Felle kritiek vogelwacht )eleid Staatsbosbeheer Raad Volksgezondheid: uitbreiding activiteiten Terneuzen geeft geen subsidie voor festival van Wereldwinkel rtvella is vernieuwd Grijze zeehond in fuik palingvissers Commissie Ravoz akkoord met '-1 uitbreiding polikliniek Oostburg Wissel Zeeiws-Vhand&mn PZC/provincie ONDANKS PLEIDOOIEN IN GEMEENTERAAD Nieuwe Bosch bougies. BOSCH JDAG 30 MEI 1980 NATUURGEBIEDEN OOST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN DUPE' iRNEUZEN - De vogelwacht 'De Steltkluut' is erg somber gestemd over het behoud van waarde- ille natuurgebieden in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De vereniging van natuurbeschermers wijst de beschuldigende vinger naar Staatsbosbeheer. Die voert volgens 'De Steltkluut' een ver- erd beleid waardoor belangrijke natuurgebieden worden vernietigd. Dat zegt het bestuur van Steltkluut' iri de laatste aflevering van het verenigingsblad. >en artikel wordt ingegaan op de vol- en de bevolking een grote rol spelen by Staatsbosbeheer in Zeeland benadruk- shet bestuur funeste rol die Staats- het behoud". te de verschillende belangen, waarmee ibeheer speelt bij het natuurbehoud ook de heer H. Goossens, districts- Staatsbosbeheer moet omgaan. „We Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, hoofd voor Zeeuwsc-h-Vlaanderen van staan niet alleen voor de behartiging jral als het gaat om laaggelegen 'nat- gebieden, die nog in handen zijn van neenten of particulieren. „In nage- geen enkel ruilverkavelingsge- zijn laaggelegen weilanden ge sard. Wel zijn overal bossen inge- constateert het bestuur in de ju- aflevering van 'De Steltkluut'. „Het bekend dat Staatsbosbeheer al- nmaar belangstelling heeft voor ge iten waar bos en populieren kunnen tden aangeplant. Omdat de tips die binnenkrijgen meestal betrekking jben op natte gebieden", zo zegt het ituur. "is het duidelijk dat het weinig heeft Staatsbosbeheer hierop te at- deren. Ten eerste is er nauwelijks langstelling voor. Ten tweede: als er op gereageerd wordt, wordt er een sdelaar in bomen en struiken op al ituurd die er in wezen niets mee te Sen heeft. En ten derde kun je derge- gebieden nog beter door recrean- laten vertrappen dan ze door latsbosbeheer grootscheeps en des- ndig te zien vernietigen". [bestuur noemt in het artikel enkele lieden op, die door een verkeerd be- van Staatsbosbeheer worden be- itgd of al zijn kapotgemaakt, zoals de ibij de Vlaamse Kreek bij Zandberg, oostelijke dijk van de Braakman, en ;plan Zoete vaart in Hulst, latsbosbeheer neemt volgens 'De Itkluut' vaak niet eens de moeite te geren op informatie, die door de ver ging wordt doorgespeeld. „Op infor- over de Schelpkreek, het gebied de dorpskom van Nieuw-Namen, irRottevliet, de Zypse Weel, de Weel- en de Stenen Beer is nooit gerea- ird", zegt het bestuur in het artikel, ok op een verzoek van ons, om een trzicht van de eigendommen te krij- i, zodat bij illegale verbranding kan iden ingegrepen, hebben we geen iwoord gekregen", wordt geconsta- rd. 'De Steltkluut' beklaagt zich ook de wijze, waarop een onderzoek beschermde planten door Staats beheer in de openbaarheid werd ge- cht. „Het onderzoek werd zonder je aanduiding omtrent de herkomst e publiciteit gebracht als een werk- Staatsbosbeheer. Ook de in- itarisatiekaarten Kleine Cultuur- numenten vermelden nergens dat gegevens over Oost-Zeeuwsch- anderen grotendeels afkomstig zijn lonze leden. „Dit zijn in wezen de- s", zegt het bestuur in het vereni- gsblad, "maar ze typeren de hele ig van zaken. Staatsbosbeheer is menteel op ambtelijk niveau druk ag met randverschijnselen, maar het ikelijke behoud van landschap en liurwaarden interesseert ze nauwe- s. Dat ligt gedeeltelijk aan de be- kken mensen, die al vijfentwintig ïln een bepaalde streek wonen maar aog niets van hebben geleerd. Dat deels ook aan de structuur: druk in en druk zijn met beuzelarijen en wezenlijke uit het oog verliezen", aarom zien we de toekomst voor het iuurbehoud in ons gewest buitenge- on somber in. Probeer te leren leven de gedachte dat voor oostelijk ,wsch-Vlaanderen de zaak totaal toren is. tenzij men op korte termijn het inzicht komt dat er nu lang ge- tgis gepraat, en dat er nu daadwer- ifjk iets moet worden gedaan". van de natuurwetenschappelijke be langen. Ook de landschappelijke aan kleding, en de landbouw spelen een rol. Het is niet zo eenvoudig om tot de Juiste verhoudingen te komen. Je kunt het la ken met helemaal naai- één kant trek ken. We doen echt wat we kunnen". Hij benadrukte dat Staatsbosbeheer er alles aan gelegen is, om het 'oorspron kelijke gezicht' van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen te respecteren- Veranderde samenstelling méér smaak, minder kalorieén Nu 10 kalorieén per glas tegen 100 in een glas gewone frisdrank. Tnsop ïf ztiZwitsers, lekjgr zonder suiker. I Samivoz viste op Oostersehelde GOES - Ongeveer 180 bestuursleden, directieleden en medewerkers van bij de stichting Semivoz aangesloten in stellingen hebben donderdag op de Oostersehelde gevist. Dat was de tien de keer dat Samivoz zo massaal een hengeltje uitgooide. Deze jaarlijkse vi- sontmoeting werd georganiseerd door broeder J van de Akker van verpleeg huis de Werfkampe in Rilland. In het verpleeghuis werden 's avonds tijdens een nasi-maaltijd de prijzen uitgereikt. AFKOMSTIG VAN ENGELSE KUST HOEDEKENSKERKE - De paling vissers Piet en Leo Krijger uit Yer- seke hebben donderdagochtend in één van hun fuiken in de Wester- schelde nabij Hoedekenskerke een jonge grijze zeehond gevonden. Toen zij het dier omstreeks elf uur vonden was het reeds dood. Inmid dels is de zeehond naar het delta instituut voor hydro-biologisch onderzoek in Yerseke vervoerd. J. Doornebos, medewerker van het delta-instituut verklaarde dat zee honden wel vaker verdrinken in fui ken, al gebeurt dat de laatste tijd steeds minder De verklaring daar voor is simpel: omstreeks 1950 tel de Zeeland nog ongeveer 1500 zee honden, nu zijn dat er nog maar tien tot twaalf. De heer Doornbos noteert voor het Delta-instituut ie dere binnengekomen melding van zeehonden. Dit om de ontwikkeling van bet in de Zeeuwse wateren im mer zeldzamer wordende dier nauwgezet to volgen. Volgens de deskundige hebben de vissers uit Yerseke een in Neder land weinig voorkomende zeehond in hun fuik aangetroffen. De grijze zeehond leeft normaal gesproken m de wateren voor de Engelse kust. Dit jaar is echter een grote migratie van de soort geconstateerd, waar schijnlijk, zo opperde de heer Doornbos, als gevolg van overbe volking. De laatste tijd zijn er bij het instituut meer meldingen bin nengekomen over een grijze zee hond- De heer Doornbos zei niet precies te kunnen aangeven hoe het dier in de fuiken verzeild Is geraakt. Het zou kunnen dat het door de grote concentratie vis naar de netten is gelokt. Een andere mogelijkheid is dat de zeehond de fuik niet heeft opgemerkt door het troebele water in de Westerschelde. Kwik Het beest zal naar het rijksinsti tuut voor natuurbeheer in Arnhem worden gebracht, waar onder meer sectie zal worden verricht. Wellicht zal ook het gehalte aan kwik in het zeehondenlichaam worden vastgesteld. De grijze zeehond is aanmerkelijk forser dan de in Nederlandse wate ren verblijvende soort. Een man netje kan ongeveer drie meter lang worden en weegt dan om er nabij de 290 kilogram. De vrouwtjes zyn wat kleiner (maximaal twee meter) en bereiken een gewicht van ongeveer 125 kilogram. De grijze zeehond die donderdag bij Hoedekenskerke werd aangetroffen is 1.50 meter lang en van het vrouwelijke ge slacht. KOSTEN BIJNA DRIE MILJOEN De dijk bij de Vlaamse Kreek die volgens het bestuur van vogelwacht 'De Steltkluut' door een verkeerd beleid van Staatsbosbeheer wordt bedreigd als waardevol natuurgebied ANTWOORD AAN GEDEPUTEERDE STATEN out act en L. Eelkema, hoofdlngenieur-direc- irvan de dienst Landinrichting van latsbosbeheer in Goes, reageerde (al geschrokken op de uitlatingen 'De Steltkluut'. „De bcschuldi- 5, dat Staatsbosbeheer waardevol- (ebieden zou vernietigen, trapt mij hl op het hart", zei hij gisteren, 'betreur het zeer. als zij Staatsbosbe- afschrijven voor het behoud van langrijke gebieden. Ik zou graag een iprek hierover willen hebben met de «niging van natuurbeschermers, (gens mij schort het aan een goed ïleg. Het is belangrijk dat de betrok- aen weten waar we mee bezig zijn, er gebeurt. Staatsbosbeheer heeft wndien niet alleen rekening te hou- met de natuurwetenschappelijke 1 Ik heb de induik dat de vereni- 3 van natuurbeschermers zich meer lit op het conserveren van waarde- "e gebieden, terwijl wij meer belan- moeten afwegen, en op de langere mijn werken. Bovendien: we hoeven hook niet èlles aan te kopen. Vooral de kleine gebiedjes kan de gemeente OOK UITBREIDING PERSONEEL NOODZAKELIJK GOES - Het dagelijks bestuur van de provinciale raad voor de volksgezond heid in Zeeland (Ravoz) verwacht een toenemend aantal activiteiten en ta ken voor deze raad in de toekomst. Dit schrijft het dagelijks bestuur in ant woord op vragen van het provinciaal bestuur van Zeeland, dat informatie nodig heeft voor het opstellen van een prioriteitenschema. Tevens wil het provinciaal bestuur een financiële ver taling maken van deze prioriteiten lijst. Er zal bezien moeten worden aan welke nieuwe taken, of intensivering van bestaande taken, voorrang moet worden gegeven, aldus het college van gs in een brief aan de Ravoz. Een en ander moet beoordeeld worden in het kader van de financiële mogelijkhe den, zo wordt geschreven. Als antwoord meldt het dagelijks be stuur van de Ravoz dat er van de auto nome taken die de raad momenteel ver vult geen kunnen worden beëindigd oi tot een lager niveau kunnen worden te ruggebracht. Daar voegt het dagelijks bestuur van de Ravoz aan toe dat een wijziging in de Gezondheidswet ook een uitbreiding van het takenpakket tot gevolg heeft. Tevens antwoordt het dagelijks bestuur van de Ravoz dat de mogelij kheid bestaat dat de raad, zowel door gemeentebesturen als door het provinciaal bestuur, zal worden ver zocht te adviseren in het ontwerpen van vierjarenplannen waarin de behoefte aan voorzieningen in de gezondheids zorg wordt neergelegd. Ook wordt er aangegeven dat er onderzoeken zouden moeten komen naar gezondheidsvoor- lichting- en opvoedingsactiviteiten en naar de mogelijkheden van regionalisa tie in de gezondheidszorg in Zeeland, in het kader van de komende wet op de voorzieningen in de gezondheidszorg De uitbreiding van een aantal activitei ten van de Ravoz zal naar de verwach ting van het dagelijks bestuur dan ook een personeelsuitbreiding met zich meebrengen. Er moeten dan een alge meen medewerker, twee stafmedewer kers en vier administratieve krachten bijkomen De antwoorden die het dagelijks be stuur aan het provinciaal bestuur heeft gegeven zijn alleen nog maar in concept opgesteld en moeten door de leden van de Ravoz in de vergadering van donder dag 5 juni bevestigd worden, de verga- dergin waarin dat gebeurt wordt gehou- .apelle en begint Coördinatie In die vergadering komt ook een notitie over de coördinatie van gezondheids- voorlichting- en opvoedingsactivitei ten (GVO) aan de orde. Het dagelijks bestuur van de Ravoz stelt de leden voor de raad als coördinatiepunt voor de GVO in Zeeland te laten functione ren. Daarmee wijkt het dagelijks be stuur van de raacl af van de g'edachte om de provinciale vereniging Het Zeeuwse Kruis als coördinatiepunt te laten functioneren. Met dit standpunt onderstreept het dagelijks bestuur van de Ravoz het voorstel van de Nationale Kruisvereniging die zich uitspreekt voor het idee dat de provinciale raden voor de volksgezondheid optreden als coördinatiepunt voor de GVO. Het dagelijks bestuur meent onder meer dat de GVO-activiteiten passen in de taken van de Ravoz, namelijk het coördineren en stimuleren. „Op grond van deze bij de wet geregelde taakstel ling van de raad dient wel gesteld te worden dat het functioneren als coördi natiepunt voor de GVO valt binnen de taakstelling van de provinciale raad", aldus het dagelijks bestuur in het pré advies aan de leden van de Ravoz OOSTBURG - Als het aan de commis sie lichamelijk zieken van de provin ciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland (Ravoz) ligt, kan de polikli niek van het Sint Antoniusziekenhuis in Oostburg worden uitgebreid en ver bouwd. Deze uitbreiding is volgens het bestuur en de directie van het zieken huis nodig, omdat de bestaande po liklinieken niet (meer) voldoen aan de gestelde normen. De verbouwing komt er op neer dat van de afdeling heelkun de twee niet-complete polikliniek- ruimten worden omgebouwd tot eén complete polikliniek en één polikli- niékruïrate wordt omgebouwd tot werkkamer, archief voor de oogartsen en ruimte voor de verpleegsters. Voor de afdeling interne geneeskunde worden de twee bestaande polikliniek ruimten uitgebreid met drie werkka mers. De twee met-complete polikli niekruimten voor de overige specialis men worden verbouwd naar het idee van de afdeling heelkunde, terwijl er te vens een uitbreiding met twee comple te polikliniekruimten en een werkka mer voorgesteld wordt. De thans aan wezige twee functiekamers zouden uit gebreid worden met nog eens twee ka mers. Tevens is men een uitbreiding van de bestaande kleedruimte voor het Grote feestavond 'De Deurdouwers' in Sas van Gent SAS VAN GENT - Zaterdag houdt de carnavalsvereniging de 'Deurdou wers' in Sas van Gent een grote feest avond in wijkcentrum 'Sint Albert' voor alle donateurs van de vereniging. Speciaal uitgenodigd zijn alle Sasse carnavalsverenigingen, de 'Zuipcylin- ders' de 'Ria-veteranen' uit Westdorpe en de 'Kopstukken' uit Valkenswaard. De muzikale omlijsting is er handen van het orkest van de 'Juanita's' uit Nieuwvliet. Het programma van de feestavond (aanvang acht uur) is zeer gevarieerd, maar nog geheim. personeel van de operatiekamer en de chirurgen met de bestaande verkoever- kamer van plan. Al deze veranderingen worden op de eerste verdieping van het ziekenhuis verricht. Onder deze nieuw bouw ontstaat op de begane grond ruimte voor de bouw van magazijnen en archief. Met de bouw en verbouw van het ziekenhuis is een totaalbedrag van 2.900.000,- gemoeid. Werkomstandigheden Een uitbreiding van de personeelsbe zetting wordt als gevolg van de uitbrei ding niet verwacht, wel zullen de werk omstandigheden verbeteren. De in re gionaal verband voor geheel Zeeuwsch- Vlaanderen aan te trekken tweede kinderarts, psychiater en neuroloog zullen naar aanleiding van de verande ringen in het ziekenhuis adequaat kun nen functioneren, aldus het bestuur en de directie van het ziekenhuis in een toelichting bij de plannen. De Zeeuwse raad voor de volksgezondheid praat in de vergadering van donderdag 5 juni 'Jubilate' Oostburg geeft concerten OOSTBURG - Het hervormd kerkkoor 'Jubilate' uit Oostburg geeft zaterdag 31 mei een lenteconcert in de burger zaal van het raadhuis te Oostburg. Za terdag 7 juni treedt 'Jubilate' op in de Sint Baafskerk te Aardenburg. Beide optredens beginnen om 20.00 uur. Solistische medewerking aan de con certen verlenen de sopraan Nelly Roo- se-Decroix, de bariton Charles Slinge- neijer en de pianiste Ria Bukkens-Van de Vijver. Het geheel staat onder lei ding van Jaak Roose uit Brugge. Auto tegen lichtmast bij Kloosterzande KLOOSTERZANDE - De personenau to van J.C.M.S. uit Vigelwaarde is woensdagavond omstreeks zes uur zeer zwaar *beschadigd, toen deze in een bocht hij het Hof te Zandeplein m Kloosterzande in een slip raakte en te gen een lichtmast tot stilstnad kwam. S. kwam met de schrik vrij. vanaf 9 30 uur in 'De Caisson' te Kapel- Ie. over het advies van de commissie lichamelijk zieken. TERNEUZEN - De Wereldwinkel in Terneuzen krijgt geen subsidie voor het openluchtfestival 'Rock against Racism', op zaterdag 14 juni. De gemeenteraad van Terneuzen stemde donderdag avond een motie van PvdA, D'66 en de Partij Alternatief Sluiskil weg en schaarde zich in meerder heid achter het voorstel van b en w om geen precedenten te scheppen en dus geen subsidie te verstrekken. amenwerkings- irband Ufologisch ludiecentrum met elgisch bureau ÖDELBURG - Het Ufologisch Stu- Kentrum Midden-Zeeland (USMZ) Nn samenwerkingsverband aange- in met het onlangs opgerichte on- ftoeksbureau voor pseudo-weten- appen 'Galaxy' in België. Het be lli een samenwerking op ze breed gelijke basis. toxy, dat is gevestigd ln Sint tiaas, heeft als doel een juist beeld te 'eppen van de 'pseudo-wetenschap- Hierover zouden volgens 'Galaxy' ?vele 'valse geruchten en sterke ver in' bestaan. Het bureau voert onder Mondei-zoeken uit op het gebied van parapsychologie, exobiologie, pira- tokrachten, alternatieve geneeswlj- 'an Kirlianfotografie. Ook Ufologie Mop zijn programma.De resultaten 3 hun onderzoeken worden vastge- ïd in rapporten. De hartstochtelijke pleidooien van met name de PvdA-er H, Klein Hesselink vermochten de 'neen-schuddende' meerderheid niet tot andere gedachten te brengen. De meerderheid van b en w had zich afgevraagd of het organiseren van muziekuitvoeringen wel totde taak van de Wereldwinkel moest worden ge rekend. Het college wees (in het voor stel) op de regels, die worden toegepast bij de subsidiering van 'muziekuïtvoe- (Advertentie KUNSTHANDEL EN GALERIE De Witte Swaen b.v. 17 mei - 28 juni 1980 Geopend: dinsdag (An zaterdag 12-1730 uur DAMPLEIN 30-32 4331 GD MIDDELBURG TEL 01180-16010 ringen, muziekgezelschappen en mu ziekmanifestaties'. Men waarschuwde voor presedentwerking. De PvdA-er Klpin Hesselink vond de argumëftten van b en w onbegrijpelijk. Hij kon niet begrijpen dat het college een groep 'goedwillende jongelui, be gaan met het lot van de medemens, zo maar in de kou kan laten staan'. Die mening waren ook de D'66-er J. de Zeeuw en mevrouw E. de Koning-van Smalen (pas) toegedaan. Zij vonden, binnen het college, wethouder drs A. J. Rekveld (culturele zaken, pvdai aan hun zijde. Hij sprak van een goed initia tief. In tegenstelling- tot zijn collega's in het college was hij niet bang voor prese dentwerking „De raad behoudt het recht om incidenteel beslissingen te ne men", meende hij. PvdA. D'66 en PAS probeerden te redden wat er te redden viel. Zij kwamen met een motie waarin zij b en w uitnodigden naar een weg te zoeken die het verstrekken van een garantiesubsidie van maximaal 1000 gulden mogelijk maakte, zonder dat presedentwerking ontstond. De motie werd met 8 stemmen voor (pvda, d'66. pas en wethouder Rekveld) en 12 stem men tegen (cda. wd, gpv'en sgp en drie wethouders) verworpen Tijdens de bespreking van het voorstel deed zich ccn klein incident voor. Le den van de Wereldwinkel, gezeten op de publieke tribune, ontrolden een me terslang spandoek met daarop de woor den 'Rock against Racism'. Burge meester Ockeloen verzocht hen met de woorden: „Dat zijn wij hier niet ge wend" vriendelijk doch dringend het spandoek weer op te bergen. Hetgeen, zonder profest geschiedde De nieuwe gemeentelijke commissie bezwaar-en beroepsschriften zal enkel Disco-avonden in 'De Sluis TERNEUZEN - Zaterdag wordt, ln buurthuis De Sluis' ln de Terneuzen binnenstad gestart met disco-avonden voor de jeugd vanaf elf jaar. Het ligt in de bedoeling - bij voldoende belang stelling - eenmaal in de veertien dagen - en steeijs op zaterdag - dergelijke avonden te houden. 'De Sluis' opent de deuren om zeven ur. Om tien uur wordt de laatste plaat gedraald raadsleden teilen. Dat besluit nam de raad na een lange discussie, waarin vooral WD en D'66 zich voorstander toonden van het (zo nodigl opnemen van 'deskunidgen van-buitenaf -Ook een motie in die richting (ingediend door de WD-er W. de Zeeuw en onder schreven door de D'66-er J. de Zeeuw) baalde het niet. De meerderheid van de raad was van mening dat volstaan kon worden met het (zo nodig) horen van deskundigen. En verder vertrouwt men op de deskundigheid van vooral de medewerkers ter stadhuize. De mo tie van WD en D'66 werd weggestemd met 3 stemmen voor en 17 stemmen te gen. Automobilist bij botsing gewond SAS VAN GENT - Bij een botsing op het kruispunt Tractaatweg/Langeweg tussen Sas van Gent en Axel is donder dagmorgen omstreeks half acht de au tomobilist C.H.M. uit Clinge gewond geraakt. M. werd met onder meer een gebroken been naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Het ongeval gebeurde toen een vracht- auto. die werd bestuurd door de Belg F K.M.H. uit Assenede, zonder voor rang aan M. te verlenen d° Tractaatweg overstak. De personenauto werd zwaar beschadigd; ook de vrachtauto liep eni ge schade op. 'Geen behoefte aan vissen in de nacht' TERNEUZEN - De gemeente Ter neuzen heeft geen boodschap aan de beslissing van minister Braks van landbouw en visserij om sportvissers toestemming te verle nen ook 's nachts hun hengels uit te werpen. „De minister matigt zich bevoegdheden aan, die hij hele maal niet heeft", constateerde bur gemeester C. Ockeloen donderdag avond. De PvdA-er J. M. Hamelink had de zaak aangekaart. Hij wilde weten of de vissers voortaan ook 's nachts op de Otheense Kreek (ge meentelijk water) terecht ITunnen. „De minister mag zeggen wat hij wil als het gaat om rijkswater. Wij voelen er. voor wat de Otheense Kreek betreft, niets voor", reageer de burgemeester Ockeloen. Hame link: „Dat zal de sportvissers enorm teleurstellen". De WD-er W. de Zeeuw haakte in:,.U bent bang voor ordeverstoring, maar wat verwacht u daar eigenlijk? Toch geen disco?". Burgemeester Ockeloen wees er de WD-er op dat het ondoenlijk is 's nachts de nodi ge controle uit te voeren. Hij voeg de erknipogend aan toe: „Natuur lijk stel ik hiermee mensen teleur. En zeker de fabrikanten van vis tuig. dat het de vissers mogelijk maakt ook 's nachts te weten wan neer hij beet heeft, want dat is ook zo iets. ..Hoe moet je je dobber zien ondergaan als het pikkedonker is?". Commissie Ravoz wil verbetering van opnamebeleid voor verpleegtehuizen GOES - De commissie geestelijke ge zondheidszorg en de commissie gehan dicapten en langdurig zieken van de provinciale raad voor de volksgezond heid in Zeeland (Ravoz) vinden dat er een werkgroep moet komen die zich bezig gaal houden met een uniforme registratie van aanmeldingen en opna men van patiënten in verpleeghuizen. In deze werkgroep zouden volgens de beide commissies personen zitting kunnen hebben namens een verpleeg huis uit iedere regio, namens de ver bindingskantoren van de algemene wet bijzondere ziektekosten (AWBZ), namens de beide geneeskundige in specties en namens de Ravoz. In het verleden is namelijk bij het verza melen van gegevens die een inzicht moesten verschaffen in het aantal be- schikba. re psycho-geriatrische ver pleeghuisbedden in Zeeland, gebleken dat die gegevens uiterst moeilijk ver strekt konden worden, het probleem daarbij was het feit dat gegevens over bijvoorbeeld mutaties betreffende psy cho-geriatrische patiënten en over wachtlijsten en dergelijke in de ver pleeghuizen op uiteenlopende wijze werden geregistreerd. Dit was aanleiding voor de Ravoz om in overleg met de verpleeghuizen en de verbindingskantoren van de AWBZ te bekijken of het mogelijk en wenselijk is de registratie van een aantal elementai re gegevens te uniformeren. Hierdoor zouden op eenvoudige wijze ontwikke lingen met betrekking tot wachtlijsten, aantallen opnamen en ontslagen kun nen worden gevolgd. De Ravoz praat ln de vergadering van donderdag 5 juni vanaf 9.30 uur in 'De Caisson' te Kapelle over dit advies van de belde commis- Betere prestaties, zuiniger met benzine. Op bougies geld uilsparen is 'n dure zaak Oude bougies verminderen de prestaties van de motor en verkwisten kostbare benzine. Vernieuw uw' bougies daarom regelmalig. Voor ieder lype auio zijn er Bosch bougies. De Bosch thcrmo-clastic Super bougie bijvoorbeeld. Deze heeft dank zij de koperen kern een beicre warmiegelciding Bij uiisiek geschiki voor auto 's die afwisselend korte en lange afstanden afleggen. Voor optimale prestaties E3 en zuiniger benzineverbruik. Onder lie rijomstandigheden. Vraag de brochure 'Autopraktijk' wei praktische ups en informatie aan bij ILLEM VAN RIJN B.V Reclame 7D Postbus. 8005. 1005 AA Amsterdam. Zeker is zeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 35