oördinatieorgaan weegt èelangen onzorgvuldig af D '66 wil de mogelijkheden voor kamperen bij de boer verruimen Middelburg wil duidelijkheid toekomstplannen Nutsacademie Toch nog toestemming voor stortplaats in Dekkerspolder V erontreinigingsheffing op basis watergebruik Kinderen moeten een actievere rol in de kerkdienst krijgen CHERPE KRITIEK DIJKGRAAF G. J DE JAGER: PZC/provincie WERKBEZOEK FRACTIE AAN PLANOLOGISCHE DIENST ■x c? 1 K)ES Dijkgraaf G. J. de Jager van het waterschap 'Noord- en Zuid-Beveland' heeft scherpe liliek op de stichting Zeeuws coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescher- [ing (ZCO). Hij vindt dat het coördinatieorgaan de eis van zorgvuldige belangenafweging her vul ,j|delijk met de voeten treedt. „Wie niet wil lopen in het straatje van het ZCO, wie niet met «a delfde gedrevenheid bezig is, wie poogt zijn bestuurlijke verantwoordelijkheid niet uit de weg n en derhalve afweegt en relativeert, staat bloot aan de aanvallen van dit orgaan", zei De dinsdagmiddag in de algemene vergadering van het waterschap. :N$DAG 18 JUNI 1980 |era. cielding voor de uitval naar het coör- atieorgaan was het bezwaar dat K het ZQO Is aangetekend tegen anenom In twee nieuwe inlagen aan i noordkust van Noord-Beveland ïoompolder en Nieuw-Noord-Beve- cjpolder) dulntjes op te spulten. De jJrhad daar weinig goede woorden Ktoveren hij koppelde daar meteen jicht kritiek aan vast. De dijkgraaf gite op dat de rechtsbescherming Jade burgers tegen de overheid ('op MsiXheen goede zaak') te vaak dreigt te t© rien gebruikt om overheidswerken i, 'San frustreren. I2rmi)n oordeel wordt te gauw van rechtsmiddelen kort geding en/ of iorslng gebruik gemaakt, indien bij 'beging van belangen geen eenslui- «t standpunt kan worden verkre- jrfX',aldus De Jager. ..Zorgvuldige af- ig van alle aan de orde zijnde be- _n ls niet alleen een plicht van be- Ê&ers en organisaties, maar niet jidervan een instelling als het ZCO" jitelde dat de Nederlandse samenle- veel pressiegroepen - groot en a-kent. die allen hun stem luide en herhaling laten horen. De Jager dat een 'wezenlijk element van ilcj democratie', waarbij hij beklem toonde dat ook voor pressiegroepen de eis van zorgvuldigheid geldt. Zorgvuldig „Het is één om te zeggen dat bepaalde dingen in het belang zijn van natuur en milieu, het is een andere zaak om tege lijk daarmee in beschouwing te be trekken welke andere belangen soms onevenredig worden geschaad", on derstreepte de dijkgraaf. „Wie meent te moeten komen met uitspraken zoals die in het geval van de duintjes bij Wis- senkerke door het ZCO zijn gedaan, moet eerst eens kennis nemen van de argumenten die ten grondslag liggen aan het beleid. Het ZCO zal dit even zorgvuldig dienen te doen als gemeen te en waterschap dit hebben gedaan". De Jager vond dat de belangenbeharti ging van vrije vogels niet mag Inhouden dat de mensen gekooid worden. Hij meende dat de bevolking van Wissen- kerke dit voldoende duidelijk heeft ge maakt. De dijkgraaf wilde de bezwaren van het coördinatieorgaan best zien als een goedbedoelde poging tot verant woord natuurbehoud, maar dan wel een poging die van eenzijdigheid getuigde. Hij legde er de nadruk op dat ook water schap en gemeente oog hebben voor de belangen van natuur en landschap. De Jager riep op om géén messen op tafel te werpen, maar te trachten tot een goe de samenwerking te komen. erweer aannemers «ij rijkswaterstaat gepasseerd - wordt S tellicht mogelijk 7ir;c i'ifi EN HAAG - Het tweede-kamerlid De ifi (trlvvd) wil dat het gunningsregle- wl voor de aanbesteding van few wkeny»n rijkswaterstaat wordt uit breid. Daarmee moet worden voor- teen dat aannemers die zich bij een i" ubesteding ten onrechte door rijks- det( merslaat gepasseerd voelen, geen en- il verweer hebben tegen zo'r beslis- ufdie erg nadelige gevolgen kanheb- (i voor hun goede naam. Minister tljnman van verkeer en waterstaat ui rich over deze suggesties beraden. te lieer De Beer deed zijn suggesties aider meer nadat een aannemer die id Ingeschreven voor de aanleg van a tijdelijke weg op de Grevelingen- Lm,was gepasseerd. En omdat de in- ïnjvlng openbaar was geweest, heeft aannemer hierdoor schade onder- aden, aldus de heer De Beer, „omdat telde kring van aannemers als van ^achtgevende instanties in dit land w klein is". e Beer wu nu dat aan net umiorm tïibestedingsreglement vier voor- mrden worden toegevoegd: Aanbe- Itdlngen moeten uitsluitend objectief 'Daar zijn; wanneer een aan- mrwordt gepasseerd, moet dat door jkswaterstaat schriftelijk worden ge allieerd; dit bericht moet rulm- rloots voor de aanbesteding worden randen zodat de aannemer zich kan meren en er dient voor aannemers btroepsmogelij kheid te komen. COMMISSIE WATERSCHAPPEN: GOES - Het is beter de heffing in het kader van de wet verontreiniging opper vlaktewateren te koppelen aan het waterverbruik dan, zoals thans, aan de ge middelde woningbezetting. Tegen de huidige zogeheten forfaitaire heffing be staan zoveel bezwaren dat een heffing op basis van het waterverbruik maat schappelijk als redelijk en rechtvaardig kan worden ervaren. Dijkgraaf G. J. de Jager betoogde dit dinsdagmiddag tijdens de algemene vergadering van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland in de Prins van Oranje te Goes. De dijkgraaf ging ln zijn openingswoord uitgebreid ln op het onlangs versche nen rapport van de commissie veront reinigingsheffing. Deze commissie heeft zich in opdracht van de Unie van Waterschappen beziggehouden over de vraag of er - uitgaand van het beginsel 'de vervuiler betaalt' - aanleiding be staat om de grondslagen van de veront reinigingsheffing te herzien. Tegen het huidige heffingssysteem (een woning wordt aangeslagen voor drie vervui lingseenheden) wordt bezwaar ge maakt, omdat de heffing geen rekening houdt met het werkelijke aantal bewo ners van een woonruimte en met de werkelijke vervulling. Meermalen is al gepleit voor een heffing op basis van de feitelijke woningbezet ting. De aanslag zou dan gebaseerd kunnen worden op het aantal bewoners van een huls. Los van de vraag of dit eenvoudig te registreren is, kunnen te gen dit systeem ook uit sociale overwe gingen bedenkingen worden aange voerd, omdat dan de grootste gezinnen de zwaartse lasten moeten dragen. Bo vendien zouden de inningskosten hoog zijn. In de nota-Christiaanse, genoemd naar de voorzitter van de commissie veront reinigingsheffing, wordt nu geadvi seerd de heffing te berekenen op basis van het waterverbruik. Daarbij zou dan gestreefd kunnen worden naar het innen van de heffing via de nota's voor het waterverbruik. De oommissie meent weliswaar dat het niet mogelijk zal zijn een evenredig verband aan te tonen tussen het waterverbruik en de vervuilingswaarde van woonruimten bij een gelijk aantal bewoners, maar de overtuiging bestaat toch dat deze manier van heffen een verbetering is vergeleken bij de grove benadering van de vervuilingswaarde zoals deze nu wordt toegepast. De heer De Jager beperkte zich tot het geven van een samenvatting van de no ta-Christiaanse. Hij deed er nog geen uitspraken over. De waterschappen hebben tot 1 november de tijd om er commentaar op te geven. Het leek de dijkgraaf beter om daarmee te wachten tot de standpunten van de Zeeuwse wa- terschapsbond over de nota bekend zijn. Voortgang laatste dijkversterking in gevaar gekomen GOES - De laatste loodjes van de ge deeltelijke dijkversterkingen langs de Oosterschelde wegen zwaar. De voort gang van twee dijkvakken in het ver zorgingsgebied van het waterschap 'Noord- en Zuid-Beveland' wordt be dreigd door juridische procedures. Het gaat om het dijkvak Yerseke-Wemel- dinge en om werken aan de noordkust van Noord-Beveland. In het eerste ge val ligt een pachter dwars; in het twee de geval heeft de stichting Zeeuws coördinatieorgaan bezwaren. Dit bleek dinsdagmiddag tijdens een alge mene vergadering van het waterschap 'Noord- en Zuid-Beveland' in Goes, uit opmerkingen van dijkgraaf G. J. de Ja ger. „Het gezegde lest best gaat hier niet op", constateerde hij. In een toelichting zei de dijkgraaf dat de voortgang van de dijkversterking Yerseke-Wemeldinge in gevaar kwam doordat een pachter weigerde vrijwillig mee te werken, omdat naar zijn mening bij dijkversterkingswerkzaamheden geen sprake is van een tijdelijke ont trekking van het gebruik, maar dat er alsdan reden is tot ontbinding van de pacht. De Jager: „Het waterschap be strijdt deze zienswijze, op het gevaar af dat dit aanleiding zou kunnen geven tot stillegging van de werkzaamheden". Instemmen met pachtontbinding - zo verduidelijkte de dijkgraaf - zou leiden lot reehtsongelijke situaties, om nog maar niet te spreken over de precedent werking daarvan. Inmiddels is namens de pachter aan gedeputeerde staten ge vraagd de uitvoering van de werken te schorsen en het werk stil te leggen. Ten aanzien van de werkzaamheden op Noord-Beveland was er een schorsings- verzoek van het coördinatieorgaan. De Jager: „Om formele redenen werd dit verzoek niet toegewezen, maar het te kent toch wel de sfeer waarin deze laat ste dijkverzwaringen aan de Ooster schelde-tot stand moeten komen". MIDDELBURG - Het bestuur van de Rotterdamse Nutsaca demie voert op 9 juli overleg met wethouder G. B. Schoen makers (onderwijs) uit Middelburg over de toekomstplan nen van de Nutsacademie met de dependance te Middel burg. „De contacten met de Nutscademie zijn tot nu toe beperkt gebleven tot de rector. Als gemeentebestuur willen wc nu van het bevoegde gezag van de Nutsacademie eens verne men wat de toekomstplannen inhouden. Dat het bestuur een en ander maar vastlegt in een beleidsplan", licht wet houder Schoenmakers toe. Directe aanleiding tot het gesprek van 9 juli is het recente besluit van de Nutsacademie om akkoord te gaan met de door de gemeente Middelburg voorgestelde huisvesting in het oude gymnasium aan de Latijnse Schoolstraat. Dat pand wordt momenteel voor 700.000 gulden gerenoveerd om be halve de Nutsacademie ook het Vormingswerk Jonge Vol wassenen en de Zeeuwse Dag/avondscholengemeenschap onderdak te verschaffen. Van de 13 lokalen zullen er maxi maal 8 door de Nutsacademie worden gebruikt. Schoenma kers: „Verschillende lokalen zullen door de dag/avondscho- t het vrouwenhuls activiteiten gaat lengemeenschap in wisseldienst met de Nutsacademie ge- oiememen die een provinciaal of re- bruikt worden. Als de explosieve ontwikkeling van het vol wassenenonderwijs doorzet, dan zal de Latijnse School straat over enige tijd echter ook weer te klein zijn om deze Geen provinciegeld |toor vrouwenhuis BDELBURG - Gedeputeerde staten nZeeland hebben geen subsidie ver- ad aan de stichting vrouwenhuis in [lichting in Goes voor de huur van tairouwcnhuis in Vlissingen. Gs vin- [teidat het gaat om een plaatselijke ingetogenheid en daaróm vinden zij nprovinciale bijdrage niet op haar Prnal karakter hebben, dan zijn gs be- .si opnieuw te bekijken of zij hiervoor 'tód beschikbaar zullen stellen. drie gebruikers te huisvesten. Om dat als gemeente te kun nen voorzien, is het wel nodig dat de Nutsacademie en de andere gebruikers enig inzicht verschaffen in wat de voorne mens zijn", aldus Schoenmakers. Hoewel het voormalige gymnasium aan de Latijnse School straat volgens de plannen in augustus gerenoveerd moet zijn, zal de Nutsacademie haar intrek pas later nemen. Het instituut heeft namelijk lopende huisvestingscontracten tot augustus 1981 met zowel de Christelijke- als Rijkspedagogi- sche Academie in Middelburg, Rector drs G. Ch. Dupuis: „In de loop van het jaarzal de verhuizing voor enkele vakken al plaatsvinden. Wanneer een en ander geschiedt, kan pas be gin september bekend zijn". Brief Overigens heeft het college van Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van de provincie, in een brief aan minis ter Pais (onderwijs en wetenschappen) de wens uitgespro ken dat per 1 augustus 1981 een MO-opleiding pedagogiek in Zeeland van start gaat aan de dependance van de Nutacade- mie. Zoals bekend beeft het ministerie geweigerd om per 1 augustus van dit jaar deze opleiding in Middelburg van start te laten gaan met het oog op een reorganisatie van de middelbare opleidingen. In hun brief spreken gs hun teleur stelling uit over dit besluit. Dominee Maarten Hooymeijer BOEKJE DS HOOYMEIJER ZUIDZANDE: ZUIDZANDE - 'Ik vraag me bij de traditionele kerkdiensten wel eens af: wat moet een kind nou eigenlijk in de kerk? Waarom wordt er niet meer gedaan om de kinderen bij zo'n dienst te betrekken. En ik kan het weten, want ik heb als kind zelf wat lange preken uit moeten zitten. Je kunt je best voorstellen dat verveling op den duur overgaat in vervreemding. Wanneer de groten niet die tijd en aandacht geven aan de kleinen krijgen deze vijf of zes jaar de tijd om zich te vervelen in de kerk en er een hekel aan te krijgen'. Voor dominee Maarten Hooymeij- ren vinden hun openheid en spon- er, voorganger van de hervormde gemeenten van Cadzand, Zuidzan- de. Nieuwvlleten Waterlandkerkje, is het een uitgemaakte zaak de kinderen moeten iedere zondag in de kerkdienst die aandacht krijgen waar ze recht op hebben. Van zijn hand verscheen recentelijk een boekje over 'De groten met de klei nen - Over de jeugd in de kerk' (Uit gave van J. N. Voorhoeve in Den Haag), waarin een aantal sugges ties wordt gedaan om de kinderen meer bij de zondagse kerkdienst te betrekken. 'We moeten voorkomen dat ze er op zondagochtend voor spek en bonen bij zitten. Ik weet best datje nietje hele dienst op de jeufed kimt afstemmen, maar geel ze in ieder geval het gevoel dat ze er helemaal bijhoren'. Ds. Hooymeijer, voor zijn komst naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen werkzaam als provinciaal jeugd werkadviseur van de hervormde kerk in Zuid-Holland, had al uitge breide ervaringen met het betrek ken van kinderen bij kerkdiensten opgedaan. Die ervaringen probeert hij nu te gebruiken in zijn vier ge meenten en - via zijn boekje - in de kerken zelf. 'Misschien is het zo dat ik nu eenmaal graag met kinderen om ga, maar voor mij is een kerk dienst feestelijker als er kinderen bij zijn. We merken het hier in Zuid- zande ook: de leerlingen van de zondagsschool maken een deel van de dienst mee. Aanvankelijk keek men daar wel wat van op, want het was de gewoonte niet. Maar nu zeg gen ook oudere mensen me dat ze het prettig vinden dat we de jeugd bij de kerkdienst betrekken. De kinderen hebben nu geleerd om hun mond open te doen en de oude- taniteit geweldig'. Zelf invullen In zijn boekje geeft ds. Hooymeijer een aantal mogelijkheden weer, die door de hervormde maar ook gereformeerde plaatselijke ge meenten zelf kunnen worden inge vuld. 'Ik wil daarbij overigens uit drukkelijk rekening houden met de oudere gemeenteleden. In mijn gemeenten, waar 's zondags maar betrekkelijk kleine groepjes in de kerk zitten, is de onkerkelijkheid groot. En de oudere leden die nog wél komen, daar heb ik veel res pect voor. Zij hebben het, in al die jaren waarin het lang niet meer vanzelf sprak dat je naar de kerk ging, toch maar volgehouden'. Ds. Hooymeijer zegt veel waarde ring te hebben voor het werk dat op de zondagsscholen is en wordt ge daan, maar zich toch af te vragen of deze aanpak in de traditionele vorm uiteindelijk toch niet kerk- vervreemdend gaat werken. "Ik weet dat dit een moeilijk punt is en ik ben dan ook een beetje voorzich tig. Maar de traditionele opzet van het zondagsschoolwerk is in princi pe het kind in een apart zaaltje op gebouw op zondagmorgen op te vangen. Bewust gescheiden dus van de gewone kerkdienst, die toch maar te moeilijk was en alleen maar voor de groten. Als een kind 12 werd, werd er zelfs een 'af scheidsbijeenkomst' gehouden. Dat afscheid was dan soms helaas een definitief afscheid van de kerk. Want de vervreemding was in de vier jaar daarna tot de catechisatie aan de orde kwam, vaak compleet. Met alle waardering voor werkers ln de zondagsscholen, geloof ik dat we de lijn terug moeten buigen: de kinderen in de kerk, tijdens de preek misschien bijvoorbeeld met het systeem van de kinderneven- dienst elders, maar nadrukkelijk in de kerkdienst'. 'Maar als voorgangers mogen we ons best afvragen waarom we onze preek niet eens meer aan kinderen aanpassen. Preken voor volwasse nen is makkelijker, natuurlijk. Pre ken waarnaar ook kinderen luiste ren hoeven niet een kinderlijk ver haaltje te zijn, als je ze maar een paar kapstokken geeft, een paar herkenningspunten'. Leegloop Veel kerken worden momenteel geconfronteerd met een ware leegloop als het gaat om jongere leden die hun band met de kerk verbreken. Aan de andere kant mogen bewegingen als Youth for Christ, de Navigators en andere bewegingen wel alle belangstel ling krijgen. Tot veler verwonde ring speelt ook een organisatie als de EO het klaar, duizenden jonge ren op EO-jongcrendagen te krij gen. Ds. Hooijmeijer: 'Een kritisch zelfonderzoek zou de kerken zeker niet misstaan. Niet dat ik pleit voor nieuwe rapporten over kerk en jeugd, wel dat ik plaatselijke gemeenten suggereren wil zó te werken dat ook jongeren hun plaats kunnen vinden'. Met het verschijnen van zijn boekje hoopt Maarten Hooymeijer, zoals hij het zelf uitdrukt, 'kerkeraden maar ook ouders een beetje aan het denken te zetten. Het is al erg ge noeg dat er ouders zijn die wat hun kinderen betreft niks meer van de kerk verwachten. Ze moeten geen afwachtende houding aannemen, maar zich bezinnen over de vraag of het zin heeft om op de traditionele manier die de kinderen bewust bui ten de kerkdienst houdt nog toe komst heeft'. ALSNOG GEEN BEZWAAR GS MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben besloten de gemeen te Sas van Gent alsnog verklaringen van geen bezwaar te geven voor de aanleg van een vuilstortplaats, met een storthoogte tot 1,5 meter, in de Dekkerspolder met daarbij de bouw van een nissenhut en een mobiel kantoor plus schaftruimte. Eerder hadden gs geweigerd de verklaringen af te geven, omdat uitgegaan werd van een strothoogte van ten minste vier nieter. Burgemeester en wethouders van Sas van Gent in de bv Centrale Vuilverwer- kende Industrie (CVI) in Terneuzen (die de stortplaats wil aanleggen en exploi teren) hadden bezwaar aangetekend te gen de weigering. De bezwaarschriften ie waarschuwt mor zwendelaar De gemeentepolitie so Vlissingen waarschuwt voor een teaan-huis verkoper, die namaak zil- 'Wen cassettes aanbiedt voor echt zil- W bestek. De waarschuwing komt tin aanleiding van een aangifte, waar- Ijl een inwoonster uit Vlissingen dins- k zo'n cassette heeft gekocht voor De verkoper, die zegt de Zwitser- Rnatlonallteit te hebben, is een corpu- sieman van middelbare leeftijd met een Duits accent. De man rijdt in een Mercedes. MIDDELBURG - De statenfractie van D'66 wil de mogelijkheden tot kampe ren bij de boer wel wat verruimen. Dat heeft deze fractie, bestaande uit me vrouw J. Boogerd en de heer C. de Schipper dinsdag bepleit tijdens een werkbezoek aan de Provinciale Plano logische Dienst. Ook is het streekplan- werk en de richtlijnen voor de bestem mingsplannen in het buitengebied on derwerp van bespreking geweest. Bij de algemene beschouwingen in de staten stelde D'66 het verruimen van de richtlijnen voor kamperen bij agrariërs al aan de orde. Van PPD-zljde werd in het gesprek met de D'66-fractie dinsdag gesteld dat kamperen op boerenerven planologisch gezien nogal op bezwaren stuit. Er mogen thans drie tot vijf kam- peereenhpden op hef erf staaan D'66 wil dit aantal 'voor vast' handhaven, maar het met vijf uitbreiden om ook de 'trekkers' de komende en gaande kam peerders wat meer soelaas te bieden. „De verruiming van deze richtlijnen moet wel geschieden onder duidelijke voorwaarden, die het landschappelijke aspect waarborgen. Dan zien we er echt zoveel bezwaar niet in," verklaarde D'66-fractievoorzitster, mevrouw Boog erd, na afloop van het werkbezoek. Zo is bijvoorbeeld het kleinschalig agrari sche gebied van Walcheren erg aantrek kelijk voor kampeerders. De inkomenspositie van de boer is thans verre van rooskleurig. Daarom zal enige uitbreiding van het aantal kampeerders op het boerenerf in agrari sche kringen uit een oogpunt van moge- liike inkomensvermeerdertne wel wor den toegejuicht. „Anders moet de boer gaan 'schaalvergroten' of gaan intensi veren," aldus mevrouw Boogerd, die meedeelde dat de PPD niet erg enthou siast tegenover het uitbreiden van het kamperen bij de boer stond. „Maar ze zijn wel van mening dat als de mogelijkheid daartoe wordt geboden, een regeling hiervoor ln de bestem mingsplannen moet worden opgeno men." D'66 is van mening dat de procedure voor de streekplannen wat kan wor den ingekort: „Zo moeten ook de rap porten meer toegankelijker worden. Nu is hel moeilijk inspraak te verkrij gen. In de staten is er al door ons op aangedrongen de inspraak bij de streekplannen flexibeler te maken," 7ei de heer De Schipper Nu bestaat volgens hem de kans met de streek plannen achter te lopen bij de werkelijke ontwikkeling. Van PPD-zijde werd erop gewezen dat het ontwerp-streekplan Midden-Zee land al een paragraaf kent, op grond waarvan bijstelling en herziening mo gelijk is. Als het streekplan Midden- Zeeland 'door de mplen' is, wil men bij de PPD de gehele prodecure wel op nieuw bekijken. D'66 wil de richtlijnen voor bestem mingsplannen voor de buitengebieden verbeteren. Er bestaan nu drie regelin gen voor het bouwen in die buitengebie den: één voor burgerbouw, eén voor landhuizen en één voor de totale bouw. De staten-fractie van D'66 vindt één re- eellnp voldoende, en dan nog een. die de hoofdlijnen aan geeft en niet te veel de tails bevat. Bij de PPD was men van mening dat die sterk gedetailleerde richtlijnen hun oorzaak vonden in uitwassen, ont staan vanwege de bewoning door bur gers van het buitengebied. Maar vol gens D'66 is alles veel te strak geformu leerd. Ook de gemeenten hebben ge protesteerd hiertegen. Ook met een globalere regeling zou men volgens D'66 de uitwassen van het bouwen in buitengebieden kunnen bestrijden. Van PPD-zijde werd gesteld dat men van de gemeenten dan wel eens graag een alternatief wilde zien. „Het ver schil in inzicht tussen de PPD en ons bleef hier aanwezig, maar nochtans was het een prettig gesprek," aldus de staten-leden van D'66. werden ontvankelijk verklaard en tij dens de daarop volgende Arobzitting verklaarden b en w van Sas van Gent, dat in de vergunningen aan de CVI als voorwaarde een storthoogte van maxi maal 1.5 meter zal worden opgenomen. De CVI verklaarde op haar beurt dat bij een storthoogte van 1.5 meter nog een rendabele exploitatie mogelijk is. Bij de afgifte van de verklaringen schrij ven gs, dat zij nu en ln de toekomst niet verder willen gaan dan die 1,5 meier. Verder wijzen zij erop, dat voor de aan leg van de stortplaats de landschapver- ordening en de ontgrondingenverorde- ning van kracht zijn en dat de daarin voorgeschreven ontheffing respectieve lijk vergunning nog moeten worden aangevraagd. Tegen het verlenen van de bouwver gunningen voor de nissenhut en het mobiele kantoor werden acht bezwaar schriften ingediend. De heer I. J. M. van Acker uit Westdorpe tekende aan dat de bouwsels niet in overeenstemming zijn met de agrarische bestemming van het gebied. B en w van Sas van Gent geven echter aan, dat een nieuw be stemmingsplan voor het gebied in voor bereiding is en dat daarin de vuilstort plaats zal passen. Het landbouwschap en dertien inwo ners van Westdorpe. Hengstdijk, Axel en Sluiskil vrezen dat schade zai ont staan door de vuilstorplaats aan de di recte omgeving en zij vragen vooraf een schaderegeling. B en w en gs vin den, dat vooraf moeilijk vastgesteld kan worden of en hoeveel schade gele den zal worden. Vergoeding van even tuele schade kan dan ook alleen achteraf gevraagd worden. Bovendien zal in de hinderwetvergunning voor koming van schade zoveel mogelijk ge regeld worden. De stichting Zeeuwse coördinatieor- gaan voor natuur-, landschaps- en mi lieubescherming diende een bezwaar schrift in. omdat zij vindt, dat niet de luiste procedure is eevoled

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 11