felle kritiek vogelwacht ïeleid Staatsbosbeheer Wildwest' in Sint-M bij achtervolging na verkeersfout Raad Volksgezondheid: uitbreiding activiteiten rivellais vernieuwd Grijze zeehond in fuik palingvissers Commissie Ravoz akkoord met uitbreiding polikliniek Oostburg PZC/provincie AFKOMSTIG VAN ENGELSE KUST POLITIE TROK REVOLVER BIJ OUDERLIJK HUIS Nieuwe Bosch bougies. BOSCH JUDAG 30 MEI 1980 NATUURGEBIEDEN OOST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN DUPE' Staatsbosbeheer in Zeeland benadruk te de verschillende belangen, waarmee Staatsbosbeheer moet omgaan ,,We staan niet alleen voor de behartiging ERNEUZEN - De vogelwacht 'De Stel tkluut' is erg somber gestemd over het behoud van waarde- olle natuurgebieden in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De vereniging van natuurbeschermers wijst iet de beschuldigende vinger naar Staatsbosbeheer. Die voert volgens 'De Steltkiuut' een ver leerd beleid waardoor belangrijke natuurgebieden worden vernietigd. Dat zegt het bestuur van >e Steltkiuut' in de laatste aflevering van het verenigingsblad. ieen artikel wordt ingegaan op de vol- ns het bestuur funeste rol die Staats beheer speelt bij het natuurbehoud ook de heer H. Goossens. districts- Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, hoofd voor Zeeuwsch-Vlaanderen van poral als het gaat om laaggelegen 'nat- gebieden. die nog in handen zijn van meenten of particulieren. ..In nage- eg geen enkel ruilverkavelingsge- ed zijn laaggelegen weilanden ge aard Wel zijn overal .bossen ïnge- jnt". constateert het bestuur in de ju- aflevering van "De Steltkiuut'. ..Het alom bekend dat Staatsbosbeheer al- tn maar belangstelling heeft voor ge iden waar bos en populieren kunnen orden aangeplant. Omdat de tips die binnenkrijgen meestal betrekking ibben op natte gebieden", zo zegt het ■stuur, "is het duidelijk dat het weinig a heeft Staatsbosbeheer hierop te at- oderen. Ten eerste is er nauwelijks ■langstelling voor. Ten tweede: als er op gereageerd wordt, wordt er een indelaar in bomen en struiken op al stuurd die er in wezen niets mee te aken heeft. En ten derde kun je derge- Ke gebieden nog beter door recrean- n laten vertrappen dan ze door taatsbosbeheer grootscheeps en des- mdig te zien vernietigen", it bestuur noemt in het artikel enkele bieden op. die door een verkeerd be- o Staatsbosbeheer worden be- figd of al zijn kapotgemaakt, zoals de |k bij de Vlaamse Kreek bi) Zandberg, oostelijke dijk van de Braakman, en :t plan Zoetevaart in Hulst, laatsbosbeheer neemt volgens 'De ttltkluut' vaak niet eens de moeite te ageren op informatie, die door de ver- aiging wordt doorgespeeld. .,Op infor- Btie over de Schelpkreek, het gebied de dorpskom van Nieuw-Namen, ïerRottevliet, de Zypse Weel, de Weel- ens en de Stenen Beer is nooit gerea- rerd". zegt het bestuur in het artikel. Ook op een verzoek van ons, om een ïerzicht van de eigendommen te krij- in, zodat bij illegale verbranding kan orden ingegrepen, hebben we geen itwoord gekregen", wordt geconsta- lerd 'De Steltkiuut' beklaagt zich ook de wijze, waarop een onderzoek lar beschermde planten door Staats- osbeheer in de openbaarheid werd ge- rachfc. „Het onderzoek werd zonder ilge aanduiding omtrent de herkomst de publiciteit, gebracht als een werk- uk van Staatsbosbeheer. Ook de in- mtarlsatiekaarten Kleine Cultuur- lonumenten vermelden nergens dat gegevens over Oost-Zeeuwsch - laanderen grotendeels afkomstig zijn onze leden. „Dit zijn in wezen de als". zegt het bestuur in het vereni- ingsblad, "maar ze typeren de hele ing van zaken. Staatsbosbeheer is lomenteel op ambtelijk niveau druk eag met randverschijnselen, maar het erkelijke behoud van landschap en Huurwaarden interesseert ze nauwe- iks. Dat ligt gedeeltelijk aan de be rokken mensen, die al vijfentwintig ar in een bepaalde streek wonen maar nog niets van hebben geleerd. Dat deels ook aan de structuur: druk toen en druk zijn met beuzelarijen en tl wezenlijke uit het oog verliezen". Daarom zien we de toekomst voor het ituurbehoud in ons gewest buitenge ren somber in. Probeer te leren leven iet de gedachte dat voor oostelijk Kuwsch-Vlaanderen de zaak totaal ffloren is. tenzij men op korte termijn at het inzicht komt dat er nu lang ge- gepraat. en dat er nu daadwer- elijk iets moet worden gedaan". on tact en L Eelkenia, hoofdingenieur-direc- ur van de dienst Landinrichting van laatsbosbeheer in Goes, reageerde •tal geschrokken op de uitlatingen 'De Steltkiuut'. „De beschuldi- lag, dat Staatsbosbeheer waardevol- jebieden zou vernietigen, trapt mij (cht op het hart", zei hij gisteren, ik betreur het zeer. als zij Staatsbosbe- sr afschrijven voor het behoud van (langrijke gebieden. Ik zou graag een sprek hierover willen hebben met de leniging van natuurbeschermers. Jlgens mij schort het aan een goed wieg. Het is belangrijk dat de betrok- tnen weten waar we mee bezig zijn. »t er gebeurt. Staatsbosbeheer heeft wendien niet alleen rekening te hou- (n met de natuurwetenschappelijke Ik heb de mdruk dat de vereni- van natuurbeschermers zich meer tht op het conserveren van waarde gebieden. terwyl wij meer belan- m moeten afwegen, en op de langere rmijn werken. Bovendien, we hoeven «h ook niet alles aan te kopen. Vooral 5 de kleine gebiedjes kan de gemeente van de natuurwetenschappelijke be langen Ook de landschappelijke aan kleding, en de landbouw spelen een rol Het is niet zo eenvoudig om tot de juiste verhoudingen te komen Je kunt het la ken ruet helemaal naar één kant trek ken We doen echt wat we kunnen Hy benadrukte dat Staatsbosbeheer er alles aan gelegen is. om het 'oorspron kelijke gezicht' van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen te respecteren Veranderde samenstelling meer smaak, minder kalorieen Nu 10 kalorieen per glas tegen 100 in een glas gewone frisdrank. Iris op zïi Zwitsers, lekjgr zonder suiker I Samivoz viste op Oosterschelde GOES - Ongeveer 180 bestuursleden, dnectieleden en medewerkers van bij de stichting Semivoz aangesloten in stellingen hebben donderdag op de Oosterschelde gevist. Dat was de tien de keer dat Samivoz zo massaal een hengeltje uitgooide. Deze jaarlijkse vi- sontmoeting werd georganiseerd door broeder J van de Akker van verpleeg huis de Werfkampe in Rilland In het verpleeghuis werden 's avonds tijdens een nasi-maaltyd de prijzen uitgereikt HOEDEKENSKERKE - De paling vissers Piet en Leo Krijger uit Yer- seke hebben donderdagochtend in één van hun fuiken in de Wester- schelde nabij Hoedekenskerke een jonge grijze zeehond gevonden. Toen zij het dier omstreeks elf uur vonden was het reeds dood. Inmid dels is de zeehond naar het delta instituut voor hydro-biologisch onderzoek in Yerseke vervoerd. J Doornebos. medewerker van het delta-instituut verklaarde dat zee honden wel vaker verdrinken in fui ken. al gebeurt dat de laatste tijd steeds minder De verklaring daar voor is simpel omstreeks 1950 tel de Zeeland nog ongeveer 1500 zee honden, nu zijn dat er nog maar tien tot twaalf De heer Doornbos noteert voor het Delta-instituut ie dere binnengekomen melding van zeehonden Dit om de ontwikkeling van het m de Zeeuwse wateren im mer zeldzamer wordende dier nauwgezet te volgen. Volgens de deskundige hebben de vissers uit Yerseke een in Neder land weinig voorkomende zeehond in hun fuik aangetroffen. De grijze zeehond leeft normaal gesproken in de wateren voor de Engelse kust Dit jaar is echtereen grote migratie van de soort geconstateerd, waar schijnlijk. zo opperde de heer Doornbos, als gevolg van overbe volking De laatste tijd zijn er bij het instituut meer meldingen bin nengekomen over een grijze zee hond De heer Doornbos zei niet precies te kunnen aangeven hoe het dier Ln de fuiken verzeild is geraakt Het zou kunnen dat het door de grote concentratie vis naar de netten is gelokt. Een andere mogelijkheid is dat de zeehond de fuik niet heeft opgemerkt door het troebele water in de Westerschelde Kivik Het beest zal naar hel rijksinsti tuut voor natuurbeheer in Arnhem worden gebracht, waar onder meer sectie zal worden verricht. Wellicht zal ook het gehalte aan kwik in het zeehondenlichaam worden vastgesteld. De grijze zeehond is aanmerkelijk forser dan de in Nederlandse wate ren verblijvende soort. Een man netje kan ongeveer drie meter lang worden en weegt dan om er nabij de 290 kilogram. De vrouwtjes zijn wat kleiner (maximaal twee meter) en befeiken een gewicht van ongeveer 125 kilogram. De grijze zeehond die donderdag by Hoedekenskerke werd aangetroffen is 1.50 meter lang en van het vrouwelijke ge slacht. KOSTEN BIJNA DRIE MILJOEN OOSTBURG - Als het aan de c sie lichamelijk zieken van de provin ciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland (Ravoz) ligt, kan de polikli- 'Adverteritie) KUNSTHANDEL EN GALERIE De Witte Swaen b.u De dijk bij de Vlaamse Kreek die volgens het bestuur van vogelwacht 'De Stellkluut' door een verkeerd beleid v Staatsbosbeheer wordt bedreigd als waardevol natuurgebied. ANTWOORD AAN GEDEPUTEERDE STATEN 1 Geotjend'dlnsdaa Wn zaterdag 12-17.30 uu 17 mei - 28 juni 1980 OOK UITBREIDING PERSONEEL NOODZAKELIJK GOES - Het dagelijks bestuur van de provinciale raad vojir de volksgezond heid in Zeeland (Ravoz) verwacht een toenemend aantal activiteiten en ta ken voor deze raad in de toekomst. Dit schrijft het dagelijks bestuur in ant woord op vragen van het provinciaal bestuur van Zeeland, dat informatie nodig heeft voor het opstellen van een prioriteitenschema. Tevens wil het provinciaal bestuur een financiële ver taling maken van deze prioriteiten lijst Er zal bezien moeten worden aan welke nieuwe taken, of intensivering van bestaande taken, voorrang moet worden gegeven, aldus het college van gs in een brief aan de Ravoz. Een en ander moet beoordeeld worden in het kader van de financiële mogelijkhe den. zo wordt geschreven. Als antwoord meldt het dagelijks be stuur van de Ravoa dat er van de auto nome taken die de raad momenteel ver vult geen kunnen worden beëindigd ol tot een lager niveau kunnen worden te ruggebracht. Daar voegt het dagelijks bestuur van de Ravoz aan toe dat een wijziging in de Gezondheidswet ook een uitbreiding vajj het takenpakket tot'gevolg hééft. Tevens antwoordt het dagelijks bestuur van de Ravoz dat de mogelijkheidbestaat dat de raadzowel door gemeentebesturen als door het provinciaal bestuur, zal worden ver zocht te adviseren in het ontwerpen van vieijarenplannen waarin de behoefte aan voorzieningen in de gezondheids zorg wordt neergelegd Ook wordt er aangegeven dat er onderzoeken zouden moeten komen naar gezondheidsvoor lichting- en opvoedingsactiviteiten en naar de mogelijkheden van regionalisa tie in de gezondheidszorg in Zeeland, in het kader van de komende wet op de voorzieningen in de gezondheidszorg. De uitbreiding van een aantal activitei ten van de Ravoz zal naar de verwach ting van het dagelijks bestuur dan ook een personeelsuitbreiding met zich meebrengen. Er moeten dan een alge meen medewerker, twee stafmedewer kers en vier administratieve krachten "bykomen. De antwoorden die het dagelijks be stuur aan het provinciaal bestuur heeft gegeven zijn alleen nog maar in concept opgesteld en moeten door de leden van de Ravoz in de vergadering van donder dag 5 juni bevestigd worden, de verga- dergm waann dat gebeurt wordtgehou- den ln 'De Caisson te iwpelle en begint om 9.30 uur. Coördinatie In die vergadering komt ook een notitie over de coördinatie van gezondheids voorlichting- en opvoedingsactivitei- ten (GVO) aan de orde. Het dagelijks bestuur van de Ravoz stelt de leden voor de raad als coördinatiepunt voor de GVO in Zeeland te laten functione ren. Daarmee wykt het dagelijks be stuur van de raad af van de gedachte om de provinciale vereniging Het Zeeuwse Kruis als coördinatiepunt te laten functioneren Met dit standpunt onderstreept het dagelijks bestuur van de Ravoz het voorstel van de Nationale Kruisvereniging die zich uitspreekt voor het idee dat de provinciale raden voor de volksgezondheid optreden als coördinatiepunt voor de GVO Het dagelijks bestuur meent onder meer dat de GVO-activiteiten passen in de taken van de Ravoz, namelijk het coördineren en stimuleren „Op grond van deze bij de wet geregelde taakstel ling van de raad dient wel gesteld te worden dat het functioneren als coördi natiepunt voor de GVO valt binnen de taakstelling van de provinciale raad", aldus het dagelijks bestuur in het pre advies aan de leden van de Ravoz Opbouwcommissie: Gasterminals hebben gevolgen voor rampenplan Sloe VLISS1NGEN - De Opbouwcommissie Oost-Souburg vraagt in een brief aan de Vlissingse gemeenteraad of er een rampenplan bestaat waarin rekening is gehouden met calamiteiten rond de onlangs in gebruik genomen gastermi nals in het Sloegebied. De Opbouwcommissie stelt dat ingeval van explosie van de gasterminalfs) de kans groot is dat werknemers van Pib- beton. Pechiney en NAPM geen ge bruik kunnen maken van de Frankrijk- weg. die volgens de Opbouwcommissie de enige ontsnappingsmogelijkheid biedt De opbouwcommissie vraagt zich af of er in een eventueel rampen plan met de nieuwe situatie is rekening gehouden en zo ja. op welke manier en of dit voldoende bekend is bij de werk nemers van de betrokken bedrijven niek van het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg worden uitgebreid en ver bouwd. Deze uitbreiding is volgens het bestuur en de directie van het zieken huis nodig, omdat de bestaande po liklinieken niet (meer) voldoen aan de gestelde normen. De verbouwing komt er op neer dat van de afdeling heelkun de twee niet-complete polikliniek- ruimten worden'omgebouwd tot een complete polikliniek en één polikli niekruimte wordt omgebouwd tot werkkamer, archief voor de oogartsen en ruimte voor de verpleegsters. Voor de afdeling interne geneeskunde worden de twee bestaande polikliniek- ruimten uitgebreid met drie werkka mers. De twee nietrcomplete polikli niekruimten voor de overige specialis men worden verbouwd naar het idee van de afdeling heelkunde, terwijl er te vens een uitbreiding met twee comple te polikliniekruimten en een werkka mer voorgesteld wordt De thans aan wezige twee functiekamers zouden uit gebreid worden met nog eens twee ka mers. Tevens is men een uitbreiding van de bestaande kleedruimte voor het personeel van de operatiekamer en de chirurgen met de bestaande verkoever- kamer van plan. Al deze veranderingen worden op de eerste verdieping van het ziekenhuis verricht. Onder deze nieuw bouw ontstaat op de begane grond ruimte voor de bouw van magazijnen en archief. Met de bouw en verbouw van het ziekenhuis is een totaalbedrag van J 2 900.000.- gemoeid Werk omsta ndigheden Een uitbreiding van de personeelsbe zetting wordt als gevolg van de uitbrei ding niet verwacht, wel zullen de werk omstandigheden verbeteren De in re gionaal verband voor geheel Zeeuwsch- Vlaanderen aan te trekken tweede kinderarts, psychiater en neuroloog zullen naar aanleiding van de verande ringen m het ziekenhuis adequaat kun nen functioneren, aldus het bestuur en de directie van het ziekenhuis in een toelichting bij de plannen. De Zeeuwse raad voor de volksgezondheid praat Ln de vergadering van donderdag 5 juni vanaf 9.30 uur in 'De Caisson' te Kapel- le. over het advies van de commissie lichamelijk zieken. Commissie Ravoz wil verbetering van opnamebeleid voor verpleegtehuizen GOES - De commissie geestelijke ge zondheidszorg en de commissie gehan dicapten en langdurig zieken van de provinciale raad voor de volksgezond heid in Zeeland (Ravoz) vinden dat er een werkgroep moet komen die zich bezig gaat houden met een uniforme registratie van aanmeldingen en opna men van patiënten in verpleeghuizen. In deze werkgroep zouden volgens de beide commissies personen zitting kunnen hebben namens een verpleeg huis uit iedere regio, namens de ver bindingskantoren van de algemene wet bijzondere ziektekosten (AWBZ), namens de beide geneeskundige in specties en namens de Ravoz. In het verleden is namelijk bij het verza melen van gegevens die een inzicht moesten verschaffen in het aantal be- schikba. re psycho-geriatrische ver pleeghuisbedden in Zeeland, gebleken dat die gegevens uiterst moeilijk ver strekt konden worden, het probleem daarbij was het feit dat gegevens over bijvoorbeeld mutaties betreffende psy cho-geriatrische patiënten en over wachtlijsten en dergelijke in de ver pleeghuizen op uiteenlopende wijze werden geregistreerd Dit was aanleiding voor de Ravoz om ln overleg met cle verpleeghuizen en de verbindingskantoren van de AWBZ te bekijken of het mogelijk en wenselijk is de registratie van een aantal elementai re gegevens te uniformeren. Hierdoor zouden op eenvoudige wijze ontwikke lingen met betrekking tot wachtlijsten, aantallen opnamen en ontslagen kun nen worden gevolgd. De Ravoz praat in de vergadering van donderdag 5 juni vanaf9 30 uur in 'De Caisson' te Kapelle over dij advies van de beide commis- Samenwerkings verband Ufologisch Studiecentrum met Belgisch bureau UDDELBURG - Het Ufologisch Stu- lifcentrum Midden-Zeeland (USMZ) «een samenwerkingsverband aange- tun met het onlangs opgerichte on- iwzoeksbureau voor pseudo-weten- «happen 'Galaxy' in België. Het be- ïeft een samenwerking op ze breed Jogelijke basis. Waxy, dat is gevestigd in Sint 'iklaas. heeft als doel een juist beeld te Wieppen van de 'pseudo-wetenschap- Hierover zouden volgens 'Galaxy' og vele 'valse geruchten en sterke ver- alen' beslaan Het bureau voert onder leeronderzoeken uit op het gebied van t parapsychologie, exobiologie. pira- ïdekrachten. alternatieve geneeswij- «1 en Klrlianfotografie. Ook Ufologie raat op zijn programma.De resultaten Wi hun onderzoeken worden vastge- egd ill rapporten. MIDDELBURG - Waar moest de oor zaak gezocht worden van wat donder dagmiddag voor de politierechter werd afgeschilderd als een 'wild-west- tafereel', bij de politie of bij de man die op Tholen een politie-auto had gehin derd en er toen met grote snelheid van daar was gegaan? De officier van justi tie vond. dat de politie alle aanleiding had om uiterst voorzichtig te zijn om dat het om een gevaarlijk iemand zou kunnen gaan. die bijvoorbeeld juist een inbraak had gepleegd. De raads man van de betrokken jongeman uit Sint-Maartensdijk wierp de vraag op of de politie niet over de schreef is ge gaan door bij het huis van zijn cliënt met elf man jacht op de 27-jarige D. R. te maken, een tumulteus conflict voor diens ouderlijke woning, waarbij twee politiemensen de revolver trokkeh. Politierechter mr. B. S Sieperda vond evenwel ook. dat R. - overigens zonder het zo te formuleren - de zaak mm of meer had uitgelokt. Op zondag 6 janua ri van dit jaar begon de jongeman met zijn auto onder de rook van Sint-Maar tensdijk een autobus ln te halen op het moment dat een politie-auto daar ook al mee bezig was. De politie zette de achtervolging in. waarby R. in de be bouwde kom van Sint-Maartensdijk met een snelheid .van 80 km per uur reed en op de buitenwegen met een snelheid van 130 km per uur. op aat moment escaleerde de zaak al. Er ontstond irri tatie bij de politie die de snelle wagen van R. met tot stoppen kon dwingen en R vond dat de politie tekort was ge schoten omdat ze hem op het moment toen hij de autobus ging inhalen niet met claxonsignalen hadden gewaar schuwd. De hele zaak escaleerde pas goed toen de politie bij de ouderlijke woning van R aankwam De jongeman uit Sint-Maartensdijk hierover gistermiddag voor de politie rechter „Het leek wel wild-west. Met de revolver stonden ze gereed, met twee man." Binnen komen In die situatie gebeurde er van alles. R.'s vader bemoeide zich ermee en sommeerde zijn zoon binnen te komen, waarbij hij overigens aan de politie zou hebben gevraagd in zijn woning de zaak te komen uitpraten. De politie, in tussen. vanuit onwetendheid wat er nu eigenlijk allemaal aan de hand was in tussen versterkt tot elf man, voelde daar niets voor en stond er op de jonge man mee te nemen voor verhoor. Daar bij had de jongeman zich verzet tegen de politic en in dat verzet deelde gis termorgen in strafrechtelijke zin ook zijn vader, omdat hij zijn zoon verbood mee te gaan. De heer L. R senior over dit moment „Zo lang hij onder mijn dak zit ts ie van my Wat denkt u dat er m je omgaat als ze een pistool op je zoon richten Met elf politiemensen nog wel We dachten minstens dat ie een moord had begaan. En dat terwijl we op zondag rustig naar een kerkdienst op televisie zaten te kij ken Vader R had dus tegen zyn zoon gezegd 'Naar binnen' en het ouderlijk gezag - zoals de advocaat later zou toelichten - telt op Tholen nog altijd zwaar De reac tie van de politie daarop was weer ge weest dat men een breekijzer de achter deur van het pand aan de Oudestraat openbrak officier van justitie mr Nijmeyer zei in zyn requisitoir dat hij zich dit 'harde optreden' van de politic wel kon voor stellen. omdat men uit voorzichtigheid voorzorgen diende te nemenmen wist Immers niet wat er precies aan de hand was en hel gedrag van de jongeman liet alle veronderstellingen open Dp jon geman was zelf de aanleiding tol de wild west vertoning aldus de officier, die legen D R voor hel verzet tegen de politie een boete van zeshonderd gul den eiste, waarvan de helft voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en voor de verkeersovertreding een boete van 75 Tegen de vader van R eiste hij een boete van tweehonderd gulden. Raadsman mr J van der Tak uit Ber gen op Zoom signaleerde allereerst dat voor de omstanders de rel in de Oude straat maar een bizarre vertoning was geweest, met agenten die de deur ston den te rammen en met een breekijzer een poging deden een deur open te bre ken ..In zon geval mag je je afvragen of men niet over de schreef is gegaan aldus de advocaat, „oudere agenten hebben la ter gezegd deze jonge agenten doen hun best maar de tact zit er nog niet in." Tholen. zo vervolgde pleiter, is nog een aparte gemeenschap waarip nog tradi tionele gezinsverhoudingen bestaan Vanuit die achtergrond zou zyn 27-jari- ge cliënt hebben voldaan aan de op dracht van zyn vader niet met de politie mee te gaan. maar naar binnen te ko men. In dit verband attendeerde mr Van der Tak er op. dat vader R duidelijk heeft geprobeerd de zaak in goede banen te leiden door de agenten te vragen 'stop die dingen nu maar weg' en kom naar binnen dan kunnen we eens rustig pra ten. Dat wilde de politie niet en daar door escaleerde de zaak nog meer. al dus de raadsman, die niet bewezen vond dat vader R verzet tegen de poli tie had gepleegd en op dit punt vrij spraak vroeg De zoon heeft alleen for meel verzet gepleegd, zo vond de advo caat, 'hard rijden heeft hij wel gedaan en*dat is natuurlijk fout". De politierechter kon deze visie niet geheel delen, maar bleef onder de eis door dc jongeman R. te veroordelen tot een boete van 400. waarvan 150 voorwaardelijk met twee jaar proef tijd (voor het verzet tegen de politie) en een boete van 75 voor de verkeers overtreding. Vader R. werd veroor deeld tot een boete van honderd gul den. Van mishandeling van zijn plaatsge noot J van de B. werd de 30-jarige H R uit Middelburg gisteren vrijgesproken, er was onvoldoende duidelijkheid rond het bewijs in deze zaak. Voor diefstal van een kapstok en een wandkleed by mevrouw A. van O in Middelburg werd O H uit dezelfde plaats bij verstek ver oordeeld tot een boete van 250.- Eveneens bij verstek werd de zaak be handeld van de niet op de poliuerech- terzitting verschenen mevrouw M I uit Vlissingen. die in januari in het Trefcen- ter te Middelburg winkeldiefstal (een jack en dameslaarzem had gepleegd Aan de politie gaf ze toen een valse naam op Voor dit laatste zal een boete van 75 moeten betalen, voor de dief stal een boete van honderdvijftig gul den. Betere prestaties, zuiniger met benzine. Op bougies geld uitsparen is "n dure zaak. Oude bougies verminderen dc prestaties san dc motor en verkwisten kostbare benzine Vernieuw uw bougies daarom regelmatig Voor ieder i> pe auto zijn er Bosch bougies Dc Bosch thcrmo-elastic Sppcr bougie bijvoorbeeld Deze heeft dank zij dc koperen kern een betere warmtcgcleiding. Bi i uitstek geschikt voor auto's die afwisselend korte cn lange afstanden afleggen. J Voor optimale prestaties ■—t en zuiniger benzineverbruik. Onder alle rijoimUndighcden. Autopr.ikti|k'U WILLEM VAN RIJN B V aid Reclame Hl Postbus 8005. Zeker is zeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 7