Spoedig begin van bouw woningen Steintjeskreek Sport- en spel-o-theek in Zierikzee geopend Bevelandse gemeenten voelen niets voor hoge subsidie dierenasiel autobedrijf PZC/ streek 1980 WISSEL SCHOUWEN Modieuze kleding bij zentrasport ALS ECHTE HANDOPLEGGERS zó werken de vakmensen van Suzuki W. j. SOIlkfi Ysffir# Industriestraat 8-10 - Goes Tel. 01100-15415-14987 fotostudio hans nijs 'de bussel' 15, goes-zuid tel. 01100-20077 Directe service aan particulieren bedrijf, van 2e wagen tot wagenpark! Gespecialiseerd In topmerken als Mlchelin.én andere beste banden voor Iedere beurs. Langeweg 31 's Gravenpolder O 01103-1804 leerling automonteur aanm. Garage Hoogesteger tel. 01102-1315 Kapelle. vaderdag VERBETERING WOONKLIMAA T ANNA-JA COBAPOLDER Raad unaniem achter overeenkomst inzake bestemmingsplan in Anna Jacobapolder SINT-PHILIPSLAND - De gemeente raad van Sint-Philipsland is unaniem akkoord gegaan met de door het dage lijks bestuur voorgestelde exploitatie- overeenkomst inzake het bestem mingsplan Steintjeskreek in Anna Ja cobapolder. De woordvoerders van de fraktie toonden zich zonder uitzonde ring bijzonder blij met de overeen komst. Deze maakt het namelijk moge lijk dat het aannemingsbedrijf Plomp (met wie de overeenkomst is aange gaan op het stuk grond aan de slag gaat. De aannemer heeft zich 'heilig' voorgenomen, zo vertelde burgemees ter G. van den Berg tijdens de vergade ring van de raad om op zo kort mogelij ke termijn met de bouw van vijf wo ningwetwoningen te beginnen. L. den Engelsman (sgp). J. de Jager (cda) en A. A. Rijstenbil (pvda) wijdden enige woorden aan het in hun ogen toch wel erg lange proces dat aan de onderte kening van de exploitatieovereen komst is vooraf gegaan. Ook gaven zij allen te kennen weinig vertrouwen in de bereidwilligheid van de aannemer te hebben om troffel en specie spoedig ter hand te nemen. Burgemeester Van den Berg probeerde in zijn betoog de bezwaren van de raadsfraktles te ontzenuwen. De lang durige onderhandelingen waren vol gens de burgemeester absoluut noodza kelijk om de overeenkomst voor de ge meente zo sluitend mogelijk te krijgen. Wat betreft de bereidwilligheid van de aannemer om de bouw daadwerkelijk te gaan uitvoeren stelde de heer Van den Berg dat Plomp al met verschillen de nutsbedrijven contact heeft opgeno men voor het aanbrengen van de nodi ge voorzieningen. Daaruit bleek naar de mening van burgemeester Van den Berg zonneklaar dat de aannemer wel degelijk van plan is om de handen uit de mouwen te steken. Thoolse motorclub wil crossterrein THOLEN - Een centraal gelegen per manent crossterrein op het eiland Tho- Ien. Dat is de grote wens van de motor club 'Tikkie Truch'. Daarom wilde de club in alle kernen van het eiland, door middel van een intekenlijst, de cross- liefhebbers de gelegenheid geven zich achter dit streven te scharen. Over de opkomst in de meeste plaatsen was voorzitter M. Gladdines tevreden, maar Tholen zelf stelde hem teleur. Ge middeld tekenden zo'n dertig personen per plaats, in Tholen waren dat er slechts acht. De motorclub 'Tikkie Truch' die aan zijn derde seizoen bezig is, heeft zo'n vijfentwintig leden, die om hun liefheb berij te beoefenen naar Roosendaal. Rilland-Bath of soms nog verder moe ten. De gemeente Tholen neemt in de zaak van een crossterrein volgens het bestuur van de club een nogal afwach tende houding aan. „Iedere andere sportclub, zoals voetbal, tennis etcete ra heeft toch ook een eigen ruimte waar men sport kan beoefenen, dus waarom wij niet? Vooral jeugdige crossers kun nen door ons begeleid worden", is de mening van het bestuur. BEDRAG VAN 50 MILLE ST.-MAARTENSDIJK - De dagelijkse besturen van de Bevelandse gemeente raad zijn niet van plan om in te gaan op het subsidie-verzoek van de stichting dierenasiel de Bevelanden. Het stich tingsbestuur had de zes gemeenten om een totaal bedrag van 50.000 gulden ge vraagd voor de bouw en de exploitatie van een dierenasiel in Goes. Dat von den de gemeentebestuurders 'een grie zelig hoog bedrag'. Burgemeester mr. F. G A Huber ver telde donderdag na afloop van de perio dieke vergadering van de colleges van burgemeester en wethouders van ae ge meente op Noord- en Zuid-Beveland en Tholen in het gemeentehuis te St- Maartensdijk dat er nader advies zal worden uitgebracht over de subsidie ring van het dierenasiel. „We zijn'van mening dat het goedkoper moet kun nen", aldus de heer Huber. die de verga deringen van de dagelijkse besturen voorzit. „In verhouding tot het aantal honden dat met zo'n dierenasiel gebaat is werd nu een enorm bedrag gevraagd. De besturen van de gemeenten op de Bevelanden en Tholen vinden dat vakanties van schoolkinderen buiten de vakantieperioden zoveel mogelijk beperkt moeten blijven. De laatste ja ren komt het steeds meer voor dat ou ders buiten de schoolvakanties vnj wil len laten nemen. Dat gebeurt dan in overleg met de school. De gemeentebe sturen zullen nu de besturen van de bij zondere scholen en de onderwijsgeven den van de openbare scholen wijzen op de emst van de zaak dat de hand aan de leerplicht gehouden wordt. De stelling- name van het dagelijks bestuur van Goes dat de winsten op de aardgasdis tributie in dezelfde sector gebruikt moeten worden, bleek donderdag ook bij de andere deeonemers aan het b. en w.-overleg aan te slaan. De aardgasba ten zo meent men op de Bevelanden en Tholen, moeten in de eerste plaats aan gewend worden om de zogenaamde on rendabele percelen op het aardgasnet aan te sluiten. De gemeente Kapelle en Reimerswaal voelen er wel voor om mee te doen aan de samenwerking die al tussen Goes en Borsele bestaat om sociaal-culturele activiteiten voor baan-lozen op touw te zetten Minder enthousiast waren de beide gemeenten om in te haken op de culturele uitwisseling die Goes en Bor sele met gemeenten in de Vlaamse Westhoek tot stand hebben gebracht. Fruitwandeltocht in Goes begint 9 juni GOES - Het fruitwandeltochten-comi- té te Goes houdt van maandag 9 juni tot en met donderdag 12 juni de jaarlijkse fruitwandeltocht. De afstanden waar over gelopen wordt, bedragen 5,10 en 15 kilometer. Iedere avond wordt er be gonnen bij de kantine van 'De Betho' aan de Ringbaan-west te Goes. De tocht voor de 15 kilometer begint om 18.30 uur en de andere twee afstanden om 19.00 uur. Iedere deelnemer die de tocht afmaakt krijgt een 'avondvier daagse kruis'. Collecte OOSTERLAND - De maandelijkse col lecte ten bate van het werk van de Mbu- ma-zendmg heeft in april in Oosterland 267,60 opgebracht. Opbrengst (f1840,-) van Rode Kruisloop Tholen overgedragen SINT-MAARTENSDIJK - Donderdag avond is in het Rode Kruisgcbouw te Sint-Maartensdijk de opbrengst van de derde Rode Kruisloop op Tholen, die 19 april is gehouden, overgedragen. Dit gebeurde voor de aanvang van de wekelijkse oefenavond door de voor zitter van het organisatiecomité van de Rode Kruisloop. de heer M. Hommel uit Tholen, die aan de commandant van de Rode Kruis-colonne, dr R. Padt uit Poortvliet een bedrag van 1840,- kon overhandigen. De heer Hommel toonde zich uiterst te vreden over de opbrengst en het ver loop en prees de inzet van de colonnele den bij dit gebeuren door in groten ge tale medewerking hieraan te geven. Te vens lichtte hij toe dat het bedrag on danks het feit dat er meer deelnemers waren dan vorig jaar. iets kleiner was. wat onder meer een gevolg was van het feit dat men door de stijging van de zil- verprijs meer had moeten uitgeven voor de medailles. Als blijvende herinnering voor de co lonneleden bood hij hen een bokaal aan. die een ereplaatsje m het Rode Kruisgebouw zal krijgen. Namens de colonneleden sprak commandant Padt woorden van waardering aan het adres van het organisatiecomité, dat naast de heer Hommel bestaat uit Johan Baar- ends, Wim van Dijke en Johan Konings, allen uit Tholen. Ook had hij waarde ring voor de sponsors en de Thoolse en West-Brabantse middenstand voor de vele prijzen die werden geschonken. Plaatsvervangend colonnecomman dant, de heer L. Niemandsverdriet uit Poortvliet sloot zich in soortgelijke be woordingen bij dokter Padt aan en ging vooral in op de vele uren van voorberei ding die het comité zich getroost moet hebben om tot een dergelijke organisa tie te kunnen komen. Tenslotte deelde de heer Hommel nog mee. dat er voor de vierde Rode Kruis loop (1981) twee streefdata zijn: 11 of 25 april. Ook de mode speelt een rol in het tennis- gebeuren. Dat geldt voor de dames, maar ook voor de heren. Stap daarom meteen naar uw Zentrasport-specialist omdat zijn kollektie aktueel is met de allerlaatste tennismode- trends. En met zo'n „outfit" heeft u het spel volkomen in handen. ZtÊNTRaSPORT GOES L. Kerkstraat 40 Met een dergelijke overeenkomst zou het mogelijk zijn, zo was het algemene gevoelen, de expolitant in redelijke ma te in te snoeren. Hierbij werd met name gedacht aan de aard, kwaliteit en kwan titeit van de woningen. De onderhandelingen met Plomp ver liepen echter in een allesbehalve vlot tempo. Burgemeester Van den Berg werd door de raadsleden regelmatig op de vingers getikt over deze stekkende gesprekken. De burgemeester vindt de kritiek van de raadsleden onterecht. Volgens hem zijn de stagnerende gesprekken alleen te wijten aan het feit dat er twee partij en aan tafel zaten die beide verschillen de belangen vertegenwoordigden. Juist omdat de gemeente er alles heeft willen uitslepen wat er in zat. moest het nodi ge geduld worden geoefend. Het resul taat is er naar de mening van de burge meester dan ook naar. Hij en zijn wet houders staan als één man achter de exploitatie-overeenkomst. De raad bleek woensdag dezelfde mening toege daan. "Unaniem werd besloten de over eenkomst met Plomp aan te gaan. Vooralsnog worden er vijf woningwet woningen in het plan Steintjeskreek gebouwd. Waarschijnlijk tegen een huur van gemiddeld 430,- per maand. Volgens de burgemeester een nog schappelijke huurprijs. De bouwst- groom in later jaren is enerzijds afhan kelijk van de bepalingen van de nota bewoningspatronen (het provinciaal stuk dat de quotering voor de verschil lende Zeeuwse plaatsen aangeeft) en anderzijds van de dan op de markt naar voren komende behoeften. Het gemeentebestuur van Sint-Philips land is verguld met de plannen om de voormalige gereformeerde kerk. in An na Jacobapolder weer om te bouwen tot woonhuis. In Anna Jacobapolder be staat veel behoefte aan woonruimte, daarmee kan het gehucht weer leef baar worden gemaakt. Door met een werppijltje een ballon door te prikken opende wethouder L. J. van Gastel de sport- en spel-o-theek Schouwen- Duiveland in Zierikzee. IN ZOLDERKAMER STADHUIS Tel. 01100-28896 Binnenrijden en raad vragen Is kosteloos, 2x per Jaar laten keuren Is gratis. Moet u doén bij het dichtstbijzijnde van onze 22 vestigingen. Goes Ringbaan west 2 tel. 01100-16952 vraag naar bedrlfKlelder J.W.Oonk SINT-PHILIPSLAND - De bewoners van Anna-Jacobapolder kunnen de naaste toekomst van hun dorp weer met zonniger tegemoet zien. Na jarenlang touwtrekken rond de bouw van woningen in het bestemmingsplan Steintjeskreek in het Sint-Philipsiandse dorp ziet het er naar uit dat nog dit jaar de eerste spa de grond ingaat. Voor de eerstkomende drie jaar staan vijf woningwetwoningen op het programma. banden" zijn onze specialiteit; wU adviseren pas een nieuwe band als w|J voelend, metend, constaterend, weten waarom de oude snel versleten of beschadigd was. Dan raden wU type, soort en merk aan, om u veilig en zuinig de komende kllometerjaren te laten rijden. Het bestemmingsplan Steintjeskreek van het 'vlaggeschip' van het gemeen telijke rehabilitatieprogramma voor Jacobapolder. Een vlaggeschip dat lan ge tijd roerloos dreigde te stranden. Want hoewsl de gemeente een 'prach tig' bestemmingsplan gereed had, was ze niet in het bezit van de grond. Die was namelijk vlak voor haar neus ver- worcen door aannemer Plomp b.v. En het aannemersbedrijf had, gezien dé al gehele malaise in de bouw, niet de min ste haast om op de grond - niet ver koopbare - woningen neer te yetten. Steintjeskreek vormt de kern van de problematiek rond het kwijnende be staan van het dorp, maar de problemen spelen al veel langer. Meder als gevolgd van het gemeentelijk beleid in het be gin van de jaren zeventig was de plaats gedoemd een kwijnend bestaan te lij den. Akke voorzieningen werden cen traal in Sint-Philipsland zelf onderge bracht. Met als resultaat data Anna-Ja- cobapolder langzaam maar zeker ont volkt raakte. Een nuchter overzicht leert dat er van bevolkingsaanwas, of op z'n minst natuurlijke groei, in de ver ste verte geen sprake was. Eerder daal de het aantal inwoners schrikbarend. In '69 woonde nog 443 personen in het plaatsje, negen jaar later werd het diep tepunt bereikt: het aantal inwoners was precies met honderd verminderd. De laatste jaren is er weer sprake van een enigszins opgaande lijn. Volgens burgemeester G. van den Berg van Sint-Philipsland is deze tendens aan het omgebogen beleid van de ge meente te janken. Ze werd een verorde ning ingesteld waardoor het tweede wo- ningenbezit aan banden werd gelegd. Bolgens de heer Van den Berg besefte het gemeentebestuur op een gegeven moment dat in het verleden een 'ver keerde' weg was ingeslagen. Anna-Ja cobapolder mocht niet doodbloeden en hea drecht op eigen gedegen voorzie ningen. zo luidde na de komst van de SGP burgemeester (ongeveer 7 jaar ge leden) de nieuwe stelregel van het dage lijks bestuur van de gemeente. De nieu we visie van de gemeente wordt gedeeld door de bevolking. Tijdens hoorzittin gen waren herhaalde malen klai hten te beluisteren over de verpaupering van het plaatsje en de plannen om hieraan iets te doen werden met instemming be groet. Het gemeentebestuur toog aan de slag. Op tal van punten werden ver beteringen tot stand gebracht. Onder meer werd op kosten van de gemeen schap aardgas in het dorp aangelegd. Maar verbetering van het woonklimaat hield zonder meer in dat er eindelijk wo ningen moesten komen. Er was wel een goedgekeurd bestemmingsplan voor handen nogal wat planologische be zwaren. Dit bestemmingsplan ging in De Jennerband treedt op in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM - De oorspronke lijk uit Utrecht afkomstige formatie de Jennerband treedt vrijdag 6 juni op in het jongerencentrum De Botte Hom mel te Bergen op Zoom. De band om schrijft zijn muziek als 'rock met hart'; snelle muziek met Engelse teksten. De Jennerband bestaat uit Gerard Snijde- laar (gitaar, percussion). Ad Jenner (gi taar). Fred Jenner (gitaar), Laurens van Rens (bas) en Jack Hazebroek (drums en zang). Het optreden begint om 21.00 uur. De Botte Hommel houdt zaterdag 7 ju ni de laatste rommelmarkt van dit sei zoen. De markt begint om 10.00 uur; te gen 16.00 uur loopt de markt ten einde. de ogen van de gemeentebestuurders nog teveel uti van een lintbebouwing, terwijl b. en w. mede als gevolg van de veranderde inzichten een bestem mingsplan voorstond en waarin het 'centrum-idee' meer gestalte kan krij gen. Aan die wens uiting gevend kwam uiteindelijk Steintjeskreek op tafel. Een plan overigens waarvan de intentie (het leefbaar houden van de kleine kern) door het provinciaal bestuur on derschreven werd. De heer Van den Berg is van mening dat de gemeente Sint-Philipsland in de tijd C76/'77) baanbrekend werk heeft verricht. Het begrip 'leefbaarheid van kleine kernen was toen nog lang geen gemeen goed; Sint-Philipsland kwam er volgens de burgemeester als een van de eerste ge meente mee op de proppen. Grond. Het logische vervolg van bestem mingsplan Steintjeskreek was de wer ving van dc benodigde gronden. Dat leek in eerste instantie niet al te veel problemen op te leveren. Totdat de on derhandelingen stugger begonnen te verlopen en en derde, het aannemers bedrijf was Plomp b.v. de grond ver wierf. De gemeente stond voor een vol dongen fict en de ambitieuse plannen leken voorgoed in de ladekast te moe ten verdwijnen. Ook nu nog noemt burgemeester Van den Berg de houding van de grondeige naren 'eigenlijk onverteerbaar'. Even werd overwogen een nieuw bestem mingsplan op te stellen, maar de on haalbaarheid daarvan zag een ieder spoedig in. De raad besloot zijn laatste strohalm ten grijpen. De voor een ieder verplichte exploitatie-overeenkomst. ZIERIKZEE - Wethouder L. J. van Gastel heeft donderdagmiddag de officiële opening verricht van de sport- en spel-o-theck Schouwen-Duiveland. Hij deed dat door met een werppijltje een ballon door te prikken waaruit vervolgens confetti kwam. Bij de sport en spelovvv-theek kunnen verenigingen en andere groepen spel- en sportmateriaal lenen. Dit materiaal bestaat uit onder meer spelletjes, allerlei soorten ballen, tennis-rackets, jeu-de-boules, touwen en ande re dingen die mensen nodig hebben om sport te beoefenen of om spelletjes te doen. De sport- en spel-o-theek Schouwen-Duiveland is ondergebracht in een zolderkamer van het stadhuis te Zierikzee en iedere maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur geopend. De heer Van Gastel antwoordde dat hij hoopte dat hij het spel niet nodig zou hebben in verband met de problemen die de sport- en spel-o-theek zou kun nen opleveren. Hij voegde daar nog aan toe dat hij wel wat geschrokken was van de vele tijd die erin het beheren van het uitleencentrum zijn gaan zitten. In Zierikzee doet de heer J. Almekerk dat. Bij hem moeten de mensen die iets wil len lenen zich melden. De heer Van Gastel vertelde verder dat de sport- en spel-o-theek door het gebruik van het gemeentehuis weer een stukje van de beschikbare ruimte in dat gebouw af knabbelt. Op die manier blijft er vol gens de wethouder maar weinig meer over en zou het weieens een aanzet voor de gemeente kunnen zijn om te komen tot uitbreiding van de gebouwendienst. Bij de officiële opening ging de voorzit ter van de werkgroep sportieve recrea tie van de Zeeuwse sportraad, T. Kienhuis, in op het ontstaan van der gelijke uitleencentra. Zo vertelde hij dat er in eerste instantie in Middelburg en sport- en spel-o-theek zou komen. Die locatie achtte men echter niet ge schikt om heel Zeeland te bedienen, vandaar dat dependances werden op gezet in Axel en sinds donderdagmid dag in Zierikzee. Hij wees er ook op dat de gemeente Zierikzee in eerste instan tie niet stond te popelen om zich over de sport- en spel-o-theek te ontfermen. Het gebrek aan mankracht was daar voor namelijk debet aan, maakte hij duide lijk. De heer Kienhuis vertelde verder dat het materiaal in de sport- en spel-o- theek in principe voor iedereen bedoeld is. „Het is echter niet zo dat iemand voor een gezellig avondje thuis een spel kan komen lenen," aldus Kienhuis. Volgens hem is het uitleencentrum een vervolg op acties als Sportreal en der gelijke en moeten de mensen gestimu leerd worden meer aan sport en spel te gaan doen. Groepen die daarvoor in aanmerking komen zijn volgens de heer Kienhuis: sportverenigingen, scholen, scoutinggroepen, club- en buurthuizen en andere die activiteiten op willen zet ten. Kinderziekten Om de heer Van Gastel behulpzaam te zijn bij de kinderziekten die zeker in het begin zullen optreden bood de heer Kienhuis hem een spel 'Mens erger je niet' aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 32