Andrea Jaeger voor duel met (15) klaar kopstukken Nederland niet bij opening en sluiting van de spelen NORIT BELGISCHE TRIOMF AD 't GILDE C Harde wind bij Nederlandse kampioenschappen Veerse Meer Defensieve remise L van Karpov I en Hort BOEIENDE STRIJD BIJ DE DAMES OP WIMBLEDON PZC/sport Johan Cruijff weer op schot AMATEURS IN SINT-JANSTEEN Beckenbauer rond met HSV BRAZILIË EN POLEN GELIJK Triomf voor Nederlandse zwemmers Van den Bergh is topschutter Arbiter voor Rudi Koopmans Santamaria opvolger van trainer Kubala DINSDAG 1 JULI 1980 13 LONDEN - Twee tegenpolen hebben maandag Wimbledon geboeid. Aan de ene kant de 36-jarige Billie Jean King en aan de andere zijde de 15-jarige Andrea Jaeger. De stromachtige professionele ontwikkeling van het damestennis vormt de lijn. die over deze generatiekloof is gespannen. Blllte Jean King heeft het damesprof- tennis in het leven geroepen. De met twee varkensstaartjes toegeruste An drea Jaeger is er het laatste produkt van. Een aanstaande miljonnaire. die nog op de schoolbanken zit. Beiden drongen door tot de laatste acht van het dame senkelspel. Billie Jean King, na zeven knie- en enkeloperaties nog altijd ver vuld van een ontembare energie, ver sloeg in de persoon van Pam Shrive 171 de jeugd. Andrea Jaeger in Virginia Wa de de aankomende ouderdom De laat ste Britse hoop. die over enkele dagen 35 wordt, wist niets te beginnen met de hoge topspinballen van haar anderhal ve kop kleinere tegenstandster en ging in de tiebreak van de tweede set <7-2i aan de eigen frustraties tenonder: 2-6. 6-7 Billie Jean King slaapwandelde voort- VANCOUVER - Cosmos uit New York heeft in Vancouver de Whitecaps ver- slngen met 3-0 (rust 2-0). De doelpunten werden gemaakt door de Belg Francois van der Eist, de West- Duitser Franz Beckenbaucr en de Pa- raguaan Julio-Cesar Romero. In het elftal van de Vancouver White caps maakte Ruud Krol zijn debuut. Ook voor Van der Eist. van de Cosmos, was het een eerste optreden. Er waren 32.280 toeschouwers. Johan Cruijff heeft zich in de thuiswed strijd van de Washington Diplomats te gen the Houston Hurricane volledig ge rehabiliteerd voor zijn mindere presta ties sinds hij bij de Diplomats onder contract staat. Zelf legde Cruijff met twee doelpunten een uitstekende basis voor de 6-3 overwinning. Bovendien be reidde hij nog drie andere doelpunten voor. Vorige week uitte de clubleiding ernstige kritiek op het spel van Cruijff. In Washington vroeg men zich zelfs af of het vele geld dat in de ex-ster was gesto ken niet weggegooid was. Na een aantal gesprekken met trainer Gordon Brad ley zegde Cruijff toe dat hij zich meer zou gaan toelggen op het socren van doelpunten. Tegen Houston hield hij woord. SINT-JANSTEEN - Vandaag (dinsdag) wordt in Sinl-Jansteen de traditionele kermiswielerronde voor amateurs verreden. In totaal hebben een vijftig deelnemers de startkaart ingestuurd en van hen moet Wim de Waal één van de grootste troeven voor wat betreft de eindzege gaan worden. Naast De Waal verschijnen uiteraard bijna alle Zeeuwse amateurs aan het vertrek en dat betekent onder meer deelname van Ad 't Gilde. Tonnie Huy- zen. Thijs Fase. Kees Vleugel. Ronny van der Sijpt en Joop Brooijmans Daarnaast zullen ook nog criteriumspe cialisten als Gerard van 't Geloof en Herman Frijters acte de presence ge ven. De afstand bedraagt honderd kilo meter en om half zeven wordt het start schot gegeven. NEW YORK - Franz Beckenbauer gaat aan het einde van de Amerikaanse voetbalcompetitie het New Yorkse Cosmos verlaten. De recordinternatio nal van West-Duitsland (103 inter lands) is door HSV voor ruim ander half miljoen gulden gekocht. Bec kenbauer zal begin november voor HSV zijn eerste wedstrijd spelen. Cosmos-trainer Hennes Weisweiler noemde het vertrek van Beckenbauer. die in september 35 jaar wordt, 'een groot verlies". „Ik begrijp er niets van. zo zei Weisweiler Cosmos had hem een geweldige aanbieding gedaan. Hij heeft mij ook niet verteld welke beweegrede nen hij voor deze overstap had' Franz Beckenbauer zal met HSV een overeen komst van twee jaar aangaan Per jaar is hem een salaris gegarandeerd van een milioen gulden. MARJAN 0LYSLAGER WON BIJ DE DAMES LEIDEN - Twee Zeeuwen hebben in het afgelopen weekeinde tijdens de at letiekwedstrijden om de Gouden Spi ke in Leiden erg goed gepresteerd. Marjan Olyslager van Scheldesport uit Terncuzen won bij de dames de 100 me ter horden in 15.16. Niek Flipse (AV'56) liep dc 400 meter voor heren in 49.7. Voor de Goes atleet betekende dat voor de vierde maal dit seizoen een verbete ring van zijn persoonlijk record op die afstand. SAO PAULO - In een vriendschappelij ke voetbalwedstrijd, die in Sao Paulo werd gespeeld, hebben Brazilië en Po len elkaar in evenwacht gehouden: 1-1. Voor Polen doelpuntte Lato in de ze vende minuut De tegentreffer kwam van Zico na zeven minuten spelen in de tweede helft. durend langs het randje van de neder laag. De forehand, waaraan zij dit sei zoen nog het nodige heeft veranderd, liet haar in de steek, in de tweede set had ze matchpoint tegen; in de derde set moest ze viermaal achtereen haar service winnen om in de wedstrijd te blijven. Straatvechter Ze vocht als een straatvechter en ver sloeg uiteindelijk Pam Shriver met 5-7, 7-6, 10-8. Het had haar zoveel inspan ning gekost, dat de 20-voudige Wimble- donkampiocne zich een uur later slechts ten dele realiseerde dat haar grote doel: het winnen van nog één ti tel. een stap naderbij was gekomen. ..Dat komt", zo zei ze. „omdat ik me geen moment zeker van mezelf heb ge voeld. Dat is fout. Als je kampioene wilt worden moet je niet wachten tot je tegenstandster een fout maakt, maar moet je het zelf verdienen." Het is mogelijk dat Billie Jeart King en Andrea Jaeger elkaar treffen In de halve finales. Maar dan moet wel de plaatsing van Wimbledon op zijn kop worden ge zet Billie Jean King moet eerst tegen de tweevoudige titelhoudster Martina Navratilova en Jaeger treft Chris Lloyd- Evert- In de onderste helft van het schema zijn ARNHEM/VEENENDAAL - De zwemmers Martin Kers en André van Buiten hebben maandag in Vecnendaal tijdens de Olympische Spelen voor gehandicapten voor een dubbele Nederlandse overwin ning gezorgd. Kers won de finale van de 100 meter schoolslag voor geamputeerden in de klasse E. De zwemmer uit Ter- wolde stelde zijn wereldrecord zo n drie seconden scherper: 1 22.45 De Zwollenaar Van Buiten bleef slechts 42-honderdste seconden bij hem aGhter. Beiden hadden een rui me voorsprong op de Pool Janusz Kozak, die in 1.25.52 derde werd. De eveneens geamputeerde zwem sters Miriam Sanders uit Gemert veroverde op de 100 meter school slag zilver. In de eindstrijd met vier deelneemsters zegevierde Lucyna Krakjevska uit Polen in 1.55.49. een nieuw wereldrecord. Sanders liet een tijd van 1.58.57 noteren. de kwart-eindstrijden Evonne Cawley- Goolagong - Wendy Turnbull en Tracy Austin - Greer Stevens De Zuidafrikaanse Greer Stevens is de enige verrassing. Zij onderging twee jaar geleden een niet geheel gelukte knie-operatie en moet sindsdien de baan op met een steunconstruetie. die het lopen bemoeilijkt. Desondanks won zij erg gemakkelijk van Dianne Fromholtz (6-2.6-2)en heeft ze nog,geen set afgestaan Dat wapenfeit deelt ze met Chris Lloyd. Andrea Jaeer en Wendy Turnbull. Sinds in het begin van de zeventiger jaren het verschijnsel Chris Evert zich voordeed is de Amerkaanse produktie- ljjn van vrouwelijk talent afgesteld op dat succesmodel. Tracy Austin, die het al zover heeft geschopt dat zij de op één na officiële favoriet voor de eindzege is en nu ook Andrea Jaeger houden de backhand met twee handen vast. Ook in mentale gesteldheid is de overeen komst verbluffend. Zo hard als een spij ker en door niets en niemand te intimi deren. Andrea Jaeger. Verbluffend Andrea Jaeger gaf daarvan een ver bluffend staaltje te zien. Heel de partij probeerde Virginia Wade liet voorveld te beheersen. Daar maakte de Britse haar fouten. Het kleine Amerikaanse meisje kon niet veel meer doen dan af wachten, wat er op haar afkwam en proberen alles te belopen. Maar op matchpoint kwam ze ineens brutaal naar voren om de partij uit te volleren. Als Billie Jean King op dat moment niet haar eigen besognes had gehad, zou ze daar ongetwijfeld een waarderend woord voor over hebben gehad. Want dat is de wijze waarop Billie Jean vindt dat het spel gespeeld moet worden. Avontuurlijk en met een optimisme, dat bergen kapotslaat, Voor Billie Jean King zijn handicaps er alleen maar om overwonnen te worden Haar hotelka mer is bijna een gymnastiekzaal, zoveel apparatuur heeft ze nodig voor haar oe feningen. In eindeloze looptrainingen heeft ze geprobeerd haar vroegere be weeglijkheid te hervinden. Want Billie Jean hoeft niet meer. zij wil. Dezelfde wilskracht, waarmee ze vroeger vocht voor gelijke rechten, vrouwen-emanci patie en abortus, heeft ze nu weer ge concentreerd op de tennispsort." Marti na Navratiolova zal heel wat in huis moeten hebben om dat streven te dwarsbomen. Nadat bij de dames alle partijen in het enkelspel waren afgewerkt, is het pro gramma van de heren op Wimbledon voor een belangrijk deel verwaterd. Slechts drie partijen kregen een win naar Gene Maier werkte in vijf sets Co lin Dibley uit het toernooi (3-6. 7-5, 4-6. 6-1. 6-2) en Roscoe Tanner, de finalist van het vorig jaar. rekende in vier sets af met zijn landgenoot Nick Saviano. Deze Amenkaan had in de voorgaande ronden maarliefst 13 sets en 131 games moeten spelen, en bleek nu opgebrand: 6-7. 6-3. 3-6. 4-6 Uitslagen van de maandag gespeelde wed strijden Uitslagen van de maandag gespeelde wed strijden. DAMES. ENKELSPEL ACHTSTE FINALES Marti na Navratllova(St.loosi- Kathy Jordan (VSt) 6-4 6-2. Greer Stevens (ZAfi - Dianne From holtz lAusi 6-2 6-2. Wendy Turnbull (Ausi - Lele Forood iVSt>6-06-2. Evonne Goolagong iAusi - Hana Mandllkova iTsj» 6-7 6-3 6-1. Chris Evert (VSti - Joanne Russell iVSti 6-3 6-2. Billie Jean King (VSti - Pam Shriver (VSt >5-7 7-6 10-8. Andrea Jaeger (VSti - Virgi nia Wade (GBri 6-2 7-6. DUBBELSPEL DERDE RONDE Raynolds- Smith (VSt) - Buchanan-Sands (VSt) 6-3 6-4 HEREN ENKELSPEL ACHTSTE FINALES Roscoe TannenVSt) - Nick Saviano VSti 7-6 3-6 6-3 6-4. Brian Gottfried (VSt) - Phil Dent (Ausi 6-1 6-2 6-2 DUBBELSPEL TWEEDE RONDE McNa- mara-McNamee (Ausi - Beuhnine-McNalr (VSt) 7-6 6-4 6-2. Guenthardt iZwii-MeMlIlan (ZAfi- Edmondson-Warwick iAusi 1-6 6-4 6-4 6-2. Tony en John Llovd (GBri - Drysdale (ZAfi-Kohlberg (VSt) 6-2 3-6 7-G 7-6 GEMEND DUBBELSPEL EERSTE RON DE, Leonard-Klyomura (VSti - Feaver (GBri-Harford (ZAf) 7-6 6-4. DEN HAAG - De Nederlandse afvaardiging naar de Olympische Spelen in Mos kou zal niet deelnemen akn de openings-en sluitingsceremonie. Nederland is een van de dertien Westeuropese landen die daartoe tijdens een bijeenkomst in Parijs hebben besloten. In Parijs waren negentien nationale Olympische comités, vertegenwoordigd. Daarbij waren ook West-Duitsland en Monaco, twee landen die hebben besloten de Olympische Spelen in Moskou te boycotten. De dertien landen die niet aan de ope nings- en sluitingsceremonie deelne men zijn: Andorra. Belgie. Spapje. Groot-Brittannié. IJsland. Italië, Lux emburg, Nederland. Ierland. San Ma rio. Zwitserland. Portugal en Frankrijk. Deze landen hebben verder besloten t betrouwbare mii 'n plantaardig produkt. geen gebruik te maken van de nationa le vlag bij de ceremonie protocolaire. In plaats daarvan zal de vlag met de Olympische symbolen worden gehesen. Zweden. Denemarken. Oostenrijk en Griekenland hebben ten aanzien van de zaken die in Parijs aan de orde zijn geweest nog geen standpunt ingeno men. Volgens Claude Collard. voorzit ter van het Franse Olympische comité die de bijeenkomst in Parijs leidde, nei gen de vier landen er evenwei naar het zelfde standpunt in te i HAMME - De amateur Ad 't Gilde uit Hoek is er zondag in geslaagd om in het Belgische Hamme zijn eerste over,win ning te behalen. Reeds in een vroeg sta dium van de wedstrijd was er een kop groep ontstaan, waarin naast 't Gilde ook de Terneuzenaar Hans Moens had plaatsgenomen. Een paar ronden voor het einde ontsnapte de Hoekse wiel renner samen met de Belg Emiel Dae- len en zij konden gezamenlijk nog een ruime voorsprong opbouwen. In de eindsprint was 't Gilde veel te snel voor zijn opponent. In de spurt voor de derde plaats werd Hans Moens verslagen door Wim Lug- tenburg. Ab de Feijter uit Axel finishte 'als dertiende en Han Harinck uit 's- Heer Abtskerke passeerde de aan- komstlijn als zeventiende Nieuweling Carlo Steel uit Axel is te rug in conditie, nadat hij een paar we ken terug wegens ziekte wat van zijn krachten was kwijtgeraakt In het afge lopen weekeinde behaalde Steel twee ereplaatsen bij wedstrijden in Belgie. In Evergem-Ertvelde was hij zelfs de snel ste van de hele groep; in dezelfde koers eindigde Mario Rammeloo uit Philippi ne op een vijfde plaats In Oordegem kwam Carlo Steel ook aan het vertrek en ook daar was hij dicht bij de zege. maar de Belg Fllip van de Walle was hem te snel af, waardoor hij genoegen moest nemen met een overigens wel fraaie tweede plaats. Bij de juniorenwedstrijd in Evergem- Ertvelde waren er ook een paar ereprij zen weggelegd voor de Zeeuwse verte genwoordigers. In het bijzonder Arnold Claeijs uit IJzendijke kwam daar uit stekend voor de dag met een tweede plaats. Naast Claeijs zorgde ook Karei van Goethem uit Kloosterzande voor het nodige vuurwerk, maar verder dan een zesde plaats kon hij niet geraken. De overwinning werd binnengehaald door de Ier Harry Wilson. Amateur Wemer Wieme uit IJzendij ke blijft zich manifesteren in de voorste gelederen Zo ook het afgelopen week einde met een paar klasseringen voorin. In Moerkerke eindigde hij het kortst met een vierde stelling; winnaar was de Belg Alain van Hoornweder. In Zomer- gem reed Wieme eveneens uitstekend en daar bracht hij het tot de vijfde plaats en daar was Rudl de Clercq de snelste. Amateur Joop Brooijmans trok naar het Belgische Wachtebeke en in een veld van 38 deelnemers bracht hij het tot de tiende plaats. De bloemen waren daar voor de Belg Patrick den Hert. Beroepsrenner Wil van Helvoirt uit Zuiddorpe reed in de profwielerwed strijd in het Belgische Essen een bijzon der opvallende wedstrijd. Tegen half koers was hij met de Belgen Christiaan Drumont en Willy Govaerts ontsnapt uit het peloton en met zijn drieen bouw den zij uiteindelijk een voorsprong op van twee minuten, maar toen de vlucht poging leek te gaan slagen, stokte de samenwerking plotseling en moesten Drumont en Van Helvoirt hun mede vluchter laten gaan. Govaerts kreeg la ter nog steun van Frits Pirard en de Belg Ronald de Witte, maar hij bleek beresterk, door ook nog van hen weg te rijden. Van Helvoirt finishte tenslotte op de dertiende plaats en Richard Buc- kacki als achtentwintigste. Andrea Jaeger verraste op Wimbledon met een overwinning op Virginia Wade. Het Amerikaanse meisje treft in de volgende ronde Chris Lloyd Evert. Willi Daume de voorzitter van het Westduitse Olympische comité, kreeg van de in Parijs aanwezige nationale Olympische comités steun voor het normaal laten plaatsvinden van het Olympisch congres in 1981 in Baden Baden. De afgelopen weken is van OostEuropese zijde enkele malen er op aangedrongen het Olympische congres niet in Baden Baden te houden, omdat West-Duitsland de spelen in Moskou boycot. „Ik ben ervan overtuigd", al dus Daume. „dat na de Olympische Spelen de sportieve verhoudingen lus sen de Sovjet-Unie en West-Duitsland gespannen zullen zijn. Maar de tijd doet dat misschien verge ten en mogelijk kan dan in september van het volgend jaar het Olympisch congres normaal in Baden Baden wor den gehouden. Wellicht draagt de reis die bondskanselier Schmidt naar Mos kou maakt daartoe al veel bij." De Nederlandse afdeling van Amnesty international vraagt sportlieden, offi cials en journalisten die in juli in Mos kou zijn voor de Olympische Spelen, daar de aandacht te vestigen op het lot van 25 politieke gevangenen in de Sow- jet-Unie. De Nederlandse "Moskougan- gers' kunnen dat onder meer doen door 'op momenten dat de te leveren presta ties dat toelaten' een badge te dragen met de naam van één van die gevange nen. Amnesty international heeft dit plan maandagavond in Amsterdam be kendgemaakt. Amnesty international zal aan deze Ne derlandse informatie geven over 25 po- litieke gevangenen, die volgens de men senrechtenorganisatie typerend zijn voor de vele honderden die in de Sow- jet-Unie onrechtmatig gevangen zitten. Het Nederlands Olympisch Comité heeft verklaard bereid te zijn Amnesty een lijst te geven met de namen van de betrokken sportlieden, officials en journlisten. AMSTERDAM - Wereldkampioen toli Karpov en Vlastimil Hort voorlopig de dienst uit in het 24 IBM-toernooi. Maandag zaten ze tej geen spani veïnig aanvalHim de acties lieten zien. Vrij snel werdmpii remise besloten. Dankzij deze rcnP zijn beiden nog steeds ongeslagen.tijdl vier partijen hebben ze 2 1/2 punt zaïneld. Sosonko blijft in de achtervolging. f^lle keer remiseerde hij en die puntendefeven gen bezorgden hem twee punten Qn Zo grootmeester Jan Timman kan nogde tv gelijke hoogte komen met het leidefclgen tweetal. In zijn hangpartij tegen de jdaari ge Rus Dolmatov staat hij gunstigste st Deen Larsen lijkt zich enigszins lop he steld te hebben na zijn erbarmelfye lei start. Hij produceerde een schittereiyerlie offerpartij, waar Van der Wiel gijconl: greep op kon krijgen. De vijfde roiKoeti wordt woensdag gespeeld. „Teg Dolmatov won giseteravond zijn afvrijw broken partij tegen Van der Wieltervi kwam daardoor aan de leiding vangram kroongroep. lome De uitslagen van de maandag gespeelde de ronde zijn kroongroep: Hort 'STsb-Rmaal pov (Sovl 12-1 2; Dolmatov (Sovi-Sosoi,, (Nedl 1/2-1-2: Rlbll Hon i-Tlmman Ned lPen 2; LarseniDeni-VandcrWieliNedi 1-0.. TVclrcu de ronde, Dolmatov-Vander Wiel 1-0; dejl22 ronde- Timman-Dolmatov weer afgebroktegei Stand 1, Dolmatov 2 l/2pnten 1 afg., 2. Kden. povenHort2 1 2.4 Sosonko2.5.Tlmman|cie c 6 Rlbll en Larsen 1 12. 8. Van der Wie! mai grootmeestergroep Ree (Ned)-Van Wijtj'... den (Ned) 1 2-1 2. Langeweg (Nedi-Unzic, JK CWdli 1-2-12: Llgterink (Nedi-Hofland <Nvlnd 1-0. Boehm iNedi-Sznapik (Poli 1-0. BoPloei (Nedi-Panno (Argi 1-0. Smejkal (Tsji-Roeik in (Vst) 0-1. Stand i Boehm 3 12. 2 Unzickred.i Langeweg. Llgterink. Ree 2 12. 6 Rogoffzoet Van Wljgerden 2. 8. Borm, Snejkal, Pannoover Holland 1 1/2; 12 Sznapik 1/2. Meestergrou Enklaar (Ned)-Tsjemin (Sov) 0-1; Van Sterren (Ned-Dc Boer (Nedl 1-0: SchilDera (Wdll-Vogel (Nedl 0-1: Haik (Fra>-Formaiimaa (Vst) afg. De Savornln Lohman (Nedi-Bal;dege (Ned) 12-12. Duer(Oosi-Scheeren(Ned> 11 And 2 Stand: Tsjernin 3 1/2 punten. 2 Van (leigl Sterren 3 en 1 afc 3. Enklaar 3. 4 Haik 2 mee en 1 afg.. 5. De Savornln Lohman 2. 6. Vogi 12 en 1 afg.. 7 Duer. Scheeren. Schiller 1 i 10. De Boer 1:11. Formanek 12 en 1 afg.; wee' Baljon 1/2, ™et ross: men tigst ondi mid- drie de ri sen dien min sci In d DÜSSELDORF - De 39 doelpunten die de Belgische international Er- win van den Bergh het afgelopen seizoen voor zijn club Licrse SK in de Belgische competitie maakte, hebben hem de 'gouden schoen' op geleverd. De nieuwe Europese topscorer werd gevolgd door Laszlo Fazekas van Ujpest Dozsa De Hongaar, die 36 keer scoorde, ontvangt voor deze prestatie de 'zilveren schoen'. Kees Kist. vorig jaar winnaar van de 'gouden schoen', moet met zijn 27 treffers nu genoegen nemen met een zevende plaats. hij zing riss van tref sch; ver De harde wind, die zondag over het Veerse Meer woei. zorgde voor spectaeilaire beelden. Stefan van de Berg uit Hoorn imet zeilnummer 1054) en Derk Thijs zijn bezig aan het kruisrak. KAMPERLAND - Een straffe bries ken merkte, evenais voorgaande jaren(het lijkt traditie te worden!dc Nederland se kampioenschappen plankzeilen, die zaterdag en zondag werden gehouden op het Veerse Meer bij 'De Schotsman'. In de windgliderklasse waren drie ti tels te verdelen: de titels zwaarge wichten, lichtgewichten en dames. Met een zeer krappe voorsprong ein digde dc lichtgewicht Eurpees kam pioen Stefan van de Berg uit Hoorn op de eerste plaats in het algemeen klas sement, gevolgd door Derk Thijs uit Middelburg. Derk bezet echter de eer ste plaats bij de zwaargewichten. De Europese kampioene Anita Jansen uit Waalre streefde Bep Thijsevenals bij de Europese kampioenschappen, weer voorbij en greep de titel bij de dames. Bep eindigde op een tweede plaats en de Middelburgse Sylvia van Aalst werd derde. Verder waren er wedstrijden om de Ne derlandse titel in de windsurferklasse landelijk en regionaal, die elk waren on derverdeeld in vier gewichtsklassen. Tijdens de tweede manche van de windgliderklasse zaterdag draaide de wind 90 graden, waardoor het kruisrak uit de baan verdween. Derk Thijs pro testeerde hiertegen en de manche werd vervolgens ongeldig verklaard. De strijd bleef tot het het einde toe span nend. Bij de voorlaatste manche bleken Stefan van de Berg en Derk Thijs, na aftrek van het slechtste resultaat, een gelijk aantal punten te hebben. Stefan van de Berg besliste de laatste manche in zijn voordeel door als eerste te eindi gen. Hiermee nam hij in het eindtotaal een voorsprong van drie punten op Derk, die tijdens die manche als tweede eindigde. De Amsterdammer Hans van Vliet eindigde in het algemeen klasse ment als derde. Bep Thijs maakte zater dag aanvankelijk een goede start In het veld van 61 plankzeilers wist zij een zevende en een vijfde plaats te behalen. De derde manche finishte zij niet. wat haar vermoedelijk noodlottig is gewor den. Anita Jansen bereikte in alle man ches de finish, wat haar uiteidelijk de titel opleverde. De Zeeuwen waren overigens sterk ver tegenwoordigd in de windgliderklasse. De beste resultaten na Derk Thijs, wa ren van de Vlissinger Ronald Vleesdra ger met een dertiende plaats en Jaap Vijfvinkel uit Middelburg met een vijf tiende plaats. Bij de windsurferklasse landelijk bleef ook dit jaar de titel binnen de familie. Onno Tellier werd zondag Nederlands kampioen en nam hiermee de titel over van zijn broer Michiel. de windsurfer kampioen van 1979. De tweede plaats was voor John Buying en Jean Mare Schreur bezet de derde plaats. Tijdens de eerste manche van deze klasse dreef de finishlijn af. waarna de manche on geldig werd verklaard. In de windsurferklasse regionaal had W Asselbergs uit Oostvoorne bijzonder weinig moeite met zijn tegenstanders. Nadat hij vijf manches had gewonnen, bleef hij de laatste twee manchesaan de kant. De twee slechtste resultaten lel den niet mee in het eindklassement. Er waren dit jaar opmerkelijk weinig protesten. De oorzaak hiervan is ver moedelijk de harde wind. waardoor de plankzeilers weinig in de gelegenheid waren elkaar scherp in het oog te hou den. De nationale kampioenschappen werden georganiseerd door de Middel burgse plankzeilvereniging 'Zuid West Zeven'. Peter Godde 9e in Alphen aan de Rijn ALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - The Smit heeft maandagavond in Alphe aan de Rijn de eerste etappe gewonne van de 'Zes van Rijn en Gouwe', ee zesdaagse wegwedstrijd voor profel sionals. In de eindsprint was hij sneller dan T< ny Griep en Martin Havik, die respe< tievelijk tweede en derde werden. H( parkoers ging over 80 kilometer D winnende tijd bedroeg 1 uur. 58 mini ten en 13 seconden. Uitslag eerste etappe van de 'Zes van Rijn e Gouwe' 1. Theo Smit. 80 km in 1.58.13, Tony Griep. 3 Martin Havik. 4. Adrle va Houwellngen, 5 Jan Aling: 6 WlUVIed West mael, 7. Plet van Katwijk; 8. Gerrle van Gei wen; 9. Peter Gödde; 10. Jos Lammertlnk. DEN HAAG - De Europese Boks Unl- (EBU) heeft de Engelsman Brimme aangewezen als scheidsrechter bij he gevecht om het Europees bokskani pioenschap in het halfzwaargewicli tussen titelhouder Rudi Koopman (Ned.) en zijn Luxemburgse uitdaga Fred Seres. De partij wordt 11 juli ii Differdangen (Lux.) gehouden. MADRID - Jose Santamaria is de nieu we trainer van het Spaanse national! voetbalteam. De in 1929 in Montevideo geboren Santamaria volgt de na elfjaai teruggetreden Ladislao Kubala op. A) enige tijd werd de naam van Santama^ ria genoemd als de nieuwe oefenmeesi ter. Kubala zal het volgende seizoen als trainer by de eerste divisieclub FC Bar, celona werken. Santamaria heeft voori lopig de verantwoordelijkheid over dc samenstelling van het nationale elftaj gekregen tot en met toernooi om de wel reldtitel van 1982. dat in Spanje wordt gehouden. VIGNERON EVENAART POLSSTOKRECORD RIJSSEL - De Fransman Thierry Vig- neron heeft zondag bij de Franse atle-, liekkainpioenscliappen in Rijsscl zijn; wereldrecord. olsstokhoogspringen' geevenaard met een sprong van 5.75 meter. Vigneron was op 1 juni van dit jaar in "arijs voor de eerste maal over 5.75 meter gekomen. dej sne Dat Zoe dei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 12