Echtpaar Puister verlaat het Vlissings huiskamerproject Weghalen stuitte op speeltuinattributen verzet van ouders Gesloten circuit nodig voor hulpverlening druggebruikers PZC/streek Overheid schiet tekort in maatregelen voor veilige Westerschelde marktberichten Beroepings berichten )NDERDAG 12 JUNI 1980 JSVREDE OVER 'TRAAGHEID' OVERLEGORGAAN Zwaluwen Jeugd Rapport: kwaliteit Actie Polio-toernooi zwemwater voor bracht f 4500 op Vlissingen slecht USSINGEN - Het Vlissingse echtpaar Etienne en Tanja Puister beindigt zijn werkzaamheden oor het Huiskamerproject voor Druggebruikers in Vlissingen, dat beiden ruim twee jaar geleden jn begonnen, zodra het vervolg van het werk is verzekerd. Tanja Puister is als maatschappelijk 'erkster aan het project verbonden en Etienne Puister als voorzitter van de gelijknamige stich- ng. De heer Puister maakte hun besluit woensdagmiddag bekend, tijdens de vergadering van het itergemeentelijk overlegorgaan drughulpverlening in Vlissingen. Tijdens deze vergadering verden de begrotingen 1979 en 1980 van het huiskamerproject goedgekeurd, zodat vrijwel onmid- ellijk begonnen kan worden met het aantrekken van een verpleegkundige voor halve dagen, die olgens het huiskamerproject en de medische begeleider A. Stutterheim dringend noodzakelijk jeheer Puister zei na aandringen van Middelburgse wethouder G. B. •hoenmakers om een termijn te noe- len, te denken aan een periode van laximaal een jaar, waarin hij zijnwerk- lamheden voor de stichting blijft ver- chlen, Hij zei verder dat zijn besluit ut stond, hoe de vergadering van het verlegorgaan die middag verder ook ju verlopen. Hij zegt tot zijn besluit te ingekomen, in verband met de traag- eld van het overlegorgaan in het ne- ien van besluiten, wat zich binnen het mdbouwers Jüchen mgen bezoek m Valkenisse VALKENISSE - Een gezelschap landbouwers met hun echtgenotes uit de Duitse zustergemeente Jü chen brengt vrijdag en zaterdag een bezoek aan Valkenisse. De uit 35 personen bestaande groep wordt vrijdagmorgen om 11.00 uur in Koudekerke verwacht, waar men door het gemeentebestuur in het gemeentehuis wordt ontvan gen. Dc Duitse bezoekers worden ondergebracht bij 21 agrarische families in de gemeente. Het idee, zo meent de wethouder van recrea tie K. Wouters, één van de initia tiefnemers, is dat naast een alge mene kennismaking, het bezoek ook positief kan bijdragen tot het uitwisselen van ideeën over agra rische zaken. In dit kader wordt vrijdagavond m zaal Middendorp te Zoutelande een bijeenkomst gehouden, waar de se cretaris van de ZLM mr J. Oggel een inleiding zal houden over speci fiek agrarische zaken in Nederland. Deze lezing begint om 20.00 uur. Daarna is er een gezellig samenzij n. Vrijdagmiddag bezoekt het gezel schap onder meer de bloemenkas sen van de Gebr. Joziasse en de boerderij, annex mini-camping van de heer P. Lampert, Zaterdag wordt nog een bezoek ge bracht aan het weidebedrijf van de familie Kodde en is er een duinwan deling. Voorts zal Miniatuur Wal cheren in Middelburg worden be zichtigd. Rond 16.00 uur vertrekt het gezelschap per bus weer naar Jüchen. De gemeente Valkenisse onder- houdtsinds 1978 een jumelage met het in Reinland-Westfalen gelegen Jüchen, een gemeente van onge veer 20.000 inwoners, bestaande uit een aantal kerkdorpen. Evenais Valkenisse is Jüchen een typische agrarische gemeente. Zowel een de legatie van het gemeentebestuur van Jüchen als van Valkenisse heeft in het verleden een bezoek aan de zustergemeente gebracht. huiskamerproject zou wreken. Hier door is het volgens hem dan ook niet mogelijk te komen tot een goede perso neelsbezetting, mede omdat het aantal hulpverleners, de Inschaling en andere arbeidsvoorwaarden niet vast zouden staan. In zijn brief aan het overlegorgaan, die hij tijdens de vergadering voorlas, ver wees de heer Puister naar andere ste den. zoals Tilburg. Breda, Tiel, Gronin gen, Arnhem en Utrecht, waar de ellen de volgens hem niet meer te overzien is. „Hier verkeert u nog in de gelukkige omstandigheid dat er weliswaar drugs worden gebruikt, maar dat dit pro bleem niet manifest is. Het kleine Schieting Aardenburg AARDENBURG - Het handbooggilde Sint- Sebastlaan te Aardenburg hield een wed strijd tegen de windbuksclub De Missers waaraan 23 schutters deelnamen. De uitslag is:hoogvogel: P. Lippens; zljvo gels; D v. Hermon en W. Scheele; kallen: J. la Gasse en R. Pielaat (beiden van De Missers); meeste kleine vogels: Th Lampert (6). Totaal Slnt-SebasUaan: 58 punten, totaal De Mis sers, 8 punten, winnaar medaille voor Slnt- SebasUaan. Th. Lampert. winnaar medlalle voor De Missers: F Haring. ploegje mensen dat hier dg en nacht klaar staat om overal naar oplossingen te zoeken waar knelpunten zijn voelt zich nu zo gemangeld en beknot in zijn mogelijkheden, dat verder werken al haast tot de onmogelijkheden be hoort", aldus de heer Puister. De drug gebruikers van het huiskamerproject hebben in een brief aan het overlegor gaan hun verontrusting uitgesproken over het vertrek van het echtpaar Puis ter. Zij vrezen dat het karakter van de hulpverlening door de stichting in ge vaar komt Het bestuur van de stich ting heeft laten weten geen verantwoor ding meer te kunnen dragen voor de hulpverlening, als op korte termijn geen einde komt aan de bestaande si tuatie rond de personeelsbezetting van het huiskamerproject. „Het is niet lan ger ver antwoord roofbouw te plegen op enkele mensen voor een problematiek die de gemeenschap als geheel aangaat. De grens van het mogelijke is nu wel bereikt. Wij moeten u dan ook met klem verzoeken om op de eerstvolgende ver gadering van het intergemeentelijk overlegorgaan drughulpverlening tot een aantal besluiten te komen, zeker over de personeelsbezetting", aldus het bestuur van de stichting aan het over legorgaan. Overwonnen Wethouder L. H. de Leeuw uit Goes zei de brieven van het echtpaar en het be stuur van de stichting niet te begrijpen op dit moment, waarop het overlegor gaan een groot aantal moeilijkheden heeft overwonnen. „Wij hebben twee instellingen op een lijn gekregen en de afspraak dat de drie gemeenten Goes, Middelburg en Vlissingen op korte ter mijn met een beleidsplan komen. Ik heb alle bewondering voor de inzet van de mensen van het huiskamerpro ject, maar deze reactie op dit moment is onbegrijpelijk en uiterst onplezie rig", aldus wethouder De Leeuw. De medische begeleider van het huiska merproject. de huisarts A. Stutterheim uit Meliskerke meende dat de werkers van het huiskamerproject lange tijd overbelast zijn. „Dan krijg je een derge lijke reactie. Er is veel te veel werk voor veel te weinig mensen en het werk neemt enorm toe.. Dit kan niet. Het is een wonder dat deze mensen het al zo lang vol gehouden hebben", aldus de heer Stutterheim. Wethouder A. Lorier van Vlissingen. die als voorzitter van d e vergadering fun geert, zei het op prijs te stellen dat het echtpaar Puister in ieder geval blijft tot de voortgang van het werk is verzekerd. Hij sprak tevens de hoop uit dat het verdere verloop van de vergadering er toe zou bijdragen, dat het bestuur van de stichting huiskamerproject de ver dere verantwoording voor de hulpverle ning wel op zich kan nemen. Met de goedkeuring van de begroting voor 1980 is het aantal maatschappelijk werkers ook uitgebreid tot twee volledi ge werkkrachten. VLISSINGEN - Op de velden van het sportcomplex Baskenburg te Vlissin gen werd een jeugdvoetbaltoernooi ge houden ten bate van het prinses Bea- trix-i'onds, onder de naam 'Zwaluwen jeugd Actie Polio'. Het toernooi bracht ruim 4500,- op. Er deden 47 teams uit verschillende delen van Zeeland mee, die een halve competitie speelden. Na afloop van het toernooi, met in de pauze een optreden van VTV, reikte burgemeester drs. Th J Westerhout van Vlissingen de prijzen uit. De sporti- viteltsprijs, uitgereikt door de heer J Knottje van de scheidsrechtersvereni- ging 'Walcheren', werd gewonnen door de mini-pupillen van de Noormannen uit Westkapelle. Het toernooi werd druk bezocht, zo'n 900 toeschouwers kwamen een kijkje nemen. De eerste drie plaatsen van elke poule waren als volgt verdeeld: Dl-puplllen: 1 GPC Dl. 2 Dauwendaele Dl. 3. Walcheren Dl D2-pupillen: 1. Breskens D2, 2. GPC D2, 3 Walcheren D2. El-puplllen: 1 Temeuzense Boys El. 2. Dauwendaele El. 3. Axel El. E2-puplllen 1. KloetlngeE2.2. Sluis E2, 3. Apollo E2. Fl-minlpuplllen 1 Oostka- pelleFl. 2. Temeuzense Boys F 1.3 Kloetlnge Fl. F2-mlnlpuplllen 1 Helnkenszand Fl. 2 Axel Fl, 3 Zeeland Sport VLISSINGEN - Het zwemwater bij het Nollestrand en het Badstrand te Vlis singen en in de Westerschelde bij Bor- seie was vorig jaar van een ongewen ste kwaliteit en heeft dringend verbe tering nodig. Dit blijkt uit het rapport 'Badzones in Nederland' van het minis terie van volksgezondheid en milieu hygiëne. Men ging daarbij uit van de bacteriologische waterkwaliteit, met name met betrekking tot de mate van fecale verontreiniging in het zwemwa ter in 1979. Uit het overzicht valt op te maken, dat de gewenste kwaliteit werd geconsta teerd bij Westenschouwen, Westkapel le. Zoutelande en Groede en In de zeear men bij Ouwerkerk. In het Veerse Meer was de kwaliteit van het water vorig jaar over het algemeen genomen goed. Het zeewater bij Dishoek, Breskens. Nieuwvliet en Cadzand krijgt de kwali ficatie 'aanvaardbaar, maar verbete ring is wenselijk'. Dat geldt overigens ook voor het zwemwater van de Greve- lingen bij Scharendijke en van verschil lende kreken: De Braakman, Otheense kreek, bij Sluis en De Vogel (Hengst dijk). VLISSINGS RAADSLID SCHETS: GEMEENTEN IN MIDDEN-ZEELAND WILLEN GEZAMENLIJK BELEID ONTWIKKELEN VLISSINGEN - Het intergemeentelijk overlegorgaan drughulpverlening zou het initiatief kunnen nemen voor een gesloten circuit van hulpverlening aan druggebruikers en de onderlinge hulp verlening tussen de verschillende in stellingen beter moeten coördineren. De samenwerking blijft nu nog be perkt tot de gemeenten Middelburg, Goes en Vlissingen. Dit wil echter niet zeggen, dat de andere gemeenten in de regio hierdoor ontslagen zijn van de verantwoordelijkheid op dit terrein een beleid te ontwikkelen. De veron derstelling dat veel druggebruikers 'onderduiken' in de anonimiteit van de meer stedelijke omgeving neemt niet weg, dat getracht moet worden de ove rige gemeenten te betrekken bij de be leidsvorming op dit terrein. Dat staat te lezen in het intergemeentelijk be leidsplan van Goes, Middelburg en Vlissingen voor de hulpverlening aan druggebruikers, dat woensdagmiddag in grote lijnen werd goedgekeurd tij dens de vergadering van het interge meentelijk overlegorgaan drughulp verlening in Vlissingen. De gemeenten in Zeeland kunnen vol gens het beleidsplan, behalve meeden ken over het beleid, ook actief zijn op het gebied van voorlichting over drugs en de gevolgen van druggebruik, zoals de gemeente Vlissingen al doet. De opvang, behandeling en nazorg zijn vormen van hulpverlening aan drugge bruikers, waarvoor volgens het beleids plan de instellingen van het particulier initiatief en de lokale overheid geza menlijk de verantwoording dragen. De plaatselijke overheid houdt zich vol gens het plan bezig met het coördineren en stimuleren van de hulpverleningsac tiviteiten. De daadwerkelijke hulpver lening wordt gedaan door instellingen van particulier initiatief, zoals het Huis kamerproject voor Druggebruikers in Vlissingen en het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). Voor de samenwerking tussen de ge meenten Middelburg. Goes en Vlissin gen is een intergemeentelijk overlegor gaan gevormd, waarin het ZCAD en het Huiskamerproject zijn vertegenwoor digd, omdat deze instellingen zich in hoofdzaak bezighouden met de drug hulpverlening. Het overlegorgaan heeft zich ook bezig gehouden met het bevor deren van een afstemming van de werk zaamheden tussen beide instellingen. Andere instellingen zijn volgens het be leidsplan nog niet betrokken in het in tergemeentelijk overleg, omdat nog nauwelijks een functionele samenhang van de grond is gekomen met de andere bij de hulpverlening betrokken instan ties of personen, op plaatselijk of regio naal niveau. Het beleidsplan noemt als oorzaken hiervoor de autonomie van de instellingen, de onderlinge meningsver schillen over de bij voorkeur te volgen behandeling of begeleiding van drugpa- tiênten, de verscheidenheid van de fi nancieringssystemen en de geringe in vloed van de gemeenten op de ontwik keling van de hulpverleningsinstellin gen. Randstad In het intergemeentelijk overlegorgaan zijn bovendien het bureau Zeeland van het ministerie van CRM. de inspectie geestelijke volksgezondheid, de ge neeskundige inspectie voor de volksge zondheid en de regionale inspectie voor de volksgezondheid voor de geneesmid delen vertegenwoordigd. Zoals het er momenteel uitziet kan Mid den-Zeeland voor dc zogenaamde hoog drempelige opvang, waarbij goede pro fessionele hulpverlening noodzakelijk is, zoals bij de drugsvrije therapeuti sche gemeenschappen, het best ge bruik maken van bestaande voorzie ningen in de Randstad. De drugsvrije gemeenschappen in het land zijn vol gens het beleidsplan onderbezet. De uitvoering van het zogenaamde laag drempelig programma wordt gedaan door het huiskamerproject, terwijl het ZCAD is belast met het middendrem- pelig programma. Bij het laagdrempe lig programma worden de minste eisen gesteld aan de druggebruiker. Het ZCAD voert de centrale registratie van de methadonverstrekking door de bei de instellingen. VLISSINGEN - „Er is geen enkele post of persoon langs de Westerschelde, die onmiddellijk kan ingrijpen bij een eventuele calamiteit. Wij lopen voort durend achter op de feiten en schieten ais overheid te kort in het installeren van apparatuur voor de veiligheid van de scheepvaart op de Westerschelde in het tempo dat nu vereist is. Het duurt mij allemaal veel te lang". Dit zei het Vlissings raadslid F. K. P. Schets (PvdA/PPR) woensdagmiddag in de vergadering van de Vlissingse com missie voor economische zaken, bij de behandeling van een voorstel tot ver lenen van een aanvullend krediet van 280.000 gulden voor een havencoördï- natiecentrum, nadat al eerder hier voor 400.000 gulden ter beschikking was gesteld. De heer Schets zei evenals de overige commissieleden moeite te hebben met het aanvullend krediet voor het Havenschap, maar dat dit geen reden mocht zijn om te aarzelen over het besluit tot het havencoördina tiecentrum. De commissie bracht dan ook een positief advies uit. De Vlissingse wethouder voor financiën ing. G. J. A. A. Adan (CDA) zei zorgvul dig uit te zuilen pluizen bij het Haven schap. waarom weer om een aanvullend krediet moet worden gevraagd. Het Vlissings raadslid M. Dekker (CDA) zag twee mogelijke oorzaken voor het aan vullend krediet. „Of er is klungelig re kenwerk verricht of er is gewerkt met voorbedachte rade", zei hij, waarbij hij zei persoonlijk in de eerste mogelijk heid te willen geloven en de tweede te willen uitsluiten. Hij vond het aanvul lend krediet van 280.000 gulden 'nogal Belgische loodsen Vlissingen houden schilderwedstrijd VLISSINGEN - De Belgische vereni ging van Staats- en Rivierloodsen houdt in oktober een wedstrijd voor kunstschilders. Idere belangstellende kan aan de wedstrijd deelnemen. Het onderwerp van de schilderwerken dient 'Schelde en haven' te zijn. Vrijdag 3 en zaterdag 4 oktober kunnen de deelne mers aan deze wedstrijd hun werken in leveren in de Belgische Loodsensocië- teit te Vlissingen. veel' en zijn fractiegenoot M. Bode noemde een aanvullend krediet van ze ventig procent 'zeker niet mis'. Wethouder D. J. P. Bruinooge (PvdA- PPR) was het met het raadslid Dekker eens. dat het aanvullend krediet een 'ongelukkige indruk' maakte, maar ook met de opmerking van het raadslid Schets, dat de vestiging van Eurogas in het Sloe situaties met zich mee kan brengen, die een extra bedrag van 280.000 gulden rechtvaardigen. Raadscommissie achter ontwerp-plan voor 't Hof Domburg DOMBURG - De raadscommissie voor ruimtelijke ordening van de gemeente Domburg heeft zich woensdagmiddag positief uitgesproken over het door ad viesbureau 'Stad en Landschap' opge stelde ontwerp-bestemmingsplan voor het 'Hof Domburg'. Er werden slechts enkele kanttekeningen ge plaatst. Zo was de commissie unaniem van mening dat het totaal aantal ver- blijfseenheden voor maar hoogstens vijftig procent uit appartementen mag bestaan. In het concept werd gespro ken over ten minste vijftig procent. Verder beloofde de commlsslevoorzitr ter burgemeester P. A. D, H. Diepen horst bij de centrale dienst gemeente werken uitsluitsel te vragen over de grootte van de te bebouwen oppervlak te op het dagrecreatieve gedeelte. L. Wattel (CDA) leek de in het ontwerp- bestemmingsplan genoemde zesdui zend vierkante meter nogal krap, ge zien het aantal voorzieningen dat er op zou moeten komen. De meerderheid van de commissie had eveneens weinig moeite met de opzet voor het ontwerp- bestemmingsplan Bedrijfsterreinen Oostkapelle. Alleen de heer Wattel vroeg zich hierbij af of het niet beter zou zijn slechts voor het gedeelte waar P. den Hollander een meubelatelier wil bouwen een bestemmingsplan te doen opstellen. De commissie toonde verder haar instemming met de situering van de ZLM-huishoudschool in het plan Halve Maan-2 te Oostkapelle. vrijwel tegenover het ontmoetingscentrum. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.30 uur: uitzending Rawa; SLUIS - Gulden Vliesfeesten met bra derie, kennis en festiviteiten in Breug- heliaanse stijl; TERNEUZEN - Binnenstad, 10-21 uur: Braderie; VLISSINGEN - Bethesda-St.-Joseph- ziekenhuis. 20-21.30 uur: uitzending Ra wa; WOLPHAARTSDIJK - 'Royal', 14-20 uur: expositie ruilverkaveling; BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: 10, 16 jr.; Luxor, 20 uur: Kramer versus Kramer, 12 jr.; goes-Grand. 20 uur: Bear Island, 12 Jri HULST- 'De Koning van Engeland'. 20 uur: Die Blechtrommel, a.l.; 20 uur: Ca- bo Blanco, 16 jr.; 20.15 uur: Wellust van weleer, 18 jr. Middelburg - city, 20 uur: From bell to victory: VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur; Lieve jongens, 16 jr.; II. 20 uur: The life ofBrion. 12 jr. TENTOONSTELLINGEN SINT-ANNALAND - 'De Meestoof15- lluur: 'Van koningin Emma tot korun- Pn Beatrix'; BRUINISSE - Hal Stadhuis, 9-12 en 14- uur: Werken Arjanne Hulst^De Rover; OOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: Walvissen en dolfijnen. rP'SCHOR - Landbouwmuseum, 13 30-16,30 uur: Oude gebruiksvoorwer pen; GROEDE - 'Het Vlaemsche Duyn': Wrken J. Geluk; HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. jJe Schaapskooi'; Weefwerken van Lia be Ridder. HULST - Galerie Van Geyt. 9-12 en 14- "ur: Expositie kunstkring De Pelt en. ^Burgerzaal Stadhuis. 9-12 en 13-17 uur: Penningen uit de 20e eeuw', gunuseum. 14-17 uur: '800 jaar MIDDELBURG - Zeeuws Museum. 10- I uur; werken Jan Haas. Galerie De Witte Swaen. 12-17.30 uur: werken Joop Mijsbergen; Zeeuws Kunstenaarscentrum, 10-12 en 14-17.30 uur: werken Maggi Giles; Galerie De Dolphijn, 10-18 uur: handge maakte poppen, poppenhuizen en an tieke poppen. Artshop Six and Six, 10-18 uur: oliever ven Gera Dauvillier en Wim Vader; St.-Janstraat 41, 14-17 uur: touwplas- tieken van Anneke Puimschotel; Restaurant Miniatuur Walcheren: werken Peter Venyey; Atelier Breestraat 73,14-18 uur: werken William Verstraten. OOST-SOUBURG - Bibliotheek. 13.30- 16.30 uur: 'Oosterschelde, leven in en om het water'; SAS VAN GENT - Bejaardenhuls Re doute. 9-21 uur: werken Frans Kegels. TERNEUZEN - Museum, 14-17 uur: werken Carolien Maes. Scholengemeenschap Petrus Hondlus, 13-17 uur: 'Onze vrienden de Surina- mers'. VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: 'Land zonder kerken?' Museum 'De Schotse Huizen', 10-12.30 en 13.30-17 uur: werken Sarika Góth; VLISSINGEN - Galerie Marquis, 13-18 uur: werken Jeroen Henneman. Galerie 'De Vrije Neerlingh', 10.30-12.30 en 14-17.30 uur: zeeschilderijen van Ni- colaas Hopman. WATERLANDKERKJE - In den Ko ning, 14-22 uur: bloemenaquarellen van Karin van Bruchem; 1JZEND1JKE-Museum, 10-12 en 13.30- 17 uur werken 'meester' Cornells en ou de prenten en kaarten. HULPCENTRA Noord- en Midden-Zeeland - Goes, tel. 01100-14444. (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaandercn - Alarmnum mer 01150-12200 (brandweer en ambu lance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen iin nood. tel 01180-36251. van 10,00-24.00 uur. weekends van 20.00-24 00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen - Hulpgroep bij. drankprobleem (AA), tel. 01174-345 Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereik- baar, 'BLOKKADE' VAN 'WIGWAM' VROUWENPOLDER VROUWENPOLDER - Enkele ouders en tientallen kinderen uit de buurt van de Pelgrimstraat in Vrouwenpolder zijn woensdagmiddag in actie geko men, toen twee gemeentewerklieden een begin maakten met het verwijde ren van enkele toestellen uit de speel tuin 'De Wigwam'. De hevig veront waardigde ouders blokkeerden de in gang van de speeltuin met een auto, waarop de politie werd gebeld, die vriendelijk doch dringend verzocht de "blokkade' op te heffen, wat ook ge beurde. Wethouder B. Huijbrecht (sport- en jeugdzaken) was eveneens ter plaatse en trachtte de rust te herstellen. De buurtbewoners dachten dat de. in 1974 door henzelf ingerichte speeltuin, ge heel zou worden leeggehaald. Maar dit bleek geenszins de bedoeling te zijn. De heer Huijbrecht; „Dé speeltuin werd af gelopen winter overgenomen door de gemeente van de Stichting Dorpswel zijn, die de exploitatie van het terrein financieel niet meer kon opbrengen. In de raadsvergadering van 26 maart werd vervolgens een krediet van 13.000,- be schikbaar gesteld ten behoeve van de herinrichting van de speeltuin, omdat enkele toestellen aan vernieuwing toe zijn". De gemeente Veere maakte een herin richtingsplannetje voor 'De Wigwam' waarin onder meer staat dat de draai molen verwijderd dient te worden. Maar juist die draaimolen is volgens de buurtbewoners het pronkstuk van de speeltuin. Een van hen. de heer J Moer- mond. vertelt. „Dat draaimolentje is gemaakt op de bedrijfsschool van 'De Schelde'. Dat is ons via. via gelukt en het kostte 500,-. De wipplanken heb ben wij zelf gemaakt en dat gebeurde ook met de glijbaan en de daarbij ho rende klimtoren. Als je dan ziet dat die dingen Ineens uit elkaar worden ge haald, dan gaat er wel wat door je heen. Wij vragen ons trouwens af of het eigen lijk allemaal wel nodig is. De toestellen zien er prima uit. er moet hoogstens een nieuw verfje overheen". Wethouder Huijbrecht: „Tja. dat kan wel zo zijn, maar de gemeente is nu eige naar van de speeltuin en wij hebben een gemeentelijke verordening die is geba seerd op het rapport 'veiligheidseisen speeltuinen' van de Nuso (een overkoe peld orgaan van speeltuinorganisaties). In die verordening staat onder andere dat een draaimolen een gevaarlijk ob ject is. Halen wij hem niet weg dan han delen we in strijd met onze eigen veror dening". Kleuterhoekje Volgens de Veerse wethouder staat er in het inrichtignsplannetje op de plek van de huidige draaimolen een 'kleu terhoekje' getekend. Huijbrecht: „Dus wat dat betreft moet de draaimolen so wie so worden verwijderd. Ik ben ech ter bereid bij de Nuso te informeren of het mogelijk is dat de molen behouden kan blijven. Over de andere toestellen hoeft de buurt zich geen zorgen te ma ken. Er komen alleen maar betere spul len voor terug, waaronder vier schom mels. een klimtoren, een glijbaan en een loopbrug". De twee gemeentewerklieden die van de wethouder te horen kregen dat ze woensdagmiddag maar beter iets an ders konden gaan doen. zullen naar alle waarschijnlijkheid volgende week met hun werk verder gaan Dan zal ook de speeltuin opnieuw worden ingericht. De heer Moermond, die in het begin een van de bestuursleden was van de Stich ting Dorpswelzijn, kon niet nalaten zijn teleurstelling uit te spreken over het optreden van gemeentewege: „Het is tot eind vorig jaar een particuliere speeltuin geweest. Met het pronkstuk (de draaimolen) is nooit een ongeluk ge beurd en het is juist het toestel dat bij de kinderen hier het meest in trek is. COOP. VELUWSE EIERVEILING BARNE- VELD BARNEVELD - Aanvoer 2 396 000 stuks, stemming kalm. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 7.95-8.50; van 55-56 gram 10.00; van 60-61 gram 11,25-11.20. van 65-66 gram 12,55-13,10. VEILING BERGEN OP ZOOM Woensdag 11 Juni 1980. natuuraardbelen 1.50- 5,10; kersen 7,35; golden delicious 25-1,22, vroege aardappelen 1.00-1.70; bloemkool 40- 2,40; snijbonen 2,91-5.29; prinsesbonen 4.50- 6.10; tuinbonen 1.40-2.20. peulen 4,00-6.10; komkommer per stuk 24-83. komkommer per kg 32-44, boskroten 46-59; spitskool 16-27. sa- vooy 15-27. bospeen 1.28-1,56; waspeen 1.05- 1.88. sla 10-11, kervel 410; bospeterselle 17; bosselderle 39-41: asperges 40-4.80; rabarber 21-48. radijs 31-50. spinazie 40-53 tomaten 3,70-10,90, bosuien 15-47. paprika 24-42, prei 22-1,56; bonenkruid 42. postelein 54-66 Marktbericht van de centrale veiling Zee land d.d. 11-06-1980 veilpunt Goes. Aardbeien doos 200 gr. kl 1 0.78. aardappelen/ groenten, aardappelen gt 0.01-0.04. aardap pelen vroege gt 1.46. dr. 1.29. kl 1,10, stoksnij- boon kl 2 km 1.27, 2.99; kroten kg kl 1 0.62. 0,56. kroten bos kl 10,60-0.81. bloemkool kl 1 +2 1,50-1.60; kl 2 0.65-1.15: spitskool kl 1 0,58; peterselie kl 1 0.09-0.17; prei kl 1 0,56, rabar ber kl 1 0.52: radijs bos kl 2 0.25-0,73: glassla stuk kl 1 0,14-0.21. spinazie ki 1 0,75; uien bos 0.43-0,47. Groenteveiling Barendrecht. datum 11 juni. Volgens proefstation Naaldwijk was de stra ling 10 Juni 694 joules per cm2. Aardappelen, bintje. 5-18, lren'es 32-47, barl- ma's (vroege) groot 95-1.46 poters 56-1.09; kriel 82-1.28, doré's. groot 1,01 -1.61; poters 83- 1.11. kriel, poters, knel 85-1.29, aperge's 6.80- 9.10; andijvie (kasi 18-48. bleekselderij 79, bospeen 1,16-2.14, broccoli 3.00-4,50. Chinese kool 31-46, rode kool 1.74. kroten (bos) 13,57, paprika's 2.50-3,00. peterselie 8-27. postelein 31-95, peulen 4,70-6,70. prei 1,27-1.70, jong 2.60-3.30, p. bos 8-81, rabarber 10-65 raapste len 6-8; radijs rood 38-91selderij 15-42; sjalot ten 32-61; natuursla 10-17; snijbonen 3.60- 5.30. sperclebonen 4.20-0.90; spinazie 35-1.43. spitskool 29-76. vleestomaten 4xD 1.80-8.00, 3xD 8.80-12,50. 2xD 9,50-13.80; tuinbonen 1.80-1.90, lxD 8.30. uien per bos 15-44. m. lof 46-66, waspeen 90-2,00, venkel 2,00-2.90, Ijs bergsla 15-19; witlof A3 2,00-2,30, afwijkend 40-1,00aardbeien p. doosje 60-90p kilo 2,00- 3.70, rode bessen p doosje 1,70-2.60 Marktbericht van de Centrale Tuinbouw veiling Zeeland, veilpunt Kapelle, va van woensdag 11 juni 1980. Kasaardbeien per doos van 200 gram: 168-79. nx 56-63, Aardbeien per doos van 200 gram: I 83-92; nx 71-73, n 25-60; Kas rode bessen IIX 1.80-1.90; Bosuien 6-46; boskroten 72-74, Spitskool 29-33. Aardappelterrnijnmarkt Datum: 11 Juni.Bintje40mmopw latenapril 22.00, november 18 00; bieden april 19.50. no vember 17.50; slot april -, november 17.50. Stemming november: kalm, omzet, novem ber 2 x 17,50. Datum 11 Juni. Bintje 50 mm opw. laten april 24.00. november 20.70; bieden april 23.30, no vember 20 50:'slot april 23.30. november 20.50 Stemming april: kalm, november kalm. Omzet: november 31 t.w 1x20.50; 25- X20.40: 5x20.50. April: 14 t.w. 3x23.0(1; 10- x23,20: 1x23,30 Coöperatieve Veilingvereniging 'Walche ren' B.A. te Middelburg. Marktbericht van woensdag 11 juni 1980 Aardappelen: Bintje, Bonken 20-23; grote 14- Bloemen Afrikanenn 5-6. Appelen Golden Delicious n 80'90 112; 70/80 95-100; 65/75 74- 82; 60/70 69. Tomaten: I; A 196-200; B 198-205; C 165-169; Aardbeien: doosje 68-97 Paprika kg. 457-558. Groenten Spinazie 114; Natuursla 11-18; Glasandijvie 52-68; Natuurandijvie 52-59: Postelein 93-126, Ijsbergsla 10-16: Glassnij bonen 389-432; Tuinbonen 202; Boskroten 60- 99 Bosuien 42-44; Bospeen 134-179. Bosprel 111-148; Bossjalotten 31. Waspeen 166-186. Kroten kg. 123: Spitskool 31-40. Rode kool 10-11. RPrel 46; Radijs 28; Rabarber 43-46. Koolrabie 24; Peulen 735; Peterselie kistje 171. Selderij bos 8-13: Komkommer I 61/76 62-67; 51/61 52-60; II: 76/91 50-51, 61,76 41, 51/ 61 35; 41/51 28-33; Stek grof kg. 36. Witlof All 396; BH 266-271, Afw 149; stek 137; Bloem kool I: 6 144; 8 104-113; II: 6 93-142; 8 58-96, 10 54-61, 12 36-42, De eerste kassperclebonen werden aangevoerd door J. I. van Soelen uit Souburg. Eerste bosprel werd aangevoerd door: H. Geertse uit Oostkapelle en L. Ma- chielse te Ritthem, eerste koper was L. de Rijke uit Vlissingen. Zeeuwse kunstkring houdt te Zierikzee zomertentoonstelling ZIERIKZEE - De Zeeuwse Kunstkring houdt van zaterdag 23 juni tot en met vrijdag 18 juli de jaarlijkse zomerten toonstelling in het Gravensteen te Zie rikzee. De expositie is samengesteld uit werken van Han van de Broeke. Gerard Menken, Maija de .Lange. Johan van de Riet, Piet Bulthuis, Tessa Braat. Kees van de Wetering, Ad Braat. Joost Wll- gers, Hona Schmit en Miems van Cit- ters. De journalist M. J. Bijdevaate opent vrijdag 27 juni om 20.00 uur de tentoonstelling. Dat ue Stichting de zaken financieel niet meer kon bolwerken, was eigenlijk niet zo gek. In de folder van de VW wordt namelijk 'de Wigwam' ook ge noemd als een van de attracties in Vrouwenpolder. Zo gebeurde het dat toeristen hier langs kwamen en ik heb het over volwassenen, die eens even lek ker gingen schommelen, gratis en voor niks. De toestellen kunnen daar niet te gen. Ze gingen vaak kapot en daardoor hadden de buurtbewoners en leden van de Stichting er niet zoveel zin meer in om nog contributie voor 'De Wigwam' te betalen". De heerJ Moermond en een aantal kinderen uit de omgeving van 'De Wigwam'bij de restanten van een wip. NED. HERV. KERK Beroepen te Rijssen: P. Koeman te Oe- ne; - te Hei en Boeicop. H. F. Klok te Melis sant; te Surhulsterveen-Boelenslaan, toezeg ging: G. Bouman te Wehl; - te Tietjerk, in samenwerking met de Gereformeerde Kerk: G. Wiltink te Spannum c.a. en Cubaard. Aangenomen de benoeming tot gewoon hoogleraar aan de protestantse theolo gische faculteit te Brussel: prof. dr.N T. Bakker, studentenpredikant te Eind hoven (tevens part-time te Brussel). GEREF. KERKEN Beroepen te Zoetermeer: drs. M. Spriensma te Arum; te Wmnipeg-Transcona (Manitoba. Ca nada): J. Hanegraaff te Puttershoek. Aangenomen naar Lippenhuizen-Hem- rik (ln tijdelijke dienst): I. van TH te Herwijnen. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Kralingseveer- Krimpen a d. IJssel: F. van der Pol, kandidaat te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Elburg: P. Beekhuis te Noordeloos. VRIJE BAPTISTENGEM. Beroepen te Franeker: A. de Ridder te Den Haag-Zoetermeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 5