Jeugdwerk in Kwadendamme opent een eigen onderkomen Sport- en spel-o-theek in Zierikzee geopend Bevelandse gemeenten voelen niet voor hoge subsidie dierenasiel WtSSEL BEVELANDER PZC/ streek TEVENS VIERING TWINTIGJARIG BESTAAN ALS ECHTE HANDOPLEGGERS j zó werken de vakmensen van auto rijschool Modieuze kleding bij zentrasport Middenstandsvrouwen Goes vergaderden Directrice Rommers nam afscheid van Vliedberg hofka sampermans S'VT, ZENTRQ SPORT INTERNfinOfWL VRIJDAG 30 MEI 1980 Directe service aan particulieren bedrijf, van 2e wagen tot wagenparki Gespecialiseerd In topmerken als Mlchelln.én andere beste banden voor Iedere beurs. Geslaagden GOES - Aan de lagere technische school in Goes zijn de lasexamens afge legd. Daarvoor zijn gclsaagd: Beginners autogeen lassen J. L. Boonman, Heinkenszand - S. Flikweert, Nieuwerkerk J, v. d. Houten, Kerkwerve C. J Matthljsse, Ou- delande J. Murre. Krabbendijke J. L. van Oosten, 's-Gravenpolder C G P Raas.Lewe- dorp J de Vlieger, Nieuwerkerk, Gevorderden autogeen lassen: W J. Neels, Goes, Beginners elektrisch lassen L R van Aerde. 's-Gravenpolder, M Boone Kruiningen, F C Breas Goes, A. J Dekker KIoetinge. J Elen- baas "s-Gravenpolder. C W. Everwijn Wol- phaartsdljk, I d'Hondt Goes, M Hoogerland 's-Heer Hendrikskinderen A J. Karelse Kloetinge. A J Kik Goes. J Kruysse Yerse- ke,P J deKunderGoes J C.Luteyn Nieuw- dorp, P. C v d. Moere Kortgene. A. W Nla- matSchore, M. M. Nieuwenhuyse Rilland, R. C. Nfis 's-Gravenpolder, W. F Nlje 's-Graven- polder, J A. Nijssen Kapelle, J L v Oosten 's-Gravenpolder. J. P Paardekoper Kapelle. P Remtjn 's-Heerenhoek, A G de Waard Co- Ujnsplaat J M v d Weele. Kloe tinge. J P van Zweeden Rilland Gevorderden elektrisch lassen P J Blok Krabbendijke, C.P J v. d. Borgt. Schore. A. A J Breel Goes, J. M. Houtman Kruiningen, A.J Kamerling Kruiningen. J H C Schipper Goes. J Weber Waarde. M. J P de Winter Hansweert, A L. M. Witkam Yerseke. EHBO-examens HANSWEERT - Zeventien dames en acht heren slaagden in Hansweert voor de eenheidsdiploma's EHBO. Zij volbrachten de cursus die in oktober onder leiding van de arts De Bey en de heer Van Strien begon. Het examen werd afgenomen door de heer Van Eist, arts, en de heer Snoek. De heer Van Strien simuleerde tijdens het examen het slachtoffer. ga. Ze herinnert zich dat er iedere zater dag onder de leiding van de nonnen een programma werd afgedraaid. „En daar moesten alle kinderen zich aan houden. Ruimte voor iets anders bestond nau welijks", laat ze weten, „Dat kan nu wel", volgens Marga. Ze vindt dat men de kinderen vrij moet laten in de dingen die ze zelf graag doen. Je maakt na tuurlek wel een programmaatje, maar daar moetje dan wel van kunnen afwij ken", zegt ze. De scheiding tussen jongens en meisjes bij de club-activiteiten is ook nu nog gehandhaafd. De dorpsjongens waren wel een tijdje verstoken van deze vorm van ontspanning. Met name de 'voet bal' zorgde voor een grote concurrentie. Sinds enkele maanden is echter weer een begin gemaakt met de vrtfdag- avondclub. Het lokaal in de meisjes school werd na verloop van tijd ingewis seld vooreen ontspanningsruimte in de barak van de kleuterschool. De slechte kwaliteit van dit onderkomen noopte het jeugdwerk naar een andere oplos sing uit te zien. Dorpshuis 'De Burcht' bood tijdelijke mogelijkheden. Vervol gens verhuisde het jeugdwerk naar een schuur van de vader van één der leid sters. Daarna moest weer een beroep worden gedaan op het dorpshuis. Barak ISIoe van het verhuizen besloten twee leiders zelf een barak te kopen. Dat ge beurde in 1975. Het plan ontstond om de barak op te zetten aan de Sportweg achter de kerk. Dat ging niet zomaar. De vergunning liet wat lang op zich wachten, onder meer omdat het ge bouw té dicht bij het kerkhof kwam te staan. Met het binnenkomen van de begeeer- de vergunning konden de clubleiders met het opbouwen, opknappen en in richten van de barak beginnen. Daar was natuurlijk weer geld voor nodig. Er werd aangeklopt bij de gemeente voor een extra subsidie. Na verloop van tijd ontving de stichting een positieve reac tie. Met ruim veertien duizend gulden kon men het Kwadendamse jeugdwerk beter gestalte gaan geven. Op de aanleg van electriciteit na gebeurde dit Uitslui tend door zelfwerk zaamheid van be stuursleden en leiders. Met wat kwas ten en verf wordt nu de laatste hand aan het eigen onderkomen gelegd. De materialen waar de kinderen mee aan de slag kunnen gaan worden voor namelijk gefinancierd met de opbreng sten van de bijzondere activiteiten. Zo is er aanstaande zaterdag een rommel markt ten bate van het jeugdwerk. Marga van der Plasse vermeldt dat nog steeds bijna alle kinderen lid zijn van de stichting Het aantal wekelijkse jeugdi ge bezoekers schommelt rond de zeven tig. Wat teleurgesteld reageert ze op de belangstelling van de ouders. Ze zou het op prijs stellen wanneer van die kant met wat meer interesse de activi teiten worden gevolgd. „Je draagt als leider tenslotte ook de verantwoorde lijkheid voor de kinderen", verduide lijkt ze. Daarbij wijst ze vooral op het jaarlijks hoogtepunt: de zomerkampen. Zaterdag 28 juni is het dan 'officieel' zover. De ingebruikname van de 'nieu we' barak krijgt nog een extra feestélijk tintje vanwege het twintig jarig jubi leum van het Kwadendamse jeugd werk Na de opening volgt een receptie en kan het Idorp' het gebouwtje bezich tigen. 's Avonds schotelen de kinderen van de clubs de ouderen een eigen feest programma voor. KWADENDAMME - Het jeugdwerk in Kwadendamme kan sinds kort terecht in een eigen onderkomen. De Borsclse welzijnswethouder P. L. Peeters zal op 28 juni om twee uur 's middags de offi- cièle opening verrichten, van de 'nieu we' barak achter de kerk. Een bekro ning van twintig jaar jeugdwerk in dit Zuidbevelandse dorp. Het maakt een eind aan het zoeken naar steeds maar weer een tijdelijke oplossing voor een eigen huisvesting. Reden voor het be- Jeugdige inbrekers op gestolen fietsen uitGoes aangehouden GOES - De rijkspolitie heeft woens dagavond twee jongens uit Goes en één jongen uit Den Haag aangehouden in verband met diefstal van enkele fiet sen. De jongens werden ter hoogte van Numansdorp op de gestolen fietsen aangehouden, rijdend in de richting Rotterdam. stuur van de Stichting Jeugdwerk Kwadendamme om de bloemetjes op de openingsdag buiten te zetten. Het jeugdwerk in Kwadendamme is van de grond gekomen met medewer king van de katholieke kerk. Twintig jaar geleden gaven de nonnen die op de dorpsschool werkzaam waren de eerste aanzet Een lokaal boven de meisjes school bood iedere zaterdag onderdak aan bijna alle dorpsmeisjes. De school jongens konden zich onder de hoede van een aantal mannelijke leiders vrij dags uitleven. Veel is er in die twintig jaar veranderd. Marga van der Plasse, nu alweer zo'n driejaar bestuurslid van NCVB Kruiningen hield bijeenkomst KRUININGEN - De afdeling Kruinin gen van de NCVB hield de maandelijk se ledenvergadering in het gerefor meerd jeugdgebouw, onder leiding van de presidente, mevrouw Quaak-Bu- teijn. Ds Osch uit Waarde hield deze avond een lezing over Jehova's Getui gen. de stichting, kan het weten. Naast haar functie als bestuurslid is ze tevens één van de twaalf leiders die een groep kin deren met verschillende activiteiten wekelijks op zaterdagmiddag bezig houdt. Daarvoor behoorde ze zelf bij de Kwadendamse jeugd die de club be zocht. „Vroeger was alles strak geregeld. Ei genlijk net als op school vertelt Mar- Fruitwandeltocht in Goes begint 9 juni GOES - Het fhiitwandeltochten-comi- té te Goes houdt van maandag 9 juni tot en met donderdag 12 juni de jaarlijkse fruitwandeltocht. De afstanden waar over gelopen wordt, bedragen 5.10 en 15 kilometer. Iedere avond wordt er be gonnen bij de kantine van 'De Betho' aan de Ringbaan-west te Goes. De tocht voor de 15 kilometer begint om 18.30 uur en de andere twee afstanden om 19.00 uur Iedere deelnemer die de tocht afmaakt krijgt een 'avondvier daagse kruis'. Lange weg 31 's Gravenpolder O 01103-1804 Ook de mode speelt een rol in het tennis- gebeuren. Dat geldt voorde dames, maar ook voor de heren. Stap daarom meteen naar uw Zentrasport-specialist omdat zijn kollektie aktueel is met de allerlaatste tennismode- trends.,En met zo'n „outfit" heeft u het spel volkomen in handen SENTtmSfORr GOES L. Kerkstraat 40 L Tel. 01100-28896 De barak achter de kerk, het nieuwe onderkomen van het jeugdwerk in Kwadendamme. t uevraaga: leerling automonteur aanm. Garage Hoogesteger tel. 01102-1315 Kapelle. BEDRA G VAN 50 MILLE ST.-MAARTENSDIJK - De dagelijkse besturen van de Bevelandse gemeente raad zijn niet van plan om in te gaan op het subsidie-verzoek van de stichting dierenasiel de Bevelanden. Het stich tingsbestuur had de zes gemeenten om een totaal bedrag van 50.000 gulden ge vraagd voor de bouw en de exploitatie van een dierenasiel in Goes. Dat von den de gemeentebestuurders 'een grie zelig hoog bedrag'. Burgemeester mr. F. G. A Huber ver telde donderdag na afloop van de perio dieke vergadering van de colleges van burgemeester en wethouders van de ge meente op Noord- en Zuid-Beveland en Tholen in het gemeentehuis te St - Maartensdijk dat er nader advies zal worden uitgebracht over de subsidié- ring van het dierenasiel. „We zijn van méning dat het goedkoper moet kun nen". aldus de heer Huber, die de verga deringen van de dagelijkse besturen voorzit. „In verhouding tot het aantal honden dat met zo'n dierenasiel gebaat is werd nu een enorm bedrag gevraagd. De besturen van de gemeenten op de Bevelanden en Tholen vinden dat vakanties van schoolkinderen buiten de vakantieperioden zoveel mogelijk beperkt moeten blijven. De laatste ja ren komt het steeds meer voor dat ou ders buiten de schoolvakanties vrij wil len laten nemen. Dat gebeurt dan In overleg met de school De gemeentebe sturen zullen nu de besturen van de bij zondere scholen en de onderwijsgeven den van de openbare scholen wijzen op de ernst van de zaak dat de hand aan de leerplicht gehouden wordt. De stelling- name van het dagelijks bestuur van Goes dat de winsten op de aardgasdis tributie in dezelfde sector gebruikt moeten worden, bleek donderdag ook bij de andere deeonemers aan het b. en w -overleg aan te slaan. De aardgasba ten zo meent men op de Bevelanden en Tholen, moeten in de eerste plaats aan gewend worden om de zogenaamde on rendabele percelen op het aardgasnet aan te sluiten De gemeente Kapelle en Retmerswaal voelen er wel voor om mee te doen aan de samenwerking die al tussen Goes en Borsele bestaat om sociaal-culturele activiteiten voor baan-lozen op touw te zetten. Minder enthousiast waren de beide gemeenten om in te haken op de culturele uitwisseling die Goes en Bor sele met gemeenten in de Vlaamse Westhoek tot stand hebben gebracht. Binnenrijden en raad vragen Is kosteloos. 2x per jaar laten keuren Is gratis. Moet u doén bij het dichtstbijzijnde van onze 22 vestigingen. Goes Ringbaan west 2 tel. 01100-16952 Vraag naar bedrijfsleider J.W. Oonk Het drietal, R. A. B (14) uit Goes, R. B. (15) uit Goes en S. B. (15) uit Den Haag hadden ingebroken in de Goese Casper Berseschool waar twee tassen met me dailles en bekers werden ontvreemd, alsmede een herenfiets. Verder stalen ze twee damesfietsen nabij de Goese bioscoop. Op deze fietsen vertrokken, de jongens woensdagavond in de rich ting Rotterdam. Nadat de jongens door de rijkspolitie waren aangehouden zijn ze overge bracht naar het bureau van de Goese gemeentepolitie, waar ze na verhoor werden heengezonden. Schieting Eilewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - De handboogver eniging 'Juliana' gaf een schieting op de staande wippen, waaraan zich 57 schutters van 15 verenigingen hadden ingeschreven. De uitslag van de eerste wip, eerste hoofdvo- gel J. Verdonk van Doel naar Hoger uit Wol- phaartsdljk: tweede hoofdvogel Jan Doene van Willem Teil uit Ovezande. eerste zij vogel W. Voet van Soranus uit Heinkenszand, twee de zijvogel J A. Rijk van ADLM uit Kwaden damme: derde zjjvogel bij loting A. Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande: vierde zfivo- gel bij loting Ko Vermué van Jacoba van Beieren uit Goes: eerste kal B. Klaassen van Soranus 2 uit Heinkenszand. tweede kal en derde kal J Verdonk van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, vierde kal bij loting C. Stou- thamen van Zorgvliet uit Eilewoutsdijk, meeste kleine vogels C Stouthamer van Zorgvliet zeven vogels. Uitslag van de tweede wip; eerste hoofd vogel bi) loting C. Baart van Juliana uit Oudelan de; tweede hoofdvogel R. de Meester van St, An dries utl Wemeldinge. eerste zijvogel Jac. Vermué van Jacoba van Beieren uit Goes, tweede zij vogel J Korstanje van Spes Nostra uit Ovezande. derde zijvogel bij loting Ko Vermué van Jacoba van Beieren uit Goes, vierde zij vogel Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Eilewoutsdijk. eerste kal N v d Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek; tweede kal B. Klaassen van Soranus 2 uit Heinkens zand; derde kal J. Goetheerjr. van Juliana uit Oudelande; vierde kal C. v. d. Guchte van Spes Nostra uit Ovezande; meeste kleine vo gels C. Baart van Juliana uit Oudelande vijf vogels. Zaak vuurwapenbezit Goesenaar terug naar rechtercommissaris GOES - De Goese middenstands vrou wenorganisatie hield de jaarvergade ring. Tijdens deze vergadering bracht het echtpaar Breeman een aantal oude volksliedjes ten gehore, waarbij ver schillende muziekinstrumenten wer den gebruikt. Het huishoudelijk gedeel - te van de vergadering bestond uit een overzicht van de activiteiten van het afgelopen jaar door mevrouw Nonnekes en een bestuursverkiezing. Daarbij tra den mevrouw Nonnekes en mevrouw Verschoore af. Ze werden beiden met algemene stemmen herkozen. Tevens werd mevrouw Lmdenberg in het be stuur gekozen. WAARDERING VOOR WERK RILLAND - Tijdens een druk bezochte receptie heeft mevrouw A. Rommers. directrice van Huize de Vliedberg in Rilland, afscheid genomen van 'haar' bewoners. Na vier jaar de dagelijkse gang van zaken op;het Rillandse tehuis te hebben geleid, gaat mevrouw Rom mers wat meer aandacht besteden aan haar opgroeiende kinderen. Zij blijft wel in Rilland wonen. Het werk van mevrouw Rommers is goed in de smaak gevallen. Vér schillende sprekers op de receptie ga ven daarvan blijk. De voorzitter van de stichting van Huize de Vliedberg, me vrouw J. Glas-Hes, bracht naar voren dat de directrice zeker een steentje heeft bijgedragen tot het behoud van het bejaardentehuis De situatie nu si heel wat rooskleuriger dan die van pakweg vier jaar geleden, die de stich tingsvoorzitter in verschillende opzich ten 'slecht' noemde Mevrouw Glas-Hes stelde tenslotte dat het voor een kleine plaats als Rilland uniek is om een eigen bejaardenhuis te bezitten „Wij zullen er zeker voor vechten -- t ien. aldus mevrouw G' "Ties. Wethouder H. Cornelisse van sociale zaken (gemeente Reimerswaal) be dankte mevrouw Rommers namens het gemeentebestuur voor haar diensten. De wethouder kon het niet nalaten het probleem van kleine bejaardenhuizen nog eens extra onder de aandacht te brengen De heer Cornelisse pleitte er voor met name op dit gebied niet te be zuinigen.- De heer J. Bouwens voerde namens de bewoners van Huize de Vliedberg het woord Hij sprak zijn bewondering uit voor de accuraatheid van mevrouw Rommers in geval van nood Zij deed daar waar dat nodig was dienst als schilder of loodgieter en moest tegelij kertijd ook het verzorgingswerk laten doorgaan, vertelde de heer Bouwens. Na de toespraken bedankte mevrouw Rommers iedereen voor de spontane en hartelijke belangstelling. Zij be klemtoonde dat het afscheid haar niet licht zal vallen. De directrice zal worden opgevolgd door de heer G. Dhont, het voormalig waarnemend sub-hoofd van De Werf- kampen in Rilland. De heer Dhont heeft inmiddels met de bewoners Van Huize de Vliedberg kennis gemaakt. DEN HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft het onderzoek in de zaak tegen de 38-jarige T. S. uit Goes verwezen naar de rechtercommissaris te Middelburg. De politierechter te Middelburg had S. veroordeeld tot een boete van 500 gul den en verbeurdverklaring van een vuurwapen wegens het overtreden van de Vuurwapenwet. Tegen dit vonnis ging de Goesenaar in hoger beroep, omdat hij vooral bezwaar maakte tegen de verbeurdverklaring Hij betoogde dat het hier een toch al onbruikbaar antiek vuurwapen betrot. S. stelde voor het wapen officieel on bruikbaar te laten maken. Het wapen zal door een deskundige nader worden gecontroleerd. De procureur-generaal had een boete van 250 gulden en ver beurdverklaring van het wapen geëist. vaderdag banden" zijn onze specialiteit; wij adviseren pas een nieuwe band als wij voelend, nietend, constaterend, weten waarom de oude snel versleten of beschadigd was. Dan raden wl] type, soort en merk aan, om u veilig en zuinig de komende kllometerjarente laten rijden. IN ZOLDERKAMER STADHUIS Kinderziekten Om de heer Van Gastel behulpzaam te zijn bij de kinderziekten die zeker in het begin zullen optreden bood de heer Kienhuis hem een spel "Mens erger je niet' aan. ZIERIKZEE - Wethouder L. J. van Gastel heeft donderdagmiddag de officiële opening verricht van de sport- en spel-o-theek Schouwen-Duiveland. Hij deed dat door met een werppijltje een ballon door te prikken waaruit vervolgens confetti kwam. Bij de sport en spelovvv-theek kunnen verenigingen en andere groepen spel- en sportmateriaal lenen. Dit materiaal bestaat uit onder meer spelletjes, allerlei soorten ballen, tennis-rackets, jeu-de-boules, touwen en ande re dingen die mensen nodig hebben om sport te beoefenen of om spelletjes te doen. De sport- en spel-o-theek Schouwen-Duiveland is ondergebracht in een zolderkamer van het stadhuis te Zierikzee en iedere maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur geopend. Bij de officiële opening ging de voorzit ter van de werkgroep sportieve recrea tie van de Zeeuwse sportraad, T. Kienhuis. in op het ontstaan van der gelijke uitleencentra. Zo vertelde hij dat er in eerste Instantie in Middelburg en sport- emspel-o-theek zou komen. Die locatie achtte men echter niet ge schikt om heel Zeeland te bedienen, vandaar dat dependances werden op gezet in Axel en sinds donderdagmid dag in Zierikzee. Hij wees er ook op dat de gemeente Zierikzee in eerste instan tie niet stond te popelen om zich over de sport- en spel-o-theek te ontfermen. Het gebrek aan mankracht was daar voor namelijk debet aan. maakte hij duide lijk. De heer Kienhuis vertelde verder dat het materiaal in de sport- en spel-o- theek in principe voor iedereen bedoeld is. „Het is echter niet zo dat iemand voor een gezellig avondje thuis een spel kan komen lenen," aldus Kienhuis. Volgens hem is het uitleencentrum een vervolg op acties als Sportreal en der gelijke en moeten de mensen gestimu leerd worden ineer aan sport en spel te gaan doen. Groepen die daarvoor in aanmerking komen zijn volgens de heer Kienhuis: sportverenigingen, scholen, scoutinggroepen, club- en buurthuizen De heer Van Gastel antwoordde dat hij hoopte dat hij het spel niet nodig zou hebben in verband met de problemen die de sport- en spel-o-theek zou kun nen opleveren. Hij voegde daar nog aan toe dat hij wel wat geschrokken was van de vele tijd die er in het beheren van het uitleencentrum zijn gaan zitten. In Zierikzee doet de heer J Almekerk dat. Bij hem moeten de mensen die iets wil len lenen zich melden. De heer Van Gastel vertelde verder dat de sport- en spel-o-theek door het gebruik van het gemeentehuis weer een stukje van de beschikbare ruimte in dat gebouw af knabbelt. Op die manier blijft er vol gens de wethouder maar weinig meer over en zou het weieens een aanzet voor de gemeente kunnen zijn om te komen tot uitbreiding van de gebouwendienst Door met een werppijltje een ballon door te prikken opende wethouder L J. van Gastel de sport- en spel-o-theek Schouwen- Duiveland in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1980 | | pagina 30