■mi streek Actiecomité fel tegen hekken leegstaande flats Hobbemalaan WAAR IS K VOORDELIG WINKEIJrti Braderie Middelburg in teken van moderne agrarische wereld Ruim 60 deelnemers verwacht voor rit Oldtimers Walcheren Informatieschip Greenpeace meerde af in haven Vlissingen DONDERDAG 12 JUNI 1980 KINDERTEKENINGEN VOOR VLISSINGSE WETHOUDER Vaartuig voor 'DAT BETEKENT OORLOG AAN DE OMWONENDEN' VLISSINGEN - Als de gemeente Vlis- singen overgaat tot het aanbrengen van een afrastering rond de groten deels leegstaande flats aan de Mein- dert Hobbemalaan dan betekent dit. dal „de gemeente de oorlog verklaart aan de omuonenden". Dit zei de voor zitter van het actiecomité Meindert Hobbemalaan H. Seepers woensdag middag tijdens de aanbieding van een groot aantal kindertekeningen aan de wethouder van welzijnszaken D. J. P. Bruinooge. De aanbieding van de kindertekenin gen door kinderen uit de buurt en enke le leden van het actiecomité was be doeld om nog eens de aandacht te vesti gen op het uitblijven van maatregelen, die een einde moeten maken aan de steeds verdergaande verpaupering van de reeds enkele jaren leegstaande flat gebouwen. Zoals bekend, wil de ge meente, zolang er nog geen zekerheid over bestaat wat er met de flats gaat gebeuren, een hekwerk plaatsen rond de gebouwen, omdat deze een gevaar opleveren voor de in de buurt spelende kinderen. Het actiecomité is fel gekant tegen deze plannen, omdat men vreest, dat het plaatsen van de hekken geen afdoende bescherming biedt. Daarnaast zajn de omwonenden bang dat als er iets zou gebeuren, de hekken de hulpverlening juist zullen belemmeren. De heer See pers zei dat het actiecomité het appre cieert dat de gemeente aandacht aan het probleem besteedt, maar, zo zei hij, „het duurt echter allemaal wel erg lang". Hij voegde er aan toe. dat de om wonenden „keihard met hun actie zul len doorgaan, net zo lang tot het pro bleem is opgelost". Het actiecomité heeft tevens de ge meente verzocht de aangeboden kin dertekeningen te exposeren in het stad huis Wethouder Bruinooge, die zijn af wezige collega, de wethouder van open bare werken F. G. Smit, verving, zegde toe dat het verzoek in de vergadering van het college van b en w van volgende week dinsdag zal worden besproken. Hij zei voorts dat de gemeente eveneens „keihard doorgaat met het werken aan een oplossing" voor het slepende pro bleem. Hij was het met het actiecomité eens, dat de aanhoudende leegstand in „wezen een onhoudbare situatie is". Lapmiddel Het plaatsen van een hek, aldus wet houder Bruinooge, „biedt geen oplos sing, maar is alleen maar een lapmid del" Hij wees er op, dat de hekken nog niet zijn geplaatst en dat het college de bezwaren van de buurtbewoners zeker zal overwegen. De wethouder bena drukte nog eens dat de gemeente slechts over beperkte instrumenten be schikt om daadwerkelijk te kunnen in grijpen. Met het actiecomité betreurde hij het, en met hem de hele gemeente raad. zo zei hij. dat de wet op de leeg stand nog niet van kracht is, waardoor de gemeente in 3taatzou zijn meer pres sie uit te oefenen in een situatie zoals deze. Politiemotor en auto beschadigd bij botsing Vlissingen VLISSINGEN - Bij een botsing op de kruising van de Sloeweg met de Bos- senburgweg te Vlissingen liepen woensdagavond om kwart voor acht een personenauto en een politiemotor schade op. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw G A. W. uit Vlissingen, die met haar auto over de Sloeweg reed. linksaf de Bossenburgweg in wilde rijden. Zij merkte hierbij niet de politiemotor op, bestuurd door R. K.. die uit tegenover gestelde richting naderde. 'The Mo-dettes' in Vlissingen VLISSINGEN - De Engelse 'meiden groep' 'The Mo-dettes' treedt vrijdag 13 juni op in 'De Piek' te Vlissingen. De band werd opgericht in een café in En geland en heette oorspronkelijk 'The Bombereltes'. De groep bestaat uit Jane, (bassiste), June drums). Kate (gitariste) en Ramo- na als zangeres. De 'Mo-dettes' bestaat ongeveer anderhalf jaar in deze bezet ting en trad regelmatig op ln Engeland. Zo was 'The Mo-dettes' te den in voor programma's van de groepen 'Mad ness'. 'The Clash' en 'The Specials'. Het optreden in Vlissingen begint om 21.00 uur. Haags hof Middelburger krijgt gevangenisstraf wegens diefstallen VLISSINGEN - Het Gerechtshof in Den Haag heeft de 38-jarige losarbeidcr P. V. uit Middelburg veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens dief stal. De verdachte had in Middelburg ver schillende winkeldiefstallen gepleegd. Onder meer had hij een platenspeler en 140 langspeelplaten ontvreemd. Ook had hij tal van andere diefstallen op zijn naam staan V was door de Middel burgse politierechter ln eerste instantie veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden De procureur bij het Hof eiste bevestiging van dit von nis. maar de president van het Ge rechtshof veroordeelde V tot een ge vangenisstraf van een maand. Wethouder D J. P. Bruinooge van Vlissingen nam woensdag tekeningen in ontvangst van kinderen uit de buurt van de Meindert Hobbemalaan, waarmee werd geprotesteerd tegen de verpaupering van het gebied rond de leegstaande flats BURGEMEESTER GEEFT 19 JUNI STARTSEIN MIDDELBURG - Donderdag 19. vrij dag 20 en zaterdag 21 juni staat Middel burg voor de zesde keer in het teken van een braderie. Centraal op de jaar lijkse feestelijke markt staat volgende week de moderne agrarische wereld. Op de Markt, waar donderdag de ge bruikelijke weekmarkt gewoon door gang vindt, verzorgen vrijdag en zater dag „levende have" en een aantal orga nisaties een tentoonstelling van dit agrarische gebeuren. Voor de organise rende braderiecommissie is dat aanlei ding geweest om de braderie 1980 het motto „Groene braderie" mee te geven. Op het binnenpjeintje naast het stad huis, de Helm, geeft burgemeester drs P. A. Wolters donderdagochtend om 10 uur het startsein voor de braderierie- daagse. Vertegenwoordigers van de Middelburgse zustersteden, het Japan se Nagasaki, het EngeLse Folkestone en het Belgische Vilvoorde, zfjn daarbij aanwezig. De Helm zal tijdens de hele braderie dit internationale karakter be houden omdat de vier steden informa tiemateriaal verstrekken en met uit zondering van Nagasaki oude ambach ten uit de steden, streken of landen van herkomst uitbeelden. Nagasaki heeft ZATERDAG VOOR DERDE MAAL VLISSINGEN - De Stichting Vlissings Activiteiten Fonds (VAF) verwacht za terdag ruim 60 deelnemers aan de Wal- cherenrit van antieke auto's (old ti mers). Dit kleurrijke evenement wordt dit jaar voor de derde achtereenvol gende maal gehouden. Er zijn reeds 44 inschrijvingen van bezitters van au thentieke auto's uit de jaren 1920-1940 uit binnen- en buitenland. Dit jaar zijn er ook elf deelnemers uit Engeland - the Morris Register Club - aan de rond rit De start is in Vlissingen, op de Bou levard Evertsen, waar burgemeester drs Th. J. Westerhout om half elf het startsein zal geven. Vanuit Vlissingen vertrekt de bonte stoet, waarbij veel deelnemers originele kleding uit het bouwjaar van hun auto dragen, in de richting Veere, waar onder meer een bezoek zal worden gebracht aan de historische bouwwerken. Ver volgens rijdt men via Vrouwenpolder naar Domburg. De deelnemers krijgen daar bloemen van leden van de midden standsvereniging. Over Westkapelle gaat de rit naar Zoutelande en tenslotte terug naar Vlissingen. waar de old-ti mers rond half vier worden verwacht. Een jury zal beoordelen wie van de deel nemers de meest originele presentatie levert, zowel wat betreft onderhoud van de auto als bijpassende kleding. Hier voor heeft de VAF enkele bekers en pla quettes beschikbaar gesteld. De prijzen worden, om half vijf, in restaurant Mal- degem door burgemeester Westerhout uitgereikt. De Stichting Vlissings Activiteiten Fonds begon met de Walcherenrit voor old-timers in 1978 Dit eerste evene ment trok toen 13 deelnemers. Verleden jaar waren het er 34 en dit jaar wordt bijna het dubbele aantal deelnemers F. Moerdijk 25 jaar bij Stegink BV VLISSINGEN - De heer F. Moerdijk vierde met familieleden en personeel van Stegink BV het feit dat hij 25 jaar in dienst is van dit Vlissingse bouwbe drijf. Namens directie en personeel kreeg dc heer Moerdijk enkele ge schenken overhandigd. Het eerste werk waaraan de jubilaris na zijn indiensttreding in 1955 heeft mee gewerkt was de restauratie van het Middelburgse gerechtsgebouw. De heer Moerdijk is thans werkzaam als voor- man-timmerman. Collecten MIDDELBURG - De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in de gemeen te Middelburg 26.770,- opgebracht VEERE - De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in de gemeente Veere opgebracht verwacht. VAF-voorzitter G. van Geel kerken hoopt wel op mooi weer om dit aantal deelnemers te kunnen krijgen. De antieke auto's zijn namelijk niet erg goed bestand tegen slecht weer en de bezitters zijn er dan ook heel zuinig op, verklaart hij. De leiding is in handen van de VAF-werkgroep, bestaande uit de heren A. A. Gillessen, P. A. de Graag en C. W. Louwerse. twintig kindertekeningen over de ver woesting van de stad in 1945 als gevolg van de tweede atoombom ter beschik king gesteld om een tentoonstelling mee in te richten. De tekeningen zijn onlangs bekroond tijdens een tentoon stelling in Nagasaki van de UNESCO, de organisatie voor onderwijs, weten schap en cultuur van de Verenigde Na ties. De kraampjes van de meer dan 200 deel nemers, levende muziek in alle straten, straattheater een auto- en caravan show én ski-schansspringen maken het braderiebeeld compleet. De opblaasba re skischansbaan is veertien meter hoog en maakt sprongen mogelijk van twintig meter ver. De baan wordt opge steld tussen de bushaltes aan de Markt. Tij dens de braderiedagen zal Plein 1940 overigens het keerpunt betekenen voor de busverbindingen die normaliter via de Markt lopen. Nieuw tijdens de brade rie is dat politieke partijen deelnemen aan het kraampjesgebeuren en dat voor het eerst sinds 1975 de hele Segeers- straat weer bij de braderie betrokken is. De organisaties die het „agrarische" hart van de zesde braderie gaan vor men, zijn de Zuidelijke Landbouw- maatschappij (ZLM), de Christelijke Boeren- en Tuindersbond (CBTB), het Centraal Bureau Tuinbouwveiling, het Consulentschap voor de akkerbouw en de rundveehouderij (CAR), de Cultuur maatschappij Loverendale, het Neder lands Zuivelbureau, de DMV/Campina, de agrarische vrouwen, Walcherse Landbouw en de aan- en verkoopver eniging voor land- en tuinbouw Cebeco. oliebestrijding houdt oogje in zeil bij berging Zamosc TERNEUZEN - Het oliebestrijdings- vaartuig 'Smal acht' van rijkswater staat houdt een oogje in het zeil bij het bergen van het wrak van de 'Zamosc' in de Westerschelde bij Tcraeuzen. Of schoon de tanks van het gezonken Poolse vrachtschip al eerder door Smit-Tak werden geleegd, is de kans aanwezig dat er nog een hoeveelheid olie in de tanks en tussen de spanten is vastgeklonterd. Een woordvoerder schatte de hoeveelheid achtergeble ven olie in het wrak op hoogstens twee ton. Om het zekere voor het onzekere te ne men blijft de 'Smal acht' in de buurt voor het geval dat er bij de berging olie vrijkomt De bergers hebben enkele da gen vertraging opgelopen omdat een electromotor van de 'Taklift' oververhit raakte. Dat gebeurde bij het 'afzagen' van het voorstuk van de romp van de 'Zamosc' door het stelselmatig heen en weer trekken van een zware ketting on der de romp door. Als het voorstuk van de romp is ge scheiden, moet ook het resterende deel nog doormidden worden gezaagd. De drie stukken worden daarna met bok ken naar de Sloehaven van Vlissingen gesleept. Daar wordt nu al de machine kamer van de 'Zamosc' gesloopt, op de ponton 'Giant 14' van Smit-Tak. De berging van het Poolse vrachtschip zal waarschijnlijk nog twee tot drie we ken duren. Ruim 2100 leerlingen Vlissingse scholen hielden sportdag VLISSINGEN - Ruim 2100 kinderen na men deel aan de schoolsportdagen voor lagere scholen te Vlissingen, Rit- them en Oost-Souburg, die op het sportcomplex aan de Vlissingse Bloe- menlaan werden gehouden. Op het programma stonden atletiek-, kastie- en slagbalwedstrijden. De leerlingen van de vierde klassen leg den een spelcircuit af. De Vlissingse wethouder ing. G. J. A. M. Adan maakte de uitslagen bekend en reikte de prijzen uit. Namens het organisatiecomité be dankte de heer C. M. Dekker het perso neel en de medewerkers voor de samen werking tijdens dit sportgebeuren. De heer J. Joosse reikte de prestatiebekers uit.De uitslagen van de schoolsportdag zijn: 56Atletiek: 1. Teho Thijssenschool (Com mando-beker). 2. Paauwenburgschool; 3. Markusschool, 4. Stemerdingschool; 5. De Startbaan. Kastie jongens klas 6:Vllss. school ver.; L. de Collgnyschool, v. Duyvenvoordeschool; de Hontuym. Kastie meisjes klas 0: Oranjeschool; Juliana- school; L. de Collgnyschool; GFr. Maere- boutschool. Slagbal jongens klas 5. C. N. S. Ritthem; Th. Thijssenschool; P. Louwerseschool; Marnlx- school; Jan Lighthartschool. Slagbal meisjes klas 5; Oranjeschool: B. Ewoutschool; De Burcht; Markusschool I; Jac. Catsschool. Prestatiebeker: Fr Naereboutschool (klas 6); Markusschool (klas 5). Doelgooien meisjes: de Startbaan, doelschleten jongens: Th. Thijssenschool Bromfietser brak heup bij val te Vlissingen VLISSINGEN - De bromfiets bestuur ster G. K. uit Vlissingen is woensdag middag ernstig gewond geraakt toen zij in de bocht van de Scheldestraat met de Aagje Dekenstraat te Vlissin gen ten val kwam. Zij is met een heupfractuur overge bracht naar het Bethesda-Sint-Joseph- ziekenhuis te Vlissingen. K. raakte in een slip als gevolg van olie op de weg. Het informatieschip van Greenpeace, dat woensdagmiddag afmeerde in de Vlissingse Koopmanshaven. TENTOONSTELLING DUURT TIEN DAGEN VLISSINGEN - Woensdagmiddag arri veerde in de Vlissingse Koopmansha ven het informatieschip - een twee master schoener van de organisatie Greenpeace voor een tiendaags be zoek. Het schip is ingeruimd als ten toonstellingsruimte en informatiecen trum over de acties van Greenpeace tegen de zeehonden- en walvisjacht en het dumpen van kernafval in zee. Naast het geven van informatie over de acties, vertonen de vier bemanningsle den een dia-videoprogramma aan boord van het schip Een aantal scholen uit Vlissingen is uitgenodigd om dit programma te komen bekijken. Daar naast zijn er ookvertoningen voor ande re belangstellenden. De tentoonstelling begint vanavond, donderdag, om 20.00 uur Op zaterdag en zondag zijn er drie programma's, namelijk om 13.00, 15.00 en 20.00 uur Tevens kunnen bezoekers de actie van Greenpeace steunen door het kopen van T-shirts, buttons, pos ters en lectuur over het doel van de ac ties. Fantasie shirt In vele aktuele kJeuren Fantasie shirt In leuke kleurenkorr.binaüe. Ook met korte mouw VROOIVmDREESiVIANN Fantasie shirt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 4