker niet de minst spectaculaire. Met de uitnodiging van de Zeeuwse selectie, onder leiding van coach Cees de Ridder, wordt het toer nooi niet alleen een handbalexhibitie, maar tevens een kans voor de Zeeuwse topspelers om te bewijzen dat het Zeeuwse handbal er niet zo J>croerd voorstaat als vaak wordt beweerd. Door het toernooi in plaats van na de competitie nu vóór de competitie te houden, is de kans groot dat er veel meer strijd te zien zal zijn. Immers, de ploegen staan aan de vooravond van de competitie en de spelers zijn nog niet zeker van een plaatsje in de basis. Hier door kan geen speler en geen ploeg het zich veroorloven om onder de maat te spelen. Van de Poolse ploeg mag zeker ver wacht worden dat deze erg gemotiveerd naar Goes komt. Oosteuropese spor ters kunnen het zich om ideologische redenen niet veroorloven om af te gaan. Voor de Zeeuwse spelers wordt het toer nooi er door dit tijdstip niet gemakkelij ker op. Tegen freewheelende tegenstan- toernooi met het duel tussen Lintfort en het Zeeuwse team. De finales worden voor de derde en vierde plaats om 16.10 uur en voor de eerste en tweede plaats om 17.05 uur verwacht. Het Zeeuws team is samen met Lint fort, Vlug en Lenig en Olse Merksem ingedeeld. De andere poule bestaat uit ders kunnen ze als goed gemotiveerde Pos.0": Swift, Sasja en het Nederlands ploeg met minder kwaliteiten nog wel team. voor een verrassing zorgen Als de Hcl tornooi wordt gespeeld in de tegenstanders ook geconcentreerd aan het karwei gaan beginnen, is het voor de Zeeuwen te hopen dat ze de sterke druk kunnen weerstaan. Zondagmorgen om 9.30 uur start het VLISSINGEN - Spitsspeler Frans Wai sapy van Jong Ambon is gestopt met voetballen. Een knieblessure verstoor de al in het afgelopen seizoen zijn op treden in de Souburgse ploeg. Maar de ze week is na een grondig onderzoek gebleken dat die blessure wellicht niet meer is te genezen. Aanvankelijk werd gedacht aan een be schadigde meniscus. Het onderzoek heeft echter uitgewezen dat de kruis banden zijn uitgerekt. Waisapy (29). vo rig jaar ook aanvalsleider van het Zeeuws elftal, kreeg niet de garantie dat een operatie de knie volledig zou herstellen en heeft daarom besloten om zijn voetbalcarrière op te geven. sporthal De Bevelanden. kam pioenschap wat extra cachet aan de wedstrijden meent De Jager. Of er echter tijdens deze eerste wedstrij den al niet-Zeeuwse coureurs naar Goes komen is nog maar de vraag. De Jager daarover: ..Dat wij deze wedstrij den organiseren, is nog maar sinds kort bekend. Daardoor zal het wellicht nog geen storm lopen met deelnemers ui t de overige provincies". In ieder geval wordt er gestreden voor het clubkampioenschap en ln sommige klassen is de spanning te snijden. Voor al in de klasse 1301 tot 1600cc is nog geen zinnig woord te zeggen over een eventuele overwinnaar. Hoewel Ko Kasse uit Zoutelande met een VW de ranglijst aanvoerdt, is het verschil met zijn belagers minimaal. In één wed strijd kan de kop van het klassement worden overgenomen door Roel Lucht- meljer met een BMW uit Grljpskerke. Nico van Duivenvoorde met een VW uit Middelburg of Plet Verhoeven met een Renault uit Goes. De zware jongens in de 1601 cc en hogere cilinderinhoud moeten eveneens vech ten voor ieder puntje. Wil de Werd uit Bergen op Zoom voert trots de ranglijst aan. maar dat is eerder te wijten aan het feit dat hij nagenoeg iedere wedstrijd meereed, dan aan zijn tegenstanders, die zich pas later in het seizoen op de piste In Goes meldde. Dignis Lense uit n de Kattendijksedijk Vlissingen kan zaterdag met zijn Ko de tweede plaats veilig stellen, ten Jos Alle wijnse uit Arnemuiden in Capri van stadsgenoot en KNAC-ct reur Adri Nijsse een heel sterke indr maakt. Nieuw in deze zware klasse Rudle Fierloos uit Hoedekenskerl die met een Alfa zeer zeker Indruk maken op zijn tegenstanders. In de overige klasse waar de opgevtx de race-auto's aan de start komen lij de strijd gestreden. Oppermachl voert de Lewedorper Piet Hazen m een sterk opgevoerde Sunbeam klassement aan, gevolgd door de ondi meer eveneens zeer sterk rijdende A tobianchi-coureur Wim Anthonissei Kortgene. In de 1001 tot 1300 isARCZB-voorlichter Adri de Jagen eaa' 's Gravenpolder leider van het klas ment voor het clubkampioenschap, Naast deze klasse van opgevoerde to's rijden er ook nog zo'n 25 coureo in standaardwagens. Deze klasse isb doeld om nieuwkomers niet al mete in de snelle klasse te laten starten. V gens Adri de Jager leren de rijders vi in die klassen en worden een aam risico's door onervarenheid uitgesi ten. De wedstrijden in Goes beginnen 13.30 uur. I AN (de Voc Zee mo pur Tijd» met/ atlet dig hetg 14-8 zes f Het Zeei sprii byd ken Stui kei ij Zie Bij Spo dier kon grid neu: geb! Pfei bijn kelc De ZIERIKZEE - Zaterdag en zondag wordt in de sporthal 'Onderdak' in Zie rikzee het badmintonseizoen geopend. Het betekent in vele gevallen een spor tieve herontmoeting van vele Zeeu wen, die alweer hunkeren naar het re gelmatig contact met het racket. Daar naast zijn er ook vele niet-Zeeuwen die met name in de A2-klasse. de sterkste groep, proberen om één van de fraaie prijzen te winnen. Het 'Onderdaktoernooi' is daarente gen, het moet gezegd worden, in vele gevallen ook de eerste teleurstelling in het ontluikende badmintonseizoen, „Dat kan niet anders. We kunnen op onze zes banen maar maximaal 220 par tijen kwijt. We gaan zelfs al tot 235. En we krijgen inschrijvingen voor 440 par tijen. Dat is vaak ellendig", aldus Frans Vuyk. wedstrijdleider tijdens het toer nooi van de BC Zierikzee. „Anderhalve week nadat de papieren de deur uit gaan. zitten wij altijd al vol", maakt Vuyk duidelijk. Samen met Riet Hanse, Ben Schimmelpennink. Ad Horst, Ma- VLISSINGEN - Tot de allersnelsten op de motor kan zonder meer de uit Aalsmeer afkomstige Henk Vink wor den gerekend. Twee weken geleden zette hij tijdens sprintwedstrijden op de kwartmijl (402 meter) in Drachten een tijd van 7.8 seconden neer en hij was daarmee de eerste in Europa die in de buurt van de zeven seconden ein digde. Een tijd van wereldniveau. Voor de sprintrecordwedstrijden op die afstand, zondag op de Europaweg in Vlissingen-Oost, belooft dat heel wat. Vink heeft zijn supersonische machine, die een Amerikaan verleden jaar voor hem bouwde en waarmee hij sinds enige maanden iedere tegen stander kleineert, voor de recordwed strijden in Vlissingen - overigens de enige die in Nederland worden verre den - in optimale conditie gebracht. Het record dat Ton Pels uit Mijdrecht, verleden jaar in het Slocgebied op 9.720 bracht, staat daardoor te wanke len. Pels is in de klasse waar Vink toren hoog favoriet staat tot en met 3000 cc i trouwens de enige tegenstander van de Kawasaki-piloot Grote afwezige m deze klasse is Rob Janssen uit Assen. Een stuntrijder van de bovenste plank, die een van de weinige Neder landers is. die van de burn-out (opwar men van de banden voor de race» een wervelende show weet te maken Na dat de achterband voldoende is opge warmd. zig-zagt de coureur uit Assen met een indrukwekkende snelheid een eind de baan op. De toeschouwers ach ter hem kunnen daarna vanwege de enorme rookontwikkeling uitsluitend nog raden wat Janssen verder uit voert. Rob Janssen start wel ln de Pro-Stock klasse, waarin hij overigens favoriet is. Het record in de pro-stock, waarin mo toren rijden die lijken (en niet meer- dan dat) op eenvoudige standaardmo toren, staat op naam van Jean Freese uit Amsterdam Dat record werd reeds in 1976 gevestigd en aanvankelijk leek het erop dat niemand in staat was daar enige verandering ln te brengen. Tot dat J anssen met zijn prachtige Nimag- Suzuki enige weken geleden in Assen op een zeer indrukwekkende wijze 9.55 liet aantekenen. Janssen verklaarde onlangs tijdens de wedstrijden op de achtste mijl op het semi-permanente racecircuit van het racing team Zeeland, dat hij alles op alles wil zetten om de tijd van Freese te verbeteren Ook stelde hij toen. dat het op de uitstekende baan van de msv De Uitlaat (de Eruopaweg) zeker moet lukken coureur Cees van Dongen op Honda verbeterd te worden. Van Dongen h«K»ft na ruim één jaar zijn helse mon ster eindelijk in bedwang. Vooral bij de start ontgilpte zijn motor, die een supersonische startsnelheid heeft, hem nogal eens. Thans beheerst hij de starttechniek zodanig, dat het verbe teren van het record mogelijk wordt geacht. In de overige klassen is het niet zeker of er records sneuvelen. Henk Kemp uit Hoofddorp met een Triumph heeft echter in de klasse tot en met 750 cc de meeste kans om het record uit 1975 In bedwang In de klasse tot en met 1500 cc staat eveneens een record te wankelen. Het uit 1978 daterende 8.779 van Henk Vink is rijp om door de jonge fabrieks- van Peter Zuiver (10.401 te verbeteren. In de klasse tot en met 50 cc heeft Ru- die ter Heerdt uit Dldam de meeste kansen om onder de magische 15-se- condengrens te komen. De tijd van 15.31 dateert uit 1976. Naast de recordjagers rijden ook nog sprinters van iets minder allure in ge wone sprintwedstrijden. Het zijn ech ter coureurs die alleszins de moeite waard zijn, want de eisen om aan deze enige Nederlandse recordwedstrijden mogen deelnemen zijn zeer hoog. Men moet minstens binnen de tien procent van het bestaande record kunnen rij den om ingeschreven te worden. Verle den Jaar mochten de coureurs diezelf de dag nog een poging doen om binnen die limiet te komen, maar vanwege de tijd heeft de organisatie gemeend dit te veranderen en tijden in voorgaande wedstnjden als maatstaf geschouwd. De eerste serie recordpogingen, waar binnen het uur 35 coureurs de baan in twee richtingen moeten afleggen, be gint om 10.00 uur en eindigt tegen 12.00 uur. Daarna volgt tot 15.00 uur de sprintwedstrijd, waaraan zo'n 30 sprinters deelnemen. Tot 16.00 uur is er pauze om de ploegenwerkers van Hoechst de gelegenheid te geven aan het werk te gaan. Na de pauze rijden tol ongeveer 18.00 uur de grote azen weer voor een tweede serie recordpo gingen. rion de Leeuw en Adrie de Vos Vuyk tijdens het toernooi voor een goe einde van de vele voorbereidingen ve gende aanloopperiode naar het toe nooi. In de A2 groep zijn Frans Swinki en Martin van Otterdijk (vorig jaar en twee in Zierikzee) uit Helmond wt van de partij. Danny Mol en Coen Va] kenier moeten proberen om in dit weid overeind te blijven. Paul Witte Igo Jongen zijn andere tegenstrevers; de strijd voor finaleplaatsen. Bij de d mes zijn Nel Ririhena en Brigitte vani Water weer één en twee geplaatst. Ofi Notermans uit Heerlen en Slagen Helmond kunnen bedwingen, is n< een open vraag. Bij het herendubbel komen weer de n men van Valckenier en Mol voor. Vor jaar werden de tweede. In de finale we den ze geklopt door Swinkels/Van 0 terdijk. die nu ook weer van de part zijn. Jan Vrijdag en Dirk Nuis (vor jaar winnaar in de B-groep in Zierikze vormen samen een goed mgespeé koppeldat wellicht roet in het eten vi de anderen kan gooien. In het damesdubbel zijn er maar inschrijvingen. Nel Ririhena en Bngi'. van de Water (vorig jaar winnaars) kr gen te maken met Marga Slange Duud Schreiber. De winnaars van de partij komen tegen de winnaar Saaieman/J van de Rotten tegen Be nadette Wltte/Marga Notermans en dl is dan tevens de beslissende finale. In het gemengd dubbel is er deze kef niet geplaatst. Witte/Swinkels (voti jaar overwinnaar) zullen ongetwijfel alles in het werk stellen om hun van vorig jaar te prolongeren. Brigitti van Water'Danny Mol en Nel Ririhen Coen Valckenier moeten proberen oi dit te verhinderen en de eer in Zeelan te houden. In de B-groep zijn er verheugend (d kwalificatie van Frans Vuyk) veel Zeet wen die hebben ingeschreven. Enkel namen Gerard Tichelman, Jean Pleit van de Bekke, Tanja Tienpond, Pe& Vltalis (het complete Marathon I), Mie key Titaley, Ab Davidse. Tobl Lara mers. Ger de Rijer ivoor de Zlerikzees eeri, Cisak van de Linde. Catharin Christiaansen, Marijke van Dnel t Anita Lammers Vriendschappelijke voetbalwedstrijden ZOUTELANDE - De voetbalclub O Meeuwen speelt zaterdagmiddag aan staande (aanvang 17.00 uur) op eigrt veld een vriendschappelijke wedstrijd tegen de derde klasser Voorne. AGENDA VOOR HET WEEKEND r 0 a IA 1 0 N lal EREDIVISIE Willem Il-Sparta. Feyenoord-Utrecht, Twente-G A Eagles. MW-Roda JC, AJax-Wageningen. NEC-NAC. PEC Zwolle-PSV. AZ'67-Excelsior. Den Haag-Gronlngen. (Alle wedstrijden op za terdag. EERSTE DIVISIE Veendam-WV. Heerenveen-Volendam. Helmond Sp.-Graaf- schap. Eindhoven-Haarlem. Den Bosch-Amsterdam, Telstar- Heracles, Vltesse-DS'79, Amersfoort-Cambuur, Vlaardlngen- Fortuna S. ZONDAGBEKER (afdeling) MIDDELBURG - Het bekerprogramma van het zondagafde- llngsvoetbal is als volgt Clinge 3-SDO 2, Hontenlsse 5-Temeu- zen 6. HVV 6-Terhole 2, Hontenlsse 4-Graauw 2, HW 5-Steen 3, SDO 3-Hulsterloo 2. Sluiskil 5-Corn Boys 3, Philippine 3-Temeu- zen 5, Com Boys 4-Koewacht 2. Sluiskil 4-Aardenburg 3, Koe wacht 3-Groede 1, Biervliet 3-Hoofdplaat 2, Breskens 4-Schoon- dijke 2, Domburg 3-Middelburg 5, Jong Ambon 5-Walcheren 4. Liberty 2-Domburg 2, Middelburg 6-Vlissingen 5, RCS 7-Llberty 1. RCS 8-Jong Ambon 3. Vlissingen 7-RCS 4, Volharding 3-Wal- cheren 3. Volharding 4-Z1 Sport 4. Vlissingen 8-Mlddelburg 4. Lewed. Boys 3-RCS 5. Goes 4-Kwadendamme 2. Hansw Boys 4-Robur 3. Helnkenszand 3-Cortgene 2. Kwadendamme 3-Heln- kenszand 2, Corgene 3-Renesse 2, Dreischor 3-Zlerlkzee 3 (27/8). ZATERDAGVOETBAL(knvb) MIDDELBURG - De tweede ronde van de KNVB-beker ls op woensdag 3 september gepland, maar de verenigingen Wol faartsdljk en Alliance spelen al aanstaande zaterdag De wed strijd Wolfaartsdijk-Alllance begint op 30 augustus om 16 .15 uur ZATERDAG BEKER(afdeling) MIDDELBURG - Het bekerprogramma van de Zeeuwse zater dagcompetitie luidt als volgt eerste ronde: ZSC- 3-Bruse Boys 3, WIK 4-Bruse Boys 5, Bruse Boys 4-Brouwershaven 2. Brouwers haven 3-Dulveland 3. Duiveland 2-Mevo 3. Wlssenkerke 3-Kloe- tlnge 6. SVD 2-Wolfaartsdijk 3. Kloetlnge 5-Wemeldlnge 6. Ka- pelle 6-Krabbendljke 4. Krabbendijke 3-Apollo 4, Yerseke 8- Krulningen 4, Wolfaartsdljk 2-Hoedekenskerke 2. Krulningen 3-'s-H Arendskerke 4. Wemeldinge 5-Heinkenszand 4, Waarde 2-8SV 3, Kapelle 5-Waarde 3. Apollo 5-Bevelanders 3. Heinkens- zand 6-Nieuwdorp 5, Nieuwdorp 4-Borssele 3. Borssele 2-SVD 3. Hoedekenskerke 3-'s-H Arendskerke 3. Helnkenszand 5-Mlddel- burg 2. Total 1-Rltthem 2. Wolfaartsdljk 4-Ritthem 1. Domburg 1-Nleuwland 4. Dauwendaele 4-Amemulden 5, Meeuwen 5-GPC 4. Oostkapeüe 3-VCK 4 (28'8t. Serooskerke 6-Dauwendaele 3. Middelburg 2-Serooskerke 7. VCK 5-Meeuwen 6. Bevelanders 2-Serooskerke 5. O PC 5-Veere 4. Cadzand 2-GPC 6. Oostburg 1-AZ V 4, Hoek 4-Zaamslag 4. AZW 5-Tern Boys 7, Tem Boys 6-Zaamslag 5, Tem. Boys 8-Spul 3. Spul 2-Koewacht 1. Racing White 2-Hoek 3 Damesbeken Hoofdplaat-Meeuwen. Temeuzen- Hoek. Patrljzen-Krulnlngen. Tholense Boys-SVD. Krabbendij- ke-Nleuwdorp, Yerseke-Zeelandia, Wemeldinge-Sluls. JUNIORENVOETBAL MIDDELBURG - De Zeeuwse A-Junioren werken een beker- voorronde af aanstaande zaterdag Middelburg A3-Veere Al. Hoek A1 -Tern Boys A1Nieuwland Al - Arnemuiden A1Walche ren Al-Middelburg Al (3/9), Jong Ambon Al-Vlissingen Al. Mid delburg A2-Meeuwen Al. Oostkapelle Al-Zeelandla Al. Vlissin gen A2-Patrijzen AlZld Sport A1 Lewed Boys A1Serooskerke Al-Wlssenkerke Al, O.P.C Al-Breskens Al. WIK Al-Zlertkzee Al, DFS Al-Apollo Al. SKNWK Al-Helnkenszand Al, Mevo Al-Goes Al, Kloetlnge A2-Waarde Al, Krabbendijke Al-Kloe- tlnge Al. Wolfaartsdljk Al-Yerseke Al, Kapelle Al-Robur Al. Axel Al-Sluis Al. Clinge Al-Temeuzen Al. Zaamslag Al-Ter- neuzen A2. Oostburg Al-AZW Al, Vogelwaarde Al-Corn Boj» Al. SDO Al-Steen Al. Biervliet Al-HW Al. Aardenburg Al VCK Al. Hoofdplaat Al-RCS Al. HVV A2-Hontenisse Al KORFBAL Het veldkorfbalprogramma In de afdeling voor zaterdag Afde ling Zuid-West Sen, 1-A. Blauw-Wit 1-Luctor 1 aanvang 15» uur. Tjoba 3-A1I Ready 1 aanvang 16 00 uur, Swlft 2-Olympial aanvang 13 00 uur Sen. 2 A: Stormvogels 2-Animo 3. BKC-Vo!' harding. Sen 3A: TJoba 4-Seolto 2, Animo 4-TOGO 2. Sen IA TOGO 4-Atlas 2 (27/8). Luctor 3-Zaamslag 2 (27/8), Zuidwesten 3-Stormvogels 3, Seolto 3-Swift 3. Sen 4B: ONDO 3-TOG0 3, Olympla 2-Swift 4, AU Ready 2-TJoba 5 Jun IA-ONDO 1-Luct« 1. Jun. 2A. Swlft 2-Blauw Wit. Jun. 3A" Animo 2-Stormvogels! Asp. IA Seolto l-T)oba 1, Animo 1-TOGO 1 RUGBY Als voorbereiding op competitie speelt Oemoemenoe I zondaf op het sportpark Voorborch aan de Breeweg te Middelburgen wedstrijd tegen Olsterwijk Oysters I. Aanvang 14,30 uur. Op dezelfde plaats spelen om 13.00 uur de reserveteams van Oemoe menoe en Olsterwijk Oysters tegen elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 14