dreischor BERTUS BLEYI: SVOWK ROUTINE EN SFEER duiveland beresterk uffft ifT a oer mvFHirr oiLli/r 1 IVLAÖÖIl VJJliN Uilu willemse: dit jaar hoofdrol voor mevo SchouweitfiDuiveland Extra 0 DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1980 KANS OP PROMOTIE He, let algelopen seizoen ging de promotie van de tweede naar de eerste klas net voorbij aan de neu zen van de Duivelandspclers. Piet Roks en de zijnen werden door een handig over-cn-wecr-spelletje van Kruiningen en Heinkenszand zo danig op afstand gemanoevreerd, dat beide voornoemde ploegen el kaar simpel konden laten promo veren. Misschien was de Duive- landse ploeg op dat moment nog niet helemaal rijp voor promotie, maar wie de formatie heeft zien spelen in de oefenperiode moet met een gerust hart kunnen vast stellen, dat het er het komende sei zoen levensgroot in gaat zitten, dat de ploeg geen tweede kans aan zijn neus laat voobijgaan. Een belangrijke aanwinst kreeg Duiveland in de persoon van eigen Marco van de Have. Van de Have keerde na een vluchtig Zierikzee- avontuur terug op het 'eigen nest' Al -in de oefenperiode werd meer dan duidelijk, wat een waardevolle aanwinst de 19-jarige speler kan zijn. Aanvallend draait hij voortref felijk zijn partijtje mee en bediend hij zijn medeaanvallers van paskla re scoringskansen. Lukt diteventu eel niet. dan is hij er altijd nog zelf om het karwei af te werken. Zonder enige twijfel zal het Oosterlandse (en andere» publiek in de komende competitie met volle teugen kun nen genieten van het spel van Van de Have en zijn ploeggenoten. Marco van de Have Doelman Maarten van de Weele (links) wordt onder handen genomen door trainer Bram Coomans. oor ZSC-trainer Bram Coo mans staat het als een paal bo ven water, dat zijn formatie het komend seizoen beter zal doorkomen, dan de vorige competitie, die behoorlijk de mist inging dooreen vloedgolf aan blessures. Hierdoor gin gen nogal wat puntjes aan de Scharendijkse neuzen voorbij en eindigde de ploeg in de on derste helft van de ranglijst. „Het was het vorig jaar iedere week weer een hele klus om een representatieve formatie op de been te brengen", ver telt Coomans. „Militaire dienst en studie hielpen bij dit probleem zonodig nog een fiks handje mee". Voor het nieuwe seizoen ligt het alle maal een stuk anders, tenminste als het blessurespoók niet opnieuw gaat ronddolen. Tegenover het wegvallen van de geroutineerde spelers Cor Dor reman (15 jaar laatste man bij ZSC) en Ben Louwerse zijn er een zestal eigen kweek A-junioren overgekomen, waar van er een aantal zullen worden inge past. „Dit zal niet meteen gebeuren, maar geleidelijk zullen ze toch een vas te plaats gaan innemen in de ploeg", stelt Bram Coomans vast. Overigens is ook het verder meespelen van de ZSC- trainer zelf een dubieuze zaak gewor den. Coomans zal binnen afzienbare tijd voor de tweede keer aan een me niscus geopereerd moeten worden. Vier jaar geleden gebeurde dit voor de eerste keer. ZSC heeft zich in de loop van de jaren een naam opgebouwd op het gebied van verdedigen. Herhaaldelijk stond ZSC te boek als de minst gepasseerde verdediging van Zeeland. „Toch sta ik erop vast te stellen, dat we niet bij uit stek een verdedigend concept spelen", benadrukt Coomans. „We gaan nooit bij voorbaat het veld in om bewust de nul vast te houden, maar moeten ons vaak neerleggen bij het speltype van de tegenstander. Als je weinig aan de bal komt ben je verplicht om te verde digen". Een belangrijk facet in verde digend opzicht is zonder enige twijfel doelman Maarten van de Weele. een doelman waarvan Coomans zegt, dat hij altijd vreselijk onderschat is gewor den. „Van de Weele was oorspronkelijk een redelijk goed veldspeler". vertelt Coo mans. „totdat ik hem een jaar of zes geleden gevraagd heb of hij er niet voor voelde om te gaan keepen, omdat we toen meteen kolossaal keeperspro bleem zaten. Hij heeft zich er toen van af het eerste moment volledig voor in gezet. niettegenstaande het feit. dat hij eigenlijk veel liever als veldspeler actief bleef. Ik kan nu niet anders zeg gen als dat hij in mijn ogen een van de beste afdelingskeepers is. Zijn formi dabele instelling speelt daarbij een grote rol. Je hoort hem nooit, maar hij is altijd bewust met zijn sport bezig. - Nooit zal hij een training of wedstrijd overslaan". gevaarlijke spits Tegenover de man tussen de palen staat als regelrecht contrast de cen trale spitsspeler Olivier Verwest. Verwest schitterde het afgelopen sei zoen ongewild regelmatig door afwe zigheid en ook dit speelde een belang rijke rol in het minder presteren van de pioeg uit Scharendijke. „Verwest is een supergevaarlijke spits en is ie dere wedstrijd wel goed voor een of meer doelpuntjes. In het komend sei zoen zal hij nagenoeg doorlopend van de partij kunnen zijn, hetgeen ons toch wel een gevaarlijk te bespelen ploeg zal kunnen maken voor alle te genstanders", glundert Coomans. Jaak Dorremans gaat in het nieuwe seizoen broer Cor opvolgen als laatste man, waardoor de verdediging zeker niet aan kracht zal hebben ingeboet. Door de ruime 18 man sterke selectie kan Coomans beter dan voorheen be schikken over een uitgebalanceerd team. „Jongens, die het eerst niet zo serieus namen, komen nu al vroeg en veel trainen, omdat ze weten dat hun plaatsje eventueel in gevaar zou kun nen zfjn. Er is nu sprake van eerlijke concurrentie. We beschikken over een aantal gelijkwaardige wisselspelers. Er zit een massa kwaliteit en goede wil in", meent de ZSC-trainer. die zich niet wenst uit te laten over zijn verwachtin gen voor het met rasse schreden nade rende seizoen. Bram Coomans kan hierin beschik ken over de volgende 18 spelers: doel man Maarten van de Weele en de veld- spelers Gerard Boogert, Bram Coo mans, Jaak Dorremans, Paul de Graaf, Rinus Smits, Dick Verssen- daal, Gert-Jan Kunst, Maarten van de Weele, Aart Verwest, Jaap Verwest, Olivier Verwest, René Flohil, Kees Louwerse, Ko Louwerse, Harry Lin- ders, Kees de Jonge, Kees Snoeck, en Bart van de Stege. Ui. gesprek met Dreischor-se- cretaris en eerste elftalspeler Adrie Geelhoed komt duidelijk naar voren, dat de gezelligheid bij voetbalvereni ging Dreischor een niet te verwaarlo zen rol speelt. Toch heeft men zich bij de zondag tweede klasser ook wel de gelijk een sportief doel voor ogen ge zet. „We mikken op een plaats bij de eerste drie", stelt Adrie Geelhoed. „We hebben een oude. maar daardoor zeer geroutineerde ploeg, die dit jaar wordt aangevuld met twee jonge aan winsten, die naar Dreischor zijn over gekomen". Geelhoed doelt hiermee op Jacco de Jong. die de Zierikzeekleuren verwis selde voor die van de afdelingsploeg, waarvan Kees Kommer de training op zich gaat nemen. Ook Marcel IJsen- brants kwam over. in dit geval van Brouwershaven. Met zijn 16 jaar wordt hij de jongste speler in de selectie van voormalig eerste teamspeler Kees Kommer. Vanwege een blessure moest Kommer het actieve voetbal in de loop van het vorig seizoen voor gezien hou den en ging hij zich toeleggen op het trainen. In deze functie hoopt Drei schor nog veel jaren gebruik te kunnen maken van de diensten van de plaat selijke trainer. Verdwenen uit de Dreischor-selectie zijn inmiddels Kees van de Vreugde, die sukkelt met een meniscus-blessure en John van de Linde, die na een jaar Dreischor weer terugkeerde naar Zie- rikzee. Eerder viel Kees Kommer al af. Opvallend figuur in de Dreischor-for- matie is Jan van de Bos. die zijn twin tigste seizoen ingaat en inmiddels 37 jaar 'jong' is. Ook frappant is het nog .aldoor spelen in het eerste team van Dreischor van Rens Conpeer. Conpeer woont al geruime tijd in Vlissingen, maar blijft de Schouwen-Duivelandse formatie toch ondanks de reisproble- men trouw. „De gezelligheid is bij Dreischor zo optimaal, dat ik niet het risico zou willen lopen, om die kwijt te raken, door naar een andere vereni ging over te stappen", legt Conpeer simpel uit. Dreischor staat al heel wat jaren be kend als leverancier van talentrijke voetballers. Alleen al de laatste drie jaar gingen vier huidige eerste elftal spelers van Zierikzee weg uit Drei schor, om het bij de KNVB-ploeg te gaan maken. Rob Wijnstekers. Wim en Johan Overweel en Bart Helbers zou den Dreischor vandaag de dag naar een aanzienlijk hoger niveau kunnen tillen, maar zij zochten hun heil bij de Zierikzeese formatie. Kees Kommer kan in zijn eerste sei zoen als trainer bij Dreischor beschik ken over de volgende veertien spe lers: Johan Doeleman als doelman en aanvoerder en de veldspelers Kees Westdorp. Huib Kuytcn, Rens Con peer, Wim van de Linde, Jacob Fon- teyne, Henk Verwest, Jan van de Bos, Adrie Geelhoed, Piet Hoenderop, Jo han van de Linde, Riny Snijders. Jac co de Jong en Marcel IJsenbrands. Bertus Bleyi - onlangs nog in het nieuws als een van de spelers van de Nederlandse Onderwater- hockevploeg, die in Canada wereldkampioen werd - wordt de nieuwe oefenmeester van zondag tweede klasser SVOWK. „Het bestuur van de Ouwerkerkse vereniging moest na het vertrek van trainer De Vlieger uitzien naar een nieuwe man, maar was aan een aantal restricties gebonden, omdat de middelen niet aanwezig waren om aan een nieuwe volleerde trainer te geraken. Omdat ik het vorig jaar gedurende een periode het tweede team met redelijk succes op me heb genomen, zijn ze toen bij aan komen kloppen", vertelt Bertus Bleyi. Bleyi kan bogen op een behoorlijke voetbaltechnische achtergrond, om dat hij heel wat jaartjes deel uitmaak te van de Rotterdamse topamateur- ploeg Coal. Bovendien weet de exRot- terdammerihlj woont sinds een aantal jaren op Schouwen-Dui veland wel het een en ander van conditioneel aanpak ken door zijn uitgebreide trainingen voor het onderwaterhockey „Tech nisch en conditioneel kan ik de jon gens van SVOWK wel het een en ander bijbrengen, want ze hebben op dat ge bied nog nooit zo erg veel meege maakt". denkt Bleyi. SVOWK zal het komende seizoen in moeten gaan met het gemis van vijf vaste spelers, die om allerhande rede nen de pijp aan Maarten gaven. Drie spelers hielden het vanwege hun leef tijd voor gezien, een verhuisde er naar Zwijndrecht en Iman Westdorp gaf er de voorkeur aan om verder zyn heil te gaan zoeken in de scheidsrechterij. „Voor hen in de plaats heb ik Kees den Boer en Jacky Bezemer uit onze eigen Ajunioren bij de selectie gekregen en kwamen er bovendien twee spelers van buiten af over naar SVOWK", ver telt Bertus Bleyi. „Vanuit Amsterdam Bertus Bleyier zit een berg perspectief in SVOWK... is Niek Hesp in Ouwerkerk komen wo nen Hij speelde voorheen bij Rood Wit A een knappe partij. Van Zierikzee kwam jeugdspeler Johnny de Jonge over naar SVOWK, waardoor de groep weer kompleet is". Bertus Bleyi traint momenteel twee keer per week met zijn mannen ter voorbereiding op wat er in het nieuwe seizoen zoal komen gaat. „Er zit een berg perspectief in deze ploeg en we hopen ons dan ook te verbeteren in vergelijking met vorig seizoen. De spe lers staan tot nu toe erg positief tegen over Mijn manier van training en laten we hopen dat dat zo blijft. Resultaat is wel een belangrijk punt, maar primair is toch ook voor mij dat we een gezel lige ploeg hebben, dan komen de resul taten er ook wel. want daarvoor is het spelersarsenaal goed genoeg", consta teert Bertus Bleyi. SVOWK zAl het het komende seizoen nog Moeten stellen met de noodacco- modatie. waarop momenteel nog ge speeld wordt, waardoor het voorals nog een kwestie van behelpen is. Het seizoen erna kan men dan beschikken over een fonkelnieuw veld met kleed kamers en bijbehorende faciliteiten. Bertus Bleyi kan in zijn eerste jaar als trainer van de Ouwerkerkse formatie beschikken over de volgende 16 spe lers: Hans van de Maas en Dirk Lee ring als keepers en de veldspelers Eu gene Totte, Harm de Vrieze, André Boogert. Bas Neele, Niek Hesp, Piet Vreeke, Hans Hillebrand, Kees den Boer, William Remeeus, Johnny de Jonge, Chris van de Bosch, Urbaan Manni, Daaf van de Werf en Jack Beze mer. Ko Willemse gaat bij MevoxijnL de seizoen in als trainer. De Zierika se oefenmeester is ervan overtou dat de zaterdag-eerste klasser heli komende seizoen helemaal gaal» ken. „Het vorig jaar is het verdtd gend allemaal niet zo best verlop. vooral in de slotfase niet", herinne Willemse zich maar al te goed, „nu, dat lag hem in grote mate aan dëone varenheid van de nog jonge ploer we een seizoen verder zijn moeit voorbij zijn en geloof ik. dat wta bruikmakend van de ervaring eni wetenschap van het vorig seizoeott voorname rol gaan spelen en mi schien zelfs een greep naar de toppoj tie kunnen ondernemen". Willemse beschikt momenteel gelijkwaardige spelers, die moeten staan voor het succes, dai°t oefenmeester zich voor ogen heelt steld. Er is in vergelijking methetafc lopen seizoen niet een speler vertrot ken, integendeel er kwamen er twee bij. Mart Koopman verhip van SintMaartensdijk naar Zienkj en daardoor van Smerdiek naar Men Koopman is een gevaarlijke spitss» Ier met een typisch gevoel voor sq ringssituaties. Behalve Koopmi sloot ook Rudy Verkruisen zich aani de Zierikzeese eerste klasser Verbt sen kwam voorheen uit voor Biervür maar verhuisde vanwege zijn wj naar Zierikzee. Hij is als leraar verb® den aan de Zierikzeese LTS. In de ploeg gaat Verkruisen een denveldpositie bekleden. „Ik ben ij zonder blij met de twee aanwinslc' stelt Ko Willemse. „In de oefenné strijden heeft het tweetal al ra schoots bewezen over onomstotety kwaliteiten te beschikken. Voorj rest beschikten we al over een knapp groep spelers. Het moet mogelijk^ om de positie die ik me voor mezelf^ ingedacht te verwezenlijken. Ma laat ik wel duidelijk vooropstellen,^ het niet zo is, dat ik een diep teleiag. steld man ben, als het in de loop vani competitie een te hoog gegrepen 4 aal zal blijken te zijn", laat hij er brwö lachend op volgen, want zo realistaj wil Ko Willemse ook wel weer bh;vr. Behalve de drie keepers Jan vui Linde. Jan Leen van Liere en Hel Nieuwdorp heeft Willemsp de ie schikking over Artie de Jonge, Ja van Bemden, Aad Rotte, Rudy V» kruisen, Peter van de Linde, la Dorst, Hans Teutel, Tonny Scbulis, Mart Koopman, Kees Jan de Onde, Martin Timmerman, Piet Verschut en debeide Zeeuws clftalspelersRii de Looze en Martin Quist. Het laai» tweetal speelde in de vertegenwoor digende wedstrijden bijzonder god, hetgeen zeker een stimulans zai lip om ook in het eigen team voorltifft- lijk voor de dag te komen. Martin Quist, een van de pionnenmit verwezelijking van de plannen vanie Mevo-trainer. Trainer Ko Willemse

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 36