Naast vriendelijkheid in Moskou ook ontmoedigend lange controles bagage GEHANDICAPTEN LATEN OLYMPISCH DORP ARNHEM VERVUILD ACHTER TIMMAN HAALT HALF PUNT OP KARP0V IN Overwinning Carlo Steel in koers Zoutelande KOOPMANS BEHOUDT E K-TITEL DEBUUT RIJ VERENIGING LUCTORUITZAAMSLAI MAATREGELEN SCHERPER DAN IN MÜNCHEN EN MONTREAL Zeeuwse wielerformatie in Assenede DELEGATIE LOS ANGELES VOOR BEGIN SPELEN WEG Damespoloploe; klopt Australië ELS VADER WINNARES IN LEUVEN ZATERDAG 12 JULI 1980 iVan ome verslaggever Joop van den Bergt MOSKOU - Razendsnel lijken de Russische autoriteiten tot inkeer te zijn gekomen. Nauwelijks een week geleden nog waren westerse bezoekers aan Moskou verstomd van verbazing en perplex van irritatie door het hermetisch veiligheidsscherm dat de Russen hadden opgetrokken op ver schillende plaatsen: bij aankomst op het Sjeremetjewo-vliegveld, bij het betreden van de hotels en natuurlijk vooral rond het olympisch dorp. Urenlang moesten westerse verslaggevers op het vliegveld - zelfs in een betrekkelijk korte rij - wachten, omdat hun bagage en kleding intensief werd omgespit door functionarissen die op zoek waren naar verboden politieke lectuur, ingevoer de roebels of pornografische geschriften. Maar kennelijk groeide bij de Russische autoriteiten vrij snel het besef dat deze absurde veiligheidsmaatregelen - waarbij natuurlijk ook naar wapens werd gespeurd - zich als een boemerang tegen de zo zorgvuldig nagestreefde goodwill van de Sowjet-Unie keerde. ïyk-groene tinten, al te wachten en de verslaggevers hoeven hun zware koffers geen meter te dragen want behulpzame In een stroomversnelling drong het dan ook tot de Russen door dat juist de dui zenden westerse verslaggevers het beeld naar buiten moeten dragen van een vriendelijke, gastvrije olympische stad En de werkelijkheid is nu dat de hoffelijkheid, de wellevendheid, de vriendelijkheid en vooral ook de be hulpzaamheid de westerse journalisten tegemoet trad op het spiksplinternieu we hypermoderne vliegveld Sjere- metjewo dat door Westduitsers op on geveer veertig kilometer afstand van Moskou is aangelegd. Bij het wachten naast de circulerende lopende band. waarop de bagage een hal van het vliegveld binnenrolt, is er weliswaar eerst enige ongerustheid te bespeuren onder de westerse verslagge vers. want terwijl de ene na de andere zakenman of toerist zijn tassen en kof fers van de lopende band plukt, wil de bagage van de olympische journalisten maar niet opduiken uit het donkere gat waar de lopende band zichtbaar wordt De onrustbarende verhalen die eerder in Nederland. WestrDuitsland. Enge land, Zweden en al die andere westerse landen gepubliceerd zijn over de absur de veiligheidsmaatregelen schijnen bit tere realiteit te worden. Paspoortcontrole Maar plotseling verschijnen er jonge mannen en jonge vrouwen, gestoken in het smetteloos en vrolijk-groen getinte uniform van het olympisch ontvangst comité. die laten weten dat de bagage van de heren al keurig opgestapeld is op soepel lopende wagentjes. Het enige dat bij velen irritatie wekt is de tijdro vende paspoortcontrole. Grimmig ogende politiemannen, die de glimlach bepaald niet hebben uitgevonden, blikken voortdurend van de foto's op paspoort en visum naar het gezicht van de argeloze bezoeker om er zeker van te zijn dat er niet een ongewenste indringer zich wederrechtelijk eige naar heeft gemaakt van de onmisbare documenten. De sombere politieman, die een glim lach niet in voorraad heeft maar daar entegen aan geduld geen gebrek heeft, seint vervolgens in alle rust nummers van paspoort, visum en accreditatie- kaart in een computer en pas als dit elektronische brein het licht ook op groen heeft gezet voor de bezoeker mag deze zijn nog ongewisse tocht door het doolhof van het vliegveld voortzetten. Maar na deze onontkoombare oefening het olympisch dorp. in geduld kost het de olympische bezoe ker nauwelijks enige inspanning, ver warring of ergernis om de volgende bar ricaden te doorbreken. Want zie, daar staan de vrolijk-groen geklede leden van het ontvangstcomité al klaar om de verslaggevers naar hun koffers en ande re bagage te voeren. Even rustig als snel worden zij naar de douane geloodst. De onrust van een enkele persman, die wat papieren van Amnesty International en namen van dissidenten in zijn tas heeft, blijkt ongegrond. Levensmiddelen Soldaten van het Russische leger rusten even uit voor de ingang van handen zorgen ervoor dat de bagage ook in de bus terechtkomt. Maar in het gigantische Rossia-hotel - met 6000 bedden een van de grootste ter wereld - begint het onvermijdelijke doorlichten van de bagage opnieuw. Nu zelfs nog intensiever. Niet alleen verdwijnt weer alles in moderne doorlichtingsappara- tuur. maar bovendien worden kleding en handtasjes afgetast met detectors. Een vriendelijke dame verontschuldigt het oponthoud met de woorden: „We moeten u even tot last zijn, maar het is in het belang van uw eigen veiligheid". Veiligheidsscherm Het gigantische Rossia-hotel, vlak by het Kremlin, is volledig gereserveerd voor de buitenlandse schrijvende pers. Hier is het veiligheidsscherm inder daad indrukwekkend Ook de journa list die voor de 30e of 40e keer het hotel betreedt, wordt steeds weer betast door moderne metaaldetectors en zijn schoudertas of koffertje glijdt steeds weer door de speciale röntgenappara tuur „Het is in het belang van uw eigen veiligheid". Moskou onderscheidt zich in deze procedure inderdaad van de vo rige Olympische Spelen in Munchen en Montreal waar de journalisten zelfs bij nacht en ontij zonder gecontroleerd te worden hun hotels of appartementen konden betreden. En ook in het zes verdiepingen hoge hoofdperscentrum, dat na de Spelen het Russische persbureau Nowosti zal huisvesten, is het •veiligheidsscherm hermetisch opgetrokken. Iedere jour nalist heeft aan een koord een accredi- tatiekaart met foto om zijn nek bunge len en met dit simpele, maar doeltref fende document konden de heren vrije lijk de perscentra van de olympische steden Munchen en Montreal in en uit dartelen. Maar ook in het Moskouse perscentrum nemen de Russen het ze kere voor het onzekere. Iedere keer weer moeten de verslagge vers metalen aanstekers of pennen, munten, sleutels en andere metalen voorwerpen uit de zakken halen om het „doorlichtingspoortje", waardoor zij moeten binnentreden, niet in staat van piepend alarm te brengen. Maar alle tassen en koffertjes worden wis en waarachtig niet meer binnenste bui ten gekeerd om te zien of er wellicht wat politieke lectuur of een tijdschrift met een foto van een spaarzaam gekle de dame te vinden is. Een al vijf jaar in Moskou werkend westerse correspon dent wist te melden dat dit een weck geleden nog allemaal anders was. Toen werden zelfs serieuze periodieken als Time achtergehouden en aantekenin gen of blocnotes bekeken. Nu niets meer van dit alles. Vertoon Duidelijk is in ieder geval dat de „olym pische veiligheidsmaatregelen" rond de publiciteitsmedia veel scherper zijn dan acht jaar geleden in Munchen en vier jaar geleden in Montreal. Tiental len militairen patrouilleren dag en nacht in de gangen en zalen van het hoofdperscentrum en in de hotels waar Journalisten verblijven. Maar de wes terse diplomaat die vorige week nog verklaarde: „Het is net of je een militair gebied binnenkomt", heeft kennelijk weinig ervaring met gigantische sportr evenementen als Olympische Spelen en wereldkampioenschappen voetbal. Na het drama van Munchen is overal ter wereld bij deze reusachtige sportge beurtenissen het vertoon van militaire macht en politiemacht groter gewor den. althans ook voor de sportlieden. Dat was zo in Argentinië en dat is zo in Moskou. Uitzonderlijk is wel dat nu niet alleen het olympisch dorp voor de sportlie den en de arena's zo streng bewaakt worden, maar ook de verblijfplaatsen van de publiciteitsmedia: de perscen tra en de hotels (Rossia en Kosmos), waar alleen journalisten verblijven. Een toevallige Moskoviet of andere Sowjet-burger heeft waarschijnlijk geen schijn van kans er binnen te ko men. De verklaring moet zijn: de Rus sische autoriteiten willen voorkomen dat de heren van de pers al te veel in contact komen met de gewone bevol king. Want in de perscentra en de ho tels is alle Russisch personeel (van kel ner, schoonmaakster, etagedame tot gids, tolk en hostes) nauwkeurig gese lecteerd. Op vakantie gestuurd Maar daar staat dan weer tegenover dat de journalisten in Moskou kunnen gaan en staan waar zij willen. Met hun acere- ditatiekaart hebben zij zelfs kosteloos vervoer met alle metrolijnen en bus diensten in de munens grote Russische hoofdstad (7.7 miljoen inwoners) Maar dissidenten zullen in deze metropool nauwelijks te vinden zijn. Commentaar van een in Moskou gestationeerde wes terse correspondent: „Vrijwel alle dissi denten zijn, laten we maar zeggen, op vakantie gestuurd en de meeste van de genen die niet gedwongen waren Mos kou te verlaten zijn uitzichzelf gegaan". En zo is Moskou letterlijk en figuurlijk een „schone" stad. Een jaar geleden, tij dens de Spartakiade, was het stads- beeld nog grauw en somber en vies. Nu zijn de huizen en gebouwen in het cen trum en langs de rivier de Moskwa blin kend opgepoetst en opnieuw in de verf gezet. Aftandse auto's zijn uit het stads beeld verbannen en vele personenau to's zijn beschilderd met olympische symbolen. En zo is Moskou - aan de oppervlakte althans - een blinkend- ogende wereldstad. Maar wie achter de schermen kan kijken... AMSTERDAM - Jan Timman is vrij dag in de kroongroep van het interna tionale IBM-schaaktoernooi te Am sterdam leider Anatoli Karpov een half punt genaderd. De Nederlandse kampioen won in de twaalfde ronde met zwart van de Deense grootmeester Bent Larsen en Karpov speelde met zwart remise tegen zijn landgenoot Serge Dolmatov. De wereldkampioen heeft nu acht punten. Timman zevene neen half. John van der Wiel leed een nederlaag tegen de Tsjechoslowaak Vlaastimil Hort. Daardoor werkte Hort zich op tot de met de Hongaar Ribli gedeelde der de positie. Sosonko kwam voor de twaalfde achtereenvolgende maal re mise overeen, dit keer met Ribli. De resultaten van de twaalfde ronde in de kroongroep zijn: Hort lTsJ>-Van der Wiel (Ned) 1-0. Larsen(Deni-Timman(Ned)0-l.Ri bli (Honi-Sosonko iNed) 0,5-0,5, Dolmatov (Sow>-Karpov <Sowi 0,5-0.5. voor een rit in lijn die na 110 kilometer de renners aan de finish brengt. Tussen die tijdrit en het criterium in zorgen de nieuwelingen voor een afwachtingspro- gramma Dat betreft dan en individuele wedstrijd de 'grote prijs Assenede' is een ploegenspel. In dit sterke gezel schap zal het bepaald niet hoeven te verwonderen dat de manschappen van Van Strien (door Ko van Meurs ge coacht) voor in de klassementen eindi- Verbaasd luistert iemand naar de vraag: „Hebt u ook levensmiddelen bij u?". En op het ontkennende antwoord volgt de verbazingwekkende vraag: „Ook geen worst?" Slechts een enke ling krijgt de vraag voorgelegd of hij wellicht politieke boeken of tijdschrif ten in zijn bagage heeft. Maar ook dan wordt iedereen op zijn eerlijke gezicht geloofd. Schoudertassen, diplomaten koffertjes en koffers worden alleen vluchtig op inhoud gecontroleerd als het doorlichtingsapparaat metalen voorwerpen signaleert. Als onze koffer betast is door de X-stralen van de door Philips geleverde röntgenapparatuur zegt de douanier vriendelijk: „Wilt u de koffer even openmaken, ik wil al leen zien of dat vierkante voorwerp in derdaad een schrijfmachine is". Het is een schrijfmachine en dus kunnen we met een vriendelijke groet als toegift door. Buiten staat een bus. eveneens in vro- LOS ANGELES - Een zeven personen tellende delegatie van het comité dat in 1984 de Olympische Spelen in Los Angeles organiseert naar Moskou ver trokken. De delegatie, die onder leiding staat van Peter Ueberroth, zal in de hoofd stad van de Sovjet Unie het IOC inlich ten over de stand van zaken in Los An geles. Als dat gebeurt is. keert de dele gatie ijlings terug. Ueberroth en zijn collega's zullen de spelen van Moskou, die op 19 juli beginnen, niet bijwonen. ZOUTELANDE - Met veel machtsver toon won de Zeeuwse kampioen bij de- nieuwelingen Carlo Steel uit Axel vrij dagavond de ronde van Zoutelande. Vlak voor de eindstreep was hij zijn medevluchters, Adri Visser uit uit Mookhoek en Peter Geijs uit Kwaden- damme te vlug af. De kampioen van Brabant, Matti de Baat uil Steenber gen was de snelste van het sterk uitge dunde peloton, dat op 30 seconden de kleine koersen En die belangstelling was volkomen terecht, want de jeugdi ge wielrenners haalden alles uit de kast. Ontsnapping na ontsnapping was het gevolg van deze helse strijd, waarin de Zeeuwse kampioen zo voortreffelijk de overwinning behaalde. De basis daar voor werd in de tiende ronde gelegd, toen Carlo Steel er samen met de zeer sterke Adri Visser en Peter Geijs van door ging. Eendrachtig bouwde het trio volgde. Willy de Feber uil Sluiskil een niet meer in te halen voorsprong op. spurtte als snelste liefhebber tijdens de massasprint van deze overigens zeer matte wedstrijd over de finish. Tot grote vreugde van het organiseren de wielercomité Zoutelande verzamel de zich in de eindelijk droge badplaats een grote menigte toeschouwers. De sfeer die daardoor rondom het parkoers ontstond, was uitermate typerend voor tricht. Het commentaar van Steel op zijn over winning: „De Visser reed enorm sterk, maar ik wist dat ik rapper ben in de sprint" Uitslagen Nieuwelingen 1 Carlo Steel. Axel. 2 Adri Visser. Mookhoek. 3.Peter Geijs, Kwadendamme, 4 Matti de Baat. Steenbergen; 5. Leo van de PutMaas- De koers van de liefhebbers kan het best gekenmerkt worden als één waar bij de wielrenners zonder enig vertrou wen koersten. Keer op keer werden wel iswaar vluchtpogingen ondernonem, maar niemand durfde echt initiatieven te nemen. Voelden zij adem van het pe loton in de nek. dan hielden de inciden tele vluchters het alweer voor gezien. Voor iedereen werd al snel duidelijk dat deze wedstrijd in een massaspurt zou eindigen. Willie de Feber was daarbij de snelste, gevolgd door Ko Tolhoek uit Yerseke. die tijdens de wedstrijd een aantal keren mee voorin had gezeten en als verdiend op die tweede plaats te recht kwam. Derde werd Wim Wielhou- der uit Sommelsdijk, vierde Bram Jan sen uit Bleiswij ke en vijfde Peter Le- gierse uit Achthuizen. TERNEUZEN - De wielervereniging Zeeuwsch-VIaanderen neemt vandaag (zaterdag 12 juli) deel aan een groot wielergala in Assenede. De gemeente lijke feestcommissie in die Belgische grensplaats houdt namelijk een inter nationale wielermeeting waaraan, naast tien Belgische wielergroeperin- gen, ook de drie Zeeuwse verenigin gen, deelnemen. De Zuidwesthoek, Theo Middelkamp en de W. V. Zeeuwsch-VIaanderen staan vanmiddag aan de start (13.30) van een ploegentijdrit over 11 kilometer, waar na om kwart over vier de toeclips nog eens dichtgetrokken kunnen worden DIFFERDANGE - Rudy Koopmans heeft vrijdagavond in de Luxemburgse plaats Differdange zijn Europese boks- titel in het halfzwaargewicht behou den. Hij versloeg de Luxemburgse uit dager Fred Serres op punten. Het was de vierde maal dat Koopmans het Europees kampioenschap met suc ces verdedigde sinds hij op 8 maart van het vorig jaar door een overwinning op de Italiaan Aldo Traversaro titelhouder werd. De scores in het voordeel van Koopman waren: 117-113 van scheids rechter Brimmel (Eng.), 120-114 van ju rylid Jensen (Den.) en 118-114 van jury lid Ambrosmi (Ita Beide boksers gin gen een keer neer. Koopmans iri de der de ronde na een dubbele rechtse hoek van Serres en de Luxemburger in de vijfde ronde na een rechts-links-rechtse combinatie op de kaak. Het was het 36e profgevecht van Koopmans, die onge slagen bleef Er waren 2200 toeschou wers. LONDEN" - De Fransman Didier Pcroni heeft vrijdag met zijn Ligier voor de beste trainingstijd gezorgd tijdens de eerste training voor de grote prijs van Engeland op het circuit Brands Hatch. Jan Lammers was met zijn Ensign 24e. Tot de race worden de 24 snelste cou reurs na de tweede training, die voor zaterdag op het programma staat, toe gelaten Stand na twaalf ronden: 1. Karpov 8 paa 2. TUnman 7.5. 3/4. Rlbll en Hort 6,5.51 i sonko en Dolmatov 6. 7 Van derWiri, Larsen 3.5. De partij tussen Larsen (wit) e verliep als volgt. l c2-c4 e7-e5.2 g2-p?| <8. 3 Lfi -g2 d7rd5, 4. c4xd5 Pf6xd5.5 Ft:< Pd5-b6.6 d2-d3 Lf8-e7.7. Pgl-f3 Pb8-c6 0-0, 9 a2-a3 LcB-e6.10 b2-b4 f7-f6. llltfl Dd8-e8, 12. Pf3-d2 De8-!7. 13. Tal-cl TB< 14 Pc3-b5 Le6-d5,15. Lg2xd5 Pb6xd5,lti e4 Pd5-b6, 17. Pd2-b3 a7-a6. 18. Pb5xflfl c8, 19. b4-b5 Tc8xc7. 20 b5xc6 PbG-at: Lb2-al Le7xa3, 22. Tcl-bl b7-b5, 23." La3-c5, 24. Tbl-cl Td8-d6, 25. d3-d4Lc5É 26. Lalxd4 Td6xd4, 27. Ddl-c2 Pa4-bfi 1 Tfi-dl Pb6-c4, 29. Pa5-b3Td4xdH.30.0S dl Df7-e8,31. Ddl-d5+ Kg8-h8.32. PM-fi: h6, 33. Pd2xc4 De8xc6. 34. Tcl-al b5x:C. Talxa6 Dc6xa6, 36. Dd5-d8+ Khftht Dd8xc7 Da6-al +.38. Kgl-g2 Dal-d4.vsp het op. BREDA - Het Nederlandse damera gen. Met gastrenner Ad 't Gilde. Joep terpoloteam heeft in zijn eerste ss Brooymans en Cor Vervaet kan een ver- strijd voor het toernooi om de Finav dienstelijk resultaat in de tijdrit zeker reldbeker een moeizame 7-6 zegeopil gehaald worden. Hans Moens. Ab de stralie behaald. In de eerst periode Feyter en Henk Remijnsen kunnen zich deze wedstrijd, die in Breda weren mogelijk in dat eerste deel wat sparen houden, kwam Nederland met 2-0 om in het criterium toe te slaan. Van de ter na wielerverenigingen Theo Middelkamp en Zuidwesthoek was gisteren geen sa menstelling te krijgen. Gezien de welge vulde kassa (in totaal ligt zo'n vierdui zend gulden klaar) mag verwacht wor den dat ook daar de meest sterke opste lingen naar Assenede afreizen. i zeer nerveus begin. In: tweede periode liep het aanmerk: beter in de Nederlandse ploeg. Dec terstand werd omgezet in een 4-3 w sprong. In het tweede gedeelte vei wedstrijd werd die krappe marge houden. De tussenstanden waren il 4-1. 3-2 en 0-1. ZAAMSLAG - De nog jonge landelijke rijvereniging en ponyclub Luctor et Emergo uit Zaamslag houdt vandaag (zaterdagi haar eerste streekconcours hippiqe. Op dit debuut zijn. naast alle Zeeuwsvlaamse rijverenigingen, ook De Paardebloem uit Kloetinge en de Dijkruitcrs uit Woiphaartsdijk pre sent. Het concours, dat wordt verreden op het terrein van de heer R. Plcavet, be gint traditiegetrouwmet de individuele en afdelingsdressuur rond de klok van negen. In de eerste ring komen bij de achttallen pony's twe achttallen van de organisrende vereniging in de klasse licht en een klasse midden-achttal van de Haringruiters aan de start. In dezelf de ring starten ook de viertallen voor pony's en paarden. Ring veertien is het toneel van de zware en middendres- suur Bij de M-paarden starten bekende com binaties als Mevrouw Pluym met Nata- che (Zwierruiters), Ineke Goense met El Gaucho en Marjan Timmerman met Jo- landa Joy (Paardebloem), Ineke Bolle- man met Troubadour (Oranjerulters) en Cees Vinke met Frits (Houtenah Carla Haak met Vera is de erugtZ? nycombinatie. trwijl Jan Sarei nout de Feyter uitkomen in de dressuur voor paarden. Het springprogramma ziet er als uit: 10.00 uur. springen pony's beglnró gen; 11.15 uur springen paardenbea nelingen; vanaf 14.30 uur, klasse lichte pony's, de showmtaS bestgaande rijpony, springen kis lichte paarden, bestgaand rypaai springen pony's midden en zwaait springen paarden midden en zwad parade is om half twee. ARNHEM - De olympische gasten, die bijna drie weken bivakkeerden in de Oranjekazerne in Schaarsbergen, heb ben het lege bolwerk als een puinhoop achtergelaten. De kazerne, die tijdens de Olympische Spelen voor Gehandi capten dienst deed als olympisch ho tel, is sterk vervuild. Vooral in de slaapgebouwen is het een troep. Over al ligt rommel. Sinds dinsdag, toen de laatste tijdelijke gast de kazerne had verlaten, zijn schoonmaakploegen met man en macht in de weer de leger plaats weer een fatsoenlijk aanzien te geven. „Het is me erg tegengevallen". zegt majoor A. J. Ouwerling, belast met dc dagelijkse gang van zaken van de kazerne. „Wij hadden het allemaal zo netjes voorbereid, maar op een uit zondering na, heeft niemand het ge waardeerd. Ze hebben er zelf een troep van gemaakt". Van meet af aan had de legerleiding er rekening mee gehouden, dat het leger- complex na de Spelen aan een flinke schoonmaakbeurt toe zou zijn. Maar dat de vervuiling zó sterk om zich heen zou grijpen, had niemand voorzien Ma joor Ouwerling: „Het is te begrijpen dat 2000 man rommel maakt en niet altijd even netjes is. Maar dit? Nee, dat had ik echt'niet verwacht". De achtergelaten rommel is er ook de oorzaak van dat de 2000 leden van de parate troepen die in Schaarsbergen zijn gelegerd, later naar hun basis te rugkeren dan was voorzien „Als het een beetje meezit kunnen er m de na middag zo'n 450 manschappen terug komen De rest komt dan volgende week druppelsgewijs binnen Dat is al lemaal afhankelijk van de schoon- maakwerkzaamheden. Ik hoop dat het allemaal een beetje opschiet". Overigens hebben de ruim 2000 tijdelij ke gasten weinig vernielingen aange richt. Hierover is de majoor best te spre ken. Hij zegt: „Er zijn wel wat ruiten gesneuveld en een paar dingetjes kapot gegaan, maar dat is niet zo erg. Die schade is zo weer hersteld" Naar alle waarschijnlijkheid zal het nog wel enige tijd duren voordat alle sporen van de Olympische Spelen voor Gehan dicapten zijn uitgewist. De vijftien ba rakken op het kazerneterrein blijven voorlopig nog staan Men wil in eerste instantie de slaapgebouwen kant en klaar hebben, waardoor de militairen hun bed weer in gebruik kunnen ne men. De barakken zullen vermoedelijk eind volgende week verdwijnen. Ook de grote recreatietent staat er nog. De reden dat het verhuurbedrijf de lin nen overkapping nog niet heeft wegge haald. is te vinden in het feit dat ze droog weer willen hebben. Wel opge ruimd zijn de tientallen busperrons die de rolstoelgehandicapten in staat stel den op eigen kracht in de bus te gaan. Het afbreken van de perrons kreeg voorrang, omdat de militaire voertui gen geen parkeerplaats meer hadden. LEUVEN - Els Vader van Zeeland Sport Vlissingen is vrijdagavond winnares geworden van de 100mt- ter voor dames van een internatio nale atletiekontmoeting in Len- ven. De olympische atlete kwam tot 11,62 seconden. De tweflk plaats was voor Jackie Pussef 0* Jamaica met 11,64 seconde. Mirjan van Laar werd tweede H het hoogspringen. De atlete vs ADA kwam tot 1.80 meter. Det« was voor de Belgische Chris Soeie wey. die de 1,85 meter haalde Es tweede plaats was er ook voorTÖ Verhoef op de 400 meter met 53.0 seconde. De Belgische Lea Alt® werd winnares in een tijd van 520 seconde. Raymond Heerenveffl kwam in de tweede serie van de 1® meter tot een gedeelde eerste plaats. Evenals voor de Belg Vat Nieuwenhuyzen werd voor hfit 10,96 seconde afgedrukt. Van San ten werd derde in 11.23. Later eindigde Els Vader alsf^ de op de 200 meter in 23.23 se^ den De Jamaicaanse Otte}""1 met 22.80 seconden te snel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 22