Kortere wachttijden ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom Muzikant Kik benoemd tot ereburger Bruinisse Toestemming voor uitbreiding van ziekenhuis Lievensberg Bruse Jeugd Rode Kruis bracht f1000,- bijeen voor Brazilië m PRIJS-SLAG VIJFTIG JMR HEEFTM'N TROUWE SPIJKER HET DAN EINDELIJK OPGEGEVEN. MORGEN MAAR 'NS IN DE KRANT KIJKEN. Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Goes Beestenmarkt 3 wegens vakantie gesloten. Kassière zo maar 'n baan? Kom nou! Bij de Prijs-slag in Goes is dat wel anders! ZATERDAG 12 JULI 1980 EXTRA ARTS AFDELING SPOEDGEVALLEN BERGEN OP ZOOM - Spoedgevallen kunnen bij het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom voortaan sneller worden behandeld. Extreem lange wachttijden, zoals die in het verleden nogal eens voorkwamen, hoopt men nu te voorkomen door de recente aanstelling van een arts, die speciaal met dergelijke gevallen is belast. Zo'n vijfhonderd spoedgevallen komen er gemiddeld per dag in het ziekenhuis Lievensberg 'binnen'. Gebruikelijk was in het verleden dat één van de 26 specialisten van de polikliniek bij deze vorm van hulpverlening insprong. Met het aanstellen van een extra mankracht kunnen nu ook in de poliklinische afdeling patiënten sneller worden behan deld. De gemeentebesturen van Bergen op Zoom en Tholen hadden het bestuur van het Lievensberg-ziekenhuis op de lange wachttijden gewezen. Met het aanstellen van een arts voor de spoed gevallen is. naar de merang van me disch directeur van Lievensberg. J Krijger, tegemoetgekomen aan de wen sen van beide gemeentebesturen. Hij vraagt zich echter wel af of een dergelij ke hulpverlening aan een ziekenhuis Biljartwedstrijd te 's Heer-Arendskerke 's HEER-ARENDSKERKE - Een groep bekjaarden van de soos te Kloetinge en een groep bejaarden van de Stichting Poelwijk te 's Heer-Arendskerke speel den in de Stichting Poelwijk een biljart wedstrijd. De bejaarden uit Kloetinge wonnen de wedstrijd met 230 punten tegen 171 punten van de bejaarden uit 's Heer-Arendskerke. Tentoonstelling over Gravensteen als gevangenis ZIERIKZEE - De Junior Kamer Schouwen-Duiveland gaat in het kader van het lopende installatie project de aandacht vestigen op het Zierikzeese Gravensteen. Van 28 juli lot 16 augustus wordt daar toe in de oude stadsgevangenis aan de Mol een Gravensteen-ten toonstelling gehouden. Mr A. P. Besier, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg, verricht de opening zaterdag 26 juli om 16.00 uur. De tentoonstelling gaat over de ge schiedenis van het Gravensteen en de functie van het gebouw als ge vangenis. Zo zullen martelwerktui gen worden vertoond, zoals het Zie- rikzeese beulszwaard, een brandij zer, een pijnbank uit Brouwersha ven en de zogenaamde stenen der wet, die gestrafte vrouwen eertijds door de stad moesten ronddragen. Verder kan tijdens de tentoonstel ling een gijzelkamer met inscrip ties van daar gevangen gehouden Duinkerker kapers worden bezich tigd. verbonden moet zijn. „Wellicht moet een voorkeur gegeven worden aan het uitbreiden van de bestaande EHBO- posten in de stad zelf', aldus de heer Krijger. De medisch directeur wil een duidelijk onderscheid aanbrengen tussen de spoedafdeling en de polikliniek. „Je kunt niet spreken van te lange wachttij den. Eigenlijk hebben deze alleen maar gegolden voor de spoedafdeling Daar kon het inderdaad voorkomen dat pa tiënten vele uren moesten wachten. Voor de polikliniek zijn lange wachttij den echter eerder uitzondering dan re gelmaat", stelt de heer Krijger. Toch zal ook de polikliniek van Lie vensberg aan een nader onderzoek wor den onderworpen, baarbij geldt, vol gens Krijger, wel dat ieder ziekenhuis in Nederland nog op zoek is naar het juiste systeem van behandeling. „Het zou geen probleem zijn wanneer je over vol doende specialisten zou kunnen be schikken. Gezien de huidige bezuini gingen is dat natuurlijk niet haalbaar", meent de medisch directeur. Het Berg se ziekenhuisbestuur zoekt de oplossin gen meer in een reorganisatie van de bestaande pollklinische-afdeling. De heer Krijger schrijft de soms toch wel uitzonderlijk lange wachttijden bij de polikliniek ook toe aan de patiënten zelf. Daarbij vindt hij dat patiënten uit bijvoorbeeld Tholen zélf moeten wijzen op de verschillende busverbindingen, zodat daar bij het maken van een af spraak rekening mee gehouden kan worden. Orthopedie In de polikliniek blijken zich vooral problemen wat betreft de wachttijden voor te doen bij de afdeling orthope die. Dit is een gevolg van ruimtegebrek op deze afdeling en de vaak uitgebrei dere behandeling die de patiënten hier moeten ondergaan. Bovendien zijn er maar twee orthopedisten aan het zie kenhuis verbonden. De plannen om ook aan deze ongenoegens van de pa tiënten een einde te maken gaan in de richting van een betere regeling van de spreekuren en een uitbreiding van de poliklinische ruimte. Daarnaast zullen wachtende patiënten beter geïnfor meerd worden over de duur die ze nog in het ziekenhuis moeten doorbrengen om hun beurt af te wachten. De klachten over de té lange wachttij den bereikten het bestuur via de ge noemde gemeentebesturen en brieven stuur van Bergen op Zoom gericht. van patiënten. Het Bergse ziekenhuis beschikt overeen commissie patiënten zorg. die dergelijke klachten verder on derzoekt. Medisch directeur Krijger vindt echter dat nog té weinig reacties van patiënten die commissie bereiken. Aanleiding om eén en ander nog eens goed op een rijtje te zetten. De commis sie patiëntenzorg bestaat momenteel uit twee bestuursleden en twee direc teuren De Algemene Vereniging ter Bevordering van Patiëntenbelangen (AVP) heeft overigens geen vertegen woordiger in deze commissie. Krijger vertelt dat de respons van patiënten zo rond de acht procent ligt. „Wil je werkelijk iets met aan- of opmer kingen van patiënten doen dan moet toch zeker zo n veertig procent wat van zich laten horen", betoogt de heer Krij ger. Het ziekenhuisbestuur moet nog beslis sen of de afdeling spoedgevallen wel bij het ziekenhuis ondergebracht moet blijven. „Een principiële kwestie", zo omschrijft de directeur-geneesheer dit aspect Bovendien vindt hij dat ook de huisartsen hierin een taak vervullen. „Inwoners van Tholen zullen zich bij voorbeeld eerder tot hun huisarts wen den dan Bergse bewoners. In feite dient het ziekenhuis alleen voor de zoge naamde tweede- en derde-lijns geval len. waarvoor specialistenhulp noodza kelijk is", zegt Krijger. Extra beman ning van de bestaande EHBO-posten in Bergen op Zoom vond het gemeentebe stuur destijds niet gewenst, gezien de financiële consequenties. Toch heeft het bestuur van Lievensberg weer een dergelijk verzoek aan het dagelijks be- M. Wijgergans benoemd tot nieuwe directeur Joseph-mavo in Hulst HULST - Met ingang van 1 augustus ij M. H. M. Wijgergangs benoemd tot di- recteur van de Sint-Joseph-mavo is Hulst. Hij volgt de heer P. de Schrijver op die met pensioen gaat. De heer Hij. gergangs is momenteel als leraar Ouiu aan dezelfde school verbonden. De nieuwe directeur was zeven jaar werkzaam op de Slnt-Paulus-school voor ulo in Vlissingen. Hij maakte daar de overgang van ulo naar mavo mee. In 1970 kwam hij als leraar Duits naar de toenmalige Sint-Joseph-mavo voor meisjes. In de afgelopen tien jaar kreeg de school een 'gemengd' karakter. Er zijn nu ongeveer honderd jongens op de school die in totaal 300 leerlingen lelt Burgemeester T. C. Hekman vanBruinisse speldde de heer T. Kik de versierselen op die behoren bij zijn benoeming tot ere-burger van Bruinisse. AL 60 JAAR LID 'NU MET HOPE' DIT JAAR AL AFDELING KAAKCHIRURGIE BERGEN OP ZOOM - Het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom mag van het college van ziekenhuisvoorzie ningen gaan uitbreiden. Dit college heeft hieromtrent een gunstig advies uitgebracht aan staatssecretaris mer E. Veder-Smit van volksgezondheid. Dat betekent dat het ziekenhuis een goede kans maakt om de tweede fase van het structuurplan te laten uitvoe ren. Medisch directeur van Lievens berg, de heer J. Krijger, vermoedt ech ter dat hiermee dit jaar nog niet begon nen kan worden. De bedoelde uitbrei ding behelst onder meer een verdere uitbouw van de polikliniek en een ver nieuwbouw van de kinderafdeling. De eerste fase van het structuurplan is overigens bijna gereed. Dit betekent dat onder meer dit jaar het Bergse zie kenhuis wordt uitgebreid met een afde ling kaak-chirurgle. Voorlopig wil het bestuur in september beginnen met de ze poliklinische afdeling. Eén dag in de week zal dan deze polikliniek vanuit de afdeling mondheelkunde van het Slnt- Ignatius Ziekenhuis uit Breda bemand zijn. „Daarmee gaat een wens in vervulling van veel tandartsen uit deze regio en natuurlijk van een groot aantal kies pijnlijders". vertelt de heer Krijger De eerste fase behalst voorts een nieu we verdieping voor de revalidatie en een meuwe apotheek en laboratorium Mocht in een later stadium blijken dat OVERHANDIGD AAN GREET LODDER BESTEMD VOOR GEHANDICAPTE KINDEREN BRUINISSE - lleleen Kik en Dick van Wolferen van het Bruse jeugd Rode Kruis, hebben vrijdag een bedrag van 1000 gulden overgedragen aan Greet Lodder. Het bedrag is de opbrengst van een actie, die 26 mei gehouden werd door de kinderen van Bruinisse. Het doel van de actie was zoveel moge lijk geld bij elkaar te brengen voor Greet Lodder, die in het armste gedeel te van Brazilië de zorg heeft over onge veer 20 gehandicapte kinderen. De 1000 gulden in dollarcoupures wer den overhandigd ten huize van de heer en mevrouw Van de Bos in Bruinisse. Het idee voor deze actie werd geboren uit de correspondentie die de familie Ban den Bos onderhield met Greet na dat zy twee jaar geleden naar Brazilië vertrok. Daarvoor werkte Greet Lodder bij het Zechospitium 'Zonneveld' in Oostkapelle. Karin, de dochter van de familie Van den Bos. kreeg daar regel matig les van Greet. Haar vader, die erg actief is in de afdeling Bruinisse van het Rode Kruis, vond dat hij de noodkreten uit Brazilië niet zomaar in de kast kon stoppen. Het jeugd Rode Kruis was het daarmee eens en onder leiding van mevrouw I. van Wolferen sloeg men de handen in een. Een ballonnenwedstrijd, huis-aan- huis paling-raden, een vossenjacht en nog wat andere activiteiten, bleken goed voor zo'n 1000 gulden. Mevrouw Van Wolferen legde uit waar om dit juist zo'n uitstekende actie voor kinderen is geweest: „Het gaat om ge handicapte kinderen. De omstandighe den waarin zij leven hebben we gepro beerd duidelijk te maken. Dat is niet zo gemakkelijk, maar wel belangrijk. De kinderen gaan beseffen in wat voor overvloed ze zelf baden en dat het toch echt nodig ls eens wat voor een ander te doen", aldus mevrouw Van Wolferen. Burgemeester T. C. Hekman van Brui nisse, tevens voorzitter van het Bruse Rode Kruis, vond de actie een lovens waardig Initiatief van de kinderen. „Enerzijds vind ik het een groot bedrag om op die manier bij elkaar te halen. Anderzijds stijgt mij het schaamrood naar de kaken, want ook al zijn de men sen nooit tevreden, ze hebben toch nog genoeg om wat te kunnen missen voor de noodlijdende medemens", aldus de burgemeester. Volgens Greet Lodder zal het geld wpI goed terecht komen. Ze houdt het zelf onder haar beheer en zal het in Brazilië besteden aan leermiddelen voor de ge handicapte kinderen, die ze iedere week bezoekt Er is nog geen ruimte om een kliniek of een school te stichten. „We zijn daar wel mee bezig, maar een aanvraag moet in Brazilië over zoveel schijven voordatje iets definitiefs weet. zodat dat voorlopig nog toekomstmu ziek blijft. Met dit geld hebben we al weer heel wat meer ruimte om op een primitieve manier mensen te helpen", vertelde Greet. Begin augustus stapt ze weer op het vliegtuig naar Brazilië. Met het geld en het medeleven van de jeugd van Bruinisse. de kaak-chirurgie in een grote behoefte voorziet dan wil het ziekenhuisbestuur trachten uitbreiding hiervan te geven. De tweede fase van de renovatie van het Lievensberg ziekenhuis omvat een grondige verbetering van de verpleeg- afdeling en een nieuwe kinderafdeling. Daarnaast moeten bij de uitvoering van deze fase ook de psychiatrische af deling en de intensieve verpleging een verbetering ondergaan. Uit de wensen van de patiënten is gebleken dat het recreatie-verblijf en de sanitaire voor zieningen aan een opknapbeurt toe zijn. Medisch directeur Krijger ver meldt dat deze wensen in het structuur plan zijn verwerkt De heer Krijger betoogt dat gezien de bouwstop voor ziekenhuizen in de ze ventiger jaren nu veel aanvragen voor uitbreiding en nieuwbouw het ministe rie voor volksgezonheid bereiken. Die bouwstop was dus geen verstandige zet, omdat het er nu op lijkt dat alles tegelijk wordt ingediend. Gelukkig ver eisen verbeteringen niet zoveel geld (enkele tientallen miljoenen guldens) als bijvoorbeeld complete nieuwbouw", stelt de medisch directeur. Het ziekenhuisbestuur heeft wat be treft de verbetering en uitbreiding nog een derde fase in de kast liggen. Komt ook dit plan voor uitvoering in aanmer king. dan zal de polikliniek nog verder uitgebreid worden. Het laatste deel van het structuurplan vermeldt voorts een vernieuwing van het operatiecomplex. BURGEMEESTER: VOORBEELD VOOR VEEL JONGEREN BRUINISSE - Tweede cornettist en be stuurslid T. Kik van de muziekvereni ging 'Nu met Hope' is in verband met zijn 60-jarig jubileum als muzikant be noemd tot ere-burger van de gemeente Bruinisse. Burgemeester T. C. Hekman reikte de bij het ereburgerschap vart het vissersdorp behorende versierse len en een oorkonde aan de 73-jarige, maar nog altijd actieve muzikant, vrij dagavond uit tijdens een feestelijke bijeenkomst van de gemeenteraad, muziekvereniging en drumband in het dorpshuis Namens de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Muziekver enigingen (KNF) bood voorzitter C. J. Schout van de afdeling Zeeland de heer Kik, tevens in verband met zijn 50-jarig bestuurslidmaatschap een oorkonde aan. „Ik ben blij dit te kun nen doen, want hij heeft alle andere denkbare KNF-onderscheidingen al eerder gekregen", aldus de heer Schout. Burgemeester Hekman wees er in een toespraak op, dat de jubilerende muzi kant van 'Nu met Hope' in 1966 reeds koninklijk werd onderscheiden met een zilveren ere-medaille. „Kik is daarna echter rustig verder gegaan om zich voor de muziek in te zetten. Hij viert nu zijn 60-jarig jubileum en dat begint bij na op het breken van records te lijken", aldus de burgemeester, die er verder aan herinnerde, dat de bejaarde muzi kant ook nog altijd haantje de voorste is bij de maandelijkse inzamelingen van oud papier ten behoeve van de kas van 'Nu met Hope'. Hij noemde in zijn toespraak tot de ju bilaris en zijn vrouw het ononderbro ken lidmaatschap van 'Nu met Hope' gedurende 60 jaar, en een 50-jarlge inzet als bestuurder van de vereniging een uniek feit. „De gemeenschapszin van Kik mag er zijn. hij kan veel jongeren als voorbeeld worden gesteld. Uiteinde lijk staat of valt het verenigingsleven met de inzet en het gevoel voor gemeen schapszin van de leden. De jubilaris kan wat dit betreft voor veel gemeente- naren model staan", aldus burgemees ter Hekman. Alarmkreet Hij onderschreef in dit verband, even- Heleen Kik en Dick van Wolferen uit Bruinisse overhandigden Greet Lodder Irechtsi namens hel Jeugd-Rode Kruis een bedrag van 1000,- voor gehandicapte kinderen in Brazilië. Westsingel 18-20 4461 DL Goes tel. 01100-16808 Rijopleiding sinds 1947 Phihp Morns Holland BV vraagt voor direkte indiensttreding De Groepsleider heeft de supervisie over het wel en wee van enige Operators, hun machines en produkhe De funktie is dus een kombinatie van leiding geven en techniek In de orgarusabe staat hij direkt onder de Afdelingschef Voor het werk is een opleiding op MTS WTB-nivo of ervanng als automonteur gewenst Bi] Philip Morns wordt gewerkt in tweeploegendienst de ene week van 06 00 tot 14 30 uur, de andere van 14 30 tot 23.00 uur Wie belangstelling heeft, belt voor het maken van een afspraak met de heer G Heuts van de afdeling Personeelszaken, telefoon 01640-37750. als ovefigens KNF-vertegenwoordiger Schout, de alarmkreet die 'Nu met Ho pe's' waarnemend voorzitter J. S. Wie- brens in zijn openingswoord had laten horen over de huidige magere bezet ting van het korps. „We hebben, afge zien van onze goed lopende drumband, helaas nog maar zeventien muzikan ten over, ondcrwie enige ouderen. Dat is bijzonder jammer. Als we bij feeste lijke gelegenheden in de gemeente wei eens verstek moeten laten gaan, is dat dus geen kwestie van onwil, maar van onmacht", aldus de heer Wiebrcns. Voorzitter Schout van de Zeeuwse KNF tekende hierbij nog aan, dat 'Nu met Hope' niet de enige vereniging in de provincie is, die kampt met een tekort aan muzikanten. „Veel korpsen willen graag meer jeugd in de gelederen. Mo gelijk kan daar in Bruinisse via het mu ziekonderwijs aan de scholen een aan zet voor gegeven worden", aldus de heer Schout, die de heer Kik een stand vastig man vond, omdat hij gedurende al die jaren geholpen heeft in Bruinisse een stukje cultuur te brengen. Namens de leden van 'Nu met Hope' Veel belangstelling ringrijden met sjezen DOMBURG - Onder grote belangstel ling hield de Domburgse ringrijders- vereniging, in samenwerking met de 'Ondernemers Badplaats Domburg' een sjezenringrijderij te Domburg. Aan de wedstrijd namen acht in Zeeuw se dracht gestoken paren deel. die zes tien keer het parcours aflegden. In to taal konden 48 ringen worden gestoken. H. Brand won de beker voor het groot ste aantal ringen (41) en de prijs voor voor de mooist versierde sjees ging naar P. Minderhoud en L. Brand. De overige uitslagen zijn: 2 A. Provoost Cz 37 ringen, 3 L. Brand 33 ringen, 4 T. van Iersel 23 ringen, 5 C. Provoost Az 29 ringen, 6 W. van de Velde 29 ringen. 7 J. Provoost Jz 25 ringen, 8 P. Minderhoud 23 ringen. werd de nieuwe ere-burger toegespr» ken door het oudste lid. de heer G. van de Weele. Opvoering musical Sint-Isidorusschool te Lewedorp LEWEDORP - Leerlingen van de Sint- Isidorusschool te Lewedorp voerden te afsluiting van het schooljaar de musical 'Meester Pennelik' van Benny Vreede in het verenigingsgebouw op. Ter af sluiting van het schooljaar werd ook een speciale dienst in de Rooms katho lieke kerk gehouden, waaraan leerlin gen medewerking verleenden. Afscheidsbijeenkomst gemeente-archivaris Vlissingen en Veen VLISSINGEN - De gemeente-archiva ris van Vlissingen en conservator van het Stedelijk Museum N. Veldhuis, dit tevens gemeente-archivaris van Veert is geweest, krijgt vrijdag 25 juli een re ceptie aangeboden in het stadhuis van Vlissingen, in verband met zijn pensio nering per 1 augustus. Om 16.00 uur be gint de afscheidsbijeenkomst ln de raadszaal van het stadhuis. De receptie wordt na deze bijeenkomst gehouden in de burgerzaal van ta stadhuis en duurt tot 18.00 uur. Kijkavond gevonden fietsen Vlissingen VLISSINGEN - De gemeentepoliüi van Vlissingen houdt vrijdag 18 juli een kijkavond voor onbeheerd aangetrof fen fietsen en bromfietsen. Het politie bureau is voor dit doel geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Adverteren doet verkopen Van 14 juli t/m 3 augustus voor alle activiteiten Fijn, verantwoordelijk werk Alle boodschappen van een gezin gaan via jouw kassa (niet bang zijn voor cijfertjes!). Als kas sière geef je een klant de laatste indruk mee van de Prijs-slag. Tijdens een rustig moment mag een vriendelijk praatje best met een klant. Want juist om die per soonlijke aandacht komen de Prijs-slag klanten graag terug. Zelfstandig werk Het is vaak een sport een fijne omzet te halen die op 't eind van de dag op de cent af klopt. Als je 't leuk vindt krijg je ook het be heer over een schap met artike len. Met alle verantwoordelijk heid. Wie beweert nog steeds dat de baan van kassière eentonig is? Jonge kollega's De Prijs-slag is een jong, levens lustig bedrijf. Je zult je al gauw thuis voelen onder jonge kol lega's en chefs. Want het is be langrijk dat je plezierig werkt. Voor een fijne sfeer ben je bij de Prijs-slag aan het goede adres. Een prima salaris Ook financieel zit je goed bij de Prijs-slag: gralifikatie en arbeids voorwaarden die bij de tijd zijn. En als je van aanpakken weet krijg je al gauw - naast je salaris - een extra waarderingstoeslag. Heb je een lagere beroepsoplei ding of MAVO, ben je tussen de 17 en 21 jaar: kom eens praten met de Prijs-slag. Daar kom je goed terecht! De bedrijfsleider van het filiaal te Goes, Ganzepoortstraat 12-14, ver strekt graag aanvullende informatie. Ook kun je een afspraak maken bij de af deling personeelszaken vanJac. Hermans Prijs-slag B. V., Burgemeester Krollaan 2, 5126 PT Gilze, tel. 01615-5901. JAC. HERMANS B.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 34