Ruim twee ton voor hertaxatie in Hulst Raad Sluis wii startsubsidie begeleiding kind in ziekenhuis Geslaagden Petrus Hondius9 Terneuzen Kaaipoort in Aardenburg is hard aan een flinke opknapbeurt toe Fel verzet raad Hulst tegen verhoging van subsidie school NKV Zeeuws-Vlaamse gemeenten gaan praten over vuilstorten Wisse! Zeeuws- Vlaanderen PZC Ook Hulst neemt deel aan het Stedenspel ONDANKS AFWIJZING COLLEGE B EN W VRIJDAG 30 MEI 1980 streek ONDANKS BEDENKINGEN TEGEN HOGE BEDRAG HULST - Dc Hulster gemeenteraad heeft donderdagavond 230.000 gulden uitge trokken voor een algehele hertaxatie van de waarde van de woningen in de gemeente. Die hertaxatie is nodig in het kader van de wet op de onroerend goedbelasting. Verschillende raadsleden bleken echter grote moeite te hebben met de hoogte van het benodigde bedrag: R. J. Eeman (lijst Eeman) sprak zelfs van 'weggegooid geld'. Eeman herinnerde eraan dat de wonin gen vyf jaar geleden, bij het instellen van de onroerend goedbelasting nog zijn getaxeerd. Hij was van mening dat de waarde in vijf jaar rijd niet veel zal zyn veranderd; volgens hem moest een andere manier dan algehele hertaxatie mogelijk zijn om de waarde van de wo ningen te bepalen. In ieder geval moest het minstens anderhalve ton goedko per, vond Eeman. Ook P. Stevens (ge meenschappelijke belangen) vond 230.000 gulden veel te veel. ..Een grote uitgaaf, waarschijnlijk voor niets", was zjjn kernachtige mening. De WD-erA. de Booij stelde voor om de algehele her taxatie vijf jaar uit te stellen, wat in leder geval 230.000 gulden zou opleve ren. De tegenstanders waren zich er wel van bewust, dat de gemeente volgens de verordening verplicht is de basis voorde onroerend goedbelasting te her zien. niet verplicht is echter om dat te doen volgens een grote hertaxatie, von den zij. Burgemeester P. J. G. Molthoffwas van mening dat een algehele hertaxatie de enige eerlijke methode is om de onder linge verhouding tussen de waarde van de panden te bepalen. „De heren zeg gen; doe er zo maar wat bij. en daar kan ik uiteraard niet in mee gaan", liet de Inbraak in school te Sas van Gent SAS VAN GENT - In de nacht van woensdag op donderdag is er in gebro ken in de Prins Frederik-Hendrik- school te Sas van Gent. Er werd even wel niets vermist.Met behulp van een glassnijder had de dader een ruit ver wijderd. Daarna had hij de school door zocht en overhoop gehaald. De politie, die de zaak in onderzoek heeft, ver moedt, dat de dader naar geld zocht. Scoutinggroepen op 't Jagertje' Hulst HULST - Dc gidsen en verkenners van de scoutinggroep't Jagertje' uit Hulst houden zaterdag en zondag een ver- broederingsweekeinde in het buiten- centrum 't Jagertje' te Hulst. In het kader van 'Hulst 800 jaar stad' komen voor dat weekeinde ongeveer zestig vertegenwoordigers van bevriende groepen naar Hulst die zullen meewer ken bij het uitbeelden van oude gilden. Als belangrijkste gilden zijn dat het gilde van de smeden en het gilde van de brouwers. Het gehele weekeinde speelt zich af in de oude tijd en wordt gehouden op de Hulster stadswallen en op het buiten centrum 't Jagertje' te Hulst. Om het geheel in een echte oude sfeer te laten verlopen is het bestuur in handen van de schout en schepenen van 'De Jag- her'. Het programma van zaterdag wordt 's avonds besloten met een groot kampvuur, waarbij de leden van de Hulster groep een wagenspel zullen op- burgemeester weten. Dat bleek overi gens al uit het voorstel van b en w. waar naar de burgemeester ook voortdurend Poortersfeesten Hulst eind juni HULST - Van vrijdag 20 juni tot en met zondag 29 juni staat Hulst in het teken van de Poortersfeesten. Dc feesten worden georganiseerd door de stichting Hulst Promo tion, een samenwerkingsverband van verschillende Hulsterse win keliersverenigingen, en worden vrijdagavond geopend door burge meester P. J. G. Molthoff van Hulst. De opening wordt omlijst met parachute-springen, een op treden van de koninklijke stedelij ke Harmonie van Hulst en een bal lonnenwedstrijd. Zaterdag zijn er helikoptervluch- ten treden verschillende volks dansgroepen op en is er een zes kamp op de Markt. Het programma voor zondag 22 juni laat onder meer een showavond met Maggie McNeal, Rob de Nijs en het orkest Bleusette zien. Zaterdag en zondag is er ook een mini-jazzfestival. Maandag 23. woensdag 25 en vrij dag 27 juni zijn er diverse activitei ten in de Hulsterse binnenstad, on der meer een mini-vrachtwagen wedstrijd op de Vismarkt, een kin derfeest op de Brood- en Hout markt en een Poortersschieting op de Vismarkt. Hoogtepunt van de Poortersfeesten is een showtaptoe Deze begint zaterdag om 19.30 urn- op de Markt. Er wordt aan meege werkt door een groot aantal beken de korpsen. De Poortersfeesten worden zondag 29 juni afgesloten met optredens van verschillende volksdansgroepen en een folklore- groep. verwees. Er bleven vier tegenstemmers over: A. de Booij, A. P. T. N. Houben van de WD, P. Stevens en R. J. Eeman. De gemeenteraad kan een nota van b en w tegemoet zien over de situatie van LPG-stations in de gemeente Hulst. Wethouder G. A. van de Voorde zegde dat toe in een korte discussie die werd gevoerd naar aanleiding van een brief van de PSP die bij de ingekomen stuk ken behoorde. De PSP waarschuwt daarin voor de gevaren van LPG. Overi gens gaat b en w de brief niet beant woorden; hij is voor kennisgeving aan genomen. De PvdA-er B. Martens had dat graag anders gezien; hij drong er bij het college op aan de brief wel te beant woorden omdat er zijns inziens zinnige zaken worden beweerd. Wethouder Van de Voorde vond dat echter te ver gaan: de gemeente voert al enkele jaren een beleid dat erop gericht is uitbreiding van het aantal LPG-stations te voorko men, en met succes meende de wet houder. Hij legde uit dat dat niet altijd even eenvoudig is, omdat ondernemers zijns inziens allerlei listigheden beden ken om toch te kunnen uitbreiden. TERNEUZEN- Aan de rijksscholenge- TM A T/Q mcenschap Petrus Hondius te Terneu zen slaagden de volgende kandidaten voor het eindexamen. De Kaaipoort. RAAD WORDT KREDIET VAN ZES TON GEVRAAGD ENIGE NOG OVERGEBLEVEN STADSPOORT AARDENBURG - De Kaaipoort, de enige overgebleven stadspoort van Aardenburg, is aan een fikse opknap beurt toe. Met de restauratie is een be drag van 636.478 gulden gemoeid. Het ministerie van CRM wilde de restaura tie-werkzaamheden opnemen in het werkprogramma '82-'86. Volgens b. en w. van Aardenburg kan zo lang niet meer worden gewacht. Op het ministe rie had men daarvoor wel begrip. Aar denburg werd aangeraden dan zelf OP NIPPERTJE AANGENOMEN De organisatoren zijn erin geslaagd de meest onderscheiden scutingband van Nederland, 'De Minerva Band' uit Den Helder naar Hulst te halen. De drum band, die ongeveer vijftig muzikanten telt, maakt zaterdagmiddag een rond gang door de stad en door het buurt schap Den Dullaert. Tot slot verzorgt de scoutingsband 's avonds een taptoe op de markt te Hulst. Zondagmiddag staat er nog een optre den bij 't Jagertje' op het programma Voetbalvereniging 'Hoofdplaat' houdt jeugdsportmiddag HOOFDPLAAT - Zondag houdt de jeugdcommissie van de voetbalvereni ging 'Hoofdplaat' een grote sportdag voor alle jeugdelftallen. Er zullen in competitieverband, en onderverdeeld in leeftijdsgroepen, diverse spelen proeven worden gehouden. Op het programma staan onder meer een snelheidstest, strafschoppen ne men, dribbelen met de bal, een behen- digheidstest en een puntenschieting. Voor de beste junioren van alle elftallen zijn bekers beschikbaar en iedere deel nemer krijgt een herinneringsvaantje. Deze sportmiddag op het voetbalveld, die tevens de afsluiting van het voetbal seizoen is, begint om 13.00 uur. Zee- en binnenvaart verwerkte in havens Terneuzen vooral brandstoffen en erts TERNEUZEN - Dc eerste vier maan den van dit jaar meldden zich in de havens van het Havenschap Terneu zen 640 zeeschepen (3.115.401 brt), 22 minder dan in dezelfde periode van het vorig jaar. De zeeschepen losen of laad den vooral vaste brandstofTen en ert sen (respectievelijk 1.033.500 ton en 269.601 ton). Ook de binnenvaart verwerkte vooral vaste brandstoffen (in de maanden ja nuari. februari en maart precies 938.655 ton). De havens van Terneuzen werden aangedaan door 1946 binnenschepen. 489 meer dan de eerste drie maanden van '78. Het totale laadvermogen be droeg 2 387.053 ton. Uit Terneuzen vertrokken in de periode januari tot en met apnl 7344 wagonla dingen met goederen, vooral richting Frankrijk. In totaal werd 220.536 ton per spoor afgevoerd. Er werden 974 'in komende' wagonladingen genoteerd (samen goed voor 37.125 ton). HULST - Een voorstel van het Hulster college van b en w om de subsidie voor de sociale school van het NKV te ver hogen is in de donderdagavond gehou den gemeenteraadsvergadering ge stuit op fel verzet van verschillende raadsfracties. Het voorstel verhoging van de subsidie van 15,per in de ge meente wonende cursist naar 150,-) haalde het net: zeven raadsleden stem den tegen, negen waren voor. De gemeente Hulst betaalt al sinds 1972 een bedrag van 15,voor iedere in de gemeente woonachtige cursist. Vanuit het NKV was de wens geuit dat bedrag nu maar eens fors te verhogen tot 150.- Met de begroting van de school in het achterhoofd vonden b en w dat een aan vaardbaar bedrag. In de gemeente Hulst wonen veertien cursisten, zodat met het voorstel in totaal/ 2100,- was gemoeid. Hevige weerstand kwam vooral van de WD en van de Fractie Gemeenschap pelijke Belangen, die er bij monde van woordvoerder W F. de Brouwer een principiële kwestie van maakte. Ie mand die zich ergens in wil bekwamen moet dat zelf maar betalen, bovendien zit het NKV goed genoeg bij kas, vond De Brouwer, die verder vreesde dat de subsidie zou worden ingepikt door de FNV Om het te gebruiken voor de vak- bondsschool De WD-er A. P. T. N. Houben zei tientallen zaken te kunnen noemen waar het geld beter aan be steed zou kunnen zijn. Ook hij vroeg zich af waarom bij de gemeente aange klopt moest worden. R aadslid G. Staal (lijst Staal) was tegen het voorstel om dat hij de verhoging veel te groot vond. Diezelfde mening had mevrouw F. Z. Z M van Gemert-Koch, die bang was dat deze grote verhoging een presedent zou scheppen. R. Martinet (lijst Eeman) was tegen omdat hij, net als de WD, vreesde dat nu ook andere organisaties om subsidie voor scholing zouden ko men vragen. f Angst De PvdA-er B. Martens proefde uit de opmerkingen van de tegenstanders een zekere angst voor de vorming die op de sociale school van het NKV wordt gebo den. Hij zag zich genoodzaakt een op somming te geven van de vakken waar in wordt onderwezen. Verder vroeg Martens zich af waarom over een voor stel van 2000,- zoveel drukte werd ge maakt. Hij noemde de mondigheid van werknemers een goede zaak. ook in het belang van het bedrijfsleven. P. C. Blommaert van het CDA benadrukte dat het niet ging om een aanvraag voor een vakbondsschool, maar voor een vormingsinstituut waar iedereen die dat wenst, ook niet-leden van het NKV, terecht kan. Zijns inziens verricht de school een zeer wezenlijke taak. zeker zolang het onderwijs aan volwassenen nog in de kinderschoenen staat. Wethouder B. de Keyzer toonde zicht blij met het bestaan van een dergelijke school. „De maatschappij is gediend met mensen die mee kunnen praten", vond hij. Het argument dat de FNV de subsidie zou inpikken bestreed de wet houder. het gaat om een subsidie voor het cursusjaar 1979-1980. Tegen het voorstel stemden A. dc Booy en Houben i wd). de Brouwer en P. Ste vens (gemeenschappelijke belangen), mevrouw Van Gemert, Staal en Marti net. De gemeenteraad behandelt volgende eek dinsdag dan ook een voorstel om ruim zes ton uit te trekken voor het kar wei. De provincie neemt 5 procetn van de kosten voor haar rekening. Het rijk draagt 40 procent bij, terwijl de ge meente ook kan rekenen op een bijdra ge van 30 procent via de verfijningsre- geling. Aardenburg moet zelf 25 pro cent van de kosten opbrengen. De raad spreekt zich dinsdagavond ook uit over de subsidiering van de Streek Jeugd Centrale. De SJC wordt mede gefinancierd door de gemeente Aardne- burg, Oostburg en Sluis. Aarenburg moet 42.402 gulden op tafel leggen. Daarvan krijgt de gemeente overigens 26.221 gulden terug van het rijk. Tenslotte wisselen b. en w. en de raad dinsdagavond ook van gedachten over de procedure, die wordt gevolgd bij de benoeming van gemeentepersoneel. Het gaat daarbij vooral om de aantstel- ling van gemeentearbeiders. B. en w. zijn van mening dat de procedure in zoverre zou moeten worden gewijzigd dat het college niet enkel de ambtena ren-ter-secretarie aanstelt, maar ook de gemeentearbeiders. Op dit moment worden de arbeiders nog door de raad benoemd. „Dat kan in zekere zin als een vorm van discriminatie worden be schouwd', menen b.'en w. In het benoe mingsbeleid zou het college - volgens b. en w. - kunnen worden bijgestaan door een speciale raadscommissie. De raads vergadering begint om half acht. HULST - Na Goes en Tholen heeft ook Hulst besloten deel te nemen aan het Stedenspel van de NCRV. De aanmelding er voor is in zover re voorlopig, dat het college van b. en w. nog geen handtekening heeft geplaatst onder het definitieve aanmeldingsformulier. Monde ling is echter overeengekomen dat Hulst in een van de uitzendingen als deelnemer zal optreden. Volgens de Hulster voorlichtings ambtenaar D. M. Hollaardt vallen de aan de deelname verbonden kosten nogal mee. Hij zei echter geen concrete cijfers voorhanden te hebben, zodat hij geen extacte me dedelingen wilde doen. Volgens de heer Hollaardt is er nog geen con tract met de PTT gesloten. VWO: Erwin Arnold. Terneuzen; Mark de Bel, Hoek; Patrick van Betleghem. Sas van Gent; Tanja van den Berg, Axel; Fran- QOis Clemens. Terneuzen; Eugènbe Da vid, Sluiskil; Ingrid Engel, Sluiskil; He- leen van Espen, Axel; Jeannella Felius, Axel; Lies Folkersma. Axel; Loredane Fragapane, Axel; Boudi de Groote. Biervliet; Jan-Kees Haks. Terneuzen: Roland Hanegraaf, Terneuzen; Norbert van Hurck, Philippine; Ronnie de Jong, Terneuzen; Gert-Jan de Jonge, Axel; Annemiek Kavelaars, Terneuzen; Vero- nique Kind, Philippine; Hans de Klerk. Terneuzen; Ad Klopmeijer. Terneuzen: Resi Kosters, Axel; Rebecca Meents, Hulst; Wim van Meurs, Axel; Roel Mooi, Terneuzen; Sjaak de Mul, Ter neuzen; Beatrix Ollebek. Axel; Frank Jan Oranje. Terneuzen; Erik Peersman, Axel; Mare Pertijs, Terneuzen; Chantal Piessens. Hengstdijk; Peter van Prooije, Terneuzen; Joke Reinhoud, Hoek; Roeline Ruules, Terneuzen; Mar lies Slabbekoorn, Sas van Gent; Jerry Sonneveld, Terneuzen; Ko van Stee, Terneuzen. Jaap Stoutjesdijk. Bier vliet; Peter Vasseur. Terneuzen; Made- Ion Verbrugge, Terneuzen; Emmy Ver- meijlen. Terneuzen; Jan Verschelling, Axel; Remke Verzee, Hoek; Emy Ves- seur. Terneuzen; Karen de Vrijer, Ter neuzen; Kees Witmans, Terneuzen; Henny Zoontjes, Terneuzen. HAVO Erwin Adam, Westdorpe; Aafke Bente, Zaamslag; Benny Boekhout, Terneu zen; Hans van den Boom. Terneuzen; Carina Bruel, Terneuzen; Marjo van den Bulck, Hengstdijk; Ella Bijl, Ter neuzen; Jeska Coone, Zuiddorpe; An- dré van Dam, Sluiskil; Sandy Dees. Ter neuzen; Sascha Dees, Terneuzen; Peter Dimmers, Axel; Irene Donze, Terneu zen; Ingrid Doorns. Terneuzen; Jan van Drongelen, Axel; Anke Elderson, Ter neuzen; Irene Ensink, Sluiskil; Jos Haak, Hoek; Philip Haers, Philippine; Karen van den Hemel, Terneuzen; Pa tricia van den Hemel. Philippine; Tim van de Hemel, Temeuzen; Etiën Heme- laar, Temeuzen; Tonnie van Hoorn, Hoek; Ronald Huisman, Axel; Mieke Kirkenir, Terneuzen; Chris Kouwjjzer. Terneuzen: Tina de Kramer. Temeu zen; Herman Kruithof, Terneuzen; Bert Kwint, Terneuzen; Willem Kwint. Ter neuzen; Magda van Laere, Sluiskil; Johnny Lindgreen, Terneuzen; Eric Meeusen, Temeuzen; Marie-Louise Mes, Temeuzen; Nunziella Milazzo, Terneuzen; Peter Mooijer. Philippine; Geert Ottens, Koewacht; Ronald van Paemel, Terneuzen; Nanne Pel, Ter neuzen; Suzan Poissonnier, Biervliet; Hille Siem-A-Sjoe, Hoek; Richard Stouthandel, Terneuzen; Frans Sijne- sael. Sas van Gent; Ingrid Tahalele, Terneuzen; Lenneke Timmer. Terneu zen; Inge Vanhijfte, Temeuzen; Anja van de Velde, Temeuzen;- Karen Ver aart, IJzendljke; Bas Vereecken, Sas van Gent; Eric Vermeulen. Terneuzen; Anne Vermeulen, Hoek; Beatrix Vlees- kens. Sluiskil; Saskizde Vries. Zuiddor pe; Kees van der Waa, Axel; Corrny Wieland, Axel. Claudia van Amersfoorth, Hoek; Jac queline Asselamn, Kloosterzande; Cor van Bendegem, Sluiskil; Mario van Broekhoven, Terneuzen; Ad Buit, Ter- 'neuzen; Martin van der Burght, Ter neuzen; Peter van der Bijl, Axel; Edwin de Causmaecker, Sas van Gent; Chris Comelissen, Biervliet; Sandra Dees, Terneuzen; Jolanda Dieleman, Hoek; William Dieleman, Temeuzen; Marleen Dobbelaar, Temeuzen; Karin de Dob- belaere, IJzendijke; Marleen van Does- selaar. Hoek. Peter Duister. Terneuzen; Esther van Eijk, Zaamslag: Sarina de Feijter, Terneuzen; Manfred Freijser, Temeuzen; Kees Geelhoedt, Axel; Ro nald van de Graaf, Sluiskil; Joop Hame link, Zaamslag; Marcel van der Heij den, Temeuzen; Frank van Hoeve, Sas van Gent: Annet HOUG. Temeuzen; Claudia van der Kammen, Sas van Gent; Jan Kuijk, Temeuzen; Coen Leeuwenburgh, Terneuzen; Marian Lie- vens, IJzendijke; Lydian de Meyer, Ter neuzen; Ronald de Meyer, Temeuzen; Frank van Oosterhout. Hulst; Mennó Rekers, Temeuzen; Esther de Roos, Sas van Gent; Karin van Rumste, Hoek; Elsbeth Rijnders. Terneuzen; Luc Segers, Temeuzen; Carl de Smit, Biervliet; Bemadette Smolenaers, Ter neuzen; Art van der Staal, Temeuzen; Roselinde Vanhijfte, Temeuzen; Paui Verdurmen, Temeuzen; Arjan Ver»luis, Biervliet; Frank Vervaet, Biervliet; In ge Vonck, Axel; Diana de Vos, Zaam slag; Marty de Vos* Temeuzen; Erik de Vrijer. Temeuzen; Eddy van der Werf, Temeuzen; Linda de Zeeuw, Temeu zen; Brenda Strijdonk, Axel. TERNEUZEN - De acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten gaan weer praten over een regionale oplossing voor de vuilstortproblematiek. Dat deden de gemeenten al eerder, maar toen ketste het streven om een gemeenschappelij ke regeling in het leven te roepen af op onvoldoende bereidheid tot medewer king. Een van de gemeenten (Hulst) die zich destijds uitsprak tegen samen werking op regionaal niveau heeft de discussie nu weer aangezwengeld. De gemeenteraad van Hulst sprak zich, al weer enige tijd terug, uit voor een 'gezamenlijke aanpak' van de vuilstort problematiek. In andere gemeenten wekte dat standpunt enige verbazing, aangezien Hulst destijds 'nee' zei tegen de gemeenschappelijke regeling, waar in onder meer het storten op één centra le belt (bij Temeuzen) was uitgewerkt. Alleen de gemeenten Sas van Gent. Hontenisse. Oostburg en Temeuzen spraken zich toen uit voor een gemeen schappelijke aanpak. De standpunten zijn nu, zo lijkt het, herzien. Reden voor gezamenlijke b en w's zich opnieuw over de vuilstortkwes- tie te buigen. Dat gebeurde donderdag middag tijdens het periodiek overleg van de b en w's van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten in het stadhuis van Terneu zen. De vertegenwoordigers van Ter neuzen wezen er hun collega's nog eens op dat, zodra een vijftien hectare groot terrein in de Koegorspolder (dat in het verleden werd gereserveerd voor het in richten van de regionale vuilstort plaats) 'stortrijp' is de andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten daar welkom zijn. „En ook particulieren mogen van die voorziening gebruik maken", verduide lijkte burgemeester C. Ockeloen van Temeuzen. De nieuwe stortplaats is overigens nog niet beschikbaar omdat er nog beroepen tegen de ingebruikna me van het terrein in behandeling zijn. Temeuzen kan zelf nog een jaar of twee terecht op een kleinere stortplaats in de Koegorspolder. „En wanneer die stort plaats vol is dan zijn die beroepsprce- dures intussen ook wel afgehandeld", voorspelde burgemeester Ockeloen donderdagmiddag na afloop van het b en w overleg. Afgesproken werd donderdag dat de Zeeuws-Vlaamse gemeenten voor zich zelf gaan berekenen wanneer zij be hoefte hebben aan een centrale stort plaats. Tijdens het volgende b en w overleg komt dc zaak opnieuw ter sprake. Geslaagden Katholieke MA VO te Terneuzen TERNEUZEN - Aan de katholieke school voor mavo te Terneuzen hehaal- de de volgende kandidaten het mavo-4 diploma: Gertrud. Bockstael, Sas van Gent; Jean Paul. Bogaert, Temeuzen; Jac queline Boonman, Sluiskil; Wim van Broekhoven. Temeuzen; Janine Burm, Temeuzen. Lex van Deutekom, Sas van Gent; Marloe de Jonge, Klooster zande; Marcel Kooyman, Terneuzen; Ronald van Leemput, Temeuzen; Ri chard de Pauw, Hoek; Jacqueline Rie- mens. Axel; Vanhijfte Kitty, Sluiskil; Jean-Marc de Waart. Hoek; Nazli Yigit, SluiskU. Inbraak zonder buit in Sas van Gent SAS VAN GENT - In de nacht van woensdag op donderdag is er ingebro ken in de woning van de familei Van H. aan het Bolwerk te Sas van Gent. Door het indrukken van een doucheraam kwam de dader de woning binnen, maar hij kwam niet verder dan de keuken, omdat, zo vermoedt de politie, hij merk te dat er mensen in huis waren. Er werd niets ontvreemd. Oud-inwoner Breskens B. E. de Pauw gepromoveerd BRESKENS - Aan de universiteit van Nijmegen promoveerde de oud-Bres- siaander B. E. de Pauw tot doctor in de geneeskunde. Dr Dc Pauw verdedigde zijn proefschrift met de titel 'Spontane lymfocvten transformatie bij de ziekte van Hodgkin'. De promovendus is in 1943 te Breskens geboren en bezocht van 1956 tot 1962 het Stedelijk Gymnasium in Middel burg. Voor zijn artsexamen slaagde hij in 1970 aan de universiteit van Amster dam. Zijn verdere opleiding tot inter nist aan het Sint-Joseph ziekenhuis te Eindhoven leidde in 1975 tot zijn regi stratie als intemist.-Sinds 1975 heeft hij zich verder gespecialiseerd in de bloed ziekten aan de universiteitskliniek te Nijmegen. Thans is dr De Pauw werk zaam aan het academisch Sint-Rad boud ziekenhuis te Nijmegen in de afde ling haematologie. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis heeft donderdagavond besloten een startsubsidie van 380 gulden te verle nen aan de vereniging 'Kind en Zieken huis Zeeuws-Vlaanderen'. ondanks het voorstel van het college van b en w om afwijzend te beschikken over de sub sidieaanvraag van deze vereniging. Wethouder J. J. du Fossé (VVD) wees de raadsleden erop. dat het college van b en w van Sluis tot dat voorstel is geko men, naar aanleiding van het besluit in het gezamenlijk overleg van de colle ges van b en w van Zccuwsch-Vlaande- ren om afwijzend te beschikken over de subsidieaanvraag. Burgemeester mr. H. P. L. v.d. Beid van Sluis noemde het werk van de vereniging wel een goede zaak, maar meende dat het zie kenhuis de begeleiding van kinderen die zijn opgenomen zou moeten beta len. Hij was van mening dat het ge meentebelang niet is gemoeid met het werk van de vereniging, wat naar zijn zeggen het zwaarste argument is ge weest voor de beslissing van het colle ge- Het raadslid mevrouw C E. van Oor- schot-Weber (PvdA) was het helemaal niet eens met de opmerking van burge meester Van der Beid, dat het gemeen tebelang niet gemoeid zou zijn met het werk van de vereniging. Zij hield een vurig pleidooi, om in ieder geval een startsubsidie te verlenen aan de vereni ging. Ook het raadslid A. A. H. de Bapls (CDA) noemde het werk van de vereni ging wel degelijk in het belang van de bevolking Hij zei het voorstel van PvdA en DWS om een startsubsidie te verlenen te ondersteunen. Gezien de vele dure professionele voorzieningen heeft de overheid volgens hem de plicht momenteel voorrang te geven aan het particulier ïnmauei. voorzieningen zo als de vereniging wil bieden nemen vol gens hem enorm toe. Deze moeten naar zijn mening niet worden ondergebracht bij het maatschappelijk werk, maar door vrijwilligers worden verricht Ook het raadslid C. J. Almekinders kon wel meegaan met het voorstel om een startsubsidie te verlenen, hoewel ook zijn fractie vindt dat de kosten voor der gelijke voorzieningen hier en daar uit de hand lopen. Hij noemde de telefoni sche hulpdienst ook min of meer een doublure, en meende dat dit werk door het algemeen maatschappelijk werk verder uitgediept zou kunnen worden. Burgemeester Van der Beid zei geen halszaak te willen maken van het voor stel van het college, om de aanvraag voor subsidie af te wijzen. Naar zijn me ning beschikken de ziekenhuizen over maatschappelijk werker en werksters, die de begeleiding van opgenomen kin deren kunnen verzorgen en noemde daarbij met name het ziekenhuis van Oostburg. Voorlichting Mevrouw Van Oorschot meende, dat al leen een startsubsidie nodig is voor de vereniging, omdat de kosten binnen een jaar tijd opgevangen zouden kun nen worden. De kosten worden volgens haar voornamelijk gemaakt voor het geven van voorlichting, omdat het werk van de vereniging vooral gericht is op het bewerken van een mentaliteitsve randering. Na het eerste jaar wordt het naar zij zei een soort, vrijwilligerswerk. Gezien de meningen van de verschillen de fracties, die unaniem achter het voorstel stonden tot het verlenen van een startsubsidie, leek burgemeester Van der Beid stemming hierover over bodig en was het voorstel aangenomen. Met diepe droefheid geven wij u kennis, dat tij dens zijn werkzaamheden, door een noodlottig ongeval uit ons midden is weggenomen, mijn innig geliefde zoon, broer, zwager en oom FRANCOIS JOHNNY JOHAN op de leeftijd van 22 jaar. Hulst: P. M. de Witte-Aerts Adrie Axel: Sonja en Ivan v.d. Abeele- de Witte Tessa en Jessica Hulst: Janny en Paul v. d. Wielen de Witte Jeffrey. Hulst. 28 mei 1980. v. d. Lefjenlaan 28. De rouwdienst, waarbij u beleefd wordt uitgeno digd, zal plaatshebben op maandag 2 juni 1980 in de Ned. Herv. Kerk te Hulst om 2 uur, waarna de teraardebestelling volgt op de Algemene Be graafplaats te Hulst. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Heden werd van onze zijde weggenomen door een noodlottig ongeval onze lieve vriend FRANCOIS DE WITTE Zijn vrienden: I-eke Bakker Anja Bakker Frank de Bleijser. Hulst, 29 mei 1980.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 34