Kuiper nog niet in paniek ondanks zwakke tourstart HINAULT HEERST OP ZIJN TERREIN Tour in cijfers Hinault demonstreert nieuwe daaltechniek Zoetemelk tevreden verliezer Doorkomsttijden tijdrit Vlag uit voorde Nederlanders Nicotine in de urine van Didi Thurau PZC/sport „KOMENDE DAGEN ERG BELANGRIJK" Kimpe 3.21.21. 4 Godefroot 3.21.44. 5. Dan- gulllaume 3.21.53. 6. De Muer 3.22.52. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Guimard 84 50.09.2. Posl84 50.20.3. Godef- .root 84 54.30 4 Crepel 85 02.40. 5. De Muer 85 06.24. 6 De Bruyne 82 11.35 PUNTENKLASSEMENT 1 Bazzo 102 punten. 2 Berlin 91.3 Pevenage 86 4 Raas 78 5 Hlnault 54. 6 Kelly 47. 7 Vallei 43. 8. Bossis 38. 9 Jacobs 36. 10. Sher- wen 35. BERGKLASSEMENT 1. VandenBroucke 24 punten. 2. Van Impe 17. 3. Jones 16.4. Pollentler 12. 5. Hinauli 9 JONGEREN KLASSEMENT l.Claes, 2 VdeVelde.3. Bemaudeau 4. Bon net. 5 Oosterbosch (Door Jan Janssent Toch weerde vlag uit voorde Nederlan ders. Een tweede, een derde en een vier de plaats pal achter de grote tijdritspe- cialist Bernard Hinault is een uitste kende prestatie. Vooral Van de Velde is in deze eerste vijf dagen van de Tour een openbaring. Ik hoop alleen niet. dat die jongen vandaag of morgen een ge voelige lik krijgt. Van de Velde heeft dit seizoen al heel veel gedaa nen de vraag is of op korte termijn de batterij wel eens niet leeg zou kunnen zijn. Het is alleen maar als waarschuwing be doeld. want ik geloof dat deze Johan van de Velde enorme wielerkwaliteiten in huis heeft. Hij moet alleen niet met zijn krachten gaan smijten, want dan zou hij ivel eens in hetzelfde schuitje als een Thurau kunnen belanden. Ik meen echter gesignaleerd te hebben dat Van de Velde duidelijk meer mentaliteit heeft dan Thurau. En gelukkig maar. want ook in de wielersport geldt dat al leen maar erg sterke benen de weelde kunnen dragen. Voor mij is het namelijk zo goed als ze ker dat DidiThurau binnen een paar dagen de Tour de rug toedraait. Licha melijk en geestelijk lijkt me deze knaap volledig naar de knoppen. De vraag is of hij überhaupt nog ooit als wielrenner in het peloton zal terugkeren. Deze Tour zou voor de Westduitser wel eens de allerlaatste kunnen zijn. Ben ik goed ingelicht, dan wordt zijn contract met Puch verbroken du moment dat hij na zijn opgave in de Tour naar Wesl-Duits- land terugkeert. En dat zou dan voor Thurau wel eens de reden kunnen zijn om definitief het wielrennen de rug toe te keren. Hij had misschien gehoopt nog eenmaal te kunnen schitteren, maar met een heel klein beetje zelfken nis had Thurau op voorhand kunnen weten dat zoiets voor hem niet meer weggelegd was. Een man die nog wel degelijk kan schit teren is Henny Kuiper. Maar wil zijn zucht om te schitteren nog rendement in het algemeen klassement opleveren dan zal Henny dat toch een dezer dagen moeten doen. En ik geloof dat hel zal gebeuren ook. De tijd is er meer dan rijp voor. Het botert niet meer zo best lussen hem en zijn ploegleider Maurice De- muer. Kuiper is niet alleen boos op De- muer omdat hij zijn boezemvriend De- cauwerniet mee naar de Tour heeft wil len nemen, maar bovendien verwijt TOURVISIE Kuiper zijn ploegleider de zaken nogal erg luchtig op te nemen. Een voorbeeld: een uur voor de proloog van deze Tour had Kuiper nog geen fiets om de tijdrit te rijden In allerijl werd er vervolgens nog wat gesleuteld, maar het gevolg was xoel dat Kuiper op een fiets moest vertrekken waarvan het zadel en het stuur nauwelijks vastzaten. Vanaf dat moment hebben Kuiper en Demuer nauwelijks nog een woord met elkaar gewisseld en Henny heeft al aangekon digd vanaf nu zijn eigen plan te gaan trekken. Ik heb jarenlang met Demuer als ploeg leider gereden en ik verbaas me over die uitspraak van Kuiper Navraag leerde echter, dat Demuer het hele wiel- FRANCORCHAMPS - Het lijkt er op dat Didi Thurau in meer dan éen opzicht een zware pijp zal ro ken. De van gebruik van verboden stimulantia beschuldigde Duitser, die voor het laatst betrapt werd na afloop van het nationaal wegkam- pioenschap in het Zwitserse Le Lo- cle, heeft bij de laatste controle een hoeveelheid urine ingeleverd waarin... opvallend veel sporen van nicotine zouden zitten. De vraag is nu of er geknoeid is met de urine, zonder dat Didi Thurau hieraan schuldig is, of dat hij opzet telijk en via een tussenpersoon de zaak heeft proberen te flikken, zo als dat in rennersjargon heet Eer der dit jaar. toen Thurau betrapt was, kon een contra-expertise niet uitgevoerd worden omdat zich een hoeveelheid... massage-olie in zijn urine bevond. Van onze verslaggever Peter de Jonge) FRANCORCHAMPS - Bernard Hinault heeft gisteren tijdens de indivi duele tijdrit op het circuit van Francorchamps gezorgd voor een noviteit in de professionele wielersport. Tijdens enkele afdalingen bediende hij zich van een nieuwe techniek die afkomstig is uit de schaatssport. Hinault legde één arm op de rug en stuurde met één hand om zo via de wetten van de aërodynamica winst te boeken. „Ik voelde", vertelde hij. „dat ik in bepaalde afdalingen geen winst, meer boekte door te trappen Op dat moment besloot ik. net als de schaatsers doen, één arm op de rug te leggen. Het. lichaam komt dan iets meer scheef op de fiets te zitten en ik had het gevoel dat het me winst opleverde". Opnieuw staat de schaatssport dus model voor een nieuwe ontwikkeling in het wielrennen Enkele jaren geleden introduceerde Peter Post de aërody namische outfit ('snelle pakken'of'tweede huidje', zoals ze ook wel genoemd wordeni als een mogelijkheid om in tijdritten winst te boeken. Dat ver schijnsel is inmiddels gemeengoed geworden. Binnen de ploeg van Hinault wordt ook al geruime tijd geëxperimenteerd met materiaal. Zo kwam vorig jaar de aërodynamische "profielfiets" van de fabriek Een rijwiel dat zich onderscheidde door de ovale vorm van de buizen, die in windtiuinels een aardige winst bleek öp te levéren. Ook gisteren in de omgeving van Francor champs maakte Hinault van die fiets gebruik DINSDAG 1 JULI 1980 12 gens mij toch wat angstig voor de ko mende dagen". ..De ploeg-Post". besluit Kuiper zijn voorbeschouwende analyse, „is goed bij de les. Zoals ze in de rit naar Metz hebben gereden. Die tactiek was ook uitstekend. Ik heb niks tegen Hinault. maar dat vond ik toch wel leuk" In dat alles laat Kuiper wel erg na drukkelijk zijn eigen rol builen be schouwing. Alsof hij een toeschouwer is met verstand van wielrennen, meet hij zijn mening over het grillige begin van deze Tour de France erg breed uit. Geen ogenblik vestigt hij echter de in druk zelf deelnemer te zijn. .„Mijn ei gen rol", vraagt hij. „Die pas ikzelf wel in. Op de stenen moet ik normaal goed uit de voeten kunnen". Kuiper heeft vorige week maandag nog getraind op het parkoers tussen Luik en Lille. „Maar ik heb ook de Alpen ver kend. Dat is niets bijzonders. Als kop manvan een ploeg voor de Tour moetje zo goed mogelijk voor de dag zien te komen en dien je je dus zo intensief mo gelijk voor te bereiden" Zijn verkenningstocht op de kasseien- paadjes naar het Noordfranse Lille kun nen dus niet uitgelegd woiden als een voorbereiding op een verrassingsaan val? Kuiper: „Nee. ik zal er vooral voor moeten zorgen dat ik bij de eersten van hel klassement binnen kom. We heb ben vandaag wel gezien hoe moeilijk dat ls. Ik wil ook geen verhaaltjes gaan vertellen dat het nog lang is voor we in Parijs zijn. maar het is natuurlijk wel zo. Na de Pvreneeen praat niemand meer over Pevenage en Bazzo Ook niet over Francorchamps Maar de inspanningen die ploegen en renners hebben moeten leveren, tellen wel mee. Dat zal de ver schillen mede bepalen". rennen niet meer zo ziet zitten .Jan", vertelde hij mij. ..erzijn geen goede ren ners meer. En ik zie er ook geen meer komen ook Binnen een jaar of twee stap ik er helemaal uit Was ik een jaar geleden een capabele renner tegenge komen. dan zou ik nog zeker een jaar oj vijf tussen de wielen hebben willen zit ten om die jongen naar de top te bren gen De jongens van tegenwoordig koersen als beginnelingen Vanaf de eerste kilometer moet je er steeds achteraan rijden om instructies te ge ven Renners verstonden vroeger hun vak veel beter". Tot zover Demuer Hij kan het dus dui delijk niet meer opbrengen om renners te motiveren en daarvan zou Kuiper wel eens de dupe kunnen worden, als hij tenminste niet snel zichzelf weer wat moraal geeft door vandaag of morgen hoog in het dagklassement te eindigen. En niet alleen Kuiper, maaralle andere mannen die hoog in het klassement staan, moeten nu zo snel mogelijk tot actie overgaan om Hinault voorde ber gen te attaqueren. Zolang Hinault zijn luitenants naar voren kan blijven stu ren om de zaken te regelen en links en rechts wat bonificaties mee le pikken, vraagje op voorhand om een knallende nederlaag. Mannen die tri de bergen al les hebben te verliezen, mogen geen dag meer wachten. Op de meest onverwach te momenten namelijk kan er zich ook met Hinault een uitgesproken slechte dag aandienen en dan is het wel zaak om van voren te koersen. Voor cou reurs als Lubberding. Van de Velde. Kuiper en zelfs Zoetemelk is het blijven afivachten tot aan de Pyreneeen en de Alpen de enig verkeerde tactiek Daar is Hinault superieur En daar is ook meteen de strijd om de gele trui al ten einde zoveel vertrouwen uitstraalden voor de strijd in de komende dagen. „Hinault zal pochen dat hij ons reeds op achter stand heeft gezet", zei Joop Zoetemelk „Mij maakt hij desondanks niets wijs. Ik heb gemerkt dat hij nerveuzer is dan ooit te voren. Het ls bovendien zeker dat hij. voordat de tijdrit werd verre den. aangevallen zou hebben als hij echt van zijn superioriteit overtuigd was". n 5 Van onze verslaggever Peter de Jonge i FRANCORCHAMPS - Kort na de indi viduele tijdrit op het autocircuit van Francorchamps heeft Hennie Kuiper zijn ergste teleurstelling verwerkt. Hoewel hij bijna een minuut meer heeft verloren op Hinault dan hij had gehoopt, wil de Nederlandse kopmen uit de Franse Peugeot-ploeg van Mau rice Demuer niet te lang stilstaan bij dat gebeuren. „Ik schiet er niets mee op. Als ik er te lang over nadenk, heb ik er morgen misschien nog problemen mee". In het kort gezegd kon Kuiper na afloop van het loodzware parkoers (evenals Hinault en Zoetemelk bestempelde hij de tijdrit als de zwaarste ooit opgeno men in de Tour) alleen maar vaststel len, dat hij niet goed reed. „Ik heb ook wel fouten gemaakt, maar dat is toch meer een gevolg van het feit dat het niet ging. In de beklimming dacht ik op een grote versnelling naar boven te komen. Tweehonderd meter voor de top viel ik stil en moest ik schakelen. Dat kost ze ker vijftien seconden, Gek hoor, want vooraf was ik ervan overtuigd dat ik een goede tijd zou maken". Het enige waar Kuiper zich op kon be roepen was. dat. hij - zoals een goed kop man betaamt - de beste van zijn forma tie was. Over die ploeg is na het Franse kampioenschap heel wat te doen ge weest. Ploegleider Demuer noemde zijn renners „wielertoeristen, die zich als coureurs verkleed hebben Kuiper vindt dat een erg krasse uitlating, ..Het is niet verstandig van Maurice om dat te stellen. Je zult mij dat dan ook nooit in de mond horen nemen". Tweede plaats In de Ronde van Frankrijk zegt Kuiper dan ook niet de indruk te hebben dat. hij met een troepje ongeregeld op pad is. „Maar het kost tijd om jonge ren ners op te leiden. We hebben trouwens in de ploegentijdrit goed gepresteerd. Pas op he. Als Duclos-Lassalle niet plat rijdt, duelleren we met de ploeg van Hinault toch om de tweede plaats. En we zijn toch nog voor IJsboerke geëin digd. Dat is toch ook een hele homone- ge ploeg. Hoe die jongens van ons in het Frans kampioenschap hebben gere den, wil ik niet goedpraten. Ik zou me daar voor schamen. Maar met die Fransen is het heel raar, in de Tour kunnen ze toch ineens veel meer". Hennie Kuiper houdt dus ondanks de felle uitlatingen van zijn ploegleider over zijn Franse ploegmaats en zijn te genvallende optreden in de tijdrit de beminnelijke glimlach om de mond. Hij beschouwt de komende dagen als ui terst belangrijk voor het verdere ver loop van de Ronde. Met de kasseien voor de boeg wordt er intensief gespe culeerd over aanvallen van de Post- ploeg en Hinault Kuiper, zelf ook geen kleine jongen in het bonken over de kin derkopjes. rekent met name op Post Nerveus maken „Ik denk dat ze in de rit naar Lille zul len proberen on met een groepje weg te komen, om op die manier de mannen van Hinault nerveus te maken. Ik re ken erop, dal ze vanuit het vertrek wat zullen doen. Alle renners van zijn ploeg zullen dan moeten werken om voor de kasseien terug te zijn. maar zitten dan wel met de benen omhoog. En wanneer Hinault ook maar iets overkomt op de stenen, staat hij er al leen voor". Nog fellere strijd verwacht hij woens- 1 juli BELGIË UIL 5e eh_236km (Advertentie) De krachtsinspanning is Joop Zoetemelk van het gezicht af te lezen. Zoals ver wacht echter moest de Nederlandse Tourvedette een nieuwe nederlaag incasse ren tegen Bernard Hinault. dag up weg naar Compiegne ..Daar zul len ze ongetwijfeld meteen de gaskraan open draaien en dan maar zien waar het schip strandt Als de stofwolken dan zijn opgetrokken en Hinault de slag heeft gemist, kan een groepje in de laat ste 120 kilometer gemakkelijk minuten voorsprong nemen. Geloof me. dan gaan de minuten snel". Joop Zoetemelk reageerde laconiek op de uitlatingen van Kuiper. „Het is een leuke theorie, maar de praktijk zal moe ten uitwijzen of het zo loopt", zei hij. Kuiper wee Natuurlijk. Hinault heeft in zijn eentje ook een goeie Parijs-Rou- baix gereden, maar hoewel hij helemaal lijkt te kennen, is hij vol- naar de start vreesde ik het ergste. Niet het parcours, dat ik trouwens in de och tenduren volledig had verkend, boe zemde me ontzag in. Wel het feit dat ik verschrikkelijke keelpijn had. Op som mige momenten snakte ik naar adem als een oude man". Niet alleen Van de Velde reed ondanks een griepaanval opperbest. Zijn ploeg genoot Gerrie Knetemann deed het eveneens. Het was een nieuw bewijs van de kracht waarover de ploeg van Peter Post beschikt. „Ik kreeg weer eens een aanval van hooikoorts", aldus Knetemann. „De omstandigheden wa ren zelfs zo erg dat ik het parcours, te gen mijn gewoonte in, niet per fiets verkende. Ik maakte een rondje in de ploegleidersauto van Peter Post en zei toen tegen hem dat hij niet op mij hoef de te rekenen. De tijd die Knetemann liet afdrukken was niettemin goed voor de derde plaats, pal tussen Zoetemelk en Van de Velde, maar voor de Belgische Tour- top: De Muynck en Pollentler incluis. Knetemann won bovendien een plaats in de totaalrangschikking, waarin hij Henk Lubberding („Ik kon niet har der") voorbij ging. Niet de vierde, vijfde, zesde en achtste stelling van respectie velijk Knetemann, Lubberding, Zoete melk en Van de Velde, was overigens opvallend. Wel het feit dat de Raleighs me^FRANCORCHAMPS - Hoewel hij zijn achterstand op Bernard l'a'Hinault tot anderhalve minuut zag groeien, maakte Joop Zoete- |.^jmelk in tevreden stemming de balans op van de individuele en.tijdrit. De tevredenheid gold niet zo zeer het feit dat hij achter de 'u Veer eens onstuitbare Tour-vedette als best geklasseerde van g t^lle andere concurrenten te voorschijn kwam. idefevenmin had de goede stemming waar- was nauwelijs verstaanbaar „Op weg 7 Qn Zoetemelk verkeerde, te maken met loqde twee plaatsen winst die hij in het detaigemeen klassement maakte. „Of je Je jdaarin na vijf dagen zesde dan wel acht- Jg-ste staat, is niet zo belangrijk", stond er s l"op het gezicht van de Raleigh-kopman leljte lezen. „Belangrijker is, dat ik mijn )reïyerlies tot iets meer dan een minuut glkon beperken", luidde de conclusie van roiEoetemelk. „Tegen Hinault heb ik in het verleden i aivrijwel altijd een minuut per 30 kilome- 'ieliter verspeeld, als een tijdrit op het pro- angramma stond Dit keer reden we 35 ki lometer en de afstand tussen ons bei dden was nauwelijks groter dan nor- ''"umaal". iJ^Een tevreden verliezer derhalve op het Tv,circuit van Francorchamps. waar de de(122 overgebleven Tour-strijders de rit roktegen het horloge begonnen en eindig- Kden, „Hinault rukte weliswaar op naar anjde derde plaats", aldus Zoetemelk, ^ie!„maar tusen de vijf man die onmiddel- zjJlijk achter hem geklasseerd staan, he rvinden zich liefst vier renners uit onze BaPloeg. Voor mij een ideale situatie, die Soeik in het verleden (bij Miko-Mercier - sickred.) nooit gekend heb". ;°fl Zoetemelk sprak vervolgens niet zozeer ino over het feit dat hij de eventuele aanval- ?™len op Hinault aan bijvoorbeeld Lub- ,hi|berding of Van de Velde kan overlaten, maar deze gedachtengang had toch wel laljdegelijk te maken met zijn koerswijze, il/jAnders gezegd: Zoetemelk en de Ra- in (leighs hebben het Franse wielerfeno- c 2meen in een positie g'émanoevreerd die ogjmen bij de start van de Tour, vorige gweek donderdag in Frankfurt, zeker niet verwacht had. Rudy Pevenage, de rossige leider van het algemeen klasse- 1 ment, bleef gisteren steken op de twln- ""tigste plaats. Zijn gele trui kwam des- ondanks niet in gevaar, omdat de on- J middellijke belager, Pierre Bazzo, nog driekwart minuut meer nodig had dan de man met het sproetengezicht. Tus sen Pevenage en Hinault gaapt boven dien nog altijd een kloof van bijna zes >n minuten. rn Schaamrood in In dc gelederen van Pevenages forma- e, tie (IJsboerke) toonde men zich boven- I). dien tevreden over het feit dat de witte trui, voor de bestgeplaatste renner in ;r het jongerenklassement, om de schou- is ders bleef van Ronny Claes. Op het mo- ie ment dat Claes de tijdrit voltooide, zag •e hij overigens tot zijn stomme verba as zing dat ijverige wedstrijdfunctiona- le rissen een nieuwe trui reeds aan Johan :7 van de Velde hadden gegeven. De be- !t treffende functionarissen steeg het schaamrood naar de kaken, toen hun verteld werd dat niet de Nederlander. maar het talent uit België een betere totaaltijd had. Johan van de Velde tilde niet zo zwaar IJ] aan het feit dat Ronny Claes leider van 1 de jongeren bleef. Van de Velde sloeg zo Ij( snel mogelijk de weg naar het hotel in. he Dat de Westbrabander, achter Hinault, ne Zoetemelk en Knetemann als vierde uit ee de strijd te voorschijn kwam. mocht een fj klein wielerwonder genoemd worden. Van de Velde was ziek. „Zwaar verkou- T, den", zei hij ten overvloede. Zijn stem VIJFDE ETAPPE (dinsdag) Een etappe tussen Luik en Lille, die veel overeenkomst vertoont met de klassieker Parijs-Roubaix. Zo'n twintig kilometer kasseien grijnzen de cou reurs toe in de finale van de 236,5 kilo meter lange nt. Zestig kilometer voor het einde - bij Peronnes - begint de el lende en wanneer het grootste gedeelte er op zit, kent de route vlak voor het einde nog een strook van zeven kilome ter onafgebroken kinderkopjes. Op een vergelijkbaar parkoers i overigens toen bijna een kopie van Parijs-Roubaix) greep Zoetemelk vorig jaar de gele trui en kioam Jan Raas zodanig ten val dat hij de strijd moest staken. Er zitten twee bultjes van de vierde categorie en drie knelpuntsprinten die geen tijdwinst opleveren) in het parkoers. Bernard Hinault trekt zich op gang voor de tijdrit, waarin hij opnieuw toe zou slaan. De Breton hield aan de streep een ruime winst over op zijn naaste belagers Renner 7.2 km 16.6 km 22.5 km 34 km finish 1. Hinault10.23(1) 21.54 li) 33 48 Ui 47 28 2 Zoetemelk10 39(3) 22 29(3> 34.36(2) 48 44 3 Knetemann 10 48(4) 22.36 <71 34 58 (5) 48.53 4 Van de Velde1028121 22.24(2i 34.50(3) 49.15 5 DeMunck1051(91 22.58(12) 34.52 14) 49 19 6 Pollentler10.54 (12) 22 57(11) 35.02(6) 49 22 j. Vandenbroucke10.47(5) 2231(5) 35.08 (7i 4927 8 Wellens 10.59(14) 23 11 (14) 35 17(9) 4931 9. Claes10.50(8) 22 44(8) 35 17(8) 49 31 10. Lubberding10 48 (7) 22.31 (5) 35 02 (Gi 49 34 11. Agostlnho 10.52(10) 22.51(10) 3523(11) 49 49 12 Kuiper1040(4) 2258(12) 3552(12) 49.52 ETAPPEKLASSEMENT SPA - Uitslagen van de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk, een tijdrit over 34 4 km 1 Bernard Hinault (Fra-Gulmardi 47 28.30 2. Joop Zoetemelk (Ned-Posti 48 44 48.3 Gerrie Kneteman (Ned-Posti 48.53.67. 4. Johan van de Velde (Ned-Posti 49 15 31 5. Johan de Muynck (Bel-Kimpei 49 19.66. 6 Michel Pol lenlier (Bei-De Kimpe) 49.22.16. 7 Jean-Lur Vandenbroucke (Bel-Crepeli 49.27.83.8 Paul Wellens iBel-Posl) 49.31.70. 9 Ronny Claes (Bel-Godefrooti 49 31.72 10 Henk Lubber ding iNed-Posti 49.34 00. 11. Joacquin Agos tlnho (Por-Altlg) 49 49,81 12. Hennie Kuiper (Ned-De Mueri 49 52,87.13 Bert Oosterbosch (Ncd-Post: 50 05.37, 14 Jean-Rene Bemau deau (Fra-Gulmard) 50 08.82. 15 Christian Seznec (Fra-Dangulllaumei50 08.82.16 Ray mond Martin (Fra-Danguillaumei 50 19.02. 17. Lucien vanImpe(Bgl-Lefevrei50.20 59 18. Patrick Bonnet (Fra-Gulmardi 50.24.66. 19. Christian Levasseur i Fra-Danguillaumei 50 28.36. 20, Rudy Pevenage (BelGodefrooti 50.29.92. 44 Jos Schipper (Ngd-Lefevrei 51.57.20. 51 Jo Maas iNed-De Bruynei 52.14,06.63 Hans Langerijs(Ned-De Bruynei 5233.51. 68 Jan Jonkers (Ned-Lauwersi 52 48,48. 71 Jan Raas (Ned-Posti 52.57.20. 86 Henny Stamsnijders (Ned-De Bruynei 53.39.08. 98. Leo van Vliet Ned-Post) 54.09.08. 120 Cees Priem (Ned-Post) 54 46,02 n info... Hennie Kuiper ALGEMEEN KLASSEMENT Na de vierde etappe 1 Rudy Pevenage (Bel Godefrooti 19.56,32. 2. Pierre Bazzo dta-Cre- peli op 1 04. 3 Bernard Hinault (FTa-Gul- mardi op 5 41 4. Gerrie Knetemann (Ned- Posti op 6 58 5 Henk Lubberding (Ned-Post op 7 06,6 Joop Zoetemelk (Ned-Posti op 7 11, 7 Ronny Claes (Bel-Godefroot.i op 7 20. 8 Jean-Luc Vandenbroucke iBel-Crepeh op 7 48.9 Johan aan de Velde (Ned-Posti op 7 48. 10 Jean-ReneBernaudeautFTa-Guimardiop 8.57.. 11 Kuiper (Ned-De Muer) op 9 00. 12. Bonnet (Fra-Guimard) op 9.26. 13. De Muynck (Bel-De Kimpe) op 9 47 14 Schepers (Bel-De Bruynei op 9.48. 15. Peelers (Bel-Go- defrooti op 9 50. 16 Agostlnho (Por-Aitigi op 9 58.17 ChassangiFra-Guimardiop 10.01.18. Pollentier (Bel-De Kimpei op 10 07 19 Sez nec iFra-Danguillaumei op 10.14. 20. Martin (Fra-Danguillaumei op 10.15. 24. Ooster bosch (Ned-Post) op 10.37. 26. Wellens (Bel- Posti op 10 41 39 Maas (Ned-De Bruyne> op 12.02,41 Schippers (Ned-Lefevre) op 12 12.79. Langerijs (Ned-De Bruyne) op 18.10. 84. Van Vliet (Ned-Posti op 18 49, 86 Stamsnijder (Ned-De Bruyne) op 19 08. 88. Jonkers iNed- Lauwers) op 19 20. 110. Priem iNed-Post) op 28.03. PLOEGENKLASSEMENT 1 Post (Zoetemelk. Kneteman. Van de Velde, Wellens) 3.16.23. 2. Guimard 3.18.56. 3 De 30juni in België... 4eekippe.33km individuele tijdrit

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 13