GETIPT Activiteiten op Schouwen-Duiveland Piccolo Theater sluit seizoen af met Engelse Theatergroep Moving Being IN DIT NUMMER Stappen in Rotterdam SchouweitllDuiveland Twee weken geleden heeft de ge meenteraad van Bruinisse beslo ten een voormalig schoolgebouw in de bebouwde kom van het dorp te verkopen aan een machinefabriek. Niet alle omwonenden zijn daar even gelukkig mee. „Het wordt vast een zooitje", zeggen ze De ei genaar van de betrokken machine fabriek wenst niet te reageren op de bezwaren. „Ik weet nog niet wat ik er mee gaan doen. Dat gaat nie mand aan en daarmee basta". De tweede woningen-markt staat op instorten. Talloze eigenaren van zomerwoningen worden gedwon gen hun bezit - vaak tegen lage prij zen - van de hand te doen omdat ze hun financiële verplichtingen niet meer kunnen nakomen Zo ook vo rige week in Oosterland. waar vijf tien zomerbungalows en vier re- creatie-appartementen geveild werden. Vele particulieren hadden gehoopt om daar tegen een zacht prijsje een tweede woning op de kop te tikken. Ze kwamen bedro gen uit. Nog meer over tweede woningen. De projectontwikkelingsmaat schappij Wilma ligt in de clinch met de gemeente Bruinisse. De pro jectontwikkelaar vecht een onroe rend goed belasting-aanslag aan. die de gemeente Wilma heeft opge legd voor tweehonderdvijftig re creatiewoningen in Aquadelta. De belastingrechter heeft het laatste woord. Een Amerikaanse filmmaat schappij was in Zierikzee op zoek naar een paar figuranten Verslag gever Willem van Dam was van plan om ook te solliciteren. Hij zag daar echter maar van af De fanfare 'Luctor et Emergo' uit Renesse bestaat vijfenzeventig jaar Reden genoeg om zelf nu eens een groot feest te organiseren En zoals gebruikelijk weer aan dacht voor allerlei actuele sportge beurtenissen op Schouwen-Duive- land. Redactie Schouwen-Duiveland- Extra: Willem J. van Dam PZC-kantoor Grote Markt 2 4461 AJ Goes Tel: 01100-16140 Privé: 01198-234 Met bijdragen van Janneke Dierx-Harms en Inez van Oord Foto's: Ben Seelt, Willem Mieras en Theo van de Genugten Sport. Peter Wijnen (01662-721) Long Tall Ernie and the Shakers. Donderdag 12 juni: De plattelandsvrouwen uit Noord- gouwe gaan vandaag op excursie. Het vertrek is om half twee bij het parkeer terrein Borrendamme in Zienkzee. De onderlinge paarden- en veeverze keringsmaatschappij DEL vergadert vandaag om half elf in het 'Huis van Nassau' in Zierikzee. De wereldwinkel Schouwen-Duive land (Leger des Heilsgebouwi in Zierik zee is open van half tien tot half vijf en vanavond van half zeven tot negen uur. Vrijdag 13 juni: Ter gelegenheid van het vijfenzeven tig-jarig bestaan geeft de zangvereni ging 'Nu met Hope' uit Burgh-Haam- stede vrijdagavond een jubileumcon cert in de Nederlands hervormde kerk in Haamstede. Medewerking wordt ver leend door de muziekvereniging 'Witte van Haemstede', het Interkerkelijk koor uit Haamstede, mevrouw E. Vos- Simons (sopraan), Peter Wondergem (bariton), Willy Bil-den Hollander (or gel) en Cees Sanderse (piano). Dirigent is M. Hogenstein. Aanvang half acht De vereniging voor christelijk natio naal schoolonderwijs in Haamstede houdt vrijdagavond een ledenvergade ring in de school. Er is een tentoonstel ling ingericht over 'duinen, delta en wadden'. De vergadering begint om acht uur. Zaterdag 14 juni: Het jubilerende 'Luctor et Emergo' uit Renesse organiseert zaterdag vanaf twaalf uur op het sportterrein 'De Lao- ne' een groot marsconcours. In de jeugdsoos Brogum in Zierikzee speelt zaterdagavond de rockformatie 'Long Tall Ernie and The Shakers'. In de Lutherse kerk in Zierikzee za terdagavond (acht uur) een concert door leerkrachten van de muziek school. In het kader van een 'vaderdag-actie' organiseert de Zierikzeese Onderne mers Centrale zaterdagmiddag tussen twee en vier uur op het Havenplein voor zon vijftig 'vaders' een evenement: doelschieten met handicap. De hoofd prijs: een vliegreis naar de finale van de Europese voetbalkampioenschappen in Rome. Maandag 16 juni: Maandagavond om kwart voor zeven de eerste etappe van de Zierikzeese avondvierdaagse. Het is voor de vijfen dertigste keer dat dit wandelevene ment, dat ieder jaar vele honderden tip pelaars trekt, wordt georganiseerd. Dit jaar werden er ruim tweeduizend deel nemers verwacht. Dinsdag 17 juni: Dinsdagavond om half acht verga dert de gemeenteraad van Midden- schouwen in het gemeentehuis te Scha- rendijke. De raad van Zierikzee schuift even eens rond de tafel. Half acht. De plattelandsvrouwen uit Renesse stijgen dinsdagmiddag om half twee bij het dorpshuis in het zadel voor een fietstocht. Woensdag 18 juni: De Cebeco-Handelsraad opent woensdag een nieuw mechanisatiebe- drijf aan de Verseputseweg in Kerkwer- ve. De officiële opening zalworden ver richt door burgemeester W. den Boer van Middenschouwn. In het stadhuis te Zierikzee vergadert woensdagavond de adviescommissie voor het welzijnsbeleid. Alle verenigingen, instellingen enz. op Schouwen-Duiveland kunnen ma deze rubriek meer bekendheid geven aan hun activiteiten. Daaraan zijn geen kosten verbonden. Opgaven voor de eerstvolgende rubriek dienen uiterlijk dinsdagmorgen binnen te zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Om eventuele misverstanden te voorkomen moet daar wel even bij ver meld worden 'Activiteiten Schouwen- Duiveland-Extra'. DONDERDAG 12 JUNI 1980 Donderdag 12 juni: De Doelen (kleine zaal). 20.15 uur. Ensemble Hoketus. Werken van Van Keulen, De Bondt. Rzewsky. De Lantaren. 20.30 uur. Willem Breuker collectief. 'Boven drijven'. Muziektheater. De Schouwburg. 20.15 uur. Schaubühne am Halleschen Ufer (Berlijn). 'Aus der fremde'. van Ernst Jandl. Regie: Ellen Hammer. Piccolo Theater. 20.30 uur. Thea terwerkgroep F Act. 'Rouwspel' van Pierre de Marivaux. Regie: Karst Woudstra. Met Bas Dekker. Bob van Tol. Evert de Jager, Astnd Wijn en Thea Korterink. De Lantaren. 21.00 uur. Theater werkplaats. Vrijdag 13 juni: Luxor Theater. 20.15 uur. Lind say Kemp Company (Londen). 'Flowers', een zeer vrije bewerking van 'Notre Dame des Fleurs' van Jean Genet. Met Lindsay Kemp, Neil Caplan. The Incredible Orlan do, David Haughten, Annie Hunckle. Piccolo Theater. 20.30 uur. 'Rouwspel'. Zie donderdag 12 juni. De Lantaren. 21.30 uur. Festival of Fools. Bob Carrol (USA). 'Short Pieces'. De Lantaren.21.00 uur. Theater werkplaats. De Doelen (grote hal). 20.15 uur. Krishnattam. Indiaas muziekthea ter. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal19.00 uur. Grips Theater i Ber lijn). 'Ein fest bei Papadakis'. Kin dervoorstelling. Jazzbunker Sunship. 22.00 uur. Loek Dikker/ Keshavan Maslak Kwartet. Harbour Jazzclub. 21.30 uur. La- vida Jazzband. Zaterdag 14 juni: De Doelen (grote hal). 10.00 uur. Instrumentenparade van de Rot terdamse Muziek- en Dansschool. De Schouwburg. 20.15 uur. Ne derlands Danstheater met het Utrechts Symfonie Orkest. Daniel Wayenberg en koor en solisten van de Slovenska Filharmonie (Bratis lava). Luxor Theater. 20.15 uur. 'Flo wers'. Zie vrijdag 13 juni. De Doelen (grote hal). 20.15 uur. Yo Kagura (Japan). Rituele gemas kerde dans en muziek. Theater Zuidplein (grote zaal). 14.00 uur. Kindermusicale Ensem ble Eva Bal (Gent). 'Spring'. Piccolo Theater. 20.30 uur. 'Rouwspel'. Zie donderdag 12 juni. De Lantaren. 20.30 uur. Festival of Fools. Studio K (Hogarije). 'Woy- zeck'. De Lantaren. 21.00 uur. Theater werkplaats. Harbour Jazzclub. 21.30 uur. Wooltown Jazzband met Hanneke Dirven. Zondag 15 juni: De Doelen kleine zaal). 21.00 uur. 'Le testament de Villon' van Ezra Pound. Muzikale leiding: Reinbert de Leeuw. Met medewerking van Lucia Meeuwsen, Jard van Nes, Marius van Altena, Harry van der Kamp. Charles van Tassel. Liewe Visser en het ASKO- ensemble en koor. Luxor Theater. 20.3 20.15 uur. 'Flowers'. Zie vrijdag 13 juni. Theater Zuidplein (Arlecchino- zaal). 20.30 uur. Poppentheater Jo zef van den Berg. 'Moeke en de dwaas'. Poppentheater voor vol- Café Sjaan. 17.00 uur.Rijnmond Saxofoonkwartet. Maandag 16 juni: St. Laurenskerk. 20.15 uur. Orgel concert door Arie Keijzer en Gert Oost. Rotterdams Conservatorium. 19.30 uur. Corine Touboul (piano) en Andreas Czifra (viool). Werken van Beethoven. Luxor Theater. 20.15 uur 7. wers'. Zie vrijdag 13 juni. De Doelen (foyer kleine enfte zaal). Poetry International, u Vasko Popa, Edoardo Sanguis Kurt Bartsch, Kofi Awooüon Penti Saarikoski. Dinsdag 17 juni: De Doelen (grote zaal). 20.15^ Het Nederlands Kamerorkest Et gent: Antoni Ros-Marba. Solisv Gidon Kremer en Jean Jacit4 Kantorow 1 viool). Werken ij Douw. Schubert. Schmttke.F ,j sen en Mozart. Luxor Theater. 20.15 uur. jj wers'. Zie vrijdag 13 juni. Piccolo Theater. 20.30 uur i. ving Being (CardifT). 'Mon^ Apolllnaire et le circque du Zet que' van Geoff Moore. MetN Birkinshaw, Peter Woolridge,)- sica Cohen en Francis Rozéili Green. De Doelen foyer kleine - en fe* zaal). 20.15 uur. Poetry Internat nal. Zie maandag 16 juni. Theater Zuidplein (Arleccfe zaal). 20.30 uur. 'Moeke en dwaas'. Zie zondag 15 juni. Eksit. 21.30 uur. Zero Zerot Ketchup. (Rotterdamse punk) Jazzcafé Dizzy. 22.00 uur. G; Hendriks Kwartet. Woensdag 18 juni: De Doelen (grote hal). 12.45 et Koffieconcert. Hans Maas d>;~ fluit) en Addie de Jong lorgt Werken van Handel. Marcello. De Schouwburg. 19.30 uur Nederlandse Operastichting T( van Jan van Gilse Dirigent Aks Kersjes. Regie: Gilbert Delfo.it Maria van Dongen. Saskia Gen ten, Elsa Lioni. Ann Morgan,Ne Morpurgo, Loudi Nijhoff, Theavj der Putten. Helene Versloot,Dj« Winkler Prins. Peter van der be Nico Boek, John Bröcheler, Gis Hoekman. Jan Polak, Henk Se André Spijker, het Amsterdaa Philharmonisch OrkestenhetK« derlands Omroepkoor. Luxor Theater. 20.15 uur. 'Fk wers'. Zie vrijdag 13 juni. Piccolo Theater. 20.30 uur. Ka sieur Appollinaire et le circquej Zodiaque'. Zie dinsdag 17 juni De Doelen 1 foyer kleine - en fes zaal). 20.15 uur. Poetry Intens:: nal. Zie maandag 16 juni. Theater Zuidplein (grote z 20.15 uur. Grips Theater (BerL~ 'Die schonste zeit im leben'. Vee stelling voor jongeren vanaf 13 ja Dat was weer niet denderd. Niet meer dan zeven goede oplossiJi- gen dwarrelden op ons bureau. En daaruit trokken we het kaartje van M. J. van der Male uit de Poststraat 14 in Nieuwerkerk. En daarmee heeft hij de waardebon van vijfentwintig gulden verdiend. Erg moeilijk moet het voor hem niet geweest zijn, want fotograaf Ben Seelt maakt de fotopuzzel van een gevel van een woning aan de Kerkring in zijn woonplaats. Oplossingen van de nieuwe fotopuzzel moeten uiterlijk dinsdagmorgen binnen zijn bij de redactie van de PZC, Grote Markt 2 in Goes. Anton Kersjes Geweld en sex dit weekeinde in de bio scoop "De Concertzaal' in Zierikzee. The wanderers' 'De Zwervers) speelt zich af in het Amerika van 1963. Het verhaal concentreert zich op een groep Italiaans-Amerikaanse vrienden. De film vertelt wat zij in hun laatste jaren op de middelbare school meemaken: hun botsingen met ouders, medemin naars, rivaliserende voetbalploegen en jeugdbenden, (zaterdag- en zonda- navond scht uur). Arie Keyzer Het Piccolo Theater sluit het seizoen af met een aantal voor stellingen door Moving Being, een bijzondere Engelse theater groep uit Cardiff. In 1967 startte Moving Being als een dansgroep onder leiding van Geoff Moore. Binnen enkele jaren ontwikkel de het gezelschap zich tot een groep die een soort totaal-theater brengt. Alle medewerkenden krijgen een uitgebreide training in dans, zang, gymnastiek, acteren enz. In de voorstellingen wordt veel gebruik gemaakt van audio-visuele middelen als film en dia's. De producties van Moving Being heb ben vaak het leven en en werk tot on derwerp van mensen als Isadora Dun can, Picasso. Meyerhold, D H. Lawren ce en Apollinaire. Rond deze laatste is de voorstelling van nu opgebouwd'. 'Monsieur Apollinaire et le Cirque du Zodiaque'. een maskerade op de wijze van de surrealisten. In 'Le Cirque du Zodiaque' gaat het om een rondreizen de circusfamilie, die werkt aan de ver schillende acts. Het programma be staat uit twaalf nummers, waarin dans, mime. muziek, clownerie en acrobatiek nauw met elkaar worden verweven. (Piccolo Theater, dinsdag 17 tot en met zaterdag 21 juni). Lindsay Kemp leerde schilderen en ontwerpen op het Bradford College of Art. dansen bij Ballet Rambert. Sigurd Leeder en Charles Weidman en mime bij MarcelMarceau. Daarna volgde hij een uiterst brede theaterontwikkeling: hij werkte bij de film, bij het serieuze toneel, stond in musicals, deed variété, cabaret en strip-shows. Met die erva ring zette deze Engelsman in '62 zijn eigen gezelschap op. Een gezelschap, dat een vorm van theater brengt met dans, mime circusachtig variété en film. 'Flowers' ging, dertien jaar geleden, in premiere in een keldertje in Edinburh, met acteurs die van de straat waren op gepikt. Het was een zeer vrije bewer king van 'Notre Dame des Fleurs' van Jean Genet De aanvankelijk erg lite raire productie ontwikkelde zich tot een visueel spectakel, dat in '74 naar Londen kwam. later triomfen beleefde in het New Yorkse Broadway en ook in het Australische Sidney werd gespeeld. (Luxor Theater, vanaf vrijdag 13 juni). De poppenspeler Josef van den Berg richt zich niet alleen tot een jeugdig pu bliek. In de voorstelling 'Moeke en de dwaas' is de hoofdfiguur een man die door het leven rondtrekt terwijl hij een grote kist (symbool voor alles wat hij heeft meegemaakt) achter ach aan sleept. Onder de sterrenhemel besluit hij te overnachten, naast een boom waar een oude vrouw. Moeke zoals ze zichzelf noemt, al op hem wacht. (Thea ter Zuidplein, zondag 15 en dinsdag 17 juni).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 40