VOOR KOELEN EN ■■VRIEZEN radio twesten s GOED-KOOP vrooRdreSmanRI Eerste paal kerk federatieve wijkgemeente Lammerenburg 499.- 475.- 895. 799, 579.- 449.- 679,-j 539.- 399- 369- 399- 1499.- 899.- STUNTAANBIEDING DIEPVRIEZERS PZC/ GISTEREN M'N KOELKAST INDE KRANT. VANDAAG VERKOCHT. Bij Vroom Dieesmann koopt u goed en voordelig! :DÖNDERDAG 26 JUNI 1980 streek EERSTE SAMENWERKINGSKERKIN ZEELAND y-. VLISSINGEN - Woensdagmiddag heeft de heer A. C. Mostert in diens functie van voorzitter van de federa tieve wijkgemeente Lammerenburg in Vlissingen de eerste paal geslagen voor het kerkgebouw, dat de hervorm de gemeente en de gereformeerde kerk daar samen zullen gaan betrekken. Het gebouw is het eerste dat in Zeeland in een dergelijk samenwerkingsverband tot stand komt. Het casco van het kerk gebouw zal vermoedelijk in oktober gereed zijn, de verdere afwerking zal enige maanden in beslag nemen. De fe deratieve wijkgemeente verwacht be gin 1981 het nieuwe gebouw in gebruik te kunnen nemen. Het slaan van de eerste paal was het eerste zichtbare resultaat van bespre kingen die hervormden en gereformeer den met elkaar hebben gevoerd over de kerkelijke inrichting van Vlissingse nieuwbouwwijken als Lammerenburg, Papegaaienburg, Westerzicht en Bos- senburgh. Met name in bestaande wij ken als West-Souburg en Westerzicht en later ook Bossenburgh waren vier kerken werkzaam: de gereformeerde kerken van Vlissingen en Oost- en West-Souburg en de hervormde ge meenten uit dezelfde plaatsen Pas na dat door 'grenswijzigingen' alle her vormden en gereformeerden onder het dak van de nieuw te vormen wijkge meente Lammerenburg waren ge bracht is aan die situatie een eind geko- De nieuwe wijkgemeente. de eerste van dit model in de provincie, bestaat offi cieel sinds 1 januari 1980. Voorzitter J. van Sabben van de Centrale Kerkvoog dij van de hervormde gemeente van Vlissingen toonde zich woensdagmid dag bijzonder verheugd over het officië le begin van de bouw. Hij meende dat kerknleuwbouw vandaag niet meer de bouw van kathedralen inhoudt, maar dat de kerk in de nieuwbouwwijken toch een onderkomen moet hebben Zelfwerkzaamheid Als het casco, dat wordt gebouw door de Bataafsche Aannemings Maat schappij, eenmaal gereed is rekent de federatieve wijkgemeente Lammeren burg vooral op de zelfwerkzaamheid van de eigen leden. Met die zelfwerk zaamheid zullen zaken als centrale verwarming, de inrichting van een keuken enzovoorts tot stand moeten komen. Een volgende stap is het beroe pen van een eigen predikant. Hiervoor zal in beide kerfen landelijk een be roep op daarvoor speciaal bestemde fondsen worden gedaan. Tot de federatieve wijkgemeente beho ren thans ongeveer 500 gezinnen of on geveer 1.500 personen. Door de nieuw bouw in dit deel van Vlissingen is te verwachten dat dit aantal zich verder zal uitbreiden. Voorzitter Van Sabben bood de heer Mostert een glas met in scriptie aan dat aan het slaan van de eerste paal herinnert. Zowel ds. G. den Heeten als de heer P. Looff. sprekend namens respectievelijk de gereformeerde kerk en de hervormde gemeente van Vlissingen toonden zich in korte toespraken erg blij het het be gin van een nieuw kerkgebouw in dit gedeelte van Vlissingen De heer Loof! merkte op dat er lang over de samen werking is gepraat en dat het verheu gend is dat die verder is gegaan dan men toen had durven hopen Catsschool Vlissingen hield feestavond VLISSINGEN - De openbare lagere school Jacob Catsschool in Vlissingen hield haar jaarlijkse feestavond in de aula van de scholengemeenschap 'Swanenburgh'. Onder grote belangstelling brachten de leerlingen van de 5e en 6e klas de musi cal 'Meneer Pompelmoes' op het po dium. Na de pauze werd de rest van de avond gevuld met een bingo en met voorstellingen van leerlingen uit de an dere klassen. Het hoofd van de school de heer Schoen besloot de avond met een dankwoord aan alle medewerken den. De leiding van de musical was in handen van de heer J. van der Lijcke Collecte KAMPERLAND - De Rode Kruiscol- lecte 1980 heeft in Kamperland 2.365,90 opgebracht. Belangengroep in Middelburg wil beter overleg over verkeer met college b en w MIDDELBURG - De Verkeersbelan- gengroep Middelburg heeft in een brief aan het college van burgemeester en wethouders haar onvrede geuit over het ontbreken van gemeenschappelijk overleg. De verkeersbelangengroep vindt dat ten onrechte sprake is van éénrichtingsverkeer in de richting van het college. „Als we overleg vragen dan mogen we komen praten of iets aapbieden. Er wordt gezegd hoe goed we zijn en hoe constructief we meedenken. Onze op merkingen worden „meegenomen", on ze suggesties „opgepikt" en de vragen „opgezocht". Men „komt er steeds op terug". Dan zijn we blij, Maar dan valt het grote stilzwijgen in. Dan horen we niets meer. En dat maakt het met U gemeenschappelijk overleggen tot een Foto: De heer AC. Mostert slaat de eer ste paal voor hel gebouw van defedera- tieve wijkgemeente thervormd/gerefor meerd) van Vlissingen-Lammerenbur-. Van onze adverteerders Sanderse opende nieuwe bloemenzaak te Middelburg MIDDELBURG - Bloemenmagzijn Sanderse opende woensdag een nieu we zaak aan de Segegrstraat te Middel burg. Voorheen was het bloemenmaga zijn gevestigd in de Lange Delft. De re den van deze verplaatsing is volgens de heer Sanderse het feit dat men de verkoop op een andere manier wil aan pakken. De heer Sanderse wil voortaan meer aandacht besteden aan de esthetische kant van de bloemenverkoop, namelijk het rangschikken van boeketten en de verkoop van exclusieve planten en bij zonder aardewerk. De heer Sanderse en zijn medewerker Peter Bisdom willen zich ook meer toe leggen op de internationale contacten die zij onderhouden via Fleurop-Inter- fleura, een organisatie van 40.000 bloe men- en plantenzaken over de hele we reld. De smaakvol ingerichte zaak is in gericht met advies van P. van Liere en de firma Geschiere-Wattel voerde de verbouwing uit. ik I Ruton koelkast. 1 Inhoud 140 liter. Regelbare thermo- I staat met ontdooiknop. Gunstige af- I metingen. Adviesprijs 435,- Meeneémprljs 279. Een speciale extra voordelige aanbieding van diepvries- kisten en -kasten. Zeer snelle invriescapaciteit met energie besparende hoogwaardige isolatie. Werkelijk topkwaliteit. Indesit combi-koelkast. Type 023, inhoud 225 liter, thermo-1 staat met Invriesstand, met binnen-1 verlichting en magneetslulting oml beide deuren. Adviesprijs 649,- Onze prijs Ruton combi-koelkast. Type ARC 269, Inhoud 225 liter, metB een vier sterren vriesvak. Met koel/1 vochtsysteem en automatische ont-1 dooiïng. Adviesprijs 790,- Onze prijs 549.- 5>S Bauknecht koelkast. jType T 1454, Inhoud 140 liter. Fraai j i afgewerkt en een praktische Inde-1 |iling. Adviesprijs 499,- Onze prijs 319. li Ruton koelkast. fl'Type ARC 362, inhoud 160 liter zon- Ider vriesvak, handige combinatie met een diepvriezer. Adviesprijs 600,- Onze prijs Ruton diepvrieskist. Type AFC 170, inhoud 210 liter, met eèn energie-besparende thermo staatstand. Met binnenverlichting, controlelampjes en slot. Adviesprijs 740,- Onze prijs Philips combi-koelkast. Type ARB 421, inhoud 240 liter. Zeer fraai afgewerkte koelkast. Bruine uit voering. Adviesprijs.995,- Onze prijs 449.- 549.- .Philips koelkast. Type ARB 167, inhoud 160 liter, waar van 14 liter, 2 starren vriesrulmte. Semi-automatisch ontdooisysteem. Adviesprijs 575,- Onze prijs Ruton koel/vriescombinatie. Type ARC 359, inhoud 290 liter. Com plete koelkast 160 liter en een com plete diepvfieskasl 130 liter samen in een combinatie. Adviesprijs 1200,- Onze prijs Zanussi diepvrleskast. Type ZA 1200 V, inhoud 120 liter. Met roll-bond systeem, beter geïsoleerd, minder stroomkosten en lange le vensduur. Adviesprijs 679,- Onze prijs Zanussi combi-koelkast. Type 2C 2300, 190 liter koelruimte! met automatische ontdooiing en 40 liter diepvriesruimte. Met Kema-keur. Adviesprijs 779,- Onze prijs Combi-koelkast. Inhoud 280 liter, waarvan 60 liter' diepvriesruimte met 4 sterren vries- capacitelt. Onze prijs j- WlSI^CIÖil MIDDELBURG markt 73 01180-12587 m -VLISSINGEN walstraat 86 01184-12814 7 - :-7: 7 7'; ::-vV -1 "J' - v - - nogal moeizame aangelegenheid", al dus de Verkeersbelangengroep. In de brief wordt een tiental voorbeel den gegeven van zaken die door de groep zijn voorgesteld maar waar nog geen beloofde, reactie op is gekregen. De Verkeersbelangengroep meldt voorts dat inlichtingen geweigerd zijn over de alternatieven die in studie zijn voor de situering van een derde kanaal- brug. Het college wordt gewezen op de passage in het gemeentelijk welzijns- plan dat „ook gemeentelijke organen alleszins in staat blijken om de door de bevolkingsgroepen ervaren problemen mede tot oplossing te helpen brengen". De Verkeersbelangengroep. „Gezien onze ervaringen blijven wij voorstander van een onafhankelijke stichting Op bouwwerk Middelburg. Maar dat wistU Vendomatic vrieskast Mei ii ivriesschakelaairegel bare thermostaat voorvnes- vakken, 3 signaallampen en 3 rekken. Inhoud 200 liter bruto. Vendomatic vrieskast Inhoud br ulo 130 liter. Met invnesschakelaar. regelbare thermostaat, vóór/invnesvak en 3 signaal lampjes. Vendomatic koeler Met maximale nuttige ruimte. Bruto 160 liter Deze royale koeler zonder vnesvak is de ideale aanvulling op uw diep- vnezer Tafelmodel. Vendomatic diepvrieskist Inhoud bruto 180 liter, netto 163 liter, Nu er zoveel verse fruit- en groentensoorten zijn is dit het juiste moment om een diepvnezer te kopen. Kema-Keur. Type 7908, met bruto inhoud 250 liter en 4 rekken. 599, Inhoud bruto 260 liter 499.- Vendomatic kleuren-tv 59672 66 Cm Hi-Bn beeldbuis 12 Programmatoetsen. Aparte aan sluitingen voor bandrecorder, hoofd telefoon, videorecorder en 2e luidspreker Energieverbruik slechts 110 Watt. Kast in softline uitvoering (ook leverbaar m mat noten of moderne uitvoering). Crown stereo music-centre SHC 5130 Platenspeler, cassettedeck met hydraülisch gedempte cassettehft, tuner met 3 golfbereiken plus opbergruimte voor cassettes. Ingebouwde versterker met 2x18 Watt muziekvermogen Kompleet met 2 boxen Audio Sonic portable tv Met 31 cm beeldbuis. Ingebouwde t telescoopantenne. Ontvangt alle kanalen Speelt op lichtnet of 12 Volts accu. In rode of witte uitvoenng. Adviespnjs 269.- Vroom Dreesmannprijs ■»499_ pi accu S Panasonic Panasonic draagbare TV/stereo radiorecorder TR-1200 TV 31 cm beeldbuis en uitschuifbare antenne. Stereo radio met 4 golfbereiken. Stereo cassetterecorder voor opnemen en weergeven 2 Ingebouwde mikrofoons, 4 luid sprekers. Uitgangsvermogen 2x5 Watt Speelt op lichtnet en accu Adviespnjs 1115- Vroom Dreesmannprijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 4