Explosieve situatie binnen wielerclub Zeeuws-Vlaanderen Weer meer deelnemers aan het ECl-schaaktoernooi Bram van Dijk zeei moeizaam langs Paul de Bruyckere i amro bank amsterdam sail'80 PZC/sport AMATEURDUO NEGEERT SPONSOR-REGELS Van de Velde wint in Linne Domburg speelt tegen oud-Ajax Badgastentennis Oostburg Nieuwe locatie jeugdschakers DONDERDAG 31 JUL! 1980 12 TERNEUZEN - Er ligt een bom onder de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen. De tijdklok is ingesteld en wanneer het bestuur van die club geen kans ziet het projectiel tijdig te de monteren is er op korte termijn een enorme ontploffing te ver wachten. De oorzaak daarvan wordt gevormd door twee ama teurrenners, Hans Moens en Ab de Fey ter, die zich niet wensen te houden aan de verplichtingen die clubsponsorring met zich mee brengt en met hun gedrag de geldelijke ondersteuning voor der tig anderen op de tocht zetten. De wielervereniging zelf wacht af en schuift de problemen voor zich uit met de mededeling dat men „volgend jaar de zaak nader zal bekijken". Een nieuw probleem dus voor de wieler vereniging van voorzitter Wim Hen driks. De club werd toch al geteisterd door allerlei affaires. Ten eerste is er de schorsing van junior Arnold Claeys uit IJzendijke, die tegen de KNWU-regle- menten in, te veel wedstrijden reed. Verder is er de geringe belangstelling bij de amateurs om in eigen streek ac tief te zijn en wordt het ledental ernstig aangetast door de zuigkracht van clubs buiten de provincie (Zuidwesthoek in Bergen op Zoom en Roosendaal), die dankzij een uitstekende sponsor ama teurrenners en liefhebbers uit het Zeeuws-Vlaamse land konden inlijven. Die „uittocht" leek te worden gestopt toen de wv Zeeuws-Vlaanderen de boer opging om sponsors te zoeken en „een hele goeie" (zoals men het in die klin gen omschrijft) vond. Maar rond die clubsponsorring zijn inmiddels ook flin ke moeilijkheden ontstaan. Niet met Jan van Strien, de weldoener uit Ter- neuzen, maar met twee coureurs. Om dat de sponsor de goedkeuring heeft van de KNWU is op alle clubshirts van Zeeuws-Vlaanderen de naam van dat bedrijf gedrukt. Als tegenprestatie ont vangen coureurs bijstand in de vorm van onder meer materiaal en in de wie lersport is het dan niet meer dan nor maal dat een coureur er alles aan doet de naam van de sponsor zo goed moge lijk naar buiten uit te dragen. Niet al leen in de vorm van overwinningen, maar vooral in de representatieve sfeer. Moens en De Feyter echter hadden hun clubkleding echter nog maar net in huis, toen ze zich al haastig hulden in een andere trui en in de thuishaven Terneuzen zelfs het lef hadden om in een „vreemd" trainingspak te ver schijnen. Ook in Belgische wedstrij den reed men in een ander shirt met reclame van een Terneuzense make laar, met wie zij een persoonlijke over eenkomst hebben. De KNWU-regle- menten verbiedt dal omdat er sprake is van „contractbreuk". Het punt is echter dat er met de sponsor van de wielervereniging geen contract is, zo dat de bond niet, maar alleen de club kan optreden. Lazio ziet af van Van de Kerkhof ROME (REUTER/ANP) - Lazio Roma ziet af van een transfer van René van de Kerkhof van PSV naar de Romeinse tweede divisie club. Dinsdagavond maakte de clubleiding bekend dat ze geen heil ziet in de overgang van de 28-jarige vleugelspeler. Lazio dat door de tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond in verband met het omkoopschandaal werd terug- gezetnaarde tweede divisie, mag in zijn team geen buitenlanders opstellen. Na ampele pogingen van de Kerkhof onder te brengen bij een eerste divisieclub - pogingen die op niets uitliepen - heeft de clubleiding van Lazio dinsdagavond de knoop doorgehakt. Inmiddels is Re né van de Kerkhof in Eindhoven terug gekeerd. waar hij maandag j.l. een ge sprek had met de nieuwe manager van PSV Kees Ploegsma. Van de Kerkhol staat bij PSV onder contract. Omdat de Eindhovense eredivisieclub nog steeds geen transfersom voor zijn internatio nal heeft ontvangen. Van Lazio zal deze zeker niet meer binnen komen. LINNE (ANP) - Johan van Velde is woensdagavond winnaar geworden van de 'Nacht van Linne'. Hij had een voorsprong van 32 seconden op Theo Smit die als tweede finishte. De uitslag: 1 Johan van de Velde, 96 km In 1.52.20; 3 Theo Smit op 32 seconden; 3 Ad van Peer, z.t., 4 Jo Maas, z.t.; 5 Bert Oosterbosch, op50sec.,6HansLangerlJs,z.t ;7Gerrie Kne- temann. op 1.13; 8 Cees Priem, z.t.; 9 Willy Tackaert (Bel), z.t.; 10 Roelof Groen. z.t. DOMBURG - De voetbalvereni ging Domburg speelt woensdag avond 6 augustus een wedstrijd te gen oud-Ajax. Die ontmoeting is al bijna weer traditie geworden, want voor de derde maal in succes sie staan de twee formaties tegen over elkaar. Bij oud-Ajax komen onder anderen Sjaak Swart, Theo van Duy venbode en Bennie Muller binnen de lijnen. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportpark Oosterloo te Domburg en begint om 19.00 uur. Districtssportcommisslelid Wim Evert- se. „Het is een ongehoorde schande. Ik snap die gasten niet. Voor een paar stomme centen zetten ze een voortgang van de sponsorring op losse schroeven. Die sponsor is toch zeker ook niet gek". Voorzitter Wim Hendriks zegt op dit moment nog geen actie te ondernemen. „Bij de aanvang van het nieuwe wieler- seizoen denk je er helemaal met aan dat zulke dingen kunnen gebeuren. Dan ben je alleen maar blij datje een goede sponsor hebt gevonden. Misschien dat we in de toekomst moeten gaan werken met persoonlijke contracten, waarbij iedere coureur voor zich zijn handteke ning zet. Alleen dan kun je tegen derge lijke praktijken iets doen". Het zou niet de eerste keer zijn in de geschiedenis van de wielervereniging dat een sponsor zich om een dergelijke reden terugtrekt. Charles de Smit, vor rig jaar sponsor, vertelt; „Wat nu ge beurt, is mij vorig seizoen overkomen. Toen kwam mijn reclame vanonder een trainingsjack met daarop een heel an dere naam. Mijn besluit om niet door te gaan met sponsorren is voor een be langrijk deel daaruit voortgekomen. Daar betaal ik per slot van rekening niet voor. Het bestuur van de wielerver eniging was wel degelijk van die prak tijken op de hoogte en had dus best stappen kunnen ondernemen om in het vervolg zulke zaken te voorkomen". Kwaad bloed Het heeft er echter alle schijn van dat het bestuur van de wielervereniging (ADVERTENTIE) het optreden van de twee amateurren ners niet al te hoog opvat. Het is opval lend dat zei allebei steeds bij uitzen dingen naar grote wedstrijden betrok ken zijn, hetgeen bij andere amateurs en ook bij enkele bestuursleden kwaad bloed heeft gezet. De twee amateurs tillen, zo dat al niet duidelijk was uit hun gedragingen, helemaal niet zwaar aan het verwisselen van de shirts. Hans Moens: „Ik ontken niet dat ik het doe. Maar ik zal het ook niet laten. Zelfs wanneer het niet anders zou kun nen en ons verboden zou worden in de trui van onze keuze te rijden, zou ik nog gewoon in een witte trui kunnen gaan fietsen". OOSTBURG - Bijna zag het er in het badgastentennistoernooi te Oostburg naai uit dat de als tweede in het heren enkel-C geplaatste Bram van Dijk uit Terneu zen zijn plaatsing niet zou afmaken. Zijn tegenstander Paul de Bruyckere liet eet staaltje puur aanvallend tennis zien, waarmee Bram van Dijk het erg moeilijk had. De Bruyckere speelde een wedstrijd van klasse door steeds op te lopen alle hoge ballen af te smashen. Echter de taaie verdediging van Bram van Dijk hield stand, zelfs toen z'n tegenstander na na 4-0 achter in de tweede set terut. kwam tot 4-4. De einduitslag tenslotte luidde: 6-4, 7-5 in het voordeel van Bram van Dijk die hiermee de kwartfinale bereikte. Ook de andere geplaatste spelers in de heren enkel-C kwamen tot in de kwart finales. Allereerst Patrick Marteijn uit IJzendijke die Koen Dobbelaar in een snelle partij versloeg met 6-4, 6-3 en de als eerste geplaatste Mark Sloot, die door een 6-1,6-4 overwinning zijn plaats veilig stelde. Richard Bral bereikte eveneens de kwartfinale na met 6-3,3-6, 7-5 met moeite van Teun van Heelsber- gen gewonnen te hebben. Claudio To- masetti wordt de tegenstander van Bram van Dijk. Thomasetti won van Eric van Valen met een duidelijke 6- 6-3. Sterk en verrassend was het optredet van Petra Hamberg in de dames enkel C. Zij versloeg de als tweede geplaatst* Helma Tabak door harde en goed u_ plaatste ballen met 6-1, 6-2. Zij werd hierdoor kwartfinaliste. Thea Bonde wel bereikte tegen de verwachting in de kwartfinale. Ze stuurde I. Leytens mei een overtuigende 6-2, 6-1 van de baan. Wilma Kupfer kende meer problemen om in de kwartfinale te komen. Na een lange en moeizame partij won zij via een time-break in de derde set met 6-7, 6-2, 7-6 van S. Biondina. A. van Ackei toonde zich een zware tegenstandster voor Elisabeth Schmit, maar de Duitse speelster had iets meer klasse in huis. Ze won in drie sets met 4-6, 6-2, 6-3. Lol verdient ook Karin van Maarleveld die Karin de Bruin, die erg weinig heeft kunnen trainen dit jaar, versloeg met 6-1. 6-4. Hoog tempo familiêzak paprika of potato SAS VAN GENT - Over ongeveer tien dagen start het zevende interna tionale ECI-jeugdschaaktoernooi. Een jaarlijks terugkerende sportmanifes tatie, beurtelings georganiseerd door de vereniging 'Het Witte Paard' uit de Nederlandse grensgemeente en de sciiaakclub 'Meetjesland' uit Eeklo. Om wat meer 'armslag' te hebben wordt het toernooi deze keer gehouden in 'De Roselaer' en niet in 'De Vlaande ren' sporthal waar onvoldoende ruim te vrijgemaakt kon worden. De ope ning van het toernooi is op 14 augustus, op 23 augustus zullen de winnaars wor den gehuldigd. Schaak-insiders weten dat dit ECI- jeugdtoernooi vaak bol staat van het aanwezige schaaktalent. Een laatste station is voor de doorbraak naar de internationale seniorentop. Walter Car- don, voorzitter van 'Het Witte Paard' en een van de organisatoren van dit evene ment, wijst in dat verband naar de win naars van voorgaande toernooien die - naast andere hooggeklasseerden - in middels naar genoemde top doorgesto ten zijn. „Als je de winnaars van de voorgaande toernooien eens op een rij tje zet en je komt namen tegen als Da vid Goodman, de Engelse laureaat van het openingstoernooi in 1974, of John van der Wiel, die ifi 1975 won, dan geloof ik dat we mogen stellen dat we een hoog gekwalificeerde schaakweek organise ren. Bekijk je verdere deelnemerslijsten uit andere jaren en je ziet dan namen als die van de Zweed Harry Schüssler, Han Jansen, Erik Pedersen uit Denemarken en de winnaar van de seniorengroep 1978, de Ier Anthony McCarthy, dan heb je meteen een hele reeks namen van ■- winnaars in internationale toernooi- Wat de organisatie betreft ls de zaak vrij ver geregeld. Al meteen na het af sluiten van het toernooi van vorig jaar in Eeklo zijn de voorbereidingen ge start voor de zevende uitvoering. Die aanloopperiode begint met de analyse van wat vooraf is gegaan. De twee orga niserende schaakverenigingen komen bij elkaar om de positieve en negatieve ervaringen op een rijtje te zetten en te bekijken welke veranderingen aan de hand van die nastudie moeten plaats hebben. Die nabeschouwing heeft voor dit jaar weer een belangrijk gevolg. Vo rig jaar1 werd namelijk het besluit geno men geen B-groep van jeugdschakers meer in te stellen, waardoor de strijd in één groep van tweeentwintig plaats vond. Die betreffende B-groep is nu weer wel in het programma opgeno men. Het betekent dat er een tiental schakers extra achter de borden kan schuiven. Diezelfde B-groep staat open voor spelers uit eigen omgeving die niet uitgenodigd worden, aangevuld met niet-oflïcieel geïnviteerde buitenlan ders. Duidelijk is overigens wel dat voor deze groep een paar sterke kandidaten voor de eindzege aanwezig zijn. „We nodigen elk jaar zo'n vijfentwintig landen uit om een deelnemer naar de A-groep af te vaardigen," zegt Walter Cardon. „Die landen sturen een delega tie van één deelnemer en één begelei der. Die worden dan ondergebracht bij gastgezinnen in Sas van Gent en omge ving. Nederlanders en Belgen zijn in de hoofdgroep met drie schakers vertegen woordigd, Dat komt omdat bij de opzet van het toernooi is overeengekomen, dat, naast de officiële Nederlandse en Belgische afvaardiging van beide schaakverenigingen twee jeugdspelers in de hoofdgroep mogen meedoen. Voor 'Het Witte Paard' zijn dat, evenals vorig jaar, Helmut Cardon en Marnix van dei- Zalm. Geen slechte keus gezien de re sultaten in Eeklo '79 toen Cardon hoog in het klassement (op de vierde plaats, red.) eindigde en Van der Zalm, als in valler voor de eerder ingeschreven Har- rie Provoost, een verdienstelijke zeven tiende plaats veroverde. Meisjes Een positieve ontwikkeling binnen het toernooigebeuren is zeker de instelling van een meisjesgroep geweest. Cardon hierover: „In 1977 vonden we het als organisatie nodig de bestaande inde ling uit te breiden met een meisjes- groep. We vonden het nuttig dat er zo'n afdeling kwam, te meer omdat we bin nen onze vereniging heel wat schaken de meisjes hadden. Naast de wekelijk se clubavonden hadden die vrijwel geen mogelijkheid om zich met ande ren te meten. We wilden ze een derge lijk toernooi niet onthouden en hebben toen een aantal landen gepolst of er belangstelling voor een dergelijk ini tiatief bestond. Die was er inderdaad, een sterke Duitse winnares Claudia Itjenshorst brak in feite de verdere deelname open. Zodanig dat deze klas se zich inmiddels heeft ontwikkeld tot een evenwaardige afdeling binnen het toernooi. Vorig jaar hadden we dan ook twaalf deelneemsters met de ver rassende winnares Carey Groves uit Engeland." De open seniorenklasse maakt het toer nooi vol. Deze klasse staat open voor schakers die te oud zijn voor het eigen lijke jeugdtoemooi zelf, maar die nog wel in een aparte klasse uit willen ko men. Het betekent dat in de deelne merslijsten namen teruggevonden wor den van McCarthy, Pedersen, Ilic en streekfavorieten Jim van de Vreede en Kees Nieuwelink. Deze klasse boven achttien jaar heeft nog de aspiratie zich te willen toetsen met de sterkeren uit Europa. Dat het inderdaad een erg sterk veld is dat naar Sas van Gent komt, onderschrijft ook prof. dr. Max Euwe, erevoorzitter van de wereld schaakbond FIDE. Hij verklaart in het voorwoord van het toernooiboek: „Dank zij alle hulp zijn de organisato ren erin geslaagd een ongekend niveau te bereiken. Op jeugdschaakgebied dient men slechts het Europees en we reldkampioenschap te laten voorgaan. Het verheugt mij ook dat het open toer nooi voor senioren werd uitgebreid. Dit kan het jeugdtoemooi alleen maai- ten goede komen." „Het is een ideaal toernooi om erva ring op te doen," zegt organisator Car don. „De sterkste spelers van Europa komen naar Sas van Gent toe. Mis schien dat we in de naaste toekomst ook nog eens niet-Europeanen uitnodi gen. Hoe we dat moeten organiseren is voor ons echter nog een groot vraagte ken. Dit jaar hebben we in totaal ruim honderdvccrtig deelnemers. Het toernooi zal - traditiegetrouw - worden geopend door wethouder Col- sen van Sas van Gent. Vanaf 14 augus tus is Sas van Gent weer schaakstad van Nederland. Dat zal dan zo'n tien dagen duren. In de heren enkel-B bleek Thierry Ja- quemotte op een regelrechte zege af te stevenen tegen Frank van Opstal. Ja- quemotte speelde een zeer hoog tempo en won de eerste set met 6-0. De tweede en derde set waren voor Van Opstal die echter niet kon overtuigen. Uitslag 0-C, 6-3, 7-6. Peter Snijder maakte zijn plaatsing waar door in de heren enkel- B te zegevieren over Richard Bral met 6-1,-6-4. In de dames enkel-D is inmiddels de eerste halve finaliste bekend. Yvet van Maele bereikte deze halve finale door met 6-3,6-7, 6-4 te winnen van Monique van Opstal. In de heren enkel-D werd de als derde geplaatste Egbert Versprille uit Sluis in drie sets verslagen door Boudewijn van Altena. Hij bereikte hiermee de kwartfinale. Andere kwart finalisten zijn T. Melissen, T. Lampaert (als eerste geplaatst), Harry van Que- kelberghe, Olivier Schwarz en L. Ram- selaar. TERNEUZEN - Traditiege trouw is augustus weer de maand waarin het oefenvoet bal centraal staat. Voor de Zeeuws-Vlaamse KNVB-elftal- len zijn de volgende oefenpro gramma's samengesteld: Aardenburg: 2 augustus Hoek-Aarden- burg, 9 augustus Aardenburg-Hoek, 17 augustus deelname aan toernooi VV Heinkenszand, 24 augustus Moc-Aar- denburg, 26 augustus Aardenburg-Een- dracht Aalter (B), 28 augustus Zaam- slag-Aardenburg, 31 augustus Sluiskil- Aardenburg. Axel 12 augustus Hontenisse-Axel, 16 augustus Axel-Ria W, 19 augustus Axel-Hoek, 23 augustus Zaamslag- Axel, 28 augustus Axel-AZW, 30 au gustus Axel-Vogelwaarde, 3 september Axel-Breskens. AZW: 9 augustus AZVV-Steen, 14 au gustus AZVV-Clinge, 16 augustus IJ- zendijke-AZW, 20 augustus Sluiskil- AZW, 23 augustus AZVV-Biervliet, 28 augustus Axel-AZW, 30 augustus AZW-Middelburg. Biervliet: 7 augustus Biervliet-Wol- faartsdijk, 10 augustus Roux (B(-Bier vliet, 13 augustus Terneuzen-Biervliet, 17 augustus deelname aan toernooi RSV, 21 augustus Hoek-Biervliet, 23 augustus AZVV-Biervliet, 31 augustus Biervliet-Oostburg. Breskens: 3 augustus Breskens-Sluis- kil, 6 augustus Philippine-Breskens, 9 augustus Breskens-Wemeldinge, 13 au gustus SDO-Breskens, 17 augustus deelname aan toernooi W Hoofdplaat, 19 augustus Breskens-Steen. 24 augus tus Breskens-Jong Ambon, 27 augustus Middelburg-Breskens, 31 augustus Breskens-Schoondijke. 3 september Axel-Breskens. Clinge: 3 augustus Terneuzen-Clinge, 10 augustus deelname toernooi W Schoondijke, 14 augustus AZW-Clin- ge, 16 augustus Clinge-EMM (Wagenin- gen). 20 augustus Clinge-FC Zelzate. 23 augustus Chnge-Sluis. 27 augustus FC Zelzate-Clmge, 31 augustus Graauw- Clinge. Hoek: 2 augustus Hoek-Aardenburg. 6 augustus Sluiskil-Hoek, 9 augustus Aardenburg-Hoek, 13 augustus RCS- Hoek, 16 augustus Terneuzen-Hoek, 19 augustus Axel-Hoek, 21 augustus Hoek-Biervliet, 26 augustus Hoek-Ne- vele (B), 28 augustus Halsteren-Hoek. 30 augustus Hoek-SDO. Hontenisse: 9 augustus Zaamslag-Hon- tenisse; 12 augustus Hontenlsse-Axel 16 augustus Hontenisse-Sluis, 20 au gustus Terneuzense Boys-Hontenisse, 23 augustus Honteniss-Hoek, 28 augus tus Hontenisse-Graauw, 30 augustus Sluis-Hontenisse, 4 september Honte- nisse-Zaamslag. HVV '24: 3 augustus SDO-HW '24, 8 augustus Yerseke-H W '24,13 augustus Rood Wit-HVV '24, 16 augustus HW '24-Rillandla, 20 augustus Com Boys- HW '24, 24 augustus HW '24-Oost- burg, 30 augustus Krabbendijke-HW '24. Koewacht: 3 augustus Koewacht-Hul- sterloo, 7 augustus FC 't Straatje (B)- Koewacht, 10 augustus Graauw-Koe- wacht, 12 augustus Koewacht-Terneu- zense Boys, 17 augustus deelname aan toernooi ODIO (Ossendrecht), 21 au gustus Koewacht-Philippine, 24 augus tus Schoondijke-Koewacht, 2 septem ber Koewacht-Zaamslag. Ria W: 2 augustus Wolfaartsdijk-Ria, 9 augustus Ria-Sluis, 12 augustus Ria- Krabbendijke, 16 augustus Axel-Ria. 20 augustus Vliddlngen-Ria, 24 augus tus Ria-Vosmeer, 27 augustus Dosko- Ria, 31 augustus Ria-De Schutters. Sluis: 9 augustus Ria-Sluis, 12 augus tus Sluis-Corn Boys, 16 augustus Hon tenisse-Sluis, 19 augustus Sluis-Oost- burg, 23 augustus Clinge-Sluis, 26 au gustus Schoondijke-Sluis, 30 augustus Sluis-Hontenisse, 2 september Hoofd plaat-Sluis. Sluiskil: 27 Juli FC Eeklo-Sluiskil. 3 au gustus Breskens-Sluiskil. 6 augustus Sluiskil-Hoek. 8 augustus Terneuzense Boys-Sluiskil. 10 augustus Tcrr.euzen- Sluiskll, 12 augustus Slulskil-Wemel- dinge, 17 augustus Sluiskil-Schoondij- ke, 20 augustus Sluiskil-AZW. 23 au gustus deelname aan toernooi Wemel- dinge, 27 augustus Sluiskil-Kapelle, 31 augustus Sluiskil-Aardenburg. Steen: 9 augustus Steen-AZVV, 12 au gustus Steen-Vogelwaarde. 19 augus tus Breskens-Steen, 21 augustus Steen- beveren, 26 augustus Vlissingen-Steen, 30 augustus Yerseke-Steen. Terneuzen: 3 augustus Terneuzen-Clin ge, 6 augustus Vogelwaarde-Terneu- zen, 10 augustus Terneuzen-Sluiskil, 13 augustus Terneuzen-Biervliet. 16 au gustus Terneuzen-Hoek, 20 augustus Terneuzen-Zaamslag. 27 augustus Ter- neuzer.Temeuzense Boys. 31 augustus Goes-Terneuzen. Terneuzense Boys: 2 augustus Terneu zense Boys-FC Zelzate, 8 augustus Ter neuzense Boys-Sluiskil, 9 augustus Hoofdplaat-Terneuzense Boys. 12 au gustus Koewacht-Terneuzense Boys, 16 augustus Zeeland Sport-Terneuzen- se Boys, 19 augustus augustus Terneu zense Boys-Hontenisse, 23 augustus FC Zelzate-Terneuzense Boys. 27 augustus Terneuzen-Temeuzense Boys. Vogelwaarde: 2 augustus Vogelwaar- de-Zaamslag, 6 augustus Vogelwaarde- Terneuzen, 10 augustus Vogelwaarde- Jong Ambon. 12 augustus Steen-Vogel- waarde, 15 augustus Vogelwaarde- AZW. 17 augustus Vogelwaarde-NAC, 19 augustus Terneuzense Boys-Vogel waarde, 24 augustus Vogelwaarde-Ij- zendijke, 30 augustus Axel-Vogelwaar de. Zaamslag: 2 agustus Vogelwaarde- Zaamslag, 7 augustus Zaamslag-We- meldinge, 9 augustus Zaamslag-Honte- nisse, 13 augustus Zaamslag-Cercle Brugge, 16 augustus Zaamslag-Wol- faartsdijk, 20 augustus Terneuzen- Zaamslag, 23 augustus Zaamslag-Axel, 28 augustus Zaamslag-Aardenburg, 30 augustus Hoofdplaat-Zaamslag. 2 sep tember Koewacht-Zaamslag, 4 septem ber Hontenisse-Zaamslag. SAS VAN GENT - Vormden in het verleden cultureel centrum 'De Speije' een sporthal de Vlaanderen het decor waartegen de schaak- strijd zich afspeelde, dit jaar zal het ECI-jeugdschaaktoernooi on derdak vinden in het gebouw van de stichting sociaal cultureel werk 'De Roselaer'. Gezien het grote aantal deelne mers bleek dat de beschikbare za len van de sporthal 'De Vlaande ren' een te geringe capaciteit had den om alle schaker ste kunnen bergen. En zo was het ook met cul tureel centrum 'De Speije'. Eerst is er door de organisatie toen gezocht naar een mogelijkheid om de aan de Speije grenzende bibliotheek mede als wedstrijdtoneel te gebrui ken, maar ook dat stuitte op prakti sche bezwaren: de bibliotheek kon niet voor tien dagen gesloten wor den. In het verleden is er wel al eens in de bibliotheek geschaakt, toen bleek echter het komen en gaan van bezoekende lezers een te sto rende factor in het toernooigebeu ren, zodat besloten werd naar een andere ruimte uit te zien. Die is nu gevonden in zaal 'De Roselaer'. Hoewel dit gebouw ook een te klei ne oppervlakte heeft hebben de or ganisatoren toch een oplossing ge vonden door het aangrenzende clublokaal in de voormalige jon gensschool en andere lokalen van genoemde school in te richten als toernooizalen. De organisatie verwacht dat alle deelnemers nu de nodige ruimte hebben om In een rustige omgeving hun partijen te kunnen spelen. 6-12 augustus Een grootscheeps nautisch evene ment. Een imposant festijn van trotse vier-en driemasters. Vhn barken en fraaie jachten. Met spiegelgevecht, wedstrijden, exposities en vermaak. 't Programmaboekje Sail '80 is nu te koop voor f 5,- bij alle Amro banken. Een zowel handzame als leerzame wegwijzer Met achtergrondinformatie en reisverslagen Met alle gegevens over dit geweldige 7-daagse gebeuren. En met een interessant praktisch voordeel. Want in dit boekje is ook de NS-reducttebon opgenomen- 50% korting op'n enkele reis. *40% korting op 'n retour

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 12