Jacky en Kristian Van Wezel vieren vakantie thuis UDDUT ZIET! Brandweer op de camping Hfese/ Zeeuws- Vlaandere» PZC/ NAAR OUDERSIN TANZANIA Yuccajoekel JSDAG 1 JULI 1980 v -a? A streek I las het hier al eerder in deze kolommen: wij in Nederland hebben tegenwoordig voor elke I situatie een liedje achter de hand om dat gebeuren muzikaal te ondersteunen. Dat gebeurt 1 wanneer Nederland cupvoetbal gaan spelen, wanneer een vorstin aftreedt, wanneer de slogan 9 moet worden uitgedragen dat vakantie in eigen land toch eigenlijk ook best leuk is: de singletjes I liggen ervoor klaar op de draaitafel. Nu de scholen op punt staan van sluiten is er weer een nieuw J plaatje uitgekomen met dat eenvoudige rijmwerk, waarvan het vol zit in het vaderlandse 1 hitwezen. st cel Vol 2d is Tar lep pezla, Barl SAIi is 30 S 30 Es dsoiip ICaJa w C Op die plaat zingen kinderen enthou siast van: do re mi. do re mi, we hebben nu vakantie van je een twee drie Nu zou je ook wel gaan zingen van ple zier met het vooruitzicht datje wekenlang niets te maken hebt met die leerplicht wet. Weg met de schooltas, het proef werkpapier. die vervelende leraar. Nu is het tijd om onbezorgd vakantie te vieren. Koffers pakken en weg wezen. De kinderen Jacky en Christian van Wezel moeten zelfs hun koffers pakken om de reis naar hun ouders te maken Want Rinus van Wezel, die agrarisch Zeeland heeft leren kennen als de eind redacteur van het ZLM land en tuin bouwblad. zit sinds kort met zijn vrouw Corrie in Tanzania. Zij maken er deel uit van een Nederlands team dat in vijf jaar tijd een boerderij van tweeduizend hectare moet zien op te bouwen in een uitgestrekte wildernis. Deze boerderij moet maïs en sojabo nen gaan produceren als voedsel voor de Tanzanianen. zet voor de leerling bulldozer chauf feurs. die straks mee moeten helpen om orde te scheppen in de wildernis. De meeste machines en werktuigen komen als levensgrote bouwpaketten uit Nederland aan. Het in elkaar zet ten van die werktuigen gaat niet van een leien dakje. „Soms maken de men sen in Europa of Amerika fouten bij de - verzending en geven bijvoor beeld verkeerde onderdelen mee", zo schrijft Rinus van Wezel. „Dat kan me behoorlijk boos maken, want in Afri ka kun je niet zo maar even naar een dealer gaan om het juiste onderdeel te halen. Ook hebben verschillende ma chines veel geleden van de zeereis en de opslag in de haven. Veel roest en beschadigingen. Er is ook gestolen. We kregen een vrachtwagentje bin nen en daarvan had men de radiateur. de accu, de startmotor, de koplampen Hereniging ATL unls. De Van Wezels vertoeven niet voor de eerste keer in Afrika: van 1967 tot 1975 woonden en werkten zij in Kenya bij het op poten zetten van een katoen project. Het ontwikkelingswerk bleef ook nadien nog trekken. Zozeer zelfs dat Rinus zijn baan opgaf bij de ZLM en met zijn vrouw naar Afrika ver trok. De kinderen bicven in Neder land om hun schoolopleiding voort te zetten. Jacky en Christian zullen al leen in de vakanties naar hun vader en moeder afreizen. Dat wordt dus de zer dagen een gelukkige gezinshereni ging. In de nieuwste uitgave van de stichting public relations land- en tuinbouw is een brief afgedrukt waar in Rinus van Wezel schrijft over zijn dagelijkse werk op het ontwikke lingsproject in Tanzania. Hij schrijft over de 'rijschool' die hij heeft opge- Rinus van Wezel temidden van de leerling-chaffeurs. en nog verschillende kleinere dingen gestolen. Waarschijnlijk is dat ge beurd toen de trein stond. Dan kun je goed nijdig worden, maar ja dat helpt niet. Je komt er toch niet achter wie de dief is geweest." Wateroverlast De wateroverlast geeft Rinus van We zel en de andere teamleden extra werk Toch hebben ze grote plannen. Het team heef t zich tot doel gesteld in het komende jaar omstreeks vijfhonderd hectare te ontbossen. te ploegen en dan voor januari 1981 zaaiklaar te heb ben. Vervolgens wil men binnen vier weken die vijfhonderd hectare inzaai en met mais. „Zodra dan de droge tijd aanbreekt gaan we", zo meldt Rinus. „beginnen aan deel twee van de ont ginning net zo lang tot we tweeduizend hectare klaar hebben Of dat doel bereikt kan worden is nog de vraag. Er zijn weinig kundige vak lieden. Vooral aan goede monteurs is een groot gebrek. En een echte goede Tanzaniaanse monteur heeft meestal geen zin om te komen werken in zo n afgelegen gebied als waar het Neder landse team de maisboerderij gaat be ginnen „Als hij in Dar es Salaam blijft werken verdient hij zeker zo goed en bovendien kan hij na de officiële werk tijd links en rech ts nog een aardig cen tje bijverdienen Hier gaat dat niet", schrijft Rinus. „Naast onze boerderij is alleen maar wildernis. Alleen maar shamba ya wanyama. En dat betekent in het Swahli. de taal van het land: land van de wilde dieren". Even aandacht voor al wat groeit en bloeit en altijd weer boeit: de heer F. Willeboordse uit Serooskerke laat we ten dat hij in zijn tuin een bloeiende Yuccaplant heeft. Een zeldzaamheid naar zijn zeggen. De plant is 2.10 hoog. Over hoge planten gesproken: de be- reklauwen reiken weer hoog naar de hemel. Wie zou de grootste hebben? En straks krijgen we ook nog die reuze zonnebloemen. Dat worden weer tij den waarin druk zal worden gemeten! Er zijn maar weinig campings die zich de luxe kunnen permiteren om er een eigen brandweer op na te houden. Camping 'De Witte Raaf aan het Veer- se Meer bij Arnemuiden is ook op dit gebied een witte raaf. Men beschikt daar over een heuse brandweerwagen en een team dat er vakkundig mee kan omgaan, wat natuurlijk ook nooit weg is. Nu moet u niet denken, dat de echte brandweer ineens overbodig is gewor den als er onverhoopt iets zou gebeu ren op die camping bij Arnemuiden. „U moet het zo zien", legt directeur J.A.M Buijsrogge uit. zoals mensen thuis in afwachting van de komst van de brandweer alvast een emmertje wa ter pakken om te beginnen met blus sen. gaan wij ook meteen aan het werk zolang de brandweer van Arnemuiden, die we natuurlijk meteen al bellen, er nog niet is". De warme en droge zomer van enkele jaren geleden heeft Buijsrogge een beetje angstig gemaakt voor de gevol gen wanneer er dan op een terrein met zo n grote concentratie aan mensen wat gebeurt. In het hoogseizoen is 'De Witte RaaT een dorp van zo'n vierdui zend vakantievierders. Uit oogpunt van de veiligheid acht Buijsrogge de aanwezigheid van een eigen brand wacht van groot belang. Hoe gemak kelijk kan er niet wat gebeuren wan neer er wordt gebarbecued. En in een caravan kan er ook best eens brand ontstaan omdat er bijvoorbeeld een lekkage is opgetreden in een gasslang. Zo'n brandende caravan zelf is meest al niet meer te redden. In minder dan geen tijd is er nauwelijks veel meer over dan het chassis. Maar de aanwe zigheid van een brandweer en een au to meteen hoge en een lage druk pomp en een waterreservoir van driedui zend liter kan een hoop ellende voor komen. En ook de omgeving kan wor den beschermd tegen een verdere uit breiding van de brand. De brandweerwagen wordt op 'De Wit te Raaf bemand door vier eigen men sen Daarnaast kan er een beroep wor den gedaan op enkele brandweermen sen. die op die camping daar aan het Veerse Meer hun vaste stek hebben Tips Buijsrogge wil nog wel enkele tips kwijt om brand op de camping te voor komen Wanneer er aan barbecuen wordt gedaan steeds een emmer water klaar zetten. En geen spiritus gebrui ken om het vuur aan te krijgen. Na gebruik de barbecue uitblussen en niet achteloos in de container legen. Caravanbezitters doen er verder goed aan elk jaar de drukregelaar op de gas fles te laten controleren en ook de gasslang op op eventuele lekjes te on derzoeken. Het komt nog vaak voor dat er lekken ontstaan. En wanneer een familie dan na een afwezigheid van een week. waarin zich een laag gas in de caravan heeft gevormd, vermoeid van de reis dan snel even een kopje koffie wil zetten, kan dat hoopjes moei lijkheden geven. Op het terrein van 'De Witte Raaf is nog een andere nieuwigheid te vin den: een celshop met zodanig billijke prijzen dat een gezin van vier perso nen er voor totaal 25,- kan tafelen. Daar kan zelfs een toeristenmenu niet tegenop. De cctshop is de eerste van dit soort in het land. Binnenkort wor den er op enkele plaatsen elders in het land ook soortgelijke eetgelegenhe- den geopend. Het is de bedoeling dat er op Nederlandse recreatiebedrijven een heel netwerk van dit soort zaken zal verrijzen. ITS 2 ■rdarr 1ULST Aan de midweekse schieting m. L^n cafe W. Blommacrl namen 42 schut •MOUers deel. Trip litslag: hoge vogel en eerste zijvogel P van ;ria. A loethem, Kloosterzande, tweede zijvogel J. Lork e Waal, Koewacht. Grootste aantal kleine ogels (41 werd afgeschoten door A. van Belle- em uit Antwerpen. Mil JNTEjcAPELLEBRUG - In café 'Tabie' in tapellebrug werd een liggende wip- chieting gehouden waaran 93 schut- ers deelnamen. litslag eeerste hoge vogel L van Du.vsse uit Aci1, -Gilhs. tweede hoge vogel M. Stobbelaar gTiJlit de Klinge. eerste zijvogel G. Willes uit de SWI leliestraat, tweede zijvogel J Klekeman uit Cemzoko. het grootste aantal kleine vogels ii werd afgeschoten door R Lammers r syfemzeke. De volgende schieling wordt ge- louden op zondag 6 juli 1LINGE - Aan een schieting in het café c- Weemaes' te Clinge van de schut- jterssociëteit 'Eenheid en Broederzin' namen 54 schutters deel. jUltslag hoge vogel Wip IJ. Vereecken Kloos terzande. tweede hoge vogel A Ivens Antwer pen. eerste zijvogel C Benort Statenboom. tweede zijvogel J v Waterdehoof Klooster- inde. derde zijvogel A Hoek Zuiddorpe. lerde zijvogel M. Verdonck Kwadendamme. litslag hoge vogel Wip II E Broekaert Clin- jge. tweede hoge vogel A Ivens Antwerpen, eerste zijvogel W. de Koek Clinge. tweede zij vogel J Ducheime Zuiddorpe. derde zij vogel |W. de Koek Clinge. vierde zijvogel Fr Kraan jCllnge. KLOOSTERZANDE - Aan een schie- ting in zaal, de hoogaars Concordia te jKloostcrzande namen 38 schutters jdeel. (Uitslag hoge vogel R Hermans uit Ossenis- se. eerste zij vogel F Dunnck uil Walsoorden, jtweede zijvogel A Verhoeven uit Klooster zande. het grootste aantal kleine vogels i5i ';Th. Cambeen uit Wlsoorden. BOSCHKAPELLE - Aan de liggende wipschieting in café van Schaick te jBoschkapelle namen 55 schutters deel. Uitslag hoge vogel A de Bakker uil Hengst- !dyk. eerste zij vogel R de Waal uit Hengst dijk. tweede zijvogel J Lauwers tilt Terhole. jextra hoge vogel W de Kon uil Hengstdijk (grootste aantal kleine vogels i5> werd afge- Ischoten door C Verschuren uit Lamswaarde jHoge vogel wip twee J Pauwels uit Axel. jcerste zijvogel J Poortvliet uit Hellegat. tweede zij vogel L Erpellnck uit Boschkapel- le. extra hoge vogel P Boogaert uit Wijchen. j grootste aantal kleine vogels «4» L. Etpelink I uit Boschkapelle. TERNEUZEN - Aan een schieling op de stande wip te Terneuzen van de Wes- terschelde' namen 31 schutters deel IUitslag, eerste hoge vogel R Jonkheym. j tweede hoge vogel A Hoogstraeten beiden lult Terneuzen R de Bakker uit S: Jansteen tweede zij vogel Th. Enghels uit Stekene KLOOSTERZANDE - Aan een schie ting in cafe 'Hoogaars' te Kloosterzan- de namen 31 schutters deel Uitslag hoge vogel J Verschoten uit Kloos- terzande. eerste zbvogel F v Kruyssen uit Kloosterzande tweede zijvogel G Pauwels j uit Groenendijk, extra hoge vogel J Verscho ten uit Kloosterzande grootste aantal kleine vogels i5i J Wesenpoel en A. Verschuren uil Kloosterzande KOEWACHT - Aan een schieting in Ca fé J de Kind in Koewacht wan de Schutterssocieteit 'De Sportvrienden' namen 30 schutters deel. Uitslag: hoge vogel Tonny de Waal. Koe wacht. eerste en tweede zij vogel, Jo de Waal. Koewacht, grootste aantal kleine vogels (6) G. Baert. Koewacht. HULST - Aan de liggende wip schietin gen van sociëteit 'De Stadtherberg' op de OZO-velden namen 45 schutters- deel. Uitslag: hoge vogel wip-1J. v. Kerkhoven uit St-Jansteen. eerste zijvogel J v Kerkhoven idem. tweede zij vogel P Maas uit Terneuzen. grootste aantal kleine vogels (5i P de Koster en E de Backer uit St.-Jansteen Uitslag: Ho- gevogel W v. d Boogert uit Temse. eerste zijvogel A Verdunnen uit Graauw. tweede ^ijvogel Th Asselman uit Kloosterzande. grootste aantal kleine vogels (6i werd afge schoten door mevrouw Koemans uit Terneu zen. De volgende schieting is zondag 6 juli. HOOFDPLAAT - Aan een schieting in cafe 'De Vriendschap' te Hoofdplaat na men 77 schutters deel. Uitslag eerste hoge vogel H Fonteljn uit Bossevelde. tweede hoge vogel A. Luycks uit Philippine, eerste zijvogel n Maenhout uil Bossevelde. tweede zijvogel R v Acker uil Waarschoot, grootste aantal kleine vogels (41 werd afgeschoten door A de Koning uit West- kapelle De volgende kermisschietingen zijn op 5. 6 en 7 juli ZUIDDORPE: - Aan een schieting in cafe M de Cock te Zuiddorpe namen 30 schutters deel. Uitslag hoge vogel W de Vrleze uit Westdor- pe. eerste zijvogel J Bracke uit Axel. tweede zijvogel A Puyl.aerv uit Zuiddorpe grootste aantal kleine vogels (4i J Bracke uit Axel HULST - Aan een schieting in zaal P. Leeraert te Hulst namen 60 schutters deel Uitslag wip één hoge vogel F vanSwaaluit Hulst, eerste en tweede zij vogel J van Kerk hoven uit St-Jansteen. grootste aantal kleine vogels i5i. A Hageman en F van Sw aal. bei den uit Hulst Wip twee hoge vogel G Her- wegh uit Hulst, eerste zijvogel E de Bakker uit St-Jansteen. tweede zijvogel P Boogaert uit Wijchen. grootste aantal kleine vogels i5) H Leeraert uil Hulst KOEWACHT-Aan een schieting in ca fé J. de Guchleneire te Koewacht na men 46 schutters deel. Uitslag, hoge vogel G v Damme uil Koe wacht. eerste zijvogel L Rincoot uil St -Pau wels. tweede zijvogel A Rombout uil De Klinge. grootste aantal kleine vogels «3> A v Overloop uit Koewacht. HEIKANT - Aan een schieting in cafe 'Pekton' te Heikant namen 34 schutters deel. Uitstag hoge vogel P v Baele Hellesuaat eerste zijvogel M Oudejans Hellestraat tweede zijv ogel P. v Baele Hellestraat groot ste aantal kleine vogels «3 J v Kerkhoven uil St.-Jansteen. KOEWACHT - Aan een schieting in Ca fé De Oude Molen' te Koewacht namen 40 schutters deel Uitslag hoge vogel H de Vos St Jansteen Eerste zijvogel F Horweg Koewacht, tweede zij vogel A de Block Koewacht, grootste aan tal kleine vogels i3> H de Smet. Koewacht. SINT JANSTEEN - Aan de bejaarden- schieting in het gemeenschapscen trum 'De Waranda' te Sint-Jansteen namen 35 schutters deel. Uitslag: hoge vogel A. Beulaert, Hulst, eerste zijvogel A. van de Berghe. Hulst, tweede zij vogel C Herweg, Hulst. Grootste aantal klei ne vogels (5) werd afgeschoten door A van de Branden te Sint-Jansteen. KOEWACHT - Aan een schieting te Koewacht in café 'Van Rumste' namen 42 schutters deel. Uitslag Hoge Vogel J v.d. Harre. Hulst. Eer ste zij vogel T Marten. Nieuwdorp. iweede zij vogel R de Smet. Koewacht; grootste aantal kleine vogels (4i E. van Damme Koewacht en mevrouw a v.d Harre. Hulst. STOPPELDIJK - Aan een schieting In zalal J zaal J Vernimmen namen 38 schutters te Stoppeldijk deel. Uitslag, hoge vogel E Scheerders uit Hulst, eerste zijvogel A fe Feyter uit Terneuzen. tweede zijvogel J. Erpelink uit vogelwaarde, extra hoge vogel A van D|Jk uit Vogelwaar de. grootste aantal kleine vogels <4> R. Scheerders uit Hulst SLUISKIL - Aan de schieting in café 'Dallinga' van sociéteil 'Winnetou' na men 38 schutters deel. Uitslag hoge vogel R de Bakker uit Sluiskil linker zijvogel R. v Woestenij uil Lembeke. rechter zij vogel R. v Hulle uil Saflelaere De volgende karabijnsehietmg vindt plaais op zaterdag 19 juli De Knorhanen" hield wedstrijd HEIKANT - De zeehengelclub 'De Knorhanen' uit Heikant hield zondag de derde clubwedstrijd in de Wester- schelde nabij het Oude Gemaal te Osse- nisse. waaraan 48 hengelaars deelna men. De vangst was bijzonder slecht. Winnaar werd R. de Maat uit Hulst Hij wist slechts één vis aan de haak te slaan, maar het gewicht was voldoende voor een totaal van 495 punten en de eerste plaats. Winnaar over de drie voorbije westrijden werd Frans Braem uit Heikant met een totaal van 1505 punten Na afloop nam hij in zaal Boog aert te Heikant uit handen van voorzit ter F. de Neve een beker in ontvangst De eindstand. 1 Frans Braem uit Heikant met 1505 punten. 2 R Obrie tilt Sas van Gent met 1060 punten. 3 L de Solui]vei uil St-Jau- steen met 985 punten 4 E van de Broecke uit Clinge met 875 punten 5 O. Boone uit St- Jansteen met 870 punten 6 mevrouw Thuy uit Heikant met 795 punten 7 R de Maat uit Hulst met 770 punten, 8 S van Hooye uil Terneuzen met 690 punten. 9 R de Keyzer uil Clinge met 670 punten. 10 R de Wilde uil Stekene (Bi met 620 punten EHBO-tliploma's. NIEUW-NAMEN - Achttien van de twintig cursisten behaalden te Nieuw- Namen het EHBO-dipoma De heer J Valckx en mevrouw R van Vlierbergen fungeerden als docenten. Voetbaltoernooi KPJ in Hulst HULST - Het KPJ-team van de afde ling Koewacht bij de heren en het team van de afdeling uit Philippine bij de da mes zijn zondagmiddag winnaar gewor den van groot voetbaltoernooi voor alle KPJ-afdelingen uitZeeuwsch-Vlaande- ren, op de OZO-terreinen te Hulst. De organisatie was in handen van de KPJ-knng Zeeuwsch-Vlaanderen (Ka tholieke Plattelands Jongereni. Na af loop reikte voorzitter F. van Campen in de kantine op de OZO-terremen de prij zen uit. De herenteams na loting in twee poules ingedeeld, Winnaar in de A-poule werd Koewacht, terwijl het KPJ-team van de fdeling St-Jansteen in de B-poule met de hoogste eer ging strijken. Op de tweede plaats eindigden Westdorpe en Terhole De teams van Koewacht en St- Jansteen speelden de finale, die uitein delijk met een krappe 2-1 zege door Koewacht werd gewonnen. De strijd om de derde en vierde plaats werd ge wonnen door de afdeling Westdorpe. Eindstand heren: 1 Koewacht, 2 St-Jan steen. 3 Westdorpe, 4 Terhole. 5 Philip pine. 6 Oostburg. 7 Lamswaarde. Da mes: 1 Philippine. 2 Koewacht. Collecte ZAAMSLAG - De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in de gemeente Terneuzen 16.127,72 opgebracht. De inwoners van Zaamslag brachten daar van 3429.15 op Fancy-fair in Hoofdplaat voor 'actie Canada' HOOFDPLAAT - Het evenementenco- mité van Hoofdplaat hield zaterdag een fancy-fair. Omdat het weer niet meewerkte was men verplicht uit te wijken van het schoolplein naar de gymzaal. Desondanks kwamen vele kinderen met hun ouders de attracties bezichtigen en deelnemen aan de di verse spelletjes. Zo kon men prijzen winnen met bussen gooien, ringe wer pen, sjoelen, touw trekken, of bij het rad van avontuur. Tegelijkertijd hield het evenementen- comite een wafelactie in het dorp Hef programma vormde het eerste deel van de zogenaamde 'Actie Canada'. Met de ze actie hoopt het evenementencomite het benodigde geld bijeen te krijgen om in Hoofdplaat een gedenkteken te plaatsen ter nagedachtenis van de ge sneuvelden van het Canadese regiment dat Hoofdplaat in de Tweede Wereld oorlog heeft bevrijd In het gedenkte ken zal het regimentswapen van de Ca nadese oudstrijder John MacDonald. die dit wapen heeft geschonken, wor den verwerkt. Volgens comttevoorat- ter Jan Warringa was de eerste actie In ieder opzicht een succes. Drie leerlingen van muziekschool Terneuzen waren 'uitmuntend' TERNEUZEN - De stichting Terneu- zense Muziekschool beleefde zaterdag een uniek hoogtepunt: voor het eerst sinds het bestaan van de school be haalden drie leerlingen in één cursus jaar het getuigschrift van de graad uit muntendheid. Dat waren Pieter-Jan Neele (fluit). Jacques de Bokx (klari net) en Jan-Kees Haks (piano). Zij kre gen niet alleen het getuigschrift, maar ook de prijs van de gemeente Terneu zen, die hen werd uitgereikt door drs A. J. Rekveld. wethouder van culturele zaken van Terneuzen. De Graad van Uitmuntendheid is het hoogte wat op de Terneuzense Muziek school bereikt kan worden. Slechts leerlingen, die voor de derde graad ten minste cum laude slagen, kunnen Voorronden tennis toernooi in Hulst HULST - De Hulster tennisclub Hul ster Ambacht hield zaterdag de voor ronden van het D-toernooi tennis, dat in het teken staat van het 800-jarig be staan van de stad Hulst. De wedstrij den moesten bijna worden afgelast we gens het slechte weer. Zaterdag kwam vrijwel de hele dag de regen in stromen op de baan. Door medewerking van Axel en Sint-Jansteen die hun banen ter beschikking van de organisatoren stelden kon het toernooi toch toch doorgang vinden, doorgang vinden. Op de doorweekte gravelbanen werden de wedstrijden afgewerkt. Door een winderige maar droge zondag kon het toernooi, zij het net voor het vallen van de duisternis, afgerond worden. De Duitser Schmidt, op vakantie in Zeeuwsch-Vlaanderen. stelde al in de voorronden zijn kandidatuur voor de eindzege. De 15-jarige Willekens uitKa- pelle maakte het hem nog het moei lijkst maar moest tegen het eind van de partij toch zijn vlag strijken. Ook M Tichelman speelde een gaaf toernooi en kwam alleen in de tweede set tegen Leenknegt in problemen. Omdat Ti chelman stadgenoot Speleman wist te kloppen en Schmidt korte metten maakte met A. Sponselee en T. C. Vo gelvlucht stonden deze spelers tegen over elkaar in de finale. Tichelman toonde aan vaster en secuurder te ope reren dar. zijn Duitse tegenstander en won in twee sets 6-3. 6-4 zonder daad werkelijk in moeilijkheden te zijn ge weest. Bij de dames verbeterde de zus van de Duitse herenfinalist de prestatie van haar broer door overtuigend M Wid- dershoven terug te wijzen: 6-3. 6-1 Het heren-dubbei leverde een overwin ning op voor M. Vermerken H Francen die L. Speleman en A. de Waal met nip te cijfers 7-6 en 7-5 klopten. De dames- dubbel ging naar het Axelse duo Bas- sie Dekker die met overmacht afstand namen van M. Baecke'C. van Haperen. trachten de Graad van Uitmuntend heid te behalen. Docent A. Karreman van de Terneu zense Muziekschool was van mening dat er zaterdagochtend in het Zuidlan- theater. waar het examen werd afgeno men. voortreffelijk gemusiceerd was. De kandidaten moesten werk uitvoeren van onder anderen Bach. Mozart. Beet hoven. Milhoud en Ravel, werken met een hoge moeilijkheidsgraad. „Op con servatoriumniveau", stelde Karreman.' Tot aan zaterdagochtend behaalden slechts vier leerlingen van de Terneu zense Muziekschool de Graad van Uit muntendheid Er gingen jaren voorbij dat niemand voor de graad in aanmer king kwam. De directeur van de mu ziekschool. C. A van Prooijen, was dan ook zeer verheugd met het resultaat van dit jaar Hengelwedstrijd "De Vogel" Hengstdijk HENGSTDIJK - De hengelsportvereni ging 'De Vogel' uit Hengstdijk hield de eerste wedstrijd van het seizoen op het viswater 'De Vogel' waaraan 48 henge laars deelnamen. Ondanks de wissel vallige weersomstandigheden kon van een goede vangst gesproken worden Voor de grote verrassing zorgde de 12- jarige Marlies Bun uit Hengstdijk Als enigste vrouwelijke deelneemster was ze in deze eerste wedstrijd iedereen dui delijk de baas. Eerst ving de jeugdige hengelaarster een brasum van 2200 gram. om daama een paling aan de haak te slaan. Het totaal gewicht was voldoende voor 2354 punten, wat na af loop de eerste plaats betekende De uitslag 1 Marlies Bun uit Hengst dijk met 2354 punten. 2 F. Roctus uit Vogelwaarde met 1054 punten. 3 R Boogaert uit Kloosterzande met 989 punten. 4 J Hageboom uit Hengstdijk met 423 punten. 5 P Reel uit St-N'iklaas B i met 422 punten. 6 P Reunis uit Clin ge met 316 punten 7 J. Hageman uit Hengstdijk met 230 punten 8 J Deu- rinck uit Volgelwaarde met 217 punten. 9 E. Scheerders uit Hulst met 193 pun ten 10 R van Regenmortel uit Koe wacht met 184 punten Speulerieë Terneuzen zoekt vrijwilligers TERNEUZEN - Speulerieë '80. de kin- dervakantiemanifestatie die van 11 tot en met 15 augustus wordt gehouden in Terneuzen. heeft een groot gebrek aan vrijwillige medewerkers. Van de 60 krachten die er nodig zijn. hebben zich er tot dusver maar 20 gemeld. De organisatoren streven naar leiding door volwassenen, maar hebben de leef tijdsgrens voor vrijwilligers in het alge meen op 16 jaar en ouder gesteld. 'Ver zamelpunten' zijn de Centrale Stich ting voor Sociaal-Cultureel Werk en mevrouw Bep van Adrichem. Hengelwedstrijd BRESKENS - Zaterdag hield de hen gelsportvereniging 'De Zeekrab' te Breskens haar vijfde clubwedstrijd van dit seizoen. Aan de wedstrijd namen 50 hengelaars deel. van wie 42 vis boven haalden Er werden 45 bovenmaatse en 70 ondermaatse vissen gevangen, met een totaal gewicht van 6304 gram. Uitslag senioren: 1 M. Verherbrugge567 pnt.;2J v.Lare508;3J v Hee410.4M Struijveld 359. 5 H. v./d Weegen 342; 6 Adr. Versprille 340; 7 G Pielaat 236,8 A Thilleman 229: 9 Ed Corthals 227; 10 J v/d Broeke 219.Junioren 1 Fr Ocké 490; 2 Erw Cornelis 246. 3 J Albregtse 236; 4 A. Fenijn 141. Het algemeen klas sement na vijf wedstrijden, senioren: 1 M. Verherbrugge 2082, 2 H de Looze 1964: 3 G Pielaet 1929 Junioren 1 A Fenijn 1198. 2 Erw. Cornelis 1155: 3 Jol v/d Broeke 1043. Uitgebreid kermis te Clinge CLINGE - Voor de jaarlijkse kermis te Clinge heeft het Clingse feestcomité, in samenwerking met diverse verenigin gen. een programma samengesteld, waarin vele aktiviteiten zijn opgeno men, zowel voor jong als oud. Zaterdag 19 juli de openingsdag, staal in het teken van divserse trinikoersen op hel bekende parkoers te Clinge. In tegen stelling tot andere jaren worden de A en de B koers deze maal georganiseerd door de vorig jaar opgerichte Trim- elub Clinge. De trimkoers voor C-rijders begint om half twee en gaat over 25 kilometer, om kwart over twee starten de B-trimmers, voor een afstand van 40 km. De A-trim mers zullen om half vier van start gaan voor een rtt van ruim 60 km. Om drie uur is er een schieling op de liggende wip in café De Nieuwe Landbouw s Avonds zal de fanfare Weldoen door Vermaak een rondgang door het dorp maken. Zondags begint om twee uur de wielerwedstrijd voor liefhebbers over een afstand van 00 km en om vier uur begint de wielerwedstrijd voor dames. De inschrijving voor beide wedstrijden is bij C. Weemaes Om half drie kunnen de schutters voor de slaande wip te recht bij C Weemaes en de schutters voor de liggende wip kunnen vanaf drie uur naar cafe De Gouden Kroon Maan dag kunnen de schutters weer hun hart ophalen Om half drie bij C Weemaes op de staande wip en om drie uur op de liggende wip bij De Gouden Kroon Te vens vanaf drie uur in de Gouden Kroon gaaibollen Dinsdags is de voormiddag houdt de buurtvereniging De Opklop- pers volksspelen en een duivenkoers Om half drie is er een grote wielerwed strijd voor amateurs waarvan de in schrijving bij C Weemaes Is. Voor de schutters is er om half drie op de staan de wip een schieting bij C Weemaes en bij De Gouden Kroon om drie uur op de liggende wip. Woensdags om dne een schieting op de liggende wip in De Nieu we Landbouw De slotdag van de CUngse kermis op vrijdag wordt er bij De Gouden Kroon een vakantleschie- ting gehouden op de liggende wip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 23