Tourbaas Levitan dreigt met proces tegen Post POOLSE GROOTS T0PPL0EG SPEELT TIJDENS HANDBALT0ERN00I IN GOES Uitslagen en standen j Zwitserse ronde: cracks staan klaar voor beslissende strijd NAVRATILOVA EN BOR WIMBLED0NFAV0RIETI Na beschuldiging sportdirecteur tegen Thurau Stoeve verder in Eastbourne Peters wint in Zuid-Afrika Duitser Jakst ook positief 1 WOENSDAG 18 JUNI 1980 PZC/sport (Door Peter de Jonge PARIJS - Een week voor de start van de Ronde van Frankrijk in Frankfurt is de sfeer tussen Tour-baas Felix Lévitan en Raleigh-ploegleider Peter Post bijzonder gespannen. Aanleiding daartoe vormen vermeende uitspraken van de Amstelveense sportdirecteur naar aanleiding van de dopingrel rond de Westduitser Didi Thurau. Post zou gesuggereerd hebben dat Lévitan - met het oog op de start van de Ronde van Frankrijk in Thurau's woonplaats - heeft ingegrepen om een schorsing van de Duitser te voorkomen. Lévitan is door die uitspraken zo ernstig gegriefd dat hij •^eeft gedreigd de Nederlander gerechtelijk te zullen vervolgen. rekenen op ..speciale aandacht" van Franse juryleden. Na de botsing tussen Lévitan en Póót kan de hele ploeg (on geacht de afloop van het gebeuren) tij dens de Ronde van Frankrijk verzekerd zijn van nog meer oppositie. Scherpe kritiek Tijdens een ploegleidersvergadering zou Post hebben gezegd dat de urine monsters van Thurau „maar naar Lévi tan gestuurd moesten worden, zodat hij ze in zijn achtertuin kan zaaien". De blonde coureur was positief bevonden na een controle op het gebruik van sti mulerende middelen in de Ronde van Romandié, maar zal - hoewel hij we gens het niet verschijnen op de controle na de klassieker Gent-Wevelgem een voorwaardelijke straf achter zijn naam heeft staan - niet worden geschorst om dat er procedurefouten zijn gemaakt. Thurau was niet tijdig genoeg op de hoogte gesteld om een tegenonderzoek te kunnen aanvragen. 'Vlam' komt niet op televisiescherm ATHENE - De wereld zal geen kennis kunnen nemen van het ontsteken van het olympisch vuur morgen (donder dag) in Olympia. Het administratieve en technische personeel van de Griekse radio en t.v. heeft dinsdag een driedaag se staking uitgeroepen, waardoor de plechtigheid van de zon, het brandglas en de Griekse actrice niet op het scherm komt. Wat de Grieken zelf meer betreurden was het feit, dat zij door de zelfde staking verstoken bleven van beelden van de voetbalwedstrijd Grie kenland - West-Duitsland in Turijn. Het olympisch vuur zal in dertig dagen naar Moskou worden gebracht. EASTBOURNE - Betty Stöve heeft zich dinsdag tijdens het internationale tennistoernooi in Eastbourne ge plaatst voor de derde ronde damesen kelspel. Zij won in de tweede ronde van de Zuid- afrikaanse Yvonne Vermaak. De set- Omdat de Ronde van Frankrijk start in Frankfurt, waar Thurau een onbe schrijflijke populariteit geniet, werd ge suggereerd dat de organisatie van 's we relds belangrijkste etappewedstrijd voor beroepsrenners zich zou hebben bemoeid met het voorkomen van ver volging. Post zou dat zo openlijk heb ben gesteld. In een interview met de Belgische televisie liet Lévitan weten: „Ik vind dat een ernstige beschuldiging van Post. Het is bovendien erg onver standig van hem. Ik wil dan ook onder zoeken of het juist is en wanneer dat blijkt, zal ik Post juridisch vervolgen wegens het aantasten van mijn goede naam". Maakt niets uit Lévitan stelde vervolgens dat het hem als organisator niets uitmaakt of Thu rau al dan niet vertrekt in zijn wed strijd. „Als hij gestraft wordt komt er heus wel een vervanger en wanneer zijn hele ploeg zich terugtrekt, doen we het ook wel zonder hen". Peter Post heeft inmiddels ontkend de gewraakte beschuldigingen te hebben geuit. Desondanks is de sfeer tussen de Post- équipe en de Franse organisatie ander maal ernstig vertroebeld. Begin dit jaar raakte wereldkampioen Jan Raas uit die formatie in conflict met de Franse organisator Jean Leulliot en Franse ju ryleden, die hem na een incident met een op de weg rennende pony (waar door Raas in de remmen kneep en uit protest met een slakkegang naar de aankomst reed) uit de wedstrijd Parijs- Nice verwijderden. Nog altijd kan Raas Ondertussen heeft Hans Howald, het hoofd van het medisch sportinstituut in Magglingen, bijzonder scherpe kri tiek geuit aan het adres van Thurau, nadat de Westduitse wielrenner in Ro- mandië positief was bevonden. Howald verwijt Thurau, dat hij de con tra-expertise opzettelijk heeft ver traagd. „De tweedeanalyse had in Ba sel volstrekt op tijd verricht kunnen worden, als rle afgeleverde urine niet masaal met massagemiddelen veront reinigd was geworden. Door die ingreep werdhet onmogelijk de hoogst gevoeli- ge. voor het onderzoek noodzakelijke apparatuur te gebruiken." Volgens Ho wald heeft Thurau de truc met de mas sagemiddelen aangegrepen om de te- genanalyse te vertragen of geheel on mogelijk te maken. Het reglement van de UCI (internationale wielerfederatie) stelt namelijk, dat een wielrenner niet- gestraft kan worden voor het gebruik van doping, indien een tegenonderzoek uitgesloten is. BELLINZONA - De anders zo paradij selijke omgeving van het Lago Maggio- re bood een somber decor. Laaghan gende wolken en stromende regen maakten van de zevende etappe in de Ronde van Zwitserland een trieste dag. Het was bovendien een gevaarlij ke opgave, want niet alleen hadden de bochtige wegen vaak meer weg van ri vierbeddingen, maar tevens zorgde te gemoetkomend verkeer - dat nauwe lijks enkele seconden bleef stilstaaan - voor uiterst riskante situaties. De etappe, die voor de helft op Italiaans grondgebied werd verreden, leverde een overwinning op voor Serge Demier- re. Het betekende de eerste ritzege voor een Helveet in de Ronde van Zwitser van 120 kilometer voor over. Alhoewel de Zwitser in het algemeen klassement een plaats bezette met ruim twaalf mi nuten achterstand op gele truidrager Daniël Willems (en voor de Belg plus diens belagers derhalve ongevaarlijk was), kreeg hij de overwinning zeker niet op een presenteerblaadje aangebo den. In het peloton werd stevig tempo ge draald en bovendien war en er tijdens de standen waren 6-2, 7-6. Verrassend was land. Serge Demierre had er een solo de zege van de Amerikaanse Diane Des- for op de voor Wimbledon als zevende geplaatste Britse Virginia Wade: 6-4, 6- 7, 6-2. BIERVLIET - Trimmer Henk Peters uit Biervliet is afgelopen zaterdag winnaar geworden van een wedstrijd in het Zuidafrikaanse Pretoria. Op uit nodiging van de Zuidafrikaanse wie lerbond is Peters samen met de Belg Vinck uitgenodigd voor deelname aan enkele wedstrijden daar. Beide renners zijn aangesloten bij de WAOD (Wielerbond Aangesloten Openbare Diensten). In het verleden is ook Ad 't Gilde uit Hoek (momenteel amateurrenner) al verschillende malen uitgekomen in dergelijke wedstrijden. De wedstrijd van zaterdag in Pretoria ging over 118 kilometer en reeds vroeg was Peters met nog drie anderen uit het peloton ontsnapt en bij aankomst bleek dit kwartet een voorsprong van ruim drie minuten te hebben. De Bier- vlietenaar was in de spurt veel te rap voor zijn medevluchters. BELLINZONA - De Westduitser Hans- Peter Jakst, ploegmakker van de in de Ronde van Romandiê betrapte, maar niet gestrafte Didi Thurau. heeft in de Ronde van Zwitserland verboden sti mulantia gebruikt. Het gebeurde na afloop van de étappe Rheinfelden-Widnau, waarin onder meer ook de Limburger Johan van der Meer op controle moest. Jakst heeft ge bruik gemaakt van het recht op contra expertise. In afwachting daarvan zijn nog geen sancties tegen de kampioen van Duitsland getroffen. laatste 40 kilometer twee doelde tegenaanvallen. De eerste, van Santamaria, werd afgeslagen omdat Demierre's ploegmakker Summermat- ter als gom aan het wiel van de Italiaan gekleefd bleef. En de laatste tegenstoot van het Belgische duo uit de Safirploeg, Vigouroux en Sprangers had evenmin succes, ondanks het feit dat de kloof tussen koploper en achtervolgers min der dan een minuut breed werd. Ongewijzigd De groten arriveerden twee minuten la ter achter de dolgelukkige Serge De mierre Commentaar viel er van Daniël Willems, Zoetemelk, Thurau, Van Impe c.s. nauwelijks te verwachten. Kletsnat na de urenlange tocht in de neerplen- sende regen sloegen ze zo snel mogelijk de weg naar het hotel in. Beter dan woorden konden weergeven, sprak het ongewijzigde algemeen klassement een duidelijke taal. De cracks - en vooral degenen die het op de eindoverwinning gemunt hebben - hadden het punt be reikt waarop de beslissende fase ingaat. Vanmiddag de allesvragende bergtijd- rit van Mendrisio naar de 800 meter hoger gelegen top van de Monte Gene- roso over een afstand van 10 kilometer, nadat in de ochtenduren de spieren los- getrapt zijn in een mini-etappe over 66 kilometer. Donderdag tenslotte de- krachtmeting op drie cols van de eer ste categorie: Lukmanier (191 meter boven de zeespiegel), Oberalp (2044 meter) en Klausen (1948 meter). De uitslag van de zevende etappe is: 1. Dé- mlerre (Zwl) 163 km ln 4.11.02, 2. Vigouroux (Bel) op 50 sec.; 3. Sprongers (Bel) z.t.; 4. Salm (Zwi) op 1.56,5. Berard (Fra) op 2.00; 6. Manto- vanl (Ita);7. Willems (Bel); 8. Wesemael (Bel), 9. Zweifel (Zwi); 10. De Rooy (Ned); 13, Zoete melk (Ned); 19. Zijerveld (Ned) Allen ln de zelfde tl)d als Berard. 29 Pronk op 2.00; 34. Knetemann op 2.21.41. Van Tilborg op 14.58; 43. Van Dongen z.t.; 46. Van Peer z.t.54. Lam- mertink z.t.;; 55. Wljnands, z.t., 59. Schipper op 21.31; Martin Havik kwam na de sluiting van de fljdcontrole binnen Algemeen klassement: 1. Willens (Bel) 31.00.13; 2. Zoetemelk Nedop 47 sec.; 3. Thu rau (Wdl) op 1.36; 4 Beccla (Ita) op 1.38; 5. Van Impe (Bel) op 1.52; 6. Fuchs (Zwi) op 2.12; 7 De Rooy (Ned) op 2.16, 8. Schmutz (Zwi) op 2.26; 9. Glsiger (Zwi) op 2.32, 10. Zweifel (Zwi) op 2.37; 17. Pronk (Ned) op 3.39; 24 Knetemann (Ned) op 8.03, 27 Nleuwdorp (Ned) opp 22 10; 31. Wijnands (Ned) op 25.46 36. Van Peer (Ned) op 29.20; 37. Schipper (Ned) op 30.37; 41. Zy erveld (Nedop 39.52,58, Van Tilborg (Ned) op 1.08.17; 60 Van Dongen (Ned) op 1.09.04. (TE)GROOT AANBOD ZAALVOETBALCLUBS IN MIDDELBURG MIDDELBURG - Elf ploegen in Middelburg blijven verstoken van zaalvoetbal. De beschikbare ruim te in de Middelburgse sporthallen is - ondanks dat er afgelopen jaar aan de Kruitmolenlaan een nieu we sporthal bijkwam - niet vol doende. Nu was het aantal in schrijvingen bij de Middelburgse organisatie al ver boven de moge lijkheden waar de Middelburgse zaalvoetbalverenigingen op hoop te, maar de uiteindelijke toewij zing was alleszins teleurstellend voor voorzitter Bert Kraak en zijn bestuur. Elf in plaats van zeven teams bleven op de wachtlijst. „We hebben de indruk dat de ge meente Middelburg niet erg ge charmeerd is van zaalvoetbal", hield de voorzitter de aanwezigen op de onlangs gehouden algemene vergadering voor. „Toch moeten we rustig trachten de gemeente te overtuigen dat er zo'n vijfhonderd mensen deze zaalsport met veel plezier beoefenen". Als alternatief bood het bestuur van de Middel burgse zaalvoetbalverenigingen de gedupeerde ploegen een nacompe- titie aan. Deze wordt eind april tus sen de elf wachtendeploegen ge speeld. Regiocompetitie Naast de 37 ploegen in de Middel burgse competitie, spelen vijf Mid delburgse en vijf Vlls8mgse teams een zogenaamde regiocompetitie. Het zijn ploegen die hoger spelen als de eerste klasse van de zaalvoet- bal in beide steden. Hiervoor is een selectie gemaakt, waarbij de beste vijf uit beide eerste klassen in aan merking kwamen. De ploegen zijn: Brammetje Dump, Maartense Ta pijt, Draadkrabbers, Pinten, Hooi zolder, RWS, Astoria Zof, Atlanta, PZEM en SSS. De clubs spelen om en om in Vlissingen Souburg en Middelburg. Er bestond de neiging om aan deze competitie het niveau hoofdklasse toe te kennen, maar daar gaf de KNVB geen toestem ming voor. Aanvang van de zaalvoetbalcom petitie is gepland op de laatste vrij dag van augustus. MIDDELBURG - De eindstanden van het jeugdhockey lulden: Afd 107 Hinault in Aude van eerste plaats PAZIOLS - De Belg Rudy Colman is winnaar geworden van de eerste etap pe van de Ronde van de Aude. Hij legde de afstand tussen Narbonne en Paziois over 166 kilometer af in vier uur, 14 minuten en 41 seconden. Hij bezat een voorsprong van 1.51 mi nuut op zijn landgenoot Van den Haute en 1.54 minuut op de Fransman Seznec, die de sprint won van het peloton, waar in ook Bernard Hinault die als zevende finishte. De Fransman verloor hiermee de leiderstrui die hij de proloog had ge wonnen. 1, Rudy Colman (Bel) 166 km in 4.14.412. Van den Haute (Bel) op 1.51; 3, Seznec (Fra) op 1.54; 4. Roger de Vlaemlnck (Bel); 5. Sanders (Fra); 6. Bolten (Wdl); 7. Hinault (Fra) allen dezelfde tyd als Seznec. Algemeen klassement; 1. Colman, 4.17.51; 2. Hinault op 1.41, 3 Van den Haute op 1,42; 4. Vandenbroucke (Bel) op 1.44; 5, Seznec op 1.47; 6 De Vlaeminck op 1.49; 13. Maas (Ned) op 1.55; 22. Kuiper! Ned) op 1.57;26.LangeriJs (Ned) op 1.57. Breda A2 Vlissingen Al Prinsenbeek Al Tempo Al Zwart Wit Al Teteringen Al Push A12 Goes Al Afd 114 Middelburg Al Warande A2 Etten Leur A2 Tempo A2 Push A3 Breda A4 Afd. 120 Warande A3 HSD Al Zwart Wit A2 "Pelikaan A2 Zevenbergen Al Breda A5 'HCGO Al 2 puntep ln mindering. Afd. 210 Breda B2 Tempo Bl Raplde Bl Olympia Bl Prinsenbeek Bl Teteringen B2 Etten Leur B2 Push B3 Afd. 211 Den Dunc Bl Zwart Wit, B2 Breda B3 Vlissingen Bl Pelikaan B2 Goes Bl Made Bl Tempo B2 Afd. 218 Middelburg Bl Hercules Bl Etten Leur B3 Warande B3 Push B4 Breda B5 Middelburg B2 Zwart Wit B3 Afd, 308 Prinsenbeek Cl Tempo Cl Breda C2 Pelikaan Cl Etten Leur Cl Vlissingen Cl Middelburg Cl Push C2 Afd 314 Breda C3 Prinsenbeek C2 Olympia Cl Etten Leur C2 Zwart Wit C2 Made Cl Tempo C2 'Middelburg C2 2 punten in mindering. Afd. 419 Vlissingen JD 1 HSD JD1 Raplde JD1 Olympia JD1 Middelburg JD1 Afd. 420 HCGO JED1 Rapide JED1 14 12 1 1 25 14 9 1 1 20 13 7 3 3 17 14 7 2 5 16 14 6 1 7 13 13 5 2 6 12 14 2 0 12 4 12. 0 1 11 1 0 7 2 1 16 0 8 0 2 16 0 5 2 3 16 0 2 3 5 7 10 7 0 3 14 10 1 0 9 0 3 5 13 1 10 7 0 12 4 1 12 3 13 11 2 14 10 2 14 8 1 14 0 0 24 2 22 5 17 6 14 7 11 8 11 7 10 13 1 13 11 2 0 24 14 10 3 1 23 14 9 1 4 19 14 6 4 4 16 13 6 0 7 12 13 3 2 8 8 13 2 13 13 0 0 26 13 11 0 2 22 13 7 2 4 16 13 5 1 7 11 13 4 2 7 10 13 12 0 1 24 13 9 1 3 19 9 7 2 0 16 14 5 3 6 13 13 5 2 6 12 12 1 3 8 5 13 1 2 10 4 11 2 1 8 3 Vissingen JED1 Goes JEFt Raplde JED2 Vliss. JED2 Middelburg JED1 Afd. 607 Tempo Al Teteringen Al Etten Leur Al Breda A2 Prinsenbeek Al Middelburg Al Vlissingen Al Goes Al Zwart Wit A2 Middelburg Al 2 punten i bracht, Afd, 608 Push A2 Warande A2 Breda A3 Pelikaan A2 Breda A4 Prinsenbeek A2 HSD Al HCGO Al Afd. 616 Tempo A2 Etten Leur A2 Teteringen A2 Breda A5 •Push A3 Middelburg A2 Zwart Wit A3 Pelikaan A3 Tempo A3 2 punten ln mindering Afd, 710 Push B2 Vlissingen Bl Etten Leur Bl Pelikaan Bl Breda B3 Middelburg Bl Prinsenbeek Bl Tempo B2 Afd. 715 Raplde Bl Push B3 Den Dunc Bl Breda B4 Warande B2 Zwart. Wit B2 Gil ze Ryen B2 Goes Bl Afd. 716 Teteringen B2 Hercules Bl Zevenbergen Bl Olympia Bl Push B4 Pelikaan B2 Push B5 Pelikaan B3 Den Dunc Bl Etten Leur B2 Afd. 806 Teteringen Cl Prinsenbeek Cl Etten Leur Cl' Rapide Cl - Breda C2 Zwart Wit Cl Pelikaan Cl Vlissingen Cl Afd. 807 Made Cl Breda C3 Warande C2 Middelburg Cl Warande C2 Pushg C2 Etten Leur C2 Tempo Cl 13 I 13 5; 13 II 7 01 I AA> 15 2 1 ltse iü S: IM Sin khoi Itnti 13 5 ,dd( LONDEN - Van de 128 spelers, die zijn toegelaten tot het kwalificatietoer nooi van Wimbledon, is er één, die vol gende week maandag in het middel punt van de belangstelling zal staan, zij het hoogstwaarschijnlijk slechts kort. De viervoudige titelhouder Bjoern Borg lootte namelijk voor de openingspartij op het ccntrecourt van Wimbledon één van de zestien spelers, die het schiftingstoernooi doorstaan. De Zweed, die nog vier partij- NAVRATILOVA GOES - Het zevende internationale zaalhandbaltoernooi van Volharding uit Goes, dat op 31 augustus en 1 sep tember in de sporthal Bevelanden in Goes wordt gespeeld, is sterker dan ooit. Niet alleen door de komst van de Poolse vice-kampioen Pogon wordt het niveau ver boven de meeste Neder landse handbaltoernooien getild, maar ook de zeven overige deelnemers staan garant voor een voortreffelijke handbalshow in Goes. De afsluiting van dit toetnooi - aangekondigd als in ternationaal Clark-toernooi - is zon der meer het hoogtepunt. Dan name lijk speelt het Nederlands team een de monstratiewedstrijd tegen de Poolse handbalprominenten. De Poolse ploeg bestaat louter uit pro fessionele hanballers. Met twintig spe lers melden ze zich in Goes, waar ze vijf organisatie. Ook deze clubs nemen een ploeg in Polen zien spelen. „Wat ik daar zag was zonder meer voortreffelijk. Met wervelende acties en een enorme snel heid streelden ze het oog van de ware handballlefhebber". vertelt de enthou siaste Traas. Toch is het nog maar de vraag of de Polen toemooiwinnaar zullen worden. De enige Duitse deelnemers - de ploeg van Lintfort uit Kamp Lintfort - heeft in de Duitse competitie zeer goed ge speeld en eindigde ln de sub-top. Met drie jeugdintemationals in de gelede ren en de trainer-speler Paul Schuurkes (ex-Nederlands team) kunnen zij de Po len aardig tegenstand bieden. Olse-Merksem en Sasja uit Antwerpen zijn sterke Belgische handbal teams, die onder contract staan bij de Goese dagen blijven. Bij deze twintig vedetten lopen acht spelers die tot de vaste kem van de Poolse nationale selectie beho ren. Lou Traas, mede-organisator van het internationale toernooi heeft de aantal spelers van de Belgische selectie mee. Nederlandse clubs Vlug en Lenig uit Geleen is de promi- uciuuc vertegenwoordiging van de Nederlandse handbalformaties die in Goes deelnemen. Met de nationale se lectiespelers Jos Gerats, Henny Cra mers, Gabi Rutbroek, Jan Willem Ha mers, Wil Jacobs Jean Last en Theo den Hollander kan deze ploeg - getraind door Pim Rietbroek van het Neder landse zaalhandbalteam - een zeer goed beeld geven hoe in Nederland top- handbal wordt gespeeld. De andere Nederlandse ploeg komt eveneens uit Limburg. Met twee inter nationals (Bert Kersten en Paul Bronk- horst) komt Swift Roermond naar Goes. In deze ploeg is een speler inge lijfd. die voor het Nederlands militaire team speelt, Paul Hendriks. Of de Lim burger met Swift aan dit toernooi deel neemt is nog de vraag, want ook de mannen die hun dienstplicht vervullen en opgenomen zijn in het militaire team zijn gecontracteerd voor het Goese Clark-toernooi. De organisatie verloor ook het Zeeuw se handbal niet uit het oog en verzocht aan Cees de Ridder (coach van de Zeeuwse selectie) een zo sterk moge lijk ploeg samen te stellen voor dit toernooi. De Ridder accepteerde gretig dit aanbod, want om het Zeeuwse handbal uit de slop te halen moest er immers iets gebeuren. Eenselectie van Zeeuwse spelers, aangevuld met Ron de Jonge van Hermes en Peter Wieren- ga van PSV. De Ridder heeft nu grootse plannen met dit team en denkt er daarbij over om de Zeeuwen regelmatig oefenpartij en te laten spelen tegen Nederlandse en buitenlandse topploegen. Lou Traas van Volharding stelt daarover, dat hij de Zeeuwse oefenmeester daar best een handje bij wil helpen. „We hebben met volhard'ng erg veel connecties in het buitenland. Indien de Zeeuwse selectie wil, kunnen wij tijdens de kerststop in de handbalcompetitie, een grootse te genstander uitnodigen om naar Goes te komen" overwinningen nodig heeft omRi wl o vers' record van 31 achtereenvo![ fenm zeges in het enkelspel te overto ontmoet in zijn kwart van het 1(4 RNe schema onder meer Yannincl! ittin (Fra), Ivan Lendl (Tsj-Sl) en felim Mayer (VST). rildt Als halve finale is gepland het Borg - Vitas Gerulaitis. Volgens het schema ontmoetdsü de geplaatste finalist van vod,- Roscoe Tanner zijn twee plaals* ger ingeschatte landgenoot I; j., Connors in de kwartfinales. daarvan komt volgens de papitfl staan tegenover de als tweede ste John McEnroe. Geplaatste spelers, die het moei!.;! rj len hebben om door de eerstens .00' komen, zijn o.a. Wojtek Flbaktëi mer dertien moet tegen de A Mark Edmondson) en José Luiil (de als zestiende geplaatste Ars ontmoet Vijay Amritr^j). De Roemeen Ilie Nastase, die bi; viscupwedstrijd tegen Engeland van zijn oude vorm hervond, i: John Feaver, van wie hij zondag sets won. i De vroegere Tsjechoslowaaksei ster Martina Navratilova, die ïoi derde achtereenvolgende maalde bij de dames kan winnen, heeft ia helft van de loting drie vroeger?' bledonkamploenes. Van hen 1st Evert Lloyd haar meest waars# tegenstandster voor de halve fi Navratilova opent het toernooit dc Zuidafrikaanse Dana Kloos De als tweede geplaatste Amente Tracy Austin lootte als tegensta haar jonge landgenote AlyciaMffi die verleden jaar het jeugdtoerrffl haar naam bracht. Andrea Jaejtr met haar vijftien jaar de jongst? v neemster is, die ooit werd gepS trof een gunstige loting. Zij komftr over de nummer twaalf van de U]| ranglijst Anthea Cooper te stsss Tom Okker, die de laatste tw« opzien baarde door als ongepla speler door te dringen tot de lh acht, is ingedeeld in de groep v»' McEnroe.Okker start in de eerste' de tegen de Australiër John W een zege stuit hij in de twecdertj naar alle waarschijnlijkheid of Fransman Patrick DomingueM derde ronde wacht Okker John Ook de Zeeuwse damesselectie speelt een demonstratiewedstrijd. Aanvanke lijk was een Belgische topploeg ge dacht, maar omdat de Belgische dames niet tijdig in Goes konden zijn en de Nederlandse herenhandbalselectie één uur voor aanvang van hun oefenpartij tegen Pogon de zaal ter beschikking Pl33tSil1QSlijSt willen hebben voor de warming-up, zag De piaatslngsiysten in de organisatie van deze tegenstander a]s volgt. uit.Heren; 1 BJoem Bos voor de Zeeuwse vrouwen af. De uit de eredivisie gedegradeerde Rotterdamse ploeg Ancora, met nationale speelster Marijke Barth als meest prominente speelster, was het redelijke alternatief voor de Goese organisatie. De wedstrijd tussen het Nederlandse team en Pogon wordt geleid door Ne derlands beste scheidsrechterduo, Ge rard Houtbraker uit Nieuwegein en Gerrit van de Ham uit Gouten (Fr.). Beiden zijn ook als leidsmannen op de Olympische Spelen aanwezig. Voor Van de Ham is de wedstrijd in Goes de laatste keer dat hij op topniveau de fluit hanteert. De plaatsingslijsten voor Wimbled®®* als volgt uit: Heren- 1 BJoem BOT? John McEnroe (VS), 3 Jimmy Cow»' «ln Vitas Gerulaitis (VS), 5 RoscooTanW it% Gene Mayer (VS), 7 Peter Fleming!» Ua tor Pecci (Pan, 9 Pat Dupre (VS). Lendl (TsJ), 11 Harold SolomonIV«» ninck Noah (Fra), 13 Wojtek Flbjw Victor Amaya (VS), 15 Stan Bmll»<»WL Jose Luis Clerc (Arg). ,p Dames, 1 Martina Navratilova TO'P Austin (VS). 3 Chris-Evert-LWU Evonne Cawley-Goolagong «VS) Jean King (VS), 6 Wendy Tumburi» Virginia Wade (G-Bri, 8 Dlanne (Aus), 0 Hana MandlikovalTsjl.OT;». dan (VS). 11 Greer Stevens(ZAF).»'-; TOI Ruziet (Roe), 13 Sue Barker (G-BrUt£ tttnl Jaeger (VS), 15 Regina Marsikovi" Sylvia Hanlka (W-Dl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 16