Verbetering haven Walsoorden zou 2 miljoen gulden kosten WIJFFELS C Ruim 60 deelnemers verwacht voor rit Oldtimers Walcheren TIP VOOR VADEl ♦^CITIZEN Schapenscheerdersin Terneuzen Wissel Zeeuws-Vlaandena PZC/; Gemeente wil sportzaal in Sluiskil opknappen Hr GRAND PRIX V SERIE. onderwijzer(es) DONDERDAG 12 JUNI 1980 streek OEI RAPPORT BIJ DE GEMEENTE NIET ONVERDEELD GUNSTIG ONTVANGEN KLOOSTERZANDE - De door de Grontmij nv in De Bilt vervaardigde concept-nota over het verbeteren van de haven van Walsoorden is in de ge meente Hontenisse niet onverdeeld gunstig ontvangen. Volgens de nota zou het groot onderhoud aan de haven ruim twee miljoen gulden moeten kos ten. Met name wethouder P. J. Eve- raert en gemeenteraadslid G. F. Peers man waren woensdagmiddag tijdens de vergadering van de financiële com missie van de gemeente Hontenisse bijzonder sceptisch over het werk van de Grontmij. Zij stelden in het rapport geen enkel nieuw gegeven te zijn te gengekomen. Volgens de nota zijn vergaande verbe teringen nodig aan de kademuur en het haventerrein, omdat de kans op calami teiten niet gering zou zijn. Er zijn tal van gebreken geconstateerd, zodanig zelfs dat een gehele nieuwe stalen dam- Stroodorpe had last van roetuitstoot NSM te Sluiskil SLUISKIL - Inwoners van Sluiskil en met name van het buurtschap Strood orpe ten zuiden van Sluiskil, hebben dinsdagavond laat en dinsdagnacht geklaagd over roetoverlast. Die over last bleek afkomstig van de Neder landse Stikstof Maatschappij (NSM). Omstreeks tien uur 's avonds werd een brander van een van de ketels van de energiecentrale van de NSM vervan gen. Als gevolg daarvan dienden de lei dingen te worden doorgeblazen. Gedu rende ongeveer één minuut leverde dat een zwarte rookpluim op, die gepaard ging met enige roetvorming. Verschil lende Sluiskillenaren belden de politie. Die verwittigde de milieudienst van de gemeente Temeuzen. Medewerkers van deze dienst stelden direct een on derzoek in. Overigens staat de roetvor ming die dinsdagavond optrad, los van de roetoverlast waarmee met name au tomobilisten, die hun auto op een par keerterrein in de onmiddellijke omge ving van de NSM hadden geplaatst, een half jaar geleden werden geconfron teerd. De oorzaak van deze roetoverlast ls inmiddels verholpen. Woonwagenbewoners moeten gulden meer betalen voor ophalen huisvuil HULST - De woonwagenbewoners in Zeeuwsch-Vlaanderen moeten binnen kort 1 gulden meer gaan betalen voor het ophalen van hun huisvuil. De geste gen kosten maken dat noodzakelijk. Voorzitter G. van Schaik van het woon wagenkamp Zeeuwsch-Vlaanderen deelde dat woensdagmiddag mee. tij dens een vergadering van het algemeen bestuur van het schap in Den Dullaert in Hulst. Overigens gaan de gemeenten nu iets minder bijdragen in de kosten voor de huisvuilophaal en reinigingsbelasting. In 1979 werd nog 72,5 cent bijgedragen, binnenkort zullen de Zeeuws-Vlaamse nog maar 71 cent betalen. Milieuagent aan het werk in Temeuzen SLUISKIL - Terneuzens nieuwe milieuagent B. Hamelink is zijn werk begonnen. Als agent houdt hij sinds 1 juni de verontreiniging in Groot-Ter- □euzcn nauwlettend in de gaten. De milieuagent is bevoegd bekeuringen uit te schrijven aan degenen, die de straat bevuilen. Daarnaast heeft hij een signalerende taak tegenover het Ter- neuzense gemeentebestuur. In een ge sprek met b en w van Temeuzen toonde de contactraad 'Gemeenschap Sluiskil' zich verheugd over de benoeming van de milieuagent, Op korte termijn zal de raad de milieuagent in Sluiskil 'weg wijs' maken. Daarbij zullen ook de pro blemen rond de vuilcontainer in de kern ter sprake komen. De contactraad vindt, dat de vuilcontainer vaak ver keerd wordt gebruikt. Politiemotor en auto beschadigd bij botsing VLISSINGEN - Bij een botsing op de kruising van de Sloeweg met de Bos- senburgweg te Vlissïngen liepen woensdagavond om kwart voor acht een personenauto en een politiemotor schade op. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw G A W. uit Vlissingen. die met haar auto over de Sloeweg reed, linksaf de Bossenburgweg in wilde rijden. Zij merkte hierbij met de politiemotor op, bestuurd door R. K.. die uit tegenover gestelde richting naderde. Middelburger krijgt gevangenisstraf wegens diefstallen VLISSINGEN - Het Gerechtshof in Den Haag heeft de 38-jarige losarbeider P. V. uit Middelburg veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens dief stal. De verdachte had in Middelburg ver schillende winkeldiefstallen gepleegd. Onder meer had hij een platenspeler en 140 langspeelplaten ontvreemd Ook had hij tal van andere diefstallen op zijn naam staan. wand noodzakelijk zou zijn, zo vindt de Grontmij. Voorts zou de ingang van de haven moeten worden versmald tot twintig meter, dit om de golfslag en de zuigkracht van in de vaargeul passeren de zeeschepen te verminderen. Met de verbetering van de damwanden en het haventerrein zou al meer dan een miljoen gulden gemoeid zijn. De Gront mij stelt verder voor om de haven op sommige plaatsen wat dieper te maken, wat 28.000 gulden zou moeten kosten. De werken aan de havenmonding moe ten een kwart miljoen kosten. Bij het totaalbedrag moeten dan nog directie- kosten, omzetbelasting en een post on voorzien worden opgeteld. Dat brengt de kosten op meer dan twee miljoen. Tijdens de vergadering van de financië le commissie van Hontenisse, gaf W. van Broekhoven van de gemeentelijke technische dienst een toelichting op de Bromfietser brak heup bij val VLISSINGEN - De bromfïetsbestuur- ster G. K. uit Vlissingen is woensdag middag ernstig gewond geraakt toen zij in de bocht van de Scheldestraat met de Aagje Dekenstraat te Vlissin gen ten val kwam. Zij is met een heupfractuur overge bracht naar het Bethesda-Sint-Joseph- ziekenhuis te Vlissingen. K. raakte in een slip als gevolg van olie op de weg. nota. Daaruit bleek dat ook de techni sche dienst verschillende vraagtekens plaatst Volgens de technische dienst is het zelfs ongewenst om de havenmondlg te ver smallen. omdat het dan vooral voor wat grotere schepen bijzonder moeilijk zou worden om de havens binnen te komen. Ook een verdieping van de haven ziet men bij de technische dienst niet zitten. Niets nieuws Burgemeester mr M. Somers stelde aan het begin van de vergadering uitdruk kelijk dat het college van b en w over de 'The Mo-dettes' in Vlissingen VLISSINGEN - De Engelse 'meiden groep' 'The Mo-dettes' treedt vrijdag 13 juni op in 'De Piek' te Vlissingen. De band werd opgericht in een café in En geland en heette oorspronkelijk 'The Bomberettes'. De groep bestaat uit Jane, (bassiste), June (drums), Kate (gitariste) en Ramo- na als zangeres. De 'Mo-dettes' bestaat ongeveer anderhalf jaar in deze bezet ting en trad regelmatig op in Engeland. Zo was The Mo-dettes' te zien in voor programma's van de groepen 'Mad ness', "The Clash' en "The Specials'. Het optreden in Vlissingen begint om 21.00 concept-nota nog geen standpunt heelt ingenomen. Desondanks kwam wet houder Everaert (op persoonlijke titel) reeds met een vergaande uitspraak: „Het rapport brengt voor mfj niets nieuws", zei hij, "en ik blijf van mening dat een goede reparatie ook al voldoen de is. Dit werk moet op een andere ma nier kunnen". De wethouder stelde aan het rapport nooit zijn goedkeuring te zullen geven. Zijn collega H. J Bruggeman had wel enige waardering voor het rapport. Hij was van mening dat het rapport vol doende aanknopingspunten biedt om verder te gaan. Burgemeester Somers trok een conclusie waarmee iedereen wel akkoord kon gaan: er is nog meer onderzoek nodig, met name naar ande re, goedkopere manieren om de haven op te knappen. ZATERDAG VOOR DERDE MAAL VLISSINGEN - De Stichting Vlissings Activiteiten Fonds (VAF) verwacht za terdag ruim 60 deelnemers aan de Wal- cherenrit van antieke auto's (old ti mers). Dit kleurrijke evenement wordt dit jaar voor de derde achtereenvol gende maal gehouden. Er zijn reeds 44 inschrijvingen van bezitters van au thentieke auto's uit de jaren 1920-1940 uit binnen- en buitenland. Dit jaar zijn er ook elf deelnemers uit Engeland - the Morris Register Club - aan de rond rit De start is in Vlissingen, op de Bou levard Evertsen, waar burgemeester drs Th. J. Westerhout om half elf het startsein zal geven. Vanuit Vlissingen vertrekt de bonte stoet, waarbij veel deelnemers originele kleding int het bouwjaar van hun auto dragen, in de richting Veere, waar onder meer een bezoek zal worden gebracht aan de historische bouwwerken. Ver volgens rijdt men via Vrouwenpolder naar Domburg. De deelnemers krijgen daar bloemen van leden van de midden standsvereniging. Over Westkapelle gaat de rit naar Zoutelande en tenslotte terug naar Vlissingen, waar de old-ti mers rond half vier worden verwacht. Een jury zal beoordelen wie van de deel nemers de meest originele presentatie levert, zowel wat betreft onderhoud van de auto als bijpassende kleding. Hier voor heeft de VAF enkele bekers en pla quettes beschikbaar gesteld. De prijzen worden, om half vijf, in restaurant Mal- degem door burgemeester Westerhout uitgereikt. De Stichting Vlissings Activiteiten Fonds begon met de Walcherenrit voor old-timers in 1978. Dit eerste evene ment trok toen 13 deelnemers. Verleden jaar waren het er 34 en dit jaar wordt bijna het dubbele aantal deelnemers verwacht VAF-voorzitter G. van Geel kerken hoopt wel op mooi weer om dit aantal deelnemers te kunnen krijgen. De antieke auto's zijn namelijk niet erg goed bestand tegen slecht weer en de bezitters zijn er dan ook heel zuinig op, verklaart hij. De leiding is in handen van de VAF-werkgroep, bestaande uit de heren A. A Gillessen, P. A. de Graag en C. W. Louwerse. Jazzmuziek vanaf watertoren Temeuzen TERNEUZEN - Zaterdag klinkt er jazz-muziek vanaf de watertoren van Terneuzen. Niet alleen door de straten van de binnenstad wande len er die dag jazzbands (in het ka der van het Scheldejazzfestival), ook op de watertoren is gedurende een uur een band te beluisteren. Tussen vijf en zes uur beklimmen de leden van minstens één band de toren en als het mee zit worden het er meer. De watertoren, die sinds 30 april weer dagelijks ls geopend voor het publiek, heeft de afgelo pen weken vele honderden bezoe kers getrokken. Het bezoekersaan tal overtreft op dit moment al dat van dezelfde periode in het vorige seizoen. In de maand Juni ls de to ren geopend van maandag tot en met vrijdag van één tot zes en op zaterdag en zondag van één tot ze ven. In juli en augustus kan men er dagelijks terecht van één tot zeven Vaartuig voor oliebestrijding houdt oogje in zeil bij berging Zamosc TERNEUZEN - Het oliebestrijdings- vaartuig 'Smal acht' van rijkswater- staal houdt een oogje in het zeil bij het bergen van het wrak van de 'Zamosc' in de Westerschelde bij Terneuzen. Of schoon de tanks van het gezonken Poolse vrachtschip al eerder door Smit-Tak werden geleegd, is de kans aanwezig dat er nog een hoeveelheid olie in de tanks en lussen de spanten is vastgeklonterd. Een woordvoerder schatte de hoeveelheid achtergeble ven olie in het wrak op hoogstens twee ton. Om het zekere voor het onzekere te ne men blijft de 'Smal acht' in de buurt voor het geval dat er bij de berging olie vrijkomt. De bergers hebben enkele da gen vertraging opgelopen omdat een electromotor van de 'Taklift' oververhit raakte. Dat gebeurde bij het 'afzagen' van het voorstuk van de romp van de 'Zamosc' door het stelselmatig heen en weer trekken van een zware ketting on der de romp door. Als het voorstuk van de romp is ge scheiden. moet ook het resterende deel nog doormidden worden gezaagd. De drie stukken worden daarna met bok ken naar de Sloehaven van Vlissingen gesleept. Daar wordt nu al de machine kamer van de 'Zamosc' gesloopt, op de ponton 'Giant 14' van Smit-Tak. De berging van het Poolse vrachtschip zal waarschijnlijk nog twee tot drie we ken duren. Schieting Aardenburg AARDENBURG - Het handbooggilde Sint-Sebatiaan te Aardenburg hield een kermisschieting op de staande wip waaraan 61 schutters deelnamen. De uitslag ts: wip 1: le hoogvogel. G. St(Jns Knokke. 2e hoogvogel C. Boerman IJzendy- ke. leztjvoeet R Haveloze Brugge, 2e zij vogel Aug. Duvilllers St. Michiel. 3e zij vogel C. Boerman IJzendijke, 4ezy vogel Alf. Reubens Knokke. le kal Th Lampoort Aardenburg, 2e kalP Rentmeester Ovezande. 3e kal G Stins Knokke, 4e kal A Goethals Watervliet. Wip 2 le hoogvogel, niet afgeschoten, 2e hoogvogel R. Strooband Watervliet, le zijvo gel C Boerman IJzendijke, 2-3-4e zijvogel niet afgeschoten, le kal A Dregpondt Knok ke, 2e kal P Lippens Aardenburg, 3e kal M. v. Beers Roosendaal, 4e kal G. StiJns Knokke. Bolling voor bejaarden en invaliden Aardenburg AARDENBURG - In Aardenburg na men woensdag vijftig bejaarden en in validen deel aan een krulbolling, die was georganiseerd met medewerking van de Oostburgse VW. Door omstan digheden kon de bolling niet in Oost burg zelf worden gehouden De heer Fokke uit Aardenburg reikte na afloop de prijzen uit. tKloortjeuit Klooster- zande nam deel aan taptoe KLOOSTERZANDE - Het Majoretten- peloton en de drumband van „Kloor- tje" uit Kloosterzande hebben deelge nomen aan de showtaptoe Lcidschen- dam. Deze taptoe was georganiseerd door „Showband '75" uit Leidschen- dam en werd gehouden voor het ge meentehuis van Leidschendam, waar vele honderden toeschouwers waren samengestroomd. Voor het optreden kreeg het korps een applaus. Bovendien heeft de vereniging doorhet ooptreden nieuwe contacten kunnen leggen voor optredens in de toekomst. SLUISKIL - De sportzaal in Sluiskil wordt opgeknapt. Er komt een aparte ingang met voorportaal, kleedkamers en waslokalen worden vernieuwd en de centrale verwarmingsinstallatie wordt verbeterd. De opknapbeurt van de Sluiskilse sportzaal staat voor vol gend jaar op het programma van de gemeente Terneuzen. De plannen van de gemeente zijn in goede aarde gevallen bij het contactor gaan 'Gemeenschap Sluiskil'. In een bespreking met b. en w. van Temeuzen werd echter wel gewaarschuwd voor al te groot optimisme Volgens het college is het niet geheel zeker of de opknap beurt van de sportzaal daadwerkelijk in 1981 op de begroting kan worden opge voerd. De moeilijke financiële situatie van rijk, provincie en gemeente kan spelbreker zijn. De vernielingen aan het fontein, pronk stuk van Sluiskil, blijft de gemoederen bezighouden. -Een oplossing is echter nog niet gevonden. Zowel de contac traaf als het gemeentebestuur hebben de zaak nog in onderzoek. B. en w. zul len ook bekijken of het terreintje achter de rooms-katholieke kerk kan worden 'omgetoverd' tot speelplaats, voor de jeugd. Een onderzoek wordt ook op gang gebracht naar overlast van gepar keerde vrachtwagens in de kern. Hoe wel een gedeelte achter de Frans Naere- boutstraat als parkeerplaats voor vrachtwagens is aangewezen, staan er ook op vele andere plaatsen vrachtwa gens. Bij het contactorgaan bestaat de vrees dat het woonwagenkamp aan de Blik- straat te vol wordt. Het Terneuzense college houdt het aantal staanplaatsen echter goed in het oog: b en w. hebben bovendien regelmatig overleg met het Woonwagenschap. Het contactorgaan wees b en w. ten slotte op de vervuiling rond een aantal leegstaande woningen aan de Boven- weg. Wethouder drs. R. C. E Barbé zal daarover contact opnemen met de dienst Openbare Werken om eventueel maatregelen te nemen. Lezing transcendente meditatie Terneuzen TERNEUZEN - Woensdag 25 Juni wordt in de Opstandingskerk te Temeuzen een openbare lezing gehouden over het transcendente meditatieprogramma, zoals onderwezen door Maharishi Ma- sesh Yogi. Spreker is meditatieleraar J. H. Verstegen uit Roosendaal. Het on derwerp is transcendente meditatie voor de volledige ontplooing van geest en lichaam'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. SJC neemt afscheid van Joop Wielakker BRESKENS - Vrijdagavond neemt de Stichting Centrale voor Jeugd- en Jon gerenwerk in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren afscheid van Joop Wielakker. Wiel akker was jarenlang een van de belang rijkste vaste krachten van de SJC. Al op 1 april zei hij het jeugd- en jongeren werk vaarwel. De afscheidsbijeen komst wordt gehouden in 'De Uit komst' en begint 's avonds om tien uyr. W Hoofdplaat houdt jaarvergadering HOOFDPLAAT - De voetl ging Hoofdplaat houdt vr 13 juni haar jaarlijkse algei vergadering. Naast het noi_ overzicht en het financieel staat een bestuursverkiezing programma. Twee bestuuRijj Vermeere en P. de Wever) zij, dend. Beiden hebben zich hi gesteld. Verder is er een bestuursve., treffende de contributie (beten! ling voor grotere gezinnen). Tots de nieuwe trainer A. van de Bj volgende competitie bespreker iCK gadering begint om 19.30 uur «IJE lurk; fc svoorsi I \J ra; Viswedstrijd SINT-JANSTEEN - De zeehea 11 'De Makreel' te Sint-Philipsi^ jat een bekerwedstrijd waarvan dei is: ten 1. J.Kaashoek, 1370 pnt. 2. W.H3 960 pnt: 3. M den Engelsman, 1 j Gleuze, 785 pnt. 5. A M. der Braben®" 6. K. Mol. 480 pnt; 7. M. J. de Brabei 8. K. v. d. Berg, 400 pnt; 9. M J 00.. pnt: 10. R. de Jonge. 125 pnt. p"11 rtke lan Tijd hoeft niet duur te zijn. De'Monza'. Een chronographe met direct afleesbare uren, minuten seconden en dag. En met een datum- maand drukknop 12-uurs stopwatch, 1/10 seconde en tussentijd- meting mogeti|k. Verder wereldtijd, verlichting en batterij indicator. Geprogrammeerd tot m de 21ste eeuw De Monza III kost 183,- Andere modellen Monza chrono vanaf 158,- TERNEUZEN Noordstraat 103. tel 01150-13284 SAS VAN Stationsstraat 1 7. tol. 01158-21 TERNEUZEN-DeSchapen vandekin- scheerdersdag. Schapenscheerders de elektrische tondeuze. Op hel terrein derboerderij in Temeuzen mjn moens- van de vereniging d' Ouwe Waogetf werdm bovendien demonstraties soin- dag geschoren. Dat gebeurde onder het namen er de schapen onder handen. Zij kritisch oog van vele tientallen kinde- ontdeden de dieren van hun vacht op tien, toeven en wolverven verzorgd. Er ren, tijdens de traditionele schapen- de trationele wijze tmet schaar) en met werd oom wol verkocht Op donderdag 19 juni a s hopen onze ouders en grootouders FINUS LAURET CHRISTINE LAURET-VAN WAES hun vijftigjarig huwelijksfeest te vieren. Eucharistievienng uit dankbaarheid om 14.30 uur in de Trinieteltskerk te Terneuzen. Gelegenheid tot feliciteren van 17.00 tot 18.30 uur in café-restaurant 'Vijverhor te Terneuzen. Frans. Emmy. Esmeralda Pierre. Riet. Johnny. FonniJ Temeuzen. juni 1980 Oostelijk Bolwerk Flat A 436 4531 GV Terneuzen In het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst ls op de leeftijd van 76 jaar overleden onze lieve moeder, schoonmoeder, oma, zuster en schoonzuster MARIA JOSEPHINA VAN DER HEIJDEN weduwe van Josephus Leonardus Kerckhaert Hulst: Aloys en Paula Kerckhaert- van Dorsselaer Marie-Christine, Aloys en dochtertje Mireille Paul en Frida Brigitte Jos Velp: Annie en Jan van Berkel- Kerckhaert Ingrid Christiaan De Klinge (B.): Roos en Aimé Debbaudt- Kerckhaert Marina en Mare Martine Guido Veronique Hoek: Theo en Antoinette Kerckhaert-de Waal Luc en Jacqueline Viviane en Kees Eric Sandra Hulst: Jo en Lien van der Heijden- van den Eeckhout. Hulst, 11 juni 1980. Correspondentieadres: Absdaalseweg 41, 4561 GE Hulst. De uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 14 juni om 11.00 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis op de R.K.-begraafplaats aldaar. Vrijdag 13 juni om 19.00 uur zal een Eucharistie viering gehouden worden in de Basiliek. Gelegenheid tot condoleren in restaurant Tiffa ny's'. Vismarkt 1 na de begrafenis. GEMEENTE SAS VAN GENT Aan de openbare lagere school 'De Stelle'te Philippine wordt met ingang van het nieuwe schooijaar gevraagd ex artikel 56,2e lid der lo-wet 1920 in tijdelij ke dienst wegens toename van het aantal leerlingen. Van de sollicitanten wordt een positieve in stelling verwacht ten aanzien van de onder wijsvernieuwing. De school heeft gecombineerde klassen. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door het hoofd der school, de heer D. van Lange- velde, tel. 01159-759, privé 01159-672. Sollicitaties worden voor 24 juni a.s. inge wacht bij burgemeester en wethouders, post bus 28 4550 AA Sas van Gent. r T prpr r? gemeente ■■1 ~7 Hinderwet Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentese cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van timmerfabriek K. Dieleman B V., Terneuzen- sestraat28 te Zaamslag, om vergunning ingevolge de hinderwet tot het wijzigen en uitbreiden van een timmerfabriek op het perceel plaatselijk be kend Terneuzensestraat 28 te Zaamslag kads- straal bekend gemeente Temeuzen. sectie T.no.'s 40, 41 en 23 ged. Gedurende 4 weken na de dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegen heid schriftelijk bezwaren tegen het verlenende vergunning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Voorts zal op vrijdag, 27 juni 1980, des vóórmld- dags 10.00 uur, in het stadhuis een openbare zit ting worden gehouden, waarbij mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, kennis nemen van de ter zake inge komen schrifturen. De aandacht wordt erop gevestigd dat inwoners van de gemeente Terneuzen of van een aangren zende gemeente waar openbare kennisgeving wordt gedaan, later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen wat dit betreft volstaan met het tijdig Indienen van schriftelijke bezwaren. Temeuzen, 12 juni 1980 Burgemeester en wethouders voornoemd, C. Ockeloen, burgemeester A. J. Pagee. secretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 36