Verrichtingen 'opnamecommissie' bejaarden nauwlettend volgen Geen prestigeslag rond bouw gemeentehuis in Heinkenszand Kinderen Zonneveld genoten van feestmiddag in Vlissingen Borselse wethouder: constructie overlegorgaan RPCZ ongelukkig autobedrijf suzuki w. j. sonkeVa*/ WISSEL BEVELANDEN BESTUUR SOCIALE DIENST SCHOUWEN- DUIVELAND EN SINT-PHILIPSLAND: SCHOTSE WEEK IN TENT OP ZEILMARKT G. Neels te Krabbendijke won concours St.Dizier de krant helpt u op weg Bowlingleague Goes Havenmeester J. Jansen in Goes jubileerde WOENSDAG 2 JULI 1980 ZIERIKZEE - Het bestuur van de intergemeentelijke sociale dienst Schouwen-Duiveland en Sint-Philipsland (IGSD) is van plan de verrichtingen van de zogenaamde indicatiecommissic voor opname van bejaarden in de tehuizen nauwgezet te gaan volgen. Het bestuur vindt met name dat alle uitgebrachte indicaties voortaan bij de dienst moeten worden aangemeld. Dat aan deze els lang niet altijd wordt voldaan bleek tijdens een dinsdag avond te Zlerikzee gehouden openbare bestuursvergadering van de IGSD. De gemeentelijke vertegenwoordigers, burgemeester W. den Boer van Midden- schouwen en wethouder A. Kosten van Sint-Philipsland, stelden dat het voor de IGSD noodzakelijk geworden is, om de indicatiecommissie nauwlettend te gaan volgen. Directeur J. A. van den Broeke signaleerde in antwoord op de vragen uit het bestuur ook vertragin gen bij de afhandeling van de aan de indicatiecommissie voorgelegde aan vragen. Voorzitter Q. Bij de Vaate, wet houder sociale zaken van Zierikzee. liet in dit verband weten, dat het in de regio nog altijd voorkomt, dat bejaarden, voor wie nog geen indicatie is uitge bracht. soms toch een kamer in één van de tehuizen knjgen toegewezen. Hij te kende hierbij overigens de vraag aan of het wel zo gewenst is. dat het bestuur van een bejaardenoord een gegadigde afwijst als in zo'n geval de indicatie commissie te kort schiet. De voornaamste aanleiding voor de be stuursvergadering van de IGSD was de behandeling van de jaarstukken over 1978. Dat één en ander nu pas aan de orde kwam, was een gevolg van het feit dat de intergemeentelijke dienst met ingang van 1978 met de werkzaamhe- Gevonden voorwerpen KORTGENE - In het groepsbureau van de rijkspolitie te Kortgene zijn in lichtingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: 1 bruine knlpportemonnee; 1 oranje muts; 1 da mesbroche; 1 paar rolschaatsen; 6 sleu tels aan 'Opel'-sleutelhanger; 1 plastic tas met voetbalschoenen, portefeuille en toiletspullen; 1 snoer gitkralen; 2 sleutels aan label m. opschrift 'Dijk bij Kamperland"; den is begonnen. Het opzetten van de regionale dienst, de uitkeringsadmini stratie en de boekhouding was een enorm werk. zo bleek uiteen toelichting HSV De Bevelanden uit Heinkenszand hield viswedstrijd HEINKENSZAND- De hengelsportver eniging 'De Bevelanden' uit Heinkens zand hield een viswedstrijd. De 36 deelnemers vingen in totaal 77 vissen waarvan 8 boven-en 69 ondermaatse. De uitslag bij de junioren is: 1. R. Koole. 125 punten; 2. R. Slootweg. 25 punten; 3. J. Gakeer. 25 punten. Senioren: 1. C. van Luyk. 360 punten; 2. M. van Luyk. 325 punten; 3. A. Jacobs; 4. B. Koole. 305 punten. 5. F. Rijk. 275 punten; 6. C. Hannck. 260 punten; J. J Harinck, 175 punten. De volgende wedstrijd is een vrije wedstrijd en wordt gehouden op zaterdag 23 augustus van 13.00 tot 16.00 uur te Borssele. Inschrijven is mogelijk bij café 'De Toelast' aan de Dorpsstraat te Heinkenszand van 10.00 tot 12.00 uur. PRIJSSCHIETING TE GOES GOES - De handboogvereniging St. Andnes uit Wemeldlnge gaf een schie- van directeur op de begroting van het eerste dienstjaar. Hij meldde het be stuur. dat de IGSD thans naar behoren functioneert. De kosten voor het algemeen beheer van de IGSD waren in 1978 832.812.65. Voor rekening van de gemeenten komt een bedrag van ƒ695.243,04. dat wil zeggen ƒ29.127,04 méér dan was ge raamd. Dit betekent een stijging van de gemeentelijke bijdragen per inwo ner in de kosten van algemeen beheer over het eerste dienstjaar met 1.10 tot 26,05. De stijging is in hoofdzaak een gevolg van hogere personeels- en bu reaukosten. aldus de toelichting van directeur Van den Broeke. De uitgaven voor de sociale zorg bedroegen in 1978 10.997.746.59. Voor deze zorg werd Schoolreizen lagere school te Nisse NISSE - De leerlingen van de openbare lagere school te Nisse maakten de jaar lijkse schoolreizen. De kinderen uit de drie hoogste klassen gingen op school kamp naar Hulst, waar onder meer een bezoek werd gebracht aan het stadhuis, de basiliek en de opgravingen bij de stadswallen- In het kader van de activi teiten rond de viering van 800 jaar stad Hulst werden de leerlingen ook door een gastvrouw rondgeleid De leerlingen van de laagste klassen ting op de staande wippen te Goes. Van met het openbaar vervoer deze schieting werd een prijsschieting gemaakt door veel vogels met een extra bedrag te verhogen, wat bij de schut ters zeer in de smaak viel. Er namen 54 schutters van 12 verenigingen aan dit concours deel. Uitslag van de eerste wip. hoofdvogel A. Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande, eer ste zijvogel E Voet van Soranus uit Hein kenszand; eerste tweede zijvogel P. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; eerste hoven- kal H Goetheer. tweede bovenkal C Baart, Ruim 160 deelnemers onderkallen werden bij loting toegekend aan H. Verboom van Vlos uit 's-Heerenhoek p" a aan avondvierdaagse voor fietsers Goes GOES - Ruim 160 fietsers beklommen Hoondert van 8pes Nostra uit Ovezande; eer ste klep A. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande; tweede klep M. J. Verdonk van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; derde klep L. de Jonge van A. D. L. M. uit Kwaden- damme. Meeste kleine vogels Jac. Doene van maandagavond hun stalen n 40 kilometer door de Goese omgeving te af te leggen. In het kader van de Goese avond-fiets vierdaagse is er heel de week, vijf avonden, gelegenheid om, steeeds via een andere route, de omgeving van Goes te verkennen. n 25 of victoria uit Kwadendamme., tien vogels. Uitslag van de tweede wip; eerste hoofdvogel A. Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande; tweede hoofdvogel bij loting mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme; eerste zijvogel O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme; tweede zijvogel M. J. Ver donk van Doel naar Hoger uit Wolphaarts dijk; derde zij vogel L. de Jonge van A. D. L. M. De vrijdagavond is ingeruimd voor de- 1111 Kwadendamme; vierde zijvogel bij loting I„,Ti „„iIr'namevr- De Jonge-Rentmeester van AD L M. genen die niet alle vier de avonden mee Kwadendamme; eerste kal mevr. Crucq kunnen fietsen en toch een vaantje wil- van Willem Teil uit Ovezande: tweede ka' len verdienen. De avondvierdaagse is jac. Vermue van Jacoba van BVeieren ui georganiseerd door de ren- en tourclub Goes, derde kal E. Belaert van Diana uit Yer 'Theo Middelkamp' uit Goes. De club seke; vierde kal R Belaert van Diana. Meeste mocht zich deze tweede keer verheugen kleine vogels J. de Koeyer van Diana uit Yer- in de aanwezigheid van 40 deelnemers seke negen vogels meer dan vorig jaar. De wielrijders ko men met alle soorten fietsen en in de leeftijd van 6 tot 70 jaar. De sporthal 'de Bevelanden' in Goes biedt een onder komen aan frisse starters en vermoeide fietsers bij de finish. Onder de deelne mers bevinden zich veel groepen, voor al ren- en tourclubs uit de omgeving. Adoptieactie hervorm de jeugdraad Nieuwdorp NIEUWDORP - De hervormde jeug draad NieuwdorpT,ewedorp houdt za terdag onder het motto 'Willen doen is ook gedaan' een actie 'adoptie Pale stijnse schoolkinderen in Jeruzalem'. De Generale Diakonale Raad van de hervormde kerk houdt zich al enige tijd bezig met een project om kinderen te adopteren van de Martin Lutherschool in Jeruzalem Van deze kinderen, beho rend tot één van de christelijke kerken (Luthers, rooms of Grieks), zijn de leef- en woonomstandigheden erg slecht. Sinds mei 1979 zijn groepen in Zeeland ook betrokken bij deze adoptie-actie. De hervormde jeugdraad Nieuwdorp/ Lewedorp heeft zodoende enige tijd ge leden Issa Assfour (14 jaar) uit Jeruza lem geadopteerd. Hij heeft vier broers, zijn vader is overleden en zijn moeder is schoonmaakster in het Franse zieken huis. Zij verdient echter te weinig om het gezin (op) te voeden. Per kind wordt een adoptiebedrag gevraagd van 500.- per jaar voor kleding, voeding en schoolgeld Om dit geld bij elkaar te krijgen, heeft de hervormde jeugdraad een programma opgesteld, dat zater dagmorgen om 9 uur begint met een puzzeltocht op de fiets. De start is bij het jeugdgebouw te Nieuwdorp. Om 15.00 uur begint de opvoering van een wagenspel, met de titel 'Willen doen is ook gedaan', voor het verenigingsge bouw, vooraf gegaan door een rond gang door Nieuwdorp. Voorts zijn er bij het. verenigingsgebouw allerlei attrac ties als spijkersslaan, ballen gooien, sjoelen, grabbelen, enzovoorts. Er is ook een Informatiestand over het pro ject. De dag wordt besloten met een bingo- en dansavond, die om 19.30 uur begint. Dan zullen ook de winnaars van de puzzeltocht bekend worden ge maakt. Middelburg, waar Miniatuur Walche ren werd bezocht. In Westkapelle ging men nog naar een speeltuin. Geitenfokvereniging hield keuring Nisse NISSE - De geitenfokvereniging 'De Goede Hoop Midden-Zeeland' hield de jaarlijkse keuring tijdens de schaap scheerdersdag te Nisse. Er werden in totaal 41 geiten aangevoerd, waaronder Witte, Toggenburger en Dwerggeiten. De uitslag is: Witte boklammeren; ia en 2a M. Riemens. Witte geitlammeren: la C de Smit. lb P. v. d. Velde. 1c P. Duvekot., 2a J. Vette. 2b en 2c en 2d Polderman, 3 E. H. Steenblok. 1- en 2-jarige Witte: la D. van Sle- re, lb C. de Smit, lc P. v.d. Velde,2a Deurlo, 2b Polderman, 2c M. Riemens. 3 jaar en ou der: la P. v. d. Velde en lb, lc P. Duvekot, ld J. v. d. Vorst, 2a P. Duvekot, 3 3 jarige witte bok: la C. de Smit. Toggenburger boklam meren, ouderlammeren; la en 2a R. v. Gorse- lo. Jonge boklammeren: la D. Willebrand. Geitlammeren: la D. Willebrand, lb Goud swaard, 2a D. Willebrand. 2b A Cevaal. Tog genburger 2 jaar en ouder: laM. Verhage, lb D. Willebrand, 2a D. Willebrand. 2b en 2c M. Verhage. Dwerggeiten, bokken: la R. de Jon ge. Dwerggeiten: la M. Verdonk. 2b H. Ver donk. 2b A Cevaal, 2x 2a Rodewijn, kam pioen Jeslka van P. v. d. Velden. Reserv Bea trix van D. van -Siere. Geit met het mooiste uier P. Duvekot. Keurmeesters waren J. J. Zonderland, Ovezande en D. Wiskerke, Co- lijnsplaat een bedrag van 42.969,43 minder uit gegeven dan geraamd. Na verrekening met het rijk betalen de gemeenten 531.506,05, dat wil zeggen een bedrag per inwoner van 19,92. Directeur Van den Broeke bracht in zijn toelichting op de door het bestuur defi nitief vastgestelde begroting nog naar voren', dat de uitkeringsbestanden als gevolg van de regionalisering niet of nauwelijks zijn gestegen, Hij wees erop, dat de meeruitgaven vooral een gevolg zijn van de stijging van de normen. Het aantal uitkeringsgerechtigden in de groep thuiswonenden jonger dan 65 jaar stijgt vooral als gevolg van de toe name van echtscheidingen. Sportdag lagere scholen te 's-Heerenhoek 's.HEERENHOEK - De lagere scholen uit Lewedorp. Borssele. Nieuwdorp en 's-Heerenhoek hielden hun jaarlijkse sportdag op het terrein van de Don Bos- co-school te 's-Heerenhoek. Ondanks de vertraging door een regenbui, werd het ochtendprogramma redelijk op tijd afgewerkt. Na een korte pauze stond 's middags slagbal op het programma voor twaalf teams van de deelnemen de scholen. De volgende teams kwamen als de beste uit de bus: 1 Openbare lagere school Nieuwdorp. 2 s Heerenhoek III. 3. Borssele 1.4. Lewedorp I. Wethouder opent tennisbaan Baarland BAARLAND - Wethouder P. L. Peeters van de gemeente Borsele verricht vrij dagavond de officiële opening van de nieuwe tennisbaan van de jonge tennis vereniging 'De Steene Poorte' te Baar land. De officiële handeling aan de Deli- scheweg is om 19.40 uur. De muziekver eniging 'Prinses Juliana' uit Baarland verleent muzikale medewerking en be gint al om half acht met een muzikale rondgang door het dorp. Na de opening van de baan begint omstreeks acht uur een tennisdemonstratie in het heren dubbelspel. waaraan onder anderen een Zeeuws kampioen zal deelnemen. VLISSINGEN - De kinderen van Zee- hospitum Zonneveld in Oost-kapelle hebben dinsdagmiddag genoten van de feestmidda, die hen door de Vlis- singse horeca was aangeboden in de feesttent op de Zeilmarkt, in het kader van de Schotse week die tot en met zaterdag in Vlissingen wordt gehou den. Bejaarden reis BORSSELE - De jaarlijkse reis van de bejaarden uit de gemeente Borsele ging naar het Gooi en de Vechtstreek. Het gezelschap maakte onder meer een vaartocht van ruim twee uur. Aan boord van het schip gebruikten de be- jaarden de koffie. Na de broodmaaltijd Geslaagd bezocht het gezelschap kasteel Sypes- tijn. waarna een rondrit was gemaakt langs de omliggende dorpen. Op de te rugreis gebruikten de bejaarden ter af sluiting van de reis een diner. De entertainer Baby den Toonder be gon het feestprogramma voor de kinde ren met een aantal liedjes, die vrijwel iedereen kon meezingen. Bovendien werd geestdriftig op de maat van de muziek in de handen geklapt. De Schot se violist George Barton bleek met zijn 73 jaren nog een enthousiast muzikant, maar moest zijn optreden beperken we gens een mankement aan zijn instru ment. Ook de Schotse tekenaar en doe delzakspeler Jim Coltman verleende zijn medewerking aan deze middag voor de kinderen van Zonneveld, die zichtbaar van het gebeuren genoten, en HEINKENSZAND - De Borselse wet houder G. W. Eijssens heeft in de ge meenteraadsvergadering van dinsdag avond kritiek geuit op het feit dat de subsidiënten van de stichting Regio naal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) in een overlegorgaan zitten dat alleen maar 'ja' en 'nee' kan zeggen. „Die constructie in een overlegorgaan met tegenover zich een autonome stichting is hoogst en uitermate onge- lukkig. Ik kan me dan ook wel vinden in de uitspraak van de gemeente Rijs wijk dat het onacceptabel is dat de ge- Kampdienst op camping Scheldeoord Baarland meente niet deelneemt in het stichtin- gebcstuur en wel subsidie verstrekt. In dat stichtingsbestuur wordt namelijk mede het beleid bepaald", zei de heer Eijssens dinsdagavond. Hij onderstreepte daarmee opmerkin gen van het PvdA/PPR-raadslid drs. P. J. Vollaard, die stelde dat het contact tussen het overlegorgaan en het stich tingsbestuur van het RPCZ stroef ver loopt. Hij vond dat constructie van een overlegorgaan dat in de hand werkte. De heer Eijssens vond niet dat de con tacten tussen gemeenten en stichting stroef zijn. Die noémde hij 'open en goed', maar hij was het er wel mee eens dat de structuur zoals die nu wordt ge hanteerd niet de juiste is. ,,We hebben COLIJNSPLA AT - Met een flinke bries uit het zuidwesten en nogal wat bewol king werden de duiven te Saint-Dizier om 7.00 uur gelost. Aan dit provinciaal concours namen 2860 duiven deel. waarvan de eerstaankomende duif de afstand aflegde met een snelheid van 1381 meter per minuut. Dezeduifisvan G. Neels uit Krabbendijke, die daar mee zijn tweede provinciale overwin ning behaalde. De laatste prijsdul! bereikte nog een snelheid van 1230 meter per minuut. Bij de eerste tien aankomende duiven zijn er 6 uit rayon E. twee uit rayon A en twee uit rayon B. J. Verwijs wist een tweede plaats te veroveren en zich zo tussen de 6 eersten uit rayon E te plaat sen. De tien snelste duiven van het afde lingsconcours waren van: 1 G. Neels. 2 J. Verwijs, 3 M. van den Dorpel. 4 C. Informatie-avond over welzij nsnota gemeente Wissenkerke KAMPERLAND - De gemeente Wissen kerke hield in het 'Jhr mr De Casem- broothuis' te Kamperland een infor matie-avond over de welzijnsnota van de gemeente Wissenkerke. De bijeenkomst stond onder voorzitter schap van wethouder J. A. W. Wisse. Verder waren aanwezig gemeente-amb tenaar G. Noorthoek en de heer D. Eve- leens. De beide heren gaven afgevaar digden van de verschillende verenigin gen een toelichting op de punten in de nota. Aan de orde kwamen een over zicht van welzijnsvoorzieningen, een analyse van het gevoerde welzijnsbe leid, de reikwijdte en doelstellingen van het welzijnsbeleid en de terreinafbake ning gemeente/regio. De heren Noort- hoek en Eveleens beantwoordden na af loop vragen van de aanwezigen. Moison, 5 F. Hillebrand; 6 S. Prevo. 7 J. Jumelet. 8 Combinatie IJzelenberg, 9 mevrouw Bijl: 10 R. Vaders. De eerste vijf winnaara uit elk rayon waren: rayon A. I J. Jumelet, 2 en 3 comb. IJzelen- berg, 4 M. Koster. 5 F. Mays, snelheid eerste duif 1362 meter per minuut. Rayon B: snelheid eerste duif 1377 meter per minuut' 1 J Verwijs: 2 en 3 R. Vaders; 4 P. Laban: 5 J Vader. 4 P. Laban. 5 J. Vaders. Rayon C: snelheid eerste duif 1339 meter per minuut: I J. de Meester. 2 C. de Cock, 3 J. Zwart. 4 J. v d Lucüke. 5 G. van Boven. Rayon D: snelheid eerste duif 1357 meter per minuut: 1 J. Wilderom. 2 M Hengstdijk. 3 G. Capello; 4 mevr. v. d- Velde. 5 P. Hoekman. Rayon E: snelheid eerste duif 1381 meter per minuut: 1 G. Neels. 2 M. van de Dorpel, 3 C Moison. 4 F. Hillebrand. 5 S. PREVO. Rayon F: snelheid eerste duif 1343 meter per minuut: 1 mevr. De Mul-Claeys, 2 gebr. Scheele, 3 mevr. De Mul-Haers, 4 gebr. Schee- Ie. 5 W. de Putter. BAARLAND - Zondagavond 6 juli 'overigens die structuur zelf wel opge- wordt op camping 'Scheldeoord' te Baarland de eerste kampdienst van dit seizoen gehouden. De dienst begint om 19.00 uur in de tent op het terrein bij het zwembad. De Interkerkelijke Re creatiecommissie heeft als spreker ka pelaan P. A. H. van Bilzen uit Goes uit genodigd. Muzikale medewerking ver leent het trio 'Blind Faith' uit Goes, dat ook de samenzang begeleidt. De collecte is bestemd voor het werk van de Recreatiecommissie.Deze zo mer worden gedurende zes weken kampdiensten gehouden. Ze zijn voor bereid door de Interkerkelijke Recrea- roepen", aldus de Borselse onderwijs wethouder. Aan de orde was dinsdag de slotwijzi- ging van de begroting 1979 van het overlegorgaan RPCZ en de raambegro- ting van de stichting RPCZ. evenals de ontwerp-begToting voor 1981 van het overlegorgaan. Daarbij stelde de heer Vollaard dat het niet langer verhogen van de subsidie van de gemeente Borse le aan het RPCZ in feite een achteruit gang is. omdat het rijk de subsidie wel verhoogt. In het standpunt van het college van b. en w. van Borssele over deze zaak, tiecommissie Baarland-Oudelande, die stond dat elke personeelsuitbreiding bestaat uit leden van de Nederlands van het centrum moet worden stopge- hervormde gemeente van Baarland en totdat een evenwicht tussen de bij- Oudelande en de gereformeerde kerk drage van het rijk en die van de gemeen- van Baarland, te was bereikt. BORSELSE FRACTIEVOORZITTER CDA: HEINKENSZAND - „We zouden het, onjuist vinden als er over de bouw van het nieuwe gemeentehuis een prestigeslag wordt geleverd door de aannemers. Ook zouden wij niet graag zien dat er aannemers zijn die met de bouw van het nieuwe gemeentehuis zodanige risico's nemen dat een faillissement onvermijdelijk is". Dat stelde de Borselse CDA-fractievoorzit- ter G. de Lange dinsdagavond. Hij deed dat in een discussie van de Borselse gemeenteraad over de wijze van aanbesteding van het nieuwe gemeentehuis dat in Heinkenszand zal worden gebouwd. Met die woorden ging de heer De Lange tevens in op suggesties van de PvdA/PPR-fractie en CDA-wethoudcr A. M. Jansen, in de richting van het aanschrijven van een beperkt aantal aannemers voor de uitvoering van het nieuwe gebouw. Met die gedachte nam de Borselse wet- dat voorstel en zegde dan ook toe te houder een minderheidsstandpunt het college in. De overige leden van het dagelijks bestuur van de gemeente Bor sele kozen voor eën aannemersbedrijf, namelijk Schrijver BV te Goes. Deze fir ma zou dan volgens het voorstel van het college zitting moeten nemen in een bouwteam. Daarmee konden de SGP-, WD- en CDA-ffacties akkoord gaan. Wel stelde onder anderen de heer P. Dekker (WD dat in dat team naast het college, architect en de aannemer ook één of meerdere raadsleden zouden moeten zitten. Burgemeester drs G. C. G. van den Heuvel voelde wel wat voor zoeken naar een passende vorm waar mee hieraan gestalte kan worden gege ven. Hij stelde verder dat hij er met de heer De Lange niet veel voor voelde om mee te werken aan een 'halsafsnijdingscom- petitie' tussen de onderlinge aanne mers. De argumenten van de rest van de raad konden de PvdA PPR-fractie en de heer Jansen niet vermurwen. Drs P. J. Vollaard (PvdAPPR): „Gelet op posi tieve resultaten die elders in de provin cie worden geboekt kiezen wij nu voor een onderhandse aanbesteding aan vier Borselse aannemingsbedrijven en één regionaal bedrijf. Gelet ook op de huidige situatie in de bouwwereld zal dat resulteren in scherpe prijzen". En de heer Jansen: „Nu moeten wij ge woon afwachten wat we voor ons geld krijgen". Hij doelde daarmee op het be drag van 9 miljoen gulden dat de ge meenteraad als maximale kosten voor het nieuwe gebouw heeft vastgesteld. In de discussie over het nieuwe ge meentehuis werden ook de hoofdvor men en de structuur van het gebouw besproken. Daarbij bleek dat er van dc zijde van de raad weinig bezwaar be stond tegen de 'ypsilon-vorm'zoals die door de architect was gekozen. Wel stelde de heer Vollaard nadrukkelijk dat de ontwerpen die momenteel op ta fel liggen schetsontwerpen zijn. Bij de stemming over3 het voorstel van het college deed zich nog een opmerke lijke situatie voor. Het PvdA/PPR- raadslid C. H. van Woerkom stemde na melijk. in tegenstelling tot de rest van zijn fractie, voor het voorstel van het college één aannemer te kiezen. Uit de reactie die op het woordje 'voor' uit de mond van de heer Van Woerkom kwam, bleek dat hij 'tegen' bedoelde. Zijn stem was echter duidelijk als zodanig te ver staan en dan ook als 'voor' door ge meentesecretaris J. L. M. van Put geno teerd. Dit had tot gevolg dat het voor stel van het college met de stemmen van wethouder Jansen en de twee PvdA PPR-raadsleden Vollaard en De Koster tegen werd aangenomen in een stemverhouding van 13 voor en 3 tegen. niet op de laatste plaats dankzij i glaasje limonade dat zij kregen. De directeur van het Loch Ness Invea gation Bureau. Tim Dinsdale, hid dinsdagavond een lezing met film I dia's over het monster van Loch Ness} het Maritiem Hotel Britannia. In j feesttent op de Zeilmarkt trad 's avoni de groep Jazz Nuts op. SINT-ANNALAND - Aan de Ds O. Else- manschool te Bergen op Zoom behaal de mejuffrouw Tannie Wielaard uit Sint-Annaland het INAS-diploma. B EN W NEMEN VOORSTEL 'BEVRIEZING' SUBSIDIE PEDAGOGISCH CENTRUM TERUG Daarmee kon de fractie van de PvdA/ PPR geen genoegen nemen. Wel stond de heer Vollaard een evenwicht in bei de bijdragen voor. In een warm plei dooi ten behoeve van het RPCZ bracht hi j naar voren dat naar zijn mening een uitbreiding van het personeel de enige oplossing voor het RPCZ is om te vol doen aan de vraag vanuit het onder wijsveld. „Ik erken dat, gezien de financiële si tuatie van de gemeente, de grens van de mogelijkheden van de gemeente in zicht komt, maar een bijdrage aan het RPCZ heeft hoge prioriteit bij onze fractie", aldus Vollaard. Zijn argumenten vonden wel enige weerklank bij het college van b. en w. dat na een schorsing besloot in een vol gende vergadering op de zaak terug te komen. Ondertussen zal de heer Eijs sens twee financiële modellen voorleg gen met daarin de gevolgen van het voorstel van het college en die van de suggestie van de heer Vollaard. Opbrengst bazaar te Heinkenszand HEINKENSZAND - De bazaar die de leerlingen van de christelijke kleuter en lagere school zaterdag in Heinkens zand hielden heeft 1223.84 opge bracht. Het geld is bestemd voor de zen ding in Suriname en zal gebruikt wor den voor de aanschaf van boten. Voor dat doel was al een bedrag van 2798,95 bijeen gespaard waarmee het totaalbe drag voor de zending op 4022,79 komt. GOES - In de vijfde en zesde speelronj van de Goese bowling league wissel) een aantal deelnemers hun rangschj king in de top van het klassement. 1; win Groen legde beslag op de eert plaats door een 8-2 overwinning op Aj van de Voort. Groen behaalde het vol puntentotaal door de hoogste serie (9 pins) van de league te bowlen. Gro< scoorde achtereenvolgens: 185 - 21? 193. De leider Chris Mijnsbergen wj van Loek Stols: 2,5 -1,5. André Reyeij versloeg Lotta Mijnsbergen met 7-1 werkte zich op naar de tweede plaa Pierre Smans versloeg de rode lal taarndrager Gerard Griep met 5-3. In de zesde speelronde kwamen Lo Stols en Aad van de Voort tegen elkd uit. De eerste game was voor Stols: 18 159. In de tweede game zegevierde Vj de Voort met: 222 tegen 150. In de der) game liet Stols 225 noteren tegen VI de Voort 182. Hierdoor won Stols ook| totale pinfall: 564 - 563 en hij won ie) 6-4. In de wedstrijd om de eerste plaa versloeg Chris Mijnsbergen Erai Groen met 5-1. Mijnsbergen nivelleerj de achterstand op Groen hiermee tol punt. Lotta Mijnsbergen behaalde hd tweede overwinning: met 3-1 klopte j Pierre Smans. Toch zakte zij naar laatste plaats, want de op de laats plaats staande Gerard Griep klon André Reyerse met 6-0. De stand in de Goese bowling league is nu] Erwin Groen, 26 punten. 3152 pins; 2 ChJ Mijnsbergen, 25.3162; 3 Loek Stols, 21,5,310 4 André Reyerse. 20.3154; 5 Aad van de Voal 19. 3182, 6 Piene Smans. 19, 3003; 7 Gerai Griep 13,5, 3044; 8 Lotta Mijnsbergen. 5j 2938. GOES - De beer J. Jansen, havenmee ter in de stad Goes, heeft dinsdag zij 25-jarig jubileum gevierd. In het stai huis recipieerde de havenmeester ml zijn echtgenote voor een lange stoi van belangstellenden. Wethouder dn J. Dijkgraaf beschreef in een toesprak de heer Jansensloopbaan. „We hebben hier te maken met een ma) die van alle markten thuis is. Voordat hij zich In Goes vestigde wq hij goudsmit, codeur-telexist, wer) zaam in de fruitteelt en op een viskoj ter. Al met al nogal uiteenlopen^ baantjes", vond de wethouder. Deze citeerde ook nog een zin uit d; marine-conduitestaat van de heer Jai sen. Men was bij de marine van meninj dat Jansen een kalme, betrouwban handige, nette en bovenal goede krach was. „Ach ja, we worden allemaal we eens belazerd" zei de heer Dijkgraa! „Waarmee ik niet bedoel dat ze liegej bij de marine want wij zijn ook heel t« vreden over Jansens capaciteiten." Ook bij de aanvang van zijn dienst b) de gemeente Goes, lipen de werkzaarï heden van de havenmeester nogal uit een. Zo was hij belast met hele wel ej wee van de haven, maar hij fungeerdj ook nog als onbezoldigd veldwachter Ook met de huisvesting, maar hij firn geerde ook nog als onbezoldigd veld wachter. Ook met de huisvesting hee.' het niet altijd meegezeten. „We hebbel dan niet zo'n mooi kantoor als het hl venschap Vlissingen, maar we mogei de laatste tijd toch niet klagen", be toogde wethouder Dijkgraaf. Namens de dienst gemeentewerkes sprak de heer L. A. Bouman. Hij bent drukte de goede samenwerking die ej bestaat tussen de afdelingen wegeD bouw en dehavendlenst. „Soms vrasj je je weieens af onder welke afdeliri Jansen nou eigenlijk ressorteert wan hij doet voor ons net zoveel als voor zijj eigen dienst", aldus de heer Bouman Ook mevrouw Jansen werd in de huid) betrokken. Vele cadeaus en bleoemes maakten de Goese commissiekamer gauw te klein voor het grote aantal bf zoekers. Industriestraat 8-10 - Goes Tel. 01100-15415-14987

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 24